Na doživotí

Krimi / Drama / Mysteriózní / Komedie
USA, (2007–2009), 23 h 3 min (Minutáž: 42–52 min)

Damian Lewis, Sarah Shahi, Adam Arkin, Brent Sexton, Donal Logue, Brooke Langton, Robin Weigert, William Atherton, Jessy Schram, Caroline Macey (více)

Série(2) / Epizody(32)

Policista Charlie strávil dvanáct let v těžkém vězení za vraždy, které nespáchal. Nový soud mu přiznal pohádkové odškodnění a právo na práci detektiva. Spolu s novou parťačkou ho teď čeká první případ. (oficiální text distributora)

blackJag

Nejoblíbenější seriálovou formou je bezesporu kriminální žánr. Seriálů z takového prostředí je doslova nepřeberné množství, takže když na sebe chcete upozornit, musíte přijít s něčím novým a zajímavým. Co je tím novým a zajímavým na seriálu NA DOŽIVOTÍ? Především to není žádná bezedná díra, která chrlí jeden díl za druhým, dokud se sama nepozře a pak jsou tu dobře napsané postavy, kterým jsou přiřazeny přesné herecké tváře (mě osobně bavil i český dabing). I startovní čára není načrtnuta špatně. Na první pohled by se mohlo zdát, že je to málo, opak je ale pravdou. V rozumných dvou sezonách tak klapne všechno jak má, žádné otravně otevřené konce, jen dobrý pocit ze zase jednou dobře odvedeného televizního řemesla. 85% ()

Kangaxx

Zápletky jednotlivých prípadov sú síce originálne, avšak hlavná dejová línia sa vlečie neuveriteľne pomalým tempom. To je škoda, pretože popri Damianovi je práve to hlavným diferenciačným znakom od blbostí typu CSI Bratislava... ()

dinsdale

Přepadá mě tušení, zda.li jsem neviděla jiný seriál než ostatní, ale tohle je podle mě opravdu slabší průměr. (Možná hodnotím tak tvrdé, protože jsem zrovna dokoukala Dextera). Jedno klišé se vrší na druhé (detektivové-partneři si nesedí, detektivka měla v minulosti problémy s drogami), případy jsou tuctové, bez špetky napětí, postavy jsou nevýrazné. Jedniným světlým bodem celého seriálu je samozřejmě Damian Lewis, jenže i jemu scénář drsně podkopává nohy, takže nemá sám šanci děj táhnout. ()

made1

Strávila jsem nad tímto seriálem tři dny. Necelé, pochopitelně, ale stálo to za to. Občas je těžké stíhat všechny hlášky, ale musím říct, že ač krimča, zábavné historky nemají chybu. Jen jsem trochu postrádala Lewisův britský akcent. Přesto se mu ale opravdu podařilo vytvořit postavu, na kterou může být opravdu pyšný. ()

Arius

Life je typickým predstaviteľom amerického seriálu posledných rokov. Výnimočná postava s výnimočnými vlastnosťami a množstvom špecifík, filozofické hlášky, napäté scény ktoré sú rozuzlené o 5 minút 12. V podstate sa teda nemôžem sťažovať, Life je kvalitný seriál s kvalitným hereckým obsadením slušným zázemím a má to čo dobrý seriál mať potrebuje, ale rozhodne nemá to čo má mať najlepší seriál. Pre mňa sú serie ako Dexter alebo Prison Break maximálnym stropom, sú to seriály z nezabudnutelnými scénami,charaktermi sú to seriály s vlastným kultom a na toto zatiaľ Life nemá, uvidíme časom. ()

LadyVader

Kriminálky poslední doby mě začaly pěkně štvát, všechny jsou tak nějak na jedno brdo. Ale tahle je jiná. Okouzlujicí zrzavý Charlie Crews se svýma neuvěřitelnýma hláškama, hromadou ovoce a osobním ananasem mě naprosto dostal :-)). Výborná scéna s kufrem auta v posledním díle první sezony u které hraje skladba "Who by Fire" Od Leonarda Cohena byla vskutku.. užasná. Luxusní seriál. Jen nevím jestli jsem ráda nebo jsem smutná za to, že jsou jen dvě série.. No aspoň neměli šanci to zkazit velkým množstvím dílů :-). "I'm not attached to this car!" - myslím že Bentleymu by se oddal každej, Zen jde stranou :-)). ()

Finskej

Kdo si prostuduje názory uživatelů ČSFD, ví vše: sám o sobě lehce nadprůměrný seriál s občas kolísající kvalitou, který ovšem výrazně zvedá skvostný freak Damiana Lewise a jeho lehce suchý a lehce sarkastický humor. Takže klasický případ záležitosti "stojím především na jedné osobě, ale stojím si díky tomu docela dobře". Z první řady stojí za zmínku především epizoda 7 (cca od 20. minuty vysloveně bomba), která musí potěšit srdce každého pravověrného nerda :) ()

Kořík

Life je pro mě srdcovka a tímhle seriálem si u mě Damian Lewis definitivně zajistil místo mými TOP herci. Spoustu toho tu bylo již vyřčeno/napsáno. Charlieho Crewse a jeho "zvláštnost" jsem si hned od začátku zamiloval. Kdykoliv se na tenhle seriál rád znovu podívám, protože to není jen tak obyčejná krimi. Má v sobě něco víc a rozhodně stojí za to. ()

Rssa

Kvalitní seriál, hlavní hrdina je zvláštní, postupně se začíná rozvíjet i jeho osobní příběh vyšetřování jeho případu, který je čím dál více upředňostňován, což enní vůbec na škodu. Opravdu dobrý seriál. 85 % ()

Roman.Caesar

Bavilo mě to. Na první pohled obyčejná detektivka, Charlie Crews má ale něco do sebe. Je to přehledné, jednoduché, promyšlené, ne příliš náročné, oddychovka. A i když člověk tuší, jak to asi přibližně skončí, přesto si není jistý. A pak následuje rázný a i přes očekávání taky překvapivý konec. ()

Najja

Napínavý seriál, od kterého jsem měla skutečně problém se odtrhnout. Tenhle počin má narozdíl od všedních kriminálek originalitu, náboj, kvalitní materiál pro budování příběhu a naprosto neodolatelného Damiana Lewise (on je prostě tam charismatický i jako voják v boji - Bratrstvo neohrožených, ale i jakožto kravaťák a vyšetřovatel). Jedna obrovská chyba by se přeci našla. Jak se mohlo stát, že byl tak scénáristicky pikantní seriál občas uspěchaný, a jindy zas utahaný? Poslední díl, na který jsem čekala už od začátku, to trochu zabil. Bylo vidět, že kvůli krizi tvůrců se konec příšerně uspěchal. Co udělat s načatým seriálem, když ho nikdo nechce? Uděláme rychlý happy-end. Já to chápu, jinak to asi nešlo, ale rozhodně je to mamutí mínus. Na druhou stranu by mi rvalo srdce, kdyby pro mne zůstal Damian Lewis uvězněn v propasti, aniž by se dozvěděl pravdu a rozpletl složité nitky korupce a intrik. Otevřený konec seriál nemá, ačkoli tam jistá zadní vrátka jsou. Kdo ví... (Jsem blázen, ale dvě hvězdičky z hodnocení si zasloužil Damian Lewis. Je to prostě fantastický herec. Ostatně na jeho osobě to všechno stojí. Bez něj by nebylo nic. Tedy vlastně, to by pak nic muselo být něco...). ()

Shakeus

Detektivní seriál moderního střihu, děj frčí, pořád se něco děje. První série je nápaditá, s jen lehce „jiným“ hlavním hrdinou a jeho sympatickou partnerkou, ze zajímavého prostředí a v zábavném obalu. Druhé série je trochu slabší a to rozhodně díky scénáři a také zápletka, která propojuje všechny epizody, ztratila na zajímavosti. Nejhorší mínus je ovšem nový šéf oddělení, který není vtipný, i když měl být, není to frajer, i když měl být a je nadpozemsky slizkej, i když neměl být. Nicméně jako celek stále dost zábavné. ()

Paity

Přečtěte si anotaci k tomuhle seriálu a pochopíte, co je to za ptákovinu. Nehovořím přitom o samotném zfilmování, resp. zpracování. To je pochopitelně na úprovni, ale když základ vychází z tohoto, těžko je možné to brát vážně. ()

kobe6

Ten rezavý chlapík srší svým charismatem. Dostává mě ať jak vypadá, jaký má styl či jaký prostě je. Jeho kolegyňě je, jak říka moje oblíbená seriálová postava Hank Moody, ženská, kterou chci ojet a praštit zároveň. Zajímavý příběh, těším se jak tato revenge dopadne. ()

Prochy38

Originální krimi seriál, který je u mě společně s Dexterem v současnosti nejlepší seriál. Damian Lewis je výborná volba a celý seriál prakticky táhne. Ovšem nelze říci, že by snad jinak seriál strádal. Každý díl se týká jednoho případu, který se svou kolegyní Charlie Crews řeší a na pozadí zatím obou sérií se zabývá svým vlastním případem. Paráda! 95% ()

ThomasCrown

Zápletky jednotlivých častí sa veľmi nelíšia od ostatných kriminálok, ale čo tomuto seriálu dodáva energiu je jeho hlavný predstaviteľ. Damian Lewis je pre mňa už od Bratstva neohrozených skvelým a charizmatickým hercom. Je zaujímavé sledovať jeho návrat do života, jeho úvahy, tiež zvyky, ktoré pochytil za mrežami a najmä to ako si dokáže užívať život. ()

jasiska

Parádna záležitosť. Rozjazd síce trochu pomalý, ale čím ďalej, tým viac som bola namotaná. Ešte si pamätám Damiana Lewisa ako Soamesa Forsytha a už vtedy bol výborný, ale ako "zen-ish" detektív Charlie Crews je geniálny. A nedá sa ani povedať, že by Life bola one-man-show, pretože s krásnou Sarah Shahi vytvárajú veľmi zaujímavú a dynamickú dvojku. Oceňujem aj, že medzi nimi nie je žiadna romantická zápletka - už som si zo všetkých tých detektívok začala myslieť, že to bez nej ani nejde. V seriáli je dosť dobrý, i keď taký špecifický humor, pohodová atmosféra, ale aj napätie a zopár horkých chvíľ. Páčia sa mi niektoré zvraty a hlavne to, že prichádzajú, keď ich nečakáte (to už dnes niektorým scenáristom nedochádza:-) Konšpirácia na pozadí je síce temná a tajomná a vyvoláva ak nie zimomriavky, tak aspoň rešpekt, ale zároveň sa v nej divák dokáže dobre orientovať, takže mu nič neuniká. Tiež je celkom príjemné, že po záplave krimi seriálov plných všelijakých konzultantov, agentov a forenzných odborníkov je toto takým návratom k starým dobrým obyčajným policajtom vyšetrujúcim vraždy nie podľa DNA a rozborov vláken ale pomocou otázok a pozorovania. Samozrejme, svojou jedinečnosťou a predčasným ukončením sa Life radí k mnohým ďalším seriálovým tragédiám. ()

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí