Tohle jsme my (TV seriál)

This Is Us

Komedie / Drama

USA, 2016–2019, 51 h 27 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Dan Fogelman

Milo Ventimiglia, Mandy Moore, Sterling K. Brown, Chrissy Metz, Justin Hartley, Susan Kelechi Watson, Gerald McRaney, Chris Sullivan, Alan Thicke, Caitlin Thompson, Andrew Santino, Jill Johnson, Mario López, Jon Huertas, Katey Sagal, Brad Garrett, Alena Savostikova, Lak Rana, Ron Cephas Jones, Natalia Cigliuti, Wynn Everett, Milana Vayntrub, Hollie Shay, Logan Shroyer, Sam Trammell, Megan West, Janet Montgomery, Ric Sarabia, Julia Cho, Dan Considine, Brittany Ishibashi, Peter Onorati, Nikiva Dionne, Elizabeth Perkins, Denis O'Hare, Adam Bartley, Alexandra Breckenridge, Amanda Warren, Harrison White, Ken Lerner, Amanda Leighton, Kym Jackson, Anna Ross, Danielle Pinnock, John Pollono, Sylvester Stallone, Brett Tucker, Ron Howard, Lonnie Chavis, Jason Butler Harner, Abigail Zoe Lewis, Elizabeth Bond, Debra Jo Rupp, Kristin Minter, Betsy Baker, Brandon Ford Green, Brian Grazer, Tom Virtue, Nick Smoke, Adam Johnson, Jeremiah Birkett, Charley Koontz, Sam Anderson, Delroy Lindo, Cinda Adams, Conni Marie Brazelton, John Lee Ames, Jon Paul Burkhart, Stefanie Black, James Read, Matt Riedy, Rebecca Metz, Elise Robertson, Carlos E. Campos, Herbert Russell, Jason Rogel, Craig Stepp, Kate Burton, Tarina Pouncy, Jack McGee, Garrett Morris, Dawnn Lewis, Lena Waithe, Jane Daly, Lidia Porto, Bill Irwin, April Betts, Mark Proksch, Susan Blakely, Mallory Jansen, Jamal Duff, Pam Grier, Reynaldo Gallegos, Kevin Covais, Hari Dhillon, Erik Aude, Niles Fitch, Shaun Duke, Richard Tanner, Phil Abrams, Nancy Linari, Jason Michael Snow, Nansi Aluka, Jeris Poindexter, Melanie Liburd, Jeremy Luke, Natalie Morales, Mo McRae, Hunter Parrish, Tisha French, Jully Lee, Rob Morgan, Ryan Michelle Bathe, Yetide Badaki, Charles Robinson, John Billingsley, Jim Meskimen, Jane Kaczmarek, Becky Wu, Michael Ironside, Scott Michael Campbell, David St. James, Moses Storm, Lorna Scott, Bryna Weiss, Michael Angarano, Angela Fornero, Wendie Malick, Dan Lauria, Richard Gant, Stacy Barnhisel, Lyric Ross, Tim Jo, James Moses Black, Shelley Robertson, Leonard Kelly-Young, Dustin Nguyen, Yvonne Zima, Hannah Zeile, Eris Baker, Faithe Herman, Yara Martinez, Joy Brunson, Eric Normington, Griffin Dunne, Lexi Johnson, Judy Kain, Dylan Gage, Eli Bildner, Monique Green, Mackenzie Hancsicsak, La Monde Byrd, Bonnie Hellman, Parker Bates, Devon Ogden, Akira Akbar, Ajay Mehta, Meera Rohit Kumbhani, Troy Doherty, Goran Višnjič, Carl Lumbly, Phylicia Rashad, Brianna Reed, Maury Morgan, Casimere Jollette, Valerie Yu, Eliza Bennett, Jonathan Grebe, Owen Alabado, Assaf Cohen, Elena Campbell-Martinez, Kirsten Nelson, Eddie Kaye Thomas, Kim Estes, Erica Shaffer, Isaac Faulkner, Marah Fairclough, Sean Dillingham, Josh Braaten, Chad Morgan, Long Nguyen, E.R. Ruiz, A.J. Rivera, Greg 'Christopher' Smith, Da'Vine Joy Randolph

Dojemná vztahová skládanka jedné (ne)dokonalé rodiny, postupně se odkrývají jednotlivé dílky, minulost se prolíná s přítomností a všechno do sebe krásně zapadá. Na tento seriál ale musí být nálada. V každém druhém ne-li v každém díle (obzvlášť v druhé sérii) jsou totiž slzy, hodně slz - dost možná i vašich.(22.2.2018)

This Is Us je kráný seriál o krásných lidech, kteří ani zdaleka nejsou dokonalí. Teď už naprosto chápu, proč toto dílo čelí takové oblibě; protože nic sladšího a dojemnějšího snad aktuálně neběží. Každý díl ve vás vyvolá velmi silné emoce - to, že hlavní protagonisti všude hlásí, abyste si připravili kapesníky, má svůj důvod. Pokud jste bezcitný robot, tomuto seriálu se vyhněte, protože emoce v tomto případě hrají prim. O nich to celé je. O rodinných poutech, o příbězích plných lásky, o srdceryvných promluvách, a proto to není pro každého. Je to sladké jako cukr. Ve světě těchto příběhů je všechno milé, krásné a když už se náhodou zjeví něco ošklivého, téměř okamžitě je to zalepeno něčím pěkným. Tohle je důležité si uvědomit, než do toho vůbec půjdete, protože pokud čekáte krutě vyobrazenou realitu, tenhle seriál vám ji nenabídne. Žánrově jde víceméně o takovou mírnější soap operu, akorát s promyšleným scénářem. Situace nejsou hnány do extrémů, zvraty působí přirozeně a děj neplyne nějak šíleně čistě kvůli snaze vyvolat v divákovi údiv. Postavy jsou napsány tak, abyste v každém našli něco, co z nich dělá přeci jen také obyčejné lidi. Jsou napsány tak, abyste jim porozuměli, vžili se do nich a pochopili čím si prochází. Vše je krásně propojeno a příběh je vyprávěn zajímavým způsobem. Líbí se mi, jak se jednotlivé osudy prolínají a jak události z minulosti ovlivňují současnost. Líbí se mi i mozaika osudů a to, že život postav není líčen chronologicky (a přesto to není nepřehledné), takže jednotlivé postupně odkrývané střípky víc a víc odhalují příběh hlavních akterů. Což mě přivádí k protagonistům. Každá postava má svoje slabiny, svá sporná nebo přímo špatná rozhodnutí, a možná právě tím je lidská a sympatická. Moc se mi líbí vztahy mezi postavami, manželství Randalla a Beth, Jackův boj s démony a jeho neutuchající láska k jeho ženě a dětem, vnitřní síla Bec, Tobyho schopnost poskytnout oporu, všechno je tak hezky milé. Pokud se poddáte nezvyklé atmosféře, čeká vás příjemná podívaná, kterou je ale třeba opatrně dávkovat. Osobně v tomto seriále nevidím adepta na maratonové sledování, protože i kávu si osladím nanejvýš třemi lžičkami cukru; nasypat si do hrnku celý pytlík je snesitelné snad jen pro masochisty. This Is Us můžu s klidem doporučit, jedná se o příjemnou oddechovou záležitost, která i přes svůj žánr má hlavu, patu a srdce. - "I am thankful for my family. I'm thankful we're all safe. And there's no one in the world I'd rather be too hot or too cold with."(25.6.2017)

Provázaností mezi postavami a důrazem na rodinu tento seriál snadno evokuje Moderní rodinku, avšak bez absurdností, nadsázky a s větším důrazem na skutečný život. Ačkoli postavy rozhodně nepatří mezi běžné človíčky, které potkáte na ulici, jejich příběhy a prožívání působí lidsky - věrohodně. Humor si zde také svoje místo najde, ale jde spíše o hřejivé úsměvy, než o hlasitý smích. K té hřejivosti bych měl ale jedinou větší výtku. Seriál mi přijde místy emocionálně přepálený, lehce patetický. Řada dílů je výrazně slabší dějem a je spíš naplněna určitými pocity z několika životních momentů postav... Už jsem na obrazovce rozhodně viděl kvalitnější vztahové drama... 7/10(25.3.2017)

1. série - 85% - Esence kvalitního rodinného dramatu, kde se pro dojemnou momentku nebo hloubavý všeobjímající monolog nejde daleko. Od pilotního dílu, který si diváka namotá falešně návodným konceptem, jsem měl hlavní postavy pod kůží, zejména obdivuhodné rodiče Rebeccu a Jacka. Těsně za nimi se stále nachází i troubík Kevin, který mě sice svými osudy baví téměř nejvíc, ale jeho neustálé chybování, kdy se ve vztahových i rodinných peripetiích chová jako slon v porcelánu, už od jistého bodu překračují hranici klukovin a hraničí s nefalšovanou blbostí. Celá tahle parta sympatických osobností ale nejlépe funguje jako celek a protože i přes do mrtě těžená citlivá témata nikdy neklouže k sebeparodii, fascinuje mě tenhle fenomén stále víc, i kdyby jen tím, jak je pro širokou veřejnost těžké jeho bezelstnosti odolat. 2. série - 80% - Na to, s jak šablonovitě působícím příběhem se hraje, mají tvůrci dost odvahy popírat veškerá očekávání. Pointy předkládají bez přehrocených situací, diváky přiměřeně milovaného Kevina nechávají činit jednu botu za druhou a tvoří z něj nepokrytě sobeckého fracka v obou dějových liniích - aby v nečekaných momentech vyprávěli osudy vedlejší postavy nebo klidně i rodinného auta. Příjemná sázka na jistotu, kterou aby v dnešním seriálovém světě plném rušení či nevyrovnané kvality pohledal. 3. série - 85% - Moc mě baví sledovat, jak neuvěřitelně pevnou pozici si zdánlivě ničím nevybočující seriál dokázal na americkém televizním poli vybojovat. Ani ve třetím roce nejde o nic víc, než "jen" o dokonale zahranou a prostorem pro jednotlivé postavy zkušeně vybalancovanou rodinnou vztahovku, která dokáže díky parádním hrátkám s flashforwardy přijít s nejedním překvapením a jindy naopak celý díl zaonačit jako ten nejobyčejnější sedánek starých známých. Kdybych neměl pocit, že se tvůrci sami zbytečně zdržují flashbacky skrz celé epizody (což po takové době už místy postrádá smysl), krotil bych maximální nadšení jen velmi těžko.(18.3.2017)

Herci hrajú výborne a každý ma dostatok priestoru v deji, hudba sa hodí a rozhodne to nenudí. Problém je v tom, že celý seriál stojí a padá na tom, na koľko sa dokáže divák vžiť do problémov jednej z viacero hlavných postáv, aby ho to mohlo začať citovo vydierať tým správnym spôsobom (celkom okato to už naznačuje aj názov). Mne sú ale všetky ich strasti úplne cudzie, v nikom z nich sa nevidím a tým pádom potreba pustiť si ďalší diel sa vôbec nedostaví. PS: Mám dosť silné podozrenie, že Justin Hartley tam vlastné hrá sám seba s ohľadom na jeho účinkovanie v istých nemenovaných seriáloch. Drop 3/18 – 60%(25.11.2016)

• - V původní verzi seriálu mělo být vyprávění zaměřeno na osudy osmerčat. Nakonec to bylo zredukováno na tři sourozence. (raininface)

• - Prvá epizóda, v ktorej sa ukazuje budúcnosť postáv (Randallova dcéra), a nie len záblesky minulosti. (nirvana91)

• - V epizodě hraje Sylvester Stallone sám sebe a Kate (Chrissy Metz) s Kevinem (Justin Hartley) k němu vzhlíží jako k představiteli Rockyho Balboy. Naproti tomu Milo Ventimiglia, který si zahrál Rockyho syna Roberta, má v This is us roli Jacka Pearsona. (apps)