Na doživotí (TV seriál)

Life

Life - najbohatší policajt

Krimi / Drama / Mysteriózní / Komedie

USA, 2007 - 2009, 23 h 3 min (Minutáž: 32x45 min)

Damian Lewis, Sarah Shahi, Adam Arkin, Brent Sexton, Donal Logue, Brooke Langton, Robin Weigert, William Atherton, Jessy Schram, Caroline Macey, Titus Welliver, Garret Dillahunt, Brian Klugman, Robert LaSardo, Jamie Anderson, Braeden Lemasters, Hillary Tuck, Rob Brownstein, Meredith Giangrande, Dave Stann, Natalina Maggio, Chad Lindberg, Kelly Stables, Lynn A. Henderson, Emerson Brooks, Tyler Kain, Karina Michel, Victoria Pratt, Matt Lanter, Shawn Reaves, Trent Ford, Kyle Gallner, Halla, Deborah Ann Woll, Matt Gerald, Geoff Pierson, Rodney Rowland, Ed Ackerman, Wayne Pére, Symba, Soren Fulton, Josh Randall, Michael Kostroff, Olivia Hardt, Kate Connor, Amanda Fuller, Jessica Paré, Aja Evans, Emma Degerstedt, Noel Fisher, Erica Tazel, Sheila Vand, Stacey Travis, Dale Dickey, Doug McKeon, Kim Director, Allison McAtee, Brianne Davis, Rick D. Wasserman, Clayne Crawford, Michael Shamus Wiles, Holly Weber, Michele Hicks, Sonia Rockwell, Jim Cody Williams, Max Greenfield, Anya Monzikova, McKenna Jones, Berenice Noriega, Rebecca Lowman, Maurice Compte, Michael Cline, Sarah Clarke, Reno Wilson, Brynn Thayer, Hector Luis Bustamante, Matthew Currie Holmes, Jordan Marder, Natalie Dreyfuss, Max Gail, Angela Goethals, Amanda Musso, Jennifer Siebel Newsom, Anna Zielinski, Chris Conrad, Erin Ross, Jessica Lu, Mitchell Fink, Jackie Debatin, Brady Smith, Brent Bailey, Ian Reed Kesler, Linda Park, Victor Rivers, Todd Stashwick, Cali Sheldon, Jelly Howie, Valarie Rae Miller, Darby Stanchfield, Gabrielle Union, Todd Giebenhain, Kevin Kilner, Colleen Porch, Tim Guinee, Jon Sklaroff, David Haley, Charlotte Rae, Timilee Romolini, Jonathan Slavin, Jake Abel, Tahmus Rounds, Karen James, Molly Burnett, Tonita Castro, Kelly Frye, Mary Matilyn Mouser, Victor McCay, Emily Evan Rae, Nana Hill, Tom Virtue, Ronnie Alvarez, Kate Miner, John Colton, Sal Lopez, James Harvey Ward, Rizwan Manji, Marcus Giamatti, Bradley Snedeker, Malaya Rivera Drew, Dave Florek, Gena Shaw, Linara Washington, Roger Aaron Brown, Aria Ostrander, Matt Nolan, Henri Lubatti, Michael Gladis, B.J. Clinkscales, Scott Michael Campbell, Shawn Ryan, John Livingston, Brian Silverman, Leonard Kelly-Young, Omi Vaidya, James Moses Black, Matt Leonard, Sarayu Blue, Franco Vega, Jennifer Lee Wiggins, Lauren Cohan, Ryan Churchill, Mike Batayeh, Michelle Wolff, Edin Gali, Robin Pearson Rose, Anil Kumar, Mandell Maughan, Lorin McCraley, Larry Clarke, Joseph Lyle Taylor, Omar Leyva, Larry Poindexter, Michael Cudlitz, Benjamín Benítez, David Kagen, Antonio D. Charity, Anne Moore, Meredith Salenger, Christina Hendricks, Cynthia Addai-Robinson, Leigh Taylor-Young, Leena Huff, Charles Malik Whitfield, William Sanderson, Shashawnee Hall, Jeffrey Pierce, James Howell, Michael Harney, Jude Ciccolella, Fay Masterson, Roy Jackson, Stacy Haiduk, Eileen April Boylan, Patricia Rae, Tony Aaron II, Marguerite Moreau, Marsha Thomason, Jesse James, Sarah Buehler, Jonathan Banks, Maeve Quinlan, Gloria Garayua, Joshua Alba, Eugene Byrd, Erik Estrada, Alex Carter, Jamie Harris, Zahn McClarnon, Rick Cramer, Rachel Miner, Michael Raymond-James, Tim DeZarn, Marshall Allman, Mary Gross, Mark Weiler, Tessa Thompson, David Ury, Richard Speight Jr., Patrick Fabian, M.C. Gainey, Helen McCrory, Erick Avari, Adam Wylie, Summer Altice, Jason Beghe, Alexandra Nowak, Ian Gomez, Googy Gress, Lily Rains, Marisol Nichols, Chase Kim, Sarah Shahi (vyp.), Adam Hendershott, Pamela Guest, Deborah Baker Jr., Joel Stoffer, Stephen Bogardus

Jeden z nejlepsich kriminalnich serialu posledni doby. Pokud bych ale tento serial zaskatulkoval jen do kriminalni sekce, udelal bych chybu. Pripady nejsou nikterak dumyslne a jejich reseni taky nevyzaduje zadne "super" praktiky a ruzne analyzy DNA, apod. Ale kombinace sucheho humoru hlavniho hrdiny, souhry partnerske dvojice Charlie - Dani je rekl bych, idealni, k tomu si pridejte nepravem odsouzeneho policistu a je zde nadejny serial, skoro bych rekl americky se suchym britskym humorem :)(29.11.2008)

Takže seriál nám skončil a já musím říct, že naprosto skvělý. Jak jednotlivé příběhy, tak i hlavní příběh, který naštěstí došel k parádnímu rozuzlení. Úžasný dialogy mezi postavama (což byla věc, která seriál hodně podržela), především mezi Crewsem, Reesovou a ve druhé řadě ještě s Tidwelem. Do toho nějaký to ovoce, mrtvola. No mezi nebritskými kriminálními seriály rozhodně jeden z nejlepších. Nejlepší epizody: 2x06 - Did You Feel That?, 2x21 - One(20.1.2009)

Damian Lewis je herec, kterého si všimnete kdekoliv, ať hraje cokoliv. Škoda jen, že jako herec nemá více prostoru ve filmech, o to víc se ale o něj zajímají lidé do seriálu a to seriálů ne ledajakých. Začalo to Bratrstvem neohrožených, kde mě hned dokázal zaujmout. Pak až po několika letech jsem od přítelkyně zaslech seriál, který se tváří jako klasická kriminálka dnešní doby, ale má v sobě hlavní příběhovou linii, která se příběh od příběhu zajímavě rozplétá. Docela mě překvapilo, když hlavní roli hrál opět Damian Lewis. Okamžitě jsem si jeho roli policajta, na kterého ušili boudu a on byl omylem 12 let (měl být původně na doživotí) ve vězení, zamiloval. Seriál má hromadu vtipu, zajímavých případů, sympatické herce a hlavně onen příběh, který Vás nutí sledovat díl po dílu. Škoda jen, že po druhé sérii vše skončilo. Objevilo se to v Americe v době, kdy to odsral každý seriál a málokterý se pak ještě dokázal vzchopit.(15.10.2011)

Jediné co zazlívám postavě Damiena Lewise je nepochopitelná nechuť zasouložit si s andělsky vypadající právničkou, už to jméno "Constance" nahrává skutečnosti, že je přímo božská, následují pouze klady, nechybí mu charizma, hraje perfektně, jeho parťák je krásná roztomilá íránka, a na účtu má kolem 50-ti milionů dolarů (kdo ví kolik zchramstly daně), avšak sidekick, ekonom, nehraje zrovna moc dobře. Scénář překvapit nemůže, kriminální případy nejsou tak zajímavé jako jeho osobní život, ale celou první sérii to bylo dobře vyváženo. Z mírně originálního námětu se dalo vytřískat víc, režijně je to televizní rutina. Durhá série je už ale mizerná.(12.10.2008)

Kdo si prostuduje názory uživatelů ČSFD, ví vše: sám o sobě lehce nadprůměrný seriál s občas kolísající kvalitou, který ovšem výrazně zvedá skvostný freak Damiana Lewise a jeho lehce suchý a lehce sarkastický humor. Takže klasický případ záležitosti "stojím především na jedné osobě, ale stojím si díky tomu docela dobře". Z první řady stojí za zmínku především epizoda 7 (cca od 20. minuty vysloveně bomba), která musí potěšit srdce každého pravověrného nerda :)(1.5.2010)

• - Damian Lewis (Charlie Crews) a Helen McCrory (Amanda Puryer) tvoria v skutočnom živote pár a majú spolu dve deti. (m.a.t.o.)

• - Číslo odznaku Charlieho Crewsa je 38012. (m.a.t.o.)

• - Pozorný divák si môže všimnúť, že v posledných epizódach druhej série sú zábery so Sarah Shahi (Dani Reese) natočené tak, že kamera ju sníma iba nad ramenami. To kvôli tomu, že herečka bola v tom čase už v pokročilom štádiu tehotenstva. (m.a.t.o.)