Na doživotí

(seriál)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Komedie
USA, (2007–2009), 23 h 3 min (Minutáž: 42–52 min)

Damian Lewis, Sarah Shahi, Adam Arkin, Brent Sexton, Donal Logue, Brooke Langton, Robin Weigert, William Atherton, Jessy Schram, Caroline Macey (více)

Série(2) / Epizody(32)

Policista Charlie strávil dvanáct let v těžkém vězení za vraždy, které nespáchal. Nový soud mu přiznal pohádkové odškodnění a právo na práci detektiva. Spolu s novou parťačkou ho teď čeká první případ. (oficiální text distributora)

Mania

Tenhle seriál mě opravdu příjemně překvapil. Čekala jsem omšelý typ kriminálek, které stále běží v tv a místo toho se předemně dostalo tohle. Hlavní hrdina je vtipný, sympatický a v těch správných chvílích nečitelný. Navíc je tady senzační Arkin, který sice místy klopýtá, ale celkovému dojmu určitě přidá. V druhé řadě se děj zamotává, což já osobně rozhodně oceňuji. ()

EastWicka

"Až se jednou vrátím, chci se narodit jako panda." - "Hmmm, pandové jsou roztomilí," - "Ne, jenom vypadají roztomile, ve skutečnosti jsou zlí..." Zrzek Damian pod maskou vyšinuté roztomilosti skrývá mnohem víc, než by se mohlo zdát. Výborný námět, na svou dobu originální seriál. ()

JohnCZ

Epizodický krimi seriál, který má sice zajímavý námět, ale tam jeho veškerá originalita končí. Ústřední zápletka je věru dost nevyužitá a celou první sérii jsem si říkal, proč je to sakra tak nevyrovnané a proč mám pocit, že tvůrci už tady absolutně netuší, kudy seriál vést. V druhé sérii tenhle pocit přetrvává, ale zachraňují to epizodické zápletky, které jakoby "zcastlovatěly" a scénáristé se předhání v tom, kdo naaranžuje šílenější vraždu. Překvapil mě ovšem závěr série, kde atmosféra seriálu výrazně potemněla a dostal jsem i něco, co mi po celou dobu dost zoufale chybělo: thrill a napětí (a kupodivu je to navíc uzavřené). Na druhou stranu, kdo opravdu chce a od seriálu očekává pohodovou oddychovou krimku, nešlápne vedle. Damian Lewis s tím jeho zenem a zalíbením v ovoci je přiměřeně zábavný, Sarah Shani zprvu trochu nesympaticky odtažitá, ale to se časem tradičně poddá a docela jim to společně klape. Nemůžu se ovšem zbavit pocitu, že ten námět mohl být uchopen daleko lépe, intenzivněji, stejně jako writing po většinu času téměř neviditelných dlouhodobých linek mohl být napříč epizodami o něco konzistentnější. ()

Naovy

Kriminální seriály nejsou zrovna můj šálek čaje, takže můžete vzít jed na to, že tohle nebude tak úplně obvyklý krimi seriál. Není tomu tak především díky zenovým myšlenkám, které se promítají do seriálu přes hlavního hrdinu. Jeho nevšední přístup k životu a díky tomu i nevšední humor pro mne byly opravdu osvěžující. Osvěžující byla i jeho parťačka, která lahodila nejen mému oku, ale také se mi moc líbilo, jak to mezi nimi funguje. I další postavy byly vyvedené. Velkým plusem pro mě byla přítomnost hlavní dějové linie mimo jednotlivých příběhů. Vlastně to byl hlavní tahák. Škoda že první série byla poněkud uspěchaná a druhá zas naopak natažená. Ale skončilo to včas. První lítost z konce seriálu nakonec překonala upřímná radost z toho, že vše skončilo se ctí a víc než to, že jsem mohl vidět jeden z nepovedenějších seriálových závěrů, který mě opravdu unesl. Life pro mě tak zůstal krásnou nezkaženou vzpomínkou... "Objects are not deceiving - they are deception. What we see, what we hear - all that our senses present to us is fiction. No more real than a dream. We can only know that which we believe. That which we believe - that ... is all we have." ()

LadyVader

Kriminálky poslední doby mě začaly pěkně štvát, všechny jsou tak nějak na jedno brdo. Ale tahle je jiná. Okouzlujicí zrzavý Charlie Crews se svýma neuvěřitelnýma hláškama, hromadou ovoce a osobním ananasem mě naprosto dostal :-)). Výborná scéna s kufrem auta v posledním díle první sezony u které hraje skladba "Who by Fire" Od Leonarda Cohena byla vskutku.. užasná. Luxusní seriál. Jen nevím jestli jsem ráda nebo jsem smutná za to, že jsou jen dvě série.. No aspoň neměli šanci to zkazit velkým množstvím dílů :-). "I'm not attached to this car!" - myslím že Bentleymu by se oddal každej, Zen jde stranou :-)). ()

• Číslo odznaku Charlieho Crewsa je 38012. (m.a.t.o.)
  • Damian Lewis (Charlie Crews) a Helen McCrory (Amanda Puryer) tvoria v skutočnom živote pár a majú spolu dve deti. (m.a.t.o.)
  • Pozorný divák si môže všimnúť, že v posledných epizódach druhej série sú zábery so Sarah Shahi (Dani Reese) natočené tak, že kamera ju sníma iba nad ramenami. To kvôli tomu, že herečka bola v tom čase už v pokročilom štádiu tehotenstva. (m.a.t.o.)

Související novinky

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Ano, Hancock 2 bude. Přestože se loňská letní „smithovka“ nesetkala s jednoznačně vstřícným přijetím diváků a kritiků, její komerční výsledky byly pozoruhodné. S celosvětovými tržbami 624 milionů… (více)