Andromeda (TV seriál)

Andromeda

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

Kanada / USA, 2000, 110x45 min

Gordon Verheul

Kevin Sorbo, Lisa Ryder, Keith Hamilton Cobb, Laura Bertram, Gordon Michael Woolvett, Lexa Doig, Brandy Ledford, Michelle Harrison, Kristin Lehman, Steve Bacic, Brent Stait, Ralf Moeller, Christopher Judge, Nia Peeples, Natassia Malthe, Erica Durance, Andrew Jackson, Krista Allen, Amber Rothwell, Michael Hurst, Emily Holmes, Grace Park, Michael Hogan, Aaron Douglas, Missy Peregrym, Noah Danby, Ken Kirzinger, Kevin Durand, Cobie Smulders, Kristina Copeland, Claudette Mink, Chelah Horsdal, Ona Grauer, Antonio Cupo, Sonya Salomaa, Jody Thompson, Christina Cox, Mark Hildreth, Dustin Milligan, Michael Ironside, Françoise Yip, Christine Chatelain, Dylan Bierk, Robin Mossley, Peter Kent, Jessica Amlee, Peter Wingfield, Thea Gill, John Cassini, Rob Lee, Ty Olsson, Monika Schnarre, Costas Mandylor, Roger R. Cross, Kimberly Huie, Kimberley Warnat, Emmanuelle Vaugier, Kevan Ohtsji, Meredith McGeachie, Enuka Okuma, Kristi Angus, Noel Fisher, Warren Christie, Martin Cummins, Ari Cohen, James Marsters, Helene Joy, Jim Byrnes, Dan Shea, Jud Tylor, John DeSantis, John Reardon, Douglas O'Keeffe, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Sarah-Jane Redmond, Steven Grayhm, Kendall Cross, A.C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Wanda Cannon, Peter Shinkoda, Anne Marie DeLuise, Richard de Klerk, Ellie Harvie, Elizabeth Thai, Adam Harrington, Ryan McDonell, Brian George, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Sarah Edmondson, Nels Lennarson, Tom Heaton, John Tench, Alex Zahara, D. Neil Mark, Dean Wray, Sam Sorbo, Aleks Paunovic, Jason Diablo, Kenan Raven, Garfield Wilson, Angela Moore, D. Harlan Cutshall, Ally Warren, Steve Makaj, David-Paul Grove, Gabe Khouth, Mark Gibbon, Ingrid Torrance, Tony Alcantar, Paul Lazenby, Colin Corrigan, John Innes, Kyle Cassie, Arthur Corber, Charles Andrew Payne, Sarah Deakins, Heather Hanson, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Patricia Hargreaves, Matthew Bennett, Geordie Johnson, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Michael Puttonen, Matthew Walker, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Zahf Paroo, Michasha Armstrong, Marie Stillin, Christian Bocher, Donna White, Kirsten Robek, Mark Acheson, Gary Jones, Alex Diakun, Leanne Adachi
  • Stegr

20%(31.5.2007)

• Gemini

Když jsem kdysi sledoval Nové Profesionály, říkal jsem si, že bych té fešandě přál pořádnou roli...ale takhle jsem si to teda nepředstavoval ani v nejhorších nočních můrách. Kevin Sorbo jako kapitán hvězdné lodi s velice efektním nadsvětelným pohonem a jediným světlým místem seriálu - krásnou Andromedou. Kdo proboha dá hvězdnému dobrodruhovi jméno Dylan Hunt??? Plus dabing Petra Rychlého v jedné z hlavních rolí. Sci-fi odpad a skutečně velmi nedůstojná památka na Genea Roddenberryho.(17.5.2003)

• klerik

Priznám sa, že som nikdy nemal odvahu kukať to dlhšie, pretože to pôsobí akosi lacno, no je zaujímave, že na imdb je to podľa ich hodnotení zrovanateľné s tunajšími hodnoteniami SG-1...(28.9.2008)

• Wheelcrusher

Hvězdičku za Sorba a tu vopici;)(10.2.2011)

Andromeda není tak špatná. Některé nápady ucházející a dobré. Jiné bohužel vykrádající. Hlavní zápletka příběhu ovšem solidní. Rozhodně koukatelné. Více peněz a bylo by to možná něco.(7.10.2012)

• - Kevin Sorbo (kapitán Dylan Hunt) je jediný, kdo se objeví ve všech 110 dílech. (viperblade)

• - V pilotní epizodě je Kevin Sorbo popsán jako "řecký bůh". To odkazuje na jeho předešlou roli v seriálu Hercules. (viperblade)

• - Mnozí Nietzscheáné mají svá jména podle různých historických či mytických postav. Tyr je severský bůh války. Jeho rodiče jsou Victoria (po britské královně Victorii) a Barbarossa, (podle německého císaře Římského impéria, Frederica Barbarossy). Charlemagne Bolivar, vůdce smečky Sabra-Jaguár, má své jméno po francouzském císaři Charlemagneovi a Simónu Bolívarovi, bojovníka za svobodu Jihoameričanů. Stejně tak Telemachus Rhade má své jméno po prvním synovi Odyssea a Seamus Zelazny Harper má zase své prostřední jméno po Rogerovi Zelaznem, autorovi science-fiction. (viperblade)