Prolhané krásky (TV seriál)

Pretty Little Liars

Roztomilé mrchy

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010 - 2017, 119 h 41 min (Minutáž: 141x44 min)

Tvůrci:

I. Marlene King

Michael Suby

Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale, Shay Mitchell, Sasha Pieterse (herec, a.z.), Ian Harding (herec, a.z.), Laura Leighton (herec, a.z.), Janel Parrish, Holly Marie Combs, Chad Lowe, Tyler Blackburn, Keegan Allen, Lesley Fera, Tammin Sursok (herec, a.z.), Lindsey Shaw, Andrea Parker, Torrey DeVitto, Nia Peeples, Drew Van Acker, Brendan Robinson, Cody Christian, Nolan North, Brant Daugherty, Bryce Johnson, Yani Gellman, Bianca Lawson (herec, a.z.), Julian Morris, Roma Maffia, Vanessa Ray, Dre Davis, Ryan Merriman, Sean Faris, Jim Abele, Amanda Schull, Amber Borycki, Carlson Young, William "Big Sleeps" Stewart, Parker Bagley, Diego Boneta, RJ Smith-Tillman, Claire Holt, Gregg Sulkin, Roark Critchlow, Adam Lambert, Arden Cho, Patrick J. Adams, Anne Marie DeLuise, Annabeth Gish, Nicole Gale Anderson, Kamar de los Reyes, Larisa Oleynik, Amanda Leighton, Meg Foster, Charles Hittinger, Nick Roux, Luke Kleintank, Nathaniel Buzolic, Julianna Rose, Natalie Hall, Reggie Austin, Niyanta Acharya, Alexia Pearl, Bekka Prewitt, Steve Talley, Mercy Malick, Chloe Bridges, Eric Steinberg, Noel Arthur, Steven Krueger, Jared Kahn, Natalie Floyd, Michael Mantell, Sydney Penny, Ryan Guzman, Brian Letscher, Paloma Guzmán, Cathy Ladman, Jonathan Langley, Justin Giddings, Cherie Daly, P.J. Boudousqué, Rose Abdoo, David Cade, Henree Alyse, Miranda Rae Mayo, Aurora Perrineau, Keith Powers, Wyatt Nash, Tilky Jones, Aeriél Miranda, Chantal Thuy, Ayman Samman, Bernard Curry, Rebecca Breeds, Carlos E. Campos, Lak Rana, Maddie Ziegler, Anne-Marie Johnson, Nishi Munshi, Danielle Macdonald, Alan Maxson, Heather Mazur, Rolando Boyce, Nikki Hahn, Brandon W. Jones, Patrick Bristow, Roberto Aguire, Kara Royster, Nicholas Gonzalez, Christine Avila, Dawn Brodey, Nikki Crawford, Keith Szarabajka, Sprague Grayden, Patti Yasutake, Andrew Carter, Emma Dumont, Edward Kerr, Gabriela Fresquez, Yvette Freeman, April Grace, Alona Tal, Kristen Cloke, Charlotte Rae, Paula Newsome, Daniel Travis, Connor Trinneer, Billy Blair, Kevin Brief, Ruben Garfias, Marmee Cosico, Betty Buckley, Karl T. Wright, Anthony Tyler Quinn, Alex Weed, Ray Fonseca, Sterling Sulieman, Michael Karman, Mary Page Keller, Robbie Amell, Lynne Alana Delaney, Shane Coffey, Julie Zhan, Brandon Firla, Rebecca Kessler, Helena Barrett, Stephen Park, Nick Tate, Doc Farrow, David Coussins, Mark Beltzman, Jim Hoffmaster, John O'Brien, Greg Cromer, Gibson Bobby Sjobeck, Huw Collins, Travis Winfrey, Titus Makin Jr., Lulu Brud, Elizabeth McLaughlin, Skyler Day, Isabella Kai Rice, Aidan Gail, Dylan Garza, Kelsey Crane, Reshaun Jones, Blake Berris, Amy Yasbeck, David DeSantos, Anjali Bhimani, Chiara Aurelia, Teo Briones, Michael Grant, Kim Estes, Jed Rees, Bryce Johnson (a.z.), Rumer Willis, Melanie Mayron, Brian Dare, Brett Dier, Irwin Keyes, Michelle Hurd, Wes Ramsey, David Haley, Aeriél Miranda (a.z.), Jake Weary, Andrea Parker (a.z.), Ursula Taherian, Steve Talley (a.z.), Jake Weary (a.z.), Jackie Debatin, Natalie Hall (a.z.), Oliver Kieran-Jones, Michael Halsey, Lauren Tom, Exie Booker, Christopher Grove, Janel Parrish (a.z.), Jay Jackson, Bonnie Root, Sarah Buehler, Jim Abele (a.z.), Brandon W. Jones (a.z.), Rebecca Breeds (a.z.), Eric Steinberg (a.z.), Holly Marie Combs (a.z.), Chad Lowe (a.z.), Torrey DeVitto (a.z.), Lesley Fera (a.z.), Vanessa Ray (a.z.), Huw Collins (a.z.), Nolan North (a.z.), Dre Davis (a.z.), Max Deacon, Drew Van Acker (a.z.), Sydney Sweeney, Murphy Dunne, I. Marlene King, Josh Clark, John Marshall Jones, Elizabeth Anweis, Ryan W. Garcia

Komentáře uživatelů k TV seriálu (290)

Není divu, že lidi Krásné malé lhářky neustále přirovnávají k Zoufalým manželkám. Jsou to čtyři nejlepší kamarádky, každá s děsivým tajemstvím a společně řeší záhadnou smrt té páté, zatímco je vydírá záhadný anonym A. Zásadní rozdíl je ten, že Zoufalky jsou břitká komedie a satira, kdežto PLL se berou hodně vážně, a kvůli tomu bohužel stihnou do posledního naplnit všechna žánrová klišé. Přesto, že se na ně příjemně kouká a cast je skutečně sympatický (snad víc než hlavní děvčata těší před kamerou zase vidět Lauru Leighton, Sydney z Melrose Place), mám po pěti řadách dojem, že jsem pěkně promrhal nějakých 90 hodin svého života. Na šestou řadu se ale stejně podívám. PS mužský cast PLL je k ničemu, Ezra, Noel, Ian a třeba Wren jsou od sebe prakticky k nerozeznání, obzvlášť v šerých scénách (kterých je v PLL požehnaně), a tak žádné šokující odhalení nikdy nemá patřičný efekt, protože místo "WTF?!" jen mhouříte oči na obrazovku a snažíte se přijít na to, kdo to sakra je.(9.8.2010)

• Faidra

Twin Peaks 902 10? Nedík.(22.4.2013)

Líbí se mi jedovatá roztomilost a podezřívavá atmosféra. Není nijak těžké si zamilovat hlavní hrdinky, protože jsou k sežrání. Příběh je napínavý a musím se přiznat, že u některých dílů ani nedýchám. Nevadí mi, že nás tvůrci stále napínají, ale nemůžu se dočkat odhalení A. Oblíbené postavy: Spencer, Toby, Hanna, Caleb(21.5.2011)

Zajímalo by mě, jak si PLL poradí s dějem v dalších sériích (pokud budou), ale momentálně mě to baví a nemůžu se dočkat dalšího dílu:) Jinak sympatické postavy,napětí u každého dílu..nemám co vytknout:-) EDIT 4.8.2011 Čekala jsem, že druhá série konečně přinese něco nového, nějaký zásadní spád a ono nic.. děj je akorát natahovaný, až to přestává bavit .Neustále se točíme kolem toho samého a místo aby holky konečně ze svých problémů nějak vybruslily, zamotávají se do nich víc a víc a já se přestávám orientovat .Navíc si až podezřele často všímám strojených dialogů a špatného herectví (například u Emily). Třeba se k tomu později zase vrátím,ale protentokrát jsem musela PLL vypnout uprostřed dílu a snížit hodnocení o dvě hvězdičky.. Obrovská škoda nevyužitého potenciálu. Radši si jdu pustit Zoufalky.(3.3.2011)

Po první sérii: Zoufalé manželky pro teenagery. I já se tomuto přirovnání neubráním. Klasická americká vztahovka doplněná o mysteriózní linku, ano, občas člověk převrací oči v sloup a leccos musí překousnout. Hlavní hrdinky se rozhodně nechovají jako šestnáctileté děcka a některé na to ani nevypadají, ale tak co, až budu chtít něco realistického z teen prostředí, pustím si britský Skins. Prostě mě to baví. O nějakých velkých hereckých výkonech se nemůžeme vůbec bavit, ale chemie mezi postavami funguje na jedničku. Občas si říkám, že čas strávený u tohoto seriálu by šel jistě využít mnohem lépe, ale když já chci tak vědět, kdo je "A" a kdo je vrah. Po druhé sérii: Musím jednu hvězdu ubrat, scénář je čím dál tím hloupější a některé věci už se nedají překousnout tak snadno jako v první sérii.(16.8.2012)

"Two can keep a secret only if one of them is dead." Tenhle seriál jsem si držela v zásobě už pěkně dlouho, protože jsem měla pocit, že by se mi mohl líbit. Oh, omyl, nelíbí se mi. Miluju ho. Tady se najde snad všechno romantika, napětí, holčičí problémy, trochu humoru a hlavně mě po třech sériích neustále dokáže překvapovat a ani na chvíli nenudit. Pro mě je to rozhodně jeden z nejlepších seriálových objevů letošního léta, jen mě teď snad zabije, že budu muset na další díl čekat až ho odvysílají, byla jsem zvyklá na to koukat denně. Jediná věc, kterou bych tomu vytkla, a která mi ze začátku trochu vadila bylo, že jsem myslela, že to bude jako u každého seriálu jedna záhada/jedna série, začínám se občas bát toho, jestli se nakonec vůbec dozvíme kdo zabil Alison. 5* btw. naprosto geniální úvodní titulky.(4.10.2012)

Co bych napsala.. nečekala jsem, že to bude tak dobrý ! Baví mě to od prvního dílu, a i když nemám shlédnutou zatím ani první sérii, věřím, že se jen tak můj názor nezmění. Natočeno tajemně, tak, že se opravdu těším, jsem napnutá, co se stane a zároveň zachyceny normální starosti dívek, které řeší své problémy a mají svá tajemství... a vše propojené do posledního detailu, který se každou chvíli vyzradí. Zvraty, příjemné chvíle, ale i módní přehlídka a prostě pokoukání na ty jejich tvářičky, mi asi někdy stačí, aniž by zrovna říkaly něco chytrýho. Začínám mít ráda hodně postav, příběh je hezky propojený a já nemůžu jinak, než jim držet palce. :)(28.10.2011)

Středoškolský odvar Zoufalek bez komediální stránky. Stejně jako Gossip Girl nebo třeba O.C. je o zbohatilicých rodinách a jejich problémech, obrovských rozdílech mezi vrstvami, vztazích, neustálém posílání sms. Aspoň podle poslední věty to zní jako opruz, nicméně jde o první sérii, která má určitý nápad, zatím z něj těží a scénáristi se nesnaží ohýbat děj přes koleno (jak tomu bývá u dalších řad), no uvidíme, co dál...(27.3.2011)

• kingik

Klady: pěkné holky. Zápory: kravina na pátou a x-té opakování příběhu v nesnesitelné seriálové dikci. Mé hodnocení: 40%(27.1.2013)

Sledovaní seriálu jsem hrozně dlouhou dobu odkládala.. Ale potom, když jsem zhlédla prvních pár dílů, chytlo mě to tolik, že zbytek jsem měla zhlédnut během chvilky. Už teď nedočkavě očekávám další díly a přemýšlím Who is A?! Edit (po 5.serii): Ze seriálu se pomalu ale jistě stavá velká nuda, asi ze zvědavosti dokoukám až do konce, ale vzhledem k velkému množství postav a zápletek se v ději už značně ztrácím..(15.11.2011)

Ze začátku jsem PLL zbožňovala, bohužel každá série navíc seriálu ubírá. 4. série je zatím nejhorší.(30.8.2011)

Po první sérii si nejsem jistá, jak tohle hodnotit. Na jednu stranu jsem si v průběhu na postavy docela zvykla a zajímá mě, jak to bude pokračovat, na druhou stranu, příběh si mě zdaleka nedokázal získat tolik jako třeba, když jsem začínala sledovat Gossip Girl nebo The Vampire Diaries. Na čtyři holky v hlavních rolích se sice pěkně kouká, a osobně mám ráda Lucy Hale, ale ani jedna nehraje (aspoň teda v první sérii) moc dobře. Tímpádem tam chybí nějaký ten charismatický herec, který hned zaujme. Snad tedy s výjimkou Caleba - díky bohu za něho, že se tam v druhé polovině seriálu objevil. Doufám, že bude účinkovat i v pokračování. Na to se sice plánuju podívat, ale něco mi říká, že se to s tou hlavní tajemnou otázkou "kdo že vlastně je A?" bude táhnout napříč sériemi, a to by později mohla už být otrava. No uvidíme. 2. SÉRIE: Podobná úroveň jako první série. Místy je to hodně přitažené za vlasy a opravdu málo pravděpodobné (oproti například TVD, kde je minimálně ten děj zasazený do mystického světa plného upíru, čarodějek a vlkodlaků, tady je děj zasazený do naprosté reality a o to míň to vyznívá uvěřitelně). Přijde mi zkrátka šílené, aby "A" viděl/a úplně všechno. Na druhou stranu jsem si na sledování tohohle seriálu docela zvykla, a tak budu nejspíš pokračovat i u následující série... Jen si říkám, jak dlouho to bude ještě trvat, než v seriálu dojde k nějakému pořádnému velkému zlomu. Konec druhé série mi ještě tak zásadní nepřišel a ani mě to moc nepřekvapilo. 3. SÉRIE: Ještě o něco horší než předchozí série. Přijde mi, že tvůrci vaří dost z vody. Místy jsem se ztrácela v ději, je to už na můj vkus moc překombinované a mnoho z toho je opravdu málo pravděpodobné... nehledě na to, že postavy dělají stále ty samé hloupé chyby, což oddaluje odhalení toho, kdo za tím vším je (samozřejmě chápu, že je to vlastně záměr). A proč si ty postavy konečně nepřiznají, že Alison vlastně žije?? (nic ve zlém, ale jak si pořád můžou myslet, že to všechno jsou jen halucinace, když ji náhodou uvidí?). Zkrátka, celé to směřuje ke stále větší nesmyslnosti. Tak jsem si položila otázku, co mě vlastně nutí se na to dál dívat. A musím říct, že bohužel pouze ty sympatické herečky, na kterých to ostatně celé stojí. Především mě baví sledovat Lucy Hale a styl oblékání její postavy (Aria). Plus taky pár zajímavých mužských představitelů - především Tyler Blackburn, a pak nově taky Gregg Sulkin. Abych ale pouze nekritizovala, musím říct, že herecké výkony hlavních představitelek se od první série o něco zlepšily. Jde vidět, že hraní v populárním seriálu je pro ně ve výsledku dobrá herecká výchova.... Když to ovšem shrnu, tak musím přiznat, že na mě zkrátka jen fungují populární trendy tohoto typu seriálu (hezké tváře herců + moderní styl + trocha té napínavosti + sem tam dobrá hudba), přestože o kvalitě děje se rozhodně mluvit nedá... no co už, v tomhle jsem asi prostě běžný seriálový konzument. Nebudu si tu na nic hrát. A nejspíš dám ještě šanci i pokračování. ~(3,2)~(27.9.2015)

• Kailo

Hello Upper Rosewood, I have something I want to tell you, but you have to promise to never tell anyone... Do you swear on your life? Jakožto fanda Gossip Girl jsem se s nadšením musel kouknout na pilot a moje pocity jsou smíšené. Postavy zajímavé, ale jednoduché... Z GG jsem si zvykl na modní průpravu v jednotlivých dílech a i tady si rád oblečky slečen (hlavně slečny samotné) prohlídnu, ale to nic nemění na tom, že tu máme další Guilty pleasure seriál... Atmosféra dobrá, ale uvidíme jak se to vymysterizuje dále. ?% [HD](27.6.2010)

• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 13.5.2012, réžia slovenského znenia (MARKÍZA) = (13.5.2012)(13.5.2012)

Asi každého filmového a seriálového fanouška při sledování Pretty Little Liars musí napadnout kombinace Zoufalých manželek, Twin Peaks a nějakého seriálu ze střední nebo vysoké - Gossip girl, Beverly Hills apod. A já jsem měl všechny zmiňované seriály moc rád, takže jejich kombinaci nadšeně vítám. Obzvláště si libuji v tajemných příbězích, kdy se pátrá v minulosti, tahají kostlivci ze skříně a vhodně servírují dějové zvraty. Nad nějakým klišé jsem schopný přimhouřit oči. Hodnotím zatím po první sérii a prvním dílu druhé série.(16.6.2013)

1.séria - 100% 2.séria - 95%, 3.séria 100%, 4.séria 90% 5.séria 80%(19.7.2012)

Strašně dlouho jsem tomuto seriálu odolávala, až jsem se na něj nakonec za podzim vrhla, všechny dosud vydané epizody zhltla během pár týdnů a asi 2 měsíce musela čekat na nové díly. Kdybych to udělala jako minulý rok s Gossip Girls, že bych si počkala, až to celé skončí a pak to teprve zkoukla, možná by to bylo lepší :). Nic to ale nemění na tom, že mě to vtáhlo. Přestože je to přitažené za vlasy a už trochu zdlouhavé, ani na chvilku mě to nepřestalo bavit. Jen teda nevím, jak budu zvládat vždycky ty půlroční přestávky .. :)(7.1.2014)

• Chickenka

Hned po pár dílech se stal mým oblíbeným. Nejen, že jsem zpočátku nevěřila, že tenhle "teenagerovský" seriál bude mít takový potenciál, dokonce jsem se obávala o velkou podobnost s Gossip Girl nebo o mladší verzi Zoufalých manželek. Místo toho obrovské překvapení po 2 dílech. Konečně seriál s odlišnou zápletkou, který vás nutí sledovat seriál dál a dál. Člověk neví, kdo A je, jelikož scénarísti bravurně kličkují mezi podezřelými, nedávají nám moc vodítek, nejspíš si pak připravujé velké odhalení na konec. Baví mě to moc (!), dokonce i po tolika dílech to má stále švih a spád. Velký důraz tvůrci kladou také na propracovanost a propojenost postav. Oblíbené postavy: Spencer, Ezra(11.1.2012)

• prsvl

Hrozně průhledná a šablonovitá blbost, ale viděl jsem jen pár dílu z nějaký pozdější série.(30.10.2012)

Už hneď v priebehu pilota som z tohto seriálu mala zmiešané pocity. O čo sa vlastne postavy snažia svojim nelogickým konaním? Hovorím o tom, že jeden bozk a hneď je z toho veľké halo. wtf people? long story short - they are exaggerating things. Nespočetné množstvo predvídateľných scén, pre mňa najokatejšie boli scény medzi školačkou a učiteľom. Sledovanie ďalších epizód hlavne kvôli krásnej Shay Mitchell. Neskôr pre najnormálnejšiu (prvé 2 série) postavu, Toby. Časom ma tento divný seriál začal baviť, no vo svojej podstate, čisto iba pre mysterióznu zložku. Tak ako to vidím ja je, že tento seriál má v sebe potenciál, ktorý by sa využil na vyššie hodnotenie, keby hlavné protagonistky neboli namachlené, nezrelé, naivné, hlúpučké 16r dievčatká (tváriace sa, že majú 20, a skúsenosti nie veľmi bystrých 30-tničiek) s ich nezmyselnými milostnými vzťahmi. 1.séria - Hlúpučké školačky sú amatérky, neschopné vytvoriť plán na obranu proti A, a ktoré dávajú A príležitosti how to screw with them. No odrazu v 2.sérií (they think) they know how to play hard. Bottom line - sledovanie tohto... (nech je to čokoľvek)... kvôli handrám, sa oplatí.(19.6.2012)

• phoebess

První série mě (až na nepovedené finále) docela bavila, ale co předvádí v té druhé, mě přivádí k šílenství... Snižuji na dvě hvězdičky a přestávám seriál sledovat. Raději těch 40 minut na díl budu věnovat něčemu užitečnějšímu.(7.8.2011)

• ivishka

My dva - já a tento seriál PLL si rozumět nebudeme. Viděla jsem pár dílů přiznám se nesourodě a vůbec bez nějaké návaznosti a řekla jsem si - v čem je asi tak zakopaný pes? Proč všichni tak žerou tento seriál? Tak jsem se odhodlala pustit si v originále tento seriál a přiznám se, že po prvním díle (skoro celém) jsem došla hned k několika závěrům. Seriál se snaží být přehnaně záludný, záhadný, zajímavý, napínavý a dramatický. Ale víte co? On není! Místo toho mi do ucha prala laciná hudba, mé oko drásalo hned několik 15tiletých slečen přesně takovým způsobem jak mě štvou jiné podobně nafintěné holčiny... A herečka Holly Marie Combs, kterou mám ráda už od dob Čarodějek si jen málokdy "škrtla". Jsem typ člověka co ho baví sledovat napínavé a opravdu hezky rozehrané vztahy mezi postavami(např. seriál Ringer, který mi předčasně ukončili je toho důkazem), ale tady je takový jakoby laciný přístup bez hlubší perspektivy. Jednoduše nic pro mě.(16.3.2013)

Počkala som si s hodnotením do tretej série a jediné čo spravím, je že stiahnem jednu hviezdičku. Myslím, že 5 hviezd by nebolo oprávnených (občas predvídateľné zápletky a príliš nerealistické situácie), ale stále určite prevažujú pozitíva tohto seriálu nad negatívami. Je to veľmi napínavé, návykové a obsahuje charaktery, ktoré si ihneď obľúbite.(3.9.2013)

Co k tomu říct, velké překvapení. Stylově je seriál něco mezi Zoufalkamy a Upířími deníky, oba zmíněné seriály ale převyšuje. Jednotlivé epizody jsou napínavé, bez velkých kvalitativních výkyvů, cliffhangery vás nutí pouštět si další a další. Velkou devízou jsou hlavní postavy. Spencer, Emily i Hanna jsou výborné, jedinný problém jsem měl s Ariou, na kterou jsem si nemohl dlouho zvyknout. Zatím 90% a mid-season finale bylo skutečně dechberoucí.(23.9.2011)

No a je to tady. Jedna z mých prvních seriálových crushes je u konce. No a díky bohu. Nechávám 3*. Některé díly byly top, některé by si zasloužily odpad. Ale přes to všechno mě ten seriál bavil. I s tím šíleným, za vlasy přitaženým finálem to tak nějak trefili. Jen ať už nedělají žádné spin offy a podobné věci. Nechte lhářky spát 3*(1.10.2013)

Ze začátku jsem seriálu (po prvních 3 dílech) dala 5*, v průběhu první série se scvrkly na 4*. No a po finále 2. série nemůžu jinak než zase smrsknout hodnocení o stupeň dolů aneb to co ze začátku byl velmi zajímavý seriál, producenti a všichni okolo z něj udělali další komerční trhák pro puberťačky, který evidentně snad neskončí. Aneb tak strašně "nenápadně" otevřený konec pro další sérii jen tak neuvidíte. Úprava 29. 10. 2013: No nekecej.. tak v episodě s04e12 jsme se konečně dozvěděli, kdo je "A". Upřímně jsem byla dost v šoku a překvapená. Tuto osobu bych fakt nečekala, ani mě nikdy nenapadla. Každopádně jop, přidejte si tam novou postavu a podivuhodné náhody nehorázně strašidelného a divného městečka, ať to se to protáhne na další 3 řady. Konec 4. série: No tož jasně, že A teda není ta osoba a zase mají nového podezřelého, evidentně kokota, který zavraždil svou matku a myslel si, že zavraždil svou ségru, ale taky to tak nemuselo být, protože tady nikdy nevíte, jak to teda ve skutečnosti bylo, je a natož bude. Každopádně nejspíše je mrtvý Ezra i Alisonina matka, ale čert ví, třeba zase někdo vstane z mrtvých, je normální se totiž vyhrabat polomrtvá z hlíny nebo přežít střelbu do vnitřních orgánů.... tož se uvidí v 5. sérii.... doufejme, že konečně poslední, jinak už fakt budu nasraná:D(1.4.2012)

V malém městečku Rosewood je více homosexuálů než heterosexuálů. Je to divný..:D Herečky ujdou, Shay neumí hrát překvapenou nebo nasranou, Troian je skvělá, Lucy je moc obyčejná a Ashley je taky fajn. Ze začátku to bylo skvělý, pak to začínalo bejt větší a větší sračka.(28.7.2013)

Výborný seriál. Který prostě neomrzí, obzvlášť někoho, kdo má smysl pro módu!(16.11.2012)

PLL je niečo veľmi zaujímavé. Z jednej strany je to obyčajný teen seriál,kde sa preberá oblečenie a vzťahy,ale z druhej strany sú tam vraždy a ťažké klamstvá. Herečky to krásne dopĺňajú,hneď som si všetky štyri obľúbila,ale nedokážem pochopiť prečo ich robia tak sprostými a navzdory tomu čo sa im deje,sú v pohode a idú na nákupy. (Ale,och,keď tí http://stuffpoint.com/pretty-little-liars-s4/image/443827-pretty-little-liars-s4-pretty-little-liars-boys.jpg )(13.12.2013)

Američané umí všechno tak trapně dramatizovat - trapnější ale je, že jim to žeru se vším všudy.:-D(2.12.2011)

Po prvních pár dílech jsem byla mile překvapená. PLL mě hodně bavilo, děsilo a hlavně napínalo. Je to ten typ seriálu, u kterého prostě hned musíte vidět další díl. Bohužel po nekonečném prodlužování objevení -A už to není co bývalo a holky se mi v některých situacích zdají krapet natvrdlé. Myslím si, že by 3.série měla být poslední, abychom se konečně dozvěděli to, na co od začátku čekáme.(5.10.2012)

Lhářky jsem si zamilovala ještě před první epizodou a je znát, že můj instinkt není úplně mimo. :) Četla jsem dokonce knihu a jo... v knize je samozřejmě mnoho věcí jinak, ale to neberu jako prohru nýbrž jako skvělý důvod proč číst knihy i sledovat seriál. Žádné velké spoilery se na úkor druhého nekonají. Konečně se také někde zase objevuje Holly Marie Combs. Doufám a pevně věřím v to, že si Pretty Little Liars udrží vysokou kvalitu ještě dlouho. Z postav mám nejraději Arii, hodně ráda mám i Spencer, protože Lucy Hale a Troian Bellisario jsou asi herecky nejsilnější.(13.8.2012)

Ačkoliv chvilkama přehnaný, přesto koukatelný seriál. Přehnaný hlavně v tom, jak nám neustále pomalu v každé epizodě podává nového hlavního podezřelého, což v podstatě není chyba, naopak to prodlužuje zápletku jinak zpracovatelnou do dvouhodinovýho filmu a udržuje napětí, nicméně jsem se občas nemohla ubránit pousmátí nad tim, jak se holky vždycky sejdou a záhadně, ale "hrozně logicky" přijdou na to, že ten "A" být nemůže, a že to byl vlastně bratranec maminky tetičky z druhýho kolena. )) Zhruba polovina druhé série, přestávám sledovat.(1.6.2011)

Jedna z mých seriálových guilty pleasures. Pretty Little Liars jsou velmi návykové jednoduše z toho důvodu, že jsou napínavé a já pořád ještě nemám nejmenší tušení, kdo sakra A je. Také trable s kluky nejsou nijak otravné, vztahy jsou normální a ústřední kvarteto je sympatické. Největší problém mi dělá Emily, nejraději mám Spencer. Ráda se taky podívám, co nového mají slečny na sobě. Jistě, nejedná se o nějakou superbombu, tohle je nenáročné guilty pleasure s malým bonusem v podobě napětí a záhad a je nutné k němu tak přistupovat. s2 Sice víme, kdo je A, ale vlastně nevíme nic. 2. série udržela nastavenou laťku a jsem zvědavá na season 3.s3 Třetí série pokračuje ve vyjetých kolejích, jen se o něco více vraždí. Opět se objeví víc otázek než odpovědí a začíná to být poněkud únavné. Navíc největší zlom v sérii tvůrci v závěru vezmou zpátky (nebo ne?). Další důkaz, že Spencer je nejsilnější malá lhářka, i když spadne na dno. Tak trochu doufám, že čtvrtá série bude poslední.(23.6.2011)

Co dodat...nejsem holka, takže pro mě průměrný seriál. Navíc to tempo je doslova hlemýždí. Za prvních 7 dílů se skoro nic velkého nestalo. Samá omáčka kolem a pár zpráv a jedno nalezené tělo. Už mě to přestalo bavit a prostor dostanou radši starší díly Survivor :-)(4.2.2012)

Pretty Little Liars mi doporučila kamarádka v době (která stále pokračuje), kdy jsem čekal na 16. díl 3. série Vampire Diaries. Nečekal jsem od něj nic extra, ale pohodovou odreágovačku. Té se mě dostalo a ještě s pěkným hereckým obsazením, jemuž bezkonkurenčně vévodí nádherná Ashley Benson. PLL není v ničem převratná, ale pokud hledáte slušnou odreágovačku, která často i pobaví, je to rozhodně dobrá volba.(11.3.2012)

Možná jsem nenáročná, možná tomu vůbec nerozumím, každopádně po prvních deseti dílech, které zatím bylo možné zhlédnout, musím konstatovat, že mají PLL něco do sebe. Je to seriál, který (aspoň dle mého názoru) přichází s něčím novým. Dobře, ba velmi dobře stupňované napětí (Kdo je, sakra, ta/ten -A ??? :-D), odpovídající hudba, celkem přijatelné herecké výkony (holky ještě mají co pilovat) a slušná hlavní zápletka podle mě zajišťují příjemně strávených pětačtyřicet minut bez potřeby poposedávávat v křesle a sledovat hodinky. Vřele doporučuji (nutno ovšem podotknout, že je to seriál spíš pro holky). Edit - Po sérii a deseti dílech musím jednu hvězdu srazit, protože to za 4* opravdu moc nestojí. Neustálé omílání jednoho a toho samého, plácání se stále v tom samém "nepořádku", hledání pořád toho samého. Napětí je někdy fajn, ale je třeba umět přestat v pravou chvíli, aby to nebylo moc násilné a vynucené, což se PLL nepodařilo. Na další díly nečekám, u mě seriál končí. (oblíbená postava: Spencer)(15.8.2010)

Zatím jsem schopná napsat jenom WOW.. baví mě to a basta.(27.5.2011)

Časem začalo tak upadat, že se s toho stal trapný nudný dlouhý seriál. Jen ty kočky jsou fajn(27.8.2013)

• spygirl

Nějak tam žádné krásky nevidím, pouze příliš zmalované a nesympatické mrchy, které vypadají tak na 30... :-P Zlaté BH 902 10.(10.3.2013)

Naprosto se ztotožňuji s komentářem HollyW. Napřed ohromná zvědavost, jak se bude děj odvíjet, ovšem v druhé série už mám pocit, že jsem viděla vše, co jsem potřebovala, a můj zájem upadá.. Hrdinky jsou sympatické, krásné a dobře oblečené. Ovšem na jejich styl se můžu podívat během 2 minut na Google a neztrácet čas u seriálu.(14.4.2013)

1.série: Hoďte do kotlíku mírnou inspiraci Gossip Girl, zamíchejte s mysteriózní linkou alá Desperate Housewives a na závěr přihoďte, jako lahodný moučník oduševnělý soundtrack, který si budete moct pouštět neustále dokola. První řada splňuje veškeré parametry správného současného žánrového seriálu pro přímou cílovou skupinu. Funguje na poli vztahů, ale zároveň nadhazuje svůj atraktivní nadrámec - detektivně/mysteriózní linii s "A". Závěr byl sice poněkud rozporuplný, ale stejně červík zvědavosti v mé hlavě nedá pokoje kdo "to" A-Bitch vlastně je. 75%(5.11.2013)

Ze začátku jsem od seriálu nemohla odtrhnout oči, ale časem mně to nějak přestalo bavit. Stále, ale patří k mým nejoblíbenějším seriálům už jen proto, že je to celé takové záhadné a tajemné a přitom to není strašidelné. Častokrát už jsem si myslela, že jsem všemu přišla na kloub, ale nakonec zjistím, že je to vlastně úplně jinak a ta nevědomost, kdo je A. je prostě nejlepší.(13.11.2013)

• Angelic-77

Místy až moc předvídatelná a jednoduchá teenage pohádka, která se zjevně inspirovala u úspěšnější a z mého pohledu i povedenější Gossip girl. Když chcete na tři čtvrtě hodiny vypnout mozek a pobavit se u některých primitivních zápletek, u kterých nemusíte ani na vteřinu přemýšlet, jelikož vám hned vzápětí tvůrci Pretty little liars polopaticky naservírují rozuzlení, tak by měl být tenhle seriál jasná volba. Zatímco zmiňovanou Gossip girl v pohodě zkousnou lidi ve věku 20+, tenhle seriál je skutečně jen pro teenagery, z toho důvodu ho ani nebudu hodnotit, poněvadž by to bylo z mé pozice neobjektivní.(7.10.2012)

Zajímavý komentář: Tom Riddle. Tajemný seriál přirovnávaný k Zoufalým manželkám. Jde v podstatě o velmi napínavý thriller na něhož se dobře kouká i díky nesmírně krásným ženám v hlavních rolích. Obávám se ale, zda mají scénaristé vymyšleno jak vše rozuzlit aby vše dávalo smysl.(13.1.2013)

Musím říct, že našroubovat poměrně propracovanou detektivně-mysteriózní linii do seriálu, ve kterém jsou čtyři hlavní postavy puberťačky (jejichž archetypy v dnešní době převážně řeší jen kluky, oblékání, líčení…), je zatraceně originální tah. Neříkám, že by se v minulosti nenašly seriálové počiny podobného ražení, ale co do celkové koncepce a vyznění jsou „Krásné malé lhářky“ opravdu neotřelou a neokoukanou záležitostí. Je třeba si odmyslet a povznést se nad skutečnost, že jsou všechny mužské postavy v tomto seriálu prezentovány v ryze negativním duchu (ať dříve či později). Na druhou stranu to může být pochopitelné minimálně z toho důvodu, že se jedná o spíše holčičí seriál, pokud bych chtěl zarytě škatulkovat. Za začátku mi některé epizody vadily, protože v nich bylo moc vaty a téměř žádná akce. Jak se ovšem postupně všechno začíná rozplétat, poodhalovat, ale také více zamotávat, dostane se seriál do fáze, kdy (světe, div se!) téměř vše souvisí se vším, milostné pletichy jsou najednou až na výjimky úzce propojeny s onou detektivní linií a o absenci napětí již nemůže být ani řeč. Finále první série pak řadím k jedněm z těch nejlepších, jaká jsem za posledních několik let na seriálovém poli viděl. Doufám, že koncept nastavený v první řadě se podaří úspěšně transformovat i do řad dalších, protože velmi pevně doufám, že je zde ještě spousta nevyužitého potenciálu.(5.3.2012)

Tento seriál mi doporučily kamarádky a nečekala jsem, že mě tak zaujme. Po pár shlednutých dílech jsem se nemohla dočkat dalšího pokračování a líbí se mi, že se po celou dobu u seriálu nenudím. Obsahuje všechno co mám ráda. Romantiku, dramatičnost a tajemnost. Nejvíce mě asi zaujala Ashley Benson , díky svému charisma a herecké nadanosti. Oproti tomu ale nemusím Lucy Hale, zřejmě kvůli postavě co hraje a někdy mám pocit, že není moc herecky věrohodná.(23.9.2012)

Po první sérii musím říct, že jsem si seriál celkem oblíbila. Všechny postavy jsou mi sympatické a líbí se mi napětí, které mě pořád drží v nejistotě a podezíravosti většiny postav. Sice mi trošku vadí, že jsou všichni tak mlaďoučký a hrají věk, který se ani trochu neblíží tomu reálnému (až na pár výjimek), ale celkem se to dá zkousnout, protože si představuju, že se to odehrává na vejšce. Jsem dost zvědavá, kdo je "A" a doufám, že druhá sérii, na kterou se teď chystám to buď odhalí a nebo bude dostatečně kvalitní na to, abych se dívala tak ráda jako teď. //// Na konci druhé série musím říct, že je tenhle seriál pro menší závislostí. Představitelky Spencer a Hannah jsou pro mě opravdu nadané herečky a zvyšují úroveň seriálu.(26.10.2012)

1. série 90% 2. série 90%(15.6.2011)

Čisté guilt pleasure, které se vymyká ostatním guilt pleasure tím, že se za něj nestydím, takže to vlastně ani není guilt pleasure, ale jenom pleasure. Jediný seriál, v němž mě bez výhrady baví všechny linky úplně stejně.(18.8.2011)

• Jolinar

Mysteriózní motiv je fajn, ale jinak je to banda zmalovaných slepic s nepřirozeně dlouhými vlasy, jejichž vztahy a chování moc nechápu!(24.12.2012)

Na tento seriál mě lákalo už hodně lidí ať na něj začnu koukat ačkoliv mi přišel zezačátku zcela nezajímavý. Tak jsem se tedy koukla na první díl a už jsem nemohla přestat koukat dál. Tak jsem si ho zamilovala. Stahovala jsem co to šlo a koukala na tenhle seriál celé dny. Doteď mě baví. Druhá série je o něco napínavější než ta první. Už teď vím že se budu koukat i na třetí a i na další,pokud tedy budou. V jednom díle se stane spousta věcí že už mi to trochu zamotá hlavu a už skoro nevím co se stalo v díle na který jsem se zrovna podívala a co v předešlém. Jedna lepší než ta druhá, dívky lžou, mají vztahy s učitely, líbají za zády přítele své sestry,kradou, další tají že je lesba..Ale podobá se to současnosti. Jediné co mě zklamalo byl český dabing, ačkoliv mám u filmů a seriálů radši originál tak se na něco i ráda kouknu s dabingem ale tady to nešlo takže radši koukám s titulky.(8.1.2013)

V případě tohohle seriálu se dívím dvěma věcem. 1, Proč tam sakra nikdo aspoň minutu neuvažuje jako normální člověk? 2, Proč se na to sakra furt koukam?(30.5.2013)

Pretty Little Liars jsem začala sledovat někdy v roce 2012 a kdybych ho měla hodnotit v té době, asi bych byla pořád celá vedle a dala mu 100% uplně bez pochyb. Dneska už je tento seriál u 7. série a musím říct, že s každou novou sérií je to nudnější a nudnější a když přijde na celý koncept, ten už byl dávno prozrazen v několika sériích předtím. Takže teď je všechno docela dost předvídatelné a už se ani nemáte na co těšit, protože je to všechno pořád dokola a už to postrádá tu originalitu, s kterou ten seriál uplně na začátku přišel. A je to škoda, vždycky mě tento seriál hrozně bavil, ale dneska už nemůžu hodnotit tak, jak bych hodnotila tenkrát. Dávám 75% a to jenom proto, že i přes to všechno mám určité vzpomínky na tenkrát zmiňovanou dobu a taky proto, že herecké obsazení mi vždy přišlo sympatické a příjemné na koukání. A hudba byla taky vždycky super.(18.6.2017)

• kisha

člověk, kterej tohle připodobnil k "Desperate housewives ze střední" a kvůli němuž sem si Ty malý ulhaný ošklivý lhářky natěšeně pustila, by si za trest zasloužil povinně se na tuhle pitomost koukat od rána do večera(17.12.2010)

Další teenagerská blbost? Možná tak prvních pár minut, ale pak se to celé začne pomalu rozjíždět tím správným směrem. Pilot dokázal stručně zasvětit do celé problematiky a ke konci zanechal celkem dost nečekaný pocit napětí. Už se těším, co dalšího se těm '' šestnáctkám :D '' stane.(12.6.2010)

V podstate hrozný seriál, natiahnutý viac ako Days of Our Lives, ALE baví ma to sledovať, zvraty sú zaujímavé baby a chlapci pohľadní a nuda veľmi nehrozí. Či sledovať aj druhú sériu neviem, ale ak sa budú aspoň v tom hlavnom pridržiavať knižiek tak nás čaká riadna divočina. -A-(31.5.2011)

I love you bitches -M(28.9.2012)

• zdenny

Asi ne špatný seriál především pro dospívající dívky, který si hraje na šílené drama. Trocha komediálnosti by vůbec neškodila. Je to ale trochu mystery, takže je mi jasné, že své fanoušky si seriál v bez problémů najde. Já jsem ale dospělý chlap, proto mě toto opravdu nedostalo.(26.10.2012)

Jak už zmínila má kamarádka Pretty Little Liars alá zoufalé manželky v young vydání. (přesně tak psal i "Tom Riddle") Kupodivu mi seriál přirostl k srdci a líbí se mi napjatá atmosféra a odkrývání pravdy "kdo se skrývá pod písmenem - A". Při shlédnuté půlce první řady jsem byla vytočená že se naopak situace stále víc zamotává a výsledek, odhalení v nedohlednu. Naopak spíš vzbuzují u diváka další možné dohady a podezřelé. Co dodat začínám druhou serii ...a snad i ta potěší mé oko, nabaží srdíčko tajemstvím a pletichařením. Třetí sezóna je pěkně svižná a úžasná. Trochu mě naštval Toby v A-Teamu, to jsem opravdu nečekala...zatím se domnívám že je možné že Alison stále žije a že v tom hrobě leží úplně nikdo jinej. Who the hell is A ??? Oblíbené postavy: Aria, Ezra. Shlédnuto serií I.-V.(8.11.2012)

Tak neskutočne napínavý seriál . Stala som sa na ňom závislá ( ale úprimne , kto by nebol ). Myslím že každý si tento seriál hneď zaľúbi :)(1.1.2014)

• Pyth

Nechapu proc sem videl tolik dilu, kdyz mi prijde jednani vetsiny postav naprosto stupidni a naprosto me vytaci. Ani ten casting me tolik nebavi.. ale z nakyho duvodu sem videl kompletni tri rady...(30.3.2014)

1. série - nevydařená kopie Twin Peaks pro teenagery, 2. série - seriál se začíná slušně rozjíždět a žít vlastním životem, 3. série - nejlepší, 4. série - krok zpátky, nelogické jednání, člověk začíná tápat, o co tvůrcům vlastně jde. Z Imdb vidím, že je v plánu i série 5., takže natahování se asi nevyhnem, zájem o tajemství se pomalu vytrácí, zvlášť, když s každým dalším "rádoby" odhalením přibude několik dalších otazníků. Jinak holky jsou fajn, tím že je každá jiná, ale iritují mě okolní postavy, proměny charakterů jak z Ordinace v růžové zahradě, pár dílů je někdo záporák, pak klap a je z něj suprklaďas a naopak. Spousta nevyužitých odboček, zápletek a postav, které se objevují a mizí bez vystětlení, některé díly úplně o ničem, ale posledních cca 5 dílů každé série je vždy bomba... Zatím mě předchozí výčet neodradil, abych se nedíval a zatím se těším na každý další díl. Uvidíme, jak dlouho...(4.8.2013)

Roztomile naivní, po první sérii seriálový průměr, u kterého se pěkně odpočívá. Jen by to chtělo už nějaké to rozuzlení, začíná to být natahované. Jsem zvědavá, s čím přijdou scénáristé dál... moc ale nedoufám v óbr objevy, snad mě to překvapí. :-)(21.9.2013)

Nj, fajn vec pre mladé, väčšinou asi ženské publikum. Dopozerala som aj poslenú siedmu sériu preto, lebo som uź vážne nemala čo nové pozerať. Bola som rada, že bude koniec a musím povedať, že ma posledná séria veľmi milo prekvapila. Nehovorím, že bola potrebná, ale prekvapenie na konci a vážne dobrý herecký výkon Troian Bellisario, ktorej som zožrala maximálne že všetko, stáli za to.(26.7.2017)

seriál se slušnou atmosférou ala Tajemství loňského léta.po prvním díle příjemné překvapení a šanci ještě dostane...70%(28.10.2012)

Neverím, že pozerám už druhý kvázi girlie seriál, tým prvým boli podobné, len firemne staršie Desperate Housewives. Našťastie tu nejde o žiadne ohováranie, ako v podobne razených GG, ale o miestami veľmi tajomnú atmosféru, zabezpečenú akýmsi Jigsawom IT doby, ktorá ma dokáže udržať už tretiu sériu, teda asi dva týždne sledovania. Príjemné charakterové obsadenie, trošku tej reality z vlastného života, sem tam konverzačná nuda, ale Pretty Little Liars sú príjemným spestrením inak fádneho žánru.(4.11.2012)

• Eamby

Komediální nepovedené kousky, které by se po natočení měli ihned spálit. Do očí bijící dementní 4 puberťačky s dějem, kterého by dokázalo udržet u televize maximálně hluchého, slepého a i němý by trpěl. Tohle fakt ne...(6.4.2013)

• Paity

Tenhle rádoby mysteriózní seriál je patrně určen pro nějaké gothic dívky okolo 15 let, které se stále hledají.(11.7.2013)

• Kratas558

Od čtvrté série dvě hvězdy dolů a upřímně na tu pátou už ani nemám chuť.(14.7.2014)

• dormouse

Nevadí mi pohádky o bohatých, štíhlých, bílých a krásnýchj američanech, pokud je tam nějaká nadsázka a humor, jako Desperate Housewifes neboTwin Peaks. Ale seriál o bandě bílých anorektiček, které se v šestnácti oblékají a malují jako štětky, všechny randí s klukama, ale žádná s nimi nespí, je-v zemi, která se potýká s rasismem a obesitou- vrchol pokrytectví. A ke všemu netřídí odpad, časopisy vyhazují do koše na odpadky stejně jako nenačatý muffin. Adorace blbosti.(6.9.2010)

Baví mě to. Celou 1. řadu jsem shlédla v poměrně krátké době, zkrátka nemohla jsem se toho nabažit. Pořád jsem chtěla zjišťovat, co bude dál. Ale je tu jedno slůvko - ale. Ale mám pocit, jako bych to už někde viděla. Postavy mně přijdou hrozně průhledné a děj je velmi, opravdu velmi, povědomý. Je to škoda, protože námět je více než zajímavý. No, jsem zvědavá na druhou sezónu :)(13.6.2011)

Do půlky druhé série to bylo ok, ale pak se to zamotané ještě více zamotalo...a asi už dál ani pokračovat.nebudu...první série za 3*, druhá 2*(3.10.2011)

Dobre no, zprvu se mi to nelibilo, ale ted kdyz uz je serial ve prostred druhy serie me chytla mirna zavislost a ja musim koukat na hrozny maratony... Damn u for keeping me awake all night!(16.1.2012)

l 1. séria » 90% l l 2. séria » 80% l 3. séria » Zrušený po 14 dieloch l(13.7.2010)

Přečteno. Viděno. Baví mě to. Jediný co nechápu je proč jako 16-ti letý holky obsadili herečky skoro od deset let starší, trochu to bije do očí.. A ještě lehký závan infantility - áá proboha, Tyler Blackburn <3 :-D(1.9.2011)

"Tajemno". Tohle slovo krásně vystihuje tenhle seriál. Ovšem pro mě už moc nezáživné, když už vím kdo je A, ale to je má chyba, že jsem po tom pátrala. Některé holky mi jsou sympatické, ale jiné ne. Hannah a Aria.. to je super dvojka, mám je z té čtyřky nejraději, ale ostatní taky celkem ujdou. No, ale je to pouze můj názor ;)(13.1.2012)

• spageta

Připadá mi to trošku jako "vím co jsi dělal minulý pátek třináctého" pro patnáctileté :) Děj je sice docela svižný, nicméně ta zápletka mi přijde hodně přitažená za vlasy.(16.2.2013)

Spoilerůplný komentář!Ze začátku jednoznačně Zoufalé manželky v dětské verzi.Dívám se a říkám si, proč se všichni chovaj tak nelogicky? Jenže se mi to prostě líbí.Některý scény se natáčely na místech, kde Gilmorky(jooo, joooo). Aria je taková krásná mrkací panenka, Spencer je taak chytrá, Hanna tolik vtipná, Alison je dokonalá intrikující svině, Toby, Caleb, Jason nebo Gareth se musí vyjímat na plagátech snad každýho dívčího pokojíčku, první dva řečení jsou fakt sympaťáci, Caleb navíc (Tyler Blackburn- sexy jméno)Pocahontas. Že se v půlce 4. série ještě vůbec nic nevyřešilo(pořád mě napadá srovnání s Dexterem :D), to neva. Klidně ať to producenti protáhnou na 15 sérií, si počkám. Jen by mohla umřít Emily. Kromě Andrey z The Walking dead a Jenny z L-Wordu neexistuje horší postava.Respektive si nemůžu pomoct, ale asi bych to svedla na herečku, která ji hraje. Jak tak hezká holka může lézt šíleně na nervy, když by mi nejspíš měla být nejbližší. No, ale samozřejmě je tu takovej ten neustálej americkej problém s homosexualitou. Všichni se shodnou na tom, že to je naprosto normální, není, za co se stydět, ale lesbický postavy neustále odjíždějí daleko jedna od druhé, umírají, uzavírají se samy do sebe a když už se políbí, tak jedině ve tmě, mimo záběr a tak, aby nekazily děti. Zkrátka- pokud se tohoto tématu bojíte, tak ho nevytahujte!(samozřejmě, že si tohle přečte moc hodně filmařů, zamyslí se a všechno změní, dobře to vím a proto to píšu). PS: jsem až takový fanda, že se dívám nově i na dabovanou verzi a veškerý Káleby, Kejliby, Bajerny i Vajldeny mám pořád ráda.(18.4.2014)

Zúfale manželky a lá high school? Niekedy však riadne pritiahnuté za pačesy, s naťahovacou tendeciou ako týždeň pred výplatou, ale miestami sa na to výborné pozerá! Hodnotené po abolútnom A.D. finále.(17.6.2010)

• etienne

pateticke..., jedna hviezdicka za jedno velmi pekne dievca...(21.6.2010)

Co víc říct. V létě jsou skoro všechny seriály pozastaveny, tak se musí šáhnout po něčem jiném. Je pravda, že mi Pretty Little Liars neuvěřitelně sedli, ale i s odstupem se jedná o velice kvalitní projekt, který se snaží jít i do hloubky. Je pravda, že název ABC for family je trochu ironií, když si vezmete, že zkoumá a ukazuje vztah učitel - žák, nahlíží do gay problematiky, ale to právě je to zajímavé na tomhle projektu, a vlastně i odvážné. Chyb je tam dost, ale já to beru z toho druhého konce, díky za příjemné léto a brzy nashle! Zhruba v polovině 4 série musím říct, že se to začíná velmi opakovat a pokud nepřijde nějaký velký 'plot twist' nevím na jak dlouho to ještě udrží mou pozornost.(19.4.2011)

• Gongren

Holky jsou to pěkné, což o to, ale seriál mě nějak nechytl ani po shlédnutí devíti dílů. Musel jsem se jen pokaždé smát, když tam někomu přijde sms, neboť všechny čtyři nahodí výraz, jež se silně podobá výrazu po lobotomickém zákroku. 35% čistě jen za ty pěkné holky a starou čarodějku.(23.5.2012)

Jsou mladé, bohaté, krásné, mají styl, jsou obletované, žádané, skoro ideální! Jenže, ony lžou a mají moře tajemství. Nedivím se, že je zde někdo, kdo se rozhodl je zničit. Takovouhle partičku holek bych ve svém okolí mít nechtěla. Jsou zlé a myslí si, že můžou všechno! Fandím A! Jen ať je zničí, vždyť si zaslouží, aby jim někdo trošku srazil hřebínky ;) A když se přitom mohu kochat těly jako jsou Toby, Caleb, Wren, Ezra, Darren, tak tím lépe :) Z děvčat Hanna a Aria. Za mě pětka a těším se, co bude dál.(24.8.2012)

• J*A*M*A*L

Nevím o čem ten seriál je, ale mě stačil jenom ten první díl a měl jsem docela dost.Jediné co jsem v tom jednom díle zahlédl bylo jak se tam jen neustále líbali a to mě fakt nebavilo, no a když se tam zrovna nelíbali, tak to byla těžká nuda.Asi těm seriálům pro holky moc nerozumím.21%(5.1.2013)

• BlackHood

Hledal jsem nějaký seriál, který mě zaujme hlavně kvůli sympatickým postavám. Mám totiž právě rozdívaného Preachera, kde je hlavní postava nesympatický kněz, dále Hannibala, není třeba komentovat a Outcast, kde je zase feťák... A tady jsou všechny postavy sympatické.. A dále, co sy týče výše vyjmenovaných seriálů, tak ani jeden není dost "přitažlivý", takže si je ani neužiju. Ale tohle je něco jiného. Těšíte se na další díly, ikdyž z 40 minut se "A" řeší jen 10 minut. 1. série je nudná, řeší se hlavně vztahy. A to vždy vede k něčemu, co může "A" zneužít, a proto mě to baví. Ale pilot byl zajímavějíší, než zbytek. Finále napínavé. 35%. 2. série O hodně lepší. Více napínavějíší, méně vztahů, více napětí. Ať už kvůly zmizelé doktorky Sullivanové anebo kvůli naháňky "A" v lese. + Skvělé finále... Hodně to láká na další díly. A vždy těch posledních 40 vteřin na konci každého dílu, kde je "A" mě navnadí hned na další díl :) 65% .Nejlepší mi příjde Spencer :). 3. řada: Oproti 2. určitě pohoršení. 50% 4. řada - Zase lepší, na úrovni 2. řady. Skoro vůbec se neřeší vztahy a jsou zde zajimavějíší a nečekanějíší zvraty než v předchozích řadách. 65% Spencer už není tak sympatická a moje oblíbenkyně je Hanna. Pátá řada se taky pěkně rozehrává.(3.7.2016)

• Ben Nevis

Rozjezd byl slibný, vypadalo to na zajímavý seriál odkrývající tajemství. Jenže v dalších dílech se už nic neděje. Holky řeší svoje vztahové či rodinné problémy, sem tam dostanou SMSku od tajemného A, který z čiré logiky musí být nadpřirozená bytost, aby věděl všechno a dostal svoje hlášky všude možně. Holky místo aby pořádaly na svého trýznitele hon nebo vymyslely past, jenom tupě zírají a tváří se vyděšeně - pokud to dřevěné ksichty hereček dovolují. Někdo to přirovnává k Zoufalým manželkám, ale tento seriál není ani vtipný ani napínavý.(13.10.2010)

Prirovnaniam k malým zúfalkám je to asi oprávnené, čo sa týka cliffhangerov a celkového dramatického pojatia (ktoré je niekedy až príliš moc) tak to v súčastnosti pripomína aj také vampire diaries a celkovo zápletka podobná napríklad prvej sérii veronicy marsovej... Napriek tomu sa na to dobre kuká, cast je skutočne fajn, tie baby sú k zožratiu. Možno keby sa to nebralo tak vážne a okrem suchého humoru by sa k tomu niečo pridalo, bolo by to bezchybné... chýba tomu krv a sex ale nemôžem chcieť od ABC Family byť zrazu HBO, či Showtimom. Každopádne mega úspešné seriály ako napr. despertky či greyska vynikajú/li aj v tom, že dej vedeli odľahčiť...(16.6.2012)

• Corpsegrinder

Příšerně zahraná televizní rádoby mystery sračka pro děti do 15 let.(19.8.2015)

• jasanka

Tohle by byl výborný seriál, nebýt jedné věci – herců. Nemám nic proti tomu, že v každém seriálu pro teenagery hrají šestnáctileté dvacetiletí. Ale co je moc, to je moc. A to „moc“ je příklad právě Pretty Little Liars. První epizody jsem měla problém pochopit, kdo je kdo, protože spousta hlavních hrdinek vypadá na třicet. A místo, aby se to tvůrci snažili aspoň trochu maskovat, ještě to zhoršují přehnaným make-upem . T.A.Bellisario bylo v době začátku vysílání 25let, proboha. Což je skoro o deset let víc, než kolik je její postavě. A o moc lépe na tom nejsou ani ostatní herečky. Kdyby šlo jednu zmíněnou věc (přehnané líčení/“staré“ herečky), tak by mi to nevadilo, ale když se to všechno sečte dohromady, je to děs. Asi po pěti epizodách mi taky začalo vadit věčné vyděšení hrdinek, kdykoli jim zazvonil telefon, a zkrátka jejich příšerné přehrávání. Takže, jak jsem napsala na začátku – nebýt herců, tak by to bylo povedené. Děj je zajímavý, souhlasím s přirovnáním seriálu k Zoufalým manželkám pro teenagery. Zápletka je originální, postavy pěkně propletené. Po několika dílech jsem ale z výše uvedených důvodů neměla nervy na další epizody. The end.(6.8.2011)

V kostce - čtyři středoškolské übersamice, které obtěžuje jejich mrtvá kamarádka. Zní to pitomě, ale ve výsledku to není tak hrozné. Mrtvá kamarádka je skutečně mrtvá, jen si někdo s děvčaty pod jménem nebožky pohrává a dělá to skutečně bravurně. Ústřední zápletka se díl po dílu rozrůstá do mnohem větších rozměrů, podezřelých přibývá a ubývá a ozvěny minulosti doléhají na hlavní hrdinky čím dál tím víc. Atmosféra a vůbec celé ztvárnění prostředí má šmrnc a jen podtrhuje podivný příběh. Samozřejmě se každý díl, vzhledem k cílové skupině diváků (tedy spíše divaček), neobejde bez typických vztahových a rodinných "problémů". Je to prostě takový holčičí soft-horror, který se hned tak neokouká. Hvězdičkové hodnocení platí pro první sérii, u druhé si odečtěte hvězdičku. Zjevně se s druhou řadou moc nepočítalo a na scénáři, který už začíná být až absurdní, to jde dost poznat.(29.8.2011)

Asi nejlepší z teenagerovských seriálů, který se právě vysílá...(15.2.2012)

Dostaly mě(27.5.2012)

Seriál se mi ze začátku dost zalíbil, byl dost napínavý a stylový. Ale musím uznat, že poslední série už je slabší. Nicméně zůstanu věrná.(24.8.2012)

• mul.berry

Otřesnej seriál. Nechápu, proč na to koukám (ale nějak se mi nedaří přestat ;) ). Každopádně téměř všechny postavy nesnáším, stejně jako primitivní a vážně se tvářící zápletku. Tohle byla jedna ze zbytečných přísad do celosvětového seriálového kotlíku na vaření.(20.9.2012)

Neočekávám od teen seriálů podobného typu (intriky, vztahy) přílišnou propracovanost a logiku. Chápu, že jde o převážně o to zabavit diváky, ne překládat propracované dramata bez černých děr ve scénáři. Vydržel jsem celou první sérii, a i když je herecký tým docela sympatický a schopný, technické zpracování dobré, ostatně i některé nápady ujdou, tak prostě ty neuvěřitelný dějový nesmysly a "zvraty" nemůžu přehlídnout a říct si "vždyť je to jen american teen drama". Prostě ne. Pokud si tvůrci chtějí hrát na nějaké velké tajemství, které se má odhalovat, měli by si ho alespoň pořádně promyslet! A ne měnit celé dějové linky co tři díly, jen aby se jim to hodilo pro nějaký další mind fucking zvrat.(8.7.2013)

První dvě tři série jsou naprosto skvělým mystery seriálem, který ale v dalších sériích těžce upadá a zakončení je snad výsměch logice a pouhé splnění přání určité části fanoušků, mezi kterými se asi nenacházím.(6.8.2014)

• char_t

PLL bych si dovedl představit jako 3.5* hororový film. Ale jako seriál, no já vám nevim... Hlavním představitelkám nevěří 16 let snad ani režisér, ale aspoň jdou rozeznat jedna od druhé. Zbytek castingu je vyloženě pošahaný - studenti, učitelé, rodiče, policajti, všechny je hrajou vystajlovaní pozdně-dvacátníci, díky čemuž chvílemi netuším, kdo se právě s kým baví, proč je to kontroverzní, a hlavně proč by mě to mělo zajímat... Navíc je to táááák roztahané... Výsledkem je ukecané cosi, ve kterém na začátku slibné hororové prvky mizí do ztracena a zbývají jen hezké tvářičky, což nezvládlo udržet mou pozornost víc jak pár dílů. 50%(22.9.2014)

Gossip girl meets Desperate housewives. Po několika dílech zatím nadšení.. Jen doufám, že to nesklouzne stejným směrem jako GG, kde se po jedné až dvou sériích tvůrci vykašlali na celou sms drbnu..(24.3.2011)

Kdo je A? Kdo je sakra ta píp píp A? Podezřelí jsou všichni do jednoho. Každý někdy udělal něco, proč o něm můžeme pochybovat. I když je někdo časem odhalen, není to nikdy tak, jak to na první pohled vypadá. Scénáristi nám naznačují a pletou nás, proto jsem fakt zvědavá, jak z té chaotičnosti vybruslí. Hlavně když se stále nechávají slyšet, že budeme svědky trochu jiného rozuzlení, než jaký si můžeme přečíst v knižní předloze. Už se těším, až zhlédnu celý příběh ještě jednou. Snad bude vše sedět a každá součástka do sebe zapadne. Byla by při takovém potenciálu škoda, kdyby ne. V PPL se střídají místa, kdy se nic pořádného neděje (to chodím a nadávám) s díly, které tikají jak časovaná bomba a na konci dílu jen nevěřícně kroutíte hlavou. Takže právě díky tomu jsem ještě na PPL nezanevřela. Hlavní představitelky jsou 4 mladý hezký baby, jimž jejich charaktery sedí jak prdel na hrnec. Já osobně mám nejraději stále vtipnou hláškou vybavenou Hannu a z celého srdce nemohu vystát Ariu. Někdy si fakt přeju, aby měli všichni ti tvůrci konspiračních teorií pravdu a Aria měla s A něco společného. U halloweenských speciálu jsem vždy zesraná strachy, za což se fakt stydím (no jo jsem děsná poseroutka). Ze všech těch seriálu určené pro pubíky je PPL rozhodně nejkvalitnější a nejzábavnější.(24.11.2012)

Potupně přiznávám, že jsem propadla kouzlu těchto malých potvor (jistě, ony jsou ty nevinné, to známe). Nevím jak soudit, baví mě to, děj po shlédnutí 3. série rapidně upadá, ale pořád mě to baví. Asi to bude však faktem, že mě neskutečně zajímá, kdo za tím vším stojí (i když u HIMYM čekám na to, kdo je matka, už 8. řadu...)(1.5.2013)

Napětím a záhadami prošpikovaný seriál, který nás neustále udržuje v nevědomí, a tak trochu nás nutí chtít vidět víc a víc. A mně to vůbec nevadí, i když někdy už jsem byl trochu zoufalý, že je to stále dokola...Teď s napětím očekávám 4. sérii.(4.6.2013)

Od prvej časti Pretty Little Liars som sa stala vážne závislou. Aj teraz som stále posadnutá. Vždy sa tam niečo deje, a keď sa stane niečo veľmi prevratné, tak som ako - wtf...čo bude teraz? Vážne, vždy sa deje niečo, čo úplne prekvapí. Myslím, že je to frustrujúce snažiť sa prísť na to, kto je A, ale zároveň je to tak úžasné..a vy budete musieť pozerať a zistiť, čo sa tam bude diať ďalej a ako to skončí. Je tam napätie, vtip a veľká záhaha.(17.7.2013)

Dívkám, kterým se na podzim ztratila kamarádka Alison (Sasha Pieterse) a po 1 roce se dozvídají, že je mrtvá. Od tohoto dne, kdy se najde její tělo, dostávají od neznámé osoby výhruživé, ale i nevhodné SMS s podpisem - A, které zasahují do jejich milostného i osobního života. Ale i přes toto všechno se Spencer (Troian Avery Bellisario), Aria (Lucy Hale), Emily (Shay Mitchell) a Hanna (Ashley Benson) dostávají velmi dobře. Dozvídají se spoustu věcí a tajemství. V jedné chvíli je možné dodat, že to píše sama Alison, že nahrála svojí smrt, aby se pomstila, ale stojí jí to za to, aby umírali nevinní lidé, kteří jen trochu souvisí s kamarádskou čtyřkou ?(6.8.2013)

Nikdy som neverila, ze ma este nieco podobne v zivote zaujme, pravda je taka, ze sa chcem dozvediet co bude dalej. Vela situacii v seriali je viac ako nepravdepodobnych, napriek tomu som sa rozhodla, ze to cele zozeriem a s navijakom a budem to pozerat dovtedy kym sa nedozviem, kto sa skryva pod magickym pismenkom A. Prva seria: 70%(21.11.2013)

• Asertio

Jo jo, přiznávám, přítelkyně mě donutila koukat se na PLL s ní a tak jsem nakonec viděl asi tři série. Ale s každým dílem byl neustále uměle natahovaný děj nesnesitelnější a nesnesitelnější. Postupně se jednotlivé "záhadné" zápletky stávají čím dál víc předvídatelné až jediné, co vás může překvapit, je odhalení A, které ale nepřichází a nepřichází. Realističnost celého děje rovněž postupně klesá až na zhruba úroveň Pána prstenů a tak si u nejedné scény říkáte takovéto klišé "Proč se sakra ty postavy nechovají jako reální lidé ale jako prasata jdoucí dobrovolně na porážku?". A co mi pije krev nejen v PLL je snaha udělat ze 17-ti letých, 40-ti kilových subtilních ženských protagonistek chladnokrevné bojovnice a řešitelky záhad všeho druhu , které se ale hned v následující scéně rozbrečí, protože jim jejich přítel oznámil, že už jim nevěří, nebo že jim došly šminky. Přidejme k tomu trapné milostné zápletky pro pubescenty a vznikne tak smrtící kombinace, kterou zkrátka nešlo dokoukat ani díky docela pohledným slečnám.(4.4.2014)

• Hannibal1913

Žánr mysteriozní si představuju jinak(28.2.2016)

Tento seriál je přesně taková lehká, nenáročná pohodička na léto. Zápletka je zajímavá, charakterově se mi postavy líbí taky. Navíc, díl od dílu se mi zdá seriál kvalitnější.(8.7.2010)

Já vám nevím, ale mě to nějak chytlo, ty herečky jsou na svůj věk skvělé (v porovnání s krečí stejnověkých dívek producírujících se po televizních obrazovkách). Samozřejmě nemůžeme opomenout velkou angažovanost hereček samotných a seriálu jako takového v kampani "It gets better" a vůbec prezentaci gay problematiky v jedné z hlavních postav. Skvělé je, že se tady nesetkáváme s klasickým modelem reflexe této problematiky, ale s naprosto dospělým postojem. Netvrdím, že je to seriálová hvězda, jen si myslím, že na pár věcí tam zkrátka kápli. Hlavní představitelky jsou krásné, ale o tom to není a trocha té mystiky a psychothrillerovosti a vztahových peripetií a vyděšených pohledů... to se dnes asi nosí ;)(22.3.2011)

Hodně vydařený seriál. Hlavní hrdinky mají pěkný mladistvý styl a tajemství které je seskupuje dohromady je vlastně jedna velká záhada, čímž si seriál může udržet sledovanost. Pokud se seriál nezamotá více a odhalení -A bude znamenat shlédnutí seriálu znovu, je potřeba nechat 5*, ale pokud -A bude někdo, kdo mi celou dobu nepřišel zajímavý, nějaká 3.osoba, pak se bude počet muset snížit.(24.6.2011)

Tomuhle seriálu musím vytknout jen dokonalost. Krásky, krasavci a ani jeden špindíra. Co je to za svět? Navíc dvaadvacetileté dívky které se vydávají za šestnáctileté mi zkrátka nějak nesedí. Samozřejmě na šestnáctileté mladé dívenky by asi opravdu nikdo nekoukal. Ale co je to s dnešní módou dokonalosti? Na ty vyleštěné tvářičky se začínám už unuděně dívat...(22.8.2011)

• REBARB0RKA

Nechápu. Za co tak vysoké hodnocení? Za příšernou, naivní, místy až debilní slátaninu o čtyřech ulhaných slepicích, které tři série řeší jednu a tu samou věc a zatím na nic kloudného nepřišly. Nechápu, že někdo myslí vážně srovnání se Zoufalými manželkami, protože roztomilým pipinám chybí zásadní ingredience, které z Manželek vytvořily fenomenální seriál - po vtipu, nadhledu, sebeironii a nějakému posunu v ději se slehla zem. Naštěstí jsem měla štěstí na normální kamarádky, proto nepochopím, jak se dívčí čtveřice mohla kamarádit s manipulativní, vyděračskou, ničeho a nikoho si nevážící mrchou, které bych šlápla do úsměvu i já. Klišé mi ani tak nevadí, ale příšerně mě vytáčí to neustále natahování, nové důkazy nikam nevedou, ztrácí se, nebo se řeší několik dílů, aby vyšuměly do ztracena, nebo jsou tak stupidní, až mě to uráží. Sleduju už jen ze setrvačnosti a protože většina seriálů začíná až v říjnu.(24.8.2012)

• Kejdyna

Nejdřív to vypadalo opravdu slibně. S počtem stoupajících dílů ale úměrně roste i stupidita. Scénáře i hlavních hrdinek. Chovají se teď tak nelogicky a předvídatelně, že jsem totálně ztratila zájem o to, co se tam děje (ale nuda je nuda a tak sleduji dál). A je to pořád dokola - některá z nich udělají nějakou capinu a tak to zamlčí - následně zapípá sms, jak šokující (popřípadě dostanou sms všechny a vždycky ve chvilce, kdy jsou spolu), a tak panikaří a jsou donuceny udělat co tajemná osoba žádá. Po třetí sérii už trošku nuda. Doufejme, že bude poslední, se zlepšením moc nepočítám.(24.8.2012)

• tranquill

Čtyři díly jsem se pokoušel do seriálu proniknout, ale nepodařilo se. Holky jsou sice hezké, ale ne všechny zrovna moc sympatické a ta mysteriozita moc uvěřitelná není... a telenovely sledovat nemíním!(19.11.2012)

Two can keep a secret only if one of them is dead. Veronica Mars meets Gossip girl meets Zoufalé manželky. A jako většina věcí, co mají skončit fiaskem, si spolu sedly nakonec docela obstojně. Trochu jiná Wisteria lane a žádný pubertální sentiment a patos jako v dalších teenage seriálech, ale nefalšované televizní drama a zápletky s náběhem na silnou závislost. Právě kvůli nim už jsem s prolhanými patnáctkami (jo, jasně) strávila nejeden večer jen-jeden-jediný-díl, který nakonec skončil ve tři hodiny ráno s pocitem musím-jich-vidět-ještě-šest. Po první sérii hodnotím kladně a dokonce bez pocitu viny, jen aby na mě za rohem nečekalo místo "A" jedno velké zklamání.(16.12.2012)

“Cause two can keep a secret if one of them is... dead.”(4.12.2013)

• tyna97

Omg...Za co jako tak vysoké hodnocení? :-0(17.6.2014)

Prozatím velmi suprové, místama mám i husí kůži. No zatím to nechám na 5* a to se blížím ke konci první série. Dle mého moje nadšení opadne a seriál půjde kvalitou dolů.(27.3.2015)

Pár pěkných slečen a pořádná kupa tajemství.Ano uznávám,jsem seriálovým maniakem,proto jsem možná málo kritická,ale tenhle seriál funguje docela dobře.V každém díle postupně graduje napětí a odkrývá se malý kousek tajemství.Ukazuje pevnost přátelství,těžkost při rozhodování u některých pro mládež ne zrovna jednoduchých věcí.4* snad jen za to,že někdy je těch sms od "A" přeci jen zbytečně moc.(14.1.2011)

Jeden z mých oblíbených relax seriálů... je to pěkně zamotané, dobře obsazené a prostě se na to hezky kouká... :)(21.6.2011)

Po celkem dlouhé době dílko, kterému dávám 5* a to už po první řadě. Uvidíme co přinesou ty další, ale zatím tomu nemám příliš co vytknout. Řada lidí to srovnává se Zoufalými manželkami, což by mě nejspíš asi ani nenapadlo. Spíš mi to atmosférou a občas mírně absurdním dějem trochu připomíná starý dobrý Twin Peaks, samozřejmě v balení pro 21st century teenagers, s mnohem méně ulítlým dějem a zato mnohem více servírovanou americkou mravokárností. Ale jinak slušný :-)(13.8.2012)

Seriál, který ze začátku vypadal slibně, ale bohužel s postupujícími díly se dostavila únava z nekonečného hledání A. Neustále nové intriky, záhady a umělé prodlužování seriálu táhnou tento počin hodně dolů.(31.1.2013)

První řada mne bavila velmi cca do půlky, pak už to nadšení lehce sláblo. Nyní jsem v polovině druhé řady, a pořád je to vlastně stejný, až na pár objevů a zvratů. Pomalu se začínám ztrácet, jak je všechno propletené a prokombinované. Ale chci vědět, kdo je "A"... I když "A" musí být někdo naprosto všudypřítomný a vševědoucí, takže jsem fakt zvědavá, kdo to tedy bude. Jen doufám, že budu mít trpělivost to dokoukat. //// 1.10.2013 - ne, nedokoukala.(18.3.2013)

• Jasika

Velké překvapení. Zatím viděno jen pár dílů. Úžasné je, že jsou všechny hlavní hrdinky velmi sympatické, takže mě baví prakticky každá dějová linka. Uvidíme, uvidíme... :) Tak doplnění: No. Když budu hodná, tak mě to prostě přestalo bavit...(28.3.2013)

• Kinpr

Podprůměrné herecké výkony, nesympatičtí herci a nic extra mysteriózního či tajemného.(2.3.2014)

Miestami napínavé, no poväčšine času nudné. Niekto sa tam mihol, bežíme za ním, a tak nečakane to ani po stí krát neodhalíme kto nás znova sledoval. Takmer každá záhada ktorú idú odhaliť je predvídateľná. Idú niečo pozrieť, to tam nie je, tam ich niekto napadne ale zachránia sa a na koci každej série je nejaké odhalenie, ktoré je nudné a nič nedokáže. A tí čo sú áčko sú vždy na tom pravom mieste presne vtedy ked majú čo kukať. Notááák. Najdôležitejšie sú milostné vzťahy a po troch sériach som sa pristihla, že vôbec netuším ako to začalo a o čo vlastne kráča. Jedna holka otrčila kopytá a tie ostatné štyri s tým majú niečo spoločné? Á-čko im vypisuje o tajomstvách ktoré na príliž staré puberťáčky má a do teraz neviem nič. Jedna tají že je lezba čo neskôr odtajní takže nemá žiadne tajomstvo, druhá chodí s učiteľom čo neskôr vedia všetci... o bloncke neviem nič rovnako tak o riti na brade nakoľko tých srágor tam bolo dák moc. Mimochodom som zvedavá či sa tak v amerických školách obliekajú všetky dievčence. Vždy tak extrémne módne vyfiknuté.(21.7.2015)

Přítelkyně říkala že je to dobré, tak sem se jednoho krásného dne rozhodl na to kouknout... Musím říct že tajemství, intriky a zvraty se tady dějí celkem zajímavě... Je pravda že se člověk nenudí... Díly jsoou tady zajímavé a ty méně nudné jsou naštěstí v menšině... 7. série je posledný a uvidíme co přinese... Proč to nemá plné hodnocení? Myslím si že nejvíce my vadí kolotoče Ezra a Aria a častá nepříjemná hloupost určitých holek...(22.9.2016)

Absolutní guilty pleasure seriál, který mě natolik guiltypohltil, že i po jeho skončení sleduju osudy jednotlivých herců na instagramu (a taky mám pocit, jako bych po 6 letech ztratila kamarádky).(23.12.2016)

Pro mě milé překvapení...Před rokem zmizela jedna z 5 nerozlučných kamarádek a nyní je nalezena mrtvá ...A i když nyní spolu 4 zbylé kamarádky nepečou, možná bude nezbytné se opět spojit...Všechny totiž dostanou obdobné výhružky týkající se jejich temných tajemstvích...A nejdivnější na tom je, že od jejich mrtvé kamarádky...(16.6.2010)

O mnoho lepsi nez Gossip girl nebo OC. Uprava hodnoceni po konci prvni serie. Zprvu se to zdalo jako klasicky americky teenage serial, ale pekne se to rozjelo do tajmene roviny (kdopak je asi A, co Ian, Jenna atp) a pritom zustaly zachovany americke teenage klise (muj prvni kluk, potazmo moje prvni holka atp)(29.1.2011)

Jako dobrý, tak trochu Zoufalky pro teenagery. Dost velkou klikou je, že jsou hlavní hrdinky vcelku sympatický a pěkný holky. NIcméně děj byl už od nějaké třetí série tak šíleně zamotaný, že jsem vlastně na konci šesté série nevěděla, kdo byl čí brácha, kdo s kým měl dítě a kdo byl vlastně celou dobu ten magor, co je sledoval a jaký k tomu měl důvod. Najednou toho bylo nějak moc a hodit tam dvojče jedný z hlavních postav.. to jako vážně? Od čtvrtý řady ubírám za každou další sérii jednu z pěti hvězd.(13.4.2012)

Štyri bývalé najlepšie kamarátky Hanna, Spencer, Emily a Aria, ktoré dala dokopy piata- Alison. Každá z nich má svoje malé tajomstvo o ktorom buď Alison vie alebo aspoň tuší. Všetko sa skončí, keď sa Ali jedného dňa nevráti a zmizne. Partia sa rozdelí a každá ide svojou cestou a vyrovnáva sa s jej zmiznutím po svojom. Rok po jej zmiznutí im začnú chodiť zvláštne sms s vecami, ktoré o nich vedela len Alison a pridáva aktuálne správy podpisuje sa ako A. Niekto ich sleduje na každom kroku. Je to Alison? Vrátila sa? Jednoznačne sa s nimi hrá, ale prečo to robí? Prichádza však malé prekvapenie nájdu Alisonino telo a sms hra stále pokračuje...tak kto je za tým? Práve toto ich zvedie znova dohromady. V seriály sa prelínajú udalosti, keď s nimi Alison ešte bola, ich spoločné pátranie po pravde a nezodpovedaných otázkach a ich život a vzťahy v súkromí. Toto preplietanie sa mi na seriály páči a robí ho dobrým. Od hádky s matkou cez romantiku vo vzťahu až po strašidelne nebezpečnú scénu kedy vám začne búchať srdce a neviete čo sa stane. Bola som tak zaujatá, že som sa rozhodla prečítať aj knihy vďaka, ktorým seriál vznikol. Zatiaľ nemám prečítané všetky, ale seriál sa mi páči viac. Knihy sa od seriálu dosť líšia niektoré veci sú tam inak, ale hlavne hlavné hrdinky mi prídu v knihe moc cudzie jedna druhej a v seriály sú spolu skoro stále. Čo sa týka postavy Alison dá sa charakterizovať ako vypočítavá mrcha, ktorá robí všetko preto, aby mala podchytené svoje okolie a vždy vyčnievala, ale na druhej strane je to spoločník, ktorého chcete a pri ktorom sa cítite výnimočne. Nechýba jej inteligencia- skrátka má niečo do seba. Prvé II. série mám pozreté, viem kto je A a bolo to veľké prekvapenie! Už teraz sa teším až začnem pozerať III. sériu a na ďalšie šokujúce odhalenia v nej!(9.7.2012)

po pár dieloch sa nedalo pokračovať........núdá(23.11.2013)

Při prvních dílech jsem si říkala: "Ježiš, zmalovaný komerční holky, co si hrajou na dospělý a tváří se strašně důležitě ... " Ale pak mě ten tajuplný příběh tak chytnul, že člověk přestal takové věci, jako sytě rudá rtěnka, vnímat a propadl tomu přijít na kloub, kdo že je ten/ta/to záhadné -A? ...ale jak je obvyklé u záhadných seriálů, napětí se časem vytrácí a příběh se stává tak zamotaným, že ani sami autoři už vlastně neví, co chtěli seriálem říci. Každopádně k odpočinku po náročném pracovním dni oká.(6.3.2014)

• Franche

Edit během 5. série. Snižuji na 2* - je to více a více nepravděpodobné, zamotané a překombinované. Ještě jedna tako ,,vycucal jsem si právě z paty'' sezona a přestanu to sledovat před samotným vyvrcholením. Tak jako tak, nečekám žadné ,,wow'' odhalení. První dvě série super, třetí ok a to, co se děje teď, už je čistá manipulace s čísly sledovanosti(20.6.2014)

• MissSimm

Je to to samé pořád do kola. Někoho podezírají, že je A, pak po něm jdou, pak se to nějak zvrtne a ukáže se, že se mýlily a zase začnou podezírat někoho jiného. Takhle to jde až do čtvrté série. Pak to je samá vražda. Ale po nějaké době se stejně vždy ukáže, že dotyčný žije. Je to mor. Když se na to začnete dívat, nemáte pak jinou možnost než se dívat až dokonce. Už šest sérií je o tom jak tyhle puberťačky stalkuje nějakej magor. Každý rok nám trailery slibují velkolepé odhalení A. Samozřejmě pořád ještě nevíme kdo to je. Šest sérií a víme dokonce jméno! Vsadím se, že scéna posledního dílů bude vypadat asi takhle: Všem holkám zapípá mobil: ,,I´m still here, bitches. -A" ...První série jsou docela pěkné, zajímavé, originální... Ovšem šestá série už je naprosto zbytečná. Měli to už dávno ukončit.(6.8.2014)

• TomasB

1. serie - 4* 2. serie - 3* 3. serie - 2* koukám už jen z povinnosti 4. serie - 2* 5. serie - 1* nemá smysl koukat dál. X rozehraných dějových linek nedotaženo, Y nových linek započato. Nové postavy, stejné příběhy, celý seriál není temnější, ale stále méně logický a více přitažený za vlasy. Hraničí to až s extrémem.(22.3.2015)

Seriál pro mě jako stvořený. Čtveřici kamarádek jsem si zamilovala hned od začátku a v průběhu seriálu je nemožné se od nich odtrhnout. Děsivě napínavá atmosféra, nespočet dramatických zvratů a pak romantika všude kolem dávají jasnou směsici spíše pro náctileté fanoušky. Na závěr přidávám body pro sexy pánské obsazení a varuji před neustálou zvědavostí zjistit, kdo je ve skutečnosti -A.(30.3.2015)

Chytlo mě to, baví mě to! A otázka zní - Kdo je A?(2.6.2015)

4 kamarádky, jejichž přátelství spojoval malý satan v přestrojení za krásnou, mladinkou potvoru. Že byla zřejmě potvora už utvrzuje fakt, že je zavražděna. A tak se odvíjí příběhy 4 krásných slečen, které mají zdánlivě vše i svá tajemství, jenž by neměla být objevena. Že je to přehnané až do největších detailů je jistě fakt, ale já musím říct, že až mě ústřední partička nafintěných slečinek věkem dávno míjí, u mě ten příběh funguje. Takže s méně než kvalitními 80% u mě fakt nepočítejte.(31.8.2011)

Další z mnoha serialu z americké střední. Tenhle mě však opravdu baví, napínavý až občas hororový nádech, pro nenáročného člověka stačí.(21.11.2011)

V poslední době patří k mým nejoblíbenějším seriálům. Už dlouho jsem se na něj chtěla podívat, akorát jsem s tím začla trochu pozdě, až na začátku prosince. Musím říct, že toho vlastně nakonec nelituju, protože teď čekat celý týden na nový díl je hrozný.. Ale hrozně moc mě PLL baví a o vánočních prázdninách jsem na ně koukala prakticky celý den. V PLL mám ráda snad i skoro všechny postavy, po dlouhé době jsem si konečně zvykla i na Ariu, ikdyž mi první sérii a i kus druhé byla prostě nesympatická. Každopádně, mými oblíbenými postavami bude pořád Spencer, Emily, Toby, Caleb a Ezra. Jenom mě přijde, že je přece jenom trochu divný, že snad v každým dílu mají holky jiný oblečení, je to trochu přehnaný. Jinak se mi líbí to napětí, kdy někdy skoro ani nedýchám, a strašně mě zajímá, kdo je A.(24.12.2011)

Je to teenagerovské, poněkud kýčovité a "přeamerikazované", ale mě se to líbí. Na seriál se přeci jen musí koukat s jistou rezervou. Např. nedokáži si představit, jak dokáže A všechno zjišťovat a být na více místech najednou, ale třeba se nám později poodhalí zajímavé vysvětlení. Realismus ale stranou... Děj je poutavý, napínavý a neokoukaný. Sem tam do toho je vložena nějaká ta sarkastická vtipná poznámka od jedné z hlavních představitelek a o super seriál na večer je postaráno. :)(17.3.2012)

• Vikki

Trapárna až do někam. To můžou žrát jen zakoplexované pipinky, které nevědí co se sebou dělat a ty tu také samozřejmně nejvíc plácají. Nuda, otrava, kýč jak bič. prostě jen další neskutečný feministický bezinteligeční blábol.(7.7.2012)

Zezačátku jsem se v seriálu moc nedokázala zorientovat. Ale po pár dílech jsem si ten příběh doslova zamilovala. Líbí se mi, že vztahy nejsou tady to hlavní. Je mi jasné, že kdo je "A" se zjistí asi tak na konci seriálu a bude to něco jako superdrbna. Vzpomínky na časy s Alison mě přesvědčují, že to byla pořádná mrcha. Už se těším až zjistím, kdo ji vlastně zavraždil. kdybych se měla rozhodnout, která z holek mi je nejvíce sympatická, váhala bych mezi Ariou a Hannou.(13.7.2012)

Seriál, ktorý ma asi tú najlepšiu zápletku plnú zvratov akú som kedy na filmovom plátne videl. Každý diel síce odpovie na niektoré otázky, ale zároveň vytvorí veľa nových, takže je tu skvelá motivácia sledovať to ďalej. Herecké výkony sú presvedčivé a nie je im čo vytknúť, kamera skvelá, réžia fantastická s množstvom odkazov na staré horory. Tento seriál jednoducho musím odporučiť!!!(6.8.2012)

Seriál je jako dokument o houbaření ( velmi dlouhý). 5 kamarádek jako mochomůrky růžovky (jedlé, dokonce veli chutné) se skrývají za svýmy kloubouky. Jedna z nich je TA červená (tolik jedovatá a obávaná) která sužuje všechny ostatní. Kdykoliv však dojde k malému odkrytí záhady, která je ta červená, něco se stane a vyroste dalších hub jak po dešti. Takový rozptýlení pro houbaře, aby měl toho plnou hlavu a díval se na další díly dokumentu, jen aby zjistil, která houba je jaký druh. Keců o houbaření je všudekolem plná tlama. A houbař se furt nemůže najíst, protože když utrhne jednu, vyroste další. Nekonečnej seriál, napětí a následné nudy.(13.5.2013)

• Dawisko

Nezaujímavé, bezdejovité klišé, ktoré už v úvode naráža na rôzne chyby. Navyše Lucy Hale mi je veľmi nesympatická a tieto "krásky" sú skôr škraty. Výnimkou je len Ashley Benson. Nezaujímavé obsadenie, slabé herecké výkony. Videné prvé tri diely - never again!(20.7.2014)

Jediný z "teen" trapáckych seriálov, u ktorého som zvládla všetky série. Dosť k tomu dopomohlo skúškové obdobie( vtedy je čas na blbosti ), ale keď sa do toho zapozeráte, tak je to celkom návykové. Plusom je soundtracklist (asi ako u každého seriálu), vždy tu nájdem novinky na počúvanie a inšpiráciu :)(6.6.2015)

Seriál pro teenagery. Je to těžkej průměr, ale sympatický cast (škoda, že neumí lépe hrát) a určitá návykovost z toho dělá lehčí nadprůměr. Je tu opravdu hodně nesrovnalostí, kdy si nelze nezaklepat na čelo, především, když se dáte na tzv. "binge-watch" a jedete od začátku do konce. Najednou prostě plno věcí nesedí. Někdy je to chováním postav, protože by potřebovaly být méně odflákle napsané, což je pro mě taky hlavní problém. Dlouho jsem přemýšlel, která z hezkých malých ulhanic je mi nejsympatičtější. Nejdřív jsem myslel, že Spencer, ale ta je na můj vkus moc přechytralá a myslí si, že je královna vesmíru, což z ní udělalo postavu, která mě nakonec irituje nejvíc. Druhá možnost byla Hanna, ale bohužel některá její stupidní rozhodnutí a frackovitost, kterou jí napsali do scénáře, ji moc bodů nepřidává. Emily je určitě ze všech holek nejkrásnější. Díky bohu, protože slečna neumí hrát, tzn. nelze hodnotit. Zbývá Aria, která by normálně zcela unikla mému radaru díky nezajímavosti, ale musím říct, především s odstupem času, se jediná chová tak něják uvěřitelně. Není moc chytrá, ale ani moc tupá. Hezky se oblíká (velký plus) a za maminku má snad moji nejoblíbenější herečku všech dob (Ano Piper, I am talking about you!) a nelze si nepovšimnout, že obě herečky mají v určitých chvílích podobné manýry a to krevní pouto bych jim i věřil.Další věc, co mi na seriálu opravdu vadí je ta, že z nás obyčejných smrtelníků před televizí, počítačem, notebookem, macbookem dělají trochu blbce. Aboslutně zero progress v těch posledních dvou minutách každého dílu, kdy už už skoro skoro vidíme, kdo je "A", ale hned zase tma a konec dílu. "A" nakupuje v Home Depot, je na hotelu, jde do sprchy ...to je fuk, vždy má ale kapuci a rukavice. Navíc je tento klip naprosto nepodstatný a nepřináší nic do děje, jen tak na oko zhuštuje atmosféru, ale jenom nekvalitní jíškou, co chutná možná první dvě série, ale časem a to rychle ...se přejí. Zdá se, že ty lhářky jenom haním, ale jak jsem již zmínil, ono je to nakonec docela návykový a stane se z toho "guilty pleasure", ani o tom nevíte. Abych vyvážil, poslední dva díly před půlroční pauzou vždy stojí za to a jsou velmi zdařilý, to se upřít nedá. K hodnocení jednotlivých sérií: 1. a 2. série viděny dávno, ale bavily, lepší nadprůměr. 3. série OK, hodně nevysvětlených nesmyslů, ale jako celek baví. 4. série hodně nekonzistentní. Hodně dobrý díly se střídají s uspávačema hadů, ale stále mě to kupodivu dost baví. 5. série rozdívaná, zatím zase takovej lepší průměr, co drží nad vodou neznámé osobité kouzlo těchto "Prolhaných krásek". Kdo je "A" již vím, protože jsem si to omylem přečetl na netu ...pako. Nicméně jsem to tak něják tušil, tak uvidíme po pár dílech jak to uhrají, aby to na ni/něj mohli všechno hodit a vše hezky zapadlo. Bude EDIT, jen chviličku strpení:D ___Edit: Závěr 5. série je naprosto TOPkovej a to stejný platí pro rozjezd šesté. 6. série, výjma prvního dílu, což se dá ještě zařadit do řady předtím, je zase zívárna. Natahovaná kaše, kterou když přeškočíte, nic se nestane. Doslova všechno je irelevantní až do 6x09-10, kdy se zase se scénářem roztrhl pytel a někdo začal přemýšlet. Super zakončení 6A a ani mi nevadí odhalení "A", který je do jisté míry trošku vyvařenina, ale ustáli to solidně a s grácií. Posledních pár sekund "po pěti letech" smrdí prachama a jsem v půlce 6B a pocit přetrvává. Pokud postavy a seriál neobjektivně žerete, budete rádi za přídavek v podobě série a půl navíc, pokud sledujete, abyste se bavili, ovace nebudou. Žádná z "Roztomilých mrch" a možná/nejspíš je to zase scénářem - nedokáže utáhnout "dospělou" roli, i přesto, že paradoxně ted hrají sobě věkově rovné jako v reálném životě. Nulový progres postav, stejné rozmazlené charaktery s jiným účesem a v odrostlejších šatičkách. 7. sérii nezačínám dokud nebude celá, to přece nemá cenu. I já se stávám neobjektivním a nechávám 4 hvězdy, za noci s něma prožité.(17.7.2016)

Momentálně sleduji sedmou řadu a nemohu se dočkat rozuzlení, ale zároveň mě mrzí, že skončí to nekonečné drama z A, v poslední řadě s A.D. Nejvíce se mi líbily díly s domem pro panenky. To bylo hrozně napínavé. Mají to propracované velmi dobře. Musím dát bohužel jen čtyři hvězdy, protože některé díly byly trochu nudné.(13.6.2017)

• sAreOn

Teen cosi... Ono to není až tak špatné, když nebudete vnímat některé fakty, například něco ve stylu "známe se 5 minut, ale je to životní láska" apod. Hlavní zápletka s A. funguje si myslím dobře, postranní příběhy jsou avšak nezajímavé a dost často stupidní, případně nudné.(10.7.2010)

Ohodnotím, až skouknu celou sérii, ale po 5ti dílech si stále nejsem jistá, jestli má seriál dostatek "materiálu", který by se natáhl na celou sérii a zároveň nenudil diváka a udržel si ho. A to hromadné pípání mobilů, když přijde zpráva od mrtvé kamarádky, až moc připomíná Gossip Girl. PS: taky si tak dlouho jako tady děvčata čtete jednu krátkou smsku? EDIT: Druhá řada mě zaujala, konečně se začíná něco dít.(13.7.2010)

Typicky americky teenagerský seriál, ktorý vám dokopy nič nedá, ale aj tak naň pozeráte. Námet je velmi napínavý no od knižného spracovania sa líši tým že zobrazený až moc pateticky a detinsky. Tiež mi liezli na nervy scény v ktorých sa hlavne hrdinky okolo seba neustále pozerajú a čakajú že niekoho zazrú no nikde nič. A v každom diely sa táto scéna opakuje aspon 2krát čo začína poriadne liezť na nervy. Hlavné postavy sú však tak roztomilovyzerajúce slečinky, že im odpustíte aj to. A ked už vás naozaj nič nezaujme aspon si obzrite ten americký výber učitelov. :D To keby bolo aj u nás. PS: AK CHCETE VEDIET KTO JE "A" napíšte mi RADA VAM TO PREZRADIM. Takto verejne samozrejme nemôžem aby som nepokazila radosť ostaným. :D(28.5.2011)

Nikdy jsem neviděla seriál, který by diváky tak tahal za nos. Po shlédnutí celé první a kousku druhé série stále nejsme o nic blíž zjištění toho, kdo vlastně zabil Alison a ani toho, kdo se skrývá za písmenkem "A" a nepěkně si pohrává s jejími kamarádkami. Snad to mě na Pretty Little Liars tak baví. Atmosféra neustálého strachu, šeptání, tajemství, koukání se přes rameno a tísně z toho, že vás právě teď možná někdo sleduje způsobuje, že to, co by jinak byl jen další obyčejný americký seriál pro mladší skupiny diváků, vyčnívá z řady a že má člověk po každém shlédnutém dílu chuť okamžitě vidět další, jen aby se zase o krok přiblížil k celé té záhadě. Dokonce i postavy jsou dobře obsazené a sympatické (nejoblíbenější je pro mě Toby a Spencer). Pretty Little Liars určitě budu sledovat dál a doufám, že si dokáží udržet kvalitu i po další série. Ono celé mi to totiž trošku připomíná Lost, kde nám tvůrci přikládali jednu záhadu za druhou a my napjatě čekali na velké finále a rozuzlení, které se nakonec nikdy nekonalo. Snad to nebude i případ Lhářek, byla by to totiž hrozná škoda :)(23.7.2011)

Ach jo. To je napínavý jak kšandy. Ne opravdu, i když je v seriálu spousta klišé a hrdinky se po celou první sérii tváří vyděšeně, tak druhá je lepší. Nevíte co si myslet. Kdo je sakra "A". Co Jenna a Garett? Jak je to s Jasonem a Ianem a N.A.T. Nic, jen náznaky. Můžete jen hádat a já už chci vědět kdo je A. Uff. To si ještě počkám. Moji nejoblíbenější: Spencer a Toby.(1.9.2011)

Napínavý seriál, který na konci každého dílu přinutí diváky okamžitě zhlédnout nový díl! Je tu všechno, co k dobrému seriálu patří: inovativní přístup v podobě tajemné osoby, zajímavé střihy do minulosti, herecké obsazení plné krásných mladých hvězd, které vůbec nehrají špatně (pouze trochu jsem si musela zvykat na Aiaru), vyzrálé seriálové hvězdy (Leighton a Combs), tak škaredého představitele, až se Vám začne líbit (Toby) a tak hezkého představitele, až ho začnete nenávidět (Ezra). Nemůžu se dočkat, až bude odhalen/a "A". Ale aby to nebylo jako u HIMYM - 7. série a pořád nevím, kdo je matka!!:-) Jinak opravdu skvělé zpracování a téma, které mě baví. Kdo sakra zabil Alison?????(17.1.2012)

Prvotní nadšení z neznámého záporáka vyprchalo někdy kolem 3. série, kdy mi došlo, že se děj točí v bludném kruhu pořád dokola, že postavy, pro které už nebylo místo prostě zmizely bez jediného rozloučení či logického vysvětlení, že -A jsou i lidé, kteří nemají jediný důvod být sviněmi, a že hlavní hrdinky i přes to, že mají působit poměrně chytře, se stále nepoučily ze svých chyb a dávají tak skvělý důvod svým pronásledovatelům pokračovat a přitvrdit. On se totiž celý seriál odvýjí asi takhle- "Mám tajemství! Měla bych ho někomu říct.... ale ne, to nesmím! Musím všem lhát a nechat si to pro sebe!" ... postavě přichází smska- "Řekni to, nebo se něco stane!" ... postava reaguje- "Bože ne, někdo to ví. Co se jako stane?! Ne, nesmím to nikomu říct, třeba je to jen žert." A co nevidět BUM a něco se stalo, To něco je od vyzrazení tajemství, přes ničení dobré pověsti postavy až po vraždu. -A si už potom nebere žádné servítky! 1. série- 90%, 2. série- 80%, 3. série- 70%, 4. série- 60%.(11.11.2012)

• mima33

1. séria: 90% 2. séria: 85% 3. séria: 80% 4. séria: 70% 5. séria: 40% 6. séria: 10% 7. séria (blok A): 10% (9.5.2013)

prolhané krásky = zoufalé manželky + veronica mars + gossip girl...:) podle mě skvělá kombinace :) sympatičtí a pohlední herci i herečky :) napínavý příběh...snad u každého dílu se bojím za ně...a stále je tam něco co mě vždy překvapí :)(14.6.2013)

• mata77

Poznám mladíka, ktorý má vyzáž jedného z tých fešákov z tohoto seriálu. Aj u neho je vlastne jedno, čo hovorí, stačí, ako sa pri tom tvári a občas si premyslene a nacvičene prehrabne vo vlasoch. Vtedy si môžem v pohode stlmiť zvuk a sledovať ho v spomalenom zábere. Tak nejako to platí aj pri tomto počine mysterióznej drámy, ktorá sa ku všetkému pýši známkou thriller. To akože vážne? Po preklikaní celej série si nie som až tak istá, či to nie je len príliš drahá reklama na amerických teenegerov.(8.7.2013)

• Nyanka

Po shlédnutí pilotu: Výkon herců je ke zblití už od první scény -je tak umělý až je mi za ně trapno. Námět je praštěnej o hrábě do už tak bolavý hlavy z kocoviny při ranní procházce zahradou. Až nemile mi to připomíná něco jako gossip girl na venkově, jen jsou všichni ještě hůř zmalovaný, jak kdyby se měli promenádovat po červenym koberci v Absurdistánu. No, dál se rozhodně ani dívat nemůžu...(25.8.2013)

Rozhodně skvělý nápad natočit tenhle seriál. Bohužel musím říct, že už to trochu ztrácí svůj smysl, když to došlo až do 4. série. Trochu to natahují a některé díly jsou úplně o ničem. Ale jinak 1. a 2. série byly bomba!(28.10.2013)

PLL jsem začala sledovat až s tříletým zpožděním. Moc se mi do něj nechtělo - měla jsem ho za klasický průměrný teenagerovský seriál. Je to teenagerovský seriál, ale kupodivu mě dostal, a tak čekám s napětí na každou další epizodu. Je to Alison, není to Alison a kdo je vlastně A..... K hercům nemám žádné výhrady, dávám za 4.(2.11.2013)

Opravdu jsem hrozně překvapená, jak mě tento serial chytl! Začala jsem asi před 2 měsíci a už dokončuji 3.sérii a musím říct, že je to pořád super! Od 3.série se to začalo tak trochu motat dohromady, že jsem občas jen zírala, co jako budou dělat, ale opravdu vřele doporučuji všem! Nejoblíbenější postavy: Aria, Emily(13.4.2014)

• fininka

Stava se z toho pekna sracka...jsem uplne znechucena a koukam jen z principu...dej uz nedava smysl a melo se to uz davno uzavrit.(30.6.2014)

• Ivoman

No jako koukat se na to dalo jen kvůli těm pěkným protagonistkám, ale aby 15ti leté kamarádky, hrály o deset let starší herečky, to mě přijde už fakt mimo. Po první sérii se odmítám dívat na další, už druhá půlka první série stála za 1 hvězdičku.(12.7.2014)

Hezké a milé, ostatně jako všechny americké seriály. Jediné, co mě ničí, je ta vleklost. I kdybych přeskočila tři díly, pořád budou (až na výjimky) v naprosto stejné situaci, s naprosto stejnými důkazy/nedůkazy..Docela mě to nudí. Příběh je naprostá bomba, ale finální odhalení bych viděla tak na konec 4. série. Doufám, že ten seriál brzy skončí. V zájmu diváků, kteří mají "jen" cca 60 - 80 let na jeho dokoukání a zjistění, kdo je vlastně A.(3.6.2015)

První série: Jůůů super, tohle se mi fakt líbí. Nemám tušení kdo je - A a ani mi to nevadí. Druhá série: Wow, to jsou ale zvraty. ´A-´ odhalena, ale všem je jasné, že to není tak, jak se na první pohled zdá a tvůrci nás pěkně tahají za nos. Třetí série: Atmosféra stále super, ale moc zamotané, že i Marlene se v tom nemůže přece vyznat! Čtvrtá série: Do háje už, kdo je ta/ ten podělaná/ý - A??? A kdo je kdo? Více a více otázek.. žádné odpovědi. Pátá série: Děláte si už pr*el?? Marlene si asi něco šňupla, nebo tohle už není možné.. stále více otázek a stále ŽÁDNÉ odpovědi! Šestá série: Charles.. kdo je Charles? Toť otázka :D Mám dost... Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dále.. ale už teď vím, že to bude rozuzlení jak pojď na mě z boku! 3* za první tři vcelku povedené série.(10.8.2015)

Koncept dobrej, první série super, ale po nějaké 4. sezone a po asi 5. odhalení "A", kdyz se nakonec vzdy ukazalo ze to ten "A" vubec neni jsem to vzdal... ted koukam ze jsou dalsi a dalsi serie a serial se toci stale dokola kolem toho sameho.. videl jsem par minut novych dilu.. je to absolutni tragedie.. nechavam alespon 3 hvezdicky za prvni 3-4 serie, po kterejch mel serial skoncit... Jeste se mi nestalo abych se prestal koukat na rozkoukanej serial, ale na tohle bohuzel opravdu nemam..(28.8.2015)

Bylo to jednou takové to krásné odpoledne u přítelkyně doma, kdy jsme narazili v televizi na seriál, který vypadal trochu netradičně. Čtveřice pěkných středoškolaček je přes mobil terorizována někým kdo si říká "A". Teď po několika letech, sedmi sezónách a všech překombinovaných záhadách musím říct, že je to totální slátanina. Myslím, že první dvě až tři řady měli nějaký ten náboj, nápětí a wow efekt, ale pak jako by si tvůrci řekli pojďme to trochu vyždímat. Tak se z našich hrdinek a jejich středoškolských lásek stane partička s vychytávkami jako od Jamese Bonda už chybělo jen katapultovací sedadlo spolujezdce (aspoň to ti zůstalo Q). Dokonce měli i neviditelná auta, jak jinak by mohli někoho sledovat ze tří metrů se zapnutýma dálkačema (???). Jo málem bych zapomněl na ten strhující příběh kdy asi poslední čtyři řady jsem se tak ztratil, že jsem měl dojem že děj je v nějakým začarovaný kruhu, že každý odhalení nebo rozuzlení je stejný nebo podobný jako v řadě předtím. A pak přišla ta sladká tečka v podobě finálního dvojdílu, kde to tak brutálně po*ebali, že to bylo jak Tak jde čas přes kopírák. Jediný plus na tomto "fenoménu" jsou asi ty 4 až 6 holek kolem kterých se to točí. Jo jsou to fakt pěkný roštěnky.(4.7.2017)

Já nevím, jak tento film ohodnotit. Je zcela evidentní, že se snaží společnost, který tento film vytváří, zapůsobit na diváky seriály, které jsou už divácky úspěšné - Tajemství loňského léta, Zoufalé manželky a Gossip girl. U jednotlivých seriálů vás zaujme neobvyklý styl, jakým je děj psán. Ať už je to zabíjení vybraných osob rok poté, vyprávění děje mrtvou manželkou nebo psaní textovek. Je zde evidentní pokus spojit všechny tyto tři zvláštnosti do jednoho. Celkem se bojím, co se z toho vyvrbí, protože ani jedna z postav mi není vyloženě sympatická, člověk se tam nemá s čím ztotožnit. Celkově se mi ten seriál ale líbí právě díky zvláštnostem, které už jinde zabraly. Uvidíme, zda se později mé hodnocení sníží nebo zvýší. Zatím dávám průměr - za 3.(13.6.2010)

• Margay

Zatím jsem u sedmého dílu, ale už teď si troufám hodnotit. Ne že by těch všech sedm bylo na jedno brdo... ale jo, vlastně bylo. Máme problém-chvíli si to ,,řeší"-rozejdou se že je klid-pípne zpráva nebo něco podobného, všechny nadskočí, vyděšeně se po sobě podívají a že mají problém-chvíli si to,,řeší"... Zprávy od tajemného kohosi, který toho zná nějak podezřele moc, beru bez problémů, proč ne? Ale proboha, páni tvůrci, ujasněte si jestli je to člověk nebo duch - člověk by se nedostal k čínským Koláčkům štěstí nebo zatím neotočené kartě kartářky, jenže záběry ruky provádějící něco straaaašlivě špatného pro naši čtyřku vyděšeně se tvářících slečen vše tohle úspěšně popírá. Je to hezké, je to koukatelné, ale minimálně, kdybych byla jen jedním z těch jejich kluků, už je dávno pošlu někam. Není to uvěřitelné. Ani trochu(24.7.2010)

Tento seriál vás jen tak nepustí.... Taková menší závislost :) Ash Benson je dle mě nejlepší :)(8.5.2011)

• štěpule

No já nevím, proč mám věřit herečkám, kterým je 20 - 25, že jsou to šestnáctileté holky? Navíc chodí pořád tak zmalované a nastrojené, že jim nevěřím ani nos mezi očima.. Pokud to mám přirovnat k zoufalkám, tak tam se vždycky na rozuzlení tajemství těším, tady mě to nějak nezajímá. Všichni se tváří, jako že mají strašné tajemství a mluví pořád o "tom". Nevím, zatím mám za sebou první díl, ještě jim dám šanci, ale nic moc.(14.5.2011)

Myslím, že lepší přirovnání než, jak to tu bylo několikrát napsané, zoufalky na střední asi těžko někdo najde. Rozhodně je to velmi poutavý a napínavý seriál a tím, že chodí jednou za týden, dokáže člověka pěkně napnout a navnadit, aby se podíval i na další díl. 1. řada se mi tak zalíbila, že teď tento seriál patří mezi mé oblíbené. Rozhodně jsem zvědavá na další řadu a doufám, že bude minimálně tak dobrá jako ta první :)(22.5.2011)

Někdy jsem z tohoto seriálu velmi rozpačitá.....mezi jeho silné stránky patří určitě docela dobré herecké obsazení a výkony, zápletka, která mě nenechá spát (i když je někdy trochu přitažená za vlasy) atd.....na druhou stranu jsem už trochu přesycená těch milostných i kamarádských zápletek....proč si čtyři kdysi nejlepší kamarádky prostě nesednou a neřeknou si všechna svá tajemství??? Nevěřím tomu jejich vztahu a jejich vztahu s Allison......solidí tři hvězdičky, snad se děj nebude zhoršovat....(29.6.2011)

• Wynne

Ano, dala jsem dvě hvězdičky a stejně...druhá řada ještě neskončila a já na to pořád koukám. Jako správný masochista si užívám všechna ta klišé. Dramatická hudba, dlouhé vyděšené pohledy pokaždé, když příjde smska....no vlastně skoro pořád...žádný sex a drogy... Taková boží telenovela o šestnáctkách.(12.8.2011)

Klišovité, roztomilé, napínavé, návykové, prostě guity pleasure...(4.10.2011)

Hmmm, tento seriál je výnimočný námetom, ktorý je dosť neobvyklý, inak je to typický americký stredoškolský seriál, ale povýšený na inú úrove, mysterióznu. Neriešia sa tam toľko vzťahy či škola, ale skôr zosnulá kamarátka a všetko, čo sa ohľadom toho stalo a stále deje.(26.12.2011)

Pretty Little Liars je presne ten typ seriálu pri ktorom sa nevyhnete pocitu trápnosti, ale aj napriek tomu vás niečo stále tlačí to pozerať ďalej a ďalej.. Niektoré postavy sú strašne nesympaciké, ale našťastie je ich aj tam pár, ktoré sa vám budú pačiť a budete im držať palce. (Napríklad zo začiatku som nemusela Hannu, ale teraz je už Ok, ale napríklad pán Ezra je strašne na nervy idúca postava a začínam tušiť, že tam niečo nehrá). A ešte jedno moje zbožné prianie - "Len nech to nemá x-sérií, lebo by som si asi niečo urobila". :D A inak, nepríde vám, že je v tomto seriáli každý až moc krásny a dokonalý ?? Edit: Ok, prihadzujem jednu hviezdičku. Tá naháňačka za "A" ma začína baviť viac a viac. :D(18.1.2012)

Pretty Little Liars, seriál, který mě strhnul. Občas se proklínám, že jsem si na internetu předem přečetla, kdo je tajemná "A". Stále mě to ale baví, což je trošku s podivem, když vím, jak to skončí.(31.3.2012)

Velmi příjemné překvapení. Místo očekávané plytké vztahovky, se z malých lhářek vyklubalo temné dílko, s velmi propracovanými postavami a spletitým, ne však nesmyslným, dějem. Velkým plusem je pak také hlavní čtveřice, které je nejen pěkná ale taky velmi slušně hrající. Jediným handicapem tak zůstává, až příliš natáhla hlavní dějová linka. Jednotlivé díly jsou superně napsané a člověk se u nich nenudí, ale ústřední příběh postupuje děsivě pomalu, což je dost na škodu. Celkově jsou Pretty Little Liars tím lepším co na seriálové scéně v posledních letech vzniklo, a proto si zaslouží slušných 70%.(9.4.2012)

Super seriál, na který jsem přišla jen tak náhodou, že o něm byl plný facebook. Všichni psali o Pretty Little Liars a já jediná nevěděla o co go. Říkala mi o tom seriálu i kamarádka, která teda na něj nekouká, ale ví o něm. No a tak slovo vzalo slovo a stáhla sem si první díl. Po shlédnutí se mi stalo něco podobného když sem uviděla ,,The Vampire Diaries", hned jsem stahovala díl druhý, poté třetí a dál to znáte. Seriál je suprově propracovaný, skvělé herecké výkony a hlavně se mi na něm líbí ta tajemnost se kterou jsem se dlouho u nějakého seriálu nesetkala. Palec hore :)(27.8.2012)

překvapivě příjemná teen-podívaná, docela fajn námět a sympatické obsazení.. hloubku od toho však nečekejte.(29.9.2012)

Ke konci první série jsem bohužel musel sledování seriálu ukončit. Začal mě totiž opravdu hodně nudit! 55%(16.12.2012)

• nuwer

Pilot mě příliš nezaujal...(17.12.2012)

Na tomhle seriálu začínám být strašně závislá. Nedá se na něj přestat koukat, je to samé překvapení a napětí. Líbí se mi hlavní obsazení, hudba a nekonečné zápletky. Nemůžu jinak než dát plný počet.(18.2.2013)

Po dlouhé době jsem opět hledala nějaký nový seriál, když mi najednou do klína spadly první dvě řady těchto krásek. Řekla jsem si, že za zkoušku to stojí a hned po prvním díle jsem tomu propadla. Fakticky. Nejenže má tento úlovek skvělí příběh, i obsazení a styl oblékání a celkový styl pojetí knižní předlohy se sem perfektně hodí. Bohužel v průběhu třetí série mě trošičku zarazil příběh, ale na hodnocení to u mě neubralo.Tento seriál ocení spíše teenageři.(9.3.2013)

Samotnou mě překvapuje, jakou se mi podařilo vytvořit závislost na seriálu, který podle mě cílí spíš na teenagery. První řada bez jakékoliv výhrady, každý díl jsem zhlédla s napětím a těšila se na další, u druhé řady už ale to napětí bohužel opadlo. I když se na nové díly pořád těším a jsem zvědavá, kdo je sakra -A, to zaujetí už není tak velké jako na začátku. Asi proto si víc všímám občas až hodně přehnaně dospělého chování hlavních hrdinek (vážně mají být na střední škole?) a nesrovnalostí a překombinovanosti a ... a to je vlastně všechno, jen zmíněné "vady" mi zabránily dát plný počet, prolhané krásky to u mě pro teď mají za čtyři hvězdičky a věřím (nebo spíš doufám), že s dalšími díly nebudu muset ubírat...(21.3.2013)

Když se to vezme kolem a kolem, žádný zázrak to není, ale stejně je to pořád lepší, než ta záplava seriálů pro teenagery (tj. mé věkové kategorie) plná vlkodlaků, upírů a podobných nesmyslů.(27.3.2013)

Seriál mi ukázala násť ročná sesternica, tak som si pomyslela "zas nejaka pubertacka trapošina ako HighSchoolMusical" ale po prvých 15min som sa na to poriadne namotala a nedokážem sa ani začať učiť na štátnice :D :D(10.5.2013)

• Mr.Jokker

LITTLE SHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIT MY SIS CUZ ITS CLLO0PO0LKSSP OAJ FHGSDFJkb vVBHGWQH§¨)y ,df hfhf hf hfd hdf hffhdhfd(18.5.2013)

Ten seriál mě hrozně oblíbil! :-) Je to fakt zajímavé a pořád nevím kdo je A! :-D Ale tipuju,že to bude Alison nebo Cece :-) Těším se hrozně na další díly :-))(23.7.2013)

Závislost na tomhle úžsaném seriálu si vypěstujete okamžitě a hlavní hrdinky si zamilujete. Můžu se na to dívat milionkrát dokola a nikdy mě nic nepřestane bavit! ♥ -A(5.8.2013)

O seriálu mi řekla známá, nejdřív jsem přemýšlela jestli na to kouknout nebo se znovu kouknout na všechny série upířích deníků co doposud vyšly. Pustila jsem jeden díl a rozhodně toho nelituji. Je to nesmírně napínavé a má to děj. Nenudím se u toho. Pořád mě zajímá kdo, a co a podobně a pouštím díl po díle. Herci jsou ve filmech a seriálech určitě dost podstatní a já jsem si hlavní hrdinky ihned zamilovala. Jen doufám, že to nebude moc natáhlé a bude to mít děj i nadále.(14.8.2013)

Tento seriál je velmi zajímavý. Chvílemi vás úplně pohltí jeho napínaví děj. Bohužel tento seriál má své ''ale''. Je sice zajímavý, nechybí mu zábava a ani ''Love story'' , ale tvůrci udělali tu chybu že protahují závěr. Tedy odhalení ''A'' . První tři série jsou opravdu dobré, jenže jak to tak protahují, někteří diváci ztrácejí nervy a seriálu ubývá na popularitě. Tvůrci by se měli nad tímto zamyslet. Jinak skvělá práce.(28.8.2013)

U většiny seriálu se dá rozlišit kvalita jednotlivých sérií, ale u PLL to dle mého názoru nejde. Všechny série jsou stejně napínavé a zároveň každý díl obsahuje ňákou tu vtipnou hlášku či scénku a romantický okamžik. Pamatuju si, když minulé léto mi kamarádka lhářky doporučila vůbec se mi do tohohle seriálu nechtělo asi tak měsíc mi furt říkala už sis to pustila ?! A já furt ještě ne, ještě ne a pak konečně už mi to nedalo a koukla sem se. Musím říct, že první díl na mě nepůsobil jako většina pilotu u ostatních seriálů např. Vampire diaries, Big Bang nebo Gossip girl, u kterých mě něco táhlo pustit si další a další díl, ale naopak mě to moc neokouzlilo, ale řekla sem si zkusím ještě jeden a ještě jeden a ještě jeden a najednou mi došlo, že sem zkoukla celou sérii :-D takže PLL má naprosto jiný kouzlo, než většina seriálu. V současné době je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálu. Nejoblíbenější postavy: Ezra, Aria a Spencer Nejoblíbenější díly: S01E01, S01E10, S02E10, S02E25, S03E01, S03E12(2.9.2013)

Herecké obsazení se mi zdá docela trefné, ze začátku mi vadilo Shay Mitchell - postupem času jsem si na ni zvykla, ale pořád mám vůči ní určitou averzi - přijde mi taková naivní a hrozně milá.... Některé dialogy mezi holkami mi přijdou dětinské a směšné. Někdy je opravdu nechápu. Kdo je teda A? Takto nápadné natahování seriálu mi přijde trochu zbytečný. Z první série jsem byla nadšená zhltla jsem ji během pár dnů, postupem času mi některé díly seriálu přišli nudné a "zbytečné". Někdy se, ale v seriálu stane něco, co jste nečekali (nejsem do toho nějak zažraná, takže si nečtu okolní diskuze a nehledám detaily - takže jsme poměrně často překvapené). Teď čekám na říjnový díl (série 4.) a uvidím - zatím moje hodnocení (po první sérii 5*, postupem dílu se stáhlo na 2*) 3* Po 4 sérii, která mě opět bavila, se moje hodnocení opět pošouplo na 5*. Tato série byla plná zvratů a konečně se začalo ukazovat, kdo je vlastně A, i když po posledním dílu série si jistá nejsem ničím. I když moje hodnocení je po sériích, beru seriál jako jeden celek (každým novým dílem se objasní i něco s předešlých sériích). Těším se na závěrečnou série, která vše konečně objasní (snad :-)). Takže závěrečná série se nekoná a mám velké dilema jestli mám vůbec pokračovat :-/ Možná tomu dám šanci, když se budu hodně nudit! 4* Nakonec jsem se do pokračování dala - některé díly jsou nadprůměrné a u některých se nudíte. V půlce 6. série jsme konečně zjistili, kdo je A - ze začátku 6 série jsem byla nadšená :-) Teď větší pauza a pokračování o 5 let později....upřímně jsem myslela, že se na to už vyprdnu :D ale nevydržela jsem. Takže hurá do toho!(3.9.2013)

Tento seriál se mi zdá jako odlehčená verze MĚSTEČKA TWIN PEAKS v kombinaci ZOUFALÝCH MANŽELEK. Ze začátku je seriál celkem ucajdaný,ale postupem času se mi líbí jak se vše zamotává a člověk se v duchu ptá " Kdo je sakra A" . Na druhou stranu,když jsem si seriál chtěla pustit znova,nemělo to takové kouzlo jak poprvé a já se u seriálu nudila.(31.10.2013)

• Carfait

Ty holky vypadaj na patnáct asi jako Feureislová na třiadvacet.(10.1.2014)

• didlik6

Nerozumiem, ako tento smiešny seriál môže niekto prirovnávať k Desperate housewifes! A už vôbec nechápem tomu vysokému hodnoteniu, aké tento seriál má. Herecké výkony otrasné, predvídateľnosť 100 percentná a pýtam sa, či v Amerike nemajú žiadne násť-ročné herečky, keď musia obsadzovať do seriálov 25-ročné?! Tento seriál musí urážať aj teenagerov...(24.1.2014)

První tři série to byl docela dobrý seriál, ale po dalších dílech si jen říkáte jak ty holky můžou být tak hloupý. Poslední série je jen o nastavování, protože ten seriál není nic zajímavého, jen co zase, kdo provedl a na otázku kdo je A nám stejně neodpoví (sice už to řekli asi 5krát a v každé sérii přijde ještě bizarnější teorie, kdo je A )(26.1.2014)

něco mezi 3* a 4* a odpadem! začíná se to příliš protahovat...(12.5.2014)

• Figuto

Kundy, kundy a...KUNDY :-P(17.9.2014)

Zatím sleduji 1. serii a musím říct, že je to opravdu povedené. Dám 4* a uvidím jestli to náhodou další série nepokazí. :)(20.9.2014)

• Dankaaa

Mna osobne to teda neohurilo. Namet je paradny a ma potencial na perfektny napinavy serial, no ale to im moc nevyslo. Nedivim sa, ze u chlapov by mohol mat tento serial uspech, no mne ako zene su vsetky hlavne postavy vrcholne nesympaticke. Vsetky tie afektovane, tupe,zasnene ci vystrasene pohlady povedla kamery, myslim, ze aj slecna Kristen Stewart by sa od nich mala co ucit. Vsetci chlapi sa tam spravaju ako pedofili, vsetky zeny/slecny sa len tupo divaju a nechavaju sa naivne manipulovat. Podme podpalit kolnu....preco nie? Ved sme najlepsie kamosky. Plus dievcence maju mat 15, ale vsetky vyzeraju na 25. Preco 28 rocna herecka hra 15 rocnu? To nie je v Holywoode dost mladsich? Videla som prve 4 casti (viac som fakt nezvladla), potom som si vygooglila ako to skonci. Radsej by som si precitala knihu. 2* za namet.(30.9.2014)

• tonowie

zvladol som len par dielov a musel konstatovat, ze rozhodne nie som cielova skupina. Ale byt stredoskolackou tak by to urcite bolo super :)(10.11.2014)

• soarka

Už od začátku seriálu je všude tma a nechápu proč si nezamykají baráky. Viděla jsem pár dílů a v každém se někdo k někomu vloupá. Nikdy se na to nepodívám v nějaké souvislosti. Radši.(14.12.2014)

Pohodový holčičí seriál . Zápletka je úžasná. Člověk si pořád musí lámat hlavu nad tím, kdo je A a to ho nutí se dívat dál a dál. Mínus seriálu je, že je občas příliš natahovaný. Nejlepší postava Emily a Mona. V seriálu jinak najdeme, akci, napětí, vtipné, romantické scény, skvělé písničky a vždycky mě fascinuje, jak jsou hlavní hrdinky tak úžasně trendy oblečené.(15.2.2015)

Tak tenhle seriál sleduju od začátku a vím, že i kdyby měl 50 sérií, nikdy nepřestanu :-) Bojím se u toho, směju se u toho, brečím u toho...krásní lidé, napínavé zápletky a neuvěřitelně přesvědčivá Sasha :-) Pro mě navždy nejlepší americký seriál!!!(20.3.2015)

Prvních 4 nebo 5 sérií bylo úplně skvělých. Ty jsem měla vážně ráda. Ale někdy po páté sérii už jsem upřímně ani nevěděla, o co tam vlastně jde. Stalo se toho tam tolik, že už jsem se v tom hrozně ztrácela a už bylo naprosto jasné, že to jen záměrně natahují, aby z toho dostali víc peněz. Rozdíl mezi první a šestou sérií je opravdu velký. Děj už je v podstatě celkem o ničem, protože k čemukoliv se dopracují a ty už máš dojem, že ses konečně něco dozvěděla, se zase celé překroutí a nakonec to jsou zase jenom spekulace. Jsou tam i díly, ve kterých se nestane absolutně nic. A už si ani nepamatuji, jaké postavy tam všechny byly a co byly zač. Vždyť -A už tam bylo taky několik. S každým dalším dílem si jednoduše čím dál tím víc myslím, že vlastně nic nevím a říkám si, že už se tam může stát cokoliv. Přesto ale většina seriálu byla skvělá a vždy ho budu mít ráda.(4.3.2016)

Keď hovorím ľuďom, že pozerám Pretty little liars, tak na vysvetlenie pridávam krátky popis: Je to taká hlúposť pre puberťákov. Aj napriek môjmu veku však viem pochopiť jeho popularitu. Sledujeme tu mladé dievčatá, ktoré okrem svojich problémov zodpovedajúcim ich veku, riešia záhadu okolo "A", anonyma, ktorý im strpčuje život. Je nezvyčajné, že v mainstreamovom médiu je prezentovaná ženská solidarita a priateľstvo takýmto výrazným spôsobom. To sa mi na tom páči najviac. Pretože toto mladé ženy potrebujú vidieť. A ešte taká drobnosť. Veľmi ma teší, že po rokoch rokúcich vidím na obrazovke opäť Lauru Leighton, ktorú si niektoré staršie ročníky zaiste pamätajú zo seriálu Melrose Place. V role matky Hanny je výborná, viacvrstvový charakter a sexi.(16.7.2016)

• AndrewNewman

Seriál, ktorý sa opierá o pekné tváričky nie o skutočný dej. Ten len mierne dotvára akože "desivú" atmosféru....Takéto seriály ako PLL,Teen Wolf a pod. by mali mať vlastný kanál ,aby sa puberťačky mali načo pozerať a aby sme mi skutoční diváci mali od takýchto plytkých seriálov pokoj.(1.12.2016)

• nemer

Umělé, plytké, neuvěřitelně debilní. Jen další z mnoha variací na telenovely a prasečí zahrady všeho druhu.(24.6.2017)

Tak poslední díl to opravdu nevylepšil. Začala jsem na to koukat, když mi bylo jako holkám v první sérii. Je pravdou, že pro tento věk se to hodí, ale potom už asi ne...Absurdita opravdu v posledních sériích bila do očí.(20.7.2017)

Serial, ktery na zacatku prekvapil novym napadem, zajimavymi hereckami, propracovanym scenarem, chytlavou hudbou, prehled moderni uzitkove technologie a dokonce i urcoval modni trendy s pribyvajicimi seriemi tradicne ztrokotal na scenari. Od 4 serie na to nema cenu koukat. Posledni 7.serie vypada na zacatku, ze by mohla zase byt fajn, ale pak se to propadne do strasne krece. Priserne rozhovory, kdy se clovek musi az smat scenaristicke neschopnosti , kdy se nejchytrejsi divka z party zepta v jedne scene na divcich toaletach pred sestupem za tajne dvere zepta sveho kamarada: jak se ti libi na damskych toaletach, nacez on odpovida: voni to tu lepe. Vazne? To jako vazne? Pokud toto melo byt vyvrcholeni vsech 7 let sledovani, tak to opravdu nezvladli. Na konci uz vari z vody, kdy na scenu navraci opet vsechny mozne postavy, ktere uz byly jednou obvinene a spolceni s A.uz jim bylo davno odpusteno. Plus par postav, ktere jsou najednou temer hlavni iniciatori, ale vy si absolutne nevybavujete, kdo to je. Jestli se vam moje hodnoceni zda zmatene, tak je to nic oproti poslednim trem dilum sedme serie tohoto serialu. Velike zklamani. Tak dlouho se hledal A.az vlastne vubec nevim, kdo to byl a v cem presne mel prsty a jak to vsechno delali,. Z A.byla najednou A.D., nebo je to stejna osoba, nebo nasledovnik? Totalni zmatek. Totalni.(17.9.2017)

Bavilo mě prvních pět sérií. Spíš čtyři. Člověk z toho prostě vyroste. A překombinovanost přestane bavit. Doporučuji mladším 12+.(26.5.2018)

• E.Company

Dvě hvězdy za pěkné a mladé hlavní představitelky. Seriál spíše pro teen obecenstvo. Dva díly první série mi stačili a víc jich snad ani vidět nechci. :)(23.6.2010)

Celé tajomno spočíva v obdržiavaní sms správ od mŕtvej kamarátky. Niekedy má tendenciu poslať až tri správy za diel. To je potom vzrušenia. Samozrejme najškaredšie dievča je hlavná postava a zaľúbi sa do nej mladý pekný profesor literatúry(akoby nikdy žiadny učiteľ ,do ktorého sa niekto zaľúbi, nemohol učiť niečo iné), ktorý s ňou strávi asi 10 minútový pokec. Samozrejme behom tých minút vidí , aká je hrdinka iná a vyspelá a bla a bla...Nie je to seriálové dno, ako oddychová záležitosť to funguje, ale nech si nikto nerobí ambúcie, že uvidí aspoň závan niečoho skutočne zaujímavého, alebo nebodaj skutočných emócií.(9.7.2010)

Musím přiznat, že po přečtení anotace k filmu mě nijak dějová linie nezaujala, ale vzhledem k letní pauze mých oblíbených seriálů, jsem si přece jen řekl, že to zkusím. No a teď, po shlédnutí zatím nejnovějšího dílu musím opravit své první mínění. První díl je pomalý, a nabízí pomalý rozjezd. Ovšem už od druhého dílu se začínáte zapojovat do děje, začínáte vnímat osudy hlavních hrdinek a přemýšlet nad tím jak to asi skončí a co vězí za tou velkou záhadou. rovněž musím uznat, že při sledování některých dílu v noci v tmavém pokoji mi párkrát po těle přeběhl mráz, a že jsem byl párkrát pěkně vyšokovaný změnou která se tu a tam vyskytne. A nesmím zapomenout zmínit, že mimo zajímavých povah hlavních hrdinek, mě zaujala postava Tobyho, která se během děje pěkně rozvíjí a nabízí nám nové pohledy a nápady, myšlenky na rozluštění hlavní záhady, hlavního tajemství. Přirovnal bych ho k Damonovi z Vampire Diaries. Mé pokušení dát seriálů 5 hvězdiček zmařilo přece jenom to, že se mi to líbí míň než Vampire Diaries a jiné seriály.(23.7.2010)

Na tento seriál som narazila na kamošku, ktorá sa pridala do fans stránky na FB... Kukám, že kam sa to priadala, že podľa názvu to ani neznie dobre (pretože dosť sa pri rozhodovaní, ktorí sierál pozerať, rozhodujem hlavne podľa názvu, teda zo začiatku, až potom prejdem na popis), a potom som sa jej pýtala o čom to je, a podľa jej rozprávania sa mi zdalo, že to bude hlúposť, ale skúsila som a neoľutovala som. PLL ma chytili hneď od začiatku, a predtým, než sa dostanem k celkovému ohodnoteniu, tak musím nadviazať na komentáre podo mnou, 4 baby anorektičky? Tak tomuto celkom nechápem, podľa mňa sú to dievčatá, ktoré majú normálnu postavu, nie sú to žiadne vychrtliny, je sa pri nich na čo pozerať.... A presne súhlasím s komentárom, že na škaredých a tlstých ľudí by sa nikto nepozeral, aj keď ma pri tom napadá, že ma dosť rozčuľovalo pri reklamách, že sú tam len štíhle a chudé dievčatá, ale je to presne v tom, že keď vidím nejakú škaredšiu, tak sa na to nedá pozerať. Každopádne, mne sa dievčatá páčia, každá má niečo do seba, len sa mi veľmi nepáči Aria, podľa mňa je čudná. Najradšej mám Emily a Hannu :). Ale okrem toho, že dievčatá sú veľmi pekné, a že si všímam rovnako aj, ako sú poobliekané, tak ide hlavne o ten dej. Ten dej ma dokáže diel po diele dostať, niekedy pri tom ani nedýcham, a pri koncoch niektorých častí priam otváram pusu, že čo iného zase nový diel priniesol :). A prirovnávanie k Zúfalým manželkám a Gossip Girl? Neviem, z GG som si tuším pozrela polku prvej série a potom si hovorím, že stiahnem si to, ale vykašlala som sa na to... A Zúfalky, no k tomu sa radšej ani nevyjadrujem, ale každý má iný názor. V PLL sa mi páči hlavne to napätie, ktoré sa objavuje vždy pri novom diely, a keď už si myslíte, že by ste mohli prísť na to, kto je "A", tak vás prekvapí, a obráti k úplne inému uvažovaniu o tom, kto to vlastne je. Zápletky dobré, prekvapivé a nečakané konce a neviem ešte, čo viac k tomu by som dodala. Aha, viem, pekne skombinované páry :). A vlastne zabudla som, okrem toho mi strašne vadí Alison, tá herečka je hrozne škaredá podľa mňa a rovnako aj Jenna. Ale tak však nemôžu byť všetci takí krásni, ako hlavné hrdinky, no nie? A Ezra, jaaaaj, to je sexoš :))). No a okrem toho popravde sa trochu bojím, že budú to odhalenie, kto je vlastne "A" odhaľovať až do konca seriálu a bojím sa, že tam je to riziko, že by to fanúšikov mohlo prestať baviť, ale nevadí, nechám sa prekvapiť, čím nás ešte tvorcovia prekvapia :). Na fanstránke som čítala, že majú byť až 4 série, tak uvidíme... Škoda, že teraz cez leto odvysielajú len 12 častí druhej série, a potom čakať do jari... však to neprežijem :D. Ešteže tí Amíci vymýšľajú stále nové seriály, a ešte že je internet, inak by som neviem čo robila, lebo v tej telke je fakt veľké prd.(28.7.2011)

Zatím 3 hvězdičky. Příběh zajímavej, jsem zvědavá, kam se to rozvine. Některé herečky (zvláště představitelka Emily) moc neumí hrát, ale dá se na to zvyknout. Naopak představitelka Alison je přímo dokonalá. Nejen, že je strašně krásná (což je ale u americkejch seriálů normální), ale hraje Alison fakt výborně. Na to, že jí je 15 (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) si počíná neuvěřitelně suverénně.... Jsem zvědavá, co přinese 2.série. 2.série zatím dost slibně rozjetá :) Většína scén by ovšem nebyla tak strašidelná, když by si holky občas rozsvítily v pokojíčku :D(12.8.2011)

Pretty little liars je seriál, ktorý klame stredoškolským prostredím a vďaka hoci charakterovo sympatickým, ale mladunkým hlavným hrdinkám posobí ako gossip girl/beverly hills ALE má neuveriteľnú atmosféru s nádychom trileru a napätie ktoré ma pripútalo k stoličke.. je to trochu "scifi" ale nie je to dôvod prečo filmový priemysel tak milujeme ?..(20.9.2011)

Nevím, co k tomu říct. Prostě mě to baví! Být v kůži některé z dívek, tak si hodím mašli. J eto napínavé.. akční a romantické zároveň. Má to všechno, co mám ráda a konečně seriál o něčem, co ještě v žádném jiném seriálu nebylo. Hudba je senzační. Hned po každém dílu si písničky musím stáhnout. Každou z holek má u mě nějaké plus a mínus. Některé mám radši, některé mi do oka moc nepadly. Musím přiznat, že některé scény mi připadly trochu trapné.. Ale koukám se na to prostě ráda a pokaždé se nemůžu dočkat dalšího dílu!(28.9.2011)

Dá ze říct, že se řadím k naprostým "žroutům" téhle podívané. Jednak pro ten neustále se natahující děj, pro čtyři hlavní hrdinky, které svým vzhledem vyplní všechny případné chybky, ale hlavně pro to téma. Konečně po éře všech zfilmovaných knih, které už mě s každým dalším dílem opravdu ženou k nepříčetnosti, přišlo něco, kam se necpou krvesajci ani čarodějnice, kde není žádná nadpřirozenost - jen A., jehož/jejímž záměrem je hlavně trápit ony hrdinky, které spojují jednotlivá tajemství. S herci jsem vcelku spokojená, např. Holly Marie Combs mě překvapila a potěšila a vcelku vyvážila nechuť k Sashe Pieterse, ztvárňující mrtvou blbku ve vzpomínkách ostatních. Takže, přes všechny kritiky mě tohle krácení večerního nudného času vážně baví.(11.10.2011)

Veľmi návyková záležitosť. Prvú sériu som zhlta v priebehu dvoch dní a rátam dni do januárového pokračovania tej druhej. Dej perfektne odsýpa, udržuje si permanentné napätie a nečakané zvraty. Štyri malé klamárky sú sympošky, hlavne Spencer a Arya, z vedlajších postáv mi imponuje Toby. Zatiaľ zaslúžených päť hviezd.(7.11.2011)

Neuvěřitelně napínavá záležitost. Tenhle seriál vás chytí, i když si první díl pustíte s tím, že vám se to rozhodně nestane a na nějaký 16ti letý přemoudřelý nány koukat nebudete. Budete. :)(12.1.2012)

K tomuto seriálu jsem se už ani nevím jak dostala v době, kdy začínal, a od té doby se od něj prostě nemůžu odtrhnout. Celý děj je tak zamotaný, chvíli si myslíte, že víte, kdo je "A" a potom se ukáže, že to tak vůbec není. Doporučuji :)(22.1.2012)

Už jen 2 díly a dozvíme se, kdo je A! Tento seriál patří do nadprůměru, až jsem byla překvapená jak mě chytnul. U každé epizody sedím napjatá a vždy dopadne jinak, než se zdá. I like it! Edit 28. 12. 2012 - Tak a povolili 4 sérii. Už mě to přestává bavit. Kolik sérií ještě budeme řešit, kdo je A? Už je v jejich týmu polovinu Rosewoodu. Polovina druhé poloviny je mrtvá. A ten zbytek jsou ustatní obyvatelé a lhářky. Stejnak A bude Ezra a všichni budou mít po srandě. Edit září 2014 - Máme za sebou 5 a půl série a A byli snad už všichni.(11.3.2012)

Zozačiatku to vyzeralo ako jednoduchý seriál pre teenagerov, no čím som bola na vyššej časti, tým ma to zaujímalo viac a viac. Prvé časti dosť zaváňali klišé - Aria + učiteľ, Spencer + priateľ jej sestry, Emily + Maya, Hanna ako typická americká blondína. No postupne sa to dobre rozbehlo a začala som to vnímať ako akčný a správne mysteriózny seriál s ideou. Najviac sa mi páči, že aj keď na konci 2. série nám "A" naservírujú ako na striebornom podnose, nič nie je také ako sa zdá a záhada stále pokračuje. Čo sa postáv týka vzťah Spencer + Tobyho je najlepšia kombinácia A s odstupom času musím vyzdvihnúť styling a tiež hudbu!!(1.5.2012)

Keď som dopozerala Glee a Once Upon a Time, hľadala som niečo ľahké s čím by som vydržala do septembra. Náhodou som našla knihu PLL ktorú som ,,zhltla" a hneď aj začala pozerať seriál. Pilotný diel ma veľmi prekvapil pretože sa v ňom odohrala celá kniha. Prvá séria sa mi veľmi páčila. Návrat Iana, Jenna, Toby...pri poslednom diely som mala celý čas zadržaný dych. Ešte napínavejší bol 1.diel 2.série. Ianovo zmiznutie..dievčatám už išla ,,A" poriadne na nervy. A vo vyvrcholení season 2 sme sa to všetci dozvedeli. Myslím že tvorcovia pripravili pre všetkých obrovské prekvapenie. Čo mi pomaly začína vadiť je Aria a Ezra. Ich vzťah je síce romantický ale sú spolu od 1.dielu do posledného. Tiež ma mrzí že niektoré postavy sa v seriály objavili na pár dielov a potom ich A ,,zlikvidovala" Obľúbená postava: Spencer 100%(18.7.2012)

Od prvního dílu jsem byla okamžitě vtáhnuta do děje a nemohla jsem se dočkat dalšího dílu. Záhady a vraždy, to je moje :) Člověk přijde s jednou teorií, která je vzápětí vyvrácena. Jen doufám, že seriál nebude uměle natahován. Jen by mu to uškodilo.(30.8.2012)

První série: Velmi chytlavá podívaná, strhující děj, neustálá tajemství, ale hlavně - na obzoru byla šance, že se na konci série dozvíme pravou tvář A. Všem, co seriál ještě neviděli a teprve se chystají se na něj podívat, doporučuju zapomenout na všechny fanpages o tomto seriálu, akorát by vám pokazily tu tajemnou auru kolem záhad v PLL. Druhá série: Trochu hodně slabší než jednička, nicméně stále dobrá podívaná. Kdo si PLL doopravdy zamiloval, zklamán nebude. Třetí série: První díly - nuda, nuda...s přibývajícími díly a blížícím se polovičním finále, se PLL dostávají zpátky do svých kolejích...a poloviční finále? Jep, takhle to má vypadat ;)(10.9.2012)

ten seriál je dobrej(2.11.2012)

Bezkonkurenčně nejlepší seriál !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! každý díl hltám :-)(1.12.2012)

Jeden z mála seriálů, který ve mě vyvolává snad všechny pocity,.. Každý díl doslova hltám, u některých scén napětím přestávám dýchat, chvílema se přihloupě usmívám.. Nesouhlasím s názory, že je to pouze "teenagerovský" seriál.. Bude mi třicet a i já bych se mohla "platonicky" zamilovat, díky výbornému obsazení herců...:-) Za mě 90%(20.12.2012)

Tři hvězdičky za pěkné herečky, ale toť vše.(14.1.2013)

Asi jsem věčná duše teen seriálů, ale od prvního dílu přemýšlím, kdo by mohl být hlavní záporák. Bohužel, většina mých tipů už je po smrti. Co se týče seriálu samotného, přináší notnou várku napětí, výborného obsazení a skvělé pointy. Pokud se na PLL nebudete dívat kvůli ději, rozhodně vás k obrazovce připoutá hlavní cast složený z dívčin, jejichž osudy jsou nápadně podobné těm ze Zoufalých manželek (nedivím se, že jsou tyto seriály k sobě často připodobňovány) a které oplývají kromě krásy také řadou tajemstvích, která jsou nám postupně předkládána na zlatém podnose. Co přinese 3. série? Uvidíme, nechávám si hvězdičku pro skutečné perly.(24.1.2013)

První série je opravdu povedená, jako detektivka pro "náctky" ucházející. Akorát čím déle to sledujete, tím více klišé nacházíte. Škoda, nicméně 4* so zaslouží.(31.1.2013)

Dobrá atmosféra, pěkně to odsýpá, jenom počkat, jak to celé dopadne.(6.2.2013)

nejlepší seriál pro teenagery všech dob(14.2.2013)

Nyní v průběhu 3. série se příběh začíná opět vzpamatovávat a přichází další a další nečekané zvraty. U mě za 4 hvězdy.(21.2.2013)

I přes to, že mi 15 bylo už před 10 lety, mě seriál zaujal. PLL jsou pro mě takovou oázou klidu uprostřed šílenství reality :) Navíc pokoukáníčko na holky vzhledem k jejich kráse jen tak rychle neomrzí. Uznávám, že leckdy je to trochu přitažené za vlasy (s každým dalším dílem víc a víc), což je z velké části způsobené právě umělým natahováním. Doufala jsem, že třetí série bude poslední. Chápu, že se seriál hodně lidem nemusí líbit, přece jen je to opravdu hodně "teen" (asi jsem nějak zaostalá, že se mě to baví i v mém věku) a celkový děj je hodně nelogický.(25.2.2013)

U prvních deseti dílů jsem seděla přikovaná s otevřenou pusou a nebyla schopná se od obrazovky odpoutat. Postupně to ztrácelo šmrnc a finále, na nějž se tak dlouho čekalo, proběhlo bez větších emocí, zkrátka bylo to tak natahované, že moment překvapení se nedostavil. Nicméně, dávám čtyři hvězdy za vyspělé puberťačky Spencer a Hannu (Aria je nehorázná kráva), hezké kluky a za opravdu sofistikovanou vyděračku A. Škoda jen, že tam není ani špetka vtipu, ty holky se prostě nezasmějí.(18.3.2013)

Už na začátku mi seriál přišel velmi napínávý. Vlastně když jsem ho začala sledovat tak jsem ani nekoukala co je to za žánr atd...Líbí se mi,že vás to nenechá jen tak být a nutí přemýšlet "Who is A!"....Ani jsem nečekala,že si tento seriál opravdu oblíbim.Někdy mi ale vadí,že když už to skoro zjistí tak je tu náhle další záhada....A tím pádem to ten člověk být nemůže...Vlastně jsem takové napětí a prožití každého dílu nečekala...Netušila jsem,že mě přesně tenhle žánr bude bavit,ale přiznám se,že teď už jsem u konce druhé série a pořád se na každý díl těším!!!!! Who is A????(19.3.2013)

Lhářky mě dostaly. V dobrém slova smyslu. První série mě celkem nadchla. Poměrně svižné tempo, překvapivá zjištění. Druhá série nabrala zběsilé tempo, ďábelská jízda se vším všudy. Ovšem třetí série je zklamáním. Omílání omílaného, pořád dokola, podezřelí jsou téměř všichni. A konec v nedohlednu. Tvůrci těžce popadají dech. Původní zápletka se zmizelou spolužačkou se postupně rozrůstá, často až do neuvěřitelných a místy nelogických rozměrů. (např. Hannina matka a její ,,půjčka" peněz + falešný dědic....a dál?) Trojka mě prostě nebaví. Obsazení je dobré. Holky jsou neokoukané a sympatické. Příjemná Laura Leighton. Jediný, kdo mě pudí je Ariina matka:)(22.3.2013)

Milujem tento seriál. Skoro každá časť je napínavá a vždy sa tam niečo deje, čím sa to ešte viac zamotáva. Diváka necháva v napätí a núti ho sledovať ďalšiu a ďalšiu časť. Stále čakám na to hlavné odhalenie Who is A? Jeden z naj seriálov, aké kedy boli. Bez váhania 5*(24.3.2013)

jeden z top serialikov momentalne, dramaticke cca rovnake ako G.G. aj na dievcata sa pozera pekne, dejovo zaujimave aj sicko ako to ma byt :)(29.3.2013)

Prostě miluju tyhle 4 kočky... Nepředvídatelný seriál plný záhad, a když si myslíte, že se vše začíná rozuzlovat, tak jste na velkém omylu... Záhada Lhářek je pohlcující:-)(7.5.2013)

1. série - 100% 2. série - 100% 3. série - 70% 4. série - 60% 5. série - 80% 6. série - 40%(14.5.2013)

První série super - 2 ujde ,3 nudaa aneb pořád to stejné. Líbí se mi děj já tyhle trochu tajemný seriálky můžu, ale postupem času co sledujete jednu sérii za druhou a nic se nedozvídáte váš zájem opadá, ale určo doporučuji shlédnout a udělat si názor(5.6.2013)

Ze začátku jsem se dívala spíše podezřívavě - už kvůli názvu jsem čekala nějaký slabý seriál pro holky, které se chtějí koukat na zamilované páry a pěkné kluky. Ano, tohle všechno tam je taky, někdy si až říkám, jak dokáží nacpat tolik romantických klišé do jedné scény (ne, že bych nebyla fanouškem romantiky, ale tady jsem se u pár scén tak trochu dohadovala sama se sebou, jestli to myslí vážně?...), ale zdaleka to neochuzuje tu magickou napínavou část a dramatičnost celého seriálu. Po pár dílech mě to neuvěřitelně chytlo, seriál má mimořádnou atmosféru, která vás okamžitě vtáhne do děje a přiměje se dívat dál a dál. Když jednou začnete, nemůžete jen tak přestat, protože chcete znát vysvětlení všeho, co se děje - od malých problémů až po tu zásadní otázku: Kdo je A? Odpověď na toto mě vážně zajímá, ale dívám se na čtvrtou sérii a říkám si, že by mi ani nevadilo, kdyby nás autoři vydrželi napínat ještě déle (do páté série). To čekání na odhalení je totiž stejně nejlepší.(4.8.2013)

Nečekala jsem že to bude tak výborný, ale teď je hltám po každém dílu. Režiséři si opravdu vyhráli s tímto seriálem. Skvělé obsazení hlavních postav, určitě doporučuju! Skvělý seriál.(14.8.2013)

1.serie - nedokoukala jsem celou a zezačátku mě ani moc nebavila, ale ke konci mě to už vcelku upoutalo - 75%. 2.serie - viděla jsem na Prima Love a pravidelně ji sledovala a začala jsem tento serial "žrát". Popravdě řečeno, koho by neupoutaly čtyři pěkné dívky, spousta módních výjevů, pěkní kluci a akce? 80% 3.serie - Pro mě nejlepší serie vůbec. Spousta akce a zamotaných situací. 95% 4. serie - Začínám být trochu zklamaná, protože se mi zdá, že to režiséři schválně natahují, aby měli peníze (což se mi nejspíš nezdá, protože je to pravda). Bohužel to spoustě diváků už připadá zdlouhavé a jako čím dál tím větší blbost. No uvidíme, už by se tam mohlo něco konečně vyřešit. 60%(17.8.2013)

Jeden z nejlepších seriálů už od začátku...Sice konec už trochu natahují, ale pořád je to stejně napínavé. 3. a 4. série zatím nejlepší. Myslela jsem si, že když prozradí, kdo je -A, že přestanu seriál sledovat, ale i když už to vím, je to čím dál víc napínavé.(27.10.2013)

Výborný seriál. Vážně se mil ibí jak herecké obsazení, tak překvapivé zvraty. Nikdy nevíte kdo bude na straně zla a kdo se ukáže jako dobrý spojenec. Už se nemůžu dočkat až zjistím kdo je A.(31.10.2013)

Kvalita díl po dílu klesá, ale pořád je to PLL.. Jindy se rozepíšu.. :)(2.12.2013)

Můj neoblíbenější seriál. Už od prvního dílu jsem se na něm stala závislou a neustále stahovala další díly. PLL patří k takovým těm návykovým seriálům, kdy se děj točí kolem jedné události a tou je tady právě vražda Alison. V dílech se postupně odhalují tajemství, ale zároveň se ještě více tvoří. Opravdu jsem zvědavá jak si s tím tvůrci poradí a záhadu na konec vyřeší, zároveň se nemůžu dočkat, ale taky nechci aby to skončilo, což je podle mě účelem :-). So, who is -A?(15.12.2013)

První sezona byla vcelku kvalitní, ale od té doby většina událostí ani nedává smysl, měli by to raději zabalit.(2.1.2014)

• BubbleGum

Ze začátku mě to docela bavilo, teď už se to jenom táhne, a musím říct, že už jenom čekám, kdy se konečně něco stane, a pak už to KONEČNĚ skončí. A taky mi tam trochu vadí taková ta nejasnost v tom, co zrovna vidíme - čímž myslím to, že má třeba přijít nějaké velkolepé odhalení nějaké velkolepé záhady, a já vidím prdlačku, protože je tam moc tma, a všichni si jsou dost podobní... takže by bylo fajn někdy trochu upozorňovat na detaily, hlavně co se kamery týče. Troian, Shay, Lucy ani Ashley jsem zatím asi nikde jinde ani neviděla (nebo možná v nějakých pidirolích), takže je moc objektivně hodnotit nemůžu, zvlášť ne, co se týče hereckých výkonů, protože to v takovémhle "teen" seriálu ani nejde moc poznat - a ani tu moc žádné herecké výkony nejsou potřeba. :D(13.1.2014)

Řekla jsem si, že když se o tomhle seriálu tak hodně mluví, zkusím se taky kouknout na první díl a uvidím. No a pak už nešlo přestat. Nikdy nevíte, co se dozvíte nového, nebo kdo další se objeví na scéně. Tvůrci nepřestávají překvapovat. Někdy se to zdá až příliš zamotané a opravdu by mně zajímalo, jak se tohle všechno rozmotá a vyvine. Obsazení se mi líbí, jak hlavní hrdinky, tak i ostatní herci. Hlášky, které někdy přilétnou, mně opravdu baví a zasměju se. Je tam napětí, někdy humor, akce, i když je to teen seriál, podle mně se povedl.(31.1.2014)

Co dodat.. Klidně mě za to zbičujte, ale tento seriál prostě zbožňuji.. Možná je to tím, že jsem měla stejnou partu kamarádek, možná ne, ale vždy horlivě čekám na další díly :) Tento seriál je dle mého vhodný pro diváky, kteří mají rádi intriky, tajemno, lži a mezitím i nějaké to milostné vzplanutí :)(16.2.2014)

Byl to výborný seriál do konce 3. řady. Teď už to dost natahujou a nedivila bych se, kdyby jim klesla sledovanost. A ty pauzy mezi díly...otřesné. Každopádně by už se mohlo něco konečně stát.(15.4.2014)

I když jsem byla ze začátku ze seriálu nadšená, musím přiznat, že čím delší je, tím víc se mi přestává líbit. Ke konci každé série naznačují vyřešení všech tajemství, ale místo toho se v každém posledním dílu série k současným tajemstvím přidají nová. Myslím, že na některé podstatné věci, které se staly například v prvních dvou sériích se už tak nějak zapomnělo a budou promlčeny. Jak se říká, někdy je nejlepší v nejlepším přestat.(19.4.2014)

Musím říct, že THRILLER je v tomto seriálu od začátku až do konce... Nelze nic jiného než hodnotit kladně! ;)(2.6.2014)

Tenhle seriál miluju. Opačné pohlaví nejspíš moc nezaujme, ale já jsem s ním nadmíru spokojená. Ano, je tam spousta věcí, co by šli udělat jinak, ale zajímavé je, že i když se seriál táhne už 5. sérii, stále se není do čeho zamotat, alespoň já to tak nevidím. Je stále překvapující, každým dílem. Velmi chytlavý kousek s příjemným hereckým obsazením.(14.7.2014)

CAUSE TWO CAN KEEP A SECRET,IF ONE OF THEM IS DEAD. Holky mají tajemství,ktere nikomu nesmí říct, psychopatický anonym,který jim pomocí SMS a pomocníku vyhrožuje, se podepisuje jako -A. Někdy mě zklame zbytečné zamotávání děje 1 série- 85% 2 série- 95% 3 série - 95% 4 serie - 95% 5serie(12dilu) - 100%(6.8.2014)

Seriál je fajn, našiel som som si k nemu cestu. No napriek tomu ma v poslednej dobe rozčuľuje to, že sa to strašne zamotáva a ja už neviem komu mám vlastne veriť. Podľa môjho skromného názoru A je nesmrteľná bytosť, ktorá vie čítať myšlienky a dokáže sa premiestňovať.Ako inak by mohla byť všade a vždy byť medzi nami?(31.8.2014)

Nemôžem poprieť, že prvé tri série ma to aj bavilo, ale dlho opakovaný jeden scenár sa postupne stane nudným. Mám pocit, že "A" už bol každý a dejová línia je obohraná. Baby zostávajú stále s tými istými, takže aj vzťahovo je to nuda a trillerné mi to tiež nepríde. Priveľa mŕtvol, primálo odpovedí. Do toho sa na scnéne objavila už aj Alison a ja osobne to vzdávam. keďže sa plánujú ďalšie dve série. "Pravdy" sa diváci dočkajú tak najskôr o päť rokov a na to nemám nervy. A pritom sa to začalo tak sľubne.. Ak by z toho spravili 23-30 dielny seriál, bola by to pecka. Takto je to len ďalšia ABC show, čo sa točí pre prachy a na kvalite tvorcom dávno prestalo záležať.(17.9.2014)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů! Každý díl skončil napínavě, že jsem se nemohla dočkat dalšího dílu. Ale poslední série už nějak pokulhává a už moc nevnímám, kdy bude nový díl. Tak snad to zase nabere grády.(30.11.2014)

Pokud si někdo z vás můj komentář teď čte , tak si pravděpodobně budete myslet , že jsem gay. Upozorňuju , že gay nejsem ( a i kdyby , tak vám do toho nic není :D ) No ale radši se vrátím k hodnocení než se zamotám ve zbytečnostech... Udělat tento seriál podle knih , které mají opravdu originální námět je většinou dobrý nápad ( Pokud máte dostatek skvělých tvůrců a talentovaných herců/hereček ). PLL mě baví i přesto , že je určen pro tkzv. "vlhké pubeťačky" ( Já sám jsem též "puberťák" . Rozdíl je pouze v tom , že já jsem "vlhký" z hereček kdežto ony jsou "vlhké" z herců ) Jediná věc , které se bojím , že se z PLL stane "nekonečný seriál" s 2554545414145 díly.. Uvidíme :) EDIT(28.5 2015): Stalo se to co jsem očekával... PLL se stalo velkou továrnou na peníze , která je úmyslně a nesmyslně protahována naprosto nelogickým scénářem. Znechutilo mi to dojem na tolik , že se budu těžko přemlouvat k shlédnutí další série...(14.12.2014)

Musím uznat, že čím dál, tím víc o to ztrácím zájem. Jsme v páté sérii a ony stále netuší ani ň. Doufám, že bude nějaké veliké finále, které to otočí celé vzhůru nohama, jenže toho si už nejsem moc jistá. Nevím, jestli tvůrci počítali s tím, že se to stane tak populárním, a že mysleli na všechny detaily, protože často vidím několikastránkové teorie, které jsou opravdu velmi propracované a dávají smysl. Ale i přesto, že tu zatím vypisuji negativa se na další díl, zcela jistě, podívám.(11.1.2015)

Myslím, že prolhané krásky by se vlezly do pouhých tří sérií. Celkem zajímavá zápletka roztahaná do 937372628483 sezón ztrácí na atraktivitě a mění se v ultra nudnou záležitost.(5.2.2015)

• studentice

Musím přiznat, že na první sérii jsem koukala s otevřenou pusou. Jenže natahovaná kaše je natahovaná kaše a po tom, co mi přišlo, že z diváka dělají jen hlupáka a k vyřešení případu se nedostali ani o krok blíž, jsem sledovat přestala. Navíc jsem začala vidět i ty všechny chyby a možná jsem i trochu dospěla:).(19.2.2015)

PLL je vážný a napínavý reiál. Vždy mě překvapí, že v na začátku seriálu si jen tak vyhrožujou a pak už tam jde skoro o život. Někdy mě vadí jak nás tvůrci napínají, ale jinak by to nebylo ono. Moc nechápu jak se A klidně dostane do pokoje v nemocnici nebo do jejich domů. V tom mi ten seriál přijde dost nesmyslý. Těším se až bude konečně další série a dozvíme se kdo je A(27.2.2015)

Na začátku zhlédnutí jsem si stála za tím, že seriál si zaslouží 5 z 5-ti hvězdiček. Výborný cast, napínavý děj... Po shlédnutí všech 5-ti sérií mi přijde, že Marlene King už děj pouze natahuje, aby naplnila všechny díly. Ale jak dlouho to chce dělat? Dokud ostatní seriál přestane bavit? Poslední dobou mně přišlo, že ani ona sama neví, kdo vlastně -A je. A tak vyčkávám, čím chce naplnit další 2 série, abych mohla zhodnotit celek a nejenom část seriálu. Kdybych měla více zhodnotit, byly by to pro některé spíše spoilery.(22.3.2015)

Nekonečně se protahující děj od 2.-3. série; věk, na které herečky nevypadají; zbytečné vedlejší postavy; milion zamotaných teorií; často bezduchých dílů (pokračování do 7. série, wtf?!)... a odhalení příběhu Big -A? SO STUPID. Nicméně, pořád je to lépe zpracováno než knižní předloha.----------K lednu 2016: Po pětiletém posunu se začíná vyvíjet děj jiným směrem. Konečně nabral vyzrálejší nádech. Zatím to vypadá slibně než první předlouhá část. Snad to tak zůstane, i když už je "skoro" konec.(27.5.2015)

Zatím jsem dokoukala 18 díl a musím říct, že jsem si tento seriál moc zamilovala. Pokaždé mě něco překvapí. Zatím jsem si nejvíce oblíbila Ariu a Ezru. ♥ Moc jim to spolu sluší.(14.7.2015)

Guilty pleasure teenager version of Desperate Housewives. Ani neviem, ako som sa k tomuto seriálu dostal (asi nudné zimné večere), ale nejako ma zaujal tou tajomnosťou. Nie tými teenagerskými problémami štyroch hlavných protagonistiek ale skôr tou záhadou , kto zabil ich kamarátku Alison. Tých tajomstiev je až neúrekom, niektoré vybočujú úplne z hlavnej dejovej línie, ale povedzme si úprimne, seriál sa dal natočiť aj na 2 série. Aktuálne keď toto píšem, skončila prvá polovica 6 . série a identita "A" bola odhalená a vysvetlené rôzne nejasnosti. Seriál by mohol eventuálne aj skončiť. Ale neboli by to Američania keby nenaznačili, že zbytok série sa bude odohrávať 5 rokov po. A je ohlásená aj 7 . séria. Proste scenáristi vedia ako ťahovať divákov za nos. To už bude ako s Beverly Hills 90210 alebo Melrose Place. Nie a nie konca.(12.8.2015)

• Pavliable

Vzhledem k tomu, že jsem Lhářky viděla ještě před Zoufalými manželkami, čímž se řadím asi k naprostému unikátu, vydržela jsem se dívat docela dlouho. Jenže ouvej, tohle je natahované jak nudle z nosu. Chvíli je zábava sledovat, jak se čtveřice kamarádek popere s tím, že jim zmizí kamarádka, ony nemají absolutně šajnu, co se vlastně stalo a ještě navíc je někdo na dálku šikanuje, ale v momentě, kdy už jsou poněkolikáté na stopě záhadné "A" a stejně pořád víte kulové, zjistíte, že už vás vlastně ani moc nezajímá, kdo ta A je a sledujete seriál jen proto, abyste se podívali, co měly holky tentokrát na sobě za hadříky.(30.9.2015)

Vidím, že jsem seriálu dala 5*, no, jednu vezmu určitě. První tři série - super. Čtvrtá už slabší, v páté se to zlomilo. Odhalení -A mě víc, než zklamalo. Ale pokračovat v tom ještě po Big reveAl je fakt zločin. Mělo to skončit po odhalení, bez otevřeného konce: "OMG, Ali, musíš pryč, jde si pro tebe -B!". Je to nudné, bez příběhu, už je to jenom o penězích. Fakt nevím, proč to ještě někdo sleduje. Hrůza. Ale 4* nechávám - 3,5 tu nejde, a pouhé 3 mi přijdou málo, takže asi tak.(29.2.2016)

Celkově seriál není až tak špatný. Ze začátku to vypadalo, že to bude kravina, ale postupně, jak se děj začal víc rozvíjet a přibývaly nové zápletky mě seriál začal bavit. Dobrý děj, fajn zápletka, postupné rozuzlování, napětí, to všechno seriál obsahuje. Bohužel měl ale tento seriál celkově smysl tak do 4.série. Viděla jsem všechny díly které doposud vyšly a musím říct že kvalita jde dolů. Ano, chápu, že se z toho chtějí mít všichni co nejvíce peněz, ale třeba taková 6.série? Více zamotané a zmatené už to být nemohlo a co je ještě horší, bude ještě sedmá série, která hádám nebude o moc lepší.(19.5.2016)

Velmi dobrý a kvalitní seriál asi tak do konce 5. série. Když se přijde na to, kdo je A, seriál měl prostě skončit tím, že se rozjedou. Uvidíme, co přinese 7. série, ale 6. mě moc neohromila. Spousta změn a jsem jediná, komu tak vadí ty sms ve vzduchu a smajlíci? Uvidíme, co ještě v 7. sérii autoři vymyslí, doufám, že se vrátí k tomu, co drželi dříve. Přes to - škoda. Díl, kde se vyřešil příběh A by byl dokonalým závěrem. Ale jistě - musíme přeci chrlit další série a vydělávat další peníze.(17.6.2016)

• camomilla

Nekdo mi tenhle serial doporucil a tak jsme zacali koukat. Ze zacatku oddechovka, ale kazda dalsi serie jen natahovala uz tak natazenou zapletku. Ale rekla jsem si, ze vydrzim! Musim vedet, kdo je A! Tak jsem koukala a koukala (ok, nekdy jsem u toho klimbala) a konecne vim, kdo je A (nebudu se rozepisovat o tom, ze mam pocit, ze scenaristi sami do posledni serie nevedeli, komu A hodi na krk a jestli vubec neceka za rohem zase nejaka dalsi serie). Takze Acko uz znam, ale tolik promarneneho casu za to nestalo.(21.6.2016)

Po prvním díle jsem je srovnávala se Zoufalkama, ale nakonec jsem zjistila, že je tento seriál lepší. Místy je atmosféra napínavá až ponurá a o nečekané zvraty tu není nouze. A kdo je vlastně A? Typů jsem měla a mám hned několik a už se nemůžu dočkat finálové řady, která se kvapem blíží...(19.2.2017)

• Priaxxa

Prolhané krásky... Nebo spíš prolhané malé husičky. Hodně dlouho jsem tomuto fenoménu odolávala, ale nakonec mě kamarádka přesvědčila. Bohužel jsem zvládla ani ne celou první sérii a pokračovat ve sledování nebudu. První díly mi připadaly ještě celkem zajímavé, ale čím víc jsem viděla, tím víc jsem si říkala - je to vtip, nebo to opravdu tvůrci myslí vážně? V první řadě se jedná o seriál, který vůbec není o tom, jestli někdo někoho zabil, za těch pár epizod mi dal jediné - že je o tom, jak čtveřice hlavních hrdinek naprosto neumí přijmout zodpovědnost sama za sebe a svoje činy. Nějak jsem je nedokázala litovat - kromě Emily, a to kvůli její naprosto nesnesitelné matce. Jinak jednají postavy naprosto nelogicky a stupidně. Také jsem jaksi nedokázala pochopit, proč jsou loajální ke královně Zlobě Alison a co na ní teda bylo tak super, že se s ní chtěly kamarádit... Ale pak mi došlo, že všechny hlavní představitelky jsou stejné slepičky, jako byla jejich královna, a že si všechny peripetie, kterých jsem byla svědkem, vlastně zaslouží. Bohužel, pro mě to je snad nejhorší teen seriál, co jsem kdy viděla. A že jsem jich viděla hodně :-). Jedna hvězdička za vtipnou úvodní znělku - ta se mi na celém seriálu totiž líbila nejvíc.(23.3.2017)

Děkuji za těch úžasných 7 let! Tak moc mi bude Hanna, Emily, Aria, Spencer, Alison a Mona chybět. Stálo to naprosto za to! Už jen kvůli těm úžasným holkám a nejen jim. Je pravda, že děj byl sérii co sérii neustále více a více zamotaný a dá se říct i přitažený za vlasy, ale i tak tento seriál miluji. Škoda, že už je konec, holky mi budou chybět. SPOILER! Finále trochu přitažené za vlasy, ale závěr s Monou úchvatný! Já doufala, že ona všemu ještě dodá korunu.(18.7.2017)

První díly mě absolutně nebavili a dokonce jsem si říkal, že se na to vykašlu. Strašně dlouho jsem si k těm postavám nemohl najít nějaký vztah a nemohl jsem si zapamatovat ani jejich jména. Kluci se kolem nich střídali rychleji než ponožky a já v tom měl strašný zmatek. Jak ale začali chodit smsky od "A", tak jsem se docela chytnul. A jsem strašně rád, že jsem to fakt nezvdal, protože nakonec jsem se chytnul a začalo mě to bavit. Ano, seriál občas postrádá nelogičnost a je zde až moc "najednou objevení" náhod. To ale nemění nic na tom, že ty čtyři děvčata vám více či méně přirostou k srdci a vy si říkáte, co bude dál. 1. série 80%(21.2.2018)

Velice napínaví a dramaticky seriál, u kterého se rychle chcete dozvědět kdo je A a nebo AD. Tento seriál jsem si velice oblíbila.. *****(10.7.2018)