Jinny

Spokojených 70 %. Byť Zack Snyder napravil mnoho vad Úsvitu spravedlnosti, přidal zase nějaké nové. Tempo filmu je nevyvážené, spousta dialogových scén se měla prostřihat a některé opakojí informace, které už máme. Chápu samozřejmě, že je to úlitba fanouškům, kteří chtěli vidět všechno, co jim Snyder může nabídnout, ale chválit to nebudu. Téměř hlavní postavou se stává Cyborg, nicméně je to pro dobro věci - jeho role v příběhu je více než ospravedlněná. Obrovská změna nastala i u (na papíře) hlavního záporáka Steppenwolfa. Z generického blobu se stala regulérní postava a nemůžu si pomoct, jeho design je téměř... roztomilý? Ve výsledku je tohle solidní film s příliš velkých rozstřelem a počtem postav, nicméně vzhledem k tomu, že je stejně určený pro televizi, bych doporučila spíš formu minisérie ve třech nebo čtyřech částech. ()

TheEvilTwin

Tak je to (díkybohu?) za mnou. Film lákal hlavně na Jokera a na to, co mnozí zmiňovali v komentářích jako “úplně jiný film, kdy člověk ani nepozná, že je to původní JL”. No tak to teda nevím, jestli má někdo výpadky paměti, ale mi to přišlo jako nachlup stejný film jako původní JL, kdy se jen přidaly 2 hodiny výplňových scén, které dřívě drasticky chyběly, plus nějaká vylepšená akce, ale základní kostra příběhu je pochopitelně stejná a vlastně těžko hledám, co je ve filmu konkrétně navíc. Těžko stravitelný film, který je řemeslně na špičce, ale nadšený z něj nejsem a znova bych si ho určitě nedal. A ten Joker v závěrečných 3 minutách je teda výsměch. Pětka to zdaleka není, trojka je zase málo už jen z úcty k brandu, takže výsledek je čtyřka, a to i přesto, že jsem z finální verze v duchu trochu zklamaný. Dostal jsem sice něco jiného, ale epický je film bez debat. ()

HellFire

Digitální bordel. Zack Snyder a fanoušci si nedají říct a pouští se podruhé do stejné řeky (což studio určitě uvítalo, protože výdělek z kin byl mizerný a na rozšířené verzi se alespoň trochu zahojilo). Ale ani čtyři, ani osm hodin prostě nezachrání film, který je v jádru prostě špatný. Zack Snyder je vynikajícím režisérem co se vizuální stránky týče, ale po příběhové stránce je totálně mimo. Rozšířená verze obsahuje tunu nových záběrů, které někde pouze protahují děj, jindy k němu přidávají důležité scény. Film přesto obsahuje mnoho úplně zbytečných scén, jako např. tu napsanou pro Wonder Woman, která zastaví teroristy, jejichž motivace je svrhnout moderní svět a vrátit se do „temného věku“. Důvod? Protože je to napsané ve scénáři. Nesmyslná scéna, která nikam nevede a vůbec neposouvá příběh kupředu. Prostě vata. Nemluvě o způsobu, jakým je scéna natočena. Jakmile Wonder Woman vyrazí dveře a stane tváří v tvář nepříteli, přičemž se snaží tvářit jako drsňačka za úpění nevhodné hudby, jsem se neubránil výbuchu smíchu. Ona celá tahle scéna je jen pro parádu, logika jde úplně stranou. Jak například Wonder Woman věděla, kam přesně má dopadnout, když začal terorista střílet po rukojmích, aby chytla kulku? Vidí snad skrz zeď? Ne, ale vypadá to cool. A přesně o tom Snyderovi jde. Stejně tak jednoduše mohla Wonder Woman teroristu zastavit, když přepínal zbraň. Má přece super rychlost. Jenže scéna, kdy chytá kulky je přece cool. A po tom všem zabíjení (nezapomeňte, že WW ještě před minutou rozbila zeď s jedním z teroristů, viz obrovská krvavá skvrna a vypařila hlavního padoucha, přičemž zničila celé patro) musí přijít na řadu hezké poselství – „You can be anything you want!“. Mimochodem, jak ukrývá WW svou identitu? Nenosí žádnou masku a když ji někdo natočí na kameru a pustí ve zprávách, to ji nepoznají její kolegové v práci? Steppenwolf je pořád stejně neporazitelný jako dřív, jenom tentokrát změnil vizáž, asi aby nepůsobil tak uměle? (SPOILER: nepomohlo to) Když mu hrozí nebezpečí, prostě s teleportuje jinam... how convenient. Smutek ze ztráty Supermana je nulový, protože zemře dříve, než si ho obecenstvo stihne oblíbit a jeho znovuvzkříšení hned v následujícím filmu má tedy rovněž nulový emocionální dopad. Příkladem toho, jak se to má dělat je takový Logan, s nímž jsme prožili mnoho filmů a ne pouze dva! Svou chvilku na výsluní si užije také Darkseid, z něhož si cvrknou do gatí asi jen znalci komiksů, protože mi ostatní ho v tomto filmu uvidíme poprvé. A vůbec mě nepřekvapilo, že šlo jen o další digitální postavičku bez výrazných rysů. Jeho motivací je ovládnout Zemi, protože... hm, proč vlastně? Jo, on totiž chce ovládnout celý svět. Důvod? Že by velké ego, které nesnese pomyšlení na jiné bytosti sdílející celý širý vesmír? Btw, proč Darkseid nepřiletěl třeba na některý z pólů a nespojil kostky tam, aniž by musel s kýmkoliv bojovat? Libuje si toliko v obrovských bitkách na život a smrt chce být tak teatrální, přičemž riskuje, že se mu nepovede planetu osídlit? Kdepak, to si jen Snyder neodpustil jednu cool bitku. Prostě je to totálně nedomyšlené. Thanos musel například bojovat s Avengers, protože jinak by nedostal poslední kámen. Dávalo tedy smysl, že se pro něj musel vydat přímo na Zemi a na konkrétní místo. Jedinými zajímavými postavami jsou Albert a dost mě bavil také Flash. Miller je prostě sympaťák a tuhle polohu umí zahrát bravurně a očividně ho baví být na place (bohužel jeho scéna záchrany holčiny v autě je jako spousta dalších sólo scén prostě nepovedená – co je proboha ta hudba? tu vybíral Snyder nebo nějaký kravaťák, který chtěl ve filmu něco pozitivnějšího?). „Hi Barry, I am Diana“ :D. Zajímavé je také vše, co se točí okolo Supermana. Martian Manhunter. Jaký smysl mělo jeho cameo? Fan service? Zcela nepochybně. Proč nemohla jeho roli zastoupit Supermanova matka osobně? Mohla, ale Zack tam musel prostě nacpat novou postavu. Závěrečný verdikt? Zbytečná reinkarnace velmi nepovedeného filmu, která nepřináší nic zcela zásadního, co by mě přinutilo říct, že Justice League je výborný film. Ano, Snyderova verze je lepší a až teď je patrné, jaké zlo napáchaly Whedonovy dotáčky. Snyder musel být hodně nasraný, když viděl, v jaké podobě šel „jeho“ film do kina. Musím přiznat, že reputaci této verzi hodně zachraňuje konec. Nástup Supermana ala „Not impressed“ je opravdu cool, stejně jako vracení času! Tenhle závěr alespoň nevypadá tak, že vlastně veškerou práci odvedl Superman. () (méně) (více)

Ištván87

#ZackSnydersJusticeLeague Dokoukáno jest! Je to nejlepší film všech dob? Samozřejmě že ne (to žádný superhrdinský film není). Je to nejlepší komiksovka všech dob? Taky ne. Je to stejný film, jako ta patlanina z roku 2017 (zdravíme hlavouny od Warnerů a Josse Whedona), která v kině totálně propadla? Tak to ku**a ani omylem! A co to tedy je? Je to jedna z nejlepších superhero týmovek? Na 100%. Je tam humor, který funguje, ale nevyrušuje (zdravíme většinu filmů z MCU)? To ti Véna písk. Je Flash mladý tele s ukecanou hubou? Jó, to tedy je, ale na rozdíl od předchozí verze je to tady velice sympatické a ta postava člověka celou dobu baví (nejlepší hlášky má Alfred v podání Jeremyho Ironse, ale Flash je těsně druhej). Je Wonder Woman ještě víc bad-ass než v předchozích filmech? Jeden by to neřekl, ale rozhodně. Je Ben Affleck nejlepší Batman? V tomhle filmu asi ne, nejlepši byl v BvS, ale je to nejlepší Bruce Wayne a vyzývám každého, ať mi to vymluví. Je Aquaman sympaťák a drsňák? Hell, yeah! Je Cyborg zajímavá postava, se kterou může člověk soucítit? No baže (na rozdil od předchozí verze). Je tam výborná hudba? Ne tak úžasná jako v Muži z oceli a BvS, ale na poměry komiksovek silnej nadprůměr. Šlo by to zkrátit? Šlo, ale když už to mělo vyjít na HBO Max, tak není proč. Zasloužíme si další díl? SEM S NÍM, DOP**ELE PRÁCE!!!! Vytáhněte si hlavy ze zadků, dejte Cavillovi s Affleckem pořádnej balík, aby vám to nehodili na hlavu a s chutí do toho!!! Třeba ještě není pozdě. #restorethesnyderverse ()

luka4615

“Justice League” z roku 2017 byla až na pár detailů zábavnou komiksovou jízdou, u níž jsem se v kině skvěle pobavil. Avšak od té doby se kupodivu na internetu, potažmo i na sociální síti Reddit začal objevovat názor těžkých DC fanboyů, že chtějí víc. Že chtějí temnou, ale hlavně prý celistvou vizi Zacka Snydera, kterou jsme, o čtyři roky později, k mému velkému údivu dostali. Justice League Zacka Snydera se ale ve finále přetavila do šíleně stylizovaného čtyři hodiny (!) trvajícího nepřehledného a občas i okatě nedodělaného digitálního bordelu v němž jsem minutu co minutu nalézal novou definici slova “cringe”. Postavy jsou zde totiž extrémně nesympatické a berou se až moc vážně, což mělo v mém případě za následek nekontrolované záchvaty smíchu a šokované kroucení hlavou nad tím, jak do tohoto projektu někdo mohl proboha nasypat dalších 70 milionů USD. Ale abych tento počin jenom nehanil je zde záhodno zmínit, že některé nové scény působí svěžím a epicky velkolepým dojmem (namátkou například Superman versus Steppenwolf či finální apokalyptická vize) a potěší propracovanější příběh a ucelenější origin Cyborga, takže to zas až tak velká katastrofa není. Nicméně každý by si měl asi položit otázku, zda to za ty peníze, čas a pošramocenou reputaci vážně stálo. Občas je zkrátka lepší nechat některé projekty spát a posunout se dál k novým věcem. Ale to se Zack Snyder asi zřejmě nikdy nenaučí. Škoda. (HBO GO) „I have turned one hundred thousand worlds to dust looking for those who robbed me of my glory. I will stride across their bones, and all of existence shall be mine!” ()

JASON_X

Mám asi výhodu, že jsem papírovým comicsem, respektive celým fenoménem zvaným 'comics' zcela nedotčený, tudíž i nezaujatý, nepředpojatý, objektivní. Neřeším tedy žádné to filmové pozadí, nerýpu se mu ve vnitřnostech, ale jen si spokojeně užívám vizuálně pohlednou podívanou. Dále formát 4:3 mi přestal vadit v okamžiku, kdy jsem si uvědomil, že jakýkoliv jiný formát by byl jen ořez (a taky mi pomohla moje nová 75 palcová bedna). Též vrstevnatější příběh mi (coby laikovi) přišel lepší/srozumitelnější, než u původní kinoverze. A jestli jsem minule napsal, že Justice League nejsou ani 300 ani Watchmen, tak tahle prodloužená verze už by se třeba s Watchmeny myslím dala srovnat, i když je samozřejmě mnohem infantilnější a povrchnější, to uznávám. +90%. ()

Will_X

Ok, rozhodně to je lepší, než původní verze, jen škoda, že v takové podobě to nevyšlo 3 roky zpět. Každopádně furt to nemá na konkurenci, bohužel. Určitě to nemuselo mít 4 hodiny, tolik slow-motion záběrů a cringe cgi asi nebudu zmiňovat...Ale zase chápu, že někde se ty miliony, které dostal na dokončení, utratit musely. :) ()

Morholt

Dlouho jsem to odkládal, protože se mi prostě nechtělo jedním filmem, jehož půlku jsem notabene viděl, zabít půlku dne. Ale nakonec to uteklo jako voda. Stejně jako ostatní i já pěji ódy na temnotu, do které Snyder film ponořil, postavy, byť jsou jejich charaktery a pohnutky dané, nabyly na zajímavosti, akce je epická a je jí víc než dost a přibyly postavy na obou stranách barikád. Líbila se mi ta trocha mytologie navíc a oceňuji i nesmělý pokus o erkový rating. Prostě a jednoduše se mi to líbilo a klidně bych si v Snyderově podání střihl i dvojku. Třeba šestihodinovou. 90% ()

Lucasion

"What do you think, man? You think she'd ever go for a younger guy? - She's 5,000 years old, Barry. Every guy's a younger guy." Kolikrát se stane, že film má vlastní reparát? Že příběh má druhou šanci se nechat vyprávět znovu? Zack Snyder to dokázal a přinesl všem fanouškům jeho vizi Justice League. Před čtyřmi lety jsem napsal k původní verzi "Snyder sice odchází od temného komiksu k prachsprosté popcornovce s tunou digitálních triků a vtipů." Tehdy jsem evidentně neměl tušení, že otěže na poslední chvíli převzal Joss Whedon. Ale i když se mi JL líbila, tak přesto to pro mě byla jen barevná digitální komiksárna, kterou má Marvel dvakrát do roka v kinech. (Alespoň před tím, než Covid ovládl planetu...) Chyběl mi tam ten temný štětec, který má Snyder a který tak perfektně vytvořil Supermana a Batmana. No dočkal jsem se. Po čtyřech letech mohu znovu koukat na sjednocení největších hrdinů DC. Páteř příběhu zůstala stejná. Takže vám film bude připadat stejný. Ano, ale liší se opravdu v mnohém. Filtr již není tak barevný a vracíme se do temného světa. Rádoby vtipné hlášky? Jsou. Ale ne na každém kroku a Flash nepadá Wonder Woman do výstřihu. Tahle verze je mnohem více temnější, dospělejší, vážnější a hlavně má dvakrát tolik času na něco, co nemůže dvouhodinový film vybudovat. Už jen samotný začátek, kdy se vracíme ke smrti Muže z oceli, mi vlastně dává mnohem větší smysl než výslech emzáka na střeše Gothamu. Nechci degradovat Whedonovu verzi. Kdyby se nestal u Warnerů zázrak a Snyder by tohle nikdy nevypustil, tak by to byla jediná verze Ligy Spravedlnosti. Líbili se mi obě verze. Ale faktem je, že zatímco jedna je obyčejná barevná a hláškující komiksovka. Tak Snyder Cut je perfektní zakončení jeho trilogie, kterou nastartovat v roce 2013 Mužem z oceli. Celé čtyři hodiny jsem se bavil a obdivoval s jakou precizností celý univerz vybudoval a ukončil. Bude mě navždy mrzet, že se tento filmový vesmír nerozpíná dál. I tak jsem ale za Snyder Cut neskonale vděčný. PS: Nejlepší scéna z původní verze, kde Flash a Superman soupeří, kdo bude rychleji u oceánu tu trestuhodně chybí. A ta mi přišla geniální! (95 %) ()

ScarPoul

Treba povedať, že objektívne je to za 4*. Ten film nemá taký ten presah ako mal Man of Steel alebo Batman v Superman. Tam, tie veci fungovali o kúsoček lepšie. ALE... Zack Snyder mal možnosť dokončiť svoju víziu. A hoci mám pár výhrad v zásade sa jedná o ucelený, funkčný a vyvážený film, ktorý na poli 240 minút nemá čas nudiť. Výhrady ktoré k tomu mám je prvý stret Steppenwolfa a Amazoniek. Ten stret je(hlavne vo vnútri chrámu strašne zvláštny). Ako keby akcia striedala hluché miesta pohľadov a kriku a celkovo to pôsobí kostrbato. Druhá výhrada je voči neschopnosti u niektorých postáv docieliť zmysluplné emočné ukončenie. Zvykol som si na neho u Snyderových filmov a tu mi to trošku chýbalo. Inak som spokojný. Som rád, že som sa tejto verzie dočkal. Osobne si myslím, že pri opätovnom pozretí docením niektoré veci viac. Každopádne to, že to ide smerom Injustice ma veľmi teší. Viem, že asi ďalšie filmy už nebudú, čo je škoda, tie cliffhangeri na konci sú totiž chuťovky, ale aj napriek tomu je Snyderova Justice League dospelejšia, temnejšia a významovo bohatšia než konkurenčný Marvel. Takže dávam plný počet. Pretože si to ten film aj napriek drobným chybám zaslúži. ()

Lacike

Štyri roky sme sa toho obávali a nakoniec to predsa prišlo. Nabubrelý epos, ktorý sa celý čas berie tak strašne vážne, až je neraz k smiechu. Za to dávam jednu hviezdičku, lebo je to miestami na rozdiel od otrasného BvS aspoň fakt sranda. Či už v dialógových scénach, kde kraľujú hlavne scény medzi celým tímom, pričom medzi nimi vôbec nefunguje akákoľvek chémia. Najprv ma napadlo, prirovnanie, že to vyzerá jak keby každý z nich bol z iného filmu úplne iného žánru, ale ono to dokonca pôsobí tak, jak keby vôbec na seba nereagovali a každý z nich si hovoril čo ho napadlo. Jak keby nejaký amatér zostrihal viacero filmov dokopy. No a akcia je zase vtipná extrémnym nadužívaním nekonečných spomalovačiek. Mojím obľúbencom je John Woo. Takže voči spomalovačkám normálne nič nemám. Ale Snyder prekročil únosnú mieru ich využitia asi tak stonásobne. Prestavte si spomalovačku uprostred spomalovačky, ktorá sa nakoniec úplne zastaví. Behom toho, kým nejaká postava v akčnej scéne otočí hlavu, som sa stihol najesť, stráviť jedlo a ešte ho aj vysrať. Samotný vizuál s vyblednutými farbami a nevkusným pomerom 4:3, je proste hnus. No a najvtipnejším bonbónikom je nonstop používanie tak doslovnej symboliky, aby ju pochopil aj mentálne retardovaný jedinec. Ja nie som ani zaslepený fanúšik tmavého DC a ani farebného Marvelu. V obidvoch táboroch sú filmy, ktorým som dal jak maximálne tak aj minimálne hodnotenie. Toto ale dobrý film rozhodne nie je. Je to zábava na úkor tvorcov a aj na účet jeho niektorých zaslepených fanúšikov. 2/10. ()

RelaxMan

Jako jeden z mála, jsem byl nadšen, už i původní verzí J. Whedona / Z. Snydera. Tudíž i s touto verzí, jsem musel být spokojen. Je to prostě ještě lepší film. Dokonce i dlouhá délka vůbec nevadila. Podle mého názoru, kostra filmu zůstala stejná a už se jen přidávalo a trikově vylepšovalo. Klidně bych oželil i Jokera v podání J. Leta, který mě opět herecky nepřesvědčil. Jinak, ale super. Moc jsem si to užil a asi takto si představuji film o superhrdinech ( společně s Avengers ). Poslední dobou přesně na tento žánr mám náladu a zrovna Wonder Woman 1984 nebo WandaVision jsou trošku zklamáním. Tak doufám, že i další filmy a seriály od DC nebo Marvelu budou stát za to. ()

maseer2

po všech stránkách dotáhnutější, smysluplnější a celistvější podívaná než původní verze, ale při srovnání např. s finálním dvojdílem Avengers se člověk ani zde bohužel neubrání pocitu, že sleduje jen jakési fanboyovské béčko.. ale bavil jsem se a šílená stopáž překvapivě rychle uteče, ke 4* tudíž chybí jen kousek.. ()

Hwaelos

Tak si shrňme, co jsme vlastně viděli... Viděli jsme onu "vizi" Zacka Snydera, o které plačtivě mluvil, když šel do kin Whedonův cut? Asi sotva. Žádné příčetné studio v žádném vesmíru by mu nepřislíbilo, že bude promítat čtyřhodinovej biják. Takže ne, tohle vážně není návrat k vizi. Je to prostě jen jinak uspořádané pískoviště, kde někdo jednomu dítěti nechal volný prostor na hraní se střihem a dotáčkami. Co se od předchozího filmu nezměnilo? Pořád máme generického záporáka (resp. v tomhle případě tři generické záporáky). Pořád máme spoustu nepříliš dobrého CGI, které zejména ve finálním souboji spíš připomíná promo k videohře. A co je nejhorší: pořád máme ultraploché postavy a nulovou chemii mezi mezi nimi. Žádný z členů ligy nemá čas projevit jakýkoli charakterový rys, nikdo ani trochu nezavtipkuje, prakticky žádná postava (snad s výjimkou Cyborga) nemá vývoj. Povšimněme si, že všechny tyhle neduhy, zvládají marvelovky na jedničku: stojí na postavách a výměnách mezi nimi, mívají až na výjimky dobré záporáky, kombinují patos s humorem a dolary, utracené na digitálních efektech, jsou vidět. Tady se Snyder nemá na co vymlouvat: stříhal materiál, který sám natočil. Takže: co se změnilo k lepšímu? Přiznám režisérovi jednu věc: příběh je mnohem koherentnější a dává víc hlavu a patu. Jenže fakt, že na to potřeboval 4 hodiny divákova času, je naprosto neospravedlnitelný. Pokud nezvládne odvyprávět poměrně přímočarý akční děj za 2,5 hodiny, je to narcis, a ne dobrý filmař. ()

MoiJe

Najzábavnejšie na tom je, ako ľahko sa dá každá jedna scéna po-hate-ovať. Postavy všetko vysvetľujú "je to laso pravdy, je to kyborg, ...". Emócie absolútne nefungujú, ani len na mňa, ktorá inak plačem aj pri niektorých reklamách. Zlosyni sú počítačoví tak, že je to rušivé. Aquamanove scény mi nepasovali do spomienok na jeho sólo film. Akcia je často neveľmi záživná nech tam vybuchuje čo len chce a niektorí hrdinovia sú v niektorých bitkách totálne nevyužití, len sa poflakujú okolo. Musím ale priznať, že začiatok tej finálnej bitky som nevidela, nejak som si asi 15 minút zdriemla a nestálo mi to za pretáčanie. Kinoverziu si už prakticky nepamätám, len viem, že som z nej bola veľmi sklamaná, tak tu aspoň sklamaná nie som a užila som si tej trochy frfľania, keď povedali niečo nadpriemerne hlúpe. Spolusledujúci tvrdil, že je to oveľa lepšie, tak asi keď už pozrieť niektorú, tak túto. :) ()

Chermy

Tahle 4 hodinová verze mi dokázala jediné... jak debilní nápad byl dohnat náskok Marvelu v rámci dvou filmů... a že kdyby to tenkrát Snyder dotočil a dodělal na klasickou kino stopáž, byl by to paskvil ne nepodobný tomu Whedonovi. Celá tahle akce vlastně Snyderovi strašně pomohla, protože mu umožnila vypustit 4 hodinový film a tvářit se že "přesně takhle by to vypadalo před lety" Nevypadalo a Snyder měl nyní bezprecedentní šanci zpracovat tu látku alespoň trochu hlouběji. Na to se nesmí zapomínat. Je paradoxní, že Snyderova Rková "temnější" vize superhrdinské týmovky je vlastně daleko naivnější a dětštější než co předvádí Marvel i s tím svým rodinným humorem. Tohle jsou prostě klasičtí komiksoví panďuláci, kteří se pohybují v mrtvém světě, kde nic nedává smysl... nejkrystaličtějším příkladem budiž zapálený šíp v chrámu... požár o kterém se mluví po celém světě v televizi... ale pak na místě není jediný hasičský vůz, vyštřovatelé... nic... jen ten vyhaslý šíp, pro který si jen tak dojde Diana... pak skočí někam dolu.... nikde nikdo... jen ona a omalovánka Darkseida... který je směšný, hnusný, bez motivace, prostě jen tupé digitální zlo... Takže ano, docela ten film baví, je to daleko lepší, než co běželo v kinech, ale hloupé je to úplně stejně... ()

JohnCZ

Na Snyder's Cut jsem se dost těšil a byl zvědavej, jestli ze suverénně nejhorší tříáčkové komiksovky dokáže vůbec něco vytáhnout. A světe div se, dokázal. Nejenže je tahle verze tak o 500 % lepší jak ta předchozí, ale ještě ji Zack dokázal povýšit na úroveň Endgame a co víc, v určitých chvílích ho v mých očích i po emoční stránce překonal. Je ohromně vidět, jak byl Whedonův cut zfušovaný zakázkový cash grab, kdežto původní Zackova vize má v sobě srdce, duši a jako celek dává daleko větší smysl. Ani při ohromných 242 minutách film nevypadává z intenzivního tempa a působí skutečně velkolepě a blockbusterově tak, jako to dneska umí už jen zlomek filmů. Na IMAXový formát obrazu jsem si musel chvíli zvykat, ale jako překážku ve sledování to nevidím. Ozvučení je velkolepé a cením si přidané hudby, díky čemuž je tenhle cut výrazně osobitější. Jedinou slabinou i nadále zůstává CGI, které je místy hodně nevyrovnané a nejvíce je to znát na začátku filmu, u scén z ostrova amazonek. Patosu je tam možná hodně, ale filmu pomáhá, že emočně vypjaté scény mají nějakou váhu a nejsou co minutu přerušované infantilními gagy. Hallelujah! ()

Skrk

Je to tam! 🙏 Miluju ten Snyderův digi bordýlek, u kterého jsou i čtyři hodiny málo na to, aby se jich člověk nabažil. A v černobílé verzi je to snad ještě podmanivější. (viděno už 3x) #RestoreTheSnyderVerse ()

joehot

Realisticky tak 70 % - pořád to není kdovíjak chytrý, oproti původní verzi ale notnej posun - dokonce i postavy jako Cyborg nebo Steppenwolf dávají větší smysl. Snyder natáčí scény, ve kterých není oddych, každý je over the top, každá je patetická a epická, i díky tomu ty 4 hodiny utečou jak voda (což je způsobeno i dělení do kapitol - v podstatě tak bingewatchingujete minisérii). Závěrečných epilogových dvacet minut bylo možná zbytečných, ale chápu to tak, že Snyder měl natočeno něco na pokračování, tak proč to nepoužít jako fan service materiál - alespoň dává nápovědu, jak chtěl svou temnou vizi budoucnosti uchopit. Bejt mi dvanáct (alespoň mentálně), je to film na pět hvězd. Každopádně nádherná ukázka síly fanouškovský základny. ()

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze