Zlatá sedmdesátá (TV seriál)

That '70s Show

Tie roky sedemdesiate...

Komedie

USA, 1998 - 2006, 73 h 20 min (Minutáž: 201x22 min)

Topher Grace, Mila Kunis, Ashton Kutcher, Danny Masterson, Laura Prepon, Wilmer Valderrama, Debra Jo Rupp, Kurtwood Smith, Tanya Roberts, Don Stark, Tommy Chong, Lisa Robin Kelly, Christina Moore, Joseph Gordon-Levitt, Rachel Bilson, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, Lindsay Lohan, Sarah Lancaster, Ashley Peldon, Courtney Peldon, Jamison Jones, Kavan Reece, Matt Battaglia, Erin Cardillo, Eric Allan Kramer, Marnette Patterson, Jamie Anderson, Neil Flynn, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Shonda Farr, Megalyn Echikunwoke, Nancy Lenehan, Samm Levine, Kevin P. Farley, Jennifer Alden, Estella Warren, Ernie Lively, Melissa Joan Hart, Sarah Christine Smith, Joe Flaherty, Dylan Sprouse, Cole Sprouse, Michele Nordin, Jim Holmes, Cazzy Golomb, Liliana Mumy, Jessica Simpson, Betty White, Jim Beaver, Don Perry, Nectar Rose, Ethan Peck, Chris Elliott, Jim Gaffigan, Nicholas Gonzalez, Marion Ross, Colleen Haskell, Eliza Dushku, David Jeremiah, Megan Paul, Alyson Hannigan, Aria Wallace, Bruce Willis, Barry Williams, Pamela Sue Martin, Wayne Pére, Garrett M. Brown, Bob Clendenin, Jeff Lewis, Mitch Pileggi, Chris McKenna, Don Knotts, Leigh-Allyn Baker, Samantha Raddock, Allison Munn, Alicia Ziegler, Scott Holroyd, Brandon Molale, Caitlin Crosby, Thomas Downey, Jud Tylor, Jim Rash, Leslie David Baker, Luke Wilson, John Ratzenberger, Suzanne Ford, Al Leong, Melinda Sward, Dwayne Johnson, Katey Sagal, Matt Cedeño, Shirley Jones, Scott Whyte, Shannon Elizabeth, Eve Plumb, Mac Davis, Jamie Farr, Tim Reid, Mary Tyler Moore, Brooke Shields, Seth Green, Fred Willard, Tom Poston, Alice Frank, Melissa Reneé Martin, Ben Ziff, Rozonda 'Chilli' Thomas, Jack Riley, Jeff Hardy, Joanna Canton, Richard Kline, James Avery, Gavin MacLeod, Nick Bakay, Shae D'lyn, Jackie Debatin, Gloria Gaynor, Mitch Hedberg, Josh Meyers, Danny Bonaduce, Marisa Brown, Jennifer Ann Massey, Ron Roggé, Jennifer Lyons, Lyle Waggoner, Natalia Cigliuti, Carol Ann Susi, Jerry Lambert, Jay Johnson, Sam McMurray, Connie Sawyer, Pat Finn, Lisa Robins, Steffani Brass, Adrienne Frantz, Markus Flanagan, Steve Ireland, Jeff Doucette, Tom Kiesche, Dave Florek, Jeanne Bates, Mo Gaffney, Francis Guinan, Matt Winston, Myra Turley, Gene LeBell, Chip Heller, Jim Piddock, Matt Hardy, Chancellor Miller, Jack Lindine, Jordan Masterson, Candice T. Cain, Colette Freedman, Lara Everly, Carol Mansell, Robert Clotworthy, Jenilee Harrison, Timmy Deters, Corey Landis, Michael Milhoan, Linda Wallem, Matt McKenzie, Sally Levi, Mark Bramhall, Angelica Bridges, Paul Kreppel, Amanda Fuller, Niklaus Lange, Christopher Michael Moore, Scott Haven, Jenny Maguire, Wendy Worthington, Jim O'Doherty, Jim Turner, Gary Owens, Mark Ankeny, Grey Griffin, Gary Owens (vyp.), Carolyn Hennesy, Carlos Alazraqui, Pat Skipper, Kevin McClatchy, Lynsey Bartilson, Paul Anka, Stephen Tobolowsky, Rick Scarry, Lindsay Sloane, Jeff Austin, Amy Adams, Paul Connor, Maud Adams, Kristina Wayborn, Barbara Carrera, Tom Allard, Curtis Andersen, Constance Marie, Joey Zimmerman, Julie Claire, Vicki Goldsmith, Stacy Barnhisel, Alex Nevil, Robert Hays, Tommy Hinkley, Mike Falkow, Howard Hesseman, Alice Cooper, Curtis Armstrong, Valerie Harper, Dave Thomas, Wayne Knight, Tom Kenny, French Stewart, Reagan Gomez-Preston, China Chow, Richard Karn, Erika Christensen, Christopher Knight, Joseph G. Medalis, Josh Barker, Lisa Gabriel, Charo, Brittany Daniel, Cheryl White, Timothy Bottoms, Cynthia LaMontagne, Christopher Masterson, Roger Daltrey, Michael Aquino, Reid Scott, Bobcat Goldthwait, Christopher Darga, Dan Castellaneta, Ashley Eckstein, Camille Anderson, Billy Dee Williams, Diana Terranova, Morgan Fairchild

sledováním tohohle seriálu jsem strávil po kousíčkách cca 5 měsíců. takže si to rozeberu postavičku po postavičce. Eric - u něj počáteční sympatie hrubě klesají dolů s jeho namyšleností a rádoby dojmem, že skutečně je Jedi, čím horší věc se mu pak stane, tím větší z toho máte radost. (sexy) obryně Donna někdy příliš afektovaně vyvádí, ale jinak je snad ze všech nejvíce příjemná (koho mi to tak připomíná?). Hyde je můj druhý největší oblíbenec, jeho věčné antiinstitucionální smýšlení a rebelie, stejně jako výhled do jeho potencionální budoucnosti jsou fajn. Fez je obětí svého temperamentu a jeden ze základních kamenů humoru tohohle seriálu. Jackie mi doopravdy vadila, protože jsem si uvědomil, jakoby sem do sitcomu vlastně ani nepatřila, mísila v sobě tu blbou americkou povýšenost, byla zvyklá dupat a lidi museli podle ní skákat. ale taky, a proto mi do takovéhohle seriálu nesedí - zlo. ta postava je ve skutečnosti čisté zlo. touží vždycky po moci, chlapská touha opíchat všechny ženský je metafora k Jackie. problém je, že to hraje až moc dobře - ano, vtipné, ale taky značně iritující a znepokojivé (-Jak mám vědět, že mě miluje, když se mi nepodvolí?). Kelzo je bez debaty životní rolí Ashtona Kutchera. ten zjev, ten charakter - dokonalý idiot (-V tom stromě je zaseklej králík a já ho chci vytáhnout a vrátit zpátky do přírody, aby mohl klást vejce.). nejradši mám ovšem Reda a jeho mrzuté kecy, které jsem si vždycky maximálně užíval (-Rede, co bys dělal, kdybys byl pták? -Kdybych byl pták... vletěl bych do větráku.). Kitty byla občas fajn, ale to přehrávání a vyvádění už někdy vážně hraničilo s trapností, zejména ta část, kdy Kitty byla v přechodu. opomenout ovšem někoho z téhle základní sestavy, už by to nebylo ono. a pak mě samozřejmě těšily marihuanový kruhy (později velmi značně vynechávané). ale příjemný seriál, nádech 70's je v něm zcela všudypřítomný. S1-S5=78%, S6-S7=70%. k S8 speciálně dodávám: dočkali jsme se nového intra a postavy Randyho, který měl zatmelit díru po Ericovi a Kelzovi, jenže tenhle bezcharakterní kluk, nacpaný tam tak agresivně a pozdě je zkrátka nahradit nemohl, je nudný, nezajímavý a očividně chce svým John Morrison stylem Donnu a její kalhotky - což mi přijde děsně strojené. nehledě na to, že se scénáristi plácali okolo horké kaše jak párek ryb na suchu. už prostě nevěděli, co k tomuhle seriálu dál říct, přišli o dvě zásadní postavy a tak Zlatá sedmdesátá skončila a ač je mi to za určité sympatie trochu líto, říkám: už bylo načase. svým způsobem je ale velmi fajn, že si to tvůrci uvědomili a ukončili příběh (valná většina seriálů zůstává s notně otevřeným koncem pro potencionální pokračování). narozdíl od spousty jiných seriálů má tenhle všeobecně sympatické postavy - na kterých vás málokdy máloco iritovalo.(8.3.2011)

Jednoduché a velmi zábavné. Jediné, co mi trochu kazí dojmy je postava Donny a hlavně její představitelka Laura Prepon. Vůbec mi nesedí její charakter a k tomu všemu mi velmi vadí její herecké vystupování. Přijde mi jako podle šablony o herectví. No a ke Kutcherovi se nemá cenu ani vyjadřovat. Ale báječná Debra Jo Rupp umí. A zejména Topher Grace je geniální herec. Škoda, že zatím moc neprorazil.. vážně mě baví:)(9.3.2011)

Mnoho, mnoho dílů tohoto osmiřadového seriálu ukázalo, že aby se lidé bavili, není třeba extrémní porce vyměšovacího humoru. Ok, v přibývajících řadách šou kousek po kousku chřadne, stále se však dá. Bohužel úplný závěr, od kterého jsem čekal pořádné rozhřešení, nebyl ke své škodě víc rozvedený (ikdyž alespoň trochu to dopadlo tak, jak jsem si jako divák přál). No, stejně to vše stálo za podívání. Mrzí mě, že určité postavy trpěli v posledních dvou řadách absencí - díky tomu se tam odehrálo pár dost nečekaných dějových eskapád, které výsledný dojem na samém konci seriálu spíš zhoršily. Nicméně - asi bych ještě velmi vychválil hlavní role. Hyde byl vynikající, hned za ním v závěsu Erik, Leo a Red. A Donna je fakt kočka. A nejen to, dává nám gumákům šanci, že i na nás se může usmát štěstí :) Výsledný účet 7/10(24.1.2015)

Soundtrack Ben Vaughn a Jeff Sudakin: 1. That '70s Song [#] ,2. I Want You to Want Me ,3. Black Betty ,4. Radar Love ,5. Funk #49 ,6. Saturday Night Special ,7. Let It Ride ,8. Hold Your Head Up ,9. Rock Candy ,10. Cities on Flame With Rock & Roll ,11. Hey Baby ,12. Under My Wheels ,13. Celluloid Heroes ,14. The Wall Street Shuffle ,15. September Gurls ,(9.5.2011)

[Po všech osmi sériích] Klasický sitcom, který útočí na diváky hlavně sympatickými postavami (rodiče rulez) a stylizací sedmdesátek. Díly se Star Wars, muzikálová epizoda či "Hitchcock speciál" jsou už legendární, postupně ale dostáváme příliš romantické omáčky a zbytečných vztahových peripetií. Jsem asi malicherný, ale poslední slabá a přeobsazená sezóna kazí celkový dojem příliš a já nemůžu dát ty čtyři hvězdy, které by si jinak povedený kvalitní odpočinkový komediální seriál tohoto typu zasloužil. Všech osm sezón 65 %(12.4.2010)

• - Laurie (Lisa Robin Kelly) musela opustit seriál kvůli problémům s drogami. (Tygrys)

• - Názvy epizod 5. série tvoří písně Led Zeppelin, 6. série The Who, 7. série Rolling Stones a 8. série Queen. (Kulmon)

• - Dwayne Johnson, který se v době uvedení živil wrestlingem, ztvárnil jednu ze svých prvních seriálových rolí, když si v 15. dílu 1. řady „střihl“ roli wrestlera Rockyho Johnsona, svého skutečného otce. (IQ Tiqe)