Andromeda (TV seriál)

Andromeda

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

Kanada / USA, 2000, 110x45 min

Gordon Verheul

Kevin Sorbo, Lisa Ryder, Keith Hamilton Cobb, Laura Bertram, Gordon Michael Woolvett, Lexa Doig, Brandy Ledford, Michelle Harrison, Kristin Lehman, Steve Bacic, Brent Stait, Ralf Moeller, Christopher Judge, Nia Peeples, Natassia Malthe, Erica Durance, Andrew Jackson, Krista Allen, Amber Rothwell, Michael Hurst, Emily Holmes, Grace Park, Michael Hogan, Aaron Douglas, Missy Peregrym, Noah Danby, Ken Kirzinger, Kevin Durand, Cobie Smulders, Kristina Copeland, Claudette Mink, Chelah Horsdal, Ona Grauer, Antonio Cupo, Sonya Salomaa, Jody Thompson, Christina Cox, Mark Hildreth, Dustin Milligan, Michael Ironside, Françoise Yip, Christine Chatelain, Dylan Bierk, Robin Mossley, Peter Kent, Jessica Amlee, Peter Wingfield, Thea Gill, John Cassini, Rob Lee, Ty Olsson, Monika Schnarre, Costas Mandylor, Roger R. Cross, Kimberly Huie, Kimberley Warnat, Emmanuelle Vaugier, Kevan Ohtsji, Meredith McGeachie, Enuka Okuma, Kristi Angus, Noel Fisher, Warren Christie, Martin Cummins, Ari Cohen, James Marsters, Helene Joy, Jim Byrnes, Dan Shea, Jud Tylor, John DeSantis, John Reardon, Douglas O'Keeffe, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Sarah-Jane Redmond, Steven Grayhm, Kendall Cross, A.C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Wanda Cannon, Peter Shinkoda, Anne Marie DeLuise, Richard de Klerk, Ellie Harvie, Elizabeth Thai, Adam Harrington, Ryan McDonell, Brian George, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Sarah Edmondson, Nels Lennarson, Tom Heaton, John Tench, Alex Zahara, D. Neil Mark, Dean Wray, Sam Sorbo, Aleks Paunovic, Jason Diablo, Kenan Raven, Garfield Wilson, Angela Moore, D. Harlan Cutshall, Ally Warren, Steve Makaj, David-Paul Grove, Gabe Khouth, Mark Gibbon, Ingrid Torrance, Tony Alcantar, Paul Lazenby, Colin Corrigan, John Innes, Kyle Cassie, Arthur Corber, Charles Andrew Payne, Sarah Deakins, Heather Hanson, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Patricia Hargreaves, Matthew Bennett, Geordie Johnson, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Michael Puttonen, Matthew Walker, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Zahf Paroo, Michasha Armstrong, Marie Stillin, Christian Bocher, Donna White, Kirsten Robek, Mark Acheson, Gary Jones, Alex Diakun, Leanne Adachi, Marjorie Monaghan
  • rixard79

Asi jeden z nejhorších seriálů pod známkou Gene Rodenbery (napadů, a dobrých, měl fakt dost, ale díky technické náročnosti a nepochopení studii, zůstalo většinou u pilotu nebo pre-produkce). Ze začátku se člověk opravdu baví, ale s ¨postupem času se opravdu začne ztrácet v různých časových smyčkách, teseraktech a dalších světech, realitách a paralelních postavách. Jednu hvezdičku dávám za opravdu povedený joke, když někde ze začátku páté série vytáhne Dylan Hunt ze skříňky místo kopí, Herkulovský meč. V paměti mi to utkvělo nejspíš proto, že to byla jedna z mála věcí, které sem pochopil. Celkově dávám tak 15%. Víc ani Ň.(13.12.2010)

• +sfinx+

Dal jsem jednu epizodu a během ní mi stále běžel před očima díl Hvězdné brány, který byl podobnými blbostmi také napěchován - s tím rozdílem, že tam to vážně myšleno nebylo. -"Zbraně na maximum!" -"Proč?" -"Každý přece má rád: 'Zbraně na maximum'". A asi takhle bych to viděl. Hned v prvních epizodách je shluk několika tvorů, z nichž koukatelný je jen jeden hologram. Dále si pamatuji na divného kapitána, kterého by si O'Neil, vzhledem k jeho zálibě v kýčovitých postavách a okamžicích jistě oblíbil, dále tam byla nějaká robotka - opět výkvět toho nejdrsnějšího ženství, tak drsná, až to bylo k smíchu. Potuloval se tam i nějakej podredovanej chlap, opět rádobydrsný hrdina bez výrazu. Tuším, že jsem tam někde zahlédl i Pergnerovou a některé z obyvatel Planety opic.(6.7.2013)

• zdepapepa

Zbytečný seriál. Zbytečný v tom smyslu, že televizní scénáristé vyplodili (a myslím, že stále ještě plodí) daleko kvalitnější sci-fi seriály. Nejen to, dokonce tam hrají lepší herci. Kevin Sorbo měl zkrátka zůstat u Herkula a nesnažit se prorazit tímhle, vždyť v té době už běžela 3. série Hvězdné Brány, takže tohle považuji za čistý kalkul a to ani nemluvím o nespočtu různých variací na Star Trek (Nová Generace, Hluboký Vesmír Devět, Voyager a o rok po Andromedě i Enterprise). Zkrátka a jednoduše vyhozené peníze, ale Kevin Sorbo bude asi jiného názoru.(7.11.2010)

• Valentin

Herkules ve vesmíru... ale ne... to je urážka Herkula. To předci jen byl alespoň seriál o dobrodružství Mirka Dušína antického světa a mělo to občas morální poučení pro děti předškolního věku. Tohle je oproti tomu hrozný odpad, v centu dění není jen špatný herec Sorbo, ale je jich tam celá posádka. Opravdu, tak děsivé herecké výkony jen tak nevidíte. Jeden ze dvou seriálových důkazů, že ne ze všeho, co po sobě Roddenberry zanechal, lze udělat kvalitní seriál.(14.1.2011)

Jednu za "Andromedu" Lexu Doig, jednu za úvodní znělku (boužel pouze první série), jednu za myšlenku Nietzscheanů, další za rádoby filosofické bláboly na začátku každého dílu a další jen tak aby nebyly ty předchozí osamocené... Ne, vážně řečeno je to televizní odpad, ale o nic horší (možná lepší) než všecky startreky a hvězdné brány...(17.12.2009)

• - Mnozí Nietzscheáné mají svá jména podle různých historických či mytických postav. Tyr je severský bůh války. Jeho rodiče jsou Victoria (po britské královně Victorii) a Barbarossa, (podle německého císaře Římského impéria, Frederica Barbarossy). Charlemagne Bolivar, vůdce smečky Sabra-Jaguár, má své jméno po francouzském císaři Charlemagneovi a Simónu Bolívarovi, bojovníka za svobodu Jihoameričanů. Stejně tak Telemachus Rhade má své jméno po prvním synovi Odyssea a Seamus Zelazny Harper má zase své prostřední jméno po Rogerovi Zelaznem, autorovi science-fiction. (viperblade)

• - V epizodě 1x20 (Star-Crossed), se Lexa Doig seznámila se svým budoucím manželem, hercem Michaelem Shanksem, který v této epizodě hostoval. Později hostovala Lexa v seriálu, kde hrál Shanks jednu z hlavních rolí, Hvězdné bráně. (viperblade)

• - Citát, který je použit ve sté epizodě seriálu (Pride Before the Fall), zahrnuje nepřímé odkazy na dvě produkční společnosti seriálu, Tribune Entertainment a Fireworks. Tato epizoda končí nepovedenými scénami. (viperblade)