Andromeda (TV seriál)

Andromeda

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

Kanada / USA, 2000, 110x45 min

Gordon Verheul

Kevin Sorbo, Lisa Ryder, Keith Hamilton Cobb, Laura Bertram, Gordon Michael Woolvett, Lexa Doig, Brandy Ledford, Michelle Harrison, Kristin Lehman, Steve Bacic, Brent Stait, Ralf Moeller, Christopher Judge, Nia Peeples, Natassia Malthe, Erica Durance, Andrew Jackson, Krista Allen, Amber Rothwell, Michael Hurst, Emily Holmes, Grace Park, Michael Hogan, Aaron Douglas, Missy Peregrym, Noah Danby, Ken Kirzinger, Kevin Durand, Cobie Smulders, Kristina Copeland, Claudette Mink, Chelah Horsdal, Ona Grauer, Antonio Cupo, Sonya Salomaa, Jody Thompson, Christina Cox, Mark Hildreth, Dustin Milligan, Michael Ironside, Françoise Yip, Christine Chatelain, Dylan Bierk, Robin Mossley, Peter Kent, Jessica Amlee, Peter Wingfield, Thea Gill, John Cassini, Rob Lee, Ty Olsson, Monika Schnarre, Costas Mandylor, Roger R. Cross, Kimberly Huie, Kimberley Warnat, Emmanuelle Vaugier, Kevan Ohtsji, Meredith McGeachie, Enuka Okuma, Kristi Angus, Noel Fisher, Warren Christie, Martin Cummins, Ari Cohen, James Marsters, Helene Joy, Jim Byrnes, Dan Shea, Jud Tylor, John DeSantis, John Reardon, Douglas O'Keeffe, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Sarah-Jane Redmond, Steven Grayhm, Kendall Cross, A.C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Wanda Cannon, Peter Shinkoda, Anne Marie DeLuise, Richard de Klerk, Ellie Harvie, Elizabeth Thai, Adam Harrington, Ryan McDonell, Brian George, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Sarah Edmondson, Nels Lennarson, Tom Heaton, John Tench, Alex Zahara, D. Neil Mark, Dean Wray, Sam Sorbo, Aleks Paunovic, Jason Diablo, Kenan Raven, Garfield Wilson, Angela Moore, D. Harlan Cutshall, Ally Warren, Steve Makaj, David-Paul Grove, Gabe Khouth, Mark Gibbon, Ingrid Torrance, Tony Alcantar, Paul Lazenby, Colin Corrigan, John Innes, Kyle Cassie, Arthur Corber, Charles Andrew Payne, Sarah Deakins, Heather Hanson, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Patricia Hargreaves, Matthew Bennett, Geordie Johnson, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Michael Puttonen, Matthew Walker, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Zahf Paroo, Michasha Armstrong, Marie Stillin, Christian Bocher, Donna White, Kirsten Robek, Mark Acheson, Gary Jones, Alex Diakun, Leanne Adachi, Marjorie Monaghan
  • Strider

Viděl jsem jenom pár dílů (párem jsou myšleny dva). A nijak mě Andromeda nezaujala. Děj nic moc, víceméně pořád to samé jako Star Trek, Hvězdná brána a podobné seriály. Herci hrají, tak jak hrají, to jest ne moc dobře, ale v rámci žánru přijatelně... Dvě hvězdy dávám za to, že to úplně špatné nebylo a za Lexu Doig. Ta mě na seriálu zaujala nejvíc.(21.2.2008)

No vzhledem k tomu, ze Lexa Doig je v soucastnosti moji nejoblibenejsi hereckou, ze se na serial i pres vase negativni ohlasy diva celkem dost lidi z celeho sveta a nakonec vzhledem k tomu, ze jsem vlastnikem a webdesignerem jednoho z ceskych dedikovanych Andromeda serveru, asi tezko muzu dat jine hodnoceni nez 5/5, ze? :-)(6.6.2004)

• HateBreeder

Prvni rada tohoto sci-fi serialu se mi celkem libila a hodnotil bych ji slusnymy 60%, druha rada byla o poznani horsi a autori uz varili z vody takze zde by me hodnoceni bylo podprumernych 45% no to co ale predvadi hlavni protagoniste ve treti rade teto vesmirne sagy, to se jen tak nevidi. Prijde mi jako by se cely herecky tym pred natacenim posilnil alkoholem jinak to snad neni ani mozne. Nesmysle dialogy, deravy scenar, zbytky charisma asi hlavni hrdinove postraceli v jine galaxii, hudebni stranka je take hrozna, no vubec tu andromedu nepoznavam. Dve hvezdy sou jen z ucty k prvni rade.(4.6.2006)

Človek si musí uvedomiť, že ani tvorcovia ani herci neberú samotné natáčanie príliš vážne, a tak tam je kopa vtipných chcených aj nechcených momentov, čo je celkom osviežujúce. Keď si však človek všimne samotné príbehy, je v nich vidieť silný Roddenberyho podpis, a niektoré sú naozaj excelentné. Je pravda, že kvalita medzi časťami dosť kolíše, ale ako celok sa jedná o dosť podarený seriál.(15.1.2013)

Aneb jak se Hercules dostal do vesmíru. Většina lidí tento seriál odsoudí kvůli hlavní postavě. Ať už si o představiteli hlavní role myslíte cokoliv Andromeda si šanci zaslouží. Seriál to rozhodně není natolik špatný, aby si zasloužil pozici v 200 nejhorších seriálech. Některé nápady nejsou vůbec špatné a Lexa Doig je okouzlující!. 1. série: 80%(24.12.2010)

• - Mnozí Nietzscheáné mají svá jména podle různých historických či mytických postav. Tyr je severský bůh války. Jeho rodiče jsou Victoria (po britské královně Victorii) a Barbarossa, (podle německého císaře Římského impéria, Frederica Barbarossy). Charlemagne Bolivar, vůdce smečky Sabra-Jaguár, má své jméno po francouzském císaři Charlemagneovi a Simónu Bolívarovi, bojovníka za svobodu Jihoameričanů. Stejně tak Telemachus Rhade má své jméno po prvním synovi Odyssea a Seamus Zelazny Harper má zase své prostřední jméno po Rogerovi Zelaznem, autorovi science-fiction. (viperblade)

• - Brandy Ledford byla původně navržena jako část Andromedy, poté co Lexa Doig nemohla natáčet během páté série, protože byla těhotná. Proto vznikla Doyle, aby dělala Rommiinu práci. (viperblade)

• - Základní premisa Andromedy - muž z dřívější doby chce znovu spojit civilizace - pochází ze tří dřívějších Roddenberryho pilotů: Planet Earth, Genesis II a Strange New World. (viperblade)