Kriminálka Anděl

TV spot 1
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (více)

Série(5) / Epizody(77)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

waska

Úvod série mě mile překvapil, postupem času jsem se při sledování dalších dílů dostával do nicotné letargie. Ale za odvážný pokus dám o hvězdu navíc. ()

FireTight

Na české kriminálky poslední doby docela dobrý počin, Stropnický mi překvapivě v roli šéfa vůbec nevadí a ani ostatní herci nepředvádějí výkony, za které by se měli nějakým způsobem stydět. V podstatě mi na Kriminálce Anděl nevadí takřka nic, tedy až na ty předěly, kdy je nějaký záběr na Prahu a obraz sebou cuká jak při epileptickým záchvatu... To mě dokáže pěkně nasrat a občas bych tu televizi raději i vypnul, jenže vždycky se rozhodnu to nějakým způsobem vydržet (třeba párkrát zavřít oči). Tím pádem mi z toho vylézá sice průměrná, ale stále moc hezky koukatelná kriminálka, která sice nějakým zásadním (vlastně skoro žádným) způsobem nerozvíjí osobní příběhy jednotlivých postav, na druhou stranu však o to více dostávají prostor samotné kriminální případy. ()

Gezi94

Sláva! Na TV Nova natočili normální seriál! Né vážně.Tenhle seriál je celkem akční ,případy jsou zajímavé a hlavně se tam neřeší vztahy.Obsazení je skvělé,hlavně dvojice Marek Taclík a David Švehlík kteří mě vždycky rozesmějou. Dala bych 3 hvězdy, ale připadá mi to podhodnocené. Nicméně jediné co mi doopravdy vadí, jsou ty flashbacky a rozmazané záběry na Prahu. Koukat se na dálnici nebo na paneláky není zrovna moc atraktivní. ()

nwx odpad!

Strašné. Scénáře nuda, nelogické, k smíchu, herci komedianti. Ta vaše policejní stanice, tam je mrtvo - 4 lidi ve studiu, nudné dialogy, ospalá akce, scénář o ničem. Hudba v pozadí? Strašná, inspirující se u Němců, u seriálů jako je Kobra11 atd, kde je hudba také katastrofální. A nakonec mám výtku k obrazu. To je totální hnus. Člověk se na to dívá v HD, ale takovou úděsnost jsem ještě neviděl. Okolní pořady, co běží před seriálem a po něm, ať jsou jakékoliv, mají o x tříd lepší obraz. Co je toto? Barvy žádné, vše neostré, jakoby to bylo natočeno zapatlaným umaštěným objektivem, kontrast obrazu nulový. Viděl jsem, že jste to vydali i na DVD. Podrž, jestli to tam vypadá stejně hnusně. Chudák ten, co si takovýto odpad koupí. Cokoliv je lepší, než toto. Dokonce i starý český seriál Pitaval může být pro vás velkou školou (když odhlédnu od ideologie), jak se má takový typ kriminálky točit, aby se na to dalo koukat. Fakticky, styďte se! ()

Parm1

Nechápu tak nízké hodnocení. Ano, je to jasná kopie NCIS, ale na české poměry je to překvapivě koukatelné, zábavné, i zápletky jsou zajímavé. A oproti některým dalším českým krimi seriálům se divákovi nesnaží vnutit ten hnus toho všeho. Já vám, když někoho zabijí, je to hnus, ale pokud mi to nenutíte, je to pro mě daleko koukatelnější, protože češi mají často problém udělat správnou atmosféru. Ale tady se jim to daří. 80% ()

VeeDee

Když člověk nemůže spát a chce vypnout, dá se... ale příběhy spolu s postupy policie a rozuzlením jsou uvěřitelné asi tak, jakože koště má křídla. K tomu občasná snaha o vtípek, která působí spíše trapně, a absolutně necharismatický Stropnický... na tři body se seriál u mě nevyšplhá. ()

Trixinka

Z mnoha seriálů tv Nova, stál po dlouhé době tento za sledování. 1-3. série mě bavily hodně, sjela jsem je celkem rychle za sebou, jak se říká jedním dechem. Řekla jsem si super, konečně seriál, který se neopírá o vztahy a je čistě kriminálně zaměřen. Za mě klidně 5*. Pak přišla po kratší pauze 4. série. Bohužel dostavilo se lehké zklamání. Po částečném odchodu postavy plk. Tomečka a dr. Benkovského to nějak ztratilo to původní "kouzlo". Přibyly nejen nové postavy, ale také větší záběr do vztahů a soukromí jednotlivých hrdinů (např. Tomáš + Lída, trable Lídy s manželstvím, Janin syn....). Co už ovšem poměrně zkazilo původní, pouze kriminální záměr seriálu. Také tam dost citelně chyběl ten původní vtip, Oliverovy hlášky.... Nicméně, to ještě nebylo to nejhorší. K mému velkému zděšení se tvůrci rozhodli pro další sérii tohoto seriálu. Po devíti letech, no jak to mohlo dopadnout. 5. série připomíná bohužel spíše Specialisty, jednotlivé případy jsou místy vyřešeny hodně nahodile, nové postavy do původní party moc nezapadají (Hes, Gondík). Opět zbytečné osobní vložky - rodinné trable rodiny Tomáše mohly být vyřešeny v jednom, max dvou dílech. Kvalita jde s přibývajícími řadami dolů, takže i svoje původní hodnocení snižuji. ()

Sandisek

NOVA jako vždy v životě nikdy nic originálního nevymyslí, jen neustále przní, vykrádá a kopíruje již 14854x omšelá témata. A navíc 20.07 to začalo a 20.21 už tam dali reklamu. Skvělá podívaná :))))) ()

Alojs

Příjemné překvapení a velký pokrok v novácké "naivní tvorbě". Samozřejmě, feeling zavání Amerikou, ale na druhou stranu - tenhle kabátek moderní detektivce svědčí. Herecké výkony uspokojivé, herci sympatičtí... potěší rovněž kamera a hudební stránka. Uvidíme dál. První epizoda zklamala pouze scénáristicky - slabší dialogy, všeobecně utahanější druhá půle. ()

TSZ

Tak opravdu nevycházím z údivu. Velice příjemné přeqapení české seriálové sezony, nechci být po prvním dílu příliš nadšený,protože vše dobré se ještě snadno může ve zlé obrátit:-),ale dojem je zatím určitě nejlepší ze všech nováckých seriálů. Dějově to určitě bylo slabší (alespoň v porovnání s jinými detektivními sériemi), zápletka byla rozluštěná vcelku rychle a bez nějakého překvapení, a dialogy jsou bohužel jako u většiny CZ seriálů dost nablblé, ale co se opravdu povedlo je vše ostatní: kamera na výbornou (moc fajn je modrý filtr), zrychlené prostřihy na pražský frmol působí poměrně zajímavě a cool, a herci? To je asi nejpříjemnější překvapení: David Švehlík potvrzuje svůj talent, který naznačil již v Dobré čtvrti, na Marka Taclíka si asi budu muset chvilku zvykat. Zastavil bych se u Heleny Dvořákové: na debut před kamerou je opravdu výborná a herecky působí mnohem "vyzráleji" než zkušenější kolegyně z jiných seriálů.Nejslabším hereckým článkem tak paradoxně působí ten, o němž se zřejmě uvažovalo jako o tahounovi: Martin Stropnický mě ničím přílišničím nezaujal, nehledě k tomu, že s pistolí v ruce působí až směšně. ()

BaronX

No, na C.S.I. Las Vegas a spol. to zatím nemá, chichi ;-)) ale na český poměry to docela ujde, hlavně Taclíka žeru prakticky v každý roli, takže si i zde myslím, že to drží nad vodou. ()

Tiiso

Tento pokus o kriminální seriál hodnotím kladně a lehkým nadprůměrem. Trpí sice několika nedostatky jako je absence většího napětí, nedostatečná charakterová prokreslenost policejních postav. Občas amatérské a sterilní ztvárnění. Ale přes všechny tyto nedostatky a v konfrontaci se stávající českou tvorbou, tento počin vyčnívá z průměrné šedi televizních výtvorů. Umí zaujmout a dokonce jsem si k hrdinům našel i citovou cestu a vcelku se na další epizodu těšil. Takže jsem rád za to, že u nás něco takového mohlo vzniknout a já jsem po několik večerů mohl v dobrém rozpoložení usednout k televizní obrazovce. ()

tucnak

Páni,to je divnej pocit dávat 4* seriálu z novy:) No uvidíme jak se to bude vyvíjet, třeba ještě budu hodnocení měnit. Zatim ale příjemné překvapení s pasujícími herci. Nesnaží se to o Ameriku, ale dobře (a to i vizuálně) využívají české reálie. Největší radost mi ale udělal Marek Taclík- do kriminálního seriálu se mi zdál absolutně šílenou volbou a z ukázek jsem čekala, že mě bude neskutečně vytáčet. A nakonec je z něj, podle mého, nejlepší postava. Jen tak dál! ()

Tythan

Sic na to nekoukám pravidelně, tudíž ano, přiznávím, neviděla jsem všechny díly, ale myslím, že si to čestně zaslouží alespoň mé tři hvězdičky. Myslím si totiž, le nikomu to nevnucuju, že tento, náš, čecký seriá narozdíl, od těch ostatních typu Ordinace a spol. je velice kvalitní. Né že bych zde obsazené herce nějak zvláště vyhledávala, ale inteligence, průběh a dokonce i slova jsou dobrá. Nepřijde mi zde nic trapného a jednotliné příběhy mají větsinou i dobrý smrnc. Člověk si u toho většinou i zapřemejšlí a taky se mi líbí, že hned v první scéně není poznat, kdo je tedy vrahem, nebo viníkem. Postě tím chci říct, že se na to dá koukat i přesto že je to náš český seroš a že sem se bála, právě toho že to bude děs. Nesmíte mi mí za zlé, že nesnáším Ordinaci, Redekci a třeba ještě Ulici, prostě mi to přijde hrozně stypidní a také jako neuvěřitelná ztráta cenného času. ()

merlinovic

Pokus o zkopírování kriminálky Las Vegas etc do českého protředí., herecké výkony od katastrofálni po průměrné, naprosto stupidní dialogy, naprosto předvidatelný děj. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017