Doktorka Quinnová (TV seriál)

Dr. Quinn, Medicine Woman

Doktorka Quinnová

Drama / Rodinný / Western

USA, 1993–1998, 114 h 7 min (Minutáž: 43–90 min)

Tvůrci:

Beth Sullivan

Jane Seymour, Joe Lando, Shawn Toovey, Chad Allen, Orson Bean, Erika Flores, William Shockley, Geoffrey Lower, Barbara Babcock, Jessica Bowman, Larry Sellers, Elinor Donahue, Brandon Hammond, Tantoo Cardinal, Patrick Kilpatrick, John Schneider, Brenden Jefferson, Carlos Gómez, Brandon Douglas, Robert Culp, Billy Mayo, Johnny Cash, Geoff Meed, Frank Collison, Gary Grubbs, Gil Birmingham, Blake Gibbons, Willie Nelson, Joseph Ashton, Lorna Raver, Joseph Gordon-Levitt, Ray Walston, Kristin Davis, Holliston Coleman, Ron Melendez, Michael Trucco, Craig Wasson, Paul Sand, Alley Mills, Joseph Sikora, Sean Price McConnell, Tara Subkoff, John Doman, Hal Sparks, Sheryl Lee, George S. Clinton, R.J. Knoll, Charlotte Chatton, Kenny Rogers, Pato Hoffmann, Diane McBain, Verna Bloom, Stephanie Niznik, Christopher Kriesa, Michael Shamus Wiles, Bonnie Morgan, Ben Livingston, Ian Bohen, Don McManus, David Beecroft, Jim Knobeloch, Darren Dalton, Jared Rushton, Jerry Hardin, John Clarke, Alex Meneses, Helene Udy, Gail Strickland, Peter Jason, Sean Moran, J.G. Hertzler, Taylor Sheridan, Thomas Rosales Jr., Jon Cypher, Max Gail, Lloyd Bochner, Tom Poston, J.D. Daniels, Endre Hules, Heath Kizzier, Ben Murphy, Denny Miller, David Shackelford, Denise Crosby, Bibi Besch, George 'Buck' Flower, Victoria Racimo, John Laughlin, Zahn McClarnon, Gregory Sierra, Jackie Debatin, Richard Herd, Spencer Garrett, Carl Ciarfalio, Ashley Jones, Nicholas Pryor, George Furth, Robert Ito, Georgann Johnson, Ping Wu, Carmen Zapata, Tim DeZarn, Matthew Mahaney, Brian Donovan, Steven Ford, Bruce McKinnon, Fred Lerner, Nick Roth, Amzie Strickland, Adrian Sparks (herec, a.z.), Aaron Michael Metchik, Joe Unger, Kent Williams, Dennis Lipscomb, Bob Swain, Frederick Coffin, Joel Brooks, William Newman, Wayne Grace, Stuart Nisbet, Robert Parnell, Ron Yuan, Jack Bannon, E.J. Callahan, John O'Leary, Robert O'Reilly, Allen Cutler, Eve Brenner (herec, a.z.), Jerry Haynes, Zack Martin, Billy L. Sullivan, Charles C. Stevenson Jr., Stephen Rowe, Stacy Keach Sr., Patrick St. Esprit, Gregory Cruz, John Petlock, Olaf Pooley, Tonja Kahlens, Michelle Joyner, Guy Boyd, Fred Applegate, Heidi Kozak Haddad, Henry G. Sanders, Nick Tate, David Tom, Geoffrey Blake, Janna Michaels, Gloria LeRoy, Bruce Mercury, John Bishop, Zachary Browne, Sherry Hursey, Robert Craighead, Pat Skipper, Lisa Rieffel, Bob McCracken, Juney Smith, David Ogden Stiers, Don Dowe, Roy Conrad, Robb Derringer, James Sloyan, Alfre Woodard, Diane Ladd, Colm Meaney, Taylor Nichols, Jane Wyman, Michael Cavanaugh, Andrew Prine, Don Stroud, Kevin J. O'Neill, Larisa Oleynik, Rosemary Murphy, Eric Balfour, Edward Albert, Anne Lockhart, David St. James, Devon Gummersall, Thomas Ian Nicholas, Fionnula Flanagan, Dorian Harewood, Matt Letscher, Ross Malinger, Christopher Masterson, Jerry London, Maxwell Caulfield, Allan Royal, Jerry Jameson, Pamela Kosh, Casper Van Dien, Ivory Ocean, Fred Rogers, Arthur Taxier, Alan Altshuld, Richard Moll, Kathleen Lloyd, Phyllis Coates, Leland Orser, Tracy Fraim, Kaitlin Hopkins, Brien Varady, Tom Hodges, Ann Gibbs, Vince Melocchi, Nick Ramus, Josh Keaton, Lisa Barnes, John Patrick Reger

Komentáře uživatelů k TV seriálu (234)

Když někdo všechno zná, všechno ví, všem pomůže, všechny pochopí, ještě k tomu dobře vypadá a jeho dobrota a bezchybnost nebere konce, tak to po pár sériích už nudí. Takže moje pozornost se upnula spíš k Sullymu, ale to bylo po čase to samé v bledě modrém.(7.3.2005)

Velice pěkně udělaný seriál o toleranci a snášenlivosti k druhým. (ženy, černoši, indiáni atd.)(3.3.2003)

Zajímavá byla rolička Johnnyho Cashe a ztvárnění skutečných historických událostí ... Generál Custer!(22.5.2003)

• Renton

Creator: Beth Sullivan .. Slaďáček z malebného, krotce divokoučkého západu, postupně upadající do nesnesitelného balastu a neustálého opakování několika zápletek, ať už lékařských či milostných.(10.10.2006)

• Dever

// Production Companies: Columbia Broadcasting System (CBS) //(9.5.2011)

tohle jen kvůli tomu, že ze začátku to bylo fakt skvělý, ale později se to nějak zvrtlo a stalo se to až příliš květinovým a dobrým a neuvěřitelně patosácým a nudným.(23.1.2006)

Jeden z mých dalších oblíbených kýčů. Tentokrát ale v seriálové podobě. Ach ty vzpomínky na tu úžasnou, bezchybnou, morálně čistou, chytrou, vzornou, dokonalou doktorku, která řešila ve svém volnu i problémy jiných, a to i ten můj s volným časem.(10.7.2006)

• flanker.27

Proti doktorce Majkí je i Vinnetou drsné realistické drama. Nic proti stylizaci a pohádkám, ale tohle kýčovité moralizování mi leze na nervy. Navíc ani v pubertě nebyl Joe Lando můj typ... :)(16.8.2016)

• Lynn

Ze začátku rozhodně nešlo o špatný seriál, ale s každou přibývající řadou se kvalita zhoršovala a scénáristé už prostě vařili z vody. Z původního, již tenkrát nepříliš originálního, námětu zbyla jen halda klišé a moralizování. Navíc postavy jsou dost černobílé a co nejhůř, ústřední hrdinka mě postupně spíš otravovala, než že bych ji nějak zvlášť "žrala".(7.4.2005)

Není to sice seriál seriálů, ale něco příjemného na něm určitě bylo. Milí lidé, atmosféra divokého západu, která není příliš divoká :), rozumné příběhy (minimálně na počátku), humor a úžasná hrdinka, co by mohla být kladným výchovným vzorem doporučovaným ve školách. Byla to mladá (i když ji hrála Jane Seymour v letech) lékařka, co si získá celé městečko a poradí si prostě se vším. Bohužel, právě tato přehnaně zidealizovaná podoba se jí stala osudnou a toto označení "hrdinka" s sebou nese víc než nádech ironie. ...ale stejně bylo úžasné číst knížky o jejích dobrodružstvích a sledovat ty příběhy (i kdyby byly sebevíc hloupější!)...(15.10.2003)

V podstatě je jedno, kde a kdy se děj seriálu odehrává, vše je jen dokonalá potěmkinovská vesnice a věšák na morální poselství. Pod rouškou pokroku v podobě doktorky na divokém západě se ve skutečnosti skrývá silný konzervativizmus a tradiční hodnoty, to vše v historicky uhlazeném balení. Někdy tahle líbivost a mírumilovnost dokáže napáchat větší škody, než mnohem "drsnější" záležitosti, ale tady je to ještě relativně celkem neškodné. Přes silný osobní odpor nechávám tenhle seriál žít, protože vím, že svou cílovou skupinu si najde, a že jsou daleko větší hrůzy.(15.10.2005)

• akisha

Spasitelka Quinnová s 24 hodin stejným sladkobolným výrazem v seriálu plném nesympatických postav (hlavně ten rockovej zpěvák) a Sullym. Neříkám, že je to moc špatný, asi se to někomu může líbit, ale mě ne. Navíc opravdu nemusím seriály, kde se jedna postava tak vymyká, je tak neuvěřitelně nevinná a spravedlivá a vždycky všem vyřeší jejich problémy.(12.3.2011)

Není snadné shrnout tak obsáhlý seriál, který zpočátku sledoval prakticky každý, ale málokdo se s ním dostal až do konce. Na svou dobu to bylo velice dobré multižánrové drama, které přineslo jednu z nejvýraznějších televizních hrdinek 90. let. Jane Seymour byla skutečně dobrou volbou. V průběhu let jsem měla možnost shlédnout celý seriál třikrát čtyřikrát, ale nikdy se mi nepodařilo stát se skalním fandou. Nicméně i tak vím poměrně dost o jeho zákulisí a všem, co se k podobně velkém seriálu váže. Mám své oblíbence (především Dorothy), oblíbené zápletky (když je v akci celé městečko) i období (cestování do Bostonu, například), ale nikdy mě nepřestanou fascinovat dvě věci: přeobsazení Colleen a fakt, že mnoho diváků rezignovalo spolu se svatbou na konci 3. série. Pravda, byl to velký zlom, ale shippers Mike a Sullyho si logicky cení nejvíce období právě po tomto zlomu ;) Celkově tedy vidím všechny série jako velice vyrovnané (vždycky se najdou díly výborné i obyčejné epizody), vyzdvihuji komediální díly, uvědomuji si přesahy, které nekorespondují s dobou 60. a 70. let 19. století, kdy se seriál odehrává, a doporučuji všem shlédnou i něco z druhé poloviny seriálu. Budete příjemně překvapeni a to i v případě, když zvolíte originální znění.(6.2.2009)

• ripo

v tom seriály snáď ani nemôže prekĺznuť do života nič pesimistické. Pani doktorka aj napriek nepochopeniu okolia a osudu vyrieši každý problém. Už mi jej dobrota a láska liezla krkom ....(15.5.2003)

• MM_Ramone

Okato zidealizovaný pohľad na kolonizáciu Nového sveta. Romantický nezmysel z obdobia osídľovania severnej Ameriky. Keby som nepoznal "Doktorku Quinnovú", tak si veru ani nedokážem predstaviť pohľadné, čisté mestečko uprostred prérie, kde si spokojne nažíva komunita osadníkov. Vládne tam vzájomné porozumenie, demokracia, všetci dodržujú pravidlá a keď sa náhodou niečo zomelie, tak to vždy dokáže vyriešiť sebavedomá doktorka Quinnová. Slobodná matka, ktorá žije s akýmsi poloindiánom. Tak toto by určite na Divokom Západe nebolo možné. No ako poobedňajší, televízny seriál je to celkom v pohode. **(8.12.2011)

Jó, to byly časy, když jsem sledovala tento poučný seriál s nepřekonatelně protivnou hlavní hrdinkou. Když jsme si na to s kamarádkou před časem vzpomněly, náš smích plynule přešel ve hru na divoká prasata.(2.12.2007)

• sepp

Na muj vkus trochu tuctovy serial. Zezacatku to nebylo spatne, pak to ale zabredlo do sedeho prumeru.(7.9.2003)

Trocha nostalgie z období, kdy jsem víkendy trávil u prarodičů a povinností číslo jedna bylo sledovat Doktorku Quinnovou a jejího indiána Sallyho v akci!(24.4.2008)

Ze začátku výborné, ke konci nudné. Mělo to něco do sebe, ale dílů je dle mého příliš mnoho.(1.4.2009)

• Jamal

Nějak jsem ji neměl rád, byla na všechny až příliš hodná a tím jsem ji nějak nevěřil .... určitě to na nás hrála (( ::(28.11.2005)

• Phobia

V dobách puberty se mi zpočátku tahle westernová přeslazená limonáda docela líbila, ale poměrně brzy mi odporně kladná, dokonalá hrdinka, její odporně kladný, dokonalý amant i protivné dětičky začaly lézt krkem. Těch několik snesitelných (ne až tak kladných) postav se v ději vyskytovalo zoufale sporadicky. Překvapeně koukám, že to seriál dotáhl na 147 dílů, což při obvyklé sestupné kvalitě muselo skončit opravdu sračkovitě. Dříve bych hodnotila přinejmenším 3*, ovšem dnes by mě nikdo nedonutil sledovat cokoliv, kde účinkuje Jane Seymour. 48%(16.4.2009)

• Hrabka

Pár dílů jsem viděl a docela se to dalo. Koukal jsem na to hlavně proto, že to sledovala máma, a tak jsem byl nucen to po večerech sledovat, protože televize se čtyřmi programy byla jediným multimédiem u nás doma. Teď bych o tento seriál ani okem nezavadil.(11.1.2008)

• forsberg

Laskavost a Všeobjímající tolerance doktorky Quinnové, Sullyho, jejich harantíků, Indiánů a dalších spřátelených frakcí začne být po pár dílech lepkavá a otravná jako slimák rozpuštěný v pivu a pevně doufám, že budou žít v tom svém sladkém městečku navěky, protože kdyby umřeli a dostali se do nebe, musel by pánbíček zalézt do pekla a dát si s Luciferem mariáš, aby to vůbec rozdýchal.(27.6.2011)

Tenhle seriál byl docela dobrej, docela bych byl rád, kdyby ho v televizi opakovaly.(1.9.2005)

Westernová melodráma s vtedy ešte nie až tak umelou Jane Seymour. Fajnová atmosféra kolonizovania poloprázdnych prérií na západe, dobré dobové kostýmy i nenáročné príbehy vytvárali klasickú nedeľnú pohodu.(27.6.2012)

50%(29.11.2007)

To bylo kdysi dávno, když jsem byl dítě školou těžce povinné, vraceje se v páteční den těšil jsem se na víkend i na páteční večer, kdy v postarším modelu TV běžela hrdinně Doktorka Quinnová a její osudy. Tehdy, kdy mi ještě na hlavě bujelo vrabčí hnízdo a já se nesnažil zkrotit ho, tehdy se mi seriál líbil. Dnes sice ještě plešku nemám, ale nad dávnověkým sentimentem už se jen usmívám a z nostalgie dávám 3 stars. Vidím v tom už i další věci, které jsem jako hloupé děcko neviděl...třeba ten citový přehršel, třeba tu vtíravou dojemnost, ale to není přímo výtka, pokud v tom člověk najde smysl a alespoň lehce ho to přinutí jednat jako Dr. Quinn, pak je to v pořádku. Méně osobní dokonalosti = více hloubky.(9.10.2009)

51% je strašlivě málo. Vždyť takových laskavých seriálů už je po hříchu málo. Rád se vždy na doktorku podívám i při současných reprízách (23.7.09)(6.2.2007)

• kingik

Nejstrašnější seriál, co jsem kdy viděl s nejstrašnějším dabingem, co jsem kdy slyšel. Dabováno v obyváku, mixováno na balkoně. Celý seriál stál 5 USD neboli five bucks.(24.1.2011)

• Smok

Sledoval som to len kvôli tomu, aby som zistil, či pani doktorka zvládne v prostredí jej skromného príbytku transplantáciu pečene. Nestalo sa.(17.9.2008)

zprvu to nebylo špatné, ale pak to skončilo ve stereotypu.(17.11.2007)

• WANDRWALL

Vždy dělá vše správně, vždy si poradí, vždy pomůže, takže diváci ji baštili, až se přebaštili.(1.8.2010)

Tahle rodinná westernová romantika je tak neuvěřitelně uchcaná a připosraná, že se na ní člověk snad ani nemůže zlobit, přestože celý seriál je v podstatě dokonalým ztělesněním typicky americké politické korektnosti (rasismus je špatný, áááno?!). Sama hlavní hrdinka je plnohodnotným ženským ekvivalentem Chucka Norrise v dobách jistého texaského rangera, a vedle jejího miláčka Sullyho vypadá i takový Mirek Dušín jako sadistický pedofil uctívající Adolfa Hitlera. Absolutně guilty pleasure oddechovka.(1.11.2010)

Taky jeden ze seriálů mého dětství. Vypráví o doktorce, která si začne s indiánem na Divokém západě. Jane Seymour je kupodivu stále kus. ;)(10.2.2013)

Tento seriál som mal jednoducho rád. Však je to western :) Najväčšie plus boli jednotlivé postavy, ktoré sa vyvíjajú a sú ľudsky nejednoznačné. Indiánska otázka bola pekne načrtnutá, rovnako ako ostatné problémy (alkohol, technický pokrok, viera). Niktoré neskoršie časti boli už tak trochu "vatovité", ale spomienky na Sullyho a Hanka :D mi to nepošramotilo...(8.2.2007)

Když jsem ještě chodíval na základní školu a sem tam jsem měl tu angínu a ležel doma, tak doktorka Quinnová byla každodenní součástí mého léčení :-D. Sledoval jsem to a obdivoval nádhernou vizuální stránku. Dnes se už an to nedívám, protože mi to přijde nudné, ale kdysi jsem si to docela užíval, tak si dovolím dát 3 hvězdičky.(21.6.2010)

• eLeR

Dve hviezdy dávam vlastne Joe Landovi, lebo mal lepšie vlasy ako Jane Seymour. Lepší šampón asi. Sledovala som to sporadicky.(8.7.2014)

• Ivoshek

Hvězdičku bych dal jedině v případě, že by v tom hrál ještě Chuck Norris, Luděk Sobota nebo Jiří Krytinář. Jinak ne. Nevybavuju si, že bych někdy viděl horší seriál než je tohle. A že jsem jich viděl hodně. Třeba Strážce vesmíru.(19.7.2008)

• dopitak

Seriál, který se poměrně rychle obsahově vyčerpal. Původně sympatická myšlenka se brzy stala noční můrou pátečních večerů, z doktorky Quinnové se vyvinul "spravedlivý Bůh" Brouk Pytlík a ze Sullyho prototyp ideálního partnera žití na hromádce. Tady se prostě v nejlepším nepřestalo.(11.1.2007)

Seriál jsem už pár let neviděl, ale tehdy se mi celkem i líbil.(17.8.2010)

Bolo zaujímavé sledovať ako doktorka Majk robila sama doma v kuchyni vyvareným nožom zložitú neurochirurgickú operáciu...(27.11.2008)

Když oni jsou tam na sebe všichni tak hodní! Teď už bych se na to asi nedíval, ale dřív se mi to opravdu líbilo.(24.3.2013)

Nakonec proč ne, že?(16.4.2005)

V čase, keď bežal tento seriál v telke bolo na výber toto na STV1 alebo nejaká nezáživná vec na STV2. Samozrejme boli tu nemecké stanice na ASTRA(e) no tomu človek veľa nerozumel. Slovensko kulalo ako Jane Seymourvá, ženská priekopníčka v lekárstve, lieči indiánov, či belochov niekde v zapadnutom mestečku v Colorade. Samozrejme tu bol lámač ženských sŕdc Sully so svojim čoklom a pár harantov čo zdedila, no tí boli viac menej do počtu. Avšak pre tieto končiny sveta ostane Jane Seymourová navždy Doktorka Quinnová.(11.5.2010)

• Lyli

Já vlastně ani nevím, proč jsem dala tu jednu hvězdu… Asi nostalgie. Pamatuju si, že mi to vždy přišlo jaksi podivné, ale stárnu a má paměť už není, co bývala. :-)(25.7.2012)

ach tá nostalgia.....(17.1.2008)

Western s americkými rodinnými/křesťanskými hodnotami. Pohádka, ale Jane Seymour se tak hezky kouká :-P.(23.12.2009)

• Marek1991

Si robíte srandu? Toto? Naivita a detinskosť vysokého kalibru. Dosť podobné Vtákom v tŕní a Dallasu. Hviezdu dám aspoň za tých pár ideálov správania, ktoré by v dnešnom svete často, ako sa vraví, bodli. V niečom je to ľudské, citlivé, rozumné, ale opakujem prihlúple, že mám často nutkanie, keď na to narazím, hneď prepnúť na iný televízny kanál alebo vypnúť televíziu. Možno by sa k hodnoteniu k tomuto dalo použiť aj spojenie tuctový gýč, aj keď neviem, či to presne vystihuje. To by som mal použiť skôr na niečo moderné ako tie príbehy o upíroch, čím kŕmia dnes ľudí, ale aj na tú dobu bol tento seriál pre mňa debilizmus, tak sladké až jedovaté. Prirovnanie hlavnej hrdinky k Matke Tereze skoro vystihuje túto absurdnosť. Mám rád ak je niečo poučné, rozumné, berie ohľad na city a je to kresťanské, ale toto je typ veci, ktorá ma odradzuje od sledovania takýchto seriálov, nuž niekde sa stala chyba, že to, čo chcem a čo mám rád, ma vie odpudzovať. Žeby to bolo tým USA duchom a štýlom, neviem prečo u mňa vzniká tento paradox a bije sa to u mňa so všetkým, na čo poukazujem v komentároch, asi to bude tou povrchnosťou, absurdnosťou, či jednoduchosťou. To si radšej pustím nejaký praktický dokument o Matke Tereze.(14.11.2012)

• Korbitch

Stvořitelka všehomíra, dobrodějka, mučednice, Ferda mravenec, Matka Tereza a neskutečně votravná paní.(7.3.2011)

• IllIlIlIIl

Průměrný seriál, který byl bohužel často až moc kýčovitý.(27.11.2007)

Doktorka Quinnová i Sully měli v tomhle seriálu tak silně vyvinutý morální základ a smysl pro čest a spravedlnost, že by i Mirek Dušín a jeho Rychlé Šípy bledli závistí :-) Byl celkem zázrak už jen to, že se vůbec dva takový lidé zvládli potkat, protože byli zaručeně jediní s těmito vlastnostmi v té drsné době. Místy dost naivní, později nekonečné, přesto průměrné....(12.1.2015)

Není to uplně špatný, ale některé díly jsou tááák nudné(18.4.2008)

• rt12

Jane Seymour mně lezla neskutečně na nervy. Viděno pár dílů, přišly mi nudně trapné.(8.9.2014)

Když jsem byl malej tak na to koukala matka a tak jsem koukal i já a vim, že mě to bavilo. Nevim, jak by to bylo tedka, ale nemám chuť si to pouštět. Takže zůstanu u tak vysokého hodnocení kvůli staré vzpomínce.(17.1.2009)

Lékařka na divokém západě to neměla jednoduché. Byla vzorem všech cností. Jak už to bývá u většiny seriálů, ze začátku se na to dá koukat, ale postupem času kvalita klesá. Někdy možná až trošičku kýčovité. Přiznejme si všichni, že jsme seriál sledovali a kdo ne, tak lže.(5.3.2009)

• type_B

Doktorka Giňová, jak ji nazval můj otec.(10.12.2009)

Amerika po občanské válce promítnutá do života jednoho (tehdy) městečka, kde se setkáváme s celou řadou typů - drsný majitel saloonu, otloukánek telegrafista, prostitutka, starý indián, konzervativní novinář a rodina hlavní postavy, která svým revolučním přístupem ke společenským jevům bourá tehdy přijímané zásady. Večery s babičkou, dědou, ségrou a doktorkou Quinnovou jsou nezapomenutelné. (378.)(19.7.2008)

• willow666

Přesládlé a tuctové nic.(8.12.2007)

To je klasika. Klasika.Třeba ten díl o nozokomiální infekci, to byl zážitek...:)(16.2.2011)

Krásný lidský seriál o doktorce na Divokém Západě..Jen houšť a větší kapky..(31.1.2003)

• maverick10

Kýč na klíč aneb jak doktorka indianky baští.(21.5.2008)

Trochu se to stydim přiznat (mohlo mi být tak devět let)... na tomhle seriálu jsem hrozně ujížděla, nesměla jsem zmeškat jediný díl. Každý pátek večer to byl pro mě rituál :D Dneska nechápu, jak jsem na to mohla koukat. :)(23.2.2009)

Zlatý Glóbus - cena (1) - 53. ročník (za rok) 1995 - *Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Jane Seymour + nominace (4) - 51. ročník 1993 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Jane Seymour, 52. ročník 1994, 54. ročník 1996 - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Jane Seymour(5.3.2009)

Typický seriál pro celou rodinu, který si tak trochu hraje na kovbojku. V čele neohožená Jane Seymour a můj oblíbenec Joe Lando.(28.5.2009)

Nesmírně dlouhý seriál na westernový žánr, přesto poměrně povedený. Postavy byli dotažené dokonce, vždy jsem se rád díval né sice pravidelně.(19.2.2009)

• pakobylka

Pokud si dobře vzpomínám, rozjezd nebyl tak špatný - ale po čase si vcelku ucházející kvalita sbalila svých pět švestek, bez rozloučení někam odešla a už se nikdy nevrátila. Asi měla doktorky Quinnové po krk.(20.5.2009)

Ano Doktorka Quinnová sem tam pro své suveréní názory lezla na nervy. Pak tu byl ale naštěstí Sally (nejlepší postava seriálu). Plus spoustu dalších dobrých vedlejších postav. Je zde taky spoustu indiánů, a to se cení. Sem tam nějak zapracovaná historická postava a událost. Fanoušci divokého západu mohou být v podstatě spokojení.(27.11.2012)

• Splasher

FEDr. Quinn - rozumějte doktorka feminismu, mi k srdci moc nepřilnula.(2.5.2009)

Příběhy, které jsem jako malá měla ráda stejně jako Krakonošovi pohádky. Doktorka Quinová, která si společně se Sullym hráli na Krakonoše a vždy zlo potrestali. Zároveň etičnost, lidskosti byla vynikající předvýchova mého JÁ. :-))) Vím,že postupem času se jednalo o brak, který bych v dnešní době nejspíš nevydržela sledovat, ale nemohu dát jinak než 4 hvězdy,když jsem viděla téměř všechny díly.(8.10.2013)

Díky nostalgii z dětství dávám tři hvězdy. Kdybych však tento seriál viděl dnes, asi bych hodnotil daleko níže. 60%(10.8.2014)

• JimmyL33T

Za Sullyho :-D(28.5.2008)

• Danny F.

Nevím co je tak perfektní na tomto seriálu? Je trochu nudný a spíše tak pro paničky co nemají doma co dělat. 10%(26.1.2010)

• Martin741

Podpriemerna srajda, asi tak na urovni vsetkych tych novodobych SI ES AJ zhovadilosti. 20 %(6.8.2013)

Z nostalgie 3 hviezdičky :)(19.2.2009)

• Mol

Z hloubi svého srdce jsem ten seriál nenáviděl.(17.8.2010)

Taká slaďáreň z Divokého západu. Skôr pre ženy.(12.2.2013)

V době Ordinací v růžové zahradě a Ulic, je tento seriál opravdovým skvostem a mohu ho všem doporučit. A to myslím opravdu bez nadsázky a humoru. Vztah (úcta a respekt) k alternativám medicíny a k indiánům, černochům a divokému západu a přírodě samotné. Mám pocit, že s přibývajícími léty dokážu seriál ocenit mnohem víc než před lety, kdy jsem ho sledoval se svoji babičkou. Rozhodně v sobě nese mnohem víc morálních pouček než většina nově vznikajících seriálů.. Jak smutné, že filmaři před lety si uvědomovali, že seriály mohou diváky i poučit a vzdělat.(21.4.2016)

Parádní oddechovka na ty nejméně produktivní chvíle.(25.4.2010)

Seriál na odreagování, nic náročnýho. Jako malá holka jsem nesměla zmeškat ani jeden díl a i teď se ráda podívám :-).(26.9.2010)

• Rousse

Ano - není to nejhorší seriál, ale ta přílišná naivita a naprosto očividná černo-bílost jednotlivých postav! Never more!:-)(19.8.2009)

• Aven

Vždycky, když se v tom idealizovaném světě "mírně divokého" západu objevil nějaký problém, přišel ten indoš, trefil se tomahawkem do stromu a bylo. Začínám to trénovat.(9.4.2010)

Tento seriál som miloval. Výborný seriál z Divokého západu, kde som vždy čakal na nejaké tie westernové zápletky :) Klasika! Naviac bol pozitívny, o ľudskosti a dobrote a takých seriálov nie je veľa.(16.9.2010)

príjemný seriál...mnohokrát zamerávajúci sa na hodnoty ľudí.......(23.6.2009)

• pugs

Oh, no! Tento seriál ma už v detstve neskutočne sral tou babou v hlavnej úlohe. Nudilo ma to ešte viac ako horory:-/ 1/10(23.6.2009)

• sskrblik

Westernová telenovela, při které možná nebudete trpět, ale nic přínosnýho to pro vás taky určitě nebude.(11.1.2010)

Těžko hledat naivnější seriál, než je tento. Přesto ale je to jeden z mála seriálů vůbec, který můžete pustit dětem a klidně odejít po svém. V podstatě shrnuje nejen veškeré lidské charaktery, které jsou sice mnohdy v rámci epizody ohnuty tak, jak je potřeba pro děj, přesto však to v další epizodě může být trochu jinak. V rámci celých sérií pak vidíte průřez americkými dějinami a sžívání bělochů s černochy a indiány, které jsou nejpalčivější otázkou této země dodnes. Seriál má velmi silný výchovný charakter a opravdu nemůžu říci jedinou výtku proti tomuto záměru. Není to seriál pro pragmatiky, ale pro ty, kteří mají rádi nostalgii, soucit, zadostiučinění a dobré konce. Nemohu seriálu vytýkat, že splňuje to, čím je. 80% = 4/5(13.9.2014)

• herr_carter

moje hodnocení = 2 z 10.(30.1.2015)

První serie je vydařená, ale postupem času se další epizody stávají jen omíláním toho samého- dokonalosti doktorky a jejího vychovávání okolí.(9.8.2009)

Seriál mého mládí. Když to teď zpětně občas zahlédnu, cuká mi koutky. Ale jak už tu někdo níže podotýká, ten seriál má v sobě i něco hlubokého. Zničte cynika ve mně a snad bych to něco dovedla i pojmenovat...(13.8.2009)

• KrajicHlad

Ach, tyhle didaktické seriály… Bez nich by se nám asi těžko dařilo chápat, že ženy, indiáni a mnozí jiní jsou také lidé a že není hezké rozbíjet jim bábovičky.(30.9.2010)

Ze začátku poměrně příjemný seriál...(10.10.2013)

dneska jsem si zavzpomínal na seriál, který jsem jako dítě s oblibou sledoval. z pohledu o 15 let staršího člověka uznávám že je to idealistická pohádka, účelově vymodelovaná tak, aby mohla být moralizujícím nástrojem pro americkou společnost. zabývá se spoustou závažných problémů koloniální doby, ale svým způsobem jsou to problémy, které rezonovaly ještě v nedávné minulosti (rovnoprávnost žen a černochů ve společnosti, otázky nad dědictvím původního obyvatelstva Ameriky a nad způsobem, jak se k ní osadníci zachovali). v 90. letech bylo takovýchto seriálů jako hub po dešti a já se ptám - je dneska ještě vůbec něco takového? ano, tady většinou všechny zápletky vyzní hloupě a pateticky a v reálu by to asi takto nevypadalo. ale přesto - kde jsou dnes nějaké morální vzory ve společnosti? je jich stále méně a méně.(13.2.2015)

• Kanibal

zlej sen(5.2.2003)

Řeknu to ve zkratce - začátek dobrý, ale nakonec se z toho stává nudný a nekončící seriál o doktorce s velmi velkým srdcem a velkým IQ, o všechno umí:-)(16.1.2009)

• Miksilak

Vždycky když vidím tento seriál, tak se mně chce hodit šavli.(29.12.2009)

Amíkům dochází herci. Jak jinak si vysvětlit účast herce v díle Zpívající kovboj, který vykrade kostelní kasičku, aby se vzápětí vrátil jako nejlepší přítel Sullyho již od dětství a který pak dělá místního šerifa. A další herec se objeví jako podvodník, který okrade celé městečko prodejem falešných akciových papírů na chladící skříň a hle, je zase zpět, jako druhý lékař a potenciolání zeťák doktorky Majky.(25.1.2011)

• casioa....

Kedysi (na základnej) som tento "skvost westernov" považoval skvelú výplň nedeľného večera. No dnes, s odstupom času a konečne triezvy :-) v tom vidí iba slaboduchý pokus o telenovelu divokého západu. Plus, to že je tento seriál zaradený (k 16.10.2011) na 290.miesto v poradí obľúbenosti seriálov, začína ešte viac poukazovať na to, že - so stúpajúcim počtom užívateľov (ktorí si ako inak, vytvárajú multi-účty, "honia" body - a to nie len pred nejakou očakávanou ČSFD premierou) - úroveň tejto stránky KLESÁ stále viac a viac. FUJ. Nasrať.(16.10.2011)

• Paity

Neuvěřitelné kolik tahle natahovaná, ubulená a nudná romantická limonáda měla dílů. Upřímě jsem vždy se znechucením přepínal okamžitě na jiný kanál. Patrně seriál pro ženy/dívky.(3.10.2012)

• VeverkaLesni

Kdysi dávno, pořád dáváno v TV. Ale naneštěstí je tam toho patosíčku tolik, že se na to nedá moc dívat.(10.1.2015)

• Davej

To se vezme westernové prostředí, zasadíme do toho ženskou postavu, mohla by to být třeba doktorka- to je přece populární povolání- a můžeme učit lidi toleranci. Ale v podstatě se na to dívat dá.(17.4.2003)

• wosho

Kýčovitý a politicky nevědoucí seriál, jenž romantizuje divoký západ víc, než májovky. Májovky jsou alespoň zábavné staromodní dobrodružné romány, či filmy pro kluky. Ale tato doktorka je maximálně tak pro holky a blbečky. Navíc se snaží namlouvat lidem, že i když se tehdy děli původním obyvatelum Ameriky a černochům špatné věci, většina bílých američanů byla proti, včetně vlády. Blbost!! USA byly, jsou a asi i budou silně rasistickou zemí, kde je většina populace vůči tomu lhostejná a slepá-trošku jako my.(25.6.2007)

Kdysi jsem to sledoval s máti, ale to už je hodně dávno. Dneska bych se na to nejspíš nepodíval.(16.2.2009)

• Shakeus

Jako výchovný seriál pro děti navštěvující základní školu je Dr. Quinnová ucházející. Ve své naivitě a vlezlosti si to ale nezadá ani s 90210.(31.8.2010)

Seriál o vševediacej doktorke, ktorá bola vždy spravodlivá a vždy mala pravdu. V súčasnosti príjemná nostalgia.(23.5.2011)

Poměrně slušný seriál, ale chvílema příliš roztahané a nezáživné. Málo je někdy více. Každopádně ale kvůli krásné Jane Seymour dávám slušnou trojku.(17.4.2012)

• El_Rabbit

Dve hvezdicky z nostalgie, jako malej jsem to sledoval s babickou a dedem :))(24.2.2009)

je to úlet, ale mám ji ráda, nedá se nic dělat :-))(26.4.2009)

• kukentipla

O čem to je? Doktorka Quinnová přijíždí s bandou svých zabedněných parchantů do zapadlého městečka, šířit dobro, lásku, pochopení a z duších nových spoluobčanů vymýtit rasistické předsudky k rudým bratrům. K tomu jí pamáhá místní lesní muž a jeho věrný čokl.....Co já NATO? Chujovina intergalitických rozměrů. Seriál černobílejší než šachovnice pohledem barvoslepého. Vemto tento seriál, znásilněte, roztrhejte, pomočte, zapalta, přidejte realitu, sex, utrpení, brutalitu, sprostou mluvu, sympatické postavy jenž hrají výborní herci, do detailu vypilovaný příběh a litry whisky. Gratuluji právě sledujete geniálí opus HBO Deadwood. Tady se zlato neodevzdá pro vybudování syrotčince, tady se kvůli zlatu dělají syrotci.(26.8.2009)

• Se7enteen

1/10(5.10.2009)

Jéééj jak já ten seriál dřív měla ráda.. ale už si moc nevzpomínám. Pomohlo mi vidět kousek 8.12.09 v tv :D(8.12.2009)

Seriál mého dětství , na který jsme s mamkou vždycky koukaly.(27.8.2010)

Legendární seriál s Jane Seymour v hlavní roli. Také jsem jej sledoval ale nechytil mne natolik, abych musel vidět každý díl. Nakonec jsem jej ani nedokoukal. Verdikt: 3* a 60 %.(17.2.2014)

Horších 70% z dnešního pohledu, ale jako děcko jsem tenhle seriál zbožňovala, je faktem, že to bylo i proto, že Česká televize tenhle seriál kdysi reprízovala takřka neustále. Ale i tak má tenhle seriál svojí kvalitu, je faktem, že Sally a doktorka Quinnová je nekončící dobro, obětavost a pochopení, ale věrohodné prostředí, herecké výkony a samotný námět je v kinematografii seriálů vcelku neobvyklý a aspoň v prvních třech sériích nepůsobil lacině. Takže 70%.(21.4.2007)

To boli časy....(25.4.2008)

• Ricky_CZ

Příznávám se, za mlada jsem sledoval a dokonce na to vzpomínám rád :) Stejně, jako jsem miloval svou paníčelku, bylo mé srdce otevřeno i pro Mike....A zápletky zase taky nebyly vždy tak hrozné...To Walker na tom byl hůře..Nostalgických 40%(30.8.2009)

• marttaN

Nenávidím takové seriály o silných ženách, které se snaží plavat proti proudu svých osudů.(18.9.2009)

Po te co se podivate na Televizni noviny a dozvite se kdo koho zabil, podvedl a kolik lidi zemrelo na silnici. Po te co skonci vecerni megafilm plny krve a pocitadlo mrtvol se zastavi na cisle 150. Pustte si jednu epizodu tohoto serialu a narovnejte si svuj pokriveny pohled na svet ...(12.11.2010)

Možno to bude znieť ironicky, ale v detstve mi tento seriál pripadal drsný a krutý ... A dnes sa sama seba pýtam, prečo nie je viac takýchto ľudských a citlivých rodinných slaďáčikov...(4.6.2012)

Seriál o lidech pro lidi. Jistě, všichni víme, že to tak nebylo a nikdy nebude, že je to naivní a úsměvné. Dalo by se klidně tvrdit, že jde o dokonalou utopii. Jenže, každý má rád pohádky a každý jednu takovou čas od času potřebuje. A tahle je přes veškerou sladkost a pozlátko docela milá, neškodná a místy i poučná :)(2.9.2017)

• Kri-kri

Americké seriály většinou nesleduji a westernům se obloukem vyhýbám, nicméně jsem se rozhodl tento přece jen shlédnout. Nalejme si čistého vína. Hlavní hrdinka je nesnesitelná feministka a neustále moralizující kráva, která si myslí, že má patent na rozum, všemi okolo manipuluje a organizuje jim život. Její mužský ekvivalent se lví hřívou je totéž v bleděmodrém a navíc je nejspíš křížencem Supermana, Tarzana a Viléma Tella. Jejich milostné rozhovory, zejména ve druhé půli seriálu působí strašně pateticky, jak z argentinské telenovely. No a tihle dva strůjci morálky a všehomíru dohlížejí na chod zdánlivě poklidného městečka, až na detail, že ti mírumilovní maloměstští balíci mají zhruba každou třetí epizodu nutkavou potřebu někoho věšet, což jim přemoudřelá doktorka na poslední chvíli sice rozmluví a promluví jim do duše, ovšem o pár dílů později to tu máme nanovo. Zkrátka je to jako házet perly sviním. Na druhou stranu musím uznat, že jsem to vydržel dokoukat až do konce a lecos mě na tom seriálu zaujalo. Už proto, že prezentuje sebekritiku Američanů v oblasti násilného obsazování a zabírání země, která jim nepatřila (ostatně, v tom Američané úspěšně pokračují dodnes, akorát už i na jiných kontinentech). Ústřední dvojice je nesnesitelná jak z červené knihovny, ale najde se tu i několik zajímavých postav, na nichž se mi líbí, že nejsou vykresleny úplně černobíle. Z partnerské dvojice mě zaujali Horace a Myra. Vtipný je též majitel bordelu Hank, i když je pruďas, není pokrytec a nebojí se lidem říkat, co si myslí. Postava Briana mi naopak přijde příliš zidealizovaná - čestný, přírodu a Indiány milující, jeden z mála obyvatel města neštítící se člověka se znetvořeným obličejem, ženy trpící leprou ani dalších, kteří se něčím liší. Reverenda postihl trest oslepnutí za to, že se jako středověký inkvizitor zúčastnil pálení knih. Našlo by se pár velmi smutných dílů, např. masakr Indiánů nebo smrt některých postav, např. epizoda o úmrtí Ingrid na vzteklinu je působivá a ani Becky nemuseli nechat zemřít. Zkrátka ke konci seriálu už neměli nápady, tak nechali postupně umírat vedlejší postavy. Do toho se děj strašně vleče, celou první půlku 6. řady zabere jeden roztáhlý příběh. Nesnesitelný je pánbičkářský fanatismus prezentovaný v některých dílech a taky se mi nelíbí přeobsazení představitelky Colleen, ta z prvních 60-ti dílů měla větší šmrnc. Silnou averzi mám vůči dílům skládající se ze sestřihů předešlých epizod (líní scénáristé nasmolili krátký dialog na 5 minut a zbytek nechali na střihačích). Na druhou stranu je ale kvalitní český dabing, hlasy na postavy výborně pasují. Mé hodnocení je na pomezí 2 a 3 *, tudíž velmi slabý průměr 45%.(20.8.2018)

• Grafito

Vrchol mučících technik si představuju jako souvislý několikahodinový vysílání dr. Zkvíkaný.. proč nedám rovnou odpad, ani sám nevím.. snad už to nikdy nebudu muset vidět.(13.12.2006)

• sNeDy

Hvězda - za nostalgii. Tohle jsem koukal ještě jako malý dítě a říkal si, jaká ta Divoká Amerika musela být zábava.(24.2.2009)

Jako každý seriál, dobré díly se střídají s nudnými. Ale na tenhle seriál vzpomínám více než rád.(6.3.2009)

• LucyW.

Ze začátku to vypadalo na zajímavý námět (a mé oblíbené prostředí Divokého západu), ale časem začal děj upadat do klišé, recykloval náměty a naprosto se míjel s realitou. Nejvíc mě dorazil Autie nad sklenkou whiskey v baru. George Amstrong Custer byl vyléčený alkoholik, takže pití nenáviděl (netoleroval ho ani podřízeným a příbuzným) a navíc rozhodně nebyl "hajzl", ale voják, který dělal svou práci, a na indiánských národech "napáchal méně škody" než Úřad pro indiánské záležitosti.(14.6.2009)

Veľmi pekný seriál,ktorý ma skutočne bavil. Ukazoval skutočný a ťažký život prisťahovalcov USA.A najmä sa zaoberal skutočnými problémami a starosťami bežných ľudí žijúcich v tej dobe.(1.6.2011)

• TaanStari

Asi tak o hvězdičku lepší, než telenovely z jižní ameriky. Taky westernové prostředí je hezky udělané, takže tak 1,5-2*.(18.10.2016)

• Mbeast

Bože....(19.7.2008)

• TETŘEF

Haha Horác...haha Lukáš Grygar...muhahaa Pepa Vojtek..(6.8.2009)

Jeden čas jsem to neskutečně žral...první série byla dobrá, ale pak to šlo z kopce epizod přibývalo a nápadů ubývalo.Samá láska a nudný keci o toleranci.Toho kluka Brájena bych fackoval od rána do večera, aby to nebyl takovej slaďoušek a suchopárek.Jediná normální postava byl Hank, který od třetí řady je už taky laskavější a srdečnějní.Hrozně přessládlej seriál.(6.10.2009)

• Vakomlok

Tohle ne. Sladkobolná limonáda z divokého západu. Všechno vyřešíme a vyléčíme. Tohle pro mě vážně není. Nepopírám, že to své objektivní kvality nepochybně má, ale já nemůžu hodnotit výš.(17.4.2010)

Jojo, když se Dr. Quinnová vysílala poprvé, tak byla nadprůměrný seriál (aspoň pro mě). Nedávno jsem viděla pár epizod znova, a pořád mi to přišlo jako dobře zpracovaný seriál svého žánru.(7.7.2011)

• phoenixer

Fuj! Už jen z té znělky na začátku mě naskakuje kopřivka.(20.12.2011)

Solidní seriál,který jsem z počátku hodně sledoval,ale časem mě bůhvíproč náhle omrzel.(14.12.2003)

bývala bych dala přednost Hankovi, ale co už. rrrrrrrrrrmau... :D(27.8.2006)

V Doktorce Quinnové je všechno tak, jak má být...a navíc je tam Tančící oblak, který i přesto že je probodaný a prostřílený jako řešeto, je stále hodný a inspirativní..a pak je tam Sully, kterému vadí, když někdo neustále bodá a střílí do Tančícího oblaka;-)(24.8.2008)

• bolf!k

Sully byl fakt pošuk :D(1.4.2009)

• Ziggy Zagg

Nechápu, jak jsem to mohl kdysi sledovat. Všechny hlavní postavy - ctnost sama. Dokonce i nejdrsnější hoši jsou vyfénovaní kavalíři. Jedna trapná scéna stíhá druhou ... tím že to byl jeden z prvních amerických seriálů po 89´, má to i velmi velký počet hodnocení, a ne vždy tak nízké jak hodnotím já. Kdo dal 80%, tak to asi viděl před těmi 15 lety.(24.11.2009)

Myslím si, že neurazí ani nenadchne, ale ve své podstatě má něco - kouzlo nebo pocit, který v mé dětství cosi zanechal a já se s doktorkou "Mikejlou" ztotožňovala a viděla v ní vzor. Proto tak vysoké hodnocení za krásnou herečku a krásný scénář. :) Někdy neuškodí to vidět takhle.(29.10.2010)

• Deever

Nakonec jsem nic zajímavého neviděl a to jsem v té době moc chtěl, aby něco ukázala.(22.3.2012)

• Hapretor

Sledováno v malém věku hlavně s ženskou částí rodiny. Tehdy zabavilo. Teď už na to žaludek nemám.(20.11.2012)

• gombarix

Dr. Quinn, Democratic Woman! Se schopností být v televisi kdykoliv ji člověk zapne (true story).(7.1.2013)

• Drom

Tohle už prosím ne! Příběhy feministické mastičkářky z idealiovaného divokého západu (nad jimiž by se ustrnul i lotr Santer), která dokáže ukecat naprosto každého. K smrti. Kupa prázdných scén o ničem nastavená nudnýma kecama o toleranci. Dr. Mengelová má dokonce tolik práce s řešením všech světových problémů a lezenim do soukromí sousedů, že ani nemá čas na románek s jakodrsňákem, největším ochráncem, kamarádem a správňákem v jedné osobě. Sledovat to trochu déle, tak si vypěstuju i ty předsudky, které ješte nemám. Nejpozději v polovině každého dílu mám totiž nutkání všechny aktéry za jejich moralistický kecy postřílet. Bohužel, je to tak strašný, že to moji toleranci nejen neposiluje, ale tvrdě zkouší. Telenovela jak vyšitá.(19.10.2013)

Seriál z Divokého západu stál především na výrazné a skvělé Jane Seymourové, která je od těch dob jednou z mých oblíbených hereček. Je pravda, že to byla v podstatě telenovela přetékající patosem, ale ten seriál měl duši i zajímavé zápletky. K devadesátým létům neodmyslitelně patří a přestože ho již samozřejmě dávno nesleduji, tak jednou za čas neodolám a vždy se rád podívám na to, jak statečná doktorka Mikee zpacifikuje celé Colorado Springs...:)(15.8.2014)

• Derny

Kýč. Pár dílů a doktorka Majký vám začne být svou dokonalostí trochu otravná.(13.3.2015)

• Deratizer

"Miluju tě". "miluju tě", "miluju tě", "miluju tě", miluju tě, "miluju tě", miluju tě, "miluju tě"........ Osmkrát za jeden díl zazněla věta "miluju tě". Chlap to řekl babě a ta mu to vždy obratem vrátila. Jak milé...... !!!(14.7.2016)

Zaujímavý seriál, ku ktorému si nájde cestu skôr ženská časť publika ... ak to pozeral nejaký chlap (napr. ja a navyše ako decko) tak to po pár dieloch bolo iba z nutnosti, že v TV aj tak nič iné nechodilo ... inak dosť nuda.(17.10.2007)

Přijatelně sladký seriál... některé díly samozřejmě koncentrát nudy, jiné průměr, našlo se pár zajímavých. Když už nebylo nic lepšího v TV, dalo se podívat i na Dr. Quinnovou, jak věčně randí s divochem, co má vlka. Živýho, ne na p*deli.(3.4.2008)

• Koty

Mám velmi podobný názor jako Jamal. Nějak mi nepřirostla k srdci...(18.7.2008)

Keď som bol menší a mladší, tak som na to čumel... dnes už ani neviem prečo, no z nostalgie dávam 3*(27.5.2009)

• Valentin

Ze seriálu Ženatý se závazky jsem převzal vrcholnou formu mučení. Muž se přiváže na židli, do očí se mu dají sirky, aby je nemohl zavřít a pustí se mu série Doktorky Quinnové. Je to sice proti Ženevské konvenci, ale proti teroristům se to určitě dá použít.(25.6.2009)

• emdvojka

Ako malý chlapec som to z maminou stále pozeral...pohodička- lehárko, nerozumel som tomu ale páčilo sa mi asi to dobové oblečenie a to džentleménské chovanie Sullyho, takže len z nostalgie, pretože momentálne a asi aj do smrti ma tento seriál nijak nezaujíma...ani zaujímať už nebude(3.2.2010)

Vždy zaujímavé a zložité prípady, ktoré rieši Dr. Quinnová uprostred malého mestečka Colorado Springs, nie sú vždy spojené iba s medicínou. Pútavé príbehy ľudí z mestečka, rozličné zdravotné či medziľudské problémy a dej zasadený do divokej prírody je trojkombinácia ktorej sa ťažko odoláva. V seriáli upútajú aj mnohé vedľajšie postavy, ako napríklad poloindián Sully so svojím vlkom, barman a vlastník bordelu Hank či vždy zajímavý hosť, ktorý privíta do Colorada v dobrom, či zlom.(14.7.2010)

• Sandler

Souhlasim s Djokerem, že možná k žehlení dobrý. Jen by mě zajímalo, kolik toho ten Izerovec v životě vyžehlil.:D(29.10.2010)

• Brinkley

Tohle mě absolutně minulo...(20.10.2012)

Sú seriály, z ktorých nevyrastiem nikdy. Z tohto som vyrástla veľmi rýchlo..(4.7.2014)

• haWranka

Je to vlastně docela legrační. Jako dítě jsem se na tenhle seriál moc ráda koukala, aniž bych vlastně chápala, o čem to je. Nedávno jsem měla tu čest vidět první epizodu a pak pár dalších. To mi teprve došlo, že jde vlastně o červenou knihovnu! Každopádně k žehlení, když to zrovna běží v televizi...(4.2.2015)

Mám to městečko na západě ráda. I přesto, že mi doktorka Mike občas svou přehnanou aktivitou leze na nervy a Sully je pochodující nerealistická mužná dokonalost sama. Mám ráda všechny jeho obyvatele, jejich každodenní problémy těla i duše, jejich žabomyší války i ty války velké, např. bolestnou otázku původních indiánských obyvatel. Když se na to dívám dnes, asi 11 let po odvysílání poslední série, mám pocit, jako bych se vracela domů. A to je hrozně fajn...80%.(17.2.2009)

• loveless

Jako malé se mi to moc líbilo... Atmosféra Divokého západu, indiáni, doktorka bojující za práva žen, netradiční příběh... blá, blá, blá... moc hezké. Co zpočátku vypadá zajímavě se v dalších sérií slévá do moralizovaní a opakování pořád toho samého...(23.2.2009)

• Psycho.R

Časy se mění...když mi bylo pět, byla to kvalitní rošáda, dnes půjdu radši za pobavením do night klubu.(16.4.2009)

Taková pohádka pro dospělé.(26.10.2009)

Doktorka Quinnová je pro mě taková vzpomínka na to, když jsem byla o krapet mladší, dívali jsme se na to společně celá rodina a občas se díváme ještě dneska. Hrozně se mi líbí doba, do které je seriál situován. Zajímavé westernové prostředí, hezká příroda, význačné charaktery postav, na které se těžko zapomíná, občasná komika. Přesto všechno mám pár výtek. Doba je ztvárněna dobře, i blbec pochopí, ve které době se děj odehrává, ale něco tady přece jenom chybí. Když se dívám, mám totiž pocit, že filmaři sem přitáhli všechny ty kulisy, že musely být domečky postavěny uměle kvůli seriálu. To asi není dobré. Chápu, že tvůrci mohly stavět na reálných základech, vybraly jedno z "amerických divokozápadních městeček duchů" k filmování, ale asi jde o subjektivní pocit. Dále mám připomínku k občasné naivitě a obrovským nesmyslům. Např. Hank vlastním řekněme, bordel, přesto tam ale nikdo z postav nechodí. Trochu blbost, ne? Nevadí, stejně se mi tento seriál dostal docela hluboko pod kůži...(27.2.2011)

• xxlch

Jednou je hůř,jednou je líp a žena na "divokém západě" to asi neměla lehlé.Lékařská pohotovost na prérii-no proč né,jenom se to nesmí přehánět.S přibývajícímy díly vše ztrácelo na kvalitě.(16.8.2009)

Tento seriál dokazuje, že JSEM sentimentální. Mí přátelé o tom pochybují, ale toto je důkaz! Jak jinak si racionálně vysvětlit moje rozněžňování se nad tímto dílem? VKV, Pojišťovna a další- z těch si směle dělám legraci a paroduji je při jakékoliv vhodné příležitosti, ale Quinnovou? Tu prostě žeru.(6.10.2009)

• Havala

Banda tupců a ješitů pachtící se v nějaké zapadlé prdeli. A do toho všeho ten otřesný klaďas Seymourová, chce se mi blejt...(17.9.2010)

... aneb myšlení závěru 20. století transponované do prostředí Divokého západu. Na každý pád pro mě docela srdeční záležitost.(21.2.2011)

• coco.brice

proboha,když už jí ty indiáni zabijou:-)(1.6.2011)

• absurdus

Miluju toho indiana!(4.6.2011)

Michaela Quinnová se zapsala do dějin a jistě se o ní učí děti na amerických školách, protože mluvila s prezidentem, jako první žena se účastnila jezdeckých závodů, angažovala se v právech indiánů atd atd. Ale na druhou stranu, když jsem dělala zkoušku z dějin USA, tenhle seriál mně celkem pomohl:)(20.6.2011)

• Angel30

Dívala jsem se na pár dílů a to jen proto, že zrovna v tv nedávali nic lepšího. Lehký podprůměr, protože co si budeme povídat, neni to nic extra a je to až nechutně kýčovité.(30.1.2012)

• konysua

Tohle to... tahle věc... tohle to monstrum, jakmile běželo na nově a já na to narazil, rozklepala se mi ruka s ovladačem a těžko se mi podařilo to přepnout na báječného Horsta Fukse. 0/10(13.6.2012)

Všichni máme své "guilty pleasures". Jedním z mých je i tento seriál - přiznávám, že kromě nostalgie mám prostě slabost pro všechny ty bohulibé snahy téměř dokonalé doktorky Michaely. A Joe je fešák :-)(26.1.2013)

Ano, je to naivní a idealistický pohled na svět, ale proč ne? V době plné násilí a bezpráví mi každý díl dá naději, že by to šlo, kdyby každý začal u sebe. Native americans byli i bojovníci, ale hlavně to byli moudří lidé, kteří dokázali přežít v pustinách, doslova spjatí s přírodou. Od niích bylo třeba začít s budováním nového světa .Leč nestalo se tak pravděpodobně nikde na světě, snad kromě Nového Zélandu, a teď litujeme všichni. Mozaika lidských vlastností, slabostí, ale i pevných charakterů v městeřčku mne baví, herci jsou skvěle vybraní, talže - ráda se na seriál kdykolií znovu podívám.(16.1.2015)

• Dass

Kasovita, radoby lidska serialova podivana. Abych ale jen pouze nekritizoval, serial ma i sve kladne stranky ( napr. atraktivni prostredi divokeho zapadu ci sympatickou predstavitelku hlavni role ).(5.8.2003)

Joooooj, toto sa tiez pozeravalo vo velkom a pred par rokmi to riadne ficalo...zo zaciatku som to aj ja "zrala", postupom casu ma to akosi pomaly prestavalo bavit...(12.10.2007)

• MartyMcFly89

ne, ale znám i horší(2.2.2009)

Čtvrtá hvězdička za moje dětsví, ke kterému určitě patřila i Doktorka Quinnová:-)(23.5.2009)

Je to blbé a klišovité. A stejně se na to občas podívám a nepřipadám si zhnusená/znuděná.(9.8.2009)

Děj se odehrává po Americké občanské válce..zajímaly mne především kostýmy , zbraně a rekvizity....dějově nic moc.(13.8.2009)

• redalert21

Nekoukatelné !(10.12.2009)

Natocil bych ultimatni remake v tomto obsazeni: Dr. Quinnova - Hilary Swank, Sully - Gerard Butler, Postak - Cillian Murphy, Holic - Tim Roth, Robert E. - Michael Clarke Duncan, Hank - Sean Bean ad. Rezie: Tony Scott(21.10.2010)

Ach kdyby vše šlo vždy řešit tak hladce jako v tomto serialu to by bylo fain. 55%(16.11.2010)

Ze začátku celkem dobrý seriál. Postupně ale kvalita dílů dosti pokulhávala. Některý díl by si zasloužil i 4*, ale je i několik takových, co by patřily do odpadu. Ve výsledku 3*(10.1.2011)

Už pro ty vzpomínky... Hezký seriál, zajímavá témata... A zároveň moje oblíbené období.(22.3.2011)

Teď mi to přijde jako hrozná blbost ale jako malá jsme jí měla ráda a Sully byl snad má první láska. :)(21.11.2011)

Zaujímavý seriál o lekárke pôsobiacej v mestečku na divokom západe. Niektoré diely sú kvalitnejšie, iné zas hlboko podpriemerné. Ale keď som nemal čo robiť, tak tým, že som si pozrel tento seriál, som rozhodne nič nepokazil.(9.1.2013)

nadhodnoceno o hvězdu navíc za Johnnyho Cashe v epizodce :)(2.5.2013)

Moje srdeční záležitost. Nějaké ty nedostatky se zde najdou, ale poselství je víc než jasné.(26.5.2016)

Seriál sa odohráva v 19. storočí v malom meste Colorado Springs, kam prichádza dr. Michaela Quinnová. V tomto konzervatívnom mestečku, kde je to s predsudkami voči žene, lekárke ešte horšie než v jej rodnom veľkomeste, sa snaží presadiť. Prežíva tu rôzne strasti, radosti, prvýkrát sa stretáva s indiánmi a dokonca si tu spoznáva aj celoživotnú lásku. Sledujeme život, vzťahy ľudí a ich vývoj, čím mi veľa postáv prirástlo k srdcu a prežívala som to s nimi. Aké to bolo náročné byť ženou doktorkou, získať si uznanie a vykonávať to, čo bolo jej túžbou. Ako sa to zmenilo v dnešku ? Taktiež si človek uvedomí ako pokročila medicína a ako dobre, pohodlne sa oproti nim máme a zabúdame byť vďační. Tento seriál som videla už asi šesťkrát a pozrela by som si ho znova ak by som si nepamätala priebeh deja ešte od minula a mala viac času. Zbožňujem tú romantickú, harmonickú, no napriek tomu akčnú atmosféru, ktorá ma vždy uviedla do pohody a ktorú som si plnýmu dúškami vychutnávala. Taktiež dej, výpravu, danú dobu, módu, postavy a herecké dokonalé obsadenie. Chcelo by to vytvoriť ďalšie časti alebo niečo nové podobného rázu. Človek si takmer z každého dielu niečo prínosné odnášal vďaka prepracovanému scenáru, postavám a ich pestrému charakteru. Ktovie či sa niečoho takého kultového ešte dočkáme, alebo tvorba aj naďalej bude len o marketingu (ako na bežiacom páse).(15.12.2018)

Příjemný oddychový seriál, pro klidná odpoledne. Skvělá a moje oblíbená Jane Seymour v hlavní roli. Krásný seriál, plný zajímavých scén a dějových zápletek. Jeden z mých oblíbených. Plus další skvělí herci, zejména Barbara Babcock, Jessica Bowman a Joe Lando(3.1.2019)

• Xylobalsam

Dalsi z tuctu spatnych serialu, jedinym plusem je takove zajimave prostredi, jinak nic noveho.(29.8.2003)

• Elemmírë

prvních pár dílůbylo docela dobrých. ale s nárůstem počtu dílů klesla nápaditost na nulu. takže smůla..(21.7.2004)

Nemuzu za to, tenhle serial me naprosto dostal =) jsou herci, kteri maji skatulku : To je ten a ten z Doktorky Quinnove, a tim zustanou navzdy =) Mam slabost pro Briana, i kdyz byl obcas na prestlamu a Matt byl proste kus =D A Hank s Horacem byli naprosto bozi, takze mi serial doktorky - ochranitelky mi nepripadl az tak tuctovej=D(27.2.2006)

Nostalgie:) Spravedlivá doktorka kompletně "zachraňuje" celé městečko, pro sebe navíc najde borce všech borců...Jojo, pamatuju, jak jsme to hltali, mám pocit, že to bývaly páteční večery...(21.1.2009)

Tenhle seriál jsem sledovala asi tak ve třinácti letech. Utkvěl mi v paměti. Příjemná podívaná. Je o síle přátelství, laskavosti, což byla Dr. Quinnová celým srdcem, o lásce. Nikdo jiný by se na tuto roli nehodil tak skvěle jako J. Seymourová. Výběr byl víc než dobrý.(30.12.2009)

• me_george

Z té vší morální čistoty je mi až zle :-)(28.10.2010)

• Mukl007

Když mi bylo asi 5 let, tak jsem tenhle seriál měl rád... Bohužel. Když jsem ho pak viděl v pozdějším věku, tak jsem si dal tu práci a pár dílů zhlédl, stále jsem totiž čekal, že mě chytne. Žel, nestalo se tak. Je to slátanina o nadpozemsky šikovné a hodné "paní", která, nevím proč, chodí s naprostým idiotem s ještě horším jménem.(29.5.2012)

Příjemný rodinný film, který bych doporučil každému, kdo hledá pohodovku. A navíc opravdu příjemnou. Slušné díly, skvěle zahráno i natočeno. Doporučuji!!(5.1.2014)

tomuto seriálu pomáhala armáda anjelov. Krásny zámer a kamera vyobrazenia doby., scenárista a mnohí v tíme asi boli dobre inšpirovaní. seriál, aj keď mnohočasťový, má skutočný liečivý účinok,nakoľko je v popredí potenciál ľudskej osobnosti, nie historické fakty. To sa musí uvoľnene sledovať aspoň 5-6 častí a je jedno ktorých, Ľudia, akoby ste sa báli priznať, že si zaslúži plný počet?(2.10.2014)

• Mikecat

Doktorka na divokom západe, vojaci versus indiani a ich večné boje, sem tam nejaka zapletka, tak k ranajkam pozeratelné ako podmaz, kto má trochu rád Western.(26.1.2015)

Oproti běžným lékařským hovadinám mělo tohle aspoň zajímavé (dobře, aspoň "jiné") prostředí. Jinak neurazilo, nenadchlo a vůbec mě to tak nějak obcházelo.(17.3.2016)

Mě se vcelku tento seriál líbil , doktorské případy v "pravěku" moderní medicíny, bylo to zajímavé!!!(31.1.2017)

Seriál mého mládí a možná ideální seriál pro dnešní dobu? Žena, která se ve všem vyrovná mužům a rasová rovnost pro všechny. Teď si dělám trochu srandu, ale je vidět, že mně ta naše korektní společnost leze taky na mozek. :-) Zpátky k seriálu, jako mladého mě to bavilo. Povedlo se obsazení, všechny postavy mi byly sympatické a vcelku si na ně vzpomínám dodnes. Jednotlivé epizody měly poutavé příběhy a dokázaly mě vždy napnout. Pamatuji si, že seriál chodil každý pátek večer a já se na něj vždycky těšil... alespoň prvních několik sérií, pak to šlo bohužel trochu dolů a dnes už ani nevím, zda jsem to viděl do konce. Přesto doktorce Quinnové rád pošlu slušné tři hvězdy.(26.6.2018)

Každý díl seriálu je jak krátký filmík se vším všudy. Zasloužené 4*(11.10.2004)

Pamatuji si na ty slavné pátky, které jsem jako malý trávil s ČT1. Předkrm Neváhej a toč a hlavní chod Dr.Quinnová. Teď bych o to ani nezavadil, ale z nostalgie dávám 4*(13.10.2007)

• Formanka

Mám hodně ráda atmosféru tohohle seriálu, hudbu, Sullyho:), jejich propojení s přírodou, Mikeinu samostatnost a odvahu...vždycky se ve mně rozlije takový příjemný teplo, když se na to dívám. Pro mě hlavně pocitovej seriál........ Jsem znovu koukla na pár dílů a je to...laciný. Laciná romantika. Co se mi na tom tolik líbilo? Fakt zvláštní. Snižuju hodnocení.(29.1.2009)

• Carfait

Koukal jsem na to děcko, ale teď bych to rozhodně nesnesl.(16.3.2009)

• Pan_Bono

Tomu asi nikdy neporozumím. Hledal jsem slovo, který by se tento počin dal vystihnout napadá mě jedno-Naivní. Všecky počiny ,výrazy, události...Prostě hrůza!(27.8.2009)

*** si zaslouží především za věrohodné dobové kostýmy, stavení, kulisy, masky (indiáni, Sallyho paruka xD) a také za nádhernou přírodu amerického sředo-západu. Tímto je seriál pastvou pro oči. S obsahem je to horší. seriál postupně vadne jelikož je neustále o tom samém. Mikejla Quinnová je Matkou Terezou americké západu, je ochotna a hlavně schopna zastat se každého politicky, morálně, zdravotně atd...seriál je hlavně o soužití mezi lidmy...a tak spolu se Sallym(bizardní postava ztvárněná Joe Landem) věčně všechny poučujou, slouží jako prostředníci, obětovávají sami sebe pro druhé, každému dávají xkrát šanci---zkrátka jejich charaktery jsou ryzí pokladnicí všech cností, které člověk od přírody nemá:)----když se toto opakuje po několik serií začíná to být o hovně:)(1.9.2009)

• Medic.Droid

Hvězda za to, že sem se na to díval v mládí a fandil jsem jejímu lékařskému nadání. Jinak je to hrozný.(12.1.2010)

Keď ja neviem odolať tým kostýmom, koníkom, prostrediu, Indiánom... a odpustím aj pátos a niekedy nezmyselnosť.(2.5.2013)

• +sfinx+

Místo šatů měla nosit hábit jeptišek a ještě jí měli nasadit svatozář. Tahle viktoriánská morálka se do seriálu opravdu nehodí. Já bych sice byl (vzhledem k mému postoji k reality-show a dalším pitomostem) ten poslední, kdo by si stěžoval na nedostatek konfliktů, záporných vlastností a duševních poruch, ale jak je vidět - ani bezchybná světice, která má vždycky pravdu, není tím nejlepším řešením. Učitelka uhodila dítě? Jak otřesné - néééé že bych chtěla donášet nebo ji otevřeně konfrontovat, protože to já nedělám, já jsem slušná, ale tohle si nesmí dovolit. Pojďme ji alespoň zbičovat. Nebo to alespoň (s úsměvem a otevřeným laskavým srdcem) všude rozkecám a dotáhnu ji před městskou radu. Tam už ze zvyku budu jediná v opozici, ale to nevadí, protože filmaři mi pomohou a ukážou, že dítě se nesmí bít! Už ta absurdita samotné myšlenky epizody, která splácá násilí na dětech i výchovnou facku dohromady, ale zato vyjádří jasné a naprosto chybné poselství o výchově dětí, je k pláči. Když k tomu, ale ještě přimíchají matku Terezu, výsledek začne připomínat trapnou grotesku.(7.6.2016)

Seriál určený dětem. Doktorka Mike řeší nejrůznější životní situace a začne být nám dospělým hříšníkům za pár dílů svým neposkvrněným morálním štítem trochu protivná. Ale děti ji a její rodinu milují. Proč? Jejich svět je ještě rozdělen na dobro a zlo, na bílé a černé. Šedé zóny neexistují. Možná by na světě bylo trochu líp, kdyby nám drobátko tohoto vidění světa zůstalo i v dospělosti.(29.7.2019)

příjemná klasika, pěkny kus filmařiny..spíše pro ženy(6.5.2008)

Není to strašné, ale, jestli na to koukají doktoři, ty si musí rvát vlasy(23.8.2009)

Prostě se mi líbí nahlížet do života lidí v jiné zemi, v jiné době.(13.10.2009)

viděl sem asi všechny díly, když to šlo poprvé v TV, teď se docela divim... Zprvu dobrý, pak už to ale nudilo, skoro pořád dokola to samé ale jinak podané, nakonec vše dobře dopadlo a po stoprvní ne.. Ale jinak to bylo fajn / kostýmy, kulisy../(12.3.2010)

• atakua

Poměrně příjemný seriál, ale se spoustou moralizování a lékařských i historických překlepů. Takže se zapnutým mozkem je to na dvě hvězdičky, je to průměr, ale chyby jsou nepřehlédnutelné.(9.8.2010)

• Thrakan

Naprosto souhlasím s tímto komentářem, cituji: "AngelAngie ** Tak tenhle seriál nebyl nejhorší, bohužel mnohdy až moc absurdní a kýčovité."(6.11.2010)

• norionn

Na páteční večery celkem oddychová záležitost. Po čase ale celý seriál příšerně nudí, 50%.(22.12.2010)

Krásný seriál na který se dívám velmi rád. Vždycky, když se chci cítit dobře, vím, že sympatické postavy mne nezklamou. Líbí se mi, že každá z nich je tak do detailu vykreslená a lidská. Dr.Mike není dokonalá, to je hloupost. Dělá chyby jako každý a proto se s ní dokáže tolik lidí sžít. Ale čest ani morálka nejsou pro ni prázdná slova. Chápu, že v dnešní době zní některým lidem skoro jako nadávka, nebo hloupý vtip. Ale to je moc špatně. Nikdy nepochopím, jak může někdo kladné vlastnosti postav vnímat jako negativum. O inteligentní děj není nouze, řeší však problémy soužití a obecně lidského života. Jane je skvělá herečka a v některých epizodách to bezezbytku dokázala. Z většiny westernů má člověk pocit, že se kowbojové stříleli po práci ze sportu v duelech a sebemenší urážku mohla vyřešit jedině kulka. Chris s Calverou prominou, ale to je pitomost.(22.12.2010)

Dávna minulosť, piatok 20.00, česká televízii a "doktorka Majkyyyy" :) Rada spomínam. Možno dnes to pôsobí žartovne, ale kedysi, keď som ani nechyrovala o nejakom výbere a pozerala čo TV naservírovala, to bolo fajn.(12.10.2011)

výborný seriál(18.7.2012)

• Indio

Byla by to dooost rajcovní doktorka kdyby se nesnažila chovat jak babička vod Němcové.(9.4.2013)

Úžasný seriál, který mě chytil za srdce a nepustil. Dokonalost hlavní postavy na někoho možná působí nereálně a kýčovitě, já ji mám ale i přesto ráda.(3.1.2014)

Pan Keach nám dal dva skvělé seriály - Mladé jezdce, odehrávající se před válkou a Doktorku Quinnovou, odehrávající se po válce. Tyto seriály ve mě podnítily zájem o divoký západ a historii indiánů. Co na tom, že všechny historické události té doby se staly v Colorado Springs, některé byly o pár let posunuty a všichni velikáni té doby se přátelili s paní doktorkou. Líbilo se mi obsazení Johnyho Cashe a jeho lásky June, objevilo se tam i pár jiných zpěváku country. Všechny historické události jsou líčeny s citem a z pohledu obyčejných lidí. Dozvíte se spoustu věcí o minulosti a osobách s ní spjatých - Bella Starr, Sherridan, Custer, Washita, Black Kettle, U. Grant, gen. Parker, Pine Ridge, Thompson, Darwin, Ku Klux Klan atd. Seriál mám ještě raději po studiu Severoamerické historie - teprve teď oceňuji tu promyšlenost a detaily, které mi dřive unikaly.(13.3.2014)

Tento seriál mi připomíná dětství a páteční večery. Tehdy jsme Quinnovou miloval a chtěl jsem se s ní oženit. Dnes, s odstupem 10 let, vidím, že je to šíleně přeslazená limonáda odehrávající se v jakémsi westernovém městečku, ve kterým bych s místní paní doktorkou nevydržel ani den. Horší než ona už snad jenom ten zálesák Sully. Pokud musí Quinnová každý svý stanovisko vokecat a zdůvodnit, Sullymu stačí mrsknout sekyrkou co mám v tom svým teploušským pouzdýrku a je všechno rozhřešený.(22.10.2014)

Westernová telenovela, kterou jsem jako malý neskutečně žral. Z nostalgie dávám 60%. Jako příjemná oddechovka se dá vidět i po letech.(19.1.2015)

• 1990Jirik

No tohle kdyby viděli Jižani tak bych se obraceli v hrobech i s bílou kápí na palici.. Nebo ty neuvěřitelné krutopřísné operace od rýmy až po složitý tumor.. Na všechno není lék, na všechno je tu naše Doktorka quinnová.. Zas abych furt nekritizoval sem tam se tam ukáže opravdová existující postava tehdejší doby a za to dávám velké plus, když si k tomu ještě přičtu sem tam celkem zábavnou epizodu mám z toho tak 40% což jsou 2 hvězdy(22.2.2015)

Ano, je to trochu pohádka, doktorka všem pomůže, všechno vyřeší a všechny nasměruje na správnou cestu, ale je to prostě klasika, oblíbený seriál dětství/dospívání. Kdyby byli všichni lidé tak správní jako hlavní hrdinka, svět by byl bez poskvrnky:)(31.3.2015)

Ano, je to limonáda, pokleslý žánr, ale takto vypadá, když se to povede.(19.5.2015)

Je to líbivé a přímočaré, není třeba používat mozek a až na poslední 2 zbytečně vyhrocené série šlo o výborný rodinný seriál, který nemohl urazit a ukázal to nejlepší z tv stoky nazvané televizní seriál pro celou rodinu z let devadesátých! I šmíra se dá natočit vkusně.(20.8.2015)

K tomuto seriálu mě přivedla babička, asi se nechtěla dívat sama. :-) Líbila se jí hlavně ta láska mezi Sullym a Michaelou. Poslední asi dvě řady už se mi tolik nelíbily. Zvlášť co prováděli s indiány. A generál Custer, to byl děsnej zmetek, jestli si dobře pamatuju. Nelíbily se mi dva díly. Bludný kruh s Robertem E a Grace a Bratři, kde umřela Ingrid, Matthewova dívka, kterou si chtěl vzít. Dívala jsem se převážně kvůli Sullymu, on tu je k sežrání a pro dlouhé vlasy mam slabost. :-)(16.10.2016)

Takový Dr. House, bez sarkasmu a vtipu, mého dětství. Osídlování západu ještě nikdy nebylo romantičtější. Tak nějak přesládlý idealizovaný děj a místo kulek v tomto westernu létá "miluji tě"(11.3.2017)

Bez obalu mohu říct že je to čistě otravná telenovela s výraznou hlavní postavou mladé inteligentní lékařky, která přišla spasit westernové městečko plné vidláků a přes všechny ty možné i nemožné zápletky je všem jasné že jednou skončí s pohledným zálesákem Sullym a budou šťastně žít na mírném západě, který má do divokého výrazně daleko. Zní to strašně ale není tomu tak. Přes všechen ten kýč a klišé je to zajímavá podívaná s krásnou výpravou a hlavní postava je i přes svoji vyvýšenost nad ostatní poměrně lidská a sympatická. Proč tedy ne?(12.6.2018)