Andromeda (TV seriál)

Andromeda

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

Kanada / USA, 2000, 110x45 min

Gordon Verheul

Kevin Sorbo, Lisa Ryder, Keith Hamilton Cobb, Laura Bertram, Gordon Michael Woolvett, Lexa Doig, Brandy Ledford, Michelle Harrison, Kristin Lehman, Steve Bacic, Brent Stait, Ralf Moeller, Christopher Judge, Nia Peeples, Natassia Malthe, Erica Durance, Andrew Jackson, Krista Allen, Amber Rothwell, Michael Hurst, Emily Holmes, Grace Park, Michael Hogan, Aaron Douglas, Missy Peregrym, Noah Danby, Ken Kirzinger, Kevin Durand, Cobie Smulders, Kristina Copeland, Claudette Mink, Chelah Horsdal, Ona Grauer, Antonio Cupo, Sonya Salomaa, Jody Thompson, Christina Cox, Mark Hildreth, Dustin Milligan, Michael Ironside, Françoise Yip, Christine Chatelain, Dylan Bierk, Robin Mossley, Peter Kent, Jessica Amlee, Peter Wingfield, Thea Gill, John Cassini, Rob Lee, Ty Olsson, Monika Schnarre, Costas Mandylor, Roger R. Cross, Kimberly Huie, Kimberley Warnat, Emmanuelle Vaugier, Kevan Ohtsji, Meredith McGeachie, Enuka Okuma, Kristi Angus, Noel Fisher, Warren Christie, Martin Cummins, Ari Cohen, James Marsters, Helene Joy, Jim Byrnes, Dan Shea, Jud Tylor, John DeSantis, John Reardon, Douglas O'Keeffe, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Sarah-Jane Redmond, Steven Grayhm, Kendall Cross, A.C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Wanda Cannon, Peter Shinkoda, Anne Marie DeLuise, Richard de Klerk, Ellie Harvie, Elizabeth Thai, Adam Harrington, Ryan McDonell, Brian George, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Sarah Edmondson, Nels Lennarson, Tom Heaton, John Tench, Alex Zahara, D. Neil Mark, Dean Wray, Sam Sorbo, Aleks Paunovic, Jason Diablo, Kenan Raven, Garfield Wilson, Angela Moore, D. Harlan Cutshall, Ally Warren, Steve Makaj, David-Paul Grove, Gabe Khouth, Mark Gibbon, Ingrid Torrance, Tony Alcantar, Paul Lazenby, Colin Corrigan, John Innes, Kyle Cassie, Arthur Corber, Charles Andrew Payne, Sarah Deakins, Heather Hanson, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Patricia Hargreaves, Matthew Bennett, Geordie Johnson, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Michael Puttonen, Matthew Walker, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Zahf Paroo, Michasha Armstrong, Marie Stillin, Christian Bocher, Donna White, Kirsten Robek, Mark Acheson, Gary Jones, Alex Diakun, Leanne Adachi, Marjorie Monaghan

5/2009: Ať si kdo chce co chce píše, Gene byl génius. Dlouho jsem se Andromedě vyhýbal kvůli intelektuálovi Kevinovi ze Sorbony, ale protože se sci-fi je poslední dobou konec - šlus - ámen, nakonec mi nic jiného nezbylo, než do toho skočit. A hele, vono se to dá! Navíc vtrhnout do Andromedy po Roswellu, který se jenom jako sci-fi tváří, aby do vás mohl napumpovat teeny variaci na Velmi křehké vztahy, je přímo božská úleva! Najednou nikdo neřeší, co tomu řekne tatínet a maminta, kdy mi můj ufounek dá prvního francouzáka nebo že jsem ztratila svůj tajný deníček a kdo se mnou proboha půjde na maturitní ples... A (HURÁÁÁ!!!) taky úplně chybí ukňourané více nebo méně provařené pophity - znáte to, to se takhle dva podívají do očí, ozve se brnkání na kytaru nebo šmytce a pak tři minuty někdo krákorá. Kevin je sice dřevo, ale na ultraklaďase typu Dylana Hunta ani nemusí být herec. Andromeda je jen o její prsa horší, než stylově nejbližší Farscape, ale mnohem lepší, než Earth: Final Conflict - dokonce i český dabing je o něco méně strašlivý (i když pořád dostatečně strašlivý) a hlavně o něco méně odfláknutý než u EFC. Ovšem pokud máte averzi na všechny ty singularity, teleportace a AP solenoidní ventily na Sigma Tau 5, ani to nezkoušejte! Jo, a ještě bonus pro sci-fi fans: celkem důležité epizodní role pro Johna de Lancie (Q ze Star treků), Williama B. Davise (Kuřák z Akt X) nebo Michaela Shankse (Dr. Jackson ze Stargate, ten si v první sérii dokonce střihnul dvojroli (nebo spíš jedenapůlroli)).(11.5.2009)

• HateBreeder

Prvni rada tohoto sci-fi serialu se mi celkem libila a hodnotil bych ji slusnymy 60%, druha rada byla o poznani horsi a autori uz varili z vody takze zde by me hodnoceni bylo podprumernych 45% no to co ale predvadi hlavni protagoniste ve treti rade teto vesmirne sagy, to se jen tak nevidi. Prijde mi jako by se cely herecky tym pred natacenim posilnil alkoholem jinak to snad neni ani mozne. Nesmysle dialogy, deravy scenar, zbytky charisma asi hlavni hrdinove postraceli v jine galaxii, hudebni stranka je take hrozna, no vubec tu andromedu nepoznavam. Dve hvezdy sou jen z ucty k prvni rade.(4.6.2006)

Chtě nechtě musím dát 3 hvěždy. Sice je to naprostá blbost co se scénáře týče, ale je to neskutečně chytalvé ... ač to téměř nerad přiznávám neskutečně jsem se u toho bavil. Jedna * za zajímavá nápad budoucího vesmíru, druhá * za Andromedu samotnou, celá ta loď a další vesmírné hejblátka, to je prostě moje, mno a třetí za Lexu Doig, Damn Michael !!! You're such a lucky boy ! takže nakonec tak 50% 3/5. (hodnocení po první řadě)(18.4.2012)

Jistě, hloupoučká televizní sci-fi střílečka... Ale mě se to prostě moc líbí a hotovo! Je to vydatně oddechové, netváří se to / nebere to samo sebe příliš vážně (jako třeba nějaký sucharský Star Trek), ale je to točeno s nadsázkou a sebeironií. Všechny hlavní postavy jsou mi nadprůměrně sympatické, mám rád rasu Nietzscheanů, Magogové dělají legrační salta vzad když to do nich někdo nakropí bazukoidem... Jako večerníček před spaním vynikající. Co chtít víc? Viděl jsem kdysi dávno všechny řady, je pravda, že jejich kvalita měla klesající tendenci, ale první dvě jsou skvělé.(25.2.2013)

Takové moje "guilty pleasure". Velmi pozitivně mne překvapily efekty a nádherné pohledy do vesmíru a na vesmírné lodě a souboje...Zdejší nízké hodnocení mne malinko překvapilo, já považuju Andromedu za nadprůměrný seriál, minimálně tedy úvodní série...I díky nádherně ztvárněné umělé inteligence lodi..A musím se přiznat, že jsem závěr seriálu nepochopil a nerozumím tomu, jak to vlastně cel é dopadlo :((16.1.2015)

• - V epizodě 1x20 (Star-Crossed), se Lexa Doig seznámila se svým budoucím manželem, hercem Michaelem Shanksem, který v této epizodě hostoval. Později hostovala Lexa v seriálu, kde hrál Shanks jednu z hlavních rolí, Hvězdné bráně. (viperblade)

• - Základní premisa seriálu byla poskládána z části textů, jež napsal Gene Roddenberry v roce 1976. (viperblade)

• - Jméno Dylan Hunt bylo použito pro dvě, rovněž hlavní postavy, z Roddenberryho TV pilotů. Byly to filmy Planet Earth a Genesis II. (viperblade)