Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

bobstock

Nevim co s tím. Tady na ničem nezáleželo pouze na Suprmanovi. Všichni ostatní jsou jen banda kašparů v maskách a pláštěnkách a já celou dobu jen přemýšlel. Proč už to nedělají pouze jako kreslenej film? Proč tak zbytečně vyhazují peníze do kapes hollywoodských stár? Proč tam byl ten směšnej záporák pouze jako animovaná postavička? Tohle dnes už nemůže vystrašit 8letý dítě. Proč už Nolan nerozbil Zacku Snyderovi hubu za Batmana? Chjo.. 20% ()

cingi.t

Aquaman + Flash + Wonder Woman = solídne 3 * ALE - Najhorší Batman, ktorý mi dehonestuje ešte aj spomienky a lásku k Christianovi Balovi ako netopierovi - návrat muža z ocele v tom jeho upnutom trikote a retušovanou tváričkou, ktorí by už tiež mohol zhrdzavieť nadobro = 1* ()

f7r

Žasnu, že se vždy někomu podaří zmršit nadějně se tvářící adaptaci DC komiksů... za mne to snad bylo ještě horší než Batman a Robin... ()

KM Phoenix

Celý film provázela strašlivá koženost a násilný pokus o vtip. Nebýt přítomnosti finančně dražších jmen, tak bych si myslel, že se jedná o nepovedenou parodii. ()

Sygauras

Sehnat tuhle partu dohromady tak brzo byla chyba. Spojily se tak rychle že jsem ani nepostřehla že by se nějak moc seznamovaly. CGI je vážně špatné a nevěřím tomu že to stálo tolik peněz. Batman je smutný pozůstatek z Nolanových pecek, Aquaman je sice sympaťák ale jeho představovačka ještě nenastal, Flash je sice občas srandista ale vytržený z děje a Wonder Women se tvářila jak kdyby za to musela platit. Návrat Supermana byl tak odfláknutý že jsem tomu ani po druhém podívání nechtěla věřit. ()

Oralfabet

Vůbec netuším proč, ale já se na ten film vlastně i těšil. Fakt jsem to chtěl vidět. Asi se mi líbil plakát nebo co... Ale tohle prostě nešlo překousnout. Přišlo mi to spíš jako počítačová hra, nemělo to absolutně žádnou hloubku a nebylo to dost vtipné a zábavné na to, abych absenci hloubky omluvil. Ten Steppenwolf... proč?! ()

smetyl

Zhlédl jsem v letadle po cestě do USA. Měl jsem spoustu času a v obrazovce přede mnou byl celkem slušný výběr, tak jsem se rozhodl, že si pustím jeden dobrý film a jednu sračku, kterou bych ale měl vidět. Na výběr přišlo Justice League. Už rok starý rest jsem kvůli negativním recenzím a kvůli tomu, jak nad ním mí přátele kroutili hlavou, ještě neviděl. Rozhodl jsem se, že to napravím a že nebudu hledat na filmu nic hlubšího a prostě si jen užiji akci. Neužil jsem si ani hovno. Dostal jsem strašlivě nenápaditou kravinu s příšerně debilním CGI záporákem, který byl tak nezajímavý, že jsem k němu necítil ani zrnko respektu a nezapůsobil na mě. Stejně tak jako žádná postava. Film ve mne nevyvolal žádné emoce kromě rozhořčení. Proč natočili takovou šablonovitou klišovitou hovadinu? Jakou měl záporák motivaci zničit svět????? Jsme ve 30. letech minulého století, kdy bylo klišé normou, nebo ve 21. století? ()

mosnak

Srovnávat to s Avengers nemá vůbec smysl. Protože tohle vypadá jako levná rumunská napodobenina. DC se snaží, ale když vidím to vola Flashe, tak ... průměrný bijak 51% ()

Jaro_slav

Je podivný, jak blbý hodnocení tohle má. Na rozdíl od ostatních DC Comics průserů poslední doby se to nebere tak vážně, čímž to trošku připomíná Avengers, a s velkou radostí tomu právě proto dám čtyři rudý, ač je to reálně spíš trojhvězda. ()

Ollie235

,,I'm putting together a team of people with special abilities. See, I believe enemies are coming..." V rozložení sil se nic nemění - co se filmů týče, DC stále zaostává daleko za Marvelem. Přitom jak jinak dorovnat skóre než nadupanou týmovkou? Justice League ale bohužel nefunguje takřka v ničem. Affleckova Batmana ještě beru a na Gal Gadot se kouká krásně, zbytek postav je ale poněkud o ničem. Příběh postrádá napětí, emoce i cokoliv dalšího, co by diváka pořádně vtáhlo do děje. Už po úvodních 20 minutách jsem postupně ztrácel chuť film vůbec sledovat. Závěrečná velká bitva laťku trochu zvedá, ale upřímně je toho astronomického rozpočtu na takový film vyloženě škoda. ()

Bezda202

Asi slabší 3*. První půlka super zábavná, od příchodu Supermana to šlo ale docela dolů (plus ta scéna příchodu byla celkem wtf... naštěstí se pak ale hned ukáže, jakej je Superman badass :D ). Celý to bylo bohužel strašně moc uspěchaný a šlo na tom vidět prostřiíhání + kolikrát to nemá úplně doladěný CGI. Herecky taky nic moc, ale tady se Oscarové výkony nečekají, tudíž ok. Záporák ujde. Jak říkám, první půlku jsem se bavil slušně, druhá mi to zase tak rapidně neposrala, abych to odpálil úplně. ()

Eterninox

Následují spoilery! Porodní bolesti téhle týmovky jsou bohužel znát. Nejenže se Warneři rozhodli přesměrovat charakteristicky "temnější" stylizaci dosavadního DCEU světa k Marvelovsky nenáročné zábavě, ale hodně se projevuje i změna režisérů v postprodukci. Je například patrné, že se značně vystříhávalo a přetáčelo. Zatímco některé pasáže jsou typicky Snyderovská lehce pochmurná komiksová epika (například výborná bitva se znovuzrozeným Clarkem), scény pod taktovkou Josse Whedona se zase snaží přiblížit Avengerům. Dočkáme se tedy důvtipného hašteření mezi postavami a vydatné nálože hlášek - což leckdy funguje, ale především u Supermana moc ne ("svědilo to" a "velký fanoušek spravedlnosti"...opravdu?). Snad nejcitelnější ztrátou je ale distinktivní hudba Hanse Zimmera z předchozích Snyderových filmů. Ta je nahrazena sotva postřehnutelným soundtrackem od Dannyho Elfmana, který pořádně nezachovává ani již etablované motivy jednotlivých hrdinů. *** Odklon on kontroverzního Dawn of Justice je znát i v příběhu. Zápletka by snad nemohla být šablonovitější, a hlavní padouch je správně krutodrsný a hrozivě namluvený, ale narativně extrémně generický. Přišlo mi navíc škoda, že oproti teaseru v BvS z něj udělali jen velkého barevného člobrdu (zase a la Marvel). Příběh je k tomu urputně natlačen do dvou hodin, takže působí uspěchaně, a především v prvním aktu hodně útržkovitě. Vývoj postav (hlavně Supermana) je díky tomu také dost nepřesvědčivý, i přes jako už obvykle výborné obsazení a herecké výkony. Snad to napraví nějaký režisérský sestřih. *** CGI kvalitativně hodně kolísá mezi zdařile velkolepým (většina akčních scén) a dost mizerným (Supermanovo odkníření, nebo finální souboj se záporákem). Nemůžu nezmínit ani překvapivě špatné titulkyv kino-verzi. Například přeložit "retreat" jako "útočiště" když ve scéně padouch zdrhá z bitvy, to zavání Google Translatem. *** Dohromady je tedy Justice League filmem, který příjemně zabaví, pobaví a občas vykouzlí i nějaké ty emoce. S talentem a rozpočtem jaký ale měl k dispozici jsem doufal v něco víc. 65% ()

Flopik

Tak som veril tomu že to bude vynikajúci film a tak som sa sklamal.Aby tímovka kde chcú ešte aspoň trošku predstaviť nové postavy mala len 120 je strašná chyba.Celá sa to udialo ani neviem prečo.Nejaký ničiteľ svetov prišiel, zobral si 3 kocky a dostal na hubu.Celé to bolo bez citu, postavy celkom bez duše.Teda skôr každá potrebovala väčší priestor.Hudba nejako neohúrila.Efekty tak ako tomu bolo už pri Bat vs Super , občas neprehladné a hlavne strašne veľa.A najväčšie mínu asi to SPOILER " keď oživili Supermana a ten ako jednohubku rozbil hlavného záporaka.Ktorý ho ani raz neudrel hádam, pri tom s ostatnými členmi JL si viac menej poradil" KONIEC SPOILERU.... Dám 3* ale je to hrozná škoda že to DC zase veľmi nevyšlo.Je pravda že niektorí film odsúdili ešte pred začiatkom ale ja som tam iśiel s tým že to bude pecka a nebola . ()

kristynca

Tak stejně jako u Suicide Squad... Betelná parta v průměrným filmu. Teda až na Bena Afflecka, ten byl takovej ještě o něco horší Ben Affleck. Podle výrazu soudím, že celé natáčení trpěl neprůchodností střev, což v tom kevlaru asi nebylo zrovna příjemné... Ale ty jeho “vyrýsované” jägrovky? Ty si jdou s přehledem pro Oscara za kostýmy. Ezra Miller mě nadchnul i přesto, že mám nakoukaného Granta Gustina. Gal Gadot je prostě úchvatná. Ray Fisher v pohodě. A akvamenskej? Dobře Ty! ()

Copcorn

Týmovka s lehkým nádechem starších Marvelovek. Z Justice League mám poněkud smíšené a rozporuplné pocity. Film má rychlý spád a nedá se říci, že by nějak nudil.O něco světoborného se ale taky nejedná. DC se poučilo z chyb u BvS, ale stále oproti Marvelu dost pokulhává. A bude pokulhávat i nadále pokud bude dělat další filmy s příchutí Marvelovek, ()

Caine

Jak si mám užít a vychutnat film, když se celou dobu bojím že se Batman zraní. Chvílema mi to připadalo jako když se superhrdinové starají o retardovaného nemohoucího bratra... :-))))) ()

TheSpearCZ

Z DC se stává jedno velké zklamání... po BvS jsem si myslel, že více přeplácaný film za stovky milionů nejde vytvořit... a stalo se. Nemá to hlavu ani patu a Snyder by se měl zamyslet nad tím co to tu vlastně vytváří, protože začínám pochybovat o jeho schopnostech. Hlavní záporák je už tak ohraný, že to prostě nikoho ani nemůže bavit. Chce to film, který bude od někoho jiného, s normálním rozpočtem a bez nějaké ohranosti. Jediná Gal Gadot tu jako vždy tak nějak vyčnívá s této pohromy. Justice League je zklamáním a jako nestranný fanoušek můžu říct, že Marvel je o kus dál před DC. Lepší 2* ()

toi-toi

Osobne, pre mňa najlepší DC film. Stále hlúpučké a patetické, no akcia sedí, hlášky padajú. Autori si tentokrát spravili domáce úlohy a nevyťahovali osobnosti hrdinov len tak náhodou. Top je Flash a jeho vtípky, i keď snaha spraviť z neho Sheldona bola príliš očividná. Sup vyzerá strašne (fúziková story) a jeho dokonalosť a sila sú zas hlúpučké. Škoda.. ()

Sunny.69

Podle všech recenzí jsem to čekala daleko horší. Jsem mile překvapena. Je pravda, že to celé bylo takové "hrrr", na to kolik se tam toho snažili říct a podat to mělo opravdu krátkou stopáž (vlastně to klidně mohlo mít dva díly), ale jakožto fanoušek DC (a ne zas tolik příznivce Marvelu) jsem byla spokojená. Správně temná atmosféra, připomínající mi spoustu mých oblíbených RPG. Takže za mě dobrý. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera