Sebevražedný oddíl

• Česko Sebevražedný oddíl 2 (více)

Režisér James Gunn uvádí akční dobrodružství superhrdinů Warner Bros. Pictures Sebevražedný oddíl, těšte se na partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří umírají touhou zachránit svět. (Vertical Entertainment)

corpsy

Čo sa týka tej komiksovej ´´pravosti´´, ide to k lepšiemu, ako ´´temnejšia´´ vízia spred piatich rokov. Nieje núdza o násilie, nekompromisnosť a suché nadávky. Ináč ale tento snímok zlyháva presne v tom, v čom jeho predchodca. V tom, že sa fandovia možno konečne napapkajú. Gunn do tohto všetkého napchal síce v tomto žánri nie často predvedené gore a atmošku zo svojho GUARDIAN OF THE GALAXY, ale nedal tomu život. Pričom arogancia voči komiksovému pulpu zaváňa skôr vypočítavosťou, ako láskou k námetu. ()

berny2468

Po těch otřesných trailerech je tohle pro mě obrovské překvapení. Původně jsem ani na snímek nechtěl jít, ale po všech těch fajn recenzích, jsem tomu musel dát šanci. A ještě že tak. Jeden z nejlepších kinozážitků letoška. Jediné v čem mě film vysloveně zklamal, je soundtrack. Nebyl špatný, ale na Cruellu v tomto směru nemá ani náhodou. Velmi mě překvapilo tempo, který snímek má už od úvodu, který se nese v duchu Vojína Ryana, kdy se Gunn nebojí řádně pročistit řady našich (anti)hrdinů. Snímku sluší mládeži nepřístupný formát, a tak se tu vraždí o stošest ve stylu Johna Wicka. A to je dobře. Je také super, že někdo v dnešní době dostal tolika volnosti a natočil si prakticky, co chce. A je to vidět. Tolik nápadů (kamerových náletů, členění do kapitol, vraždění) se jen tak nevidí každý den. James Gunn vytvořil prostě skvělou zábavu, která se ani na chvíli nebere vážně a která neskutečně uteče. Skvělé herecké obsazení tomu pak dodává takovou třešknku na dortu. Nejlepšími postavy jednoznačně opět Harley Quinn ale také lasička (ta vypadá jak vlk z Tří bratrů a je to skvělé) a samozřejmě Slyův dabovaný Žralok. Přesto nemohu hodnotit plným počtem. Něco tomu chybělo. Chvílemi tempo polevilo a bylo vidět, že film je vlastně o ničem. Je to prostě jen zábava. Nic víc, nic míň. 8/10 ()

ConanVJ

Pro mě velké překvapení. Tušil jsem, že to Gunn nezkazí, ale že to bude taková pecka? Film šlape hláškami a parádní akcí od samého začátku a nenudí ani v pomalejších a vážnějších pasážích. Je zde spousta vtipných scén, ale vyloženě komedie to není. Film si na nic nehraje a Rková přístupnost mu rozhodně prospěla. Krvavé akce je zde spousta. Obsazení a noví antihrdinové filmu rozhodně sedli. Za mě 95% :) ()

agentmiky

Absolutní GUILTY PLEASURE! V porovnání s dílem z roku 2016 od Ayera velký posun dopředu, tohle se Gunnovi povedlo! Již úvod s Folsom Prison Blues od Cashe a scénou ve vězení ukazuje, jakým směrem se film vydá, totiž jako černohumorná komedie. Prolog na pláži boží, překvapivý, úderný, brutální (jojo, tady člověk pochopil, že v tomto ohledu se Gunn úplně utrhl ze řetězu :D). Nahláškované to je solidně, uznávám, že ne každá vtipná replika padne na úrodnou půdu, ale většinou se zasmějete (a párkrát fakt hodně), dokáže to ve výsledku nadprůměrně balancovat mezi zábavností a trapností). Soundtrack pecka, audiovizuál špičkový (tam jsem upřímně ani nic jiného nečekal). Ale postavy dost překvapily! Jsem rád, že se vše netočilo jen kolem Harley (ikdyž její útěk ze zajetí jeden z highlightů filmu). Kinnaman coby Rick Flag konečně něco více než jen pěšák bez emocí. Ale za mě musím vyzdvihnout Danielu Melchior ztvárňující Ratcatcher 2, za mě byla ona středobodem celého projektu, pomyslné srdíčko tohoto filmu🧡(plus, kdo by si nezamiloval její přízvuk?). King Shark fajn, bylo vidět, že si to Stallone užíval :) Kromě pořádných GORE scén film sází i na emoce a musím uznat, že o dojemné chvilky není nouze, takže dávejte bacha, ať moc nepřilnete k určité postavě, ono se může stát, že se konce v plném zdraví nedočká. K plnému počtu mi chybí fakt jen kousíček, z dílny DC se ale jedná o naprostou nefalšovanou pecku. 8,5/10 P.S. Ten konec s tou obrovskou mimozemskou hvězdicí s tím masivním okem, to byla typicky "gunnovská" šílenost P.S. 2.0 Kdo by byl čekal, že Cena umí hrát ? :) ()

Adasin

U filmu z roku 2016 byly skvělé trailery, ale výsledek těžce zaostal za očekáváním. Tady je to naopak: trailery mě vůbec nebavily a přitom výsledek určitě potěšil. Od dob Muže z oceli za mě asi nejlepší film a minimálně film, co mě z téhle éry DC filmů spolu s Mužem z oceli nejvíc bavil. Příběh jako takový nic extra, Corto Maltese i Starro by se snadno dali zaměnit za něco/někoho jiného, ale zase jsou tu dobré postavy. Je jich tu požehnaně a snad víc jak půlka jich umře. Oceňuji, že je tady člověk neví, kdy kdo zrovna zařve, vzhledem k velkému počtu postav je to ale spíš jenom tipovačka, protože někdo to bude určitě. Samotné smrti jsou často dosti bizarní a vtipné. Několik postav je vyprofilováno víc a o některé z nich jsem se i bála a fandila jim. Můj favorit je jednoznačně King Shark, který dovede být srandovní, roztomilý i děsivý. Pak asi na první pohled směšně vypadající Polka Dot Man a jeho promítání si matky do jiných věcí + střílení puntíků. Elbův Bloodsport je určitě lepší než Smithův Deadshot, takže Elbu rozhodně nechat i do případných pokračování. Proměnou prošla i Harley Quinn, která mě ve filmové podobě poprvé opravdu bavila. Konečně někdo dokázal využít potenciál její postavy. Jediný, kdo mě štval snad ještě víc než Wallerová (která tu byla vyloženě za svini), byl Peacemaker, nejspíš kvůli kombinaci charakteru postavy jako takové i Johna Ceny, který mi není sympatický. Celkově ten hlavní tým a jeho sehranost mi přijdou snad i lepší než ve Strážcích galaxie. S těmi má Oddíl dost společného, je celkem znát, že tohle dělal Gunn. Tady navíc pořádně využil Rko a občas se vracel v čase a ukázal některé scény z různých úhlů. To vracení se v čase osobně moc nemusím, mám radši křížový střih a přijde mi, že obojí beztak vyjde nastejno, jenom tohle vypadá zajímavěji, protože se to tak často nepoužívá. Jinak vizuálně uspokojivé, CGI King Sharka i mimozemské hvězdice se povedlo. Po dlouhé době zase super kinozážitek, tohle je přesně ten film, co si nejvíc užijete s ostatníma v kině. Pokračování bych brala, ale vzhledem k tomu, že se na Oddíl moc nechodí, to zatím nevypadá. 8/10 ()

Krt.Ek

Režijně nápadité (originální přechody mezi jednotlivými pasážemi), vpravdě akční pokoukání (musející uspokojit fanoušky žánru), s jemným, nepodbízejícím se humorem a sympatickými postavami (namátkou Ratcatcher 2 (Parafráze: "Tati, proč krysy? - "Protože, pokud i krysy, nejnenáviděnější tvorové mají své poslání, pak máme šanci všichni."), King Shark, Polka Dot Man, Lasička!), chytře odvyprávěné (divák si kupř. nemůže být jist ani tím, kdo je hlavním "hrdinou" a kdo ústředním antagonistou; já už film viděl, přesto by se mi na tyto otázky horko těžko odpovídalo). Suicide Squad (2016) jsem neviděl, nemohu tedy porovnávat, rozhodně mě však Sebevražedný oddíl zaujal nepoměrně více než podobně dospělácký (nekorektní? co to vůbec znamená?) Deadpool. Královská zábava, jděte do kina! 80 % ()

Paxxx.cz

Oproti jedničce nářez jako prase - ve filmu se nebere prakticky nic vážně, nové postavy byly super (překvapily mě hlavně pro mě neznámé tváře). Film doslova vyniká spoustou maličkostí - přechody mezi scénami, několik velmi dobře zapamatovatelných momentů (zpomalené záběry a one girl show moment od Harley Queen). Jasně bylo tu několik klišé, ale celkově jsem se bavil a to se v dnešní době počítá 2x. Za mě 75%. ()

Wysch

Tak jsem se k tomu konečně odhodlal. Dohnat resty před tím, než se to celý zresetuje, mi trvalo až moc dlouho, a stejně tak dlouho trvalo filmu, než jsem u něj přestal mít nutkání hledat telefon a koukat, kolik je hodin. Nemůžu říct, že by Gunn neměl (audiovizuální) nápaditost, film i na malý obrazovce vypadá skvěle. Stejně tak nemůžu říct, že bych se nezasmál, nebo že by mě jako chovatele potkanů Sebastian nebavil. Ale dohromady i přes absolutně gorgeous obsazení, je "novej" Sebevražednej oddíl za mě osobně jen slepovanou snůškou nápadů, který někdo poskládal bez ladu do prázdného příběhu na prázdné mapě, a jako zpestření tam prdnul mořskou hvězdici. ()

kobejn odpad!

Ne, ne, ne....jediný, co mě utěšuje je to, že jsem za to nezaplatil ani korunu, protože za takovoudle slátaninu ještě platit... pan Gunn neumí točit filmy, zatím všechno, co udělal je naprosto stejně příšerné. ()

Praxis

Extrémně odvázaná a urvaná z řetězu šílená jízda plná krve a dalších roztomilých gore efektů. Překvapivě I silné scénáristicky. Herecky boží - všichni jsou poměrně silné charaktery a nikdo není vyloženě do počtu, přesto všechno vyčnívá naprosto skvostná Margot Robbie, která si opět každou scénu kradla pro sebe. No a takovým zvrácenějším miláčkem publika bude zcela jistě žralok s hlasem Stalloneho. Přesto všechno jsem možná byl až příliš namlsán exstatickými recenzemi a tak jsem možná místy čekal asi víc. Jo a titul svině roku získává Viola Davis, která si svoji roli neuvěřitelně užívala. 80% ()

ArsenalEagle

On prostě musí vzít DCčko do svých rukou odpadlík od Marvelu a pozvednout to na úplně jinej level. Gunn má prakticky volné ruce tvořit, a ten tvořil. Dětinská radost a infantilní humor se střídá s velmi dobrou akcí, film nabízí hromadu postav a skvěle s nimi pracuje, od těch hlavních i po vedlejší a to je něco, co v předchozím SS rozhodně nefungovalo. Moc nechápu, jak mohla tahle dvouhodinová jízda v kinech tak propadnou, jestli jsou to následky covidu nebo zklamání z předchozích sebevrahů, každopádně jde o nejvtipnější DCčko (vůbec?), akce je tu požehnaně a i když humor jde někdy až zbytečně k snesitelné hranici, tak jsem se opravdu skvěle bavil a vtipnou jízdu THE SS jsem si skutečně užil. PS: jsem rád, že Gunn touto peckou poslal Marvelu (respektivě Disney zlovolné koroporaci) jasnýho fakáče. ()

slord

Tak to malo grády. James Gunn mal voľnú ruku, čo v niektorých prípadoch nie je vždy k úžitku, ale v tomto prípade to bola skvelá voľba, či už je to stránka humoru, akcie dokonca aj silnejšie momenty, tak aj práca s toľkým množstvom postáv mu vyšla na jednotku. Napriek tomu, že väčšina postáv bola úplne neznáma, tak ich vedel hneď predať a niektoré z nich som si dosť obľúbil (Ratcatcher 2, King Shark či Polka Dot Man) a snáď sa na plátne ešte niekedy predvedú. Poctivý blockbuster, ktorý má srdíčko, vtipné momenty a ktorý ukazuje, že aj z jednoduchého príbehu v dobrých rukách môže vzniknúť niečo dobré. 9/10 ()

Tony.cs

Ale jo, pobavilo. Gunn nezměnil svůj šílený styl a stojí to za to. Vybraná látka taky šílená až až. Ale popravdě, bez Sharka a klasicky skvělé Margot by toho humoru zase tolik nebylo. Mrzelo mě navíc nevyužití skvělého Nathana Filliona. Popravdě, Ayerův první film jsem si užil víc. Byl víc DC look a měl lepší příběh. ()

blackrain

Parta magorů, která nemá co ztratit. To znělo velmi slibně. Mám Harley Quinn ráda, tak nějak mi přirostla k srdci. Tenhle úlet s modrou hvězdicí jednou vejde do dějin a stane se z něho kultovní legenda. Lasička vypadala jako zmutovaná krysa, ale tím bych krysy asi zřejmě urazila.OK. Nechat při sledování mozek vypnutý a použít velkou dávku nadhledu. ()

Remedy

Ryzí komiksové porno, o kterém si u konkurenčního Marvelu mohou nechat zdát. Svou poetikou to hodně připomene The Boys, Kick-Ass a samozřejmě taky Deadpoola, ale v něčem to jde za hrany snad úplně všeho. James Gunn připomíná ve svých 55 letech nadržené komiksové dítě, které se naprosto utrhlo ze řetězu a dostalo prakticky neomezené prostředky na nekončící festival krvavé brutality. Ultimátní killy, naprosto skvostné bojové scény a komiksové pojetí, které už snad komiksovější být ani nemůže. Představte si třetí Guardians of the Galaxy v podobném stylu a pak sledujte, jak (pro)rodinnému Disneymu padají po všech těch pohoršených reakcích a stížnostech jeho poctivě vylízané akcie. James Gunn to zkrátka dokázal a při natáčení se musel vyřádit takovým způsobem, který už si nikdy nezopakuje. Skvělý postavy (holka, co ovládá krysy a kluk, co střílí knoflíky!), kterým původní cast v Ayerově verzi nesahá ani po paty. Takhle dobře jsem se v kině už dlouho nebavil. [85%] ()

movieband

Původní komentář nebyl zrovna 2x pozitivní, stejně jako první dojem z filmu. Kdybych film viděl před třemi lety, byl bych z něho odvařený. V současné době jde bohužel mimo mě. Asi z těchdle filmů rostu, neupírám mu originalitu, neupírám mu bezprostřednost a nekompromisnost. Výborně zahranou Krysařku, super Harley, příjemného King Sharka a dost kontroverzního Peacemakera. O Starrovi Dobyvateli nemluvě. Možná by to bylo jiné s lakoholem a partou nerdských kamarádů. Ale jak říkám, doba je divná a člověk roste. Uvidíme, co příště. 65% ()

italka63

Na rozdíl od předchozího jsem se dobře bavila, černý humor, odvaz, akce, skvělý Kinnaman a Idris to ztvrdil, tudíž ty čtyři hvězdy dám ráda. ()

Helo

Trošku jsem to hodnocení nadnapálil (čemuž pomohla i značně výživná závěrečná víc jak půlhodinka), ale vzhledem k tomu, že "prvnímu" SS jsem dal hodně slabý 4*, tak tady tu pátou prostě přidat musím, třebaže je to slabších 5*. Ale to Rko tomu rozhodně sedí - Gunn ví, jak okulahodně porcovat lidi a uchuzněle servírovat vulgarity a co víc, není to jen o tom, ale i o postavách, který tu maj co říct a maj i svůj rozumně zakomponovanej minipříběh i vzájemnou chemii. ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (více)