Tohle jsme my (TV seriál)

This Is Us

Komedie / Drama

USA, 2016–2019, 38 h 51 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Dan Fogelman

Milo Ventimiglia, Mandy Moore, Sterling K. Brown, Chrissy Metz, Justin Hartley, Susan Kelechi Watson, Gerald McRaney, Chris Sullivan, Alan Thicke, Caitlin Thompson, Andrew Santino, Jill Johnson, Mario López, Jon Huertas, Katey Sagal, Brad Garrett, Alena Savostikova, Lak Rana, Ron Cephas Jones, Natalia Cigliuti, Wynn Everett, Milana Vayntrub, Hollie Shay, Logan Shroyer, Sam Trammell, Megan West, Janet Montgomery, Ric Sarabia, Julia Cho, Dan Considine, Brittany Ishibashi, Peter Onorati, Nikiva Dionne, Elizabeth Perkins, Denis O'Hare, Adam Bartley, Alexandra Breckenridge, Amanda Warren, Harrison White, Ken Lerner, Amanda Leighton, Kym Jackson, Anna Ross, Danielle Pinnock, John Pollono, Sylvester Stallone, Brett Tucker, Ron Howard, Lonnie Chavis, Jason Butler Harner, Abigail Zoe Lewis, Elizabeth Bond, Debra Jo Rupp, Kristin Minter, Betsy Baker, Brandon Ford Green, Brian Grazer, Tom Virtue, Nick Smoke, Adam Johnson, Jeremiah Birkett, Charley Koontz, Sam Anderson, Delroy Lindo, Cinda Adams, Conni Marie Brazelton, John Lee Ames, Jon Paul Burkhart, Stefanie Black, James Read, Matt Riedy, Rebecca Metz, Elise Robertson, Carlos E. Campos, Herbert Russell, Jason Rogel, Craig Stepp, Kate Burton, Tarina Pouncy, Jack McGee, Garrett Morris, Dawnn Lewis, Lena Waithe, Jane Daly, Lidia Porto, Bill Irwin, April Betts, Mark Proksch, Susan Blakely, Mallory Jansen, Jamal Duff, Pam Grier, Reynaldo Gallegos, Kevin Covais, Hari Dhillon, Erik Aude, Niles Fitch, Shaun Duke, Richard Tanner, Phil Abrams, Nancy Linari, Jason Michael Snow, Nansi Aluka, Jeris Poindexter, Melanie Liburd, Jeremy Luke, Natalie Morales, Mo McRae, Hunter Parrish, Tisha French, Jully Lee, Rob Morgan, Ryan Michelle Bathe, Yetide Badaki, Charles Robinson, John Billingsley, Jim Meskimen, Jane Kaczmarek, Becky Wu, Michael Ironside, Scott Michael Campbell, David St. James, Moses Storm, Lorna Scott, Bryna Weiss, Michael Angarano, Angela Fornero, Wendie Malick, Dan Lauria, Richard Gant, Stacy Barnhisel, Lyric Ross, Tim Jo, James Moses Black, Shelley Robertson, Leonard Kelly-Young, Dustin Nguyen, Yvonne Zima, Hannah Zeile, Eris Baker, Faithe Herman, Yara Martinez, Joy Brunson, Eric Normington, Griffin Dunne, Lexi Johnson, Judy Kain, Dylan Gage, Eli Bildner, Monique Green, Mackenzie Hancsicsak, La Monde Byrd, Bonnie Hellman, Parker Bates, Devon Ogden, Akira Akbar, Ajay Mehta, Meera Rohit Kumbhani, Troy Doherty, Goran Višnjič, Carl Lumbly, Phylicia Rashad, Brianna Reed, Maury Morgan, Casimere Jollette, Valerie Yu, Eliza Bennett, Jonathan Grebe, Owen Alabado, Assaf Cohen, Elena Campbell-Martinez, Kirsten Nelson, Eddie Kaye Thomas, Kim Estes, Erica Shaffer, Isaac Faulkner, Marah Fairclough, Sean Dillingham, Josh Braaten, Chad Morgan, Long Nguyen

Veľmi príjemný seriál, ktorý naplní optimizmom a pokojom skrz pekný príbeh či soundtrack. Žiadne násilie, vraždy alebo nepokoje, iba milé prekrývanie rodinných príhod z minulosti s prítomnosťou. Herci pôsobia prirodzene a uveriteľne, vďaka čomu nie je problém nájsť si hneď niekoľkých sympatizantov. Miestami možno až príliš idealistické, no vďaka občasným hlbším myšlienkam to môže dať človeku viac ako len bezduché snívanie.(6.8.2017)

K tomuto seriálu jsem se dostala náhodou a můj první dojem byl, že půjde o běžnou story ze života jedné rodinky, tedy nic extra výjimečného. takhle jsem se už ale dlouho nesekla! příběhy se prohlubují a komplikují spolu s tím, jak má divák možnost poznat psychiku jednotlivých skvěle propracovaných postav a zápletek. Se mnou osobně nejvíc rezonoval příběh Rebeccy a Jacka, který byl realisticky znázorněn se všemi možnými úskalími vztahu, stejně jako nádherně zobrazenou láskou, která tím vším prostupovala. Především ve třetí sérii je skoro každá epizoda tak dojemná a lidsky krásná, že jsem měla slzy v očích. This is real life, tough and painful at times, but with family like this around you, there is also strong connection and beauty underneath it all which makes it worth living.(30.9.2018)

1. série - 85% - Esence kvalitního rodinného dramatu, kde se pro dojemnou momentku nebo hloubavý všeobjímající monolog nejde daleko. Od pilotního dílu, který si diváka namotá falešně návodným konceptem, jsem měl hlavní postavy pod kůží, zejména obdivuhodné rodiče Rebeccu a Jacka. Těsně za nimi se stále nachází i troubík Kevin, který mě sice svými osudy baví téměř nejvíc, ale jeho neustálé chybování, kdy se ve vztahových i rodinných peripetiích chová jako slon v porcelánu, už od jistého bodu překračují hranici klukovin a hraničí s nefalšovanou blbostí. Celá tahle parta sympatických osobností ale nejlépe funguje jako celek a protože i přes do mrtě těžená citlivá témata nikdy neklouže k sebeparodii, fascinuje mě tenhle fenomén stále víc, i kdyby jen tím, jak je pro širokou veřejnost těžké jeho bezelstnosti odolat. 2. série - 80% - Na to, s jak šablonovitě působícím příběhem se hraje, mají tvůrci dost odvahy popírat veškerá očekávání. Pointy předkládají bez přehrocených situací, diváky přiměřeně milovaného Kevina nechávají činit jednu botu za druhou a tvoří z něj nepokrytě sobeckého fracka v obou dějových liniích - aby v nečekaných momentech vyprávěli osudy vedlejší postavy nebo klidně i rodinného auta. Příjemná sázka na jistotu, kterou aby v dnešním seriálovém světě plném rušení či nevyrovnané kvality pohledal. 3. série - 85% - Moc mě baví sledovat, jak neuvěřitelně pevnou pozici si zdánlivě ničím nevybočující seriál dokázal na americkém televizním poli vybojovat. Ani ve třetím roce nejde o nic víc, než "jen" o dokonale zahranou a prostorem pro jednotlivé postavy zkušeně vybalancovanou rodinnou vztahovku, která dokáže díky parádním hrátkám s flashforwardy přijít s nejedním překvapením a jindy naopak celý díl zaonačit jako ten nejobyčejnější sedánek starých známých. Kdybych neměl pocit, že se tvůrci sami zbytečně zdržují flashbacky skrz celé epizody (což po takové době už místy postrádá smysl), krotil bych maximální nadšení jen velmi těžko.(18.3.2017)

Dojemná vztahová skládanka jedné (ne)dokonalé rodiny, postupně se odkrývají jednotlivé dílky, minulost se prolíná s přítomností a všechno do sebe krásně zapadá. Na tento seriál ale musí být nálada. V každém druhém ne-li v každém díle (obzvlášť v druhé sérii) jsou totiž slzy, hodně slz - dost možná i vašich.(22.2.2018)

Hodnotím po prvních 4 epizodách. Seriál mě skutečně začal bavit hned od začátku, protože jsem přemýšlel, kdo je tohle a kdo ke komu patří. Každá příběhová linie má logiku a všechno to do sebe pěkně zapadá. Dost lidí to přirovnává ke klasickým mozaikovým filmům, což mi ale nepřijde. To se drží jen v prvním díle, ale pak se můžeme dočkat i různých překvapení a otázek (což nemohu více rozvést, neboť bych musel použít spoilery). Bál jsem se, že seriál bude přehnaně romantický, ale není. Drží se tu romantika na uzdě a to dělá tento seriál tak dobrým.(23.10.2016)

• - Prvá epizóda, v ktorej sa ukazuje budúcnosť postáv (Randallova dcéra), a nie len záblesky minulosti. (nirvana91)

• - V původní verzi seriálu mělo být vyprávění zaměřeno na osudy osmerčat. Nakonec to bylo zredukováno na tři sourozence. (raininface)

• - V epizodě hraje Sylvester Stallone sám sebe a Kate (Chrissy Metz) s Kevinem (Justin Hartley) k němu vzhlíží jako k představiteli Rockyho Balboy. Naproti tomu Milo Ventimiglia, který si zahrál Rockyho syna Roberta, má v This is us roli Jacka Pearsona. (apps)