Na doživotí

(seriál)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Komedie
USA, (2007–2009), 23 h 3 min (Minutáž: 42–52 min)

Damian Lewis, Sarah Shahi, Adam Arkin, Brent Sexton, Donal Logue, Brooke Langton, Robin Weigert, William Atherton, Jessy Schram, Caroline Macey (více)

Série(2) / Epizody(32)

Policista Charlie strávil dvanáct let v těžkém vězení za vraždy, které nespáchal. Nový soud mu přiznal pohádkové odškodnění a právo na práci detektiva. Spolu s novou parťačkou ho teď čeká první případ. (oficiální text distributora)

Aky

Velmi chytrý a vynalézavý scénář nepolevující s postupujícími díly v nápadech, dialozích napětí ani humoru .Damian Lewis dělá z nadprůměrného seriálu seriál unikátní, ale i všechny ostatní role jsou zvládnuté, včetně epizodní, v níž exceluje Adam Arkin, kterého téměř není vidět, ale člověk se těší, kdy se jako vzácná bylinka na chvíli objeví. ()

Prochy38

Originální krimi seriál, který je u mě společně s Dexterem v současnosti nejlepší seriál. Damian Lewis je výborná volba a celý seriál prakticky táhne. Ovšem nelze říci, že by snad jinak seriál strádal. Každý díl se týká jednoho případu, který se svou kolegyní Charlie Crews řeší a na pozadí zatím obou sérií se zabývá svým vlastním případem. Paráda! 95% ()

Torgal

Jediný kriminálny seriál, ktorý ma chytil a vďaka výborným postavám, humoru a použitej hudbe nepustil až do konca. Na tomto seriále je najhoršie to, že má len dve sezóny. To spôsobilo nedotiahnutosť príbehových línii do konca a celkovú unáhlenosť a zjednodušovanie. Aj napriek tomu som sa veľmi dobre bavil počas všetkých epizód. 9/10 ()

Jaxx84

Life těží popularitu hlavně ze sympatických herců. Damina Lewise zbožňuji už od Band of Brothers. V roli vězením a karmou proměněného policajta hraje výborně, originálně, sympaticky. Avšak to v čem seriál ztrácí jsou jednodílné zápletky. Někdy zajímavé, jindy méně, ale to napětí z pokračování zde naprosto chybí. Ano, je zde "případ Crews" proplétající se skrze obě série, ale i ten postupně ztrácí na dramatičnosti. To ovšem nic nemění na tom, že Crews je tak odlišný a jeho myšlení tak originálně praštěný, že nás přilepí k obrazovkám. Do konce mi chybí 4 díly, třeba se příjemně překvapím. 8/10. ()

Skleena

Everything is connected... Everything! Ano, jedná se jen o mírně nadprůměrný detektivní seriál... a nebýt tváře Damiana Lewise v ukázkách, asi bych na jeden z dílů jen ze zvědavosti nejspíš nekouknul... ale... protože je tu vždycky nějaké to ale... sázka na tuhle zrzavou a Bratrstvem neohrožených profláklou tvář byla sázka na jistotu! Role mu sedla jako ulitá, hvězdička navíc pak patří scénáristům a velkému množství povedených hlášek, které pan hlavní představitel v průběhu těch dvou sérií mezi kousáním všemožného druhu ovoce trousí. Pohled na Sarah Shani neurazí určitě ani fandy hezkých tvářiček, i přes občasné jiskření - pozor spoiler -navíc obě hlavní postavy neskončí v posteli, což, dá se říct, překvapí :P V žebříčku mých osobních hodnot za svůj "ruský" výkon zas o trochu stoupnul Garret Dillahunt, kterého jsem měl dosud zafixovaného především jako překopaného terminátora ze seriálu o Saře Connorové. Škoda jen, že seriál po celou dobu trvání zuby nehty svíral onu kostru 90% času případ, 10% času na konci Charlie u své zdi důkazů a malinký posun hlavní story line. Až na občasné odbočky k pokutám současného muže Charlieho bejvalky se vlastně na to nejzajímavější musíme těšit vždy až na samotný konec a aktuální případ vraždy tak nějak "přetrpět" - ale nebojte, pánové scénáristi, tu hvězdičku za Charlieho hlášky, zahleděné pohledy a náhlá odejití (trochu mi to připomíná Grega House, vám ne?) ze scény v důsledky spontánního nápadu vám neodpářu. A když jsme u toho párání, jdu shánět nějaký seznam použitých písniček, protože v jednotlivých dílech zazněly moc zajímavé a poměrně neznámé věci. ()

• Damian Lewis (Charlie Crews) a Helen McCrory (Amanda Puryer) tvoria v skutočnom živote pár a majú spolu dve deti. (m.a.t.o.)
  • Číslo odznaku Charlieho Crewsa je 38012. (m.a.t.o.)
  • Pozorný divák si môže všimnúť, že v posledných epizódach druhej série sú zábery so Sarah Shahi (Dani Reese) natočené tak, že kamera ju sníma iba nad ramenami. To kvôli tomu, že herečka bola v tom čase už v pokročilom štádiu tehotenstva. (m.a.t.o.)

Související novinky

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Ano, Hancock 2 bude. Přestože se loňská letní „smithovka“ nesetkala s jednoznačně vstřícným přijetím diváků a kritiků, její komerční výsledky byly pozoruhodné. S celosvětovými tržbami 624 milionů… (více)