Na doživotí

(TV seriál)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Komedie
USA, (2007–2009), 23 h 3 min (Minutáž: 42–52 min)

Damian Lewis, Sarah Shahi, Adam Arkin, Brent Sexton, Donal Logue, Brooke Langton, Robin Weigert, William Atherton, Jessy Schram, Caroline Macey, (více)

Série(2) / Epizody(32)

Policista Charlie strávil dvanáct let v těžkém vězení za vraždy, které nespáchal. Nový soud mu přiznal pohádkové odškodnění a právo na práci detektiva. Spolu s novou parťačkou ho teď čeká první případ. (oficiální text distributora)

tron

„Nemali ste byť v tej base, čo ste tam dočerta robili?!“ – „Vždy sa tam nejako dostanem. Neviem, ako to robím.“ Predstavte si, že ste policajt, na ktorého narafičia zločin. Odsedíte si X rokov, nakoniec sa preukáže, že ste v skutočnosti nevinný. Od štátu dostanete mastné odškodné a NAPRIEK TOMU sa, už „oficiálne očistený“, vrátite do policajného zboru. Ale nikto z vašich nových kolegov nevie, či vám teraz, zocelenému šialenými zážitkami z minulosti (v base vám postupne, rad za radom, polámali väčšinu kostí v tele, predsa len – boli ste bývalý fízel) ide o pomstu alebo ste sa zbláznili (a čo z toho môže mať horšie následky). Vďaka obrovskému majetku vlastne nikomu príliš nepodliehate a ste svojím spôsobom nezávislý (ako vás niekto skorumpuje, keď máte vilu, autá a poriadnu zásobu ovocia?) a nad vecou (z nadriadených si robíte skôr srandu, než že by ste ich nejako extra brali vážne). TO je nápad dočerta! Damian Lewis (PAVUČINA SNOV, „Bratstvo neohrozených“, ŽIŤ PO SVOJOM) je pre mňa herecký objav pre rok 2010. Miloval by som ho aj v relácii o varení. Ku dňu, kedy píšem tento komentár, sú hotové dve série, spolu cca 30 epizód, no ďalšie vraj nikdy nevzniknú. Myslím si (je to pravdaže hypotéza), že keby seriál pokračoval a mal aspoň 5 sérií, dal by som „len“ 60%, lebo sa mi zdá, že tvorcovia už v druhej sezóne nabehli na „rutinný samospád“, ktorý stratil sviežosť (nie je pravda, že niečo také čaká ÚPLNE KAŽDÝ seriál, Houseovi by som to žral aj dvadsať rokov). Našťastie, projekt kvôli viacerým veciam (štrajk scenáristov, klesajúca sledovanosť) skončil iba po dvoch sezónach - a práve ZA NE dávam 80%. Už kvôli svojráznemu Lewisovi, jeho vtipnému doberaniu sa s kolegyňou a originálnym praktikám. Lewis je frajer. ()

woody

Life měl všechno - originální hlavní postavu, zajímavé zápletky a nápady, kvalitní herce. Ale doplatil na dvě věci - stávku scénáristů, kvůli které byla první sezóna značně uspěchaná. První díly pracně budovaná konspirace se vyřeší během dvou epizod a to velmi podivně a je vidět, že se narychlo přepisovalo. Druhá sezóna se pak snaží naroubovat nějaké dovysvětlování a rozvíjí uzavřenou první sezónu, ale už jí to tolik nejde. Tou druhou věcí byl pak nepříliš dobrý vysílací čas ve Státech... Velká, převeliká škoda, že se to dočkalo jen jedné a půl sezóny, zenový policista Damiana Lewise by mě zajímal desetkrát více než vyčpělý a otravný Adrian Monk, jenž se dočkal sezón devíti. ()

Jara.Cimrman.jr

Zenově hláškující detektiv Crews s ostrým nožem v jedné kapse a jablkem, hruškou či pomerančem v druhé kapse mne hodně bavil. Se seriálem jako takovým to už tak slavné nebylo, ale musím ocenit skvěle nastylizované mrtvoly a zejména velmi zábavné jiskření mezi kapitánem Tidwellem a detektivem Reeseovou. Seriál skončil již po dvou sériích, přesto výrazně ztrácel původní slušné tempo a toho nevysvětleného zůstalo strašně moc. ()

NinadeL

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

32/32 Tohle není obyčejná krimi, tohle je Damiam Lewis a Sarah Shahi ve 32 skvostných epizodách protkaných neuvěřitelnou kombinací skvělého thrilleru, zenu a specifického humoru. Je tu dokonce možnost několika zábavných shippers kombinací a já jsem vděčná Vicky Pratt, že si zahostovala právě v téhle úžasné záležitosti. Objevila jsem si tak díky ní pro sebe další sérii u které jsem ráda strávila každou minutu. Po dvou sériích je to naprosto dokonalé a nic neschází. Perfektní, mohu jednoduše jen doporučit. ()

Malarkey

Damian Lewis je herec, kterého si všimnete kdekoliv, ať hraje cokoliv. Škoda jen, že jako herec nemá více prostoru ve filmech, o to víc se ale o něj zajímají lidé do seriálu a to seriálů ne ledajakých. Začalo to Bratrstvem neohrožených, kde mě hned dokázal zaujmout. Pak až po několika letech jsem od přítelkyně zaslech seriál, který se tváří jako klasická kriminálka dnešní doby, ale má v sobě hlavní příběhovou linii, která se příběh od příběhu zajímavě rozplétá. Docela mě překvapilo, když hlavní roli hrál opět Damian Lewis. Okamžitě jsem si jeho roli policajta, na kterého ušili boudu a on byl omylem 12 let (měl být původně na doživotí) ve vězení, zamiloval. Seriál má hromadu vtipu, zajímavých případů, sympatické herce a hlavně onen příběh, který Vás nutí sledovat díl po dílu. Škoda jen, že po druhé sérii vše skončilo. Objevilo se to v Americe v době, kdy to odsral každý seriál a málokterý se pak ještě dokázal vzchopit. ()

• Pozorný divák si môže všimnúť, že v posledných epizódach druhej série sú zábery so Sarah Shahi (Dani Reese) natočené tak, že kamera ju sníma iba nad ramenami. To kvôli tomu, že herečka bola v tom čase už v pokročilom štádiu tehotenstva. (m.a.t.o.)
  • Číslo odznaku Charlieho Crewsa je 38012. (m.a.t.o.)
  • Damian Lewis (Charlie Crews) a Helen McCrory (Amanda Puryer) tvoria v skutočnom živote pár a majú spolu dve deti. (m.a.t.o.)