Tohle jsme my (TV seriál)

This Is Us

Komedie / Drama

USA, 2016–2021, 63 h 24 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Dan Fogelman

Milo Ventimiglia, Mandy Moore, Sterling K. Brown, Chrissy Metz, Justin Hartley, Susan Kelechi Watson, Gerald McRaney, Chris Sullivan, Alan Thicke, Caitlin Thompson, Andrew Santino, Jill Johnson, Mario Lopez, Jon Huertas, Katey Sagal, Brad Garrett, Alena Savostikova, Lak Rana, Ron Cephas Jones, Natalia Cigliuti, Wynn Everett, Milana Vayntrub, Hollie Shay, Logan Shroyer, Sam Trammell, Megan West, Janet Montgomery, Ric Sarabia, Julia Cho, Dan Considine, Brittany Ishibashi, Peter Onorati, Nikiva Dionne, Elizabeth Perkins, Denis O'Hare, Adam Bartley, Alexandra Breckenridge, Amanda Warren, Harrison White, Ken Lerner, Amanda Leighton, Kym Jackson, Anna Ross, Danielle Pinnock, John Pollono, Sylvester Stallone, Brett Tucker, Ron Howard, Lonnie Chavis, Jason Butler Harner, Abigail Zoe Lewis, Elizabeth Bond, Debra Jo Rupp, Kristin Minter, Betsy Baker, Brandon Ford Green, Brian Grazer, Tom Virtue, Nick Smoke, Adam Johnson, Jeremiah Birkett, Charley Koontz, Sam Anderson, Delroy Lindo, Cinda Adams, Conni Marie Brazelton, John Lee Ames, Jon Paul Burkhart, Stefanie Black, James Read, Matt Riedy, Rebecca Metz, Elise Robertson, Carlos E. Campos, Herbert Russell, Jason Rogel, Craig Stepp, Kate Burton, Tarina Pouncy, Jack McGee, Garrett Morris, Dawnn Lewis, Lena Waithe, Jane Daly, Lidia Porto, Bill Irwin, April Betts, Mark Proksch, Susan Blakely, Mallory Jansen, Jamal Duff, Pam Grier, Reynaldo Gallegos, Kevin Covais, Hari Dhillon, Erik Aude, Niles Fitch, Shaun Duke, Richard Tanner, Phil Abrams, Nancy Linari, Jason Michael Snow, Nansi Aluka, Jeris Poindexter, Melanie Liburd, Jeremy Luke, Natalie Morales, Mo McRae, Hunter Parrish, Tisha French, Jully Lee, Rob Morgan, Ryan Michelle Bathe, Yetide Badaki, Charles Robinson, John Billingsley, Jim Meskimen, Jane Kaczmarek, Becky Wu, Michael Ironside, Scott Michael Campbell, David St. James, Moses Storm, Lorna Scott, Bryna Weiss, Michael Angarano, Angela Fornero, Wendie Malick, Dan Lauria, Richard Gant, Stacy Barnhisel, Lyric Ross, Tim Jo, James Moses Black, Shelley Robertson, Leonard Kelly-Young, Dustin Nguyen, Yvonne Zima, Hannah Zeile, Eris Baker, Faithe Herman, Yara Martinez, Joy Brunson, Eric Normington, Griffin Dunne, Lexi Johnson, Judy Kain, Dylan Gage, Eli Bildner, Monique A. Green, Mackenzie Hancsicsak, La Monde Byrd, Bonnie Hellman, Parker Bates, Devon Ogden, Akira Akbar, Ajay Mehta, Meera Rohit Kumbhani, Troy Doherty, Goran Višnjič, Carl Lumbly, Phylicia Rashad, Brianna Reed, Maury Morgan, Casimere Jollette, Valerie Yu, Eliza Bennett, Jonathan Grebe, Owen Alabado, Assaf Cohen, Elena Campbell-Martinez, Kirsten Nelson, Eddie Kaye Thomas, Kim Estes, Erica Shaffer, Isaac Faulkner, Marah Fairclough, Sean Dillingham, Josh Braaten, Chad Morgan, Long Nguyen, E.R. Ruiz, A.J. Rivera, Greg 'Christopher' Smith, Da'Vine Joy Randolph, Asante Blackk, Noah Salsbury Lipson, Rosalind Chao, M. Night Shyamalan, Carter Sand, Audrey Casson, Travis Greer, Peter Patrikios, Jennifer Morrison, Timothy Omundson, Brandon Scott, Carlease Burke, Aynsley Bubbico, David Grant Wright, Time Winters, Jonny Berryman, William Rubio, Austin Abrams, Joanne Baron, Megan Hensley, Kelvin Brown, Rachel Winfree, Paul Tigue, Nick Wechsler, William Allen Young, Galadriel Stineman, Tim Matheson, Dan Warner, Omar Epps, Marsha Stephanie Blake, Skye P. Marshall, Tom E. Nicholson, Justin Morck, Auden Thornton, Sergio Harford, Christopher May, Laura Niemi, Susan Santiago, Tobias Jelinek, Sophia Bush, John Legend, Desiree Hall, Arianna Ortiz, Jennifer Westfeldt, Joseph Hieu, Aaron D. Spears, Rachel Hilson, Maryam Myika Day, Pamela Adlon, Ava DeVoe, Adelaide Kane, Josh Hamilton, Sarah Oh, Karly Rothenberg, Dave Annable, Larry Anderson, Sonya Leslie, A.B. Farrelly, Darren Barnet, Sharon Omi, Doreen Calderon, Highdee Kuan, Donnie Masihi, Michael Govier, Lily Keene, Nicco Annan, Susan Berger, Carlin James, Brian Patrick Butler, Terry Gross, Isabel Durant, Christina Marie Karis, Nefetari Spencer, Joyce Guy, Matt Corboy, Kya Kruse, Ronobir Lahiri, Samuel Davis, Frank Bond, Annie Funke, Keith Powell, Aria Walters, Jamie Chung, George Eads, Michael Hagiwara, Nina Brissey, Sumalee Montano, LisaGay Hamilton, Kellita Smith, Angela Elayne Gibbs, Anthony Hill, Chi McBride, Anthony Fanelli, Yumarie Morales, Joshua Kwak, Roni Geva, Felice Heather Monteith, Kevyn Bashore, Brandon Morales, Krys Marshall, Christine Hassay, Richard Gleason, Claudia Choi, Peter Bonilla, Joshua Malina, Michael O'Neill, Abhi Sinha, Katie Sarife, Iyana Halley, Cari Shayne, Mark Jacobson, Ren Hanami, Genevieve Angelson, Chris Geere, Briana Venskus, Angela Matemotja, Anthony Ma, Brandon Victor Dixon, Jean St. James

Hodnotím po prvních 4 epizodách. Seriál mě skutečně začal bavit hned od začátku, protože jsem přemýšlel, kdo je tohle a kdo ke komu patří. Každá příběhová linie má logiku a všechno to do sebe pěkně zapadá. Dost lidí to přirovnává ke klasickým mozaikovým filmům, což mi ale nepřijde. To se drží jen v prvním díle, ale pak se můžeme dočkat i různých překvapení a otázek (což nemohu více rozvést, neboť bych musel použít spoilery). Bál jsem se, že seriál bude přehnaně romantický, ale není. Drží se tu romantika na uzdě a to dělá tento seriál tak dobrým.(23.10.2016)

This is us je neskutečně silným rodinným seriálem, které osobně přímo nevyhledávám, ale tenhle mě chytl za srdce jako žádný jiný. A to je přesně to, co s vámi udělá, když se rozhodnete dát mu šanci a podívat se na něj. Můžou za to především jednotlivé postavy, ke kterým si už po pár epizodách vytvoříte opravdové pouto a záleží vám na jejich osudech. Všechny ty radosti i starosti jsou najednou i vaše, protože je prožíváte s nimi. Z počátku jsem se bála, že je toho všeho až "příliš". Příliš dokonalý vztah manželů Pearsonových, příliš náhod, příliš klišé, příliš nepravděpodobných zvratů, příliš citlivých témat... Přesto to ale z nějakých důvodů vychází, působí opravdově a především vás to zasáhne hluboko. Naprosto perfektní podívaná skrze prolínání se přítomnosti, minulosti i budoucnosti. Po zhlédnutí This is us se zkrátka stanete členem rodiny Pearsonových, ať už chcete nebo ne.(24.5.2019)

Až během třetí řady jsem si všimla, že brečím už po několika vteřinách každého dílu a slzy mi tečou ještě nějakou dobu po skončení. Možná je to citové vydírání, ale strašně dobré. Je to pro mě rozhodně nejlepší současný americký seriál, na jehož nové epizody se nejvíc těším. Mám téměř pocit, že je to osudové setkání.(31.10.2019)

• gudaulin

Jeden z případů, kdy nebudu hodnotit, protože jsem ve skutečnosti neměl sílu sledovat ani jedinou epizodu, nicméně šest pokusů, kdy jsem se pokusil znásilnit sám sebe a svůj vkus, stojí za to, abych svůj dojem vyjádřil komentářem. Nikdy jsem nedokázal žádnou epizodu sledovat déle než 10 minut, protože jsem získal neochvějný pocit, že sleduji jakousi sofistikovanou parodii na americké představy o rodinných hodnotách, když si zároveň uvědomuju, že to tvůrci myslí smrtelně vážně. Tohle je emocionálně tak přepálené a patetické, jako byste spadli do bubnu s cukrovou vatou nebo se kouzlem ocitli ve světě Barbínek a Kenů. Nefunguje to na mě ani v nejmenším, jsem zkrátka přízemní skeptický Čech. Tohle jsme my je tak americký rodinný seriál, jak jen americkým může být... S odstupem několika týdnů si dovolím přidat dvě hvězdičky, neodolal jsem vábení a shlédnul jsem tři epizody poslední série, abych se utvrdil ve všech svých negativních odhadech. Patos a emoce na steroidech mi nesedí. Tohle jsme my smrtelně vážně staví na tom, čemu se vysmívá 'Frearsův Hrdina proti své vůli.(26.1.2020)

Herci hrajú výborne a každý ma dostatok priestoru v deji, hudba sa hodí a rozhodne to nenudí. Problém je v tom, že celý seriál stojí a padá na tom, na koľko sa dokáže divák vžiť do problémov jednej z viacero hlavných postáv, aby ho to mohlo začať citovo vydierať tým správnym spôsobom (celkom okato to už naznačuje aj názov). Mne sú ale všetky ich strasti úplne cudzie, v nikom z nich sa nevidím a tým pádom potreba pustiť si ďalší diel sa vôbec nedostaví. PS: Mám dosť silné podozrenie, že Justin Hartley tam vlastné hrá sám seba s ohľadom na jeho účinkovanie v istých nemenovaných seriáloch. Drop 3/18 – 60%(25.11.2016)

• - Na školním plese hraje píseň „More Than Words“ od Extreme a po ní následuje „Don't Let Love Pass Me By“ od Frankie Avalona. (Duoscop)

• - Herec Kevina, který hraje jeho náctiletou verzi (Logan Shroyer), musel při natáčení nosit kontaktní čočky, neboť ve skutečnosti má značně světlejší oči, než herec dospělého Kevina (Justin Hartley). (veru_needy)

• - Prvá epizóda, v ktorej sa ukazuje budúcnosť postáv (Randallova dcéra), a nie len záblesky minulosti. (nirvana91)