Kriminálka Anděl

TV spot 8
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (více)

Série(5) / Epizody(77)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

coco.brice

na české poměry to není vůbec špatné...jen ..proč musí TV Nova kopírovat a nepokusí se vymyslet vlastní formát kriminálního seriálu?takhle je to jen Kriminálka(opsali jsme v USA)Anděl... ()

Margerie

Asi nejpovedenější moderní český seriál. Ne že by to byl nějaký zázrak, ale vzhledem k současné úrovni naší televizní tvorby je to pořád silný nadprůměr, i se svými cca 50%. ()

dewil21

Dá se na to koukat, dá se to poslouchat a to je na nováckej seriál až kam... Vykrádání Bruckheimera z toho sice čiší, no ale aspoň to má spád, docela solidní děj a na české poměry je to nevídaně nenudné. Třetí * je za Chýlkovou, protože ta je prostě vostrá... ()

PetiRe

Na české poměry mi tento krimi-seriál přijde hodně dobré. Viděla jsem zatím jen dva díly, takže nemůžu plně posoudit, každopádně jsem byla mile překvapena zpracováním, zápletkou a promyšlenými dialogy. ()

megan017

Ehm copak jste chtěli napodobit drazí režiséři?? Kriminálku Miami? Nezdařilo se. Češi kopčí, jak to jen jde. Naprosto hrozný dialogy, herecké výkony(jestli se tomu tak dá říkat) opravdu špatné. Viděla jsem i horší, ale ti milý herci, by měli zůstat u divadla a nikoliv zkoušet, na co nemají. Jediné, co tady uznám, je dobrá kamera. ()

Allka

Rozhodně jeden z těch lepších počinů jisté komerční televizní stanice :P Když nemám co jinýho na práci, zapnu to tam a v podstatě nikdy nelituju :) ()

J.e.r.e.c

Ze všech moderních kriminálních vyšetřovacích služeb speciálního námořnictva made in USA jsem viděl dohromady asi 20 minut a žádná z nich neudržela moji pozornost déle, než parlamentní projev Andreje Babiše. Kriminálka Anděl ano. Snad nikdy jsem nesednul k televizi s tím, že se na ni budu dívat, ale při nekonečném surfingu mezi stanicemi často představovala záchytný bod, u kterého jsem byl schopen tu hodinku, hodinku a půl strávit. Možná právě díky ignoraci zahraničních vzorů mi nevadí, že tohle je jejich česká kopie, a všechny ty vizuálně hudební předěly a hry s barevnými filtříky mě dost bavily. Je předem jasné, že v našich podmínkách se ničeho extra zajímavého nedopátráme, sériové vrahy, propracovaný obchod s drogami nebo války gangů tu nemáme, takže tenhle typ seriálu obvykle stojí a padá s partou vyšetřovatelů. A tady je to ten správnej tým. Stropnický je štramák non plus ultra a navíc, kolik špičkových politiků, potažmo ministrů, si takhle „lítá na druhý straně hranic“ ? Arnolde, už nejsi sám. Buddy dvojka Taclík-Švehlík je sehraná jako rytmika Iron Maiden, dámský šarm dodává sympatická Helena, roli benjamínka tlustej kancelářskej krysa, v márnici se skalpelem ohání Sova junior a je to. Akorát na šéfa je potřeba dávat si mejzlík ! 70 % ()

milwaukee

Docela to jde, tedy lépe řečeno, šlo. První serie bez problémů, ale když odešel Stropnický a přišla Adamovská, tak už to není ke koukání. Původně jsem dal tři hvězdy, ale teď stahuju na dvě. ____ Po čase stahují na jednu hvězdu. Teď už se na tenhle seriál nedokážu podívat. Je mnoho lepších. ()

Belsazar

Trapné, ale ne zase tolik, abych tomu dal odpad. Stropnický nepůsobí moc přesvědčivě, ale mohlo to být mnohem horší. ()

JohnZ87

Vcelku koukatelná variace na americké kriminální seriály, kterou bohužel sráží nesympatické obsazení. Tvářit se jako arogantní povýšený kakabus bez známek emocí, to je bohužel v tomto seriálu zejména u hlavních rolí standard - čest výjimkám. 45% ()

G04T

Klasická česká kriminálka, která neurazí ani neosloví. Musím pochválit skvělou hudbu Jana P. Muchowa a v tomhle seriálu mi hodně sedl Stropnický. Motivy nejsou ničím originální, ovšem zpracování je trochu lepší než klasické české krimi seriály jak je známe, ale nemyslete si, že je to zas taková sláva, ale přesto trochu mě sral pokus o zpracování na styl amerických krimi seriálů. ()

RedRose

Takový kolísavý televizní průměr, který nijak nenadchne ani nijak neurazí... Pana Stropnického jsem vždy bral jako běžného herce, kdy vím kdo to je, ale není to ani můj oblíbenec, ale ani mi nijak nevadí. Tady dle mého neodborného názoru vyčnívá (společně s malou rolí Freje a Mejzlíka) nad zbytkem týmu a překvapivě všechny díly, ve kterých není mi přišly o řád slabší... Švehlík a Dvořáková mi moc sympatičtí nejsou, takže se to tak nějak převaluje v tom průměru... 53% ()

hanicka16

Tento serial s pribyvajicim casem stratil to kouzlo a stal se z nej bezny krimi. Herci jako Svehlik, Taclik a Novotny to trosku drzeli nad vodou ()

Suomi

Tak tolik kopírování kriminálek jako je Las Vegas,Miami a další jsem ještě neviděl,sem tam se na to dá dívat,ale jelikož je to na Nově a reklamy jsou pomalu každých 10minut-pořádně znechutí dobrý film, natož tuto slátaninu. ()

mig21

Konečně český seriál, který z policajtů nedělá tajtrlíky hodné posměchu, ani nesmrtelné hrdiny. Martin Stropnický dokazuje, že když se nepitvoří (viz katastrofální krávovina On je žena!), je nadstandardní herec, David Švehlík, Marek Taclík a ostatní kolegové odvádějí slušné výkony, vizuálně je seriál taky zajímavý. Uvidíme, jestli se podaří udržet slušně posazenou dějovou laťku i do dalších dílů a řad… ()

amyth

Nova se za každou cenu snaží chrlit vlastní napodobeniny různých žánrů a tentokrát si ukousla nestravitelný žvanec. Ono už i ty originál kriminálky jsou nudné a tisíckrát omílané, ale zasadit to do českého amatérismu a korunovat to lidmi bez talentu v čele se zkrachovalým Stropnickým .... to je teda síla. Kloubouk dolů před Novou a českým divákem. Ulice nadále zůstává nejkvalitnější tvorbou Novy a to už si myslím, že je dost tragické. ()

Stejšn

Za to neustálé třepání kamerou, rádoby efektní zrychlovačky a rozostřování obrazu bych autorovi dal pár facek. ()

Quendi

Ano, provedení i název lehce obšlehávají ze zámoří, ale to nevadí. Každý nový a odvážný počin je třeba ocenit, i kdyby jen proto, že se na něm mohou tvůrci učit. Na naše poměry je Kriminálka podezřele normální seriál, se silným hereckým základem, který výjimečně krachuje na něčem jiném než na herectví. Provedení je totiž tak absolutně sterilní a akce téměř nulová, že celá stopáž je jen kompilací vrtání se v technických detailech kriminálního činu a celkově relativně úmorné čekání, zda se konečně stane něco zajímavého(nestane). A to se po pár dílech dost rychle omrzí. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017