Zlatá sedmdesátá (TV seriál)

That '70s Show

Tie roky sedemdesiate...

Komedie

USA, 1998–2006, 73 h 20 min (Minutáž: 22 min)

Topher Grace, Mila Kunis, Ashton Kutcher, Danny Masterson, Laura Prepon, Wilmer Valderrama, Debra Jo Rupp, Kurtwood Smith, Tanya Roberts, Don Stark, Tommy Chong, Lisa Robin Kelly, Christina Moore, Joseph Gordon-Levitt, Rachel Bilson, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, Lindsay Lohan, Sarah Lancaster, Ashley Peldon, Courtney Peldon, Jamison Jones, Kavan Reece, Matt Battaglia, Erin Cardillo, Eric Allan Kramer, Marnette Patterson, Jamie Anderson, Neil Flynn, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Shonda Farr, Megalyn Echikunwoke, Nancy Lenehan, Samm Levine, Kevin P. Farley, Jennifer Alden, Estella Warren, Ernie Lively, Melissa Joan Hart, Sarah Christine Smith, Joe Flaherty, Dylan Sprouse, Cole Sprouse, Michele Nordin, Jim Holmes, Cazzy Golomb, Liliana Mumy, Jessica Simpson, Betty White, Jim Beaver, Don Perry, Nectar Rose, Ethan Peck, Chris Elliott, Jim Gaffigan, Nicholas Gonzalez, Marion Ross, Colleen Haskell, Eliza Dushku, David Jeremiah, Megan Paul, Alyson Hannigan, Aria Wallace, Bruce Willis, Barry Williams, Pamela Sue Martin, Wayne Pére, Garrett M. Brown, Bob Clendenin, Jeff Lewis, Mitch Pileggi, Chris McKenna, Don Knotts, Leigh-Allyn Baker, Samantha Raddock, Allison Munn, Alicia Ziegler, Scott Holroyd, Brandon Molale, Caitlin Crosby, Thomas Downey, Jud Tylor, Jim Rash, Leslie David Baker, Luke Wilson, John Ratzenberger, Suzanne Ford, Al Leong, Melinda Sward, Dwayne Johnson, Katey Sagal, Matt Cedeño, Shirley Jones, Scott Whyte, Shannon Elizabeth, Eve Plumb, Mac Davis, Jamie Farr, Tim Reid, Mary Tyler Moore, Brooke Shields, Seth Green, Fred Willard, Tom Poston, Alice Frank, Melissa Reneé Martin, Ben Ziff, Rozonda 'Chilli' Thomas, Jack Riley, Jeff Hardy, Joanna Canton, Richard Kline, James Avery, Gavin MacLeod, Nick Bakay, Shae D'lyn, Jackie Debatin, Gloria Gaynor, Mitch Hedberg, Josh Meyers, Danny Bonaduce, Marisa Brown, Jennifer Ann Massey, Ron Roggé, Jennifer Lyons, Lyle Waggoner, Natalia Cigliuti, Carol Ann Susi, Jerry Lambert, Jay Johnson, Sam McMurray, Connie Sawyer, Pat Finn, Lisa Robins, Steffani Brass, Adrienne Frantz, Markus Flanagan, Steve Ireland, Jeff Doucette, Tom Kiesche, Dave Florek, Jeanne Bates, Mo Gaffney, Francis Guinan, Matt Winston, Myra Turley, Gene LeBell, Chip Heller, Jim Piddock, Matt Hardy, Chancellor Miller, Jack Lindine, Jordan Masterson, Candice T. Cain, Colette Freedman, Lara Everly, Carol Mansell, Robert Clotworthy, Jenilee Harrison, Timmy Deters, Corey Landis, Michael Milhoan, Linda Wallem, Matt McKenzie, Sally Levi, Mark Bramhall, Angelica Bridges, Paul Kreppel, Amanda Fuller, Niklaus Lange, Christopher Michael Moore, Scott Haven, Jenny Maguire, Wendy Worthington, Jim O'Doherty, Jim Turner, Gary Owens, Mark Ankeny, Grey Griffin, Gary Owens (vyp.), Carolyn Hennesy, Carlos Alazraqui, Pat Skipper, Kevin McClatchy, Lynsey Bartilson, Paul Anka, Stephen Tobolowsky, Rick Scarry, Lindsay Sloane, Jeff Austin, Amy Adams, Paul Connor, Maud Adams, Kristina Wayborn, Barbara Carrera, Tom Allard, Curtis Andersen, Constance Marie, Joey Zimmerman, Julie Claire, Vicki Goldsmith, Stacy Barnhisel, Alex Nevil, Robert Hays, Tommy Hinkley, Mike Falkow, Howard Hesseman, Alice Cooper, Curtis Armstrong, Valerie Harper, Dave Thomas, Wayne Knight, Tom Kenny, French Stewart, Reagan Gomez-Preston, China Chow, Richard Karn, Erika Christensen, Christopher Knight, Joseph G. Medalis, Josh Barker, Lisa Gabriel, Charo, Brittany Daniel, Cheryl White, Timothy Bottoms, Cynthia LaMontagne, Christopher Masterson, Roger Daltrey, Michael Aquino, Reid Scott, Bobcat Goldthwait, Christopher Darga, Dan Castellaneta, Ashley Eckstein, Camille Anderson, Billy Dee Williams, Diana Terranova, Morgan Fairchild, Richard Kind, Jenna Fischer, Dick Van Patten, Isaac Hayes, Tom Bosley, Justin Long, Bret Harrison (a.z.), Terry Rhoads, Suanne Spoke, Ted Kairys, Winston Story

Na show ze života sedmdesátek jsem kdysi narazil zcela náhodou a když mám občas dlouhou chvíli tak skutečně nelituji. Tahle televizní oddychovka nám vedle úsměvných příhod typických teenagerů také nabídla zpětný pohled na začátky dnes již zaběhlých televizních či hollywoodských hvězd. Nepříčetná postava Mily Kunis, či Ashton Kutcher, který má všechno takříkajíc na salámu, jsou postavy, jež z téměř neznámého dělají povedenou pohodu na poklidný večer.(14.4.2017)

Asi tak do 5.série přímo vynikající, další řady pořád dobré, jen 8.série bez Ashtona Kutchera a Tophera Grace už mlela z posledního a zábavných momentů, obzvlášť takových, které už tam nebyly stokrát předtím, bylo opravdu málo, ale celkově vzato super seriál, u kterého jsem se pobavila jako u málokterého jiného. A Debra Jo Rupp, kterou jsem do téhle chvíle znala jen z Přátel, je prostě skvělá :)(15.8.2012)

Nojo, tak to je přesně ono. Tohle se mi moc líbí, jsem v začátcích, takže mě čeká ještě dlouhá doba s tímto seriálkem, což je perfektní. Jsem zvědav na další díly. Mila Kunis krásně mezi nimi září, ale i každá další postava má co do sebe. Update po dokoukání všech dílů: Seriál si držel svou kvalitu, občas se objevil nějaký slabší díl. Přesto musím říct, že se jedná o parádní seriál. Postavy mi budou chybět.(10.1.2013)

Nebýt toho retra, tak je to jenom průměr. That '70s Show nemá výborné díly a nemá ani slabé díly. Humor tak nějak na jedno brdo a dokola opakované totéž, jen v několika drobných obměnách. A taky mi víc a víc připadalo, že se všichni navzájem nenávidí. Jediným nezpochybnitelným plusem jsou postavy a nejvtipnější jsou ty, které asi měly původně být jen vedlejší. Hlavně Kitty je skvělá, spoustu epizod táhne ona sama, i když se na obrazovce objeví jen na dvě, tři minuty. Poslední série je vesměs celá špatná. Bez Kelsa, bez Erika a s protivným Randym už to není ono. A navíc scénáristům definitivně došla inspirace a spoustu dialogů je čistá vata.(3.10.2013)

That '70s Show už poznám zopár rokov, ale nikdy som sa k nemu nedostal takým spôsobom aby som ho aktívne sledoval časť za časťou. Toto sa však zmenilo. Pred asi dvoma dňami som rozbehol už tretiu sériu, a vôbec neľutujem ten strávený čas (to sa bude s určitosťou vzťahovať aj na budúcnosť). Neskutočná nálož hlášok (BUUUUUUUUURN !), príjemné dejové linky, sedemdesiatkový look, a samozrejme cast. Ashton Kutcher a Mila Kunis dnes patria k hollywoodskym superhviezdam, ostatný tak nejako zaostávajú, to však nemení nič na tom že tu je každý jeden člen dokonalý a keď sa zamýšľam nad tým koho zvoliť za number one herca alebo aj postavu absolútne sa neviem rozhodnúť. Ako hovorím, herci sú skvelý a dodávajú jednotlivým postavám to správnu grandióznosť, a keby že sa stane že niekdy v piatej sérii niekoho vymenia, asi budem poriadne vytočený. Čo sa týka postáv samotných, je treba pochváliť scenáristickú prácu a ako s nimi pracujú a ako ich postupne, po malinkých krôčikoch rozvíjajú. That '70s Show je seriál u ktorého strávim ešte nejaký ten týždeň a veľmi sa na to teším, pretože súčasné nové komediálne seriály kvalitatívne stagnujú, takže k nim sa mi moc hrnúť nechce, táto stagnácia samozrejme hrozí aj tu ... ale čert to vem je tam Mila ! Add-on: 30.05.2018. To čoho som sa obával keď som písal originálny komentár v roku 2013 sa nikdy nestalo. Seriál fungoval až do samotného záveru, i keď posledná séria nebola najsilnejšia. Nedávno som sa opäť vybral na púť s týmto seriálom, keďže všetky epizódy sú dostupné na Netflixe, a prežívam rovnakú radosť a návaly smiechu tak ako pred piatimi rokmi.(28.2.2013)

• - Halloweenska epizóda 3. série je plná odkazov na hororové snímky Alfreda Hitchcocka. Dej obsahuje prerobené slávne scény z filmov Okno do dvora (1954), Vertigo (1958), Na sever severozápadnou dráhou (1959), Psycho (1960) a Vtáci (1963). (milhouse86)

• - Laurie (Lisa Robin Kelly) musela opustit seriál kvůli problémům s drogami. (Tygrys)

• - Když se Topher Grace rozhodl opustit seriál, měl jej jako Erica nahradit Josh Meyers, scénaristi však zjistili, že by tento krok mohl urazit fanoušky seriálu, a tak Josh Meyers ztvárnil novou postavu Randyho. (Tygrys)