Zlatá sedmdesátá (TV seriál)

That '70s Show

Tie roky sedemdesiate...

Komedie

USA, 1998–2006, 73 h 20 min (Minutáž: 22 min)

Topher Grace, Mila Kunis, Ashton Kutcher, Danny Masterson, Laura Prepon, Wilmer Valderrama, Debra Jo Rupp, Kurtwood Smith, Tanya Roberts, Don Stark, Tommy Chong, Lisa Robin Kelly, Christina Moore, Joseph Gordon-Levitt, Rachel Bilson, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, Lindsay Lohan, Sarah Lancaster, Ashley Peldon, Courtney Peldon, Jamison Jones, Kavan Reece, Matt Battaglia, Erin Cardillo, Eric Allan Kramer, Marnette Patterson, Jamie Anderson, Neil Flynn, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Shonda Farr, Megalyn Echikunwoke, Nancy Lenehan, Samm Levine, Kevin P. Farley, Jennifer Alden, Estella Warren, Ernie Lively, Melissa Joan Hart, Sarah Christine Smith, Joe Flaherty, Dylan Sprouse, Cole Sprouse, Michele Nordin, Jim Holmes, Cazzy Golomb, Liliana Mumy, Jessica Simpson, Betty White, Jim Beaver, Don Perry, Nectar Rose, Ethan Peck, Chris Elliott, Jim Gaffigan, Nicholas Gonzalez, Marion Ross, Colleen Haskell, Eliza Dushku, David Jeremiah, Megan Paul, Alyson Hannigan, Aria Wallace, Bruce Willis, Barry Williams, Pamela Sue Martin, Wayne Pére, Garrett M. Brown, Bob Clendenin, Jeff Lewis, Mitch Pileggi, Chris McKenna, Don Knotts, Leigh-Allyn Baker, Samantha Raddock, Allison Munn, Alicia Ziegler, Scott Holroyd, Brandon Molale, Caitlin Crosby, Thomas Downey, Jud Tylor, Jim Rash, Leslie David Baker, Luke Wilson, John Ratzenberger, Suzanne Ford, Al Leong, Melinda Sward, Dwayne Johnson, Katey Sagal, Matt Cedeño, Shirley Jones, Scott Whyte, Shannon Elizabeth, Eve Plumb, Mac Davis, Jamie Farr, Tim Reid, Mary Tyler Moore, Brooke Shields, Seth Green, Fred Willard, Tom Poston, Alice Frank, Melissa Reneé Martin, Ben Ziff, Rozonda 'Chilli' Thomas, Jack Riley, Jeff Hardy, Joanna Canton, Richard Kline, James Avery, Gavin MacLeod, Nick Bakay, Shae D'lyn, Jackie Debatin, Gloria Gaynor, Mitch Hedberg, Josh Meyers, Danny Bonaduce, Marisa Brown, Jennifer Ann Massey, Ron Roggé, Jennifer Lyons, Lyle Waggoner, Natalia Cigliuti, Carol Ann Susi, Jerry Lambert, Jay Johnson, Sam McMurray, Connie Sawyer, Pat Finn, Lisa Robins, Steffani Brass, Adrienne Frantz, Markus Flanagan, Steve Ireland, Jeff Doucette, Tom Kiesche, Dave Florek, Jeanne Bates, Mo Gaffney, Francis Guinan, Matt Winston, Myra Turley, Gene LeBell, Chip Heller, Jim Piddock, Matt Hardy, Chancellor Miller, Jack Lindine, Jordan Masterson, Candice T. Cain, Colette Freedman, Lara Everly, Carol Mansell, Robert Clotworthy, Jenilee Harrison, Timmy Deters, Corey Landis, Michael Milhoan, Linda Wallem, Matt McKenzie, Sally Levi, Mark Bramhall, Angelica Bridges, Paul Kreppel, Amanda Fuller, Niklaus Lange, Christopher Michael Moore, Scott Haven, Jenny Maguire, Wendy Worthington, Jim O'Doherty, Jim Turner, Gary Owens, Mark Ankeny, Grey Griffin, Gary Owens (vyp.), Carolyn Hennesy, Carlos Alazraqui, Pat Skipper, Kevin McClatchy, Lynsey Bartilson, Paul Anka, Stephen Tobolowsky, Rick Scarry, Lindsay Sloane, Jeff Austin, Amy Adams, Paul Connor, Maud Adams, Kristina Wayborn, Barbara Carrera, Tom Allard, Curtis Andersen, Constance Marie, Joey Zimmerman, Julie Claire, Vicki Goldsmith, Stacy Barnhisel, Alex Nevil, Robert Hays, Tommy Hinkley, Mike Falkow, Howard Hesseman, Alice Cooper, Curtis Armstrong, Valerie Harper, Dave Thomas, Wayne Knight, Tom Kenny, French Stewart, Reagan Gomez-Preston, China Chow, Richard Karn, Erika Christensen, Christopher Knight, Joseph G. Medalis, Josh Barker, Lisa Gabriel, Charo, Brittany Daniel, Cheryl White, Timothy Bottoms, Cynthia LaMontagne, Christopher Masterson, Roger Daltrey, Michael Aquino, Reid Scott, Bobcat Goldthwait, Christopher Darga, Dan Castellaneta, Ashley Eckstein, Camille Anderson, Billy Dee Williams, Diana Terranova, Morgan Fairchild, Richard Kind, Jenna Fischer, Dick Van Patten, Isaac Hayes, Tom Bosley, Justin Long, Bret Harrison (a.z.), Terry Rhoads

Bol som prekvapený, že to bol celkom dosť vtipný seriál, ale stále som sa pri tom nebavil tak ako napríklad pri seriály Dva a pol chlapa. Mal síce dobré obsadenie, ale z toho humoru to bolo všetko niečo, čo som už inde videl. Tieto americké seriály sa väčšinou doplňujú alebo čerpajú už z toho, čo ponúkli iné, staršie a lepšie veci. Tento však patril k tomu lepšiemu, čo bol skôr svojský a tým pádom, že niečo nové priniesol aj dosť dobrý.(7.4.2012)

musím povedať, že keď som to pozeral na Markíze bol som unesený z dabingu.. ale teraz som videl prvé tri série v originály a práve pozerám 4 sériu po slovensky a musím zhodnotiť, že slovenský dabing je totálne na hovno.. zle preložené, zle na dabované, vynechané vtipy.. ktorý kvoň je za tým nech ho opľujem??!(6.8.2006)

• Arach.No

Viděl jsem to jenom dabované, takže nehodnotím. Před dabovanou verzí ale každého důrazně varuju. Není v ní vůbec žádný humor. Opravdu nic, ani stopa, ani náznak, nula. Stupidní věty a trapné chování prokládané předtočeným smíchem, který byl možná v originální verzi opodstatněný. Opravdu se dabingu v tomto případě vyhněte ještě větším obloukem, než u ostatních seriálů.(19.6.2014)

Absolutně dokonalý sitcom, o kterém mohu po třech shlédnutých řadách (v originále) říct, že je ve svém žánru společně s Friends nejlepší. Dokonale vybraní herci, které se musí každý zamilovat po deseti minutach pilotu. Snad nám ho někdy naservíruje i nějaká česká tv, aby se jeho mizivý fanklub, jestli se tomu tak dá vůbec říkat, rozšířil, jen ať ho ale potom úplně nepotopí dabing jako se to stalo například s Friends (nebijte mě).(2.4.2006)

Kdyby nebylo sedmé a osmé sezóny, kde je vidět, jak už se ani hercům - některým - moc nechtělo hrát, případně úplně odešli, kdyby se vztah Erica a Donny nevyvinul na začátku sedmé série tak blbě, tak tomu dám i více, ale takhle se ukázalo, že se nepodařilo dlouhý a vtipný seriál dotáhnout do konce. Je to škoda. Ty postavy jsou skvělé a rád jsem s nimi jejich příběhy prožíval.(30.11.2017)

• - Red je veterán 2. světové války i války v Koreji. (Kulmon)

• - V pôvodnom znení tínedžeri oslovujú dospelých vždy krstnými menami a sami seba väčšinou priezviskami. (Da_reba)

• - V průběhu osmi sezón vystupovalo v seriálu 13 pravidelných postav: Mila Kunis (Jackie, sezóna 1-8), Danny Masterson (Hyde, sezóna 1-8), Laura Prepon (Donna, sezóna 1-8), Debra Jo Rupp (Kitty, sezóna 1-8), Kurtwood Smith (Red, sezóna 1-8), Don Stark (Bob, sezóna 1-8), Wilmer Valderrama (Fez, sezóna 1-8), Topher Grace (Eric, sezóna 1-7), Ashton Kutcher (Kelso, sezóna 1-7), Tanya Roberts (Midge, sezóna 1-3), Lisa Robin Kelly (Laurie, sezóna 2-3), Tommy Chong (Leo, sezóna 4,8), Josh Meyers (Randy, sezóna 8). (Tygrys)