Na doživotí (TV seriál)

Life

Life - najbohatší policajt

Krimi / Drama / Mysteriózní / Komedie

USA, 2007 - 2009, 23 h 3 min (Minutáž: 32x45 min)

Damian Lewis, Sarah Shahi, Adam Arkin, Brent Sexton, Donal Logue, Brooke Langton, Robin Weigert, William Atherton, Jessy Schram, Caroline Macey, Titus Welliver, Garret Dillahunt, Brian Klugman, Robert LaSardo, Jamie Anderson, Braeden Lemasters, Hillary Tuck, Rob Brownstein, Meredith Giangrande, Dave Stann, Natalina Maggio, Chad Lindberg, Kelly Stables, Lynn A. Henderson, Emerson Brooks, Tyler Kain, Karina Michel, Victoria Pratt, Matt Lanter, Shawn Reaves, Trent Ford, Kyle Gallner, Halla, Deborah Ann Woll, Matt Gerald, Geoff Pierson, Rodney Rowland, Ed Ackerman, Wayne Pére, Symba, Soren Fulton, Josh Randall, Michael Kostroff, Olivia Hardt, Kate Connor, Amanda Fuller, Jessica Paré, Aja Evans, Emma Degerstedt, Noel Fisher, Erica Tazel, Sheila Vand, Stacey Travis, Dale Dickey, Doug McKeon, Kim Director, Allison McAtee, Brianne Davis, Rick D. Wasserman, Clayne Crawford, Michael Shamus Wiles, Holly Weber, Michele Hicks, Sonia Rockwell, Jim Cody Williams, Max Greenfield, Anya Monzikova, McKenna Jones, Berenice Noriega, Rebecca Lowman, Maurice Compte, Michael Cline, Sarah Clarke, Reno Wilson, Brynn Thayer, Hector Luis Bustamante, Matthew Currie Holmes, Jordan Marder, Natalie Dreyfuss, Max Gail, Angela Goethals, Amanda Musso, Jennifer Siebel Newsom, Anna Zielinski, Chris Conrad, Erin Ross, Jessica Lu, Mitchell Fink, Jackie Debatin, Brady Smith, Brent Bailey, Ian Reed Kesler, Linda Park, Victor Rivers, Todd Stashwick, Cali Sheldon, Jelly Howie, Valarie Rae Miller, Darby Stanchfield, Gabrielle Union, Todd Giebenhain, Kevin Kilner, Colleen Porch, Tim Guinee, Jon Sklaroff, David Haley, Charlotte Rae, Timilee Romolini, Jonathan Slavin, Jake Abel, Tahmus Rounds, Karen James, Molly Burnett, Tonita Castro, Kelly Frye, Mary Matilyn Mouser, Victor McCay, Emily Evan Rae, Nana Hill, Tom Virtue, Ronnie Alvarez, Kate Miner, John Colton, Sal Lopez, James Harvey Ward, Rizwan Manji, Marcus Giamatti, Bradley Snedeker, Malaya Rivera Drew, Dave Florek, Gena Shaw, Linara Washington, Roger Aaron Brown, Aria Ostrander, Matt Nolan, Henri Lubatti, Michael Gladis, B.J. Clinkscales, Scott Michael Campbell, Shawn Ryan, John Livingston, Brian Silverman, Leonard Kelly-Young, Omi Vaidya, James Moses Black, Matt Leonard, Sarayu Blue, Franco Vega, Jennifer Lee Wiggins, Lauren Cohan, Ryan Churchill, Mike Batayeh, Michelle Wolff, Edin Gali, Robin Pearson Rose, Anil Kumar, Mandell Maughan, Lorin McCraley, Larry Clarke, Joseph Lyle Taylor, Omar Leyva, Larry Poindexter, Michael Cudlitz, Benjamín Benítez, David Kagen, Antonio D. Charity, Anne Moore, Meredith Salenger, Christina Hendricks, Cynthia Addai-Robinson, Leigh Taylor-Young, Leena Huff, Charles Malik Whitfield, William Sanderson, Shashawnee Hall, Jeffrey Pierce, James Howell, Michael Harney, Jude Ciccolella, Fay Masterson, Roy Jackson, Stacy Haiduk, Eileen April Boylan, Patricia Rae, Tony Aaron II, Marguerite Moreau, Marsha Thomason, Jesse James, Sarah Buehler, Jonathan Banks, Maeve Quinlan, Gloria Garayua, Joshua Alba, Eugene Byrd, Erik Estrada, Alex Carter, Jamie Harris, Zahn McClarnon, Rick Cramer, Rachel Miner, Michael Raymond-James, Tim DeZarn, Marshall Allman, Mary Gross, Mark Weiler, Tessa Thompson, David Ury, Richard Speight Jr., Patrick Fabian, M.C. Gainey, Helen McCrory, Erick Avari, Adam Wylie, Summer Altice, Jason Beghe, Alexandra Nowak, Ian Gomez, Googy Gress, Lily Rains, Marisol Nichols, Chase Kim, Sarah Shahi (vyp.), Adam Hendershott, Pamela Guest, Deborah Baker Jr., Joel Stoffer, Stephen Bogardus, Sam Puefua, Bonnie Hellman, Jennifer Jalene

Parádna záležitosť. Rozjazd síce trochu pomalý, ale čím ďalej, tým viac som bola namotaná. Ešte si pamätám Damiana Lewisa ako Soamesa Forsytha a už vtedy bol výborný, ale ako "zen-ish" detektív Charlie Crews je geniálny. A nedá sa ani povedať, že by Life bola one-man-show, pretože s krásnou Sarah Shahi vytvárajú veľmi zaujímavú a dynamickú dvojku. Oceňujem aj, že medzi nimi nie je žiadna romantická zápletka - už som si zo všetkých tých detektívok začala myslieť, že to bez nej ani nejde. V seriáli je dosť dobrý, i keď taký špecifický humor, pohodová atmosféra, ale aj napätie a zopár horkých chvíľ. Páčia sa mi niektoré zvraty a hlavne to, že prichádzajú, keď ich nečakáte (to už dnes niektorým scenáristom nedochádza:-) Konšpirácia na pozadí je síce temná a tajomná a vyvoláva ak nie zimomriavky, tak aspoň rešpekt, ale zároveň sa v nej divák dokáže dobre orientovať, takže mu nič neuniká. Tiež je celkom príjemné, že po záplave krimi seriálov plných všelijakých konzultantov, agentov a forenzných odborníkov je toto takým návratom k starým dobrým obyčajným policajtom vyšetrujúcim vraždy nie podľa DNA a rozborov vláken ale pomocou otázok a pozorovania. Samozrejme, svojou jedinečnosťou a predčasným ukončením sa Life radí k mnohým ďalším seriálovým tragédiám.(1.3.2010)

Musím se smutným povzdechem potvrdit Rodinova slova: Damian Lewis je sympaťák, má dobrou roli, seriál se z jednoho spatřeného dílu nejevil vůbec špatně. Jenže: kdykoliv výše zmíněný herec otevře klapačku, moje orezlá rybička (zakoupena v roce 1987 za mých prasátkových 6,- Kčs) mi párá kapsu a píchá mě tupým hrotem do zadele. Tenhle Hádkův úchylácký dabing jsem prostě nerozdýchala, někdy seriál okouknu v původním znění - zatím nehodnotím. EDIT 2015: Tenhle seriál má šmrnc, to se musí nechat. Ale není to holt úplně standarní kriminálka, vyžaduje trochu přemýšlení a smyslu pro humor, tak nejspíš proto "Life" u émerického publika celkem pohořel. Já bych ráda viděla víc.(16.4.2010)

Hlavní zápletka (konspirace, která vedla k uvěznění Charlieho na doživotí) je naprosto super a nutí vás pořád koukat na další a další díly. Bohužel kvalita běžných epizodních zápletek je především v druhé sérii slabá. Seriál drží v nadprůměru 3 věci: parádní hl. dějová linie, role Charlieho a jak ji ztvárnil Lewise a "chemie" mezi parťáky Crews - Reese. Obrovská škoda že seriál po 2. sérii utli:-((28.5.2011)

Další z řady seriálů, u kterých mně mrzí předčasné ukončení a dokonce by i nevadila zkrácená první série, u které byl konec dost na rychlo spíchnut. Celkově je pointa a námět výborná a závěr mně potěšil mnohonásobně, je jak už jsem zmínil mně mrzí rychlí skon. Damien Lewis je výborný, jeho postava je zajímavá a neobvyklá. Parťačka Sarah Shahi je neuvěřitelně sexy. A ostatní postavy také vůbec nejsou k zahození. Tenhle seriál je bomba.(4.5.2010)

Můj nejoblíbenější krimi seriál.A za tím si stojím.Jasně,Life není dokonalý,díky stávce scénáristů byl konec první sezony moc uspěchaný a stejně na tom byl i úplný závěr,který zase doplatil na nízkou sledovanost a snahu tvůrců to co nejrychleji ukončit.A je velká škoda,že se tak zajímavý a v rámci možností originální seriál dočkal jen necelých dvou sérií,zatímco jiné krimi seriály pokračují pořád dál a dál,klidně i deset řad.Je tady všechno,skvělí herci včele s perfektním Damienem Lewisem,výborně napsané postavy,zajímavé případy,dobře vpasovaná konspirační zápletka a zatraceně sexy Sarah Shahi coby parťačka hlavního hrdiny.Zenový polda Charlie Crews byl jednou z nejzajímavějších seriálových postav a zasloužil si víc dílů. Update: Koruna sejmuta,přišel Castle.(5.5.2010)

• - Číslo odznaku Charlieho Crewsa je 38012. (m.a.t.o.)

• - Damian Lewis (Charlie Crews) a Helen McCrory (Amanda Puryer) tvoria v skutočnom živote pár a majú spolu dve deti. (m.a.t.o.)

• - Pozorný divák si môže všimnúť, že v posledných epizódach druhej série sú zábery so Sarah Shahi (Dani Reese) natočené tak, že kamera ju sníma iba nad ramenami. To kvôli tomu, že herečka bola v tom čase už v pokročilom štádiu tehotenstva. (m.a.t.o.)