Andromeda (TV seriál)

Andromeda

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

Kanada / USA, 2000, 110x45 min

Gordon Verheul

Kevin Sorbo, Lisa Ryder, Keith Hamilton Cobb, Laura Bertram, Gordon Michael Woolvett, Lexa Doig, Brandy Ledford, Michelle Harrison, Kristin Lehman, Steve Bacic, Brent Stait, Ralf Moeller, Christopher Judge, Nia Peeples, Natassia Malthe, Erica Durance, Andrew Jackson, Krista Allen, Amber Rothwell, Michael Hurst, Emily Holmes, Grace Park, Michael Hogan, Aaron Douglas, Missy Peregrym, Noah Danby, Ken Kirzinger, Kevin Durand, Cobie Smulders, Kristina Copeland, Claudette Mink, Chelah Horsdal, Ona Grauer, Antonio Cupo, Sonya Salomaa, Jody Thompson, Christina Cox, Mark Hildreth, Dustin Milligan, Michael Ironside, Françoise Yip, Christine Chatelain, Dylan Bierk, Robin Mossley, Peter Kent, Jessica Amlee, Peter Wingfield, Thea Gill, John Cassini, Rob Lee, Ty Olsson, Monika Schnarre, Costas Mandylor, Roger R. Cross, Kimberly Huie, Kimberley Warnat, Emmanuelle Vaugier, Kevan Ohtsji, Meredith McGeachie, Enuka Okuma, Kristi Angus, Noel Fisher, Warren Christie, Martin Cummins, Ari Cohen, James Marsters, Helene Joy, Jim Byrnes, Dan Shea, Jud Tylor, John DeSantis, John Reardon, Douglas O'Keeffe, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Sarah-Jane Redmond, Steven Grayhm, Kendall Cross, A.C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Wanda Cannon, Peter Shinkoda, Anne Marie DeLuise, Richard de Klerk, Ellie Harvie, Elizabeth Thai, Adam Harrington, Ryan McDonell, Brian George, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Sarah Edmondson, Nels Lennarson, Tom Heaton, John Tench, Alex Zahara, D. Neil Mark, Dean Wray, Sam Sorbo, Aleks Paunovic, Jason Diablo, Kenan Raven, Garfield Wilson, Angela Moore, D. Harlan Cutshall, Ally Warren, Steve Makaj, David-Paul Grove, Gabe Khouth, Mark Gibbon, Ingrid Torrance, Tony Alcantar, Paul Lazenby, Colin Corrigan, John Innes, Kyle Cassie, Arthur Corber, Charles Andrew Payne, Sarah Deakins, Heather Hanson, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Patricia Hargreaves, Matthew Bennett, Geordie Johnson, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Michael Puttonen, Matthew Walker, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Zahf Paroo, Michasha Armstrong, Marie Stillin, Christian Bocher, Donna White, Kirsten Robek, Mark Acheson, Gary Jones, Alex Diakun, Leanne Adachi, Marjorie Monaghan, Ivar Brogger, Suzy Joachim, Tim Henry, Greg Kean, Michael Tomlinson

Nechápu zdejší hodnocení. Ano Andromeda není pro každého, ani není úžasný scifi seriál. Andromeda je svá a jako taková je to rozhodně nadprůměrný seriál (nadprůměr = 51-100). Dějová linie sice místy vynechávala z části kvůli producentské vizi té doby, že seriál nemá mít dějové arcy přes několik dílů natož sezón, ale přesto všechno jako celek je Andromeda seriál, který by měl každý sci-fi fanoušek vidět celý (důraz na celý platí i pro všechny, co si dovolili dát tak nízké hodnocení). 70%(10.11.2013)

Nektere dily jsou vylozene slabe, u jinych jsem se bavil vic nez u "soucasneho" Star Treku, zenske jsou v Andromede rozhodne vic sexy. Kladem Andromedy oproti ST jsou zivejsi postavy, obcas se bouri, delaji si co chteji i proti kapitanove prani... proste lepsi nez ST:Voyager, cca kolem urovne ST:TNG, ale na ST:TOS Andromeda nema...(30.5.2003)

• tron

Ešteže Genea Roddenberryho vystrelili po smrti na obežnú dráhu, inak by sa čudoval, prečo ten, kto mu takto sprznil jeho seriálový nápad, sa pod to nepodpísal radšej ako Alan Smithee. Nechcene smiešne, občas dokonca až fyzicky nechutné (kokos, tie larvy a kladenie vajíčok, to akému debilovi napadlo dať do sci-fi pre puberťákov?). Chudák Sorbo, toto na nového Schwarzeneggera ozaj nevyzerá.(5.12.2004)

Myslel jsem si, že to bude nekoukatelný brak, ale z úcty k Roddenberrymu, který mě vychoval na Star Treku, jsem tomuhle dal šanci. Po jednom, dvou dílech to rozhodně nezaujme, ale po sezoně to vypadá, že scénář má nějaký směr a postavy jsou zajímavé a vyvíjejí se. Ano, produkčně je to někde na úrovni Farscape v laciných studiových interiérech, nemálo vesmírných soubojů je prezentováno bojem modrých a červených teček na displeji lodi, v českém dabingu jsou různé vedlejší postavy z různých dílů dabovány na můj vkus nezvykle často Filipem Švarcem a po první sezoně mizí i unikátní theme song. Takže určitě to nebudu řadit mezi oblíbený Star Trek nebo Hvězdnou bránu, ale po nízkých očekáváních jsem prostě příjemně překvapen, že se na to dá koukat. P.S.: Když jsem si četl zdejší pětihvězdičková hodnocení... mohli byste prosím, lidi, hodnotit podle sebe a nechat ostatní, ať taky hodnotí podle sebe? To vaše "dám pět hvězd, abych vyvážil hodnocení od ostatních" mi přijde padlé na hlavu.(3.11.2018)

Chtě nechtě musím dát 3 hvěždy. Sice je to naprostá blbost co se scénáře týče, ale je to neskutečně chytalvé ... ač to téměř nerad přiznávám neskutečně jsem se u toho bavil. Jedna * za zajímavá nápad budoucího vesmíru, druhá * za Andromedu samotnou, celá ta loď a další vesmírné hejblátka, to je prostě moje, mno a třetí za Lexu Doig, Damn Michael !!! You're such a lucky boy ! takže nakonec tak 50% 3/5. (hodnocení po první řadě)(18.4.2012)