Doktor Martin

• Slovensko Doktor Martin
Komedie / Rodinný / Drama
Česko / Slovensko, (2015–2016), 27 h 41 min (Minutáž: 51–53 min)

Režie:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová (více)

Série(2) / Epizody(32)

Do malé vesničky pod Beskydy přijíždí nový obvodní lékař. Jmenuje se Martin Elinger. Až do té doby pracoval jako špičkový chirurg na specializovaném pracovišti v Praze. Teď jej čeká praxe obvoďáka a venkov se všemi svými charakteristickými znaky. Mezi ně patří i to, že všichni se všemi komunikují většinou na hodně blízkou vzdálenost. A to je hlavní kámen úrazu. Arogantní a ironický doktor sice profesně zvládá i ty nejsložitější případy, v běžné komunikaci s lidmi je ale jako slon v porceláně. Mezi své nové spoluobčany nezapadne a často si svým přičiněním komplikuje i ty nejjednodušší životní situace. (Česká televize)

anitae

Prvních pár dílú úsměvný, přímočarý humor, oddychovka. Pak natahovaná nuda, a povedený poslední díl. Vtipné okamžiky: doktor v rádiu, kontaminovaná voda, Martinovo jednání s lidmi, a pecka byla když Čvančarové při líbání řekl, že jí smrdí z pusy :) Série 2/4 - povedený díl s přejetým psem, zamilovanou tetou a ten konec:) Druhá série byla stějně dobrá jako první. ()

DAPDO

Miroslav Donutil je prostě pan herec. Pamatuju si ho z hlavních rolí jen v komediích a pak jako inspektora Klubíčka, ten mu ale moc nesedl. V těch komediálních rolích ale nikdy neměl takovou postavu, jako tady. Tichý, chladný a nekomunikativní doktor Elinger je v jeho podání skvělej, nedovedu si představit nikoho jinýho, kdo by ho zahrál s takovou noblesou a nadhledem jako právě Donutil. Seriál samotnej je jinak celkem cypovina, taková pohádka pro dospělý, ale díky Donutilovi se to dá v pohodě vydržet a jenom on drží tenhle seriál v těch číslech, v jakejch je. ()

Dimo

Přes velké množství přehrávání a občasného tlačení na pilu a stěží uvěřitelných situací je pan Donutil ve své sarkastické roli skvělý a zábavný. Seriál jsem po očku sledoval (a poslouchal) víceméně z donucení, sám bych si jej určitě nepustil, ale tímhle počinem si člověk mentální zdraví rozhodně neponičí a celkem rád se při sledování pousměje a občas i zasměje. V českých seriálových vodách nadprůměr. 55%. ()

Dogfish

Komediální herec v roli vesnického doktora. Já tomu asi nerozumím. Věčně nasraný Donutil a místní vidláci se svýma problémama. Kde je jako ten humor ? 1* za úžasnou přírodu. ()

mardun

Adaptace: Notro Films produkce, Spanelska verze "Doctor Mateo" pro Antenu 3 Televisión. Vysilana v roce 2009 a byla natacena v Lastru, Rakousku, fiktivni vesnice s nazvem San Martín del Sella. Francouzska TV produkce: Ego Productions, ve spolupraci s TF1, produkovana Francouzska verze s Thierry Lhermittem jako Dr Martin Le Foll, ve fiktivnim meste Breton Port-Garrec. V Nemecku, Doktor Martin, adaptace originalni serie, vysilana na ZDF s Axelem Milbergem jako Doktor Martin Helling, operatera z Berlina. Zasazeno do Neuharlingersiel ve Vychodni Frisii. V Recku maji zase "Kliniki Periptosi" adaptace originalni serie, vysilano v listopadu 2011 na Mega Channel s Yannis Bezosem jako "Markos Staikos",operatera z New Yorku. V Holandsku "Dokter Tinus" na zaklade originalni serie vysilano na konci srpna 2012 na SBS6, v hlavnin roli s Thomem Hoffmanem. Serie natacena ve Woudrichemu. V roce 2014, Ceska Televize zacina natacet vlastni serii v hlavni roli s Miroslavem Donutilem, ktera je hodne inspirovana Britskou originalni serii. Vysilani serie od 4 zari 2015. Ceska verze se nataci v Beskydskych horach, Vychodoceskem Kraji, kde jako Portwenn, je take daleko od hlavniho mesta, Prahy, a zavisle na turistickem ruchu. V lednu 2016, je planovan Americky remake s Martou Kauffmanovou jako scenaristkou, spolutvurce uspesne TV show Pratele. ()

tančísvlky

Žiadna bomba to nie je a smelo sa to podobá na "Doktora z hôr". Možno je príliš skoro to úplne zatratiť. Skôr ma zatiaľ zaujali málo známy herci-neherci, ktorí sú osviežením. Pan Donutil nie je tým za čo z neho umelo vytvorili média a tak má takú úroveň aj seriál. ()

quixote

Po šestém díle "Hemofóbie" u mně seriál dost stoupl, přestože kvalita jednotlivých epizod hodně kolísá. Na páteční večer se to hodí takřka dokonale. ()

bearmeedek

Nudný úvodní dvou pilot. Zkusil jsem ještě třetí díl a skončil jsem. Stále stejné a nezáživné. Nereálné chování většiny venkovanů jde na nervy. ()

cyright

Příjemné překvapení. Tím budiž řečeno, že to překvapivě není úplný odpad. Naopak dokonce pozitivní momenty překvapivě převažují nad negativními. Mezi ty negativní patří zejména příliš primitivní a na pilu tlačící vyobrazení svérázných vesničanů, což místy skřípe hnusněji než nehty na tabuli. Antagonismus vztahu Pražák versus vesničané je tak zbytečně přepínán zejména v doktorův neprospěch. Martin je vlastně neustále v defenzívě a musí něco dokazovat a někomu se podřizovat až ponižovat, zatímco v reálném životě by si doktora na malé vsi všichni předcházeli a líbali mu ruce i kdyby to byl sebevětší parchant. Ačkoliv chápu, jaký byl účel, přesto tato seriálová poloha působí neobvykle trapně. Pozitiva: některé nápadité příběhy, mnohé povedené komické situace, výborná chemie Donutil - Čvančarová. Seriál si určitě nezaslouží odsouzení po prvním díle a předpokládám, že až mnozí zdejší odborníci, kteří bez okolků častují pěti hvězdami každý trapný hollywoodský výměšek, vytáhnou hlavu ze zadku opět na chvíli na denní světlo, tak tento seriál si ještě minimálně o 10-15% polepší ze stávajících 50. ()

zapalik

Klidně vzbudím pohoršení, klidně ať jsem posmíván, ale já, který herectví Donutila dodnes nesnášel, jsem se pro tenhle seriál nadchl. A to kvůli němu především. Příjemným překvapením je pro mě policajt. Celkově je to milé, nenáročné, ale dokázalo tolikrát pobavit, že pět hvězdiček ode mě zaslouženě. Jdu si vyčistit karmu odpadovým hodnocením Ulice a Ordinace a pětihvězdičkovým nějaké nezávislé slajdy ze Skandinávie ;-) ()

spacylemon

Tak se ke mně dostala informace, že prý se tento skvostný hustoseroš odehrává v Beskydech..! No překvapilo mě to; doteď jsem netušil, že někde v Beskydech existuje vesnice, kde (od poslechu) žijí jenom Pepíci a Slováci... :P Ne, takhle se opravdu v Beskydech na dědině nemluví a nezkoušejte mi tvrdit, že je to jedno, že řeším blbosti. Radši si zkuste představit, že by třeba hlavní hrdina Troškovy pohádky v prostředí malebných jihočeských rybníků nehledal svou "bílou nevěstu", ale "betelnó koc" (Kingoška ze mléna), potažmo: "pičo, babu jak cyp". Na hlavu, žejo? ... Jedna z postav má údajně problémy s komunikací a vztahy s ostatními lidmi. Marně bádám, která. Tady se NIKDO nechová "normálně". Většina místních vesničanů působí, jako by právě vylezli z pralesa (se strachem, že jim fotoaparát sebere duši), a když se (zjevně poprvé v životě) dostaví k doktorovi, ten se chystá provést nějaký obvyklý zákrok (napr. vytáhne stříkačku), reagují buď útěkem nebo útokem ("zlá bílá šaman z Prahy"). Lovestory Donutila s Čvančarovou přináší aspoň potvrzení rčení, že láska je slepá (a taky hluchá, perverzní a retardovaná). Ale nejvíc ze všeho mě vždycky rozveselí, když si dopočítám, že Kačer s Křesadlovou zplodili Donutila, když jemu bylo 15 a jí 7(!!!), tož není divu, že z toho chytl toho asparáguse..... Škoda mluvit - je to tak hloupé, až je to vtipné... ()

rublik05

Vtipný, jednoduchý, herecky a filmařsky zvládnutý seriál z nádherného prostředí Beskyd, což samo o sobě dodává seriálu neuvěřitelně příjemnou atmosféru. Donutil se ukázal jako perfektní volba a role mu neuvěřitelně sedla. Celý seriál se nese v odlehčeném duchu, jednotlivé epizody neoplývají žádným extra kvalitním dějem, přesto každý díl dokáže diváka nějak pobavit. Pokud beru českou verzi Doktora Martina jako takový velmi jednoduchý oddechový seriál, patrně budu spokojen. Nicméně pokud divák čeká nějaké hlubší pointy či složitější děje, patrně bude dost zklamán. 5/10. ()

DavidWebb

On sa asi ten globálny prediktor fakticky sťahuje. Žeby do Čiech? Kedysi amíci pretáčali cudzojazyčné filmy a seriály (čo za niečo stáli) na svoj obraz a voalá, ja čumím na Doktora Martina, ktorýžto je vlastne pretočený britský Doc Martin do češtiny koxo! Samozrejme prispôsobený na česko-slovenské pomery ale v zásade tam kopírujú jednu scénu za druhou. Ak by to bol originálny počin, tak by to v mojich očiach získalo väčší kredit, bez ohľadu nato, občas toho Donutila dám... ()

Petike

Taký Doktor z hôr, keby ho písali čiernohumorní scenáristi Black Books, ale dali sa na menej surreálne chodníčky. Má to určitý nábeh na štyri hviezdičky, ale ak budú najbližšie diely nudiť, zníži sa to nanajvýš na tri. Úvodný diel je fajn a Donutil je ešte vo forme. Britský originál som nevidel, tak neviem posúdiť, nakoľko sa tento remake podaril. A Čech ani Moravan nie som, tak neviem posúdiť, nakoľko karikovane pôsobí dedina. (Mne osobne pripadala mierne "ruritánsky na český spôsob", ale budiž...) ()

winstonik

Nejde to, nejde to. Strašidelne nepodarený pokus o rodinný seriál, v ktorom nefunguje nič - scenár, dialógy, ani herecké výkony. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý