poster

Andromeda (TV seriál)

 • Kanada

  Andromeda

 • Slovensko

  Andromeda

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

Kanada / USA, 2000, 110x45 min

Kamera:

Gordon Verheul

Hrají:

Kevin Sorbo, Lisa Ryder, Keith Hamilton Cobb, Laura Bertram, Gordon Michael Woolvett, Lexa Doig, Brandy Ledford, Michelle Harrison, Kristin Lehman, Steve Bacic, Brent Stait, Ralf Moeller, Christopher Judge, Nia Peeples, Natassia Malthe, Erica Durance, Andrew Jackson, Krista Allen, Amber Rothwell, Michael Hurst, Emily Holmes, Grace Park, Michael Hogan, Aaron Douglas, Missy Peregrym, Noah Dalton Danby, Ken Kirzinger, Kevin Durand, Cobie Smulders, Kristina Copeland, Claudette Mink, Chelah Horsdal, Ona Grauer, Antonio Cupo, Sonya Salomaa, Jody Thompson, Christina Cox, Mark Hildreth, Dustin Milligan, Michael Ironside, Françoise Yip, Christine Chatelain, Dylan Bierk, Robin Mossley, Peter Kent, Jessica Amlee, Peter Wingfield, Thea Gill, John Cassini, Rob Lee, Ty Olsson, Monika Schnarre, Costas Mandylor, Roger Cross, Kimberly Huie, Kimberley Warnat, Emmanuelle Vaugier, Kevan Ohtsji, Meredith McGeachie, Enuka Okuma, Kristi Angus, Noel Fisher, Warren Christie, Martin Cummins, Ari Cohen, James Marsters, Helene Joy, Jim Byrnes, Dan Shea, Jud Tylor, John DeSantis, John Reardon, Douglas O'Keeffe, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Sarah-Jane Redmond, Steven Grayhm, Kendall Cross, A.C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Wanda Cannon, Peter Shinkoda, Anne Marie DeLuise, Richard de Klerk, Ellie Harvie, Elizabeth Thai, Adam Harrington, Ryan McDonell, Brian George, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Sarah Edmondson, Nels Lennarson, Tom Heaton, John Tench, Alex Zahara, D. Neil Mark, Dean Wray, Sam Sorbo, Aleks Paunovic, Jason Diablo, Kenan Raven, Garfield Wilson, Angela Moore, D. Harlan Cutshall, Ally Warren, Steve Makaj, David-Paul Grove, Gabe Khouth, Mark Gibbon, Ingrid Torrance, Tony Alcantar, Paul Lazenby, Colin Corrigan, John Innes, Kyle Cassie, Arthur Corber, Charles Andrew Payne, Sarah Deakins, Heather Hanson, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Patricia Hargreaves, Matthew Bennett, Geordie Johnson, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Michael Puttonen, Matthew Walker, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Zahf Paroo, Michasha Armstrong, Marie Stillin, Christian Bocher, Donna White, Kirsten Robek, Mark Acheson, Gary Jones, Alex Diakun, Leanne Adachi, Marjorie Monaghan, Ivar Brogger, Suzy Joachim, Tim Henry, Greg Kean, Michael Tomlinson, Dean Choe, Dave Collette, Marco Soriano, Brendan Beiser, Bill Croft, Stacy Grant, Jeanie Cloutier, Kurt Evans, Shawn Stewart, Lenore Zann, Byron Lawson, Larry Musser, William Samples, Len Doncheff, Gregory Calpakis
(další profese)
 • JASON_X
  *****

  Pro jedny hloupoučká televizní sci-fi střílečka, pro druhé vrcholně relaxační záležitost a zdroj příjemně pokleslé a nekomplikované zábavy. Mně se to prostě líbí a hotovo! Je to vydatně oddechové, netváří se to / nebere to samo sebe příliš vážně (jako třeba sucharský Star Trek), ale je to točeno s nadsázkou a sebeironií. Všechny hlavní postavy jsou mi nadprůměrně sympatické, mám rád rasu Nietzscheanů, Magogové dělají legrační salta vzad když to do nich někdo nakropí bazukoidem... Jako večerníček před spaním vynikající. Viděl jsem kdysi dávno všechny řady, je pravda, že jejich kvalita měla klesající tendenci, ale první dvě jsou skvělé.(25.2.2013)

 • sodantok
  ****

  Nechápu zdejší hodnocení. Ano Andromeda není pro každého, ani není úžasný scifi seriál. Andromeda je svá a jako taková je to rozhodně nadprůměrný seriál (nadprůměr = 51-100). Dějová linie sice místy vynechávala z části kvůli producentské vizi té doby, že seriál nemá mít dějové arcy přes několik dílů natož sezón, ale přesto všechno jako celek je Andromeda seriál, který by měl každý sci-fi fanoušek vidět celý (důraz na celý platí i pro všechny, co si dovolili dát tak nízké hodnocení). 70%(10.11.2013)

 • Molir
  ***

  Nektere dily jsou vylozene slabe, u jinych jsem se bavil vic nez u "soucasneho" Star Treku, zenske jsou v Andromede rozhodne vic sexy. Kladem Andromedy oproti ST jsou zivejsi postavy, obcas se bouri, delaji si co chteji i proti kapitanove prani... proste lepsi nez ST:Voyager, cca kolem urovne ST:TNG, ale na ST:TOS Andromeda nema...(30.5.2003)

 • Gemini
  odpad!

  Když jsem kdysi sledoval Nové Profesionály, říkal jsem si, že bych té fešandě přál pořádnou roli...ale takhle jsem si to teda nepředstavoval ani v nejhorších nočních můrách. Kevin Sorbo jako kapitán hvězdné lodi s velice efektním nadsvětelným pohonem a jediným světlým místem seriálu - krásnou Andromedou. Kdo proboha dá hvězdnému dobrodruhovi jméno Dylan Hunt??? Plus dabing Petra Rychlého v jedné z hlavních rolí. Sci-fi odpad a skutečně velmi nedůstojná památka na Genea Roddenberryho.(17.5.2003)

 • Trenz
  ****

  Přiznávám, že nebýt Kevina Sorba, kterého znám z Hercula, asi by mě první díl odradil. Od druhého si ale nemůžu stěžovat. Jsou tam samozřejmě díly, které bych vymazala, ale každý seriál má díly, které za nic nestojí. Vůbec si nemůžu stěžovat na herecké výkony, na scénář, na dabing a ani na hudbu. Tenhle seriál je často nabitý akcí, humorem, ale i psychologií a tohle všechno u seriálů hledám...(27.11.2005)