Máma (TV seriál)

Mom

Mama

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2013–2019, 47 h 25 min (Minutáž: 19–22 min)

Anna Faris, Allison Janney, Mimi Kennedy, Beth Hall, Jaime Pressly, Matt Jones, William Fichtner, Sadie Calvano, Spencer Daniels, Nate Corddry, French Stewart, Octavia Spencer, Sara Rue, Kevin Pollak, Justin Long, Emily Osment, Harry Hamlin, Lynn A. Henderson, Colin Hanks, Beverly D'Angelo, Victor Webster, Courtney Henggeler, Jon Cryer, Ryan Cartwright, Nick Zano, Matt Roth, Mary Pat Gleason, Jim Holmes, Dorian Brown, Lauren Bowles, Brian Stepanek, Nick Searcy, Robert Curtis Brown, Tiffany Dupont, Nick Bakay, Ron Roggé, Don McManus, Melissa Tang, Lila Gomez, Raymond Ma, Sloane Avery, Ariel Sands, Clark Duke, Mark Saul, David Krumholtz, Amy Hill, John Charles Meyer, Toby Huss, April Bowlby, Kelly Stables, Mark Adair-Rios, Michelle N. Carter, Patrick O'Connor, Meg Steedle, Fred Tatasciore, Ellen Travolta, David Ury, David de Lautour, James Earl, Max Daniels, Richard Riehle, Rizwan Manji, Alan Rachins, Linda Lavin, Peter Porte, Laura M. Beamer, Jim Piddock, Izzy Watts, Jonny Coyne, Anzu Lawson, David Barrera, Stacy Hall, Katherine Von Till, Wayne Wilderson, Rodney J. Hobbs, Doc Farrow, Julie Dretzin, Carole Gutierrez, Carol Herman, Susan Leslie, John O'Brien, Matt Cook, Mark Berry, Marcus Toji, Jim Jansen, Missi Pyle, Leonard Roberts, Christopher Darga, Blake Garrett Rosenthal, Bob Stephenson, Marcus Folmar, Dan Paustian, Meredith Giangrande, Crista Flanagan, Alison La Placa, Edward Asner, Rick Fox, Dana Powell, Ian Reed Kesler, Charles Robinson, Tom Amandes, Van Epperson, Ellen Burstyn, June Squibb, Laurie Johnson, Judy Greer, Tricia O'Kelley, Lamont Thompson, Rosie O'Donnell, Joe Dietl, Monica Garcia, Joe Manganiello, Rhea Perlman, Tom Mardirosian, Jim Pirri, Jesse Luken, Richard Schiff, Stacey Travis, Chris McKenna, Jennifer Taylor, Diane Delano, Christopher Goodman, Kevin Daniels, Andrew James Allen, Tim Bagley, Jack McGee, Jeff Blum, Christina Moore, Bradley Whitford, Nicole Sullivan, Chris Pratt, David James Elliott, Wendie Malick, Carlease Burke, Rachel Winfree, Bret Harrison, Nathan Anderson, John Benjamin Hickey, Yeardley Smith, David Anthony Higgins, Michael Angarano, Briana Cuoco, Beth Littleford, Danielle Bisutti, Steven Weber, Regi Davis, Verona Blue, Stacy Arnell, Michelle La, Lewis T. Powell, Robb Derringer, Bonnie Hellman, Matt Hobby, Nicole J. Butler, Matt Oberg, Sonya Eddy, Monica Young, John Rubinstein, Maya Lynne Robinson, Stephanie Erb, Yvette Nicole Brown, Sam McMurray, Susan Ruttan, Brigitte Kali Canales, Constance Zimmer, Kristen Johnston, Dan Martin, Michelle Arthur, Eric Allan Kramer, Cleo King, Maurice G. Smith, Alimi Ballard, Shea Buckner, David Meunier, Karly Rothenberg, Patricia Belcher, Michael Dempsey, Rolando Boyce, Anna Maria Horsford, Larry Joe Campbell, Tarina Pouncy, Deepti Gupta, Jerry O'Donnell, Andrew Pifko, Will Sasso, Michael Croner, Julie Claire, Jason Boegh, Michanne Quinney, Juan Alfonso

Komentáře uživatelů k TV seriálu (70)

• KevSpa

Sitcom plný nuceného humoru, který nezachrání ani solidní obsazení. Allison Janney se svou rolí vyloženě pronudí a není se jí co divit. Já osobně se pousmála zhruba dvakrát. Děkuji, nechci. Pilot - 30%(2.10.2013)

Co názor, to facka. Dejte si ji sami a akci opakujte, dokud se nevzpamatujete. Vždyť je to skvělý seriál. Každou sérií se kvalita humoru zvyšuje. Třetí řada je dokonalá, v každém dílu se dost nasměju. Hodnocení na imdb tomu odpovídá více, tady je spousta idiotů, kteří to akorát kazí. Nezapomeňte si dát tu facku. EDIT: 4.Řada je teda slaboučká a neuvěřitelně nudná, takže tu hvězdičku, co jsem loni přidal, nyní odebírám.(2.5.2016)

Upřímně nechápu ty komentáře tady - mě tenhle seriál strašně baví. Jasně, některé scény a dějové linky jsou přitažené za vlasy, ale tak to bylo v amerických sitcomech odjakživa. Resp. to je esence sitcomu. Kdo tady plive svoje povýšenecký kecy by si měl (slovy uživatele MMR) dát facku.(21.7.2017)

• lesumir

Na kopačku do brady je ten, kdo podepsal vysílaní tohoto serialu.(11.6.2014)

50%(6.12.2015)

Po 2 dílech: Sitcom, který by se mohl udržet celou sezónu. Zatím to na žádný trhák nevypadá, prakticky nepřináší nic nového, ale aspoň se občas nenuceně zasměju. Rodinný charakter seriálu a druh humoru mi vzdáleně připomínají Krok za krokem. Chuck Lore je příslibem pár vtípků za díl.(24.9.2013)

• kingik

Vyléčená alkoholička, servírka v nóbl restauraci a hlavně MÁMA od dvou dětí. To je Christy. Nečekejte žádný složitý psychologický profil pro filmové drama. Jsme opravdu v sitcomu. Christy by nedělala z ničeho tak velkou vědu, kdyby jí život nepřipravil pár podpásovek. Řeklo by se, že mámu si nevyberete. Christy se s tou svojí nijak nechlubí. Její máma preferuje výrazně mladší ročníky, necítí se na svůj věk a Christy si řekla, že bude ke svým dětem jiná. Je to ale vůbec možné? Její pubertální dcera má už svoji hlavu a její malý syn má za tátu povaleče, co dluží na alimentech. Je tedy nutné hořkost života brát s humorem. Sitcom je velkou hereckou příležitostí pro skomírající kariéru Anny Faris. Pod taktovkou různých druhořadých režisérů a režisérek se pokouší uplatnit svůj komediální talent. Anna je poměrně nesympatická a nehraje nijak úchvatně. Ani osazenstvo kolem ní nepředstavuje nic extra. Námět neshledávám tragickým. Jde hodně proti proudu tradičních rodinných sitcomů. Nechybí vulgarity, ironické repliky, netradiční vyústění situací. Nějaký ten originální rozměr je určitě k mání, ale nic objevného za tím nelze hledat. Přece jen si mohli tvůrci dát práci s interiérem bytu Christy. Vypadá to jako by se nastěhovala po Dva a půl chlapech, akorát chybí terasa. Naštěstí se neoctneme jen v bytě. Střídání restaurace, kde samoživitelka pracuje, psychoterapeutických sezení i školy, dávají rozměr, se kterým se neupadá tolik do stereotypu. Jak se budou osudy Christy a jejích blízkých dál odvíjet, není ani tak podstatné. Syžet sitcomů si tvůrci jistě ohlídají. Jen je otázkou, jestli s málo sympatickou blondýnkou Annou Faris divák setrvá déle, než je nezbytně nutné. Gagů tenhle sitcom nemá moc na rozdávání. Celé to působí tak nějak nuceně a málo chytlavě. Slavní scenáristé přes sitcomy, Chuck Lorre a Adam Chase, silně zůstali za svým očekáváním. 40%(29.6.2015)

Další ze série trapných amerických komedií. Ani Anna Faris to nezachrání...(20.11.2018)

• Zodd

Navzdory tomu relativně vysokému hodnocení na IMdB se stejně jako u Mika a Molly moc nezasměju. Chuck Lorre dříve uměl vykouzlit hořký humor ze života, který by přitáhl mnoho diváků, ale jeho novější styl je mi čím dál proti srsti.(16.8.2017)

• Thomick

Lorreho jméno musí táhnout, takže zrovna nemám obavy o to, že by Mom nedokončila jednu celou sezónu. A co je hlavní - ono to ani nebude uplně na škodu. Anna Faris má solidní komediální talent, stejně jako má vztah matka-dcera-vnučka na bázi "odpusť a bude ti (možná) odpuštěno" solidní potenciál vystačit si sám se sebou právě aspoň na ten jeden půlrok. EDIT: Mom bohužel hodně rychle (čti během tří dílu) na onu osu dočista zapomnělo a začalo dělat výhradně afektovanou, jen hodně výjimečně ocenitelnou zábavu. Spíš nepokračuju ...(25.9.2013)

• BoPo

Značka Chuck Lorre púta pozornosť, čo si budeme hovoriť. Keď som si prirátal obsadenie v zložení Anna Faris (kráľovná série Scary Movie), Allison Janney (trefná už vo filme Krása na zabití), Sadie Calvano (ideálny typ pre sympatickú / "sympatickú" dcéru), French Stewart (po dlhých rokoch od Takoví normální mimozemšťané dostal znova priestor pre svoj prižmúrený pohľad), tak sa nedalo neskúsiť ženský ekvivalent za Dva a půl chlapa. Bohužiaľ po prvých pár dieloch sa nosná kostra v podobe babka, matka, dcéra úplne rozpadla a scenáristi sa vydali tuctovým smerom (humor navyše začali zabíjať vážne príbehové vsuvky). Pritom to celkom dobre fungovalo, držalo pokope a všetko osviežovali rozhovory medzi Christy a bisexuálnym šéfom. Vo výsledku niečo ako nevyžderené 2 $ocky skrížené s Dva a půl chlapa bez Charlieho Sheena.(11.11.2015)

• Kamca_

Další z podprůměrných amerických sitcomů ... Místama je to docela vtipný, ale žádný zázrak to není. 40%.(2.11.2015)

• Coleator

Seriál, co běží v televizi po Přátelích, to má zatraceně těžký... Ale Máma je zatraceně zoufalá...(7.12.2015)

• McClane

Hodnocení pilotu: Ne tak zlý jako většina komediálních novinek, ale to nestačí. 40%.(24.11.2013)

• MoiJe

Pilot: Nasilu vtípky a neuveriteľne otravne prehnaný "smiech z publika". Nesledujem ďalej.(25.9.2013)

• Tommassi3

Dva a půl ženy ?? Tak tohle se tentokrát Chucku Lorremu úplně nepovedlo, s přivřeným očkem, rozhodně za vždy skvělou Annu Faris, symbolicky tak na dva a půl hvězdičky.. Jak to vypadá, tak Anna rozhodně nepůjde ve stopách Charlieho Sheena, jemuž výborný výše zmiňovaný sitcom ze stejné tvůrčí stáje alespoň na čas resuscitoval kariéru..(23.7.2015)

Hodnotenie po dvoch dieloch: Vyzera to velmi nadejne. Annu Faris som mal vzdy rad a v tomto serialy ma priestor predviest svoj komedialny talent. Ostatne postavy su tiez dostatocne vtipne. Scenar obsahuje dostatok vtipnych dialogov na epizodu a ak si takuto uroven udrzia aj dalsie epizody, tak z toho môze byt skvely serial. Zatial davam 7/10. _Edit_ po komplet prvej serii: Vyvinul sa z toho skvely komedialny serial. Postavy ktore neboli az tak vtipne boli postupne utlmene a pribudli nejake nove velmi vtipne postavy. Kadencia vtipov je stale velmi vysoka a dostatocne kvalitna, aby to bola skvela zabava a najviac sa mi paci, ze sa dej postupne vyvíja. Takze to vyzera ako jedna dlha nekončiaca komedia a nie stale to iste dookola ale z minimom obmien ako je to dnes v sitcomoch bezne. Takze prva seria je za 8/10 a tesim sa na druhu. __2.seria:__ Skoro mam pocit, ze tvorcovia vypoculi vsetky moje namietky a postavy, ktore mi pripadali slabsie bud nadobro odstavili (Luke), alebo radikalne zredukovali (clenovia restauracie, dost otravna dcera). Väcsi priestor dostala postava otca v podani skveleho Kevina Pollaka a aj dalsie clenky AA. Pribudla nadherna Jaime Pressly. A o dost sa zlepsili aj scenare. Prva polovica druhej serie je proste pecka za 10/10. Bohuzial v polovici serie nastane smutny obrat, ked odide jedna skvela postava a aj namety jednotlivych epizod sa mi zdali slabsie. Nastastie skvely storyarc niekolkych poslednych epizod serial znova poriadne nakopol, takze celkovo je u mna druha seria za 9/10 a neviem sa dockat dalsej serie. __3.seria:__ Pripada mi o chlp slabsia ako druha. Ma slabsi rozbeh a finale. Ale medzitym sa najde kopa skvelych dielov. Vrcholom je storyarc v ktorom Anna Farris randi s otcom zeny s ktorou sa chce ozenit jej byvaly manzel a hlavne niekolko neskutocne vtipnych dielov v ktorych sa objavi William Fichtner, ktory zase randi s Allison Janney. Co sa tyka vedlajsich postav, tak clenovia restauracie sa mihnu uz len v jednom diely. Otravna dcera ma tiez minimum priestoru. Je zaujimave sledovat ako sa serial oproti prvej serii radikalne zmenil. Nastastie k lepsiemu a tesim sa na dalsiu seriu. 8/10. __4.seria:__ V tejto serii co sa tyka zapletiek trochu upozadili Annu Faris a viac sa venovali ostatnym postavam. Co ma trochu mrzelo a napriklad dejova linia s Jaime Pressly a jej snahou o dieta ma prilis nezaujimala. Potesilo ma aspon, ze sa William Fichtner stal stalou postavou serialu a jeho postuchovanie s Allison Janney patri k najzabavnejsim veciam tejto serie. Z epizod ma najviac rozosmiala cast v ktorej sa objavil Chris Pratt ako blaznivy napadnik Anny Faris. Takze celkovo to je rovnako zabavna seria ako ta minula. 8/10. __5.seria:__ Uvod serie mi pripadal slabsi, kedze AA gang v nom bol upozadeny a do popredia sa znova dostala Christy, ktora vyfasovala peknu romanticku liniu s Adamovym bratom. Co prinieslo aj dostatok humornych situacii. Postupne sa do deja viac zapojil aj AA gang, ale Marjorie mi v tejto serii pripadala nejaka znudena a nedokazala podat svoje hlasky tak vtipne ako v minulych seriach. Nastastie popichovanie medzi Adamom a Bonnie dosahuje vrcholu zabavnosti, takze celkovo je tato seria stale velmi kvalitna. Dockame sa aj hostovania niekolkych postav, ktore sa uz dlho neukazali. Len na deti Christy sa nejak zabudlo. Aj ked je to miestami divne, tak som tomu rad. Takze tato seria je za takych 8 a mozno aj 9/10. V sucasnosti nie je sitcom, kory by ma rozosmial viac a to prakticky pri kazdej epizode.(16.12.2014)

Anna Faris a Allison Janney jsou skvělou dvojkou v tomto občas průměrném, ale zábavném sitcomu. Z dalších postav mě bavily především Luke, Regina a občas i Marjorie. Pokud hledáte nějakou oddychovku, u které se pobavíte, Mom je skvělá volba.(15.4.2014)

• filmsim

Sitcom ve kterém nefunguje vůbec nic. Otravné hlavní postavy s nezajímavými zápletkami s urputnou snahou o humor, která ve většině případů vůbec nevychází a s přednahraným smíchem, který je otravnější než kdy jindy. Z nějakého tajemného důvodu jsem dal alepsoň tu jednu hvězdu, i když při psaní tohoto výplodu sám přemýšlím, co mě k tomu vedlo. 2/10(7.12.2015)

Tak tenhle sitcom mě nikdy nepřestává bavit. Když jsem na něj poprvé narazila, nečekala jsem, že mě až natolik pohltí. Anna Faris a Allison Janney jsou prostě ta nejlepší kombinace, která kdy mohla vzniknout. Občas nevím kdo z nich je vtipnější, ale rozhodně vím že sarkastická, občas nezodpovědná a věčně podrážděná Bonnie je člověk, s kterým bych se chtěla znát osobně. Christy je zase naopak ta zodpovědnější, ulítlejší, milující a tak trochu naivní. Lépe už se to spojit ani nemohlo. U sitcomů jako je zrovna tenhle si občas říkám, jak je vůbec možné perlit v každé minutě a ještě při tom zůstat originální. Humor je zde na jedničku. Za mě 100%. Tohle je prostě jeden z nejlepších sitcomů, který kdy kdo mohl vymyslet (teda aspoň pro mě).(25.6.2017)

<< předchozí 1 2 3 4