Andromeda (TV seriál)

Andromeda

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

Kanada / USA, 2000, 110x45 min

Gordon Verheul

Kevin Sorbo, Lisa Ryder, Keith Hamilton Cobb, Laura Bertram, Gordon Michael Woolvett, Lexa Doig, Brandy Ledford, Michelle Harrison, Kristin Lehman, Steve Bacic, Brent Stait, Ralf Moeller, Christopher Judge, Nia Peeples, Natassia Malthe, Erica Durance, Andrew Jackson, Krista Allen, Amber Rothwell, Michael Hurst, Emily Holmes, Grace Park, Michael Hogan, Aaron Douglas, Missy Peregrym, Noah Danby, Ken Kirzinger, Kevin Durand, Cobie Smulders, Kristina Copeland, Claudette Mink, Chelah Horsdal, Ona Grauer, Antonio Cupo, Sonya Salomaa, Jody Thompson, Christina Cox, Mark Hildreth, Dustin Milligan, Michael Ironside, Françoise Yip, Christine Chatelain, Dylan Bierk, Robin Mossley, Peter Kent, Jessica Amlee, Peter Wingfield, Thea Gill, John Cassini, Rob Lee, Ty Olsson, Monika Schnarre, Costas Mandylor, Roger R. Cross, Kimberly Huie, Kimberley Warnat, Emmanuelle Vaugier, Kevan Ohtsji, Meredith McGeachie, Enuka Okuma, Kristi Angus, Noel Fisher, Warren Christie, Martin Cummins, Ari Cohen, James Marsters, Helene Joy, Jim Byrnes, Dan Shea, Jud Tylor, John DeSantis, John Reardon, Douglas O'Keeffe, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Sarah-Jane Redmond, Steven Grayhm, Kendall Cross, A.C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Wanda Cannon, Peter Shinkoda, Anne Marie DeLuise, Richard de Klerk, Ellie Harvie, Elizabeth Thai, Adam Harrington, Ryan McDonell, Brian George, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Sarah Edmondson, Nels Lennarson, Tom Heaton, John Tench, Alex Zahara, D. Neil Mark, Dean Wray, Sam Sorbo, Aleks Paunovic, Jason Diablo, Kenan Raven, Garfield Wilson, Angela Moore, D. Harlan Cutshall, Ally Warren, Steve Makaj, David-Paul Grove, Gabe Khouth, Mark Gibbon, Ingrid Torrance, Tony Alcantar, Paul Lazenby, Colin Corrigan, John Innes, Kyle Cassie, Arthur Corber, Charles Andrew Payne, Sarah Deakins, Heather Hanson, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Patricia Hargreaves, Matthew Bennett, Geordie Johnson, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Michael Puttonen, Matthew Walker, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Zahf Paroo, Michasha Armstrong, Marie Stillin, Christian Bocher, Donna White, Kirsten Robek, Mark Acheson, Gary Jones, Alex Diakun, Leanne Adachi, Marjorie Monaghan, Ivar Brogger, Suzy Joachim, Tim Henry, Greg Kean, Michael Tomlinson, Dean Choe, Dave Collette, Marco Soriano, Brendan Beiser
  • BaseDallas

Lacné, triky väčšinou úbohé, herecké výkony žalostné, hudba príšerná, miestami až uši drásajúca. Aj tak sa dá spracovať skvelá predloha. Niektoré epizódy boli vynikajúce, no prevalcovalo ich množstvo tých podpriemerných. Po druhej sérii sa začalo všetko naoko zlepšovať a naivne som si myslel, že to bude stúpať ako pri iných sci-fi seriáloch s nízkym rozpočtom. Omyl! To len asi nachvíľu zohnali viac peňazí na lepšieho grafika a réžiu. Všetko zas spadlo naspäť a možno sa aj prepadlo kamsi do galaktickeho pekla. Plusom bola rozkošná Lexa Doig, ale asi by som nevydržal sledovať všetku tú filmársku hrôzu iba kôli nej. Mimo technických záležitostí, príbeh je viac než dobrý, preto som dokázal seriál dopozerať. Chce to veľkú dávku tolerancie.(13.10.2013)

Po éře 1994-1999, kdy byl Kevin Sorbo legendárním Herculem, stal se v letech 2000-2005 kapitánem Dylanem Huntem. Obklopil se atraktivním týmem a prožil pět let jako sci-fi hrdina. Beka Valentine (Lisa Ryder) se stala jeho posilou jako tvrďačka, vlastní osobnost měla i sama Andromeda stoupající (Lexa Doig), jednou z nejzajímavějších postav seriálu se stala proměnlivá Trance Gemini (Laura Bertram) a nikdy samozřejmě nechyběly jako hostující hvězdy oblíbené tváře kanadských seriálů typu Monika Schnarre nebo Dylan Bierk. Kevin Sorbo se o seriál staral také jako producent, znovu se setkal se svým hereckým partnerem Michaelem Hurstem z Hercula, a nakonec se postaral i o uzavření seriálu v plnohodnotné páté sérii, i když krachla původní produkční společnost a stáhla s sebou například nikdy neukončený seriál Mutant X.(29.3.2012)

• Rikky007

To, že je seriál vytvořen na základě poznámek Gene Roddenberryho, rozhodně nezaručuje nic kromě dobré reklamy. Průměrné sci-fi s podprůměrnými efekty, které celou záležitost dost shazují (což se napraví až ve 4. řadě). Už i obsazení dává vědět, že je to spíš než cokoliv jiného sci-fi obdoba Herkula a podobných věcí, které je nutno brát s humorem a nadsázkou. I tak to vnímám spíš jako podkopání jména legendárního tvůrce.(21.8.2012)

• 666teen

Tak tohle je ořech. Gene Roddenberry si asi představoval nový Star Trek, ale výsledek je Star Drek. Je to prostě špatně a nic nefunguje jak má. A hlavní důvod je casting. Nechejme stranou Herkůla a podívejme se na zbytek osazenstva, které by jsme měli mít během 110 (sic!) dílů rádi. Převtělená Andromeda není žádnej HAL, nebo nedejsatan Matka z Nostroma, ale nějaká divná štětka. Fuj. A bude hůř. Metrosexuální uctívač Nietscheho v kroužkovém nátělníku. Paráda. Vyzobaná bloncka, bývalá šéfka galaktických zbojníků. Super. Fialová majitelka nejdelšího ohonu v galaxii. Wow. Rádobyvtipný neuromancer/mechanik. Ojoj. Poslední je emzák co má ksicht jak rozšlápnutej grep a pazoury jako sloní muž. Magog. Jestli se dokáže bez asistentky nažrat, tak přeberu velení na Andromedě. A přesto, nebo právě proto, jen s otevřenou hubou zíráte, co tahle tlupa zase vyvede.(28.6.2013)

• DocBrown

To se zase vylíhl parazit, snažící se přisát na Star Trek a Roddenberryho. Gene Roddenberry sice vymyslel Dylana Hunta a šoupl ho do postapokalyptického světa (na Zemi, nikoli ve vesmíru), ale to nemá s tímhle seriálem nic společného, scénář rozhodně nenapsal, jak se nahoře uvádí. Pro něj naštěstí zemřel dávno před zrozením téhle pijavice. To že veškeré reklamy na tenhle seriál uvádí "od tvůrce Star Treku" je asi tak to jediné, na co se zmůžou. Tedy pardon. Seriál ještě dokáže zaujmout roztomilou poloasijsou kočičkou v koženém oblečku, neustále s rukami za zády ve snaze vypnout svůj hrudník. Ano, to je to jediné proč jsem se na pár dílů dokázal podívat a v momentě kdy zmizela, tak se seriál stal nekoukatelný. Pro ženské publikum to máme ještě vak plný steroidů v průsvitné drátěné košili. Kevin Sorbo mi v českém dabingu nepřipadal tak hrozný, ovšem v originálu je opravdu strašný, tenhle herec se zmůže akorát tak na vystavování svalů v Herkulovi. Jako mladý jsem byl ošálen Lexou, ale když se mi to dostalo do ruky po letech a vidím, jak Lexa dobyla baterie tím, že strčila ruce do octa nebo co to bylo, tak to fakt už musím snížit hodnocení na minimum. Tohle bylo možná vtipné v Citrónu od Červeného trpaslíka, ale na pokus o sci-fi opravdu NE.(5.2.2006)

• - Základní premisa seriálu byla poskládána z části textů, jež napsal Gene Roddenberry v roce 1976. (viperblade)

• - Citát, který je použit ve sté epizodě seriálu (Pride Before the Fall), zahrnuje nepřímé odkazy na dvě produkční společnosti seriálu, Tribune Entertainment a Fireworks. Tato epizoda končí nepovedenými scénami. (viperblade)

• - V epizodě 1x20 (Star-Crossed), se Lexa Doig seznámila se svým budoucím manželem, hercem Michaelem Shanksem, který v této epizodě hostoval. Později hostovala Lexa v seriálu, kde hrál Shanks jednu z hlavních rolí, Hvězdné bráně. (viperblade)