Andromeda (TV seriál)

Andromeda

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

Kanada / USA, 2000, 110x45 min

Gordon Verheul

Kevin Sorbo, Lisa Ryder, Keith Hamilton Cobb, Laura Bertram, Gordon Michael Woolvett, Lexa Doig, Brandy Ledford, Michelle Harrison, Kristin Lehman, Steve Bacic, Brent Stait, Ralf Moeller, Christopher Judge, Nia Peeples, Natassia Malthe, Erica Durance, Andrew Jackson, Krista Allen, Amber Rothwell, Michael Hurst, Emily Holmes, Grace Park, Michael Hogan, Aaron Douglas, Missy Peregrym, Noah Danby, Ken Kirzinger, Kevin Durand, Cobie Smulders, Kristina Copeland, Claudette Mink, Chelah Horsdal, Ona Grauer, Antonio Cupo, Sonya Salomaa, Jody Thompson, Christina Cox, Mark Hildreth, Dustin Milligan, Michael Ironside, Françoise Yip, Christine Chatelain, Dylan Bierk, Robin Mossley, Peter Kent, Jessica Amlee, Peter Wingfield, Thea Gill, John Cassini, Rob Lee, Ty Olsson, Monika Schnarre, Costas Mandylor, Roger R. Cross, Kimberly Huie, Kimberley Warnat, Emmanuelle Vaugier, Kevan Ohtsji, Meredith McGeachie, Enuka Okuma, Kristi Angus, Noel Fisher, Warren Christie, Martin Cummins, Ari Cohen, James Marsters, Helene Joy, Jim Byrnes, Dan Shea, Jud Tylor, John DeSantis, John Reardon, Douglas O'Keeffe, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Sarah-Jane Redmond, Steven Grayhm, Kendall Cross, A.C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Wanda Cannon, Peter Shinkoda, Anne Marie DeLuise, Richard de Klerk, Ellie Harvie, Elizabeth Thai, Adam Harrington, Ryan McDonell, Brian George, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Sarah Edmondson, Nels Lennarson, Tom Heaton, John Tench, Alex Zahara, D. Neil Mark, Dean Wray, Sam Sorbo, Aleks Paunovic, Jason Diablo, Kenan Raven, Garfield Wilson, Angela Moore, D. Harlan Cutshall, Ally Warren, Steve Makaj, David-Paul Grove, Gabe Khouth, Mark Gibbon, Ingrid Torrance, Tony Alcantar, Paul Lazenby, Colin Corrigan, John Innes, Kyle Cassie, Arthur Corber, Charles Andrew Payne, Sarah Deakins, Heather Hanson, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Patricia Hargreaves, Matthew Bennett, Geordie Johnson, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Michael Puttonen, Matthew Walker, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Zahf Paroo, Michasha Armstrong, Marie Stillin, Christian Bocher, Donna White, Kirsten Robek, Mark Acheson, Gary Jones, Alex Diakun, Leanne Adachi
  • wosho

Pokud se na Andromedu bude divák dívat jako na komedii s homosexuální výpravou, možná se bude bavit přímo královsky. Bohužel já se moc nebavil, občas jsem se té debilitě seríálem prolezlé fakt smál. Po většinu skromného času jemu věnovanému jsem se spíše nudil. A je vidět, že ani producenti svému počinu moc nevěřili a opatřili jej jen minimálním finančním základem, tak kdo čeká alespoň kvalitu po technické stránce bude sklamán ještě víc. Celkově je tento seriál podprůměrným škvárem s pěkým ženským hereckým obsazením a necharismatickým kapitánem Sorbem.(25.6.2007)

• HateBreeder

Prvni rada tohoto sci-fi serialu se mi celkem libila a hodnotil bych ji slusnymy 60%, druha rada byla o poznani horsi a autori uz varili z vody takze zde by me hodnoceni bylo podprumernych 45% no to co ale predvadi hlavni protagoniste ve treti rade teto vesmirne sagy, to se jen tak nevidi. Prijde mi jako by se cely herecky tym pred natacenim posilnil alkoholem jinak to snad neni ani mozne. Nesmysle dialogy, deravy scenar, zbytky charisma asi hlavni hrdinove postraceli v jine galaxii, hudebni stranka je take hrozna, no vubec tu andromedu nepoznavam. Dve hvezdy sou jen z ucty k prvni rade.(4.6.2006)

Po éře 1994-1999, kdy byl Kevin Sorbo legendárním Herculem, stal se v letech 2000-2005 kapitánem Dylanem Huntem. Obklopil se atraktivním týmem a prožil pět let jako sci-fi hrdina. Beka Valentine (Lisa Ryder) se stala jeho posilou jako tvrďačka, vlastní osobnost měla i sama Andromeda stoupající (Lexa Doig), jednou z nejzajímavějších postav seriálu se stala proměnlivá Trance Gemini (Laura Bertram) a nikdy samozřejmě nechyběly jako hostující hvězdy oblíbené tváře kanadských seriálů typu Monika Schnarre nebo Dylan Bierk. Kevin Sorbo se o seriál staral také jako producent, znovu se setkal se svým hereckým partnerem Michaelem Hurstem z Hercula, a nakonec se postaral i o uzavření seriálu v plnohodnotné páté sérii, i když krachla původní produkční společnost a stáhla s sebou například nikdy neukončený seriál Mutant X.(29.3.2012)

• Gemini

Když jsem kdysi sledoval Nové Profesionály, říkal jsem si, že bych té fešandě přál pořádnou roli...ale takhle jsem si to teda nepředstavoval ani v nejhorších nočních můrách. Kevin Sorbo jako kapitán hvězdné lodi s velice efektním nadsvětelným pohonem a jediným světlým místem seriálu - krásnou Andromedou. Kdo proboha dá hvězdnému dobrodruhovi jméno Dylan Hunt??? Plus dabing Petra Rychlého v jedné z hlavních rolí. Sci-fi odpad a skutečně velmi nedůstojná památka na Genea Roddenberryho.(17.5.2003)

Nechápu proč má tento seriál tak špatné hodnocení.. Je to skvělí Sci-Fi seriálů. Sorbo se sice na roli Kapitána Hunta moc nehodí ale to vynahradí Lexa Doig v roli krásné Andromedy.. Seriál je skvělý v tom že si posádka navzájem dělá naschvály a podvádí se a všechno není jako v Treku "perfektní". Patří mezi mé oblíbené seriály....(22.7.2010)

• - Citát, který je použit ve sté epizodě seriálu (Pride Before the Fall), zahrnuje nepřímé odkazy na dvě produkční společnosti seriálu, Tribune Entertainment a Fireworks. Tato epizoda končí nepovedenými scénami. (viperblade)

• - Brandy Ledford byla původně navržena jako část Andromedy, poté co Lexa Doig nemohla natáčet během páté série, protože byla těhotná. Proto vznikla Doyle, aby dělala Rommiinu práci. (viperblade)

• - V pilotní epizodě je Kevin Sorbo popsán jako "řecký bůh". To odkazuje na jeho předešlou roli v seriálu Hercules. (viperblade)