Specialisté

• Slovensko Špecialisti
Ukázka z filmu
Česko, (2017–2024), 175 h 25 min (Minutáž: 44–60 min)

Scénář:

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner (více)

Série(8) / Epizody(223)

Recenze uživatele honajz k tomuto seriálu (152)

Mimo zákon 1 (2024) (S08E01)

Dejdar čerstvě přišedší z nóbl barber shopu a elegantním sestřihem bradky, Zedníček si odskočil z Jedné rodiny a Einsteina opět si zahrát poldu, nějaká tlustá kravka jak z legendární československé Perníkové chaloupky 30. let, která neumí zahrát lautr nic, natož emoce, Lamborová zde dneska nehraje, neb jela na dovču a Klára cibulková tentokrát výjimečně neukáže nic odhaleného ze své postavy, neb tu hraje počestnou šéfku děcáku. Jo, a děj... děj... moment... hm, až si nějaký vybavím, tak to dopíšu... ()

Smrt na hedvábné stezce (2024) (S08E03)

Mno, to jsme to těm Číňanům zlým ale nandali. :-) Naprosto nudný a nezajímavý díl, kde máte vlastně jen tři lidi, z toho jednu mrtvolu, kdo je vrah? Tenhle díl jen zaujme tím, jak si tvůrci představují investigativní novinářku - chlapa, se kterým dělá rozhovor, nenechá domluvit, nerespektuje jeho názor, snaží se mu vnutit svůj názor a svůj úhel pohledu. Asi parodie na českotelevizní zpravodajce. A pak v závěru udělá tu nejblbější věc, kterou by neudělal ani Pepík ze Zlámané Lhoty, jestli viděl jedinou gangsterku v kině či televizi, a pak se straaašně diví. Ale aspoň mohl Hána děsivě řvát, že ho zastřelí. ()

Blok (2024) (S08E04) odpad!

Jasně, když graffiti, tak na nóbl Proseku, kde teď bydlí jen samí nóbl lidi. Přitom graffiti se jezdí tvořit dolů do Modřan na slavnou místní graffiti zeď. No jo, jenže Modřany nemají to tajuplné podzemí a taky tam vládne ODS, tak by se to nedalo napasovat na ty fuj fuj populisty (až agitační kritika SPD z tohoto dílu čouhá na všechny strany). A vraždit kvůli opsané diplomce? Ale no tak, ani slovenskou prezidentku to nestálo místo, ani některé členy současné vlády. Ale líbí se mi, že už si sami tvůrci všimli toho množství náhod ve svých příbězích, tak to nechali jednu z postav okomentovat. Ale ani to na jednu hvězdičku nestačí. ()

Smrt v nabídce (2024) (S08E05)

Docela mne překvapilo, že se dnes nekonal trade mark tohoto seriálu, kdy podezřelý začne zdrhat jako o život, ale ten druhý, že policajti přijedou na poslední chvíli a situaci včas zachrání, ten naštěstí zůstal. Dokonce jsem se mohl pobavit chybami skriptu (ta nejokatější asi je, když si jde policistka promluvit s pracovnicí továrny dovnitř a závozník zůstane venku v autě, aby v následující scéně ho policajtka hledala uvnitř fabriky - asi se tam ten chlap teleportoval a to jeho auto taky z dvorku zmizelo). Opět naprosté nelogičnosti (odepíšeme vyděrači, že mu prachy doručíme, třeba netuší, že ten, koho vydíral, už nežije, a přijde). Ale za poslední hlášku samozvaného mstitele a skutečně velmi slušný herecký výkon Veroniky Šupejové, tak za to si tenhle díl tu jednu hvězdu zaslouží. ()

Svázaný král (2024) (S08E06)

Z "trademarků" je v tomto dílu zběsilý úprk podezřelého hned dvakrát! Nechybí dokonce hnedle dvojí příchod v pravý čas! Dvakrát dojde i na náhody. Ale jinak jo, tyranský trenér šachu, docela slušná zápletka, pokud člověk moc nepřemýšlí nad určitými nelogičnostmi nebo nad jistou vykrádačkou jedné detektivky z jednoho vlaku. Akorát z těch tří mladých šachistů uměl žel hrát dobře jen jeden a ta holka byla svou deklamativností a nulovou mimikou hodně tragická. ()

Sám proti mafii (2024) (S08E07) odpad!

Dneska už tomu ale dám odpad. Sorry, všichni se tváří tak strašně vážně jako pr.del, až je to neskutečně směšné, celá ta zápletka se snaží vydojit, co to jde (ach, ten strašný osud bratrů, to je zlé, že áno?, a vůbec ta rodina, ta rodina...), není tam celou dobu oč hrát, a pokud člověk není pitomec, dojde mu, kdo je pachatel, hodně, ale hodně rychle. Mne to zklamalo, že jsem to věděl od nějaké cca páté minuty. A vůbec - a teď to myslím ironicky - jak to, že dneska se žádný podezřelý nedal na zběsilý útěk a že specialisté nepřijeli zachránit Zuzku v poslední chvíli? Ale zasmál jsem se nechtěnému fórku o elektrické motorce s dojezdem dvacet kilometrů. A naštvalo mě, že ani Kajnarová ani Hána si nedali to nabízené víno. Suchaři. Zlatý Schimanski. ()

V utajení 1 (2024) (S08E08)

První díl ze dvou - když jsem to viděl, hned mi bylo jasné, že tempo bude rozvláčnější, než bývá obvykle. Pak jsem musel zkousnout, že auto je totálně pod vlivem elektroniky, nemá ruční brzdu ani žádný vnitřní ruční záchranný systém. Pak jsem musel zkousnout, že se tajní chovají nejdřív jak pitomci, aby hned nato stejně vše drsnému majorovi vyslepičili. Za necelé tři hodiny ekonomem a ekonomkou snadno a rychle je také veselý kousek. A že tam nikdo nepozná, co jsou zač, a jestli poznají, tak s tím nic nedělají, to je také veselé. Nebo jak v důležité okamžiky nikde nikdo není, aby si mohli ti dva tajní něco sdělit. Plus bonusový konec s francouzákem (pusou). ()

V utajení 2 (2024) (S08E09) odpad!

Tak jsme se všichni dozvěděli to, co po aktivitách Pirátů v oblasti elektronických databází víme už dávno, že všechny ty systémy nefungují, zadávají se kámošům a podplácí se u toho. Bezva. Ti dva v utajení působili tak nenápadně, až jsem doufal, že se z toho vyvrbí nějaký twist (třeba že je všichni prokoukli hned na začátku), ale ono nic, všechno tam vyšumí do ztracena. Proč chtěla otrávit / neotrávit toho hackera jsem nepochopil a proč se rozhodla zdrhat ve chvíli, kdy policistka bez povšimnutí přešla kolem jejího úkrytu, to mi taky hlava nebere. Ani motivy ostatních postav mi nedávají smysl, každý se chová jako idiot. A jaký mělo smysl zabít na začátku prvního dílu ty dva v autě? A kdo to teda vlastně udělal? Nedozvíme se. Důležitější je oběd majora s Malinkovou (který nikam nevede a nikam nově nesměřuje) a láska Matěje k Zuzaně, kterou vyřeší odchodem do jiného oddělení. ()

Pro Lídu (2024) (S08E10) odpad!

Mám pocit, že posledních pár (desítek) dílů píše umělá inteligence, která je víc umělá, než inteligence. Mankote, ty dialogy! Motivace postav! Ale nesmí chybět záchrana v poslední chvíli. Jako by někdo napěchoval všechna klišé tohoto seriálu do AI, s tím, že už dlouho nebylo, aby se případ týkal nějakého známého jednoho z policajtů (vzpomeňme se slzou v oku na mladého vozíčkáře), tak že je to teď jako potřeba. Jinak: Chudák Rázlová, co měla za divnou roli; ale bylo fajn zas vidět Simonu Zmrzlou; bylo fajn vidět zas Mariana Rodena; a polsední krátká poznámka,  Vodochodského je mi líto, protože nemá co hrát a dialogy, které mu AI napsalo, jsou fakt k ničemu. Za sebe musím říct, že je mi líto, že do seriálu nejde vrátit Zadražila. ()

Vedlejší účinky (2024) (S08E11)

Tahleta angažovanost policistů ve skoro každém případu už mi přijde podezřelá. Jednou jsem viděl takový švédský film, kde policajti musejí provádět trestnou činnost, aby jim nezavřeli policejní stanici. Tady to vypadá, jakože snad poldové taky všechny ty vraždy páchají sami, aby pak měli objasněnost a výsledky. :-) Logiku tady neřeším, raději, protože dostala takových kopanců, až to bolí. Ale u některých těch rekonstrukcí toho, jak se co stalo, jsem stěží zadržoval smích, jak nechtěně komicky natočené to bylo. Jo, a miluju, což je v tomto seriálu použito už po x-té, jak se trénovaný policista nechá nachytat nějakým amatérem a nechá ho, aby jej bacil do hlavy. ()

Temná triáda (2024) (S08E12)

Nutno uznat, že to má slušnou atmosféru, ale dějově a logicky raději opět moc nešťourat do detailů. Někteří herci hrají jako amatéři. ()

Královna (2024) (S08E13)

Naprostá přehlídka amatérského herectví. :-( Opět je do případu zapleten jeden z policistů, už to je únavné. Navíc většina Pražáků asi ví, že zrovna park na Pankráci je spíše luxusní záležitost, včetně té kafírny na půl cesty, a že by tam fakt nikdo netrpěl jakékoliv bezdomovecké slumy, natož takovéhle „sídliště“. Jako odehrávat se to nad Modřanskou roklí, neřeknu ani popel, podobná bezdomovecká sídliště jsou právě v takto zapadlých lesících, ale takto v epicentru všeho luxusu? Ale i když zkousnu tenhle nesmysl, přijde mi příběh hodně vycucaný z prstu, zbytečně natahovaný a - jak už jsem psal - z valné většiny amatérsky zahraný. Jediný, kdo tu skutečně hraje a užívá si to, je Alexej Pyško, ten jediný si krade scény pro sebe, žel se objeví jen párkrát. Být seriál o něm, něco jako Bezdomovec advokát, asi by se mi to hodně líbilo. ()