Specialisté

• Slovensko Špecialisti
Ukázka z filmu
Česko, (2017–2024), 174 h 40 min (Minutáž: 44–60 min)

Scénář:

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner (více)

Série(8) / Epizody(222)

Recenze uživatele Skuby47 k tomuto seriálu (4)

Útěk podle jízdního řádu (2017) (S01E01) odpad!

Pokud takto amatérsky a nekompetentně pracují naši policejní specialisté, zajímalo by mne, jak jsou na tom ostatní policejní složky. Být ministrem vnitra, tak televizi zažaluji za hanobení a znevažování policejní práce. Je mi líto herců. ()

Dívky (2017) (S02E02) odpad!

Na tento detektivní seriál jsem narazila v televizi náhodou, čekajíc na jiný pořad. Něco stejně stupidního by pohledal. Pokud takto pracují policejní specialisté, není se co divit, že se u nás zločinu daří. Tento skvost je dokladem neschopnosti policistů a amatérismu filmařů. Ani jako trapná parodie to nebylo ke koukání. Že se televize nestydí něco takového vysílat. ()

Linka 116 (2020) (S05E10)

Přesto, že zápletka není až tak originální a řadu detailů nemá vyšetřovací tým pod kontrolou, je poselství příběhu vysoce aktuální. Smutná je věta Aničky Polívkové, že malí zlodějíčci jsou potrestáni, ale velcí bohatí zločinci s týmem podplacených advokátů mají zajištěnu beztrestnost. Nerozhodují zákony, ale lidé, jejich vykonavatelé. Ti bývají zbabělí a úplatní. Člověk, který nemá peníze na protřelé a nákladné právníky, se spravedlnosti nedočká za žádného režimu. Od prvních případů, které jsem hodnotila velmi kriticky se seriál zlepšil a některé zápletky, jako třeba tato, jsou velmi zdařilé. Co se týče hereckých výkonů, velmi příjemně mne překvapila Anička Polívková, která se s rolí drsňačky skvěle vypořádala. ()

V pasti (2023) (S07E21)

Seriály, krimi nevyjímaje, postupují podle všeobecně platného receptáře. Vražda ranou do hlavy tupým předmětem, alespoň jednou porod v autě či únos policisty nebo někoho z jeho rodiny na opuštěné místo jako v tomto případě a spousta honiček. Pro Marka Lamboru je obtížné přehrát se v očích diváků z role seriálového hezounka, povalujícího se dva roky v ložnici Evy Burešové ve Slunečné, v akčního drsňáka. Musí se v této roli zabydlet a diváci si na něho časem zvyknou. Taky jsem si zvykla na Martina Dejdara, který mi tam zpočátku neseděl. Někde jsem četla, že Slunečná skončila proto, že Marek odmítl v seriálu nadále účinkovat, což považuji za záslužný počin. Slabý díl. ()