Na doživotí

Krimi / Drama / Mysteriózní / Komedie
USA, (2007–2009), 23 h 3 min (Minutáž: 42–52 min)

Damian Lewis, Sarah Shahi, Adam Arkin, Brent Sexton, Donal Logue, Brooke Langton, Robin Weigert, William Atherton, Jessy Schram, Caroline Macey (více)

Série(2) / Epizody(32)

Policista Charlie strávil dvanáct let v těžkém vězení za vraždy, které nespáchal. Nový soud mu přiznal pohádkové odškodnění a právo na práci detektiva. Spolu s novou parťačkou ho teď čeká první případ. (oficiální text distributora)

Lord.Jim

Zajímavý seriál s bezvadnou hlavní figurou a jeho parťačkou. Poslední díl, kdy Charlie "jedním hmatem" vše vyřeší prostě nemá chybu, stejně jako instantní zenový monolog. ()

Skleena

Everything is connected... Everything! Ano, jedná se jen o mírně nadprůměrný detektivní seriál... a nebýt tváře Damiana Lewise v ukázkách, asi bych na jeden z dílů jen ze zvědavosti nejspíš nekouknul... ale... protože je tu vždycky nějaké to ale... sázka na tuhle zrzavou a Bratrstvem neohrožených profláklou tvář byla sázka na jistotu! Role mu sedla jako ulitá, hvězdička navíc pak patří scénáristům a velkému množství povedených hlášek, které pan hlavní představitel v průběhu těch dvou sérií mezi kousáním všemožného druhu ovoce trousí. Pohled na Sarah Shani neurazí určitě ani fandy hezkých tvářiček, i přes občasné jiskření - pozor spoiler -navíc obě hlavní postavy neskončí v posteli, což, dá se říct, překvapí :P V žebříčku mých osobních hodnot za svůj "ruský" výkon zas o trochu stoupnul Garret Dillahunt, kterého jsem měl dosud zafixovaného především jako překopaného terminátora ze seriálu o Saře Connorové. Škoda jen, že seriál po celou dobu trvání zuby nehty svíral onu kostru 90% času případ, 10% času na konci Charlie u své zdi důkazů a malinký posun hlavní story line. Až na občasné odbočky k pokutám současného muže Charlieho bejvalky se vlastně na to nejzajímavější musíme těšit vždy až na samotný konec a aktuální případ vraždy tak nějak "přetrpět" - ale nebojte, pánové scénáristi, tu hvězdičku za Charlieho hlášky, zahleděné pohledy a náhlá odejití (trochu mi to připomíná Grega House, vám ne?) ze scény v důsledky spontánního nápadu vám neodpářu. A když jsme u toho párání, jdu shánět nějaký seznam použitých písniček, protože v jednotlivých dílech zazněly moc zajímavé a poměrně neznámé věci. ()

Wormboy

Napad nespravodlivo odsudeneho a po 12.tich rokoch prepusteneho a rehabilitovaneho policajta vobec nebol zly, avsak celkove spracovanie a smerovanie serialu po prvych dvoch epizodach upada a topi sa v doslova katastrofalnej policajnej "robote". Druhu seriu urcite sledovat nebudem... ()

Pajky3

Tak tohle můžu, To je parádní seriál. Sympatickej detektiv. Zen. Vážně se mi to libí, nic nekazí ani dabing. Jestli bude finále tak dobre jako ho čekam, tak pujdu na pátou hvězdičku. ()

c.tucker

Další z řady seriálů, u kterých mně mrzí předčasné ukončení a dokonce by i nevadila zkrácená první série, u které byl konec dost na rychlo spíchnut. Celkově je pointa a námět výborná a závěr mně potěšil mnohonásobně, je jak už jsem zmínil mně mrzí rychlí skon. Damien Lewis je výborný, jeho postava je zajímavá a neobvyklá. Parťačka Sarah Shahi je neuvěřitelně sexy. A ostatní postavy také vůbec nejsou k zahození. Tenhle seriál je bomba. ()

Icefist

Krimi seriály nijak zvlášť nežeru a neviděl jsem byť jedinej díl Kriminálek Miami, Las Vegas, New York, Springfield, Ústí nad Labem nebo kdoví z jakejch dalších děr jsou ještě natočený, ale Na doživotí mi náramně sedlo. Charlie Crews se z vězení vrátí k policejní práci jako kombinace blázna, génia, buddhisty a požírače ovoce. Cože? A tohle jako může fungovat? Může. Damian Lewis hraje prostě skvěle a já jeho postavu hltal. Ať už při hlavní dějové linii nebo u jednotlivých případů se dočkáte i nemála humorných momentů a to je jednoznačné plus. A Sarah Shani je taky mňam mňam. 90 % Oblíbená část- Crewsovy průpovídky ()

Radiq

Kdo furt pojídá ovoce, mele něco o zen budhismu, je bohatej, má divný kecy a je to dobrej polda? Charlie Crews byl 12 let ve vězení za zločin, kterej nespáchal, a proto mi jeho chování přijde často dost neuvěřitelné. Každej díl obnáší řešní nějakého zločinu a v pozadí se řeší, kdo ho do vězení dostal a proč. Někdy je až moc dobrej v jeho úvahách a dokonalém policejním smyslu. Ale přesto je to zajímavá postava, která tenhle seriál táhne a sem tam z toho scénáristi dokážou vymyslet i celkem dobrej vtip. Pořád z toho ale mám takovej pocit, že z Crewse chtěl někdo udělat tak originálního detektiva, jako je třeba Kojak, kterej místo ovoce má lízátko, nebo pan Monk, kterej je čistotnej a divnej... ale tady to tak úplně nefunguje. Damian Lewis je dobrej herec a proti němu nemám žádné výtky. To samé jeho parťačka, která je sice hezká a to se asi obecenstvu má víc líbit... ale uvěřitelněji by mi tam seděl chlap. To je tak všechno, zatím... Druhá série má sice nějaké plusy, jako třeba dobré vtipné kecy kapitána Tidwella (Donal Logue) kořenící vztah s Dani Reese nebo dobré kecy a chování Charlieho Crewse, ale na druhou stranu má plno mínusů. Každého určitě nasralo, jak ten seriál utli a to nebylo fér. V každém díle se vyšetřuje hlavně ten epizodní zločin a kontinuální příběh se objevuje málo a z nenadání, řek bych až uměle. A pak najednou přijde poslední díl, kde se všechno rychle rychle musí nějak dořešit, aby divák neodešel úplně bez odpovědí, ale je to strašná smršť a je to šité horkou jehlou. Taky jsem moc nepochopil ty dokumentární interview s jednotlivejma postavama, které nás doprovázelo celej seriál. Nevim, proč to tam bylo a v posledním díle to úplně zabili, když dokumentaristu zabili. To bylo k posrání. Jinak celkově v té sérii se mi nelíbilo, jak z kočandy Dani dělali alkoholičku a bejvalou fetku, ale přitom tomu nic nenasvědčovalo, vzhled ani nic. Taky bylo trapné, jak Crewsovi nastrčili novou parťačku - asi jim někdo řekl, že v seriálu je málo ženskejch a černochů - a ta navíc byla dost trapná, jak měla fotografickou paměť a uměla rychločtení atd. Zpátky k těm plusům - tam ještě musím zahrnout obsazení zrzavé Christiny Hendricks, která se tam ale objevovala hodně zřídka, což je škoda. Celej seriál jsem viděl bohužel s českým dabingem, kterej by nebyl vyloženě špatnej, akorát hlas Matěje Hádka se na Charlieho Crewse moc nehodil... Celkově to je takovej průměr průměrnej... ()

drexik

Případy jsou sice zajímavé, o tom žádná, ale ruku na srdce - Damian Lewis, to je oč tu beží. Bez něj by to zdaleka nebylo ono. ()

markuc

Jeden z nejlepsich kriminalnich serialu posledni doby. Pokud bych ale tento serial zaskatulkoval jen do kriminalni sekce, udelal bych chybu. Pripady nejsou nikterak dumyslne a jejich reseni taky nevyzaduje zadne "super" praktiky a ruzne analyzy DNA, apod. Ale kombinace sucheho humoru hlavniho hrdiny, souhry partnerske dvojice Charlie - Dani je rekl bych, idealni, k tomu si pridejte nepravem odsouzeneho policistu a je zde nadejny serial, skoro bych rekl americky se suchym britskym humorem :) ()

Gothar

Kvalitný kriminálny seriál, ktorý ťaží hlavne z charizmy Damiana Lewisa. Jeho postava má trochu svojský humor a to celému seriálu dodáva čaro (pripomína mi to House M.D., aj keď v slabšej forme). Dobrá kriminálka so zaujímavými prípadmi a najviac sa mi páči, že páchateľova identita nie je odhalená hneď na začiatku, ale divák môže "pátrať" spolu s hlavnými hrdinami. Jediná nevýhoda je to, že scenár diváka až tak nemotivuje k pozretiu ďalšieho dielu. Príbeh a vyšetrovanie Charlieho sa priebežne posúva vpred a dobre dopĺňa jednotlivé epizódy. Vďaka tomu v seriáli nie sú zbytočnosti na vyplnenie času, ako to býva v iných seriáloch, kde sa len zamotávajú a rozmotávajú vzťahy medzi postavami, prípadne sa vsúvajú opakované komplikácie do cesty za cieľom (Prison Break, How I Met Your Mother,...), ktoré majú za úlohu iba zvýšiť celkový počet epizód. Po dopozeraní oboch sérií zvyšujem hodnotenie z 90 na 95 %, je to jednoducho seriál, ktorému nič podstatné nechýba. Iba mne bude chýbať ten humor a zaujímavé prípady, pretože viac dielov už nevznikne :) 95 % ()

terunka003

Zatím povedené, po prvním dílu nejsem zklamaná a těším se na další. Pro mě dva zaručené taháky v seriálu jsou Sarah Shahi a Adam Arkin. Povedená sebranka tří tragédů, kteří prošli buď vězením nebo drogami teď společně řeší kriminální případy. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.. ()

venison

Po pilotu: Pustila jsem si díl a půl a dál nekoukám. Možná to před pár lety mělo větší lesk, ale pohádku o nejbohatším policajtovi na světě mi prostě tvůrci prodat nedokázali. Celou dobu jsem v podstatě myslela na to, že by mě víc bavila verze seriálu, kdy ho v minulosti zašili, jak a proč a jak se měl polda ve vězení. Tyhle žabomyší války a cool majetky jdou tak nějak mimo mě.. ()

Gurtha

Kdyby takhle vypadaly všechny seriály, celý den sedím před televizí. Vemte dobrý nápad, obalte ho skvělými dialogy, přidejte nějakou tu vraždu, celé to promíchejte a pak rozdělte na 32 částí ... to co vznikne bude Life. Jediné co lze seriálu vytknout je poněkud rozpačitý konec druhé serie - proto zcela kvituji rozhodnutí další sérii netočit, zkrátka skončit se má v tom nejlepším. Osobní poznatek: Jsem přesvědčena o tom, že herci byli vybíráni na základě úsměvů, nikde jinde takovou galerii radosti nenajdete. ()

Scar

Päť hviezd nedávam len preto, lebo sa cítim hrozne oklamaný... kde bola Reesová v posledných častiach? a kde je druhá séria? Je to ako keby som ako dieťa našiel skrytú hračku ešte pred Vianocami a nakoniec ju nedostanem. Nebodaj by som bol ja ten zlý? ()

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí