Marvel's Luke Cage (TV seriál)

Luke Cage

Marvel's Luke Cage

Akční / Sci-Fi

USA, 2016–2018, 24 h 27 min (Minutáž: 46–69 min)

Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard, Rosario Dawson, Mahershala Ali, Mustafa Shakir, Ron Cephas Jones, Frank Whaley, Rob Morgan, Gabrielle Dennis, Reg E. Cathey, Sean Ringgold, Parisa Fitz-Henley, Frankie Faison, Peter Jay Fernandez, Thomas Q. Jones, Elden Henson, Finn Jones, Jessica Henwick, John Scurti, Erik LaRay Harvey, Karen Pittman, Jaiden Kaine, Jacob Vargas, Michael Kostroff, Method Man, Corri English, Chance Kelly, Sônia Braga, David Chen, Jade Wu, Khalil Maasi, Marko Caka, P.J. Marshall, Sonja Sohn, Stephen Hill, Justin Swain, Deborah Ayorinde, Craig muMs Grant, Dawn-Lyen Gardner, Cassandra Freeman, Hugues Faustin, Brian Marc, Andrew Pang, Manny Perez, Stan Lee, Raphael Saadiq, Marquis Rodriguez, Stephen Rider, Roger Wayne, Ninja N. Devoe, Justin Clarke, Danny Johnson, Andy Schneeflock, Daniel Keith, Jermel Howard, Mj Rodriguez, Ian Lyons, Robert Neary, Annabella Sciorra, Dorian Missick, Otto Sanchez, Sahr Ngaujah, Carolyn Michelle Smith, Hakim Callender, Stefan Holdbrook, Harold Surratt, Derrick Simmons, Alyma Dorsey, Erika Rolfsrud, Antonique Smith, Freddie Kuguru, Ghostface Killah, Faith Evans, Jadakiss, LaTanya Richardson Jackson, Curtiss Cook, Henry Yuk, Krista Donargo, Marcus Choi, Parisa Fitz-Henley (a.z.), Reg E. Cathey (vyp.), Peyton 'Alex' Smith, Jamar Greene, Jeff Auer, Aseem Tiwari, John Clarence Stewart, Lynn Marocola, Reginald L. Barnes, Chaz Lamar Shepherd, Truck Hudson, Camrus Johnson, Taylor Selé, Tim Moriarty, Helmar Augustus Cooper, Ignacyo Matynia, Jason Millner, Tijuana Ricks, J. Alphonse Nicholson, Jared Kemp, Stephen Grove Malloy, Bisserat Tseggai, Sophia Stephens, Shemar Jonas, Michelle Beck

Popravde, zo začiatku som bol prekvapený. Bola tam fajn osobná linka, zaujímavé postavy, sympatický hrdina a atypický záporák, drsný, ale zároveň sa mu rútil svet okolo. Zápletka bola tiež obstojná. A ten soundtrack, panebože ten číry harlemský sound ktorý za posledné storočie definoval černošskú hudbu ladil perfektne do pulpového štýlu. Potom to utrpelo klasickú ranu týchto netflixových marveloviek- je to dlhé a "druhý akt" je vždy únavný, čo zatiaľ akotak dokázal udržať nejakým zázrakom len Daredevil. Striedačka záporákov bolela, Diamodback bol na smiech, motívy začali byť hlúpe, ľudia náhodne padať, nezaujímavým spôsobom. Yo mama fight vo finále bol na mňa už moc a z poslednej koláže postáv mám už teraz kŕče...(10.11.2016)

PRVNÍ série: Tady už se překvapení nebo nadšení nekoná. I když je hlavní hrdina sympaťák a i zbytek obsazení se náramně povedl, nebavilo mě to ani zdaleka tolik jako Daredevil nebo první série Jessica Jones. Nemůžu se zbavit pocitu, že jsem většinu epizod zhlédla hlavně z povinnosti. Doufám ve zlepšení. Ale pořád se jedná o koukatelný průměr. ----------------- DRUHÁ série: tvůrci to nakonec dokázali. Rozjezd je opět pomalý a některé epizody jsou dost nezáživné (chápu, že to po nich někdo zabalí), ale tak v půlce se to konečně zlomí. Fakt že jsem se na těch posledních pár epizod i těšila. Zatímco i Jessicy šla ve druhé sérii kvalita spíš dolů, tady jde nahoru (škoda, že to tak nebylo i u první série). Zajímavé je, že mi Luke Cage ve druhé sérii často nepřišel jako seriál o Lukeovi, ale o všech ostatních. P.S.: S prominutím mě v několika epizodách už s*alo, jak Bushmaster každého, kdo řekl Mariah Dillard, opravil a řekl Mariah Stokes. Ale Mariah byla fakt svině. Alfre Woodard se do toho opřela, ale i tak se při pohledu na ni neubráním vzpomínce na její roli v Captain America: Občanská válka. A taky chci spin-off pro Misty Knight. ---------- Přestože tady znělka nic nekopíruje a je po vizuální stránce ok, ta hudba se pro mě stala po pár epizodách první série skoro až otravná a ve druhé sérii jsem ji vynechala úplně. 7/10(5.12.2017)

// Bitva o srdce Harlemu, zhruba tak se dá shrnout první série Luka Cage. Bohužel došlo k tomu, čeho jsem se obával. Tvůrci si dali mnohem víc záležet na celkovém významu seriálu a zprávě, kterou tím vším chtěli vyslat a příběh, postavy a konečně taky komiksová estetika už jim byla volnější. Seriál doplácí na přílišnou roztahanost, slabé záporáky, slabé hrdiny, slabou story a celkově nezáživný vizuál. Nicméně jo, to poselství se tvůrcům povedlo. Komunita může jásat, komiksový fanoušci ale budou odcházet zklamaní... a já si nejsem jistý, jestli se s takovou cenou budu ochotný někdy smířit. 5/10(1.10.2016)

Ano, je to určitě nejslabší seriálový MCU přírustek, v rámci Netflixu určitě, ovšem stále to má vysoké produkční hodnoty, o kterých si mnozí seriáloví tvůrci mohou nechat jen zdát. Výsledek je takový vláčný a více než kdy jindy natahovaný. Nicméně Mike Colter jako představitel Luka mě přesvědčil už v Jessice a na jeho sólovku jsem se celkem těšil. Cottonmouth, Diamondback i ten podivnej Havajan se zapíší do blacklistu obyčejných MCU záporáků, ačkoliv tedy úplně nahoře nebudou jelikož mě první zmiňovaný i přes málo prostoru občas bavil. No ale mojí absolutní favoritkou je Simone Missick a její neohrožená Misty Knight, jejíž jsem si při sledování doufal v comeback v jakémkoliv Defenders seriálu a jsem rád, že se tak stalo, ačkoliv mě nezaujala úplně od začátku. Celkově jsem se až na několik vyloženě výplňkových dílů uprostřed bavil obstojně a ve druhé sezóně showrunneři trošku rázněji zakročili do choreografie akčních scén, takže vlastně fajn. Jen mě trošku mrzí, že ta druhá řada na jeden pohled skončila tak otevřeně a pak to zrušili...7/10(12.2.2019)

1. série Jelikož se mi první dva kousky, které vytvořil Netflix ve spolupráci s Marvelem líbily, tak bylo víceméně jasné, že v mém watchlistu se najde místo i na Lukea Cage. Toho i díky Jessice Jones nebude třeba tolik představovat, takže jsem byl vážně zvědav, co se tam semele. Hned na úvod je třeba říct, že Daredevil cílil tak nějak na všechny, Jessica Jones hlavně na ženy a Luke Cage je vytvořen pro černou komunitu. Já tedy nejsem cílovka a i to může být jeden z důvodů, proč si myslím, že je to nejslabší příspěvek spojení Marvel & Netflix. Ale problém to není jediný, za další považuji záporáka/záporáky. Protože jich je tolik, že jsou nevyužití a ani jeden z nich ve výsledku není zajímavý. I když Diamondback s přehledem bere cenu pro toho nejtrapnějšího. Aspoň jsou však zajímavě obsazení, protože pánové z House of Cards nebo Sons of Anarchy, jsou příjemným bonusem. Překvapilo mě, že tam nenapasovali ani jednu homosexuální postavu, to už se dnes moc nestává. Akce se sice najde a není špatně udělaná, ale hodně se mluví, opravdu hodně. Finálový souboj není žádný zázrak a navíc jsem nemohl fandit ani Luke/Claire romantické zápletce, když už mi tak nějak pasuje s Jessicou. 2. série Druhá série se snaží poučit z chyb a tentokrát neservíruje tolik záporáků. Je tady jen jeden navíc a ten se stará o většinu letošní zábavy. Navíc ani tak nejde po Lukeovi, protože jeho hlavní cíl je odstranit Mariah a jeho využití tentokrát šlo na maximum. Vypadá to, že se vyřešil i můj další problém, který jsem měl s Claire. A bavil mě Shades. Závěr vytvořil zajímavou situaci a jsem docela zvědav na to, jak to bude pokračovat, když je Luke v čele Harlem's Paradise.(28.11.2016)

• - Trailer se objevil na konci druhé série Daredevila (od r. 2015). (kellne)

• - Mahershala Ali na Comiccon v roce 2019 oznámil, že bude hrát další komiksovou postavu od Marvelu jménem Blade. (tyzmrde)

• - Ve scéně, kdy jde Luke Cage (Mike Colter) zabránit přepadení obchodu, si můžeme všimnout ve výloze obchodu letáku, na kterém je Stan Lee v uniformě policie. Stan Lee sice není tvůrcem postavy Luke Cage, ale je považován za jednoho z otců Marvel Universe a ve většině filmů od Marvelu si zahrál alespoň malé cameo. (Hovadin)