Marvel's Luke Cage

USA, (2016–2018), 24 h 27 min (Minutáž: 46–69 min)

Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard, Rosario Dawson, Mahershala Ali, Mustafa Shakir, Ron Cephas Jones, Frank Whaley, Rob Morgan (více)

Série(2) / Epizody(26)

Nezlomný bývalý trestanec v mikině s kapucí chce očistit své jméno a zachránit svou čtvrť. On bojovat nechtěl, ale lidé potřebují hrdinu. (Netflix)

Recenze uživatele BaronMartin k tomuto seriálu (29)

Totální soul (2018) (S02E05)

Relativně dost zbytečná epizodka, která prakticky nic nepřináší celkovému propojenému ději série, ale upřímně, je to fajne. Celá linka s tím, že z Luka se stala hračka na prodej, což si musí nechat líbit, jelikož nutně potřebuje peníze, je sice extrémně epizodní příběh, ale vlastně je to celkem dobré a zábavné. Dostává se díky tomu do seriálu i Foggy, který na rozdíl od druhé Jessicy zde nemá jen cameo, ale plnohodnotnou roli, což je taky super. Misty s její robotickou rukou taky baví, i když se bojím, že se tímto tvůrci naprosto vykašlou na celou linku se ztracením končetiny a části sebe sama, což by byla škoda. Každopádně, flashbacky se Scarfem jsou super a tohle jeho menší cameo bylo fajn. Hodnocení: 70% ()

Sklep (2018) (S02E06)

Tenhle díl je celkem dost podivný :D Na jednu stranu jsou tu totiž hrozně fajn scény, jako je konverzace mezi Shadesem a Comanchem, což je asi nejlidštější moment pro Shadese, který jsme zatím dostali, pak tu jsou ale věci, jako je celá linka Luka a Piranhy, kteří jsou zašití v opuštěném divadle, což je konverzační linka, která naprosto ztroskotává na tom, že Piranha je totálně nesympatický debílek. Sice jsou tu poměrně fajn reference na komiksové „heroes for hire“, ale ty to moc nezachraňují. Pak tu jsou věci, jako finální souboj Luka a Bushmastera, který je super, až teda na tu část, kde Bushmaster použije jistý paralyzující prášek, což je hrozná kravina :D Kdyby ho to prostě uspalo/přivedlo do bezvědomí, působilo by to celé mnohem lépe a realističtěji, tohle ale působilo extrémně divně a kýčovitě :D Jinak je to fajn díl, hlavně celá atmosféra toho, že Harlem je prohledáván Jamajčany je strašně super. Hodnocení: 65% ()

Dál a dál (2018) (S02E07)

SPOILERS! Rozhodně nejlepší epizoda druhé série a dost možná i celého seriálu zatím a to jen a pouze díky konci. Každopádně, od začátku. Celá linka kolem Shadese a toho, jak odhaluje informátora ve svém týmu, je celkem dobrá a smrt pana detektiva a Comancheho je vlastně i celkem fajn scéna, i když ano, jak zde někdo v komentářích zmiňuje, taky mě celkem dostalo, jak Shades má perfektně naplánováno, že celá událost vypadá jako přestřelka dvou lidí, kteří se navzájem zabili, a pak Comancheho střelí do hrudníku zblízka pod dost specifickým úhlem, z něhož by ho pan detektiv asi těžko zabil :D Každopádně, závěr samotné epizody je upřímně boží a i poměrně emocionální. Protínají se nám zde dvě scény a to Luke vyříkávající si svou minulost se svým otcem a Bushmaster, jenž vysvětluje proč vlastně tohle všechno dělá. A obě dvě tyto scény jsou vynikající. Luke a jeho táta je neskutečně dojemná scéna, naopak Bushmasterův origin je vynikající a díky jedné scéně se z něj stává jeden z těch sympatičtějších Netflix Marvel padouchů. I když se vlastně jedná o klasickou motivaci „tvoji příbuzní ublížili mým příbuzným, takže se já mstím tobě“, kterou známe třeba z druhého Iron Mana, tady je to fakt dobře zpracované a s Bushmasterem lze naprosto snadno soucítit. A taky se mi líbí, jak seriál krásně vykreslil Mariah jako chladnou mrchu a to jenom tím, jak na celou tuhle McIverovu minulost reaguje. Závěr s požárem a Bushmasterem v klubu je jenom třešnička na dortu. Skvělý díl. Hodnocení: 83% ()

Jedině drsně (2018) (S02E08)

Docela fajnová epizodka, která se většinu času odehrává na policejní stanici a jedná se o takový výslechový a trošku víc odpočinkový díl, což ale není vůbec na škodu. Dynamika mezi Lukem, Mariah a Tildou je fajn, je super, že všichni musí tak napůl nechtěně spolupracovat a přidává to do seriálu poměrně zajímavé interakce. Jsem taky rád, že scénáristi napsali své postavy tak, že nejsou úplně debilní, tudíž jim došlo, že pan detektiv asi fakt nezastřelil Comancheho, což mě lehce potěšilo :D A taky musím říct, že postava Bena Donovana je extrémně podivná :D Doslova jeho celý charakter staví na tom, že je to prostě právník pro padouchy, ale musím říct, že v tomhle díle byl super a jeho running joke s tím, že se vždycky někde jen tak spawne mě fakt baví :D Mimochodem, Bushmasterův running joke s opravováním jména Dillard na Stokes je taky boží. Hodnocení: 70% ()

Pro Kristovy rány (2018) (S02E09)

Další dost fajnová epizoda. Celý díl se odehrává v opuštěné budově Dannyho Randa, kde naše hlavní postavy čekají, jestli je dřív najdou policisté nebo záporáci. Epizodka je příjemná hlavně kvůli tomu, že tady každý interaguje s každým a vzájemnou dynamiku všech postav, od Luke a táty, přes Misty, až po Mariah s dcerou, jsem si hrozně užíval. Jsou zde i vyloženě fantastické scény, jako je finální moment Luka a jeho otce u sanitky nebo třeba ten, podle mě peak celé epizody, rozhovor mezi Mariah a Tildou o tom, jak umřel Cornell a kdo je skutečným otcem Tildy. Bushmaster byl taky super, jeho finální moment v policejním autě je dost fajn, i když mi připadá, že se tvůrci inspirovali trošku Daredevilem - Kingpin má v první sérii naprosto totožný moment, kdy je na cestě na policejní stanici, přičemž policistům vypráví jakýsi příběh před tím, než je osvobozen, ale proč ne, bylo to dobře zpracované. Taky se mi hrozně líbí vztah mezi Bushmasterem a Lukem, je hrozně osvěžující, jak to není klasický hrdina-záporák vztah. Bushmaster prostě o Luka absolutně nestojí a vůbec ho nezajímá, je to jen někdo, kdo mu stojí v cestě mezi ním a Mariah. Což je strašně super a ti dva mají skvělou dynamiku. A můj bože, písnička Stylers Arrive je neskutečný bengr a mrzí mě, že hraje na tak krátkou dobu :D Hodnocení: 80% ()

Hlavní ingredience (2018) (S02E10)

Další poměrně fajnová epizoda. Na jeden díl k Lukovi zaskočil Iron Fist, který krásně osvěžil celý seriál a má takovou příjemnou a pohodovou roli. Akorát je vtipný, jak Danny je tady sympatičtější než za celou jeho první sérii :D Každopádně jeho dynamika s Lukem je super a mrzí mě, že jeho postava je tady jen na 1 díl. A jejich společný souboj proti borcům v pěstírně je dost fajn. Za zmínku určitě stojí i Mariah, ze které se tímto dílem konečně stává regulérní záporák a finální scéna, kdy konečně přijme krev Stokesů a nechá vystřílet celou restauraci, včetně upálení Bushmasterova strýce, je naprosto božská scéna, neskutečně napínavá, emocionální a mrazivá, a taky mi přišlo super, jak se kamera dost zaměřila na Shadesovu reakci na celou tuhle událost a jak bylo krásně vidět, že i jemu tohle přijde jako zvrácenost. Velmi slušný díl, kterému sice trochu chyběl Bushmaster a nějaký větší posun v ději, ale jako taková rychlá odpočinková epizodka s Iron Fistem, proč ne. Hodnocení: 72% ()

Stvořitel (2018) (S02E11)

Pomalu, ale jistě se blížíme do finále a dostáváme další skvělou epizodu. Strašně mě bavilo řečení celkové situace okolo Mariah, kdy Luke přemýšlí nad tím, že ji zabije, atd. Díl opět pokračuje ve vykreslování Mariah jako chladné a apatické mrchy, kterou každý, včetně diváků, nenávidí a já tento typ záporáků mám strašně rád :D Taky se mi líbí její vztah se Shadesem, kterému pomalu dochází, jak šílená vlastně je a jejich hádka, kdy ji Shades málem uškrtí, je super scéna. Úplně mi to teda nesedí k Shadesově charakteru, celou sérii a půl je to chladný gangster bez emocí a tady mu najednou vadí to, že Mariah zabila nevinné lidi, ale upřímně, je to podle mě změna k lepšímu a Shadesův charakter, který jsem do této doby příliš nemusel, konečně začíná být zajímavý. Finální moment mezi Bushmasterem a Lukem je taky super, je fajn mít takovýhle obyčejný, nekonfliktní rozhovor mezi hrdinou a záporákem. Na závěr chci říct, že se mi líbily i všechny flashbacky na Bushmasterovu minulost. Hodnocení: 80% ()

Neštvi mě (2018) (S02E12)

Velice povedená předfinálová epizoda. Začněme úvodní scénou, kdy vidíme Luka a Bushmastera společně bojovat proti čínským dealerům, což je super akční scéna a já naprosto zbožňuju tyhle momenty, kdy hrdina a záporák bojují na stejné straně. Samotná epizoda je dost fajn, hlavně díky výslechových scénám Shadese, které jsou krásně napínavé a zajímavé a navíc je to pěkné připomenutí první série. Finále v klubu je taky dost super, líbil se mi i společný souboj Misty, Luka a Shadese proti Bushmasterovi, akorát mi přišla trošku podivná scéna, kdy se Luke rozhoduje, zda Bushmastera zabije. Pokud vím, Bushmaster nebyl nikdy Lukův primární cíl, to byla vždy Mariah a podle mě by celý moment fungoval lépe, kdyby držel právě Mariah. Jinak ale dost fajn díl, těším se na finále. Hodnocení: 80% ()

Vzpomínají na tebe (2018) (S02E13)

SPOILERS! I když si nemyslím, že by finále druhé série Luka Cage a vlastně i celého seriálu bylo nějak špatné, podle mě je neuvěřitelně natáhnuté. Tím bych rovnou i začal. Tento díl má hodinu a 10 minut, což už je téměř filmová stopáž a podle mě je to hrozně zbytečně přepálené, jelikož první půlhodina je naprosto zbytečná. Celá linka Luka řešícího řádění italského gangu je strašně o ničem, je zbytečná, to stejné Mariah dělající nějaký blbosti ve vězení. Stejně ji tvůrci na konci zabili, tak k čemu všechny její scény, kdy zavraždí spoluvězenkyni a nastoluje si respekt ostatních. Když už jsme ale u toho, smrt Mariah je podle mě strašně dobrá scéna. Je relativně nečekaná, je dobře provedená a taky, je to hrozně uspokojující smrt :D A taky se mi líbí, že se ji tvůrci vůbec odvážili zabít. Většinou, když nějaký seriál buduje záporáka více než 1 sérii, tak se z něho stane takový ten padouch, co bude hrdinu strašit ještě dalších 10 řad. A i když tvůrci nevěděli, že z důvodu práv bude nakonec 3. série zrušena, cením, že se ji odvážili zabít. Každopádně, tento díl je i závěrečný díl seriálu, tak se chci vyjádřit k ukončení jednotlivých linek, nebo teda spíš jejich NEukončení, jelikož jak jsem již říkal, když Disney získal práva na Netflix Marvel seriály, zrušili všechna další pokračování a bohužel na Lukovi je hrozně vidět, že se se třetí sérií prostě počítalo. Viz Bushmaster, který je v téhle epizodě tak na minutu a jeho linka spíš prostě zmizí, než že by byla řádně ukončena. Jsem si na 90% jistý, že tvůrci s ním počítali právě do třetí řady. Shadesova finální scéna v baru se mi upřímně hodně líbila a Shades působí jako jediná postava, která má opravdu pořádně ukončenou dějovou linku a je to jediný dějový oblouk, který opravdu vypadá jako zakončený a že by vůbec nemusel pokračovat. A teď samozřejmě k Lukovi. A upřímně, ať je ten konec jakkoliv otevřený, ať je jakkoliv cítit, že prostě tvůrci počítali s tím, že tenhle nápad rozvinou ve třetí sérii, tak já ten konec prostě žeru :D Luke, který zaujme místo po Mariah a stane se králem celého Harlemu. Luke, který se rozhodne, že zločin v Harlemu vyřeší tak, že jej bude ovládat. Já upřímně miluju tyhle hořkosladké konce a tento ending, kdy jako diváci nevíme, jestli Luke opravdu dodrží své slovo a bude stále tím dobrákem a nebo naopak sejde na temnou stranu, to je strašně super. Tomu předchází i super scéna v holičství, kdy se tak trochu rozhádá se svým kámošem prodavačem merche, jeho finální konfrontace s Misty, která mu nekompromisně sdělí, že pokud sejde na scestí, tak je připravená ho sejmout a i závěrečné chladné odmítnutí návštěvy Claire. Na jednu stranu si strašně moc přeji, aby tvůrci koncept Luka Cage jakožto mafiánského crimebosse prozkoumali v té zrušené třetí sérii, na druhou stranu je to ale naprosto perfektní ending pro celý seriál. Luke se prostě dostal na hranu dobra a zla a divák nemá tušení, zda se stane záporákem či nikoliv. Upřímně, naprosto perfektní konec, který je sice ne až v tak dobrém díle, ale myslím si, že jako finále je to obstojné. A jsem rád, že tvůrci na závěr přidali právě proslov od Rega E. Catheyho, který v seriálu hrál Lukova otce a který bohužel ještě před vydáním seriálu zesnul, je to taková krásná třešnička na závěr, i když mi jeho postava v celém díle dost chyběla a jeho linka taky působí tak trochu neuzavřená, tady je to ale z očividných důvodů. Neskutečně rád bych ale viděl třetí sérii Luka a myslím si, že u tohohle seriálu je zrušení asi ta největší škoda ze všech Marvel Netflixovek. Hodnocení: 77% () (méně) (více)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (více)

Netflix zrušil Daredevila

Netflix zrušil Daredevila

30.11.2018

Netflix a Disney jsou momentálně uprostřed drahého rozvodu a další obětí jejich nenaplněné lásky se teď oficiálně stal jednoznačně nejúspěšnější z marvelovských seriálů, komiksový Daredevil. Po třech… (více)

Netflix ruší Iron Fista

Netflix ruší Iron Fista

13.10.2018

Iron Fist je prvním hrdinou od Marvelu, kterého se Netflix rozhodnul samostatně zrušit po dvou řadách. Zpráva přichází trochu jako šok, jelikož druhá řada byla vnímána jako podstatné zlepšení oproti… (více)