Zlatá sedmdesátá (TV seriál)

That '70s Show

Tie roky sedemdesiate...

Komedie

USA, 1998 - 2006, 73 h 20 min (Minutáž: 201x22 min)

Topher Grace, Mila Kunis, Ashton Kutcher, Danny Masterson, Laura Prepon, Wilmer Valderrama, Debra Jo Rupp, Kurtwood Smith, Tanya Roberts, Don Stark, Tommy Chong, Lisa Robin Kelly, Christina Moore, Joseph Gordon-Levitt, Rachel Bilson, Bret Harrison, Keri Lynn Pratt, Lindsay Lohan, Sarah Lancaster, Ashley Peldon, Courtney Peldon, Jamison Jones, Kavan Reece, Matt Battaglia, Erin Cardillo, Eric Allan Kramer, Marnette Patterson, Jamie Anderson, Neil Flynn, Yvette Nicole Brown, Andrea Bendewald, Shonda Farr, Megalyn Echikunwoke, Nancy Lenehan, Samm Levine, Kevin P. Farley, Jennifer Alden, Estella Warren, Ernie Lively, Melissa Joan Hart, Sarah Christine Smith, Joe Flaherty, Dylan Sprouse, Cole Sprouse, Michele Nordin, Jim Holmes, Cazzy Golomb, Liliana Mumy, Jessica Simpson, Betty White, Jim Beaver, Don Perry, Nectar Rose, Ethan Peck, Chris Elliott, Jim Gaffigan, Nicholas Gonzalez, Marion Ross, Colleen Haskell, Eliza Dushku, David Jeremiah, Megan Paul, Alyson Hannigan, Aria Wallace, Bruce Willis, Barry Williams, Pamela Sue Martin, Wayne Pére, Garrett M. Brown, Bob Clendenin, Jeff Lewis, Mitch Pileggi, Chris McKenna, Don Knotts, Leigh-Allyn Baker, Samantha Raddock, Allison Munn, Alicia Ziegler, Scott Holroyd, Brandon Molale, Caitlin Crosby, Thomas Downey, Jud Tylor, Jim Rash, Leslie David Baker, Luke Wilson, John Ratzenberger, Suzanne Ford, Al Leong, Melinda Sward, Dwayne Johnson, Katey Sagal, Matt Cedeño, Shirley Jones, Scott Whyte, Shannon Elizabeth, Eve Plumb, Mac Davis, Jamie Farr, Tim Reid, Mary Tyler Moore, Brooke Shields, Seth Green, Fred Willard, Tom Poston, Alice Frank, Melissa Reneé Martin, Ben Ziff, Rozonda 'Chilli' Thomas, Jack Riley, Jeff Hardy, Joanna Canton, Richard Kline, James Avery, Gavin MacLeod, Nick Bakay, Shae D'lyn, Jackie Debatin, Gloria Gaynor, Mitch Hedberg, Josh Meyers, Danny Bonaduce, Marisa Brown, Jennifer Ann Massey, Ron Roggé, Jennifer Lyons, Lyle Waggoner, Natalia Cigliuti, Carol Ann Susi, Jerry Lambert, Jay Johnson, Sam McMurray, Connie Sawyer, Pat Finn, Lisa Robins, Steffani Brass, Adrienne Frantz, Markus Flanagan, Steve Ireland, Jeff Doucette, Tom Kiesche, Dave Florek, Jeanne Bates, Mo Gaffney, Francis Guinan, Matt Winston, Myra Turley, Gene LeBell, Chip Heller, Jim Piddock, Matt Hardy, Chancellor Miller, Jack Lindine, Jordan Masterson, Candice T. Cain, Colette Freedman, Lara Everly, Carol Mansell, Robert Clotworthy, Jenilee Harrison, Timmy Deters, Corey Landis, Michael Milhoan, Linda Wallem, Matt McKenzie, Sally Levi, Mark Bramhall, Angelica Bridges, Paul Kreppel, Amanda Fuller, Niklaus Lange, Christopher Michael Moore, Scott Haven, Jenny Maguire, Wendy Worthington, Jim O'Doherty, Jim Turner, Gary Owens, Mark Ankeny, Grey DeLisle, Gary Owens (vyp.), Carolyn Hennesy, Carlos Alazraqui, Pat Skipper, Kevin McClatchy, Lynsey Bartilson, Paul Anka, Stephen Tobolowsky, Rick Scarry, Lindsay Sloane, Jeff Austin, Amy Adams, Paul Connor, Maud Adams, Kristina Wayborn, Barbara Carrera, Tom Allard, Bonnie Turner, Curtis Andersen, Constance Marie, Joey Zimmerman

Jeden z mojich najobľúbenejších sitkomov. Úžastný retro námet. Sympatický herci, ktorí vedia aj hrať. Šťavnaté scenáre. Výborné vizuálne spracovanie. Jeden úlet za druhým. Ashton Kutcher v úlohe šviháckeho, ale úžastne natvrdlého fešáka. Štýlový soundtrack. No proste paráda. Eric, Donna, Jackie, Michael, Steven, Fez, partia s ktorou som sa veru nenudil. Ááách "Tie roky sedemdesiate..." ****(10.3.2008)

Nebýt toho retra, tak je to jenom průměr. That '70s Show nemá výborné díly a nemá ani slabé díly. Humor tak nějak na jedno brdo a dokola opakované totéž, jen v několika drobných obměnách. A taky mi víc a víc připadalo, že se všichni navzájem nenávidí. Jediným nezpochybnitelným plusem jsou postavy a nejvtipnější jsou ty, které asi měly původně být jen vedlejší. Hlavně Kitty je skvělá, spoustu epizod táhne ona sama, i když se na obrazovce objeví jen na dvě, tři minuty. Poslední série je vesměs celá špatná. Bez Kelsa, bez Erika a s protivným Randym už to není ono. A navíc scénáristům definitivně došla inspirace a spoustu dialogů je čistá vata.(3.10.2013)

Sedmdesátá léta byla opravdu zlatá. Nebyly mobily, počítače a ve sklepech čerstvě voněla tráva. Seriál z takové atmosféry těží, ale není ryze retrospektivním sitcomem. Pouze sitcomem zasazeným do neobvyklé doby, přesto současným. Aby ne, rodinné problémy a traumata z dospívání budou vždy aktuální. Pro sitcom určitě. Zde máme partičku vycválaných teenagerů, jejichž vztahy jsou propletené, ale přitom jednoduché jak obal od buráků. Středem pozornosti je především rodina Erica Formana a jeho dívky Donny. Ostatní více či méně přihrávají. Výrazný je především Michael Ashtona Kutchera. I když, mohu se mýlit. Role jsou rozhozeny docela spravedlivě. Vlastně se jedná o určitou skupinu chytřejších a skupinu hloupějších postav. Vtip vychází nejčastěji z konfrontace těchto skupin. Seriál si najde každého, zbytečně nepoučuje, nemoralizuje, snaží se jen bavit a nijak zvlášť se nevyvíjí, což je ideální k nepravidelné sledovačce. Mně osobně nejvíce sedí rodiče Erika Formana Red, kterého hraje vždy perfektní Kurtwood Smith a Kitty, legrační maminka v podání skvělé Debry Jo Rupp.(12.3.2014)

That '70s Show už poznám zopár rokov, ale nikdy som sa k nemu nedostal takým spôsobom aby som ho aktívne sledoval časť za časťou. Toto sa však zmenilo. Pred asi dvoma dňami som rozbehol už tretiu sériu, a vôbec neľutujem ten strávený čas (to sa bude s určitosťou vzťahovať aj na budúcnosť). Neskutočná nálož hlášok (BUUUUUUUUURN !), príjemné dejové linky, sedemdesiatkový look, a samozrejme cast. Ashton Kutcher a Mila Kunis dnes patria k hollywoodskym superhviezdam, ostatný tak nejako zaostávajú, to však nemení nič na tom že tu je každý jeden člen dokonalý a keď sa zamýšľam nad tým koho zvoliť za number one herca alebo aj postavu absolútne sa neviem rozhodnúť. Ako hovorím, herci sú skvelý a dodávajú jednotlivým postavám to správnu grandióznosť, a keby že sa stane že niekdy v piatej sérii niekoho vymenia, asi budem poriadne vytočený. Čo sa týka postáv samotných, je treba pochváliť scenáristickú prácu a ako s nimi pracujú a ako ich postupne, po malinkých krôčikoch rozvíjajú. That '70s Show je seriál u ktorého strávim ešte nejaký ten týždeň a veľmi sa na to teším, pretože súčasné nové komediálne seriály kvalitatívne stagnujú, takže k nim sa mi moc hrnúť nechce, táto stagnácia samozrejme hrozí aj tu ... ale čert to vem je tam Mila ! Add-on: 30.05.2018. To čoho som sa obával keď som písal originálny komentár v roku 2013 sa nikdy nestalo. Seriál fungoval až do samotného záveru, i keď posledná séria nebola najsilnejšia. Nedávno som sa opäť vybral na púť s týmto seriálom, keďže všetky epizódy sú dostupné na Netflixe, a prežívam rovnakú radosť a návaly smiechu tak ako pred piatimi rokmi.(28.2.2013)

Pozor, může obsahovat spoilery! První série je jako vždy seznamovací. Abych pravdu řekl, tak pilotní epizoda mě nijak neokouzlila, Vykolejil mě smích v pozadí a mluvící plakáty. Postupem času jsem tomu, ale přišel na chuť a tuhle partičku si docela oblíbil. Hlavní hrdina Eric Foreman je loser první kategorie, kterej je navíc zamilovanej do své sousedky Donny. Té to mimochodem sekne. Partičku dotváří věčně se rozcházející pár Kelsa a Jackie, které hrajou momentálně největší "filmová jména" (Kutcher a Kunis). A pro úplnost musíme započítat i Hyde a zahraničního studenta Feze. Přesto nejlepší jsou Foremanovi rodiče, protože jak tatík Red tak i jeho žena Kitty jsou naprosto dokonalý a bez ostychu si kradou scény pro sebe a úžasně hlásí. Uvidíme co přijde dál. *** Druhá série pokračuje v zaběhnutých šablonách. Mezi obsazení se více přidává Laurie, hlavně jako jablko sváru mezi Michaelem a Jackie, kteří se konečně skutečně rozcházejí. Hyde si spokojeně žije u Formanů a Donna s Ericem se chystají odbýt si svoje poprvé. Fez je stále lovec teoretik a snaží se vyznat lásku i Jackie. Důležité je, že se nezměnili Red a Kitty a stále hlásí jako o život. Změnila se i úvodní znělka, měl jsem radši tu dřívější, přišla mi taková živější a taky se změnily prostřihy, místo zelené kytičky tam poskakují samotní představitelé. *** Se znělkou jsem se už srovnal a už se mi líbí i tahle. Co přináší jinak třetí série? Eric řeší problémy ve vztahu s Donnou, Michael se snaží dát znovu dohromady s Jackie, aby znovu mohl řešit problémy, které ze vztahu vyplývají. Dokonce i Fez si najde holku, ale pak se jí snaží zbavit poměrně zvláštním způsobem. Takže jedinej Hyde neřeší vztah s holkou, ale aspoň tam má vztah s otcem. Jeden z nejlepších dílů je Výlet do Kanady, nejen kvůli problémům na hranici, ale hlavně kvůli Redovo nahrávání. A vše končí velkým sháněním prstýnků a následným zasnubováním. *** Čtvrtá série začíná rozchodem Erika a Donny a následným řešením tohohle problému. Další pár u kterého nepřekvapí, že se pořád schází a rozchází je Kelso a Jackie. Celkově se tahle série hodně zaobírá rozchodama, protože i souseda Boba opustí jeho žena a i on hledá až najde někoho nového. Stejně je na tom Donna, které Jackie dohodí prvního kdo se namane, v tomhle případě Kelsova bratra Caseyho. Aby toho nebylo málo, tak i Fez si najde holku. Svou laťku vtipnosti to drží pořád stejně vysoko, některý momenty jsou úžasný a nezapomenutelný, i když je fakt, že Eric je svou nerozhodností dost otravnej. A v závěru se utíká do Kalifornie. Pořád mě to baví a doufám, že bude i dál. *** Jak se utíkalo do Kalifornie, tak se z ní muselo i vrátit a v Point Place nás čekalo jedno překvapení, které se stalo v podstatě nosnou myšlenkou celé série. A to milostný trojúhelník Kelso - Jackie - Hyde. Druhá věc je Donny a Ericovo znovushledání završené zasnoubením a tlačením do svatby. V důsledku čeho se Donna a Eric rozhodnou odstěhovat a opustit tak rodinná hnízda. Jedna z nejlepších věcí co mohla potkat rodinu Foremanových je menopauza Kitty, protože nám díky tomu dostatečně zredovatěla. Nejvíc mě baví Redova nekompromisnost a Kelsova naivita, chcete-li hloupost. *** Šestá série přináší na přetřes pořád hlavně plánovanou svatbu Erica a Donny, terčem vtípků je stále hlavně Kelso, tentokrát hlavně proto, že se přidal k policejní jednotce, ale i kvůli tomu, že se mu podařilo oplodnit pěknou knihovnici. Na hostování o různé délce se nám zastavilo několik populárních herců, jako Alyson Hannigan (kadetka), Shannon Elizabeth (knihovnice), Brooke Shields (matka Jackie) nebo Seth Green (Mitch). Na závěr se samozřejmě vše zkomplikuje a dopadne jinak než si hrdinové na začátku představovali. Pořád výborné a pořád skvěle bavící. *** Sedmá série by se dala nazvat jako pracovní. Red otvírá nový obchod s tlumičema, Fez si najde práci, Jackie dostane nabídku, Donna si uhájí svou práci před jednou hlupkou (Eliza Dushku) a dokonce i Hyde se pozná se svým otcem a díky tomu se stane velkým zaměstnancem. Do příběhu přibude nejen otec Hyde, ale i sestra Angie a Hydovi bude jako obvykle nejčastěji komplikovat život Kelso. Dojde i na Erica, který plánoval rok se flákat, na konci se totiž rozhodne pro kariéru, kvůli které bude muset odcestovat a nás tak čeká jedno dojemné rozloučení. Kvůli tomu nám k závěru přibývá nová postava Charlieho. *** A přišla závěrečná osmá série. S postavou Charlieho jsem se mýlil, přesto se vrátila snad nejotravnější a nejhorší postava celého seriálu Leo. Proč? To vážně nevím, a proto oceňuji snaha tvůrců alespoň o novou postavu Randyho. I když samozřejmě nemůže nahradit ty odchozí. Bohužel se musíme vyrovnat nejen s absencí Erica, ale hlavně se s námi rozloučí i Kelso a to je opravdová ztráta a proto musím říct, že poslední série je nejslabší z toho co se v Point Place odehrálo a to i přesto, že sem zavítá pár známých tváří na hostování. Nejlepší je Bruce Willis jako vedoucí bordelu. Hlavně však přichází samotné finále ve kterém se nám nakonec vrátí i staří dobří přátele. A finále je skvělé. Takže se překvapivě, přesto však zcela zaslouženě zapíšou "Sedmdesátky" na seznam seriálů, které můžu sledovat pořád dokola po bok Simpsonových, Futuramy, Přátel nebo Dva a půl chlapa. Protože neskutečně baví! Kdo neviděl, rozhodně neprohloupí, když tenhle nedostatek odstraní.(6.3.2013)

• - Editor David Helfand byl za 22. epizodu 6. série nominován na cenu Emmy v kategorii vynikající práce s multikamerovými záběry. (Zdroj: serialzone.cz)

• - Point Place je fiktivním předměstím Green Bay ve Wisconsinu. (Tygrys)

• - V pôvodnom znení tínedžeri oslovujú dospelých vždy krstnými menami a sami seba väčšinou priezviskami. (Da_reba)