Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (více)
USA, 2020, 151 min (Alternativní 145 min)

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan). (Vertical Entertainment)

Sobis87

Je to oldschoolově pitomý (jakože fakt moc), ale vůbec ne zábavný - na to se to bere až moc vážně, akce tam je překvapivě málo, a když už na ni dojde, tak je zoufale nenápaditá. Gal Gadot navíc furt neumí hrát (a vlastně ani nemá co), Wiig je cheesy a Pascal si vyžral největší sranec nakonec. A ty osmdesátky nebyly ani zdaleka tak využitý, jak slibovaly trailery. ()

HoneyBunny

Patty Jenkins je dobrá režisérka, ale tentokrát ji pustili i ke scénáři, kde leží jádro pudla. Nemusím rozebírat nepříjemné implikace toho, že navrátivší se love interest Steve (božanský Chris Pine) obývá tělo jiného muže (yikes...), že legendární nemesis Cheetah je tu naprosto zbytečně nebo že je zkrátka divné, že Diana po Stevovi truchlí i po 70 letech - nemám nic proti tomu, že si ho "vypřála", ale nemohlo to být zkrátka třeba proto, aby si řekli konečné sbohem nebo něco podobného? Ale blbé je, jak je scénář plytký, jeho příběh nedotažený a kolik je tam logických mezer. Film nám chce narvat do chřtánu poselství, že se nemáme nechat oblbovat sny, přijmout realitu, nepodvádět atd. atd. ve formě, kterou by si nedovolily ani filmy z roku 1984. A propos - čekala jsem mnohem větší nostalgickou eightees notu, nebo alespoň důvod, proč se film odehrává v této dekátě. Marně. WW se zkrátka jen nese na moderní retro vlně. Ráda se někdy dozvím, do jaké míry má v tomhle bordelu prsty samotné studio. Tohle se fakt nepovedlo. ()

Anderton

Prvá polovica na mňa pôsobila ako dve časti Dallasu, tá druhá ako Arabela, ale s minimom humoru a bez nadhľadu. Nefunguje ani jeden koncept a dokopy už vôbec. Už od začiatku je totiž uletený nápad s prianiami zle podchytený. Zrejme je to dané aj tým, že sa do superhrdinského blockbusteru nehodí. Keď si niekto praje mať niekde nukleárne zbrane, tak to vysloví, zafúka mu vietor vo vlasoch a na obrazovke vidíme bodky, ktoré oznamujú, že sa želanie splnilo. Vizuálne je tento zákerný nápad absolútne nevyužitý, čo sa prejavuje aj vo finále, kedy sa WW snaží zachrániť svet. Neviem, aká je predloha a ak presne takáto, tak sa mal asi komplet vymeniť tvorivý tým, ktorý si zvykol na iný typ rozprávania v prvej časti, alebo skrátka vybrať iný zošit. Scenár je dokonca tak napísaný, že vety vôbec Gal Gadot nesedia a pôsobí častokrát drevene. Podobne pôsobí aj Pascal pri oných vetroch vo vlasoch a nakoniec aj Pine, pri ktorom nevieme, či ho ako Pinea vidí len hlavná postava. Wiig je asi najviac k veci, ale stane sa z nej nakoniec zameniteľná komiksová obluda. Pozerateľné to ale je, celkom mi to ubehlo, každopádne pri jednotke som zaokrúhlil smerom dole, tu zase smerom hore, takže 20% rozdiel v kvalite tu stále vidím. ()

Socrates

Ještě horší než jednička. Téměř nulová nápaditost spolu s fakt špatnou Gal Gadot nonstop před ksichtem bylo uspávací kombo a závěrečná dojemná čtvrthodina s hlubokým poselstvím mi málem ustřelila kolečka od kancelářskýho křesla. A kokoti z DC nechají tu Zrůdu dělat i trojku? Koupila snad práva na WW, krucinál? ()

Frajer42

Ani Gal Gadot - mokrý sen všech mužů, kteří disponují alespoň náznakem kvalitního heterosexuálního vkusu, nezachránil tu feministickou estrogenovou šeď, která by si zasloužila své ctěné místo v knihovně v sekci s červenou literaturou - nikoli na filmovém plátně. Toto pokračování mi přišlo mnohem zábavnější než první díl, přesto se jedná o snímek plný rozporů.  Těch pasáží, ze kterých by navlhly kalhotky všech 13letých (pardon, dnes už asi maximálně 11letých panen) tam bylo bohužel nesnesitelně moc. Nechutně dlouhé romantické procházky městem zkrátka v komiksovce nikdo vidět nepotřebuje. O to více je smutné, že tyto romantické pasáže ovšem nebyly zase o tolik horší, než hrozně nepovedené speciální efekty - počínaje od evidentně gumových miminek s nesnesitelně dlouhými záběry na ně, aby náhodou neexistoval jediný divák, který si toho nevšimne, až po na první pohled umělé výbuchy totálně nezapadající do daného prostředí. Toto měly věrohodněji zmáknuté počítačové hry z před deseti let. Na straně druhé zůstává opět parádní hudba mistra Zimmera a překvapení celého snímku v podobě nesmírně zajímavě vymyšleného záporáka, kterého si  Pedro Pascal vyloženě užíval. Potenciál samozřejmě trošku nenaplněný, skákalo se od čerta k ďáblu a celá jeho dějová linka člověka sice za koule trošku chytla, ale už nezmáčkla. Nicméně ten nápad s postavou plnící přání řadím na samotný vrchol všech záporáků ze světa Marvelu i DC. To jediné mě donutilo si některé části alespoň trochu užít. [50 %] ()

Dzeyna

Na tohle moc nejsem, ale za mě určitě super podívaná. Nicméně mi trošku vadil přízvuk Gal Gadot, respektive to, že má moc hluboký hlas a nehodí se to k ní. A taky přestárlý Chris Pine, který tam byl úplně mimo. Jinak pohodička. ()

Kudly4

U těchto filmů, prostě vypnu mozek a relaxuji. Luxusní podívaná, hlavně ten olympijský úvod, ten byl dechberoucí. A u scén s Chrisem, jsem se opravdu nasmál a i příběh byl povedený. Za mě super, užíval jsem si to. (Můj první film 2021) ()

Kothy

Tohle se prostě nepovedlo. Patty Jenkins nezvládla navázat na úspěch minulého dílu a dopadlo to takhle. Kde začít. Nejvíc mi asi vadilo pacifistické vyznění filmu, protože nesměla být zraněna ani zabita jediná postava. To jde naprosto proti snímkům od Snydera, kde na tohle pravidlo Diana úplně kašle. Taky je zvláštní že tu použije létání a neviditelnost, ale v jiných filmech to neumí. Záporáci nebyli špatní, ale Pedro Pascal mi přišel dost šílený. Gal Gadot je roztomilá jako vždy, ale to bohužel nestačí. I první dvě akční scény jsou dost slabé, další dvě jsou lepší. Je dost zvláštní vidět Dianu poprvé krvácet. Takže děj se přesouvá do roku 1984, kde existuje jakýsi kámen, který umí lidem plnit přání. Nic ale není zadarmo a vše má svou daň. To si taky Diana brzo uvědomí. Tento kámen způsobí globální potíže a jaderná válka je spadnutí. Maxwell Lord má totiž s tímto kamenem vlastní plány. Pokud nad tím člověk nepřemýšlí a akceptuje pravidla, tak se to celkem dá. Jinak ale už víc ne, prosím. Je tam i pár vtipných momentů. Jo a Zimmerův soundtrack je dost repetitivní. "Můžu si vzít tyhle boty?" :D ()

Spinosaurus odpad!

Jednu hvězdičku dávám jen z milosti. Je to jeden z nejhorších komiksových filmů, co jsem v životě viděl. Ale na rozdíl od zpackaných filmů typu Batman a Robin či The Amazing Spider-man tady provádí Patty Jenkins sebevraždu naprosto dobrovolně. Námět mohl na papíře vypadat zajímavě, ale jeho převedení do scénáře a finální podoby stvořilo absolutně nefunkční a nudný mišmaš. U dialogů mezi Gal Gadot a Chrisem Pinem jsem doslova trpěl. I posunková řeč by vydala více emocí než jejich primitivní dialogy. V rolích záporáků jsou tu skvělí herci Pedro Pascal a Kristen Wiig, ale scénář je nešetřil takovým způsobem, že mi jich začalo být až líto. V jednom však film prvenství má. Vyskytují se zde nejhorší akční scény, jaké jsem kdy v komiksovém filmu viděl (a to počítám i Supermany 3 a 4). Hloupé, trapné, nezáživné a špatně zrežírované s mizerným CGI. Patty Jenkins doslova až pohrdá možnostmi, které jí film nabízí. Cheetah se zde objeví asi na 2 minuty, nové brnění Wonder Woman dostane podobnou stopáž, navíc je ve filmu úplně zbytečné. Kdyby ho neměla, nic by se nezměnilo. Úvodní sekvence s amazonkami je tu asi také jen pro použití v traileru, protože ve filmu nemá žádné opodstatnění. A takhle bychom mohli pokračovat donekonečna. Doporučuji komentář Verbala. Výstižná recenze zde: https://www.youtube.com/watch?v=Kt-5kBwbCq4 UPDATE: Filmy od DC jsou tak neuvěřitelně špatné, že už se poslední dobou rozhoduji jen mezi odpadem a jednou hvězdičkou. Proto snižuji na odpad, protože WW84 je rozhodně nejhorší z nejhorších. ()

DwayneJohnson

Vůbec ne tak strašné, jak bych podle místních recenzí čekal. Ale já měl vždycky svou hlavu, čehož je WW 84 jasným důkazem. Možná maličko delší, ale to je jen drobný detail. Gal s Chrisem já prostě můžu a tak je nad slunce jasné, že na dalším pokračování nebude moje maličkost jistojistě chybět. ()

Geralt z Rivie

Zděsil jsem se, když jsem viděl délku 151 minut, protože první WW se 141 minutami mě málem unudila k smrti. Ani na chvíli jsem nevěřil, že by mě dvojka mohla bavit, ale když jsem si po 90 minutách myslel, že se dívám teprve 30 minut, tak jsem si řekl, že je něco jinak. A nebylo to jen tím, že se na Gal Gabot moc pěkně dívá. Trochu sentimentu na konci, kdy každý odvolá své přání, aby bylo na světě zase dobře se do této zvláštní doby hodí. PS: DC pořád pokulhává a může jen tiše závidět, ale po ztrátě největších es RDJ a ChE, může po nástupu Dwayna Johnsona zaútočit na vyšší patra. ()

silentname

"Wonder Woman 1984" je trošku citeľné sklamanie. Hoci je pravda, že som si sledovanie filmu celkom užíval a bol som rád, že som mal počas tohto zvláštneho roku aspoň jedenkrát možnosť vidieť komixový film, tak tentokrát to pre DCEU nedopadlo úplne najideálnejšie. Nemôžem povedať, že by ma film nebavil, alebo nemal v sebe určitú dávku dobrej energie, no pôsobí absolútne zmätene a komplikovane a okrem toho obohatený o elementy, ktoré nefungujú. Takže poďme na to. Najlepší moment filmu bol pre mňa jeho úvod, keď vidíme malú Diane ako sa snaží uspieť v turnaji, no je zastavená, nakoľko podvádzala. Problém ale je, že dokopy to s celým filmom má len absolútne minimálny súvis. Nebudem hovoriť aký, ale je tak malý, že to nemá ani nejako význam komentovať. Do filmu sa vracia aj Chris Pine a úprimne to pôsobí viac zmätku než spokojnosti. Viac-menej si s Wonder Woman vymenili role a okrem toho človek skôr rozmýšľa čo je so životom človeka, ktorého telo okupuje. Pretože to nedáva žiadnu reálnu logiku. Pedro Pascal ako zloduch pôsobí ako keby chcel hrať Jima Carreyho v role zloducha, a to je dokopy jeho celý výkon. Pôsobí to len veľmi staro a nezaujímavo. A okey, poďme si niečo povedať o Kristen Wiig. Ja osobne mám Kristen veľmi rád. Príde mi ako veľmi talentovaná, sympatická, vtipná a nedocenená herečka. A myslím si, že jej postava Barbary v tomto filme mala potenciál na to to z nej aj priniesť. A pre mňa je zaujímavé vidieť čo sa z nej bude postupne stávať, no nemám pocit, že by to film nejako zaujímavejšie zaobalil. Vedel som ju pochopiť, no súčasne neviem čo mal ten posledný záber na ňu znamenať. Pôsobí to nedokončene. Dozvieme sa v pokračovaní? A potom je tu téma - "pozor na to, čo si želáš". Videli sme to xy-krát a ani tentokrát to neprináša nič moc nového. A hlavne, výsledok filmu je dosť zmätený. Vyzerá to, že ľudia si budú pamätať na rok 1984 ako celkom temný. No nikto to následne už nerieši a všetko sa vráti do normálu? Ja neviem. Boli scénky, kedy som si musel film vrátiť a pozrieť si scénku znovu, lebo som jej nerozumel a hľadal súvislosti, ktoré ale pre mňa neprichádzali. A pochopil som to až oveľa neskôr. Vizuálne sa tvorcovia moc neposunuli, v kostýme sa Diane dostane skoro až po 100 minútach filmu a dovtedy viac vidíme Diane než Wonder Woman. A boj s Cheetah na mňa teda moc dojem neurobil. Nevyzeralo to otrasne, ale pôsobilo to na mňa zvláštne. Som rád, že som film videl? Áno. Ale opäť by som sa už k nemu nevrátil. Niečo proste nedopadlo tak, ako malo. A ostal som s výsledkom sklamaný. Hodnotenie: C+ ()

Ratemus

Je až s podivem zarážející, jak špatný je film, na který se čekalo celkem dlouho a který se neustále posouval a byl tedy čas na úpravy. První díl byl moc fajn, měl celkem slušnou akci a dobře zahrané postavy, ovšem dvojka je učebnicová definice prázdnoty, zde není nic, kromě k posrání dlouhé stopáže. Na poli dvou a půl hodin máme nudné postavy, nevyužitý potenciál, odfláklé digi, ne opravdu, každá scéna s manipulací lanem působí strašně amatérsky a to nemluvím o zoufale amatérských scénách, kdy Diana najednou vytáhne z prdele schopnost létat, to bylo tragické jak u Sivany z kolegy Shazama. O katastrofální akci snad ani netřeba nic říkat. Celé se to tváří strašně naivně osmdesátkově a to včetně místy až nucené stylizace, ale přitom se to snaží brát strašně vážně a to filmu nad míru škodí. Postavy místy fakt přehrávají, Gal je krásná, ale to je fakt všechno, s lanem vypadla jak krotitelka tygrů v cirkusu, Pine je fajn, ale tentokrát byl horší než v předchozím díle, Pascal přehrával, já mu tu umělou pózu nevěřil, zbývá Wiig, která byla zdaleka nejlepší postavou, ale bohužel, přeměna v Cheetah byla strašně zkratkovitá a rychlá a trvala pět minut a nic, nevyužitý potenciál jak zvon. Logických lapsů je zde mraky a ve výsledku to působí naprosto zbytečně, jelikož postavy se nikam neposouvají, není zde žádný vývoj charakterů a v rámci DCEU je to zcela zbytečný film, ne vážně, tento film je jasný důkaz toho, jak si Warner totálně vytírá prdel s tím, co bylo jasně řečeno v BvS. Sumasumárum, Warnerům se zhroutil pod rukama další pilíř a už nemají téměř nic. Dokonce ani ten Zimmer nic nevyčaroval. Fakt nevím, co je horší, zda toto, Shazam nebo Birds of Prey. První díl měl na úspěch štěstí, ale zde Jenkins ukázala, že fakt neumí. 3/10 ()

Yoshitsune

Když se podívám na hodnocení druhé Wonder Woman, tak se kysele ušklíbnu a nebude se ani obtěžovat, abych na něco takového koukal. Ale je to opravdu tak špatné, jak praví hodnocení zde ? Ne neni, ano má to svoje chyby, největší chybou je scénář, který je dost děravý a hodně věcí, sou dost zvláštně vysvětleny a nebo zmatečně prezentovány, ale má to svoje výrazně silné klady. A těmi bych začal a největším kladem, na tomhle filmu, je ústřední čtveřice herců, Gadot, Pine (ve vypůjčeném těle) Wiig a Pascal, v tomhle směru film exceluje. V mnoha filmech, ať už komiksových, či nekomiksových, se málo kdy setkají dvě silné kladné postavy a dvě silné záporné postavy, tenhle film něco takového má a umí v mnoha situacích i náležitě využít. A byť film, nehraje tolik výrazně na tu retro linku, jak to trailery prezentovali, tak to překvapě dobře utíká, akce je stejně dobrá jako v jedničce a herci sou skvělý. A jak už sem napsal, scénář je špatný, protože se změnil scénárista a to je největší kámen úrazu, byť předchozí film, neměl výrazné záporáky, kteří vlastně ani nebyli moc dobří, tak měl dobře napsaný a srozumitelný příběh, tady tomu bohužel tak neni. Tohle mně štvalo už od začátku a film spoléhá na to, že se nikdo nebude dlouhodobě zamýšlet nad příběhem, ale i když sem se ho snažil brát, jen jako nucenou omáčku, tak od poloviny, to fakt nešlo. A tak film skládá před sebe jednu scénu za druhou, a je na tom vidět, že tady něco chybí, tady zase něco přebývá a tohle je zase ve filmu, protože to tam někdo chtěl mít a vyjde z toho velice zvláštní cosi, které je rádo že to má nějaký tvar. Přesto dám filmu tři hvězdičky, proč ? Protože herci sou fakt skvělý, akce je výborná a tu třetí hvězdičku, dávám za onu úvodní Olympiadu, při kterém dětská Dina prokázala že umí taktizovat, přizpůsobit se dané situaci a zachovat si duchapřítomnost když dojde na krizovou situaci, takže to měla vyhrát !!! ()

Vitason

V nějakém rozhovoru Patty Jenkins vyprávěla o tom, že v určité fázi produkce leželo na stole 30 verzí scénáře. Nasleduje moje interpretace toho, co se asi stalo. Někdo zapomněl v kanceláři zavřít okno a ony scénáře rozfoukal vítr. Sekretářka vše v návalu paniky splácala dohromady a nikdo si toho nevšiml. Protože scénář je opravdu největší slabinou filmu a působí jako uplácaný ze všeho, co autorům zrovna přišlo pod ruku, a proto se první půlka filmu táhne v lehce komediálním tónu, kde se vrší jedno osmdesátkové klišé na druhé, aby se to vše v druhé polovině začalo brát smrtelně (a až trapně) vážně. K tomu je nutno připočítat slabého Pascalova záporaka, který si to vše kompezuje divokým přehráváním a dost prkenou Gadot a jeden z největších superhrdinských průšvihů je na světe. ()

Arsenal83

Mne sa to vizuálne a hudobne celkom páčilo. Inak mi to ale všetko príde ako kopírka jedného príbehu za druhým, zmenia len postavy, trocha upravia záporáka a točíme odznova to isté, už od čias starého Spidermana sa to točí v jednom kruhu, len tu máme ženské hrdinky. Problém tiež vidím v tom, že film má dve a pol hodiny, no minimálne hodina je vata bez posúvania deja. Amatérskosť sa tiež ukázala v jednom strihu kde si tam Pine skúša oblečenie a normálne tam je strih ako fakt z filmu 80-tych rokov – viditeľný, prilepený ledabolo, také efekty ako keď sa točil Vrchní, prchni. ()

Chrustyn

Film, který mě přesvědčil v několika zásadních věcech. Nejhorší komiksové filmy netočí Zack Snyder a Patty Jenkins by už nikdy neměla nic točit. Předchozí Wonder Women, byla s přimhouřením očí snesitelná a občas i zábavná (pokud film divák vypne 30 minut před koncem) ale co se děje zde, je úplně špatně. Film je nesnesitelně dlouhý, scénáristický naprosto pitomý, směšný a nudný. Trikově se jedná o to nejhorší, co jsem v áčkové produkci viděl tak za posledních 20 let a co se týká akce, ta se zde prakticky nevyskytuje a pokud ano, je absolutně nezajímavá, špatně natočená a bez jakéhokoliv zajímavého nápadu. Když jsem vypnul mozek, trochu jsem se pobavil při akční scéně, který odkazuje na prvního Indyho, ale i ta byla ve výsledku fakt špatná a naprosto debilně zakončena. 2* dávám jen za to, že by mi přišlo neslušné, poslat do kopru tak drahý film. Navíc, kolik velkých filmů vzniklo v roce 2020? A ještě tu je Hans Zimmer, který si sám o sobě hvězdu zaslouží. ()

Marze

Dalsi pokracovani o feministicke ikone vznikle pred 80 lety.Zda se mi to moc nesoudrzne a zdlouhave. Hodne barevne a umele digitalni v akcnich scenach. Smich vyvolava hlavne setkavani postav z jinych casu s modernitou. Byl jsem poucen ze komiksova pravidla jsou hyperkorektni. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021