Tohle jsme my (TV seriál)

This Is Us

Komedie / Drama

USA, 2016 - 2019, 39 h (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Dan Fogelman

Milo Ventimiglia, Mandy Moore, Sterling K. Brown, Chrissy Metz, Justin Hartley, Susan Kelechi Watson, Gerald McRaney, Chris Sullivan, Alan Thicke, Caitlin Thompson, Andrew Santino, Jill Johnson, Mario López, Jon Huertas, Katey Sagal, Brad Garrett, Alena Savostikova, Lak Rana, Ron Cephas Jones, Natalia Cigliuti, Wynn Everett, Milana Vayntrub, Hollie Shay, Logan Shroyer, Sam Trammell, Megan West, Janet Montgomery, Ric Sarabia, Julia Cho, Dan Considine, Brittany Ishibashi, Peter Onorati, Nikiva Dionne, Elizabeth Perkins, Denis O'Hare, Adam Bartley, Alexandra Breckenridge, Amanda Warren, Harrison White, Ken Lerner, Amanda Leighton, Kym Jackson, Anna Ross, Danielle Pinnock, John Pollono, Sylvester Stallone, Brett Tucker, Ron Howard, Lonnie Chavis, Jason Butler Harner, Abigail Zoe Lewis, Elizabeth Bond, Debra Jo Rupp, Kristin Minter, Betsy Baker, Brandon Ford Green, Brian Grazer, Tom Virtue, Nick Smoke, Adam Johnson, Jeremiah Birkett, Charley Koontz, Sam Anderson, Delroy Lindo, Cinda Adams, Conni Marie Brazelton, John Lee Ames, Jon Paul Burkhart, Stefanie Black, James Read, Matt Riedy, Rebecca Metz, Elise Robertson, Carlos E. Campos, Herbert Russell, Jason Rogel, Craig Stepp, Kate Burton, Tarina Pouncy, Jack McGee, Garrett Morris, Dawnn Lewis, Lena Waithe, Jane Daly, Lidia Porto, Bill Irwin, April Betts, Mark Proksch, Susan Blakely, Mallory Jansen, Jamal Duff, Pam Grier, Reynaldo Gallegos, Kevin Covais, Hari Dhillon, Erik Aude, Niles Fitch, Shaun Duke, Richard Tanner, Phil Abrams, Nancy Linari, Jason Michael Snow, Nansi Aluka, Jeris Poindexter, Melanie Liburd, Jeremy Luke, Natalie Morales, Mo McRae, Hunter Parrish, Tisha French, Jully Lee, Rob Morgan, Ryan Michelle Bathe, Yetide Badaki, Charles Robinson, John Billingsley, Jim Meskimen, Jane Kaczmarek, Becky Wu, Michael Ironside, Scott Michael Campbell, David St. James, Moses Storm, Lorna Scott, Bryna Weiss, Michael Angarano, Angela Fornero, Wendie Malick, Dan Lauria, Richard Gant, Stacy Barnhisel, Lyric Ross, Tim Jo, James Moses Black, Shelley Robertson, Leonard Kelly-Young, Dustin Nguyen, Yvonne Zima, Hannah Zeile, Eris Baker, Faithe Herman, Yara Martinez, Joy Brunson, Eric Normington, Griffin Dunne, Lexi Johnson, Judy Kain, Dylan Gage, Eli Bildner, Monique Green, Mackenzie Hancsicsak, La Monde Byrd, Bonnie Hellman, Parker Bates, Devon Ogden

Dojemná vztahová skládanka jedné (ne)dokonalé rodiny, postupně se odkrývají jednotlivé dílky, minulost se prolíná s přítomností a všechno do sebe krásně zapadá. Na tento seriál ale musí být nálada. V každém druhém ne-li v každém díle (obzvlášť v druhé sérii) jsou totiž slzy, hodně slz - dost možná i vašich.(22.2.2018)

Herci hrajú výborne a každý ma dostatok priestoru v deji, hudba sa hodí a rozhodne to nenudí. Problém je v tom, že celý seriál stojí a padá na tom, na koľko sa dokáže divák vžiť do problémov jednej z viacero hlavných postáv, aby ho to mohlo začať citovo vydierať tým správnym spôsobom (celkom okato to už naznačuje aj názov). Mne sú ale všetky ich strasti úplne cudzie, v nikom z nich sa nevidím a tým pádom potreba pustiť si ďalší diel sa vôbec nedostaví. PS: Mám dosť silné podozrenie, že Justin Hartley tam vlastné hrá sám seba s ohľadom na jeho účinkovanie v istých nemenovaných seriáloch. Drop 3/18 – 60%(25.11.2016)

1. série - 85% - Esence kvalitního rodinného dramatu, kde se pro dojemnou momentku nebo hloubavý všeobjímající monolog nejde daleko. Od pilotního dílu, který si diváka namotá falešně návodným konceptem, jsem měl hlavní postavy pod kůží, zejména obdivuhodné rodiče Rebeccu a Jacka. Těsně za nimi se stále nachází i troubík Kevin, který mě sice svými osudy baví téměř nejvíc, ale jeho neustálé chybování, kdy se ve vztahových i rodinných peripetiích chová jako slon v porcelánu, už od jistého bodu překračují hranici klukovin a hraničí s nefalšovanou blbostí. Celá tahle parta sympatických osobností ale nejlépe funguje jako celek a protože i přes do mrtě těžená citlivá témata nikdy neklouže k sebeparodii, fascinuje mě tenhle fenomén stále víc, i kdyby jen tím, jak je pro širokou veřejnost těžké jeho bezelstnosti odolat. 2. série - 80% - Na to, s jak šablonovitě působícím příběhem se hraje, mají tvůrci dost odvahy popírat veškerá očekávání. Pointy předkládají bez přehrocených situací, diváky přiměřeně milovaného Kevina nechávají činit jednu botu za druhou a tvoří z něj nepokrytě sobeckého fracka v obou dějových liniích - aby v nečekaných momentech vyprávěli osudy vedlejší postavy nebo klidně i rodinného auta. Příjemná sázka na jistotu, kterou aby v dnešním seriálovém světě plném rušení či nevyrovnané kvality pohledal.(18.3.2017)

Veľmi príjemný seriál, ktorý naplní optimizmom a pokojom skrz pekný príbeh či soundtrack. Žiadne násilie, vraždy alebo nepokoje, iba milé prekrývanie rodinných príhod z minulosti s prítomnosťou. Herci pôsobia prirodzene a uveriteľne, vďaka čomu nie je problém nájsť si hneď niekoľkých sympatizantov. Miestami možno až príliš idealistické, no vďaka občasným hlbším myšlienkam to môže dať človeku viac ako len bezduché snívanie.(6.8.2017)

• LadyPupu

Výborný pilotní díl vystřídaly epizody, ve kterých se kolikrát zdánlivě nic moc nedělo, aby pár minut před koncem došlo k natolik dramatickému zvratu, že jsem s napětím čekala na pokračování. Zajímavá proplétající se dějová linie jednotlivých postav a různé časové roviny dodávaly seriálu na atraktivnosti, stejně jako problémy, které se tu po většinu času řešily. Bohužel, ke konci už jakoby tvůrci vařili z vody a některé z posledních dílů (ne však díl závěrečný) měly konzistenci nastavované kaše. 1. série 80%.(20.3.2017)

• - Prvá epizóda, v ktorej sa ukazuje budúcnosť postáv (Randallova dcéra), a nie len záblesky minulosti. (nirvana91)

• - V epizodě hraje Sylvester Stallone sám sebe a Kate (Chrissy Metz) s Kevinem (Justin Hartley) k němu vzhlíží jako k představiteli Rockyho Balboy. Naproti tomu Milo Ventimiglia, který si zahrál Rockyho syna Roberta, má v This is us roli Jacka Pearsona. (apps)

• - V původní verzi seriálu mělo být vyprávění zaměřeno na osudy osmerčat. Nakonec to bylo zredukováno na tři sourozence. (raininface)