Marvel's Luke Cage

USA, (2016–2018), 24 h 27 min (Minutáž: 46–69 min)

Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard, Rosario Dawson, Mahershala Ali, Mustafa Shakir, Ron Cephas Jones, Frank Whaley, Rob Morgan (více)

Série(2) / Epizody(26)

Nezlomný bývalý trestanec v mikině s kapucí chce očistit své jméno a zachránit svou čtvrť. On bojovat nechtěl, ale lidé potřebují hrdinu. (Netflix)

Recenze uživatele BaronMartin k tomuto seriálu (29)

Marvel's Luke Cage (2016)

Luke Cage to měl hrozně těžký. Jeho první série totiž vyšla hned za dvěma řadami Daredevila a první sérkou Jessicy Jones, které jsou pro mě osobně téměř perfektní záležitosti. A bohužel, Luke na tyhle seriály prostě nemá. To ale rozhodně neznamená, že Luke Cage je špatný seriál, panebože, to vůbec. Luke Cage je neskutečně příjemný, atmosférický seroš, který dobře, není vynikající jako jeho Defenders předchůdci, ale můžu s čistým svědomím říct, že je to kvalitní seriál a minimálně já osobně jsem si užíval každou novou epizodu. Začal bych s pozitivy, jelikož Luke Cage jich má plno a podle mě jsou mnohem jasnější a očividnější, než u jiných seriálů. Tak zaprvé, atmosféra. Seriál se odehrává v černošské čtvrti města New York, v Harlemu. A tohle místo na vás nonstop dýchá svou hutnou, neskutečně uvolněnou a příjemnou atmosférou, která je prostě boží. Marvelovský Harlem působí neskutečně živě, tomu dopomáhá i to, že seriál má tunu menších postav, který se sem tam mihnou třeba jednou za 4 díly, ale díky tomu celé místo působí živě a jako skutečně existující. Jsem si dost jistý, že někomu určitě bude vadit to, že je to seriál zaměřený na černošskou populaci a pochopitelně se tu dost řeší věci jako rasová práva, otroctví, minulost, atd. a pokud je někdo opravdu proti této rádoby hyperkorektnosti, tak se mu to líbit nebude. A pokud vám toto vadí, rovnou říkám, na Luka Cage nemá smysl koukat. Já jsem s tím byl ale dost v pohodě a naopak, neskutečně příjemně působící Harlem mi hrozně sedl. Další skvělým prvkem je soundtrack, který se skládá hlavně z jazzové hudby, která též krásně dopomáhá atmosféře. Celkově je soundtrack dost originální, jelikož tahle jazzová hudba prakticky nahrazuje jakoukoliv více cinematickou hudbu, což občas né moc funguje, hlavně v první sérii s tím tvůrci měli trochu problém a občas hudba lehce ničila pocity, které měla scéna vyvolávat, s druhou sérií už to ale naprosto perfektně zmákli a je to velmi vkusně provedené. K tomu se váže i to, že téměř každou epizodu dostaneme vstup nějakých zpěváků či skupin, které jsou občas přehnaně dlouhé, to jo, ale stále velmi pěkně tvoří tu již zmiňovanou atmosféru. Abych se zmínil o postavách, většina z nich je super. Mike Colter v roli Luka Cage je neuvěřitelný sympaťák, který si vás získá od první epizody, fandíte mu a je to taková milá a příjemná postava. Další hlavní postavy, ať už Misty, kterou považuji za stále nejlepší sidekick charakter v Marvel Netflixu (s výjimkou Foggyho :D), Claire, která má ve 2. sérii bohužel dost omezenou roli, tak i záporáci, všichni jsou dost fajn. K záporákům se chci ještě vyjádřit, jelikož ti jsou téma samo o sobě. První sérka má podle mě celkem problém se záporáky. Ano, je zde Cottonmouth, který je komunitou celkem opěvován, ale dle mého je jenom fajn. Další záporáci jako je Shades, Mariah nebo Diamondback jsou už celkem nezapamatovatelní, i když mě právě poslední zmiňovaný celkem bavil. Druhá série naštěstí na tomto dost zamakala, navrátivší záporáci (Mariah a Shades) dostávají víc prostoru a charakteru a nový záporák v podobě jamajského Bushmastera je prostě fantastický a pro mě osobně spolu s Kingpinem a Kilgravem asi nejlepší záporák z Netflix Marvelu. Teď bych se pomalu přesunul k negativům, protože těch bohužel taky není málo. Začněme klasickým Netflixovským problémem a to tempem. Každá sérka má 13 epizod, které jsou i tak plné vaty a výplně, jsou přehnaně dlouhé (některé díly mají přes hodinu) a všechno se tak nějak táhne a je to pomalé. S tímhle má problém hlavně první řada, ve druhé se to razantně zlepší, ale i tak je cítit, že by zkrácení vůbec neuškodilo. Dále je zde naprosto očividný problém s tím, že Luke je neprůstřelný, tudíž o jeho postavu nemáte moc strach a akční scény většinou vypadají tak, že Luke někam přijde, všichni na něj začnou střílet (což nedává moc smysl hlavně ve 2. sérii, kdy je jeho neprůstřelnost už mediálně známý fakt :D), Luke si jen tak stojí a čeká a pak všem dá jednu pecku do hlavy a oni padnou na zem. Opět musím dát seriálu za pravdu, že 2. série se snaží mít trošku lepší akci a má mnohem lepší choreografii, která není jenom o tom, že Luke do sebe nechá střílet a pak dává rány, ale je pravda, že 2. série obecně nemá moc akčních pasáží a je to spíš konverzační série. Ještě k tomu, že o Luka nemáme téměř nikdy strach, pokud tento problém seriál totiž zkouší napravit, tak se děje něco strašného :D Viz první série, kdy Luke schytá kulku speciálně dělanou na to, aby mu prošla kůží. A následně na toto dostáváme zhruba 3 fakt celkem hrozné díly, které jsou roztahané jako blázen a kde se polomrtvý Luke snaží vyléčit své tělo :D Druhá série naštěstí žádnou podobně tragickou linku nemá, ale na druhou stranu, o Luka v druhé sérii jsem se fakt, kromě asi dvou momentů, absolutně nebál, hlavně z důvodu, že hned na začátku se dozvíme, že již zmiňované kulky, které Lukovi mohly ublížit, tak už na něj nefungují, což je něco, co seriál jen tak okrajově zmíní a už se s tím vůbec nepracuje. Celkově bych řekl, že první série Luka je mnohem více roztahaná, mnohem více sází na tu atmosféru než na postavy a děj, které jdou do ústraní a obecně souhlasím s tím, že první série je mnohem slabší než ta druhá. Je celkem dost pomalá, nemá výrazné záporáky, děj se pořádně rozjede až kolem půlky série a jo, je tu fajn atmosféra, postavy a prostředí, ale je to takový hrozně znuděný a roztáhlý pořad. Druhá série se naštěstí poučila z těchto chyb, má mnohem lepší tempo, zajímavější záporáky, mnohem osobnější, lepší a zajímavější příběh a obecně, pokud bych měl první sérii označit za jakž takž fajn, druhá řada už je opravdu super. Na závěr, abych tak řekl, pro koho je vlastně Luke Cage. Pokud hledáte akční jízdu s tunou akce každou epizodu, tak pro vás to není :D Akce je tu minimum, hlavně ve druhé sérii, a pokud nejste ochotní vydržet hromadu dialogů (které hlavně v první půlce první série jsou takové nemastné neslané), tak Luke není pro vás. Luke Cage je pro lidi, kteří chtějí dostat příjemný a zábavný, lehce gangsterský příběh s tunou sympatických postav, navíc s takovým kořením v podobě kultury harlemských afroameričanů. Musíte být ochotní přetrpět občasné hluché pasáže, ale myslím si, že to stojí za to. Pokud Luka chcete vyzkoušet, doporučuji se podívat na prvních 7 epizod první série, které jsou asi to nejzajímavější z ní. Pokud vám budou připadat minimálně fajn, doporučuji přetrpět ten meh zbytek a pustit se do skvělé druhé řady, která se vám na 90% bude líbit. Druhá řada je určitě super záležitost, které tak trochu kazí reputaci ta předchozí, první série, která je podle mě fakt zbytečně roztahaná a u které si nemyslím, že tolik stojí za pozornost. Jinak je ale Luke Cage celkově hrozně příjemný seriál, který možná nepatří mezi žádné kinematografické skvosty, ale je to hrozně fajnový seroš. Sympatická hlavní postava, poměrně zajímavý příběh, vynikající atmosféra Harlemu, ale taky celkem roztahané tempo. První série je fajn, ale neuvěřitelně pomalá s tunou patosu a hluchých míst. Druhá řada se naštěstí poučila a je to neskutečně příjemný a zábavný seriál. Hodnocení: 70% () (méně) (více)

Série 1 (2016) (S01)

SPOILERS! Třetí Marvelovský seriál z produkce Netflixu se zaměřuje na Luka Cage, aka Power Mana a bohužel i přes velký potenciál, první série Luka Cage se bez debat řadí ke spodku Defenders seriálů a celkově dosahuje mírného nadprůměru. Oproti Daredevilovi, jenž sázel na výbornou kinematografii a skvěle napsaný komplexní příběh, a Jessice Jones, která nám přinesla skvělý detektivní noir příběh, Luke Cage nemá nic, čím by nějak extra vynikal a i přes to, že všechno dělá víceméně dobře, nic nedělá až tak skvěle, aby se zapsal divákovi do hlavy. To ovšem neznamená, že Luke Cage je špatný seriál. Naopak věřím, že určité skupince lidí se to bude opravdu hodně zamlouvat, bohužel si myslím, že většinu diváků (a já mezi ně patřím) to prostě nesedne. Začněme od té pozitivní stránky pořadu. Herecké výkony jsou většinou skvělé. Mike Colter byl výborný už v Jessice Jones a i zde podává velmi dobrý výkon. Jeho postava je sympaťák, je charismatický a energetický a divák si ho dokáže snadno oblíbit. O to více mrzí, že v širším pohledu se seriál na samotného Luka moc nezaměřuje a dost svého času věnuje vedlejším postavám, které rozhodně nejsou špatné, ale přál bych si více prostoru pro Luka. Ale když už jsme to nakousli, další postavy jsou fajn. Mně osobně se hodně zamlouvá hlavně Misty Knight, která je podle mě jeden z nejlepších Defenderovských side-kicků a jsem rád, že má dost screentimu, i když občas, jak bylo řečeno, trošku přebijí prostor Lukovi. Ale zbylé postavy jako Bobby, Claire nebo třeba Scarfe jsou hodně dobré. Jediný výrazný problém mám asi se zápornou dvojicí Mariah a Shadesem. Mariah je většinu času dost otravná postava a není to hlavní záporák, takže nemá tolik prostoru na to být pořádně prokreslená. Naopak Shades je neskutečně zbytečný a ani po zhlédnutí celé první série nechápu, jakou roli měl vlastně v příběhu. Každopádně, přesuňme se k tomu největšímu pozitivu celého Luka Cage. Jestli tenhle seriál dělá totiž něco vážně dobře, tak je to práce s atmosférou, prostředím a audiovizuálem. Prostředí černošského Harlemu je výborné, dýchá životem a má neskutečně silnou a hustou atmosféru. Tomu dopomáhá i velké množství na první pohled zbytečných postav, které se sem tam objeví napříč seriálem, to ovšem pomáhá celkovému pocitu z města, které opravdu působí jako živé a reálně existující místo. Celé tohle vylepšuje ještě hudba, která je většinu času výborná. Jedná se hlavně o jazzové písničky, ale můžeme zde slyšet i jiné žánry. Každopádně veškerý soundtrack je výborný, je celkem originální a netradiční a dopomáhá ještě víc utvářet atmosféru Harlemu. Navíc, ve většině epizod máme i samostatná hudební čísla od nejrůznějších černošských umělců, které jsou taky dost fajn. Jediná výtka, kterou k hudbě mám je to, že občas je velmi zvláštně umístěná. Např. zde máme několik dramatických scén, které jsou totálně zabité tím, že v nich hraje klidná jazzová hudba. Většinu času to ale funguje a seriál má díky tomu svěží a originální soundtrack. Děj samotné série je taky dost fajn, hodně se zaměřuje na politiku, práva černochů a rasový respekt a věřím, že pokud někdo toto téma opravdu nemá rád, seriál mu bude vadit. Mně to zas tolik nevadí a navíc si myslím, že to není žádné hlavní téma seriálu a není tam té politiky až tolik. Ještě jsem nezmínil záporáky, tak si je pojďme probrat. Celkově na internetu je hodně opěvovaný Cottonmouth, který je hlavním padouchem 1. půlky série a já si dovolím nesouhlasit. Cottonmouth je fajn, to určitě, hlavně herecký výkon Mahershala Aliho je výborný. Každopádně mně Cornell přišel strašně nevýrazný. Celou dobu jsem si říkal, že tvůrci jen chtějí vytvořit druhého Kingpina, ale nedaří se jim to. Z Cottonmoutha nejde moc strach ani respekt, nepůsobí vůbec tak dobře, tak důležitě a tak nebezpečně a i když je to charismatický záporák, který mě bavil, podle mě není moc výrazný a rozhodně se nezapíše na seznam padouchů, na které budu vzpomínat. Nepomáhá tomu ani fakt, že tvůrci se naprosto tupě rozhodli v půlce série Cottonmoutha zabít jenom proto, aby šokovali diváky. A tahle událost nejenom, že naprosto zničila tempo seriálu, na scénu se taky dostává druhý padouch, Diamondback, který má mnohem osobnější linku s Lukem, která bohužel není pořádně prozkoumaná a Diamondback celkově nemá moc prostoru. Navíc, musím přiznat, že celá jeho postava je prostě divná :D Diamondback jakoby vypadl z komiksů z 90. let. Je to takový ten typický polo šílený záporák, který se chová strašně podivně, předvádí zvláštní grimasy, má takové podivné až parodické karikaturní chování a působí, jakoby tvůrci chtěli vytvořit co nejšílenějšího a nejdivnějšího záporáka. A tady je jen otázka vkusu, jestli vám Diamondbackova osobnost a jeho výstřední, až nerealistické chování bude vyhovovat. Mně to naštěstí většinu času celkem bavilo, ale musím uznat, že občas se to opravdu přehánělo. Přejděme rovnou k tomu největšímu negativu Luka Cage. Tempo. Tenhle seriál je totiž strašně pomalý. Většina dílů je tvořena výplňkovou vatou, která je tam jenom proto, aby byl seriál natažen na 13 dílů. Většina scén je přehnaně dlouhá, spoustu momentů se táhne a ve spoustě epizod se pořádně nic neděje. K tomu navíc, akce je většinu času hrozně nudná a nezajímavá, notak, Luke má neprůstřelnou kůži. Většina akčních scén vypadá tak, že Luke někam přijde, nepřátelé do něj začnou střílet, Luke stojí a nechá do sebe pálit a pak všechny na jednu ránu knockoutuje. Není tady žádný strach o hlavní postavu a nefunguje to. Na závěr, Luke Cage není špatný seriál. Věřím, že určité skupince lidí se to bude opravdu hodně líbit. Máme tady atmosférické prostředí černého Harlemu, skvělý tématický soundtrack, sympatické postavy. Bohužel, tempo, ne moc zajímavá akce a průměrní záporáci ničemu nepřidávají, navíc většina scén působí dost podivně, jelikož tématicky jazzová hudba sice sedí do některých momentů, najdou se ale i scény, kam se to vůbec nehodí, ale tvůrci se prostě rozhodli, že tam ta hudba bude. Luke Cage je mírně nadprůměrný seriál, který stojí za to vidět hlavně kvůli zajímavým hlavním postavám a originálnímu netradičnímu audiovizuálu. Pokud ovšem nechcete být 100% připravení na Defenders, nemyslím si, že Luke Cage vás nějak extra zaujme. Velice pěkně zpracované prostředí Harlemu, sympatické postavy a skvělý audiovizuál snižují průměrní záporáci, úmorně pomalé tempo a místy velmi zvláštně zvolená hudba, která vytváří dost specifický styl seriálu, který určitě nebude sedět každému. Hodnocení: 60% () (méně) (více)

Okamžik pravdy (2016) (S01E01)

Asi se shodnu s ostatními komentujícími s tím, že první epizoda Luka Cage nepatří mezi ty nejlepší Netflixovské piloty. Takhle, poměrně jsem si jí užil, ale pokud bych nebyl opravdu hodně zapálený do hypu na Defenders, nevím, jestli bych seriál po tomto díle dál sledoval. První díl Luka má totiž strašný problém s tempem. Celý díl se hrozně táhne, není tu moc zajímavých momentů a hlavně, není tu ani moc samotného Luka. Chtěl jsem se tomuhle srovnání vyvarovat, ale prostě piloty Jessicy a Daredevila mě uchvátily mnohem víc a po jejich zhlédnutí jsem byl mnohem víc zaháčkovaný do sledování seriálu. Každopádně, k epizodě samotné. Luke je stále strašný sympaťák a stejně jako u první Jessicy si pořád myslím, že Mike Colter je výborný cast na tuto postavu. Bohužel, jak již bylo řečeno, Luke tu nemá moc prostoru, jelikož celá epizoda se dost točí kolem jiných, ne tak zajímavých postav. Když už jsme u postav, zatím mě nezaujala prakticky žádná, kromě Misty, a všechny mi přijdou takové nemastné a neslané. To mě mrzí hlavně u Cottonmoutha, který rozhodně má potenciál na dobrého záporáka a upřímně fakt doufám, že se ještě vytáhne. Zatím mi ale přijde, že se tvůrci pokouší vytvořit druhého Kingpina, ale moc jim to nejde a z Cottonmoutha vůbec nejde takový strach a respekt, jako právě z Fiska. Taky mi trochu vadil střih v této epizodě, který mi občas přišel dost mimo, některé záběry na sebe nenavazují a občas scéna prostě skončí, i když působí tak, že má ještě pokračovat. Abych taky něco pochválil, hrozně se mi líbí audiovizuální stránka. Seriál sice není tak vizuálně vyšperkovaný jako Daredevil, ale prostředí černošského Harlemu je hodně atmosférické, je hodně příjemné a je to pěkný oddych od Hell's Kitchen. Taky se mi dost líbí soundtrack, který se skládá převážně z jazzové hudby, což mi připadá poměrně originální a i když mi to v některých scénách přišlo dost podivné, celkem mě ta hudba baví. Taky, Luke Cage je zatím asi jediný Netflixovský seriál, který přímo odkazuje na MCU a nepoužívá nějaké stupidní kličky, jak se tomu vyhnout. A bylo fajn slyšet hezky nahlas jméno Tony Stark, nebo třeba vidět zbraně od Justina Hammera. Celkově se mi taky strašně líbí, jak Luke Cage působí zatím jako takový pohodový a příjemný seriál, a doufám, že si to udrží tuhle atmosféru až do konce. Jenom zrychlit to tempo a přidat víc děje, a bylo by to velmi fajn. Hodnocení: 60% ()

Zákon ulice (2016) (S01E02)

SPOILERS! Sice mi ani po druhém dílu Luka seriál k srdci moc nepřirostl, na rozdíl od první ukrutně roztahané epizody už ale dokážu pochopit, že se to někomu líbí. Tempo této epizody je totiž výrazně lepší a rychlejší, děj se velmi příjemně posouvá dopředu a dostáváme hned několik dost zajímavých a fajn momentů. Luke je pořád strašný sympaťák, i když mi trošku začíná vadit, že zatím nemá prakticky žádný charakter, žádné cíle a do teď v podstatě dělal jenom to, co mu ostatní řekli, což se ale snad s cliffhangerem z konce této epizody změní. Začínám postupně přicházet na chuť i dalším postavám, hodně mě baví hlavně Misty, která má podle mě strašně sympatický herecký cast a celkově je to dost příjemná postava. Pomalu se mi začíná líbit i Cottonmouth, který zde má pár dost fajn momentů a hlavně, konečně začíná zářit charisma Mahershaly Aliho, které doteď moc vidět nebylo. Sice mi stále připadá, že tvůrci strašně moc chtějí, aby působil drsně a děsivě jako Kingpin, ale aspoň té postavě přicházím na chuť. Jediný, o kom pořád pochybuji je Shades, u kterého zatím moc nechápu, jakou roli v příběhu vlastně má. Ještě obecně k seriálu, stále se mi velmi líbí černošská atmosféra Harlemu, kterou doprovází skvělý a originální soundtrack, který na druhou stranu, občas trošku kazí některé scény. Třeba taková scéna, kdy Cottonmouth navštíví Popův barber shop, by mohla být opravdu napínavá, ale díky zvláštně zvolené hudbě má takovou podivnou pohodovou atmosféru, která to celkem kazí. Taky ke konci, při scéně, kdy Cottonmouthovi poskoci zaútočí na kadeřnictví, je fakt divná atmosféra díky kombinaci podivné hudby a fakt zvláštních záběrů, až to působí trošku komicky. Alespoň tohle si tvůrci odpustili u Popovy smrti, která je super, je emocionální a působí velmi dobře, i když některé kamerové záběry vypadají... zvláštně :D Plus jedna z posledních scén epizody, kdy se Cottonmouth baví se svými poskoky o útoku na Popa, je výborná a je to jedna z mála scén, kdy šel z Cottonmoutha opravdu strach. Ještě na závěr chci opět zmínit střih, který je hrozně zvláštní. Některé záběry prostě na sebe nenavazují a mě to celou dobu hrozně rušilo při sledování. Jinak ale dost fajn a příjemná epizodka, která mě konečně dokázala aspoň trochu zaujmout. Hodnocení: 70% ()

Kdo převezme otěže? (2016) (S01E03)

SPOILERS! Třetímu dílu opět bohužel hodně ubližuje to, co očividně bude hlavním problémem celého seriálu. Tempo. Nemyslím si, že by na tom bylo až tak špatně, jak někteří tvrdí, pravdou však je, že některé scény se šíleně táhnou a téměř hodinová stopáž epizod je prostě moc. Některé dialogy jsou ukrutně dlouhé a seriál zatím nemá tak zajímavé a dobře vybudované postavy, jako třeba Daredevil, abych dlouhé dialogy dokázal ocenit. Na druhou stranu, když člověk u toho trošku vypne, věřím, že si to někdo dokáže užít. Stále je zde výborná atmosféra Harlemu, tento díl má hlavně ze začátku dost příjemnou truchlivou estetiku po smrti Popa z minulého dílu, a u předchozích dílů jsem to nepsal, ale oceňuji pěvecká vystoupení různých zpěváků a kapel napříč těmito epizodami, které sice pro děj nic extra nepřidávají, ale je to fajn zpestření. K postavám, Luke je stále fajn a konečně zde dostáváme nějakou tu akční scénu, jejíž kvalita je ale dost sporná. Samozřejmě zde máme ten očividný problém, že Luke je nezničitelný, tudíž o něj nemáme prakticky žádný strach, a polovina téhle akce se skládá z toho, že Luke chodí po budově jak terminátor, nechává do sebe střílet a pak nepřátele na jednu ránu knock-outuje. A když už dojde na nějaký souboj, choreografie je celkem mizerná, je to nepřehledně natočené a nevypadá to nejlépe. K dalším postavám, kdo mě opravdu hodně baví, tak je Misty, její detektivní linka a její dynamika se Scarfem. Scarfe mimochodem na konci epizody dostává opravdu pěkný zvrat, který jsem upřímně nečekal, a mohl by trošku zamíchat karty a udělat seriál zajímavější. Ke Cottonmouthovi, ten je pořád strašně zvláštní. V této epizodě teda neměl moc prostoru, ale stále si úplně nejsem jistý, co si o něm mám myslet. Na konci dílu taky dostáváme cliffhanger, který upřímně? Podle mě stojí celkem za nic :D Fakt to na mě působilo jak z nějakého brutálně levného seriálu. Jinak je Luke stále celkem fajn seriál, který má hrozný problém s tempem, tunou nezajímavých vedlejších postav a pro mě zatím strašně zbytečným dějem, který působí, že absolutně nikam nevede. Uvidíme, jestli se to zlepší. Hodnocení: 65% ()

Vkroč do arény (2016) (S01E04)

Máme tady první epizodu Luka Cage, která mě opravdu hodně bavila. A samozřejmě za to může to, že tahle epizoda je vlastně jeden velký flashback do Lukovy minulosti, na jeho život ve vězení a na moment, kdy získal superschopnosti. A celá tahle dějová linka je velice fajn, prostředí zkorumpovaného vězení je super a Luke tu má výbornou chemii s ostatními vězni a hlavně s Revou, která se zde vrací po účinkování v Jessice Jones, a jak již bylo řečeno, jejich vzájemná dynamika je výborná a pro mě je to jeden z tahounů celého dílu. Oceňuju i všemožné detaily na cokoliv, ať už samozřejmě klasický komiksový kostým Power Mana, který tu Luke na moment má, i malé pomrknutí právě na seriál Jessica Jones a na Kilgrava. Konec, kdy se Luke pěstmi probourává přes hromady sutin, mi přišel sice docela cheesy a nepůsobilo to moc dobře, jinak se ale jedná o velice solidní díl. Bohužel tak nějak tuším, že po tomhle díle se vrátíme zpátky k tomu nadprůměru, který mě úplně moc nebaví... Hodnocení: 80% ()

Reputace (2016) (S01E05)

Po minulé velice dobré epizodě jsem se bál, že návrat do současnosti zase sníží můj zájem o seriál. Ale pravděpodobně jsem se pletl, nebo je tato epizoda jenom světlá výjimka, každopádně je to podle mě skvělý díl. Začněme hned stylovým začátkem, kde vidíme jakousi montáž na činy Luka Cage a Cottonmoutha, přičemž v pozadí hraje Long Live the Chief, kterou jsem si díky této epizodě naprosto zamiloval. Samotný díl je taky dost fajn, sice se jedná o celkem epizodní příběh, kdy Luke akorát napravuje škody, co napáchal Stokes, ale není to špatné. Velice mě baví dynamika a vztahy mezi postavami, ať už Luke a Bobby Fish nebo třeba vyostřující se vztah Luka s Misty. Taky poprvé za celý seriál musím říct, že jsem si užíval dialogy. Jsou podle mě opravdu dobře napsané, a ať už jakýkoliv rozhovor Luka a Stokese, tak finální scéna a proslovy na pohřbu, všechno jsou velice chytlavé a jedná se o dobře napsané dialogy a monology. Mimochodem, fakt jsem jediný, komu přišlo strašně vtipné, jak Luke celou epizodu chodí a mlátí grázly v saku a kravatě? :D Každopádně, vrací se nám i Claire Temple, která je takovým pojítkem všech Marvel Netflix seriálů a zatím nemá moc prostoru, ale doufám, že se to ještě zlepší. Ještě bych se rád vyjádřil k jednomu z kolegů komentujících, který tvrdí, že Cottonmouth, vztah jeho a Luka a postoj Harlemu k nim nefunguje, a srovnává to s Daredevilem, Fiskem a Hell's Kitchen. A ano, souhlasím, že občas je hrozně vidět, že tvůrci s Cottonmouthem chtějí vytvořit dalšího Kingpina. Naštěstí, čím dál seriál postupuje, Cottonmouth podle mě přestává působit jako Fisk a získává vlastní charakter, a jo, i když Daredevil má rozhodně lépe udělaný vztah mezi hrdinou, záporákem a městem, Luke Cage na to podle mě jde úplně jinak a ve finále to vlastně moc nevadí. Podle mě velice solidní díl, který překvapivě ani nemá problém s tempem, jako první díly série. Doufám, že si seriál podobnou kvalitu udrží a stane se z něj taková příjemná jednohubka na zabavení, jelikož zatím působí velmi fajn. Hodnocení: 75% ()

Slaboši potřebují ochránce (2016) (S01E06)

SPOILERS! Poměrně povedená epizoda, která mě dost bavila. Jedná se sice o takovou tu typickou mid-season epizodu, kde to vypadá, že se všechno uzavírá a záporák je poražen, i když to samozřejmě není pravda, jelikož nás ještě čeká 7 epizod, a někdo zde v komentářích si na tenhle koncept epizod stěžuje, já je mám ale poměrně rád :D Každopádně, celá linka se Scarfem, počínaje jeho potyčkou se Stokesem až po jeho smrt, je skvělá. Bavilo mě i zapojení Claire, která snad v tomto seriálu ještě dostane hodně prostoru, který si rozhodně zaslouží. A cameo Trish na začátku dílu potěšilo. Pořád mi úplně nesedí střih a vizuál seriálu, ze stále stejných důvodů, jaké jsem jmenoval i minulých dílů, a taky stále nejsem fanoušek toho, jak se Stokes snaží působit jako Fisk, což je už naprosto očividné. Notak, celá jeho linka mafiánského bosse, který se navenek tváří jako dobrý člověk, ale pak je zatčen kvůli svému bývalému zkorumpovanému poldovi, který ho práskne, to je jak přes kopírák :D A taky jsem moc nepochopil, proč když je očividně veřejně známá věc (nebo minimálně random novinářka to ví), že Cottonmouth je zločinecký boss, proč ho už dávno nikdo nezatkl a má vlastní klub a prosperující business. Jinak ale fajn díl. Hodnocení: 73% ()

Manifest (2016) (S01E07)

SPOILERS! I přes to, že 7. díl shledávám jako poměrně příjemný a zábavný, celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že tvůrci absolutně netuší, co se seriálem, dějem a postavami dělat. Jako příklad můžeme vzít hned začátek epizody. Minulý díl končil zatčením Cottonmoutha, tudíž jsem očekával, že v této epizodě uvidíme nějakou dějovou linku Stokese ve vězení. Ale ne, hned na začátku dílu Cottonmoutha propustí s tím, že nemají dostatek důkazů a celý cliffhanger předchozího dílu je zahozen. A já se ptám proč? Proč zahodit zajímavý koncept naprosto stupidně a hloupě? No nic, zbytek epizody je naštěstí poměrně fajn, i když je pravda, že když se teď zpětně zamyslím nad tím, co se během těch 50 minut dělo, uvědomuju si, že vlastně se nic moc nestalo :D Každopádně flashbacky na historii rodiny Stokesů byly velmi příjemné, stále si užívám dynamiku Misty a Luka, jejichž vztah má spoustu mezer a neshod, což je strašně fajn. A samozřejmě se musím vyjádřit k samotnému konci epizody, tedy ke smrti Cottonmoutha. A jakože... ta scéna je strašně super, jedná se o twist který jsem upřímně opravdu nečekal a celá smrt je atmosférická, šokující a během celé scény zůstáváte koukat s otevřenou pusou. Na druhou stranu, když se nad tím trošku víc zamyslím. Proč? Proč sakra zabíjet hlavního záporáka uprostřed série? Přiznávám, nebyl jsem fanoušek Cottonmoutha, ale myslím, že měl potenciál na zajímavého a zapamatovatelného padoucha, ale tvůrci se ho z nějakého neznámého důvodu v půlce série rozhodli zbavit jen a pouze za účelem šoku. Nevím, uvidíme, jak to bude pokračovat, ale mně to zatím příjde jako naprosto nesmyslné plýtvání postavy. Aspoň se nám představuje Diamondback, který očividně nahradí Stokese v pozici záporáka, a zatím působí velmi fajn. Hodnocení: 65% ()

Podezřelý (2016) (S01E08)

Naprosto chápu kritiku na tento díl a vlastně i na všechny předchozí epizody, ale já jsem si opět tento díl dost užil a stále beru Luka Cage jako naprosto v pohodě seriál. Hlavní dějová linka této epizody je velmi fajn, Luke Cage je konečně poprvé za celý seriál zraněný a tudíž je opravdu v nebezpečí. Vyvíjí se nám tu vztah Misty a Claire, který mi sice občas přišel, že se až přehnaně snaží být dramatický a vyvolávat hroty, jinak to ale bylo fajn. A pak je tu samozřejmě Diamondback, u kterého je už teď jasné, že z něj bude nový hlavní záporák série a nahradí tak Cottonmouthovo místo. A vím, že celkem dost lidí ho nemá moc v oblibě, jelikož působí strašně karikaturně a cheesy, ale mě to prostě baví :D Jasně, ty jeho obličeje, jeho chování a přehnané řvaní občas působí brutálně komicky, ale mně se to líbí. K tomu je zde finální akční scéna mezi Lukem a Diamondbackem, která je opět hrozně cheesy, ale sakra komická :D To, jak Diamondback asi 3x za sebou udělá obrovský jump a kop přímo do Luka, to jak je to celé natočené, je to strašně divný, vůbec to nesedí do toho seriálu, ale já se bavil :D A finální moment, kdy Diamondback střelí Luka (do ramena, což je teda trošku weird) a ten spadne do popelářského auta, které následně odjede... jako sorry, ale v tento moment jsem vyprskl smíchy, i když to tak asi působit nemělo :D Abych něco taky objektivně zkritizoval, touto epizodou se mi potvrdil názor, že střih v tomto seriálu je opravdu špatný. Příkladem je moment, kdy Diamondback rozbije okno a začne hmatat po Claire. Tahle scéna je strašně špatně sestříhaná, záběry na sebe nenavazují a hrozně to bije do očí. Nevím, jestli je to chyba střihače nebo režiséra, ale vypadá to hrozně. Jinak ale celkem povedená epizoda. Hodnocení: 70% ()

DWYCK (2016) (S01E09)

Ach... tak kde začít :D Jako první bych určitě chtěl zmínit naprosto přepálenou stopáž epizody. Celkově Luke Cage hodně trpí na tempo a už předchozí díly, které měly kolem 50 minut byly občas neskutečně zdlouhavé. Tahle epizoda má pro jistotu rovnou hodinu a pět minut a já prostě nechápu proč sakra. Většina scén je zbytečně protahována, jsou delší a táhlejší než by měly být a celkově je strašně znát, že už jsme v té části seriálu, kdy se tvůrci potřebují dostat k finále, ale zároveň musejí dodržet klasických Netflixovských 13 epizod. K ději samotném, psychologický výslech Misty mi ani tolik nevadil, je fakt, že Misty je sem tam až příliš otravná a celá tahle část je mnohem delší, než by měla být, ale jinak to bylo fajn. Část s Mariah je na tom o něco hůř, hlavně kvůli Diamondbackovi, který začíná být neskutečně otravný a i když jsem si v minulém díle užíval jeho karikaturní chování, tady už to podle mě tvůrci trochu přehánějí a občas ty scény s ním působí fakt jako pěst na oko. Linka s Luke Cagem je fajn, i když nápad, že kyselina mu rozežere kůži a oni budou moci vytáhnout šrapnely je podle mě trošku přes čáru. Epizoda není špatná, jenom má opravdu šíleně pomalé tempo. Hodnocení: 58% ()

Ber si to osobně (2016) (S01E10)

Oukej, už jsme definitivně v části seriálu, kdy to tvůrci už jen zbytečně natahují, aby měla série 13 dílů. Celá epizoda se strašně vleče, je zde hromada scén, které jsou zbytečné dlouhé, trvají déle, než by měli, a celé to působí už dost unaveně. Co jsem u minulých dílů nezmiňoval, ale poslední dobou si toho začínám všímat, je to, že Luke samotný vlastně nemá v seriálu až tak moc prostoru a už vůbec ne teď, ke konci řady. To samé platí i v této epizodě. Díl se zaměřuje skoro na úplně každou postavu v seriálu, jenom ne na Luka. A to ani nemluvím o tom, že Shades (který už tak byl dost zbytečný) očividně naprosto zmizel z celého pořadu a já netuším kam a stále nechápu, co s ním tvůrci zamýšleli. Každopádně, k samotnému dílu, celá úvodní scéna a celý ten experiment s kyselinou je neskutečně bizarní, když se nad tím člověk jenom trošku zamyslí, tak si uvědomí, jaká je to blbost. Tomu nepomáhá ani to, že se zde nachází hromada klasického rádoby vědeckého blábolení, které se snaží znít hrozně chytře, ale moc to nefunguje. Celý díl je navíc plný naprosto zvláštního a mimo charakterního chování postav, např. scéna, kdy Luke jen tak rozfláká stodolu cápkovi, co ho právě vyléčil a 5 minut před tím mluvil o tom, jak chce zničit rakovinu. Další postavy seriálu působí dost meh, Mariah je otravná, Diamondback je čím dál víc kýčovitý. A ještě na závěr chci zmínit, že ten týpek, co vkládal do tohoto dílu hudbu, by si zasloužil jak pořádnou facku, tak nějaké ocenění :D Ne vážně, některé scény jsou absolutně zabité tím, že v pozadí hraje naprosto náhodná hudba, co se tam vůbec nehodí. Takže v dramatických scénách hraje nějaká pohodová muzika, naopak v komických scénách je ticho. A občas to vyznívá opravdu vtipně. Viz Diamondbackova scéna s nasazováním rukavice, u které doteď nevím, jestli si tvůrci byli vědomi toho, jak ta scéna působí a udělali to schválně, nebo to vzniklo omylem :D Hodnocení: 60% ()

Teď jsi můj (2016) (S01E11)

Po relativně dlouhé době díl, který mě opravdu bavil. Ano, je to konverzační díl, ve kterém je spousta dialogů a téměř žádná akce, ty dialogy jsou ale velmi pěkně napsané a bavily mě. Celková dynamika mezi Lukem, Misty a Claire je výborná, jejich vzájemné interakce jsou velice fajn a samotná Misty konečně po hromadě dílů nepůsobí otravně. Děj a náplň epizody je taky dost dobrá, linka odehrávající se přímo v budově Harlem's Paradise je hodně napínavá a taky se mi líbilo zasazení policie a návladní do celé situace. Cameo Towera z Daredevila bylo taky velmi fajn. Co bych chtěl ještě vyzdvihnout, tak to je Diamondback. Jelikož tohle je asi první díl celého seriálu, kdy mi opravdu sednul. Stále si sice udržuje své karikaturní a parodické chování, ale konečně to nepůsobí komicky až trapně, ale spíš znepokojivě a podivně. Takhle měl podle mě být Diamondback zobrazen skrz celou sérii a ne jen v posledních pár dílech... Taky chci pochválit hudbu, která je výborná, stále je celkem originální a netradiční, ale aspoň sedí do scén, ve kterých je umístěná, ne jako v minulém díle. Hodnocení: 74% ()

Monolog chaosu (2016) (S01E12)

Předfinálová epizoda není špatná, i když samozřejmě pár výtek mám ke konci :D Každopádně, samotný díl je velice fajn. Postavy mají stále velmi fajn interakci, hodně se mi líbil hlavně nápad kooperace mezi Lukem, Shadesem a Mariah, který tvůrci snad ještě ve finále využijí. V minulém díle jsem chválil Diamondbacka a ten je tady taky celkem dobrý... až na závěr samozřejmě. Cameo Method Mana a celá rapperská pasáž byla fajn, Turk byl taky dobrý. Asi jedinou připomínku, kterou mám a které si celkově u Netflix Marvel seriálů všímám je to, že těsně před finálem vždycky začínají ve velkém umírat postavy, ale seriál se bojí zabít některé z hlavních postav a tak zabíjí spíš vedlejší, jako třeba Zip nebo Domingo. Což je škoda, myslím, že takového Shadese se mohli krásně zbavit, stejně mi upřímně pořád příjde jako zbytečná postava :D Každopádně, finále epizody. Ach jo... :D Jak tady už hromada lidí píše, Diamondbackův kostým vypadá naprosto příšerně :D Je fakt, že Diamondback se celý seriál choval hrozně zvláštně, ale to mi nikdy moc nevadilo a jeho výstřední chování jsem měl celkem rád. Ale tenhle kýčovitý kostým, který vypadá jak z komiksů z 80. let, to je úplně jiná liga... No, uvidíme, jak dopadne finále. Hodnocení: 70% ()

Znáš můj styl (2016) (S01E13)

SPOILERS! Finále první řady Luka Cage je více méně důstojné zakončení celého příběhu, i když s ním mám pár problémů. Nicméně se mi celkově líbí, že to vlastně neskončilo moc pozitivně. Luke jde do vězení, Mariah a Shades jsou na svobodě a jediný svědek proti nim je mrtvý. Tyhle hořkosladké konce mám rád a funguje to podle mě dost dobře. Čeho nejsem úplně fanoušek, tak je to, že finální souboj Luka a Diamondbacka se odehraje v prvních 15 minutách a zbytek epizody už je čistě konverzační část a příprava na Defenders a 2. sérku. Chápu, že to tak asi musí být pro účely příběhu, každopádně dát finální souboj na začátek epizody je prostě zvláštní. Taky se mi moc nelíbí, že po již zmíněných 15 minutách už Diamondbacka do konce dílu nevidíme, kromě úplně poslední scény, která měla nastínit nějakou budoucnost, které se stejně asi nikdy nedočkáme... A teď k tomu nejhoršímu :D Finální souboj. Power Man vs Diamondback. Je fakt, že Diamondback byl celou sérii zvláštní, choval se podivně a až karikaturně parodoval klasické klišé záporáky. Ale tenhle souboj už je prostě moc. Stejně jako v minulém díle musím zmínit, že Diamondbackův oblek je strašně kýčovitý a prostě vizuálně příšerný. Samotný souboj v kombinaci se zvolenou hudbou působí hrozně komicky, absolutně nereálně, obě dvě postavy neustále hází nějaké podivné hlášky odkazující na flashbacky, předvádí různé pózy a jiné podivné údery a to vůbec nezmiňuji, jak na jejich duel přihlíží celý Harlem, včetně policie, nic nedělají a jenom jim skandují. Celý tenhle fight působí strašně :D Pochopil bych podobný souboj v nějakém 30 let starém komiksu, ale v seriálu z roku 2016, v sesterském seriálu Daredevila, který měl peckové, napínavé a skvěle provedené souboje, tomu fakt nerozumím. Jinak ale poměrně obstojné finále, které láká na 2. sérii. Hodnocení: 70% ()

Série 2 (2018) (S02)

Druhá a zároveň i poslední (kvůli nečekanému zrušení, když práva převzalo Disney) série Luka Cage je za mě taková našlapanější upgradovaná první sérka, která vzala všechno, co dělala první řada dobře, nechala to, a naopak vypilovala to, v čem se jí tolik nedařilo. Pořád to není perfektní a bohužel to prostě nedosahuje kvalit Daredevila, ani první řady Jessicy či Punishera, celou druhou sérii Luka Cage jsem si ale neskutečně užil a i když jsem ji s nadšením nehltal, na každý další díl jsem se upřímně těšil. Rovnou začnu tím, co bylo skvělé již na první sérii, protože jak jsem již říkal, to je zde taky. Atmosféra Harlemu a audiovizuál je prostě něco fantastického. Celý seriál je skvěle natočen, Harlem působí neuvěřitelně živě, každá epizoda na vás dýchá atmosférou černošského harlemského sousedství a musím citovat větu jistého nejmenovaného youtubera Torena, „Při sledování se budete cítit jako Afroameričan.“ K tomu dopomáhá i naprosto peckový soundtrack, který nejen že krásně pomáhá budovat atmosféru, páni skladatelé si neuvěřitelně dobře hrají s tím, jakou hudbu pouští. Když se seriál zaměřuje na protagonisty z Harlemu, můžeme slyšet nejrůznější jazzové písničky. Když naopak sledujeme záporáky, pocházející z Jamajky, hudba se přizpůsobí a najednou posloucháme reggae a jiné tradiční jamajské styly. K pomoci budovat atmosféru se z první série vrací i občasné vstupy nejrůznějších umělců a zpěváků, které jsou sice občas trošku delší, než by být musely, ale strašně se mi líbily. K postavám, ty jsou dost fajnové. Ty, kteří byli super už v první sérce, ti jsou super stále. Luke Cage je neskutečný sympaťák, Mike Colter je frajer, jeho postava je skvěle napsaná a je lehké si ho oblíbit. V téhle sérii má o trochu víc osobních momentů, hlavně díky lince s jeho otcem, kterého hraje dnes již bohužel zesnulý Reg E. Cathey, a který je upřímně super, i když ke konci jeho postava tak nějak zmizí z děje, ale tady je to bohužel z pochopitelných důvodů. Misty je stále jeden z nejlepší Netflix Marvel sidekicků a i přes to, že její linka o ztrátě končetiny je podle mě neskutečně zkrácená a po pár dílech se na ni zapomene, stále je fajn. Mě osobně upřímně trošku mrzí výrazná absence některých postav z první série, kteří tak nějak dopomáhali budovat atmosféru celého seriálu. Mluvím hlavně o Claire, která z děje prostě zmizí po 3. díle a o Bobbym, který zmizí epizodu na to. Chápu, že herci byli asi zaneprázdnění, ale ty charaktery mi tam prostě chyběli. Co ale naopak neskutečně stouplo na kvalitě, tak to jsou záporáci, kteří konečně stojí za to. V první sérii byl dle mého hodně přeceňovaný Cottonmouth, naopak podle mě trochu přehejtovávaný Diamondback, a pak absolutně nevýrazní Shades a Mariah. Tady je ale všechno jinak. Shades má hlavně ke konci extrémně zajímavou linku a skvělý vývoj jeho charakteru. Mariah je upřímně fakt dobrá záporačka, je sice hrozně očividné, že je dělaná jako takový ten padouch, kterýho mají diváci k smrti nenávidět, ale její charakter je hrozně zajímavý a celá její linka o tom, jak se z někoho, kdo chce tak nějak žít slušným životem bez nelegálních činností stane plnohodnotný gangster, který je ochotný vystřílet restauraci plnou nevinných lidí, neskutečně zajímavý charakterový vývoj. Dostáváme i nového záporáka, Bushmastera, který je upřímně naprosto boží. Herec Mustafa Shakir si to hrozně dává, jeho charakter je takový tak trochu karikaturní ve stylu Diamondbacka, ale na rozdíl od něho to seriál nehaní do extrému a když je potřeba, aby Bushmaster byl vážný, tak dokáže být. Strašně se mi líbí, že je to záporák s kvalitní motivací, divák naprosto přesně ví co a proč chce udělat a to je hrozně fajn. Taky je fajn, že Bushmaster nemá prakticky žádný negativní vztah s Lukem Cagem a prostě to je jenom někdo, na koho náhodou narazil a jeho plány a motivace s ním vůbec nesouvisí. Je hrozně fajn mít záporáka, který absolutně nemá co dočinění s hlavním hrdinou. A samozřejmě, jeho brutálně boží jamajský dialekt... fantazie :D Užil jsem si i minirolečky postav z jiných seriálů, ať už Colleen, Iron Fist či Tower ve finále. Pomalu se přesunu k negativům, jelikož jak jsem říkal, není to perfektní. Tak zaprvé, a já to fakt nechci znovu říkat, protože to zmiňuju u doslova každého Netflix Marvelu. Tempo. Je zde třináct epizod, které navíc mají stopáž kolem hodiny (některé dokonce o něco víc). To je prostě strašně moc. Občas se to táhne, občas je to moc pomalé. Některým lidem určitě bude vadit mírná absence akce. Tenhle seriál prostě není akční, akce je tu fakt minimum (není to až tak masivní jako u Jessicy, ale je to tu). A určitě nesmím nezmínit samotný konec série, který ať už ho zbožňuju jakkoliv a podle mě to je naprosto nechtěně strašně geniální konec pro samotný seriál, stále je to prostě brutálně otevřený konec, který nechává milion otázek. Je vidět, že tvůrci počítali s třetí sérií, tudíž nechali hodně otevřené dveře pro pokračování, kterého se bohužel už nedočkáme, což je škoda, protože ten konec je fakt výborný. S tím souvisí i moje poslední výtka, která směřuje k tomu, že některé linky prostě nejsou vyřešené. Platí to hlavně u dějové linky točící se kolem pomsty Bushmastera, který prostě ve finálové epizodě téměř není a vypadá to, jako by tvůrci omylem vystřihli jeho scény. Bylo mi naprosto jasné, že s ním autoři počítali do 3. série, kde by se jeho příběh nějak rozvinul, ale na mě to vzhledem k budoucím událostem v té epizodě působilo dost divně i samo o sobě. Jeho linka se prostě v posledním díle stopne a nepokračuje a není vůbec rozřešená. Jinak je ale druhá a finální řada Luka Cage fakt dobrá. Jak jsem již řekl na začátku, je to prostě první série, akorát nadupanější a lepší ve všech ohledech. Stále stejně dobré postavy, výborná atmosféra a k tomu dost dobrý příběh o gangsterech, o pomstě a o hrdinství, okořeněný o dobré záporáky (+vynikající Bushmaster) a výborný audiovizuál. Upřímně mě fakt mrzí, že Netflix Marvelovky zrušili. A u Luka mě to mrzí dvojnásob. Jelikož pokud by třetí série šla v podobných stopách, navíc s tím, co naznačila na konci, možná to bude znít divně, ale tuhle sérii bych chtěl vidět víc, než pokračování Daredevila, Punishera či Jessicy. Skvělá atmosféra Harlemu, krásně napsané postavy a příběh, k tomu máme navíc jistého jamajského záporáka, který je prostě fantastický. Druhá řada Luka je úplně stejná, jako první série, jenom vypilovaná ve všech ohledech. Hodnocení: 73% () (méně) (více)

Duchovní parťák č. 1 (2018) (S02E01)

Je mi naprosto jasné, že pětihvězdičkovým hodnocením tento pilot druhé řady Luka Cage celkem nadhodnocuju, ale upřímně, po tom, co jsem prozíval celou druhou sérii Jessicy Jones bylo tak strašně moc svěží vidět něco, co má nějaký tvůrčí styl, nějakou představu a nějakou myšlenku. První epizoda každopádně hodně působí jako první řada Luka. Je zde stále naprosto vynikající atmosféra a zasazení v Harlemu, společně s velmi dobrým a originálním jazzově laděným soundtrackem, který občas sice bere atmosféru a napětí některým scénám, jinak je ale super. Luke Cage je pořád sympaťák, celý koncept toho, že je to známý hrdina, kterého lidi oslovují na ulicích a fotí se s ním je hrozně fajn a k Lukově postavě a do jeho příběhu se hrozně hodí. Linka Misty, která se adaptuje na život po ztrátě ruky, je taky dobrá a KONEČNĚ se tady odkazuje na události Defenders, což se v již zmiňované druhé Jessice vůbec nedělo a skoro to vypadalo, že na tenhle velkolepý event všichni zapomněli. Mariah s Shadesem mi pořád moc nesedí, kdo naopak extrémně válí, tak je samozřejmě Bushmaster. Věřím, že lidem, kterým vadil Diamondback v první sérii a kteří prostě nemají rádi tyhle karikaturní, až parodické, přestřelené a šílené záporáky ve vážných záležitostech, tak těm se ani „bušmasta“ nebude zamlouvat, ale sakra, podle mě je to totální frajer :D Ty šílené grimasy a pohyby, ten naprosto přestřelený jamajský přízvuk způsobující to, že mu nerozumíte ani slovo a podle mě by spousta lidí, včetně mě, bylo bez titulků naprosto ztracených, to jak se chová. Za ty 3 minuty, co tady je, si mě naprosto získal :D Těším se na další díly. Hodnocení: 80% ()

Vyrovnání (2018) (S02E02)

Druhá epizodka stále pokračuje v tom odlehčeném, pohodovém duchu, jaký měl díl minulý. Luke Cage je stále poměrně sympatická postava, i když mi občas přijde, že dělá hodně stupidní rozhodnutí jenom proto, aby seriál vypadal cool, viz scéna, kdy nechá borca pod činkou nebo samotné finále, kdy přijde zachránit rodinku gangstera, který ji mlátí, ale zpacifikuje ho tak, že jim rozmlátí půlku bytu :D Každopádně cením osobnější rovinu pro Luka v podobě jeho otce a taky to, že postava Luka zde projevuje i nějaké emoce, což se v 1. sérii moc nevidělo. Bushmaster je skvělej, jeho jamajský přízvuk je stále perfektní :D a líbí se mi i jeho schopnosti alá neprůstřelnost z Wishe. Sice se mi úplně nezdá, že ty schopnosti získává z nějakých bylinek, co koupil v nějaké random lékárně, když je tak jednoduché získat takové superschopnosti, proč to nemá každý druhý, ale fajn :D Taky se mi mimochodem hrozně líbí Bushmasterův vztah k Lukovi. Většinou tihle záporáci mají tendenci mít s hrdinou nějaký hluboký vztah plný křivd z minulosti, ale Bushmaster ne. Pro něj je Luke prostě jenom nějakej random týpek z televize o kterým slyší poprvý v životě a prostě se mu nelíbí :D A to je takové strašně svěží. Hodně mě bavily i odkazy na Defenders, které se mi prostě líbí po kompletním ignorování v druhé Jessice. Na závěr, jeden komentující si zde stěžuje na to, že seriál má na konci asi 3 minutový hudební vstup jistého umělce. Mně to naopak vůbec nevadí, naopak si myslím, že tyhle hudební vložky hrozně pěkně utváří atmosféru. Líbily se mi už v první sérii, líbí se mi i tady. Příjemná epizodka, těším se na další díly. Hodnocení: 70% ()

Divočina (2018) (S02E03)

Další fajnová epizodka. Z Iron Fista se nám zde objevuje Colleen, což je takové příjemné zpestření, má fajn dynamiku s Misty a i když jejich barová potyčka s nějakýma borcama je dost podivná, stále má lepší choreografii než celá první sérka Iron Fista :D Luke je fajn, sice se občas chová jako dost velký hovado a úplně nechápu, proč zrovna u něj tvůrci najednou vytáhli téma nezvládání vzteku, což v první sérii nebylo ani naznačeno, ale uvidíme, jak se s tím bude vlastně pracovat. Taky mě mrzí postava Claire, jelikož toto je její poslední účast v celém MCU/Defenders vesmíru a je to hrozná škoda, že si ji nenechali po celou druhou sérii, případně ji mohli dát do druhého Iron Fista či třetího Daredevila. Bushmaster je stále fajnový, jeho potyčka s Lukem je úplně super a stejně i samotný finální záběr. Hodnocení: 70% ()

Jdu do toho tělem (2018) (S02E04)

Další hodně fajnový dílec. Luke, vypořádávající se s následky otřesu mozku, je dost fajn a i když je tahle linka dost podivná, nejsem si úplně jistý, jestli by to zvládal takto chodit s otřesem mozku jakoby nic, je to fajn :D Bushmaster je stále super, začíná se zde nastiňovat nějaké vyšetřování kolem něj a o co mu asi půjde, což je též celkem dobré. Misty je taky dobrá a těším se na robotickou ruku :D A finální scéna a rozlučka s Bobbym byla skvělá a emocionální. Hodnocení: 70% ()

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (více)

Netflix zrušil Daredevila

Netflix zrušil Daredevila

30.11.2018

Netflix a Disney jsou momentálně uprostřed drahého rozvodu a další obětí jejich nenaplněné lásky se teď oficiálně stal jednoznačně nejúspěšnější z marvelovských seriálů, komiksový Daredevil. Po třech… (více)

Netflix ruší Iron Fista

Netflix ruší Iron Fista

13.10.2018

Iron Fist je prvním hrdinou od Marvelu, kterého se Netflix rozhodnul samostatně zrušit po dvou řadách. Zpráva přichází trochu jako šok, jelikož druhá řada byla vnímána jako podstatné zlepšení oproti… (více)