Zlatá sedmdesátá (TV seriál)

That '70s Show

Tie roky sedemdesiate...

Komedie

USA, 1998 - 2006, 73 h 20 min (Minutáž: 201x22 min)

Topher Grace, Mila Kunis, Ashton Kutcher, Danny Masterson, Laura Prepon, Wilmer Valderrama, Debra Jo Rupp, Kurtwood Smith, Tanya Roberts, Don Stark, Tommy Chong, Lisa Robin Kelly, Christina Moore, Joseph Gordon-Levitt, Rachel Bilson, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, Lindsay Lohan, Sarah Lancaster, Ashley Peldon, Courtney Peldon, Jamison Jones, Kavan Reece, Matt Battaglia, Erin Cardillo, Eric Allan Kramer, Marnette Patterson, Jamie Anderson, Neil Flynn, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Shonda Farr, Megalyn Echikunwoke, Nancy Lenehan, Samm Levine, Kevin P. Farley, Jennifer Alden, Estella Warren, Ernie Lively, Melissa Joan Hart, Sarah Christine Smith, Joe Flaherty, Dylan Sprouse, Cole Sprouse, Michele Nordin, Jim Holmes, Cazzy Golomb, Liliana Mumy, Jessica Simpson, Betty White, Jim Beaver, Don Perry, Nectar Rose, Ethan Peck, Chris Elliott, Jim Gaffigan, Nicholas Gonzalez, Marion Ross, Colleen Haskell, Eliza Dushku, David Jeremiah, Megan Paul, Alyson Hannigan, Aria Wallace, Bruce Willis, Barry Williams, Pamela Sue Martin, Wayne Pére, Garrett M. Brown, Bob Clendenin, Jeff Lewis, Mitch Pileggi, Chris McKenna, Don Knotts, Leigh-Allyn Baker, Samantha Raddock, Allison Munn, Alicia Ziegler, Scott Holroyd, Brandon Molale, Caitlin Crosby, Thomas Downey, Jud Tylor, Jim Rash, Leslie David Baker, Luke Wilson, John Ratzenberger, Suzanne Ford, Al Leong, Melinda Sward, Dwayne Johnson, Katey Sagal, Matt Cedeño, Shirley Jones, Scott Whyte, Shannon Elizabeth, Eve Plumb, Mac Davis, Jamie Farr, Tim Reid, Mary Tyler Moore, Brooke Shields, Seth Green, Fred Willard, Tom Poston, Alice Frank, Melissa Reneé Martin, Ben Ziff, Rozonda 'Chilli' Thomas, Jack Riley, Jeff Hardy, Joanna Canton, Richard Kline, James Avery, Gavin MacLeod, Nick Bakay, Shae D'lyn, Jackie Debatin, Gloria Gaynor, Mitch Hedberg, Josh Meyers, Danny Bonaduce, Marisa Brown, Jennifer Ann Massey, Ron Roggé, Jennifer Lyons, Lyle Waggoner, Natalia Cigliuti, Carol Ann Susi, Jerry Lambert, Jay Johnson, Sam McMurray, Connie Sawyer, Pat Finn, Lisa Robins, Steffani Brass, Adrienne Frantz, Markus Flanagan, Steve Ireland, Jeff Doucette, Tom Kiesche, Dave Florek, Jeanne Bates, Mo Gaffney, Francis Guinan, Matt Winston, Myra Turley, Gene LeBell, Chip Heller, Jim Piddock, Matt Hardy, Chancellor Miller, Jack Lindine, Jordan Masterson, Candice T. Cain, Colette Freedman, Lara Everly, Carol Mansell, Robert Clotworthy, Jenilee Harrison, Timmy Deters, Corey Landis, Michael Milhoan, Linda Wallem, Matt McKenzie, Sally Levi, Mark Bramhall, Angelica Bridges, Paul Kreppel, Amanda Fuller, Niklaus Lange, Christopher Michael Moore, Scott Haven, Jenny Maguire, Wendy Worthington, Jim O'Doherty, Jim Turner, Gary Owens, Mark Ankeny, Grey DeLisle, Gary Owens (vyp.), Carolyn Hennesy, Carlos Alazraqui, Pat Skipper, Kevin McClatchy, Lynsey Bartilson, Paul Anka, Stephen Tobolowsky, Rick Scarry, Lindsay Sloane, Jeff Austin, Amy Adams, Paul Connor, Maud Adams, Kristina Wayborn, Barbara Carrera, Tom Allard

[Po všech osmi sériích] Klasický sitcom, který útočí na diváky hlavně sympatickými postavami (rodiče rulez) a stylizací sedmdesátek. Díly se Star Wars, muzikálová epizoda či "Hitchcock speciál" jsou už legendární, postupně ale dostáváme příliš romantické omáčky a zbytečných vztahových peripetií. Jsem asi malicherný, ale poslední slabá a přeobsazená sezóna kazí celkový dojem příliš a já nemůžu dát ty čtyři hvězdy, které by si jinak povedený kvalitní odpočinkový komediální seriál tohoto typu zasloužil. Všech osm sezón 65 %(12.4.2010)

Ani na to nekoukám pravidelně, viděl jsem těch dílů asi pět, ale už těch pět podle mě stačí na udělání si představy, jak celý seriál asi vypadá. Na sitcom možná trochu slabé, ale alespoň to není vyložený odpadek, kterým se mě snaží nakrmit jiné televize, když bezúčelně přepínám. Plus hvězda za neustálé narážky na Star Wars a geniální roli pastora v podání Billy Dee Williamse - ta mě dostala!(12.4.2010)

Náhodou sem na to narazil a zjistil jsem, že je to nevěřitelná prdel. Tupej a ještě tupější Ashton (myslím, že to ani nemusel moc hrát) , Wilmer "Fez" Valderrama, kterej je v kterékoliv scéně naprosto gay žůžovej a Debra Jo Rupp "Kitty", která je tak dobře česky nadabovaná, že to nemá obdob. Ale to jsou vlastně všichni. Když člověk koukne na origo, zjistí, že ten dabing přidává na komičnosti. A nesmím zapomenout na Dannyho Mastersona. Cool kudrnáč s bezva hláškama 80% P.s: Jen nevím co všichni vidí na přerostlé mužatce Lauře "Donně" Prepon. Ugly chick.(17.10.2015)

• Arach.No

Viděl jsem to jenom dabované, takže nehodnotím. Před dabovanou verzí ale každého důrazně varuju. Není v ní vůbec žádný humor. Opravdu nic, ani stopa, ani náznak, nula. Stupidní věty a trapné chování prokládané předtočeným smíchem, který byl možná v originální verzi opodstatněný. Opravdu se dabingu v tomto případě vyhněte ještě větším obloukem, než u ostatních seriálů.(19.6.2014)

Bol som prekvapený, že to bol celkom dosť vtipný seriál, ale stále som sa pri tom nebavil tak ako napríklad pri seriály Dva a pol chlapa. Mal síce dobré obsadenie, ale z toho humoru to bolo všetko niečo, čo som už inde videl. Tieto americké seriály sa väčšinou doplňujú alebo čerpajú už z toho, čo ponúkli iné, staršie a lepšie veci. Tento však patril k tomu lepšiemu, čo bol skôr svojský a tým pádom, že niečo nové priniesol aj dosť dobrý.(7.4.2012)

• - V úvodní znělce zazní výkřik "Hello Wisconsin!" V první sérii to křičí Dannny Masterson (Hyde), od druhé série to je Robin Zander (frontman skupiny Cheapk Trick). (zajda404)

• - V 5. díle 1. řady se poprvé a naposled objevuje sestra Donny Tina (Amanda Fuller). V průběhu celého seriálu už o ní není ani zmínka. (FunkyBee)

• - Mila Kunis lhala producentům na castingu o svém věku (14), a také proto se jí povedlo dostat roli Jackie. (Tygrys)