Andromeda (TV seriál)

Andromeda

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Drama

Kanada / USA, 2000, 110x45 min

Gordon Verheul

Kevin Sorbo, Lisa Ryder, Keith Hamilton Cobb, Laura Bertram, Gordon Michael Woolvett, Lexa Doig, Brandy Ledford, Michelle Harrison, Kristin Lehman, Steve Bacic, Brent Stait, Ralf Moeller, Christopher Judge, Nia Peeples, Natassia Malthe, Erica Durance, Andrew Jackson, Krista Allen, Amber Rothwell, Michael Hurst, Emily Holmes, Grace Park, Michael Hogan, Aaron Douglas, Missy Peregrym, Noah Danby, Ken Kirzinger, Kevin Durand, Cobie Smulders, Kristina Copeland, Claudette Mink, Chelah Horsdal, Ona Grauer, Antonio Cupo, Sonya Salomaa, Jody Thompson, Christina Cox, Mark Hildreth, Dustin Milligan, Michael Ironside, Françoise Yip, Christine Chatelain, Dylan Bierk, Robin Mossley, Peter Kent, Jessica Amlee, Peter Wingfield, Thea Gill, John Cassini, Rob Lee, Ty Olsson, Monika Schnarre, Costas Mandylor, Roger R. Cross, Kimberly Huie, Kimberley Warnat, Emmanuelle Vaugier, Kevan Ohtsji, Meredith McGeachie, Enuka Okuma, Kristi Angus, Noel Fisher, Warren Christie, Martin Cummins, Ari Cohen, James Marsters, Helene Joy, Jim Byrnes, Dan Shea, Jud Tylor, John DeSantis, John Reardon, Douglas O'Keeffe, Kim Hawthorne, Colin Lawrence, Sarah-Jane Redmond, Steven Grayhm, Kendall Cross, A.C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Colin Cunningham, Mackenzie Gray, Wanda Cannon, Peter Shinkoda, Anne Marie DeLuise, Richard de Klerk, Ellie Harvie, Elizabeth Thai, Adam Harrington, Ryan McDonell, Brian George, Kevin McNulty, Peter Bryant, Darren E. Scott, Sarah Edmondson, Nels Lennarson, Tom Heaton, John Tench, Alex Zahara, D. Neil Mark, Dean Wray, Sam Sorbo, Aleks Paunovic, Jason Diablo, Kenan Raven, Garfield Wilson, Angela Moore, D. Harlan Cutshall, Ally Warren, Steve Makaj, David-Paul Grove, Gabe Khouth, Mark Gibbon, Ingrid Torrance, Tony Alcantar, Paul Lazenby, Colin Corrigan, John Innes, Kyle Cassie, Arthur Corber, Charles Andrew Payne, Sarah Deakins, Heather Hanson, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Patricia Hargreaves, Matthew Bennett, Geordie Johnson, Christina Jastrzembska, Malcolm Stewart, Michael Puttonen, Matthew Walker, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Zahf Paroo, Michasha Armstrong, Marie Stillin, Christian Bocher, Donna White, Kirsten Robek, Mark Acheson, Gary Jones, Alex Diakun, Leanne Adachi, Marjorie Monaghan, Ivar Brogger, Suzy Joachim, Tim Henry, Greg Kean, Michael Tomlinson, Dean Choe
  • Kessler

Ze začátku to ještě šlo, jak tvůrci využívali odkaz Genea Roddenberryho a jeho poznámky. Pak ale začali vařit z vody a ničit mozkové buňky diváků... Jak něco takového vydrželo 5 sérií, opravdu nechápu. Ale zároveň se musím přiznat, že když to poprvé dávali na nově (místo Hvězdné brány), díval jsem se rád. Nic lepšího bohužel nebylo.(21.4.2008)

• 666teen

Tak tohle je ořech. Gene Roddenberry si asi představoval nový Star Trek, ale výsledek je Star Drek. Je to prostě špatně a nic nefunguje jak má. A hlavní důvod je casting. Nechejme stranou Herkůla a podívejme se na zbytek osazenstva, které by jsme měli mít během 110 (sic!) dílů rádi. Převtělená Andromeda není žádnej HAL, nebo nedejsatan Matka z Nostroma, ale nějaká divná štětka. Fuj. A bude hůř. Metrosexuální uctívač Nietscheho v kroužkovém nátělníku. Paráda. Vyzobaná bloncka, bývalá šéfka galaktických zbojníků. Super. Fialová majitelka nejdelšího ohonu v galaxii. Wow. Rádobyvtipný neuromancer/mechanik. Ojoj. Poslední je emzák co má ksicht jak rozšlápnutej grep a pazoury jako sloní muž. Magog. Jestli se dokáže bez asistentky nažrat, tak přeberu velení na Andromedě. A přesto, nebo právě proto, jen s otevřenou hubou zíráte, co tahle tlupa zase vyvede.(28.6.2013)

Nechápu proč má tento seriál tak špatné hodnocení.. Je to skvělí Sci-Fi seriálů. Sorbo se sice na roli Kapitána Hunta moc nehodí ale to vynahradí Lexa Doig v roli krásné Andromedy.. Seriál je skvělý v tom že si posádka navzájem dělá naschvály a podvádí se a všechno není jako v Treku "perfektní". Patří mezi mé oblíbené seriály....(22.7.2010)

• Valentin

Herkules ve vesmíru... ale ne... to je urážka Herkula. To předci jen byl alespoň seriál o dobrodružství Mirka Dušína antického světa a mělo to občas morální poučení pro děti předškolního věku. Tohle je oproti tomu hrozný odpad, v centu dění není jen špatný herec Sorbo, ale je jich tam celá posádka. Opravdu, tak děsivé herecké výkony jen tak nevidíte. Jeden ze dvou seriálových důkazů, že ne ze všeho, co po sobě Roddenberry zanechal, lze udělat kvalitní seriál.(14.1.2011)

První série je skvělá, navíc s opravdu napínavým závěrem, který se rozuzlí až na začátku druhé. Herci jsou přijatelní a mají zajímavé charaktery, ovšem dost často působí trochu trapně, zvlášť když jde o silácké hlášky. Paradoxně nejméně zajímavá je postava Dylana Hunta. Nejzajímavější je samozřejmě Lexa Doig jako Andromeda a Trance Gemini, která patří k největším záhadám seriálu, hlavně tedy její původ. Je nesmrtelná? Nesmím ale zapomenout na Tyra Anasaziho, který je Nietzchean, což je už samo o sobě zajímavé. Nietzscheané jsou totiž lidé, kteří se odpojili od své rasy, geneticky se změnili a žijí striktně podle filozofie Friedricha Nietzscheho. Jsou to dokonalí bojovníci, dokonalé organismy takoví nadlidé. Jejich poznávací znamení jsou kostěné ostny na zápěstí, které používají v boji muže proti muži. Pak je tady magog, který opustil svou rasu a stal se nenásilným poutníkem. Magogové jsou divoká rasa chlupatých příšer, který zabijí každého kdo jim přijde pod ruku, žít nechají pouze hostitele, do kterých nakladou vejce, z nichž se vylíhnou larvy, které hostitele pozřou. Páter je docela zajímavý, ale vzhledem k tomu že nebojuje a ani s ním není příliš sranda, je asi stejně zajímavý jako Dylan Hunt. Posledními členy posádky jsou lidé, Seamus Harper, což je geniální inženýr s mozkovým portem, díky němuž může vstupovat do sítí a Beca Valentine, pilotka. Co se týče příběhu, Andromedu, na které zůstal jen Dylan Hunt a byla třista let uvězněna v čase, původně chtěla ukrást pozdější posádka, ale Dylan je přemluvil ať se k němu přidají a společně obnoví Společenství, které zaniklo před třista lety porážkou od Nietzscheanů. Vesmír Andromedy je docela uvěřitelný a zajímavý, přijde mi více "barevnější" než třeba vesmír Star Treku, či dalších seriálů kde hraje hlavní roli jedna loď. Jinak to ale ničím nevybočuje, v příběhu je jedna hlavní linie, ale každý díl má tu svou malou. První série ****//////// Co se týče druhé série, mám s ní trochu problém v tom, že jsem ji nějak nevěnoval pozornost. U spousty dílů jsem dělal něco jiného a hodně mi jich přišlo tak trochu fádních, co se vesmírných scifi seriálů týče. Největší změnou která se udála je samozřejmě proměna Trance Gemini. Už není růžová, roztomilá a nebudí zdání roztomilosti (a nemá ocas), ale je to sexy bojovnice s bujnými dredy, copánky, či co to je. Dá se ale říct, že druhá série trochu odkryla něco opravdu málo z jejího záhadného původu. Měl jsem radši původní Trance, tahle je taková, taková trochu trapná. Další velkou změnou je že se konečně podařilo obnovit společenství, což ale vzhledem k pěti sériím neznamená nic. Pak jsou tady nějaké změny kosmetická, Romi dostane více sexy vlasy s modrým melírem a ukáže se v mnoha akčních scénách, v jedné jako vystřižené z Matrixu. Beca má taky kratší sestřih, díky němuž omládla. A Páter Bem se pořád nevrátil. Hrozba magogů se upozadila, i když ji skoro v každém díle nezapomenou zmínit. Ovšem na konci druhé série se objeví celkem působiví noví nepřátelé... Myslím že druhá série dává hodně prostoru akci. Některé díly jsou opravdu dobré po všech stránkách, pár jich je trapných, ale žádný není vyloženě pitomý. Druhá série *** (a půl) //////// Třetí série je scénáristicky docela pomotaná. Ale samozřejmě v závěru přijde opravdu dost velký zvrat. A posádku zřejmě opět (po páteru Bemovi) opustí další podstatný člen posádky. Samozřejmě neřeknu jaký. I když bych chtěl, stejně jako vypsat onen velký zvrat na konci série. Taky mi přišlo, že třetí řada se odehrává více ve vesmíru než na planetách, je tady docela dost vesmírných bitev. Celkově lepší než série druhá. Třetí série **** ////////(20.12.2014)