Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (více)
USA, 2020, 151 min (Alternativní 145 min)

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan). (Vertical Entertainment)

LiVentura

Superman v sukni.. úplně v tom vidím starou trojku. Megaloman stáhne na svou stranu vědkyni a pak páchají za pomocí jakéhosi talismanu štěstí zlo! Škoda možností, prachů to zas muselo stát a Gal Vadit jako vždy luxusní po všech stránkách ženskosti. ()

paascha odpad!

totální shit na entou...bohužel se tím zase potvrzuje moje přesvědčení, že ženské filmy točit neumí ()

CrypzzXD

Romantická linka šlape opět skvěle a výprava je vymazlená do posledního detailu, ale se vším ostatním to už tak jednoduché není. Samotná zápletka alá džin z kouzelné lampy je tak cheesy a over the top, jak kdyby vypadla z céčkové komiksovky minulého století a finále tomu nasazuje korunu… Člověku se zasteskne i po digibordelu z jedničky odehrávajícím se v noci :-/. Tohle nemá v době, kdy konkurence nabývá na síle maximální rychlostí, co dělat a volba této starosvětské story je pro dvou set milionovou vlajkovou loď DCčkovského univerza, která se i v momentech, kde by potřebovala kapku nadhledu, bere smrtelně vážně, je vskutku nešťastná. Soundtrack není nijak výrazný, Zimmer si jede svůj standard, což s sebou nese i jeho opakované vykrádání nejen sebe sama, které mi je už malinko protivné. Kristen Wiig je skvělá a herecky nepřekvapivě o několik pater výš než Gadot, ale jako Cheetah je zoufale nevyužita. Nad doslovným poselstvím o síle lásky a pravdy (tahá to za uši stejně jako před třemi lety), detailními zpomalovačkami s očima drásajícím green screenem a zcela zbytečným golden eagle armour (chápu, tvůrci potřebovali něco hezkého na plakáty…) mi doposud zůstává rozum stát, ale ve srovnání s katastrofálními Birds of Prey nebo ultra průměrným Shazamem se v mých očích stále nejedná o takový průšvih a na rozdíl od obou zmíněných DCčkovských prasáren má WW84 i své světlejší momenty (především ty, ve kterých se Jenkins může opřít o Pinea). Možná za to může letošní blockbusterové sucho v kinech, ale já se trápil o poznání míň než u čehokoli podobného z Netflixu (Old Guard, Project Power, 6 underground,… ) 6/10 (DCEU: MoS 9/10 BvS 4/10 SS 4/10 WW 7/10 JL 4/10 AQ 8/10 S! 5/10 BoP 4/10) ()

Shakers

Wonderku mám rád. Má dobré príbehy, obstojí vedľa Supermana a jej filmová tvár a aj akcie vyzerajú štýlovo. Zack Snyder ju predstavil svetu a v sólovke už to ťahala sama. Jej origin mám rád a bavila ma aj v BvS či Justice League. Tu ma síce tiež baví, ale nie toľko, pretože tu moc ani nemá čo hrať. Prvú polku sa len premáva s vysnením Števom Trevorom, čo by nebolo zlé, ak by to netrvalo pol filmu. V druhej polke už vytiahne aj laso a sandáli čo je fajn, že ju konečne vidíme v nejakej lepšej akcii späť, ale je to málo, pretože už nasleduje len finále. Akcie nie sú zle, ale nestrhnú tak ako keď vybehla Diana v prvom filme zo zákopov. Stručne povedaná, rozdá sa tu (za 2,5hodiny) par klasických pästí a kopov, ale bez nejakej lepšej choreografie a to je všetko. Aby som neklamal, tak ešte úvod na ostrove amazoniek bol zaujímavý. Inak dosť slabé oproti tomu, čo predviedla pod Snyderovým dohľadom vo WW, BvS, alebo JS. WW 84 ma tak debilne postavený príbeh, že sa tam skoro celý film nič nedeje. Záporaci tu takmer ani nie su. Miesta tu síce majú dosť, ale Pedro Pascal furt o niečom sníva a Kristen Wiig sa polku filmu učí chodiť na opätkoch a zároveň byť sexi milfka. S týmto prístupom moc Wonderke pod kotol nezavaria. Menšie plus je Zimmerova burácajúca hudba, ktorá aspoň navodí pocit, že sa tam niečo deje. Inak veľké sklamanie, ktoré príbehom ani postavami nemá vôbec čo ponúknuť. Ďalšia vec, ktorej nerozumiem je rozpočet. Kam sa vlastne vytratil ? Na tie obyčajne tri akčne scény ? Dúfam, že k tretiemu dielu si už Patty Jenkins nečuchne. P.S.: počkajte si za titulky. 55% - 3* ()

filmfanouch

Plány DC Extended Universe na konzistentní filmový komiksový vesmír, který by fungoval stejně jako Marvel Cinematic Universe se rozpadl jako domeček z karet a v DC se tak aktuálně především snaží realizovat samostatné snímky. Fungoval tak vynikající Aquaman v režii Jamese Wana, dost dobrý Shazam! v režii Davida F. Sandberga nebo dost fajn Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) v režii Cathy Yan. Své pokračování se letos dočkala poté i Wonder Woman 1984, která se postupně odkládala z Vánoc 2019 až na letošní Vánoce a nakonec to i přes COVID-19 částečně zkouší v kině, přičemž zároveň studio Warner Bros. tento film vydalo na streamovací službě HBO Max. Už dlouho se dušuju, že tato taktika nebude úplně vítězná a tuším, že jakékoliv plány na Wonder Woman 3 rychle uhasnou (Napověděl to i zahraniční otvírák z minulého týdne), to ale aktuálně není nejdůležitější. Důležitý je fakt, jestli je Wonder Woman 1984 důstojným sequelem (za mě) skvělé jedničky a jestli jde o povedenou podívanou. Už od úvodní sekvence se ukáže, že režisérka Patty Jenkins formu z prvního filmu neztratila a i přesto, že ještě před první Wonder Woman neměla se žádným velkým blockbusterem zkušenosti, práce s akčními sekvencemi jí rozhodně jde a úvodní sekvence naprosto totálně nastaví velice zábavnou jízdu. Zároveň se ale sluší dodat, že i přesto, že Wonder Woman 1984 má zhruba o 50 milionů dolarů větší rozpočet než její předchůdce (ze 150 milionů dolarů jsme měli skočit na 200 mega), v zásadě druhá Wonder Woman 1984 servíruje osobnější a víceméně komornější příběh než v případě jejího předchůdce. Opět jsou tu sice velkolepé sekvence, opět se tu víceméně bojuje o záchranu světa a opět je na tom velký rozpočet hrozně vidět, zároveň se to ale celé celou dobu nenese v předem očekávatelných vodách. A především se oproti svému předchůdci vydala druhá Wonder Woman i odlehčenějším a zábavnějším smylem. První reakce nelhali a z víceméně vážné první Wonder Woman Wonder Woman 1984 víceméně kráčí ve stopách prvního Supermana v režii Richarda Donnera. Druhá Wonder Woman přidala na humoru a zároveň se vyloženě nebere tolik vážně jako první díl (alespoň takový jsem z ní já měl pocit). Záleží pak čistě na divákovi, jak tuhle změnu přijme, jsem ale osobně rád, že se Patty Jenkins nerozhodla natočit vyloženě to samé jako minule a ze zasazení do jiné časové doby vytřískala maximum. Gal Gadot možná nejlepší herečka na světě, nadále ovšem předvádí, že se do role Wonder Woman hodí a je už vlastně těžké si v této roli představit kohokoliv jiného. Gadot tahle role neskutečně sedí a minimálně i kvůli ní doufám, že se stane zázrak a realizace Wonder Woman 3 se nějakým způsobem dočkáme, protože Gadot je velmi obtížné si v této poloze nezamilovat. Vrací se Chris Pine a i přesto, že jsem se bál jakou scenáristickou kličkou se po závěru první Wonder Woman vrátí do děje, jsem mile překvapen z toho jak chytrý vlastně nápad ohledně jeho návratu je a jak tak strašně funguje. Chemie mezi Gadot a Pinem funguje i podruhé a z faktu, že se role oproti prvnímu dílu prohodili a tentokráte je to Diana, která Steveovi představuje ´´nový´´ svět se též podařilo vytěžit, jak jen to šlo. Pine je navíc pořád sympaťák a především famózní herec a opět patří mezi největší klady celého filmu. Tenhle film má navíc štěstí ve svých záporácích a v tom ohledu, že ty záporáci mají duši a nejsou to chodící postavičky, které jsou zlé, protože měli v závorce ve scénáři napsáno zlo. Kristen Wiig je famózně obsazena a do role Barbary Minervy se hrozně hodí. Wiig zde těží ze svého komediálního talentu a zároveň skutečně předvádí, že je nedoceněná herečka, která si tuhle roli vyloženě užívá. Celá její cesta a také důvod, proč se stane Cheetah navíc dělají tuhle postavu tak sympatickou a v zásadě alespoň trochu originální, že je mi ve finále vlastně líto, že té Wiig přece jen v celém filmu není ještě o trochu víc. Byla to s ní hrozně fajn. Naprosto fenomenální je ale Pedro Pascal- Tenhle sympaťák už několik let těží ze svého charizmatu, který má ostatně i jeho postava Maxwella Lorda. Sama režisérka Patty Jenkins řekla, že Pascal svůj charakter založil na Gordonu Greekovi z Wall Street Olivera Stonea, nebo právě na postavě Lexe Luthora z původního Supermana Richarda Donnera. Samotná Jenkins poté vyvrátila, že by se Pascal inspiroval Donaldem Trumpem, chvílemi to ale i k němu vyloženě svádí. Jenomže motivace tohoto padoucha, jeho očividná schopnost přetvářky a především vyložená schopnost těžit z jeho charizmatu jsou prostě fenomenální a Maxvell Lord je u mě společně se soudcem Juliusem Hoffmanem z Chicagského tribunálu a Andreiem Satorem z Tenetu dost možná nejpamětihodnější filmový záporák roku. Právě i díky této silné čtveřici postav je ve finále vyloženě jedno, že samotný děj na plátně je strašně jednoduchý, ohledně stránky vizuálních efektů to trochu drhne (Na film s rozpočtem 200 milionů dolarů až příliš) a se svojí délkou 150 minut film možná chvílemi přece jen drhne a ze začátku mu chybí rozjezd, jakmile se ale Wonder Woman 1984 rozjede, je to neskutečně zábavný blockbuster, který je zároveň z jednoho podstatného důvodu naprosto aktuální. Wonder Woman 1984 je totiž možná film, který má na první pohled jednoduchý děj, v závěru se ale ukáže, že je to film o tom, že někdy se prostě nemůžeme dočkat toho po čem toužíme. Zároveň je díky načasování na konec roku 2020 film o naději, optimizmu, soucitu a o tom, že svět není nikdy ztracen, dokud za něj někdo bojuje. Celou dobu film možná jede v klasických vodách, závěrečná část se ale vydá trochu jiným směrem než se dalo čekat a ukáže se, že je Wonder Woman 1984 skutečně vším, je ne klasickým sequelem. Tenhle film je tak naprosto ideálně vydán na konci roku 2020, i když tak trochu zvláštním způsobem. Kdy jindy totiž film vydat? Po celém tom COVID-19 šílenství, vyhrocení s Black Lives Matter v USA nebo po výsledku prezidentských voleb, které částečně rozdělili Ameriku? I přes to, že je se film odehrává v roce 1984, Wonder Woman 2 je dost možná aktuálnější než by se dalo zdát a i proto k ní mám své sympatie. Přesto mám ale jedničku pořád radši. Hans Zimmer vytvořil další naprosto úžasný soundtrack, který chvílemi navíc evokuje hudbu z 80. let. Právě i v tomhle ohledu jsem čekal, že Wonder Woman 1984 z popkulturních narážek vytříská víc a i přesto, že ve finále dává smysl, že se film vlastně odehrává během studené války, toho pocitu trochu nevyužitého potenciálu se nejspíš stejně nezbavím. Ale je to jen další menší výtka k jinak dost povedenému superhrdinskému sequelu, který to zkusil zcela jinak než jeho předchůdce a přece jen zamrzí, že dle mého názoru na Wonder Woman 3 jen tak nedojde. I kdyby ne, pořád nám ale zůstanou dva velmi povedené filmy, přičemž myslím, že podobně jako u první Wonder Woman bude dvojka fungovat i po dalších zhlédnutích. Wonder Woman 1984 není dokonalá a jednička, která byla vážnější, do jisté míry svižnější a v jisté míře i cílevědomější mi přece jen sedla víc. Wonder Woman 1984 je ale jinak opravdu povedená, servíruje film plný optimizmu a naděje, tedy dvou věcí, které budeme v aktuální době velmi pravděpodobně potřebovat. Po řemeslné stránce jde též o špičku, akční sekvence jsou nápadité, zároveň má ten film skutečně úžasné obsazení a zároveň to má celé emocionálně silný závěr, který se naprosto vyrovná emocionálnímu závěru z konce jedničky. Je pak přece jen jedno, že vizuální efekty nejsou dokonalé (některé jinak strhující akční scény díky tomu nefungují tak skvělé, jak by mohli), filmu po úvodní (opravdu úžasné) akční sekvenci trochu chybí ten správný rozjezd a přece jen to až do silného závěru celé působí jako film s jednoduchým příběhem. Wonder Woman 1984 je totiž pořád z mnoha pádných důvodů super a i díky skvělým poselstvím je skutečně ideálním filmem na konec roku 2020. Nebo také ideálním filmem pro česká kina v květnu 2021, tedy až se zase otevřou. Za sebe ovšem říkám, že jestli se po otevření českých kin naskytne příležitost, do kina na Wonder Woman 1984 určitě půjdu. A to nejen kvůli tomu, abych podpořil kina (která po otevření budou potřebovat větší podporu než kdy dřív), ale především proto, že mám pocit, že Wonder Woman 1984 bude na velkém plátně působit ještě líp. I v domácích podmínkách je to ale fakt neskutečná zábava a přesto mě mrzí, že se film dočkal uvedení v téhle nevhodné době. Dost možná to totiž celou sérii paradoxně zabilo..... () (méně) (více)

lamps

Možná až jednou konečně nakoukám původní Supermany a naivní barevné komiksovky z osmdesátek a devadesátek, docením tenhle kousek jako úžasně nostalgický a záměrně křečovitý brak. Momentálně v tom ale vedle obludné naivity a protlačované retro atmosféry nevidím nic ozvláštňujícího, co by mě v pozitivním smyslu slova odzbrojilo - snad jen to oslavné vyústění jak z romantických slaďáren, které se možná časem projeví jako ten nejbizarnější farewell bláznivému roku 2020. Jinak si zase kladu otázku, jak dlouho Gal Gadot ještě vydrží vyvažovat nulový herecký talent svou nenapodobitelnou krásou - v takových nijakých rolích to nějaký čas asi potrvá. 50% ()

JohnnyD

Wonder Woman 1984 je pomerne starosvetský komiks zjavne inšpirovaný Donnerovým Supermanom a áno, niektoré pasáže drhnú (osobne ma vôbec nebavil úvod na Themiscyre a postava Minervy je komiksové klišé), zároveň ale kameň, ktorý plní priania, je výbornou kostrou príbehu, okolo ktorej sú omotané ďalšie motívy a motivácie postáv. Všetko nakoniec dáva zmysel (vrátane návratu Steva Trevora) a jednotlivé postavy si naplnia svoju cestu (skvelá os postavy Maxa Lorda!). Málo akcie mi paradoxne vyhovovalo a hoc tu narozdiel od jednotky nie je veľa eye-candy záberov, stále je tu niekoľko vizuálne úchvatných scén (prelet cez ohňostroj alebo prvý let Wonder Woman). Za mňa parádny oldschool komiksový film, ktorého kontroverzia mi úplne uniká (druhý Thor, či druhý AntMan sú určite horšie napísané i zrežírované a nedostal sa im takýto backlash). ()

Deimos

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// PLUS: úvodní desetiminutová scéna, létání mezi blesky i závěr mají tu správnou dávku nadšení a atmosféry, která je totálně boží MÍNUS: zbytek je však dost velký průměr, využití osmdesátek se nakonec moc nekoná, přes rok se na film těším a kino je pořád v nedohlednu, i tak jsem neodolal a našel si jinou cestu, po shlédnutí v kině bych ovšem návštěvy stejně nejspíš litoval, film nenaplnil moje velká očekávání, potřeboval by prostříhat, i napoprvé je zdlouhavý a má spoustu pomalejších pasáží, ke druhému shlédnutí potenciálně v kině nebudu mít moc důvodu, na film jsem koukal s rodinkou a byl pro ně příliš dlouhý/// Shrnutí: Moc jsem se těšil na osmdesátkový feeling i na zapracování Barbary/Cheetah o které jsem četl v komiksu, také na "návrat" Steva a chemii mezi ním a Wonder Woman. Spousta toho tady je a spousta je toho tady nějak navíc. Například snaha příběhu přinášet poselství o dobrotě lidství bylo už u Supermana s Reevsem a v tomto příběhu je to nějak navíc, ačkoliv může někdo oponovat dobovým zasazením. Problém mám taky s hlavním záporákem, který je opět takový zvláštní a stejně jako v jedničce poměrně slabým protihráčem. Ačkoliv jsem Patty Jenkins fandil, problém vidím v režii a pocity jsou smíšené./// Celkem 67%/// ()

Disk

Režisérka Patty Jenkins svou hrdinku pojímá jinak než její mužští kolegové a mně se její pojetí více než zamlouvá. Silných ženských superhrdinek je v Hollywoodu velmi málo a za každou dobrou z nich jsem moc rád. A ještě jedna věc: Chris Pine je strašně nedoceněný herec. Zaslouží si mnohem víc než jenom v Hollywoodu přicmrndávat. ()

666teen odpad!

World Whore 84. Od počáteční Olympiády v Kundalandu, až po překvapivý happy end. Spoiler nehrozí, od první minuty je vymalováno. Naprosto šílená tupárna. Barevná a děsivě dlouhá. Na paní režiSERU si dám příště velký pozor! Od Zrůdy pokročila opravdu správným směrem. I když, tohle je vlastně taky Zrůda... ()

HAL

Wow! A to jsem si myslel že hůř než v BvS a Justice League už to nejde. Neuvěřitelně debilní a nefunkční film, je nepochopitelné jak tohle mohlo už na papíře připadat komukoli jako dobrý nápad. První WW mě docela bavila až na ten praštěný digitální závěr, ale tohle je kompilát všeho co DC dělá na svých komiksovkách špatně, a navíc jako bonus to nemá tu adekvátní hodinu a půl, ale o hodinu víc... a to tu přitom záběrů na nohy a zadek Gal Gadot je míň než v jedničce, navzdory tomu že to jediné by snad mohlo dokázat existenci těchto filmů ospravedlnit. I ten Green Lantern byl lepší, ten se o nadsázku a odlehčenost snažil aspoň trochu konzistentně, kdežto tady se na základu příběhu o kouzelném šutru který plní přání a spider-manovité holce v klaunských hadrech pokouší budouvat jaksi epické drama, dojemné, emancipované, uvědomělé, s drsnými tématy s hromadou mrtvých lidí a blížící se jadernou apokalypsou. Výsledek bolí tak že už to ani není směšné. A k tomu se sem časem propadl úplně zbytečný Chris Pine, který se na moderní svět tváří občas jako by se v něm narodil, a občas jako by do něj přišel přinejmenším z pravěku. Marvelovky taky nejsou žádné veledílo, ale po tomhle se mi po tom Kapitánovi Amerika fakt stýská. 3/10 ()

Goldbeater

Ve Wonder Woman 1984 jsou scény, které přinejlepším dosahují žánrového průměru, anebo scény, které jsou vyloženě zkratkovité, blbé jak tágo a vrstvící klišé na klišé. Všechno pochybné, co byste třeba takovému Supermanovi z roku 1978 prominuli, protože je přeci z roku 1978 a zároveň byl pionýrem podoby moderních komiksových snímků, se tu tvůrci snaží prodat asi jako cool retro rekvizitu, ale přitom je to jen stupidita scénáře a totální usnutí na vavřínech. Akční scény jsou asi tou nejslabší stránkou filmu. Že Patty Jenkins neumí točit akci a jako mnozí další vše dohání nepřirozeně vypadajícím CGI, jsme zjistili už v jedničce, ale dát do 151 minutového obřího blockbusteru celkem asi jen 4 krátké a nevýrazné akční scény, to je skoro na pováženou. Možná však právě proto mě ani neštvaly tolik, jako v prvním filmu. Jinak je to po všech směrech zapomenutelná podívaná, která letos vlastně dostala více mediální pozornosti, než za kolik ve skutečnosti vůbec stojí. ()

mzss1

(90%) Wonder Woman 1984, coby jeden z mnoha filmů, na které jsem se těšil do kina. Bohužel nastala pandemie COVID-19 (údajně, tedy … ) a se sledováním filmů na velkém plátně máme asi na dlouhou dobu utrum. Nyní k filmu. Tak velká kritika? To se lidi opravdu zbláznili? Jako není to také i náhodou tím, že to lidi viděli doma místo kina? No, tuhle teorii rozvíjet nebudu. Já chápu, že je zde podstatně méně akce a není tak nápaditá, ale objevuje se tu a ta hlavní myšlenka filmu si myslím, že byla vcelku jasná. Dianu jsem si zde opravdu oblíbil ještě víc. A to v BvS mi přišla taková chladná, divná (no, prostě v té době ještě neměla tolik prostoru). Hlavně ten nápad, který se víc rozvine v druhé části filmu, tedy to ŠTĚSTÍ, které uvrhne celý svět do zatracení – to mi přijde jako super nápad! Film je sice dlouhý, ale postupně graduje. Jasně, říká se, když mě film do půlky nebude bavit, tak ho vypnu. Tou zásadou se řídí spoustu lidí. Mě bavily postavy, spoustu z nich mělo dostatek prostoru. Dokonce i Chris Pine mi zde tentokrát nevadil a toho moc v lásce nemám. Úvod mapující dětství Diany je super. Akce není špatná, i když jí je zde méně. Hudba od Zimmera je bravurní jako vždy. Finální sekvence v podstatě opakuje začátečný soundtrack z BvS a emocionálně se zde hodí, proč ne? Už mě nějak nebaví komentovat, tak to prodlužovat nebudu. Tahle Wonder Woman, tenhle nový DC film měl vlastní kabátek a já to oceňuji. Inteligentní film, který nemusí mít hromadu akce a superhvězdný příběh. Paráda! ()

kingik

Gal(on) tělních tekutin protekl naprosto comicsově. Klidně si palte stovky kyselých malin tomuto sequelu, za nejhorší pokračování, jehož předchůdce nebyl zrovna absolutním výkvětem vkusu. Pokračování je sexy, nápadité a zasazené do éry osmdesátých let minulého století, kterou ochuzený český divák strávil tak maximálně u Spejblů a Arabely. Alespoň v té Arabele se mihl náznak comicsu, ovšem držet v té době v ruce sešit s Wonder Woman, tak to byla rarita. A už vůbec si nedovedu představit, jak by tehdy vypadala představitelka z masa a kostí. A opět přede mnou stanula nádherná běhna, se kterou by byla radost strávit víkend v posteli. A naprosto skvěle se osvědčilo přihodit ještě jednu poběhlici, konkrétně Kristen Wiig, co svým nově získaným sexappealem rozmašíruje televizní hlasatelky, co byly asi největším erotickým zážitkem v dávných dobách pro československé diváky. Nové dějství se točí kolem vzácného nerostu, který plní každé přání. A jak to tak bývá, dostane se do nepovolaných rukou. A ve hře je tradiční zkáza lidstva, všeobecný chaos a politické represálie. Film je ve svém duchu stoprocentně naivní, přesně jak velí comicsový základ. A opět tomu bude přítomen sympaťák Chris Pine, který absolvuje "reinkarnaci" a vytvoří příjemně chemický tandem s Gal Gadot. Akcí film nepřetéká, ovšem pěkně vyvedené akční scény se postupně dostavují. K mání jsou pasáže, v nichž jedna muži neobletovaná ženština a jeden neúspěšný byznysman skrze magickou moc kamene mají rázem nadvládu nad živým tvorstvem, načež sexice bruneta musí obstarat Galon tamponů, protože takové létání v povětří nemusí být bezpečné pro poševní vchod. Hudba Hanse Zimmera mocně duje, Zack Snyder vše kontroluje z producentské stoličky a Patty Jenkins je přinejmenším stejně režijně nezdolná a nadržená jako při prvním dirigování WW. Vznikl sequel, co koketuje se Supermanem, když ho ještě představoval Christopher Reeve. Předpokládám, že ve třetím dějství dojde řada na pandemii a Wonder Whore dostane první menstruaci. 10/10 ()

dr.horrible

Nová Wonder Woman je 80’s štýlom, atmosférou a ropnou tématikou, takmer vo všetkom ostatnom sa vracia do minulosti ešte ďalej, až do dôb prvého Supermana. A je iba na divákovi, či jej očividne úmyselnú naivitu a starosvetské postavy prijme, alebo nie. A úprimne, keby šlo o inú frančajzu, štvrtú hviezdu by som ani nezvažoval. Tu mi vydržala dve tretiny stopáže, až kým kopenie nezmyslov sebeparodických (prezident) a whedonovských (všetko to - na dve a pol záberu - akože dojemné zľahčovanie rodinných problémov) prekonalo počiatočné okúzlenie. V závere už to drží nad vodou fakt iba Diana. Bavilo ma hlavne to retro, záporáci, neokukané lokácie. Na druhú stranu to má niekoľko chybových trikov, nefunkčnú romantickú líniu, smiešny záver. Každopádne, rozhodne viac Donner ako Schumacher. ()

InJo

Kdo čeká 150 minut těžkotonážních superhrdinských orgií, bude nevyhnutelně zklamaný. Během celého filmu jsou prakticky jen čtyři akční scény, přitom za zmínku stojí jen ta s konvojem (protože akční scény s přepadením ozbrojeného konvoje stojí ve velkých filmech za zmínku snad vždy). Zápletku je snadné obvinit z pohádkové naivity (na nějakou dospělou temnotu v duchu Temného rytíře či komiksů Alana Moorea tady opravdu nenarazíte), záměr Patty Jenkins upřednostnit před atrakcemi a blyštivým pozlátkem ušlechtilé ideje a hodnoty ale v žádném případě neodsuzuju. Ostatně zkoušet si hrát na (v současnosti velmi módní) dospělost a temnotu skrze postavu Wonder Woman, která patří mezi ty nejanachroničtější, nejplošší a nejsměšnější slavné komiksové superhrdiny (viz srandovní a laciný kostým a to její "laso pravdy", bože!), by dopadlo tragicky možná už z principu. Oceňuju, že se příběh soustředí jen na pár postav, jichž všech se ústřední téma bezprostředně dotýká, a film tak otravně neuhýbá k zbytečnostem a slepým uličkám. A stejně jako v jedničce i zde je tím nejlepším duo Gal Gadot/Chris Pine (ostatně daná zápletka dostala zelenou možná právě kvůli umožnění jeho návratu) - těm dvěma to spolu prostě sluší, takže na jejich společné (romantické) scény se kouká opravdu příjemně. A finále se mi líbilo, protože jeho epičnost a osudovost tentokrát naprosto nijak nesouvisí s množstvím a kvalitou triků, padajícími mrakodrapy a dalšími obdobnými neduhy současných komiksových blockbusterů. Druhou WW si tak lze (do jisté míry) užít, jen to zkrátka není další monumentální akční běsnění, ale staromilská romantická fantasy. P. S. Z hudby z celého filmu mi utkvěla jen geniální skladba The Surface of the Sun od Johna Murphyho ze Sunshine. A to si velký Hans Zimmer za rámeček tedy rozhodně nedá...! 65 % ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021