Na doživotí (TV seriál)

Life

Life - najbohatší policajt

Krimi / Drama / Mysteriózní / Komedie

USA, 2007 - 2009, 23 h 3 min (Minutáž: 32x45 min)

Damian Lewis, Sarah Shahi, Adam Arkin, Brent Sexton, Donal Logue, Brooke Langton, Robin Weigert, William Atherton, Jessy Schram, Caroline Macey, Titus Welliver, Garret Dillahunt, Brian Klugman, Robert LaSardo, Jamie Anderson, Braeden Lemasters, Hillary Tuck, Rob Brownstein, Meredith Giangrande, Dave Stann, Natalina Maggio, Chad Lindberg, Kelly Stables, Lynn A. Henderson, Emerson Brooks, Tyler Kain, Karina Michel, Victoria Pratt, Matt Lanter, Shawn Reaves, Trent Ford, Kyle Gallner, Halla, Deborah Ann Woll, Matt Gerald, Geoff Pierson, Rodney Rowland, Ed Ackerman, Wayne Pére, Symba, Soren Fulton, Josh Randall, Michael Kostroff, Olivia Hardt, Kate Connor, Amanda Fuller, Jessica Paré, Aja Evans, Emma Degerstedt, Noel Fisher, Erica Tazel, Sheila Vand, Stacey Travis, Dale Dickey, Doug McKeon, Kim Director, Allison McAtee, Brianne Davis, Rick D. Wasserman, Clayne Crawford, Michael Shamus Wiles, Holly Weber, Michele Hicks, Sonia Rockwell, Jim Cody Williams, Max Greenfield, Anya Monzikova, McKenna Jones, Berenice Noriega, Rebecca Lowman, Maurice Compte, Michael Cline, Sarah Clarke, Reno Wilson, Brynn Thayer, Hector Luis Bustamante, Matthew Currie Holmes, Jordan Marder, Natalie Dreyfuss, Max Gail, Angela Goethals, Amanda Musso, Jennifer Siebel Newsom, Anna Zielinski, Chris Conrad, Erin Ross, Jessica Lu, Mitchell Fink, Jackie Debatin, Brady Smith, Brent Bailey, Ian Reed Kesler, Linda Park, Victor Rivers, Todd Stashwick, Cali Sheldon, Jelly Howie, Valarie Rae Miller, Darby Stanchfield, Gabrielle Union, Todd Giebenhain, Kevin Kilner, Colleen Porch, Tim Guinee, Jon Sklaroff, David Haley, Charlotte Rae, Timilee Romolini, Jonathan Slavin, Jake Abel, Tahmus Rounds, Karen James, Molly Burnett, Tonita Castro, Kelly Frye, Mary Matilyn Mouser, Victor McCay, Emily Evan Rae, Nana Hill, Tom Virtue, Ronnie Alvarez, Kate Miner, John Colton, Sal Lopez, James Harvey Ward, Rizwan Manji, Marcus Giamatti, Bradley Snedeker, Malaya Rivera Drew, Dave Florek, Gena Shaw, Linara Washington, Roger Aaron Brown, Aria Ostrander, Matt Nolan, Henri Lubatti, Michael Gladis, B.J. Clinkscales, Scott Michael Campbell, Shawn Ryan, John Livingston, Brian Silverman, Leonard Kelly-Young, Omi Vaidya, James Moses Black, Matt Leonard, Sarayu Blue, Franco Vega, Jennifer Lee Wiggins, Lauren Cohan, Ryan Churchill, Mike Batayeh, Michelle Wolff, Edin Gali, Robin Pearson Rose, Anil Kumar, Mandell Maughan, Lorin McCraley, Larry Clarke, Joseph Lyle Taylor, Omar Leyva, Larry Poindexter, Michael Cudlitz, Benjamín Benítez, David Kagen, Antonio D. Charity, Anne Moore, Meredith Salenger, Christina Hendricks, Cynthia Addai-Robinson, Leigh Taylor-Young, Leena Huff, Charles Malik Whitfield, William Sanderson, Shashawnee Hall, Jeffrey Pierce, James Howell, Michael Harney, Jude Ciccolella, Fay Masterson, Roy Jackson, Stacy Haiduk, Eileen April Boylan, Patricia Rae, Tony Aaron II, Marguerite Moreau, Marsha Thomason, Jesse James, Sarah Buehler, Jonathan Banks, Maeve Quinlan, Gloria Garayua, Joshua Alba, Eugene Byrd, Erik Estrada, Alex Carter, Jamie Harris, Zahn McClarnon, Rick Cramer, Rachel Miner, Michael Raymond-James, Tim DeZarn, Marshall Allman, Mary Gross, Mark Weiler, Tessa Thompson, David Ury, Richard Speight Jr., Patrick Fabian, M.C. Gainey, Helen McCrory, Erick Avari, Adam Wylie, Summer Altice, Jason Beghe, Alexandra Nowak, Ian Gomez, Googy Gress, Lily Rains, Marisol Nichols, Chase Kim, Sarah Shahi (vyp.)

Neobyčejný kriminální seriál,který má vynikající zápletku,charismatického a neskutečně hláškujícího hlavního hrdinu,super kočku po jeho boku a vyjmečně komického šéfa.Velmi podceňovaná věc,která podle mě nedostala zaslouženou pozornost,kterou si určitě zaslouží,téměř okamžitě se seriál vryl do mého srdce a čestně mu patří místo v topce!.......Hrabko! :-)))))))(17.9.2009)

Kriminální seriály nejsou zrovna můj šálek čaje, takže můžete vzít jed na to, že tohle nebude tak úplně obvyklý krimi seriál. Není tomu tak především díky zenovým myšlenkám, které se promítají do seriálu přes hlavního hrdinu. Jeho nevšední přístup k životu a díky tomu i nevšední humor pro mne byly opravdu osvěžující. Osvěžující byla i jeho parťačka, která lahodila nejen mému oku, ale také se mi moc líbilo, jak to mezi nimi funguje. I další postavy byly vyvedené. Velkým plusem pro mě byla přítomnost hlavní dějové linie mimo jednotlivých příběhů. Vlastně to byl hlavní tahák. Škoda že první série byla poněkud uspěchaná a druhá zas naopak natažená. Ale skončilo to včas. První lítost z konce seriálu nakonec překonala upřímná radost z toho, že vše skončilo se ctí a víc než to, že jsem mohl vidět jeden z nepovedenějších seriálových závěrů, který mě opravdu unesl. Life pro mě tak zůstal krásnou nezkaženou vzpomínkou... "Objects are not deceiving - they are deception. What we see, what we hear - all that our senses present to us is fiction. No more real than a dream. We can only know that which we believe. That which we believe - that ... is all we have."(1.7.2011)

Výborný seriál, skvělý Damian Lewis v roli flegmatického a ne tak docela normálního detektiva. Vedlejší postavy super - dobrácký Ted, neuvěřitelně krásná Reesová a ve druhé řadě sem si oblíbil hlavně cool hláškujícího Tidwella...32 celkem vyrovnaných epizod, žádné zdlouhavosti nebo kýčovité pokusy o protažení, ale možná to chtělo trochu delší závěr, pasáž s Reesovou na lodi Rayborna jsem tak uplně nepochopil...a věta "There was six, now is five, and easily can be four" se ve finále taky neobjasnila, konec byl pro mě takovým menším zklamáním, ale i tak zasloužených 80%(8.10.2009)

32/32 Tohle není obyčejná krimi, tohle je Damiam Lewis a Sarah Shahi ve 32 skvostných epizodách protkaných neuvěřitelnou kombinací skvělého thrilleru, zenu a specifického humoru. Je tu dokonce možnost několika zábavných shippers kombinací a já jsem vděčná Vicky Pratt, že si zahostovala právě v téhle úžasné záležitosti. Objevila jsem si tak díky ní pro sebe další sérii u které jsem ráda strávila každou minutu. Po dvou sériích je to naprosto dokonalé a nic neschází. Perfektní, mohu jednoduše jen doporučit.(20.3.2009)

2.serie pravě začala..pro mě osobně první dil překonal určitě díli v první serii. skvělá hudba, zajímavý příběh a dojemný konec, co víc si přát!!..na konci 2he serie...Vinikající-především případ ze zdi se začíná velmi slibně rozjíždět..skvělý šéf(šlapání na nohu musí pobavit snad každého:). Ukončení serialu je převiliká škoda..Stejně jako kdysi byl ukončen New amsterdam - mrzí mě to jen pro tože publikum radši sleduje "celebritami nabité" Dancing.... a jiné!¨(31.3.2008)

• - Damian Lewis (Charlie Crews) a Helen McCrory (Amanda Puryer) tvoria v skutočnom živote pár a majú spolu dve deti. (m.a.t.o.)

• - Číslo odznaku Charlieho Crewsa je 38012. (m.a.t.o.)

• - Pozorný divák si môže všimnúť, že v posledných epizódach druhej série sú zábery so Sarah Shahi (Dani Reese) natočené tak, že kamera ju sníma iba nad ramenami. To kvôli tomu, že herečka bola v tom čase už v pokročilom štádiu tehotenstva. (m.a.t.o.)