Zlatá sedmdesátá (TV seriál)

That '70s Show

Tie roky sedemdesiate...

Komedie

USA, 1998–2006, 73 h 20 min (Minutáž: 22 min)

Topher Grace, Mila Kunis, Ashton Kutcher, Danny Masterson, Laura Prepon, Wilmer Valderrama, Debra Jo Rupp, Kurtwood Smith, Tanya Roberts, Don Stark, Tommy Chong, Lisa Robin Kelly, Christina Moore, Joseph Gordon-Levitt, Rachel Bilson, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, Lindsay Lohan, Sarah Lancaster, Ashley Peldon, Courtney Peldon, Jamison Jones, Kavan Reece, Matt Battaglia, Erin Cardillo, Eric Allan Kramer, Marnette Patterson, Jamie Anderson, Neil Flynn, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Shonda Farr, Megalyn Echikunwoke, Nancy Lenehan, Samm Levine, Kevin P. Farley, Jennifer Alden, Estella Warren, Ernie Lively, Melissa Joan Hart, Sarah Christine Smith, Joe Flaherty, Dylan Sprouse, Cole Sprouse, Michele Nordin, Jim Holmes, Cazzy Golomb, Liliana Mumy, Jessica Simpson, Betty White, Jim Beaver, Don Perry, Nectar Rose, Ethan Peck, Chris Elliott, Jim Gaffigan, Nicholas Gonzalez, Marion Ross, Colleen Haskell, Eliza Dushku, David Jeremiah, Megan Paul, Alyson Hannigan, Aria Wallace, Bruce Willis, Barry Williams, Pamela Sue Martin, Wayne Pére, Garrett M. Brown, Bob Clendenin, Jeff Lewis, Mitch Pileggi, Chris McKenna, Don Knotts, Leigh-Allyn Baker, Samantha Raddock, Allison Munn, Alicia Ziegler, Scott Holroyd, Brandon Molale, Caitlin Crosby, Thomas Downey, Jud Tylor, Jim Rash, Leslie David Baker, Luke Wilson, John Ratzenberger, Suzanne Ford, Al Leong, Melinda Sward, Dwayne Johnson, Katey Sagal, Matt Cedeño, Shirley Jones, Scott Whyte, Shannon Elizabeth, Eve Plumb, Mac Davis, Jamie Farr, Tim Reid, Mary Tyler Moore, Brooke Shields, Seth Green, Fred Willard, Tom Poston, Alice Frank, Melissa Reneé Martin, Ben Ziff, Rozonda 'Chilli' Thomas, Jack Riley, Jeff Hardy, Joanna Canton, Richard Kline, James Avery, Gavin MacLeod, Nick Bakay, Shae D'lyn, Jackie Debatin, Gloria Gaynor, Mitch Hedberg, Josh Meyers, Danny Bonaduce, Marisa Brown, Jennifer Ann Massey, Ron Roggé, Jennifer Lyons, Lyle Waggoner, Natalia Cigliuti, Carol Ann Susi, Jerry Lambert, Jay Johnson, Sam McMurray, Connie Sawyer, Pat Finn, Lisa Robins, Steffani Brass, Adrienne Frantz, Markus Flanagan, Steve Ireland, Jeff Doucette, Tom Kiesche, Dave Florek, Jeanne Bates, Mo Gaffney, Francis Guinan, Matt Winston, Myra Turley, Gene LeBell, Chip Heller, Jim Piddock, Matt Hardy, Chancellor Miller, Jack Lindine, Jordan Masterson, Candice T. Cain, Colette Freedman, Lara Everly, Carol Mansell, Robert Clotworthy, Jenilee Harrison, Timmy Deters, Corey Landis, Michael Milhoan, Linda Wallem, Matt McKenzie, Sally Levi, Mark Bramhall, Angelica Bridges, Paul Kreppel, Amanda Fuller, Niklaus Lange, Christopher Michael Moore, Scott Haven, Jenny Maguire, Wendy Worthington, Jim O'Doherty, Jim Turner, Gary Owens, Mark Ankeny, Grey Griffin, Gary Owens (vyp.), Carolyn Hennesy, Carlos Alazraqui, Pat Skipper, Kevin McClatchy, Lynsey Bartilson, Paul Anka, Stephen Tobolowsky, Rick Scarry, Lindsay Sloane, Jeff Austin, Amy Adams, Paul Connor, Maud Adams, Kristina Wayborn, Barbara Carrera, Tom Allard, Curtis Andersen, Constance Marie, Joey Zimmerman, Julie Claire, Vicki Goldsmith, Stacy Barnhisel, Alex Nevil, Robert Hays, Tommy Hinkley, Mike Falkow, Howard Hesseman, Alice Cooper, Curtis Armstrong, Valerie Harper, Dave Thomas, Wayne Knight, Tom Kenny, French Stewart, Reagan Gomez-Preston, China Chow, Richard Karn, Erika Christensen, Christopher Knight, Joseph G. Medalis, Josh Barker, Lisa Gabriel, Charo, Brittany Daniel, Cheryl White, Timothy Bottoms, Cynthia LaMontagne, Christopher Masterson, Roger Daltrey, Michael Aquino, Reid Scott, Bobcat Goldthwait, Christopher Darga, Dan Castellaneta, Ashley Eckstein, Camille Anderson, Billy Dee Williams, Diana Terranova, Morgan Fairchild, Richard Kind, Jenna Fischer, Dick Van Patten, Isaac Hayes, Tom Bosley, Justin Long, Bret Harrison (a.z.), Terry Rhoads, Suanne Spoke, Ted Kairys, Winston Story, Jordan Roberts, Jack Osbourne, Chris Hogan, Arlene Pileggi

sledováním tohohle seriálu jsem strávil po kousíčkách cca 5 měsíců. takže si to rozeberu postavičku po postavičce. Eric - u něj počáteční sympatie hrubě klesají dolů s jeho namyšleností a rádoby dojmem, že skutečně je Jedi, čím horší věc se mu pak stane, tím větší z toho máte radost. (sexy) obryně Donna někdy příliš afektovaně vyvádí, ale jinak je snad ze všech nejvíce příjemná (koho mi to tak připomíná?). Hyde je můj druhý největší oblíbenec, jeho věčné antiinstitucionální smýšlení a rebelie, stejně jako výhled do jeho potencionální budoucnosti jsou fajn. Fez je obětí svého temperamentu a jeden ze základních kamenů humoru tohohle seriálu. Jackie mi doopravdy vadila, protože jsem si uvědomil, jakoby sem do sitcomu vlastně ani nepatřila, mísila v sobě tu blbou americkou povýšenost, byla zvyklá dupat a lidi museli podle ní skákat. ale taky, a proto mi do takovéhohle seriálu nesedí - zlo. ta postava je ve skutečnosti čisté zlo. touží vždycky po moci, chlapská touha opíchat všechny ženský je metafora k Jackie. problém je, že to hraje až moc dobře - ano, vtipné, ale taky značně iritující a znepokojivé (-Jak mám vědět, že mě miluje, když se mi nepodvolí?). Kelzo je bez debaty životní rolí Ashtona Kutchera. ten zjev, ten charakter - dokonalý idiot (-V tom stromě je zaseklej králík a já ho chci vytáhnout a vrátit zpátky do přírody, aby mohl klást vejce.). nejradši mám ovšem Reda a jeho mrzuté kecy, které jsem si vždycky maximálně užíval (-Rede, co bys dělal, kdybys byl pták? -Kdybych byl pták... vletěl bych do větráku.). Kitty byla občas fajn, ale to přehrávání a vyvádění už někdy vážně hraničilo s trapností, zejména ta část, kdy Kitty byla v přechodu. opomenout ovšem někoho z téhle základní sestavy, už by to nebylo ono. a pak mě samozřejmě těšily marihuanový kruhy (později velmi značně vynechávané). ale příjemný seriál, nádech 70's je v něm zcela všudypřítomný. S1-S5=78%, S6-S7=70%. k S8 speciálně dodávám: dočkali jsme se nového intra a postavy Randyho, který měl zatmelit díru po Ericovi a Kelzovi, jenže tenhle bezcharakterní kluk, nacpaný tam tak agresivně a pozdě je zkrátka nahradit nemohl, je nudný, nezajímavý a očividně chce svým John Morrison stylem Donnu a její kalhotky - což mi přijde děsně strojené. nehledě na to, že se scénáristi plácali okolo horké kaše jak párek ryb na suchu. už prostě nevěděli, co k tomuhle seriálu dál říct, přišli o dvě zásadní postavy a tak Zlatá sedmdesátá skončila a ač je mi to za určité sympatie trochu líto, říkám: už bylo načase. svým způsobem je ale velmi fajn, že si to tvůrci uvědomili a ukončili příběh (valná většina seriálů zůstává s notně otevřeným koncem pro potencionální pokračování). narozdíl od spousty jiných seriálů má tenhle všeobecně sympatické postavy - na kterých vás málokdy máloco iritovalo.(8.3.2011)

Soundtrack Ben Vaughn a Jeff Sudakin: 1. That '70s Song [#] ,2. I Want You to Want Me ,3. Black Betty ,4. Radar Love ,5. Funk #49 ,6. Saturday Night Special ,7. Let It Ride ,8. Hold Your Head Up ,9. Rock Candy ,10. Cities on Flame With Rock & Roll ,11. Hey Baby ,12. Under My Wheels ,13. Celluloid Heroes ,14. The Wall Street Shuffle ,15. September Gurls ,(9.5.2011)

Skvěle realizovaný teenage-sitcom plný sympatických herců, trefných hlášek a s lehkostí zpracovaných epizod, které vykreslují bezstarostnost mládí a jeho "problémů", se kterými se protagonisté svérázně a po svém vypořádávají, a tak teenléta užívají patřičným způsobem, jak se na takovou správnou bandu patří - třeba v kroužku s jointem a širokým úsměvem:-). Klobouk dolu před scénářem, který je natolik přirozený, že neuplyne díl, aniž by dialogy neevokovaly v divácích své dávné či nedávné vzpomínky. Je vidět, že jsme si v jádru a zejména v mládí všichni podobní, a pak nás řada vnějších tlaků a závazků ovlivňující naše životní zkušenosti zformovuje třeba do postavy blízké Kitty, Reda, Boba, Mitch, až třeba k cynické tchýni Kitty atd. a dala nám tím novou životní perspektivu nad životem samotným, který když se bere s nadhledem a humorem, tak vykouzlí tu pravou rodinnou a přátelskou nakažlivou pohodu, která vyvolává pocit jistoty, klidu a rodinného zázemí, a pak jako gravitace svoji silou působí na diváka. Jednu takovou lekci nám poskytuje i tento seriál, což je i jeho velká devíza, která evokuje ony "správné" pocity, které všichni z dětství a mládí známe a rádi si je připomínáme, o čemž svědčí i vysoké hodnocení seriálu.(7.1.2014)

• Arach.No

Viděl jsem to jenom dabované, takže nehodnotím. Před dabovanou verzí ale každého důrazně varuju. Není v ní vůbec žádný humor. Opravdu nic, ani stopa, ani náznak, nula. Stupidní věty a trapné chování prokládané předtočeným smíchem, který byl možná v originální verzi opodstatněný. Opravdu se dabingu v tomto případě vyhněte ještě větším obloukem, než u ostatních seriálů.(19.6.2014)

Hodnocení po první serii. A rozhodně je poslední, jelikož mě nepřesvědčila k započetí sledování druhé. Je to až moc sitcomové. Máte seriály, které jsou vtipné, protože jsou opravdu našlapané vtipnými momenty, ale tento seriál táhne pouze umělý smích, bez kterého by 70% scének bylo spíše trapných než vtipných. Charaktery jsou velmi typické pro americký sitcom, ale bohužel nezachrání celkovou průměrnost seriálu.Pokud doopravdy nevíte co sledovat, pak to s tímto debutem nyní slavných herců jako Mila Kunis, Ashton Kutcher či Topher Grace zkuste. Při dnešním masivním výběru bych ale sáhnul jinam.(5.12.2010)

• - Point Place je fiktivním předměstím Green Bay ve Wisconsinu. (Tygrys)

• - Laurie (Lisa Robin Kelly) musela opustit seriál kvůli problémům s drogami. (Tygrys)

• - Eric se narodil 18. března 1960, Jackie 24. září 1961, Kelso 28. srpna 1959, Hyde 28. listopadu 1959, Donna 13. února 1960, Fez 4. srpna 1960, Red 7. prosince 1927, Kitty 13. ledna 1931. (Kulmon)