Tři zločinci z planety Krypton (Terence Stamp, Sarah Douglas a Jack O'Halloran), nevědomky propuštěni z vězení Phantom Zone, plánují zotročit Zemi, právě když se Superman (Christopher Reeve) rozhodne ukázat Lois Laneové (Margot Kidder) svou romantičtější stránku. Gene Hackman (jako Lex Luthor) se také vrací z prvního filmu a se špičkovým vedlejším obsazením, vtipnou režií Richarda Lestera a vizuálem, který ohromí a potěší, Superman II vám zachrání den, kdykoli se na něj podíváte! (Magic Box)

Praxis

Ještě o fous lepší než jednička. Nápad s uprchlými vězni v "zrcadle" a Clarka zbaveného super síly se mi zamlouvá ještě víc než první díl. ()

mysiak

Neupustili sme od jednotky...pridali viacej trikov...nejakú divnú armádu..akcia pridala...a vytvorili sme kvalitatívne rovnakú dvojku... ()

PKD

25% natočeného filmu od člověka, jehož jméno Donner (jak zmiňuje v bonusech na svém cutu) záměrně (a já se mu vůbec nedivím) zapoměl, a který miloval pulsující touhou Hmyz. Konkrétně, Brouky. ()

numi

Zoufale špatné herecké výkony (až na Hackmana), ještě zoufaleji ubozí protivníci a tentokráte (oproti jedničce) navíc absence lehké nadsázky, která by zmírňovala fakt, že je scénář neuvěřitelně stupidní. Zase na druhou stranu je druhý Superman kratší než jeho předchůdce a začne tak nudit až v poslední čtvrthodince, kdy dojde na rozpačitý a nezáživný závěrečný souboj. Jinak je to stále jedna a ta samá naivní pohádka bez špetky napětí, bez zápletky a bez jakéhokoli děje. Prostě kultovní nuda s kultovním superhrdinou. Nebýt geniální comixové předlohy, pak by tenhle snímek brázdil absolutní filmové dno. Takhle mě chytá mrška nostalgie a za tu dvojici;) Lois, Clarka a Superman musím dát alespoň dvě hvězdičky. [říjen 2006] ()

Bat55

Z nostalgie by som dal aj 4*,ale prikláňam sa k 3* čistým a jednoznačne zaslúženým.Bohužial ako to už u filmových dvojok býva,aj druhý Superman je horší,než jeho predchodca.Efekty sú už dnes pomerne zastarané,ale keď si zoberiem,že film má už 30 rokov,tak klobúk dole filmári.Naozaj poctivá jazda od začiatku po samotný konec.Hlavne tá bitka v Metropolis pri konci filmu je super,super a ešte raz super.Ako fanda komiksov priznávam,že je film už dnes dosť naivný a bežný konzument by tomuto filmu povedal,že je to ,,BLBOSŤ".Ten,kto hovorí,že je tento film blbosť,nedokáže ani oceniť tú snahu a fakt,že v dobe premiéry to musela byť pecka,na základe čoho vznikla aj nepríliš vydarená trojka.Lois a Clark boli opäť ako majú byť.Gene Hackman je Lex Luthor zasa správne nechutný a podlý,tak ako to má byť.Príbehovo je tento diel slabší než prvý,ale v akcii je zasa lepší.A vždy ma úplne dostanú bohovské úvodné aj záverečné titulky s bohovským soundtrackom od hudobného skladateľa Johna Williamsa.A dá sa povedať,že hudobný motív je naozaj veľmi charakteristický pre Supermana,rovnako ako pre Indyho jeho,alebo pre SW filmy(zvláštne,všetky sú od Williamsa)/(samozrejme ich je ešte oveľa viacej).Lester a Donner,režisérske duo u Supermana II rozhodne nijako tento film nezmrvili,stále ma to baví a aj dnešné filmy im majú čo závidieť.Keď to všetko zrátam,vznikne z toho ľahký nadpriemer,ktorému 70% pasuje.U mňa to je za:65% ()

kaylin

Co snímek dělá pokladem, to jsou efekty. Když dojde na bitvu ve městě, je to skutečně krása. Nemohu si pomoct, ale v té době dokázali tvůrci opravdu hodně. Herecké výkony pak rozhodně nezklamou. Gene Hackman je stále příjemně potrhlý, Terence Stamp je na Zoda správně zlý a nebezpečný, ale hvězdou zůstává Christopher Reeve, který je naprosto přesný v každé vtipné scéně. A když pak vzlétne do nebe v těch červených spoďárech, najednou už nemáte pocit, že je k smíchu, ale že tohle je opravdu hrdina, který dokáže lidstvo ochránit. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/08/236-superman-2-1980-75.html ()

higuain

Totálně plochý záporáci bez špetky smysluplný motivace. Není nad to ovládnout planetu, aby se člověk mohl nudit válením se po stole v Bílém domě. A takových špeků je zde mraky. Ale je to klasika no. ()

Aleee89

Docela fajn, ale... Film se mi ještě pořád líbil (narozdíl od otřesné trojky a asi ještě otřesnější čtyřky). Jenže ano, kvalita šla po jedničce dolů a taky je to horší film ve srovnání s novým Supermanem. Jako pořád se na film dá dívat, jelikož Superman je sexy, ne kecám, sice je sexy, ale i samotný film má ještě něco do sebe, i když uznávám, že za účelem získání peněz šla dolů kvalita příběhu, jelikož některé scény byly vážně pitomé a pro zasmání. Některé byly srandovní asi záměrem, protože jsem se párkrát pobavila a nekřivila jsem se u toho, protože by film či scéna byl zároveň trapný. Ale celkově je tento film o superhrdinovi pořád ještě to světlejší a lepší z celé série... ()

lekr

Dnes už klasika..Reeve je zkrátka nejlepší Superman!! Dobrá akce, trocha nezbytné dobové ironie a máme tu kult jak vyšitý..jen škoda velice nudných romantických pasáží.. ()

Martin741

Superman 2 uz nema na svojho predchodcu, lebo ma slabsi scenar s kopou nelogicnosti a herci akokeby ani miestami nevedeli, co presne maju hrat. A behom tocenia filmu doslo k zmenam aj na reziserskom poste : 66 % ()

cariada

Tohle mě bralo možná jako kluka, ted už to na mě působí lacině a uměle. Nák mě tyhle hrdinové vypadli z oka. Jeden lítá či jich lítá víc další šplhá po budovách a tak všelijak podobě , stále stejná písnička. ()

starbrejkr

Po dnešním shlédnutí zvyšuji hodnocení ze 3 na 4 hvězdy. Film jsem předtím viděl před několika lety a ač se mi líbil, zas tak jsem se nebavil. Dnes s odstupem těch let se mi zase líbil a dokonce jsem se i dost bavil, zejména díky Gene Hackmanovi, který nemá chybu. Navíc i padouši byli hodně povedení a ač se někdy chovali dost podivně, účel splnili dobře. Skvělý film ()

C0r0ner

Jediný světlý moment téhle stupidní taškařice je Lex Luthor v podání Gena Hackmana. Jinak je to vskutku kreténská podívaná, kde se nahánějí nezničitelní šašci a drtí, co jim přijde pod ruku. Bude to dost drsný humor, ale kdyby Reeve našel zálibu v koních dřív, mohl nás tohohle ušetřit. Nebyla by to žádná škoda. 25% ()

gabin(a)

Uáááá, tož to byla hovadina! Dvě hvězdičky jsou za Hackmana. Kryptoňáci byli tak trapní, že jsem se musela smát!!! ()

pakobylka

Klon, který nemá jiskru, šarm ani roztomilost pilotního filmu. Zůstala "jen" naivní pohádka v maličko omšelých kulisách, která nezměnila svůj černobílý pohled na svět a vzbuzuje mírný úsměv i v okamžicích, kdy to nemá v úmyslu. Nad průměr ji kromě všudypřítomné nostalgie povyšuje velké osobní drama muže, kterému není souzený obyčejný život obyčejného smrtelníka s milovanou ženou po boku. P.S.: Milý Supermane - co to mělo znamenat ? Chtěl ses vzdát své výjimečnosti ... kvůli ŽENSKÉ ?!? Jen tak mimochodem - ztratil bys právě to, co na Tobě miluje ... ale to už Ti asi došlo. Jistě - má ráda i Tvoji duši. Jenomže jak sám dobře víš, duše ji neochrání. Ji ani nikoho jiného. Kdepak, hochu, Ty ses nenarodil proto, aby sis pěkně nazul bačkory, usadil ses před bednu a otevřel sis pivko. Myslím, že by se Ti za čas po tvém supermanském životě zastesklo - a bylo by po idylce. Ženy jsou sice pohledné a přitažlivé, ale taky marnivé, pošetilé - a především majetnické bytosti ... asi bude lepší, když si je budeš držet pěkně od těla. A mezi námi - ta Tvoje kráska je někdy vážně na zabití ... vlastně skoro pořád. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty