Marvel's Luke Cage (TV seriál)

Luke Cage

Marvel's Luke Cage

Akční / Sci-Fi

USA, 2016–2018, 24 h 27 min (Minutáž: 46–69 min)

Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard, Rosario Dawson, Mahershala Ali, Mustafa Shakir, Ron Cephas Jones, Frank Whaley, Rob Morgan, Gabrielle Dennis, Reg E. Cathey, Sean Ringgold, Parisa Fitz-Henley, Frankie Faison, Peter Jay Fernandez, Thomas Q. Jones, Elden Henson, Finn Jones, Jessica Henwick, John Scurti, Erik LaRay Harvey, Karen Pittman, Jaiden Kaine, Jacob Vargas, Michael Kostroff, Method Man, Corri English, Chance Kelly, Sônia Braga, David Chen, Jade Wu, Khalil Maasi, Marko Caka, P.J. Marshall, Sonja Sohn, Stephen Hill, Justin Swain, Deborah Ayorinde, Craig muMs Grant, Dawn-Lyen Gardner, Cassandra Freeman, Hugues Faustin, Brian Marc, Andrew Pang, Manny Perez, Stan Lee, Raphael Saadiq, Marquis Rodriguez, Stephen Rider, Roger Wayne, Ninja N. Devoe, Justin Clarke, Danny Johnson, Andy Schneeflock, Daniel Keith, Jermel Howard, Mj Rodriguez, Ian Lyons, Robert Neary, Annabella Sciorra, Dorian Missick, Otto Sanchez, Sahr Ngaujah, Carolyn Michelle Smith, Hakim Callender, Stefan Holdbrook, Harold Surratt, Derrick Simmons, Alyma Dorsey, Erika Rolfsrud, Antonique Smith, Freddie Kuguru, Ghostface Killah, Faith Evans, Jadakiss, LaTanya Richardson Jackson, Curtiss Cook, Henry Yuk, Krista Donargo, Marcus Choi, Parisa Fitz-Henley (a.z.), Reg E. Cathey (vyp.), Peyton 'Alex' Smith, Jamar Greene, Jeff Auer, Aseem Tiwari, John Clarence Stewart, Lynn Marocola, Reginald L. Barnes, Chaz Lamar Shepherd, Truck Hudson, Camrus Johnson, Taylor Selé

Luke je sympaťák každým coulem své většinou neprůstřelné kůže. Rozjezd série nemá chybu, ať už jde o vykreslení jednotlivých postav nebo o způsob, jakým na jedné straně zatahuje Luka do událostí a současně poodhaluje jeho minulost. Výborný je i záporák Cottonmouth. Jenže pak se série přehoupne do druhé půlky a téměř všechno jde do kopru. Luke se motá epizodami, které bezradně tápou a netuší kudy kam, z všemocného superpadoucha se vyklube groteskní kašpárek s dětinskými motivy, a finále, kde bych jako divák měl napětím nedýchat, jenže místo abych ho prožíval, tak jsem ho prozíval. Škoda, po skvělé Jessice Jones jsem se na další sólovky Defenders těšil, zatím však ani jedna, i když nejde o vyložené slabé série, nenaplnila mé očekávání. Nad vodou tak, alespoň pro mě, drží sérii hlavně Simone Missick jako skvělá Misty, bezpochyby nejvýraznější postava.(3.12.2017)

1. séria 60%. Celkom slabota, na Daredevila sa to nehrabe ani náhodou a aj v Jessice Jones mi prišiel Luke Cage o niečo lepší. Príbeh ma moc nebavil, ale Luke Cage bol fajn. Škoda len, že nie som čierny, pretože som mal pocit, že tento seriál je točený hlavne pre nich. Každá dôležitá postava je tmavšia ako podklad tohoto komentu. Ale kašlať aj na to. Predovšetkým ma to nebavilo preto, lebo sa tam až príliš zbytočne kecalo, záporaci moc toho neponúkli a nebyť niektorých zaujímavejších vzťahov a akcii moc by ma to nebavilo. Finále dosť veľké sklamanie.(18.11.2016)

• Vadriano

celkem zklamani, asi jsem se moc tesil a pak me to nenaplnilo jak jsem ocekaval. ani ke konci me to nechytlo, zadna sympaticka postava nebo pouzitelny hlasky, nikdo s kym bych se zpodobnil nebo ke komu vzhlizel. skoda, luke je takovej srac, jednou za tri dily se mozna nastve a nekoho odhodi, jinak toho moc cool nedela, spis se sebou nechava vyjebavat. cely je to sice stylovy a hudba ujde, ale pribeh nuda, jen propagujou cernou kuzi mi prijde. nejlepsi z cely serie byl method man v predposlednim dile(3.11.2016)

S01: Rozporuplný. Začátek v holičství byl super s vrcholem ve vězeňský epizodě, pak jsem ale bojoval s nudou a chtěl to mít co nejdřív za sebou. Mělo to pak prostě na víc než plochou zdlouhavou honičku policie a idiotskýho Diamondbacka. Každopádně cením okénko do Harlemu a jeho kultury, samozřejmě hodně spojený se super muzikou, pár super herců a sympaťáka v hlavní roli. Jinak ultimátní reklama na Carhartt :D 75% (a na druhou sezónu už se nevidím)(2.11.2016)

--- PRVNÍ SÉRIE --- Stejně jako mnohým, i mně přišel Luke Cage od začátku jako poměrně zbytečná postava a i když v první sérii Jessicy Jones své důležité místo měl, věnovat mu vlastní seriál se mi nejevilo jako zrovna šťastné rozhodnutí. Svého času jsem pilot ani nedokoukal, pravděpodobně proto, že jsem neměl náladu na tak slow-paced seriál. A yeah, Luke Cage je především v první polovině utahaný jak sopel. Dal jsem mu ovšem další šanci a prokousal se přes první díl a ačkoli mě problematika černé ameriky zas až nezajímá, seriál mě překvapivě dost chytnul. i ta obávaná civilnost černošského Harlemu mě postupně upoutala, možná i proto, že to není přehnaně nigga gangsta, ale opravdu to vypráví příběh o nelehkém životě lidí z ulice. A samozřejmě je to superhero seriál (ačkoli si tak Luke říkat nechce), takže nechybí ani nějaké to zlo. Postavy, ať už to byl samotný Luke, neústupná Misty nebo neodolatelná mrcha Mariah, si mě tak omotaly kolem prstu, že bych i seriálu odpustil plochého záporáka v druhé polovině a místy opravdu až příliš rozvláčně tempo. Hodnocení série: 4/5(2.12.2018)

• - Luke Cage (Mike Colter) se poprvé představil v seriálu AKA Jessica Jones (od r. 2015). (Spidey3)

• - V seriáli sa objavuje viacero odkazov na pôvodný komiks. Pop (Frankie Faison) nazýva Lukea "Power Man", čo bola i jeho prezývka v komikse.  V scéne, keď Luke Cage ukradne oblečenie má žltú disko košeľu, zvonové nohavice a na hlave kovovú tiaru. Ide o typický kostým Lukea v pôvodných komiksoch. (toi-toi)

• - História Luka Cagea (Mike Colter) je oproti komiksom iná. Luke v nich nikdy nebol policajtom, práve naopak, patril do gangu zvaného Rivals. (toi-toi)