Na doživotí

Krimi / Drama / Mysteriózní / Komedie
USA, (2007–2009), 23 h 3 min (Minutáž: 42–52 min)

Damian Lewis, Sarah Shahi, Adam Arkin, Brent Sexton, Donal Logue, Brooke Langton, Robin Weigert, William Atherton, Jessy Schram, Caroline Macey (více)

Série(2) / Epizody(32)

Policista Charlie strávil dvanáct let v těžkém vězení za vraždy, které nespáchal. Nový soud mu přiznal pohádkové odškodnění a právo na práci detektiva. Spolu s novou parťačkou ho teď čeká první případ. (oficiální text distributora)

MeaCulpa

Poslali ho neprávem do lochu, tam se málem zbláznil, ale očištěný je zpět a chce zjistit kdo to na něj ušil. Není to naprostá pecka jako Dexter, ale těch 50 minut uteče zatraceně příjemně 7/10 ()

CliffLee

Damien Lewis je naprosto skvělý i ostatní osazenstvo se sem tam předvede. V první sérii se i drží dobrý děj, který je dopře pojatý a natočený (vůbec mi nevadily ty dokumentární vsuvky). Ovšem v druhé sérii seriál upadne nekompromisně do průměrného krimi seriálu, který vedou už jen občasné kouksy do Crewsovi skládačky jak to všechno bylo a kdo za tím stál... 1. série 8/10, 2. série 6/10 ()

Henry Morgan

Seriál plný jemného, suchého někdy i černého humoru a přitom tak úderného a trefného v podání hlavního hrdiny, který je posedlý pravdou, ovocem a rýchlými vozy. Je nadmíru tolerantní, usměvavý někdy i naivní a přitom také bystrý, kontroverzní a skvělý pozorovatel. Je to prostě frajer a jediné co se pokazilo je pravděpodobně vysílací čas a malá reklama, protože jinak ten serál stojí za sledování. Pokud jste získali dojem, že se jedná o jakousi one man show, díky tomu, že zde vychvaluji pouze detektiva Crewse, tak se nenechte mýlit. Je tam mnoho zajimavých postav, které dotvářejí a zcelují jednotlivé příběhy v který vytvářejí vtipné, ale i neveselé chvilky. Nicméně tvůrci seriálu velmi dobře věděli na jakého herce vsadit do hlavní role a dali mu velký prostor. ()

Jaxx84

Life těží popularitu hlavně ze sympatických herců. Damina Lewise zbožňuji už od Band of Brothers. V roli vězením a karmou proměněného policajta hraje výborně, originálně, sympaticky. Avšak to v čem seriál ztrácí jsou jednodílné zápletky. Někdy zajímavé, jindy méně, ale to napětí z pokračování zde naprosto chybí. Ano, je zde "případ Crews" proplétající se skrze obě série, ale i ten postupně ztrácí na dramatičnosti. To ovšem nic nemění na tom, že Crews je tak odlišný a jeho myšlení tak originálně praštěný, že nás přilepí k obrazovkám. Do konce mi chybí 4 díly, třeba se příjemně překvapím. 8/10. ()

playboy_05

Výborný seriál, skvělý Damian Lewis v roli flegmatického a ne tak docela normálního detektiva. Vedlejší postavy super - dobrácký Ted, neuvěřitelně krásná Reesová a ve druhé řadě sem si oblíbil hlavně cool hláškujícího Tidwella...32 celkem vyrovnaných epizod, žádné zdlouhavosti nebo kýčovité pokusy o protažení, ale možná to chtělo trochu delší závěr, pasáž s Reesovou na lodi Rayborna jsem tak uplně nepochopil...a věta "There was six, now is five, and easily can be four" se ve finále taky neobjasnila, konec byl pro mě takovým menším zklamáním, ale i tak zasloužených 80% ()

Rodin

Výborný (ovšem úděsně nadabovaný) Damien Lewis, který opakovaně přesvědčuje, že nebude jen hercem jedné role v BoB. Už i v jinak vcelku průměrném seriálovém zpracování Ságy rodu Forsythů podal výborný výkon, a tady v něm na úplně jiném prostoru a kontinentu pokračuje. Vcelku průměrnou záležitost tak jeho účast povyšuje do 80% nadprůměru. ()

Petus

Tak originální hlavní hrdina by si zasloužil rozhodně víc dílů a víc rozvinout. Nestalo se a věčná škoda tomu. Charlie Crews mě totiž dostal. Beze zbytku. ()

Lavinia

Naprosto geniální, znovu a znovu zábavné. A konec po dvou sezónách si chválím, alespoň to nedovedli ad absurdum, což bych dokázala i sama, vymyslet stupidní pokračování a hledat donekonečna dalšího a dalšího zloducha. Takhle kompaktní, jasné a řízné řešení. ()

wege

Seriál měl neskutečný potenciál, který nikdy nebyl využitý. Začátek byl super, skvělý Lewis, skvělá Shahi, dobrá záplatka. Nicméně to je tak všechno, první série ještě šla, druhá ani moc ne. Hlavní zápletka skončila tak nějak divně nedořešená/nebo to řešení bylo šité velmi horkou jehlou. Úplně z toho čiší, že to mělo pokračovat a možná by se to nějak více vysvětlilo, ale nepovedlo se. Navíc ten závěr druhé série vůbec neseděl na to, jak se vztah mezi nimi postupně vyvíjel. Zcela jistě jim na sobě záleželo, měli se rádi, ale láska? Nebo to špatně chápu. ()

mekele

2.serie pravě začala..pro mě osobně první dil překonal určitě díli v první serii. skvělá hudba, zajímavý příběh a dojemný konec, co víc si přát!!..na konci 2he serie...Vinikající-především případ ze zdi se začíná velmi slibně rozjíždět..skvělý šéf(šlapání na nohu musí pobavit snad každého:). Ukončení serialu je převiliká škoda..Stejně jako kdysi byl ukončen New amsterdam - mrzí mě to jen pro tože publikum radši sleduje "celebritami nabité" Dancing.... a jiné!¨ ()

RobbieM@N

Jediné co zazlívám postavě Damiena Lewise je nepochopitelná nechuť zasouložit si s andělsky vypadající právničkou, už to jméno "Constance" nahrává skutečnosti, že je přímo božská, následují pouze klady, nechybí mu charizma, hraje perfektně, jeho parťák je krásná roztomilá íránka, a na účtu má kolem 50-ti milionů dolarů (kdo ví kolik zchramstly daně), avšak sidekick, ekonom, nehraje zrovna moc dobře. Scénář překvapit nemůže, kriminální případy nejsou tak zajímavé jako jeho osobní život, ale celou první sérii to bylo dobře vyváženo. Z mírně originálního námětu se dalo vytřískat víc, režijně je to televizní rutina. Durhá série je už ale mizerná. ()

epoh

A to by člověk řekl, že na poli televizního seriálu už nejde s ničím novým a zajímavým přijít... ()

lord Ball

Seriál o neprávem zavřeném poldovi, který poté dostane 50milionů odškodného a zpět svou práci. Každý díl je výborný, Charlie Crews při řešení případů dost využívá zkušenosti které nabral ve vězení, mimo svojí práci stále řeší kdo je odpovědný za to, že musel jít do vězení. No a navíc Sarah Shahi je naprosto rozkošná :-) ()

LukKon

Seriál sa dočkal len jednej a pol sezóny, vďaka Bohu. Nie že by sa mi nepáčil, ale ... Seriál ťaží hlavne z toho, že hlavný hrdina chce pomstiť svoj ničím nezavinený pobyt za mrežami. Za túto "dovolenku" dostáva náhradu v podobe miliónov USD a celý seriál je vybudovaný len na extentrickosti hlavnej postavy (priznajme si, že krásne policajtky vidíme v každom US krimi seriáli). Takže časom by sa z neho stal šedý priemer, ktorý by nevedel ničím upútať a prilákať nových divákov a teda je dobre, že sa dočkal len tak málo častí, v ktorých si dokáže udržať nadpriemernosť. ()

me_george

Výborné obsazení, výborný nápad, zpracování pokulhává. Zajímavé momenty a nápady zabíjí konvenční zpracování konvenční americké provenience (CSI apod.) a krátká stopáž, kdy je pak všechno jako z rychlíku. Ale koukatelné to je. ()

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí