Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

Jaro.Krafcik

Efekty nápadite.Nebolo to až také zlé ako môžete výčítať z komentárov a hodnotenia. Tiež sa nejedná zase o nejakú lepšiu komiksovku. Taký stred, ale ja priemer komiksovkám málokedy uďelujem a teraz to nespravim. Podľa mna je to podobné ako Batman vs Superman. Len tu je viac postáv a superman skoro vôbec. Potenciál do dalšieho pokračovania alebo filmu o jednotlivcov z justice league sa určite dočkáme. 4* ()

Kurikmoon

Pred spaním ku krupicovej kaši. Blik, blik, buch, buch. Jeeej! Tá teta je pekná... Koniec. O čom vlastne bol ten film? Ďalšia oddychovka, po ktorej moc neostane. ()

Herzeleid

Nevím nevím, ale nefungovalo to a nebavilo to. Kvůli čemu jinému ale chcete na komiksový sci-fi akční blockbuster koukat??? Srovnání s Marvelem je nasnadě a v něm Marvel jednoznačně vítězí. Sorry DC ;-) ()

Avari.73

Warneři posrali co mohli. Pod záminkou rodinných důvodů odstavili Snydera, dosadili místo něho průměrného patlala Whedona a dostali jsme odpornou patlaninu. Chápu, že je těžké sledovat, jak Marvel/Disney vydělává těžké miliardy, ale tohle... Je jasný, že Snyder měl připravený cca tříhodinový flák. Jedna třetina ale zůstala ve střižně, kterou už nikdo neuvidí, druhou si Whedon upravil po svém a třetí dotočil sám. Vznikl z toho guláš, kde na postavy není čas. Za zmínku stojí jen sympatičtí Cavil (co s ním tady provedli??), Affleck a Gadot. Ezra je otravnej a Momoa zase nemá co hrát. Jop, a říkal jsem, že nesnáším digitální kameru? Hlavně, když ji neumí někdo použít. A tady jde ruku v ruce s hnusnými triky. Od začátku mělo DC zvolit úplně jiný koncept pro svůj svět. ()

kklepkaa

Člověk už od DC moc nečeká a dělá dobře. O něco málo lepší než Batman vs Superman. Bohužel stále pokulhává hlavně scénář... to je tak těžké to udělat správně? ()

Zagi20

To byla teda hodně smutná jízda. Mám chuť Lize debilů vpálit hned z kraje odpad, ale z čistě objektivního hlediska nemůžu. Existují mnohem horší filmy a nejbolestivější na Lize je ta představa jakým filmem mohla být. Mohla, ale není. První hodina !!! je naprosto šílená. Neustálé střídání lokací, motivace postav, většinou zobrazena v podobě celých dvou vět !!! a ta totální nekonzistentnost děje (pokud tam vůbec nějaký je) mě až fascinovala. Bohužel v tom špatném slova smyslu. Samotní hrdinové působí jako banda nýmandů, z Batmana je neschopný důchodce co se jen houpe na laně nebo něco řídí, Cyborg sám neví co je, Flash i Aquaman v podstatě nic neukázali a Wonder woman ukázala akorát prdel. Navíc je to všechno zabalené v hnusném digitálním kabátě ... dokonce i scény, kde jezdí se na koni, se točili ve studiu na umělé trávě !!! před plátnem ... včetně digitálního Steppenwolfa a jeho bandu polétavých kryplů, kteří jsou prostě jenom nudní a hloupí. Prostě celé zlé. 35% ()

JustMeeKatie

Musím říct, že i na druhé podívání a s několika měsíčním odstupem u mě "Liga spravedlnosti" zůstává nejlepším DC filmem od dob "Muže z oceli". Nevím, jestli bych měla zásluhy připisovat Zacku Snyderovi, který nám konečně dopřál tu podívanou, kterou jsme tak dlouho chtěli, nebo spíše Jossi Whedonovi, který zastoupil jednoho ze scénáristů z BvS a ta změna je tam pořádně vidět. Příběh hezky šlape, scény na sebe krásně navazují, je tam vtip (no sláva!), mé oblíbené Amazonky a noví členové DC světa jsou představeni velice rozumně, což v překladu znamená, že pro diváka jsou sympatičtí a chce se o ně zajímat (tohle se třeba moc nepovedlo u "Sebevražedného oddílu"). Samozřejmě jsem ráda viděla i naše staré známé hrdiny. Ben Affleck na mě jako Batman zapůsobil už v předchozím filmu a dokázal mi, že má právo být součástí tohoto universa a nosit oblek temného rytíře (ale mým oblíbeným představitelem netopýřího muže i nadále zůstává Christian Bale). Wonder Woman je pořád stejně tak laskavá "postarší" dáma, se kterou rozhodně není radno si zahrávat a má obliba v ni stále roste. Pokud jde o Supermana, tak jsem hrozně ráda viděla, že už nepůsobil jako někdo, kdo má osinu v zadku, a choval se přirozeněji a právě u něj jsem ten vtip ocenila nejvíc. "Liga" není úplně bez chyby (pár věcí tam bylo docela dost divně vysvětleno nebo měli podivnou návaznost na BvS), ale aspoň se ubírá podobným směrem jako marvelácké filmy, což já sama za sebe oceňuju hodně. Proto mě trochu mrzí, že si film v kinech nevydělal dost a je tak možné, že zapříčinil stopku několika potenciálním projektům. Já bych ale dvojku brala a doufám, že na nic nakonec dojde. Hlavně se ale musí nést v tom správném duchu. ()

KASUGI odpad!

Odporná, prázdná, předražená FUŠEŘINA. Naprostý výsměch poctivé filmařině. Hnusný digibordel a neustále do očí bijící green screen, blížící se bez nadsázky na úroveň Asylum a Syfy. Jestliže se na zeleném plátně točí už i scény v přírodě pod širou oblohou, tak to je napřesdržku. Já jsem vlastně zapomněl, ono je hrozně náročné zvednout prdel a vyrazit pár kilásků od studia do volné přírody. To by stálo mnoho peněz. No hlavně že nešetřili na retušování Cavillova kníru. Vypadá jak napuchlý. Režie unylá, scénář napsaný po cestě z domu do studia. Snyder s každým novým filmem potvrzuje "Bessonův" syndrom, tj. že těch pár hitů na začátku kariéry byla jen jakási haluz, ne talent. Tohle mohl točit kterýkoliv ňouma. Nicotná invence a o nějakém rukopisu nemůže být řeč (změna režiséra nehraje roli, takhle už působil předešlý Batman vs Superman). Je směšné sledovat DC, jak se v pár filmech snaží dohnat to, na co Marvel potřeboval roky. Takže první natočme týmovku a teprve potom sólovku Aquamana. On vůbec ten výběr DC charakterů je naprosto žalostný. Nebudu řešit, zda tu v komiksu byli dříve postavy z DC, či postavy z Marvelu. Faktem je, že do filmového světa přichází DC z křížkem po funuse, páč po zajetém Marvel universu přichází s tím úplně samým. Wonder Woman je ekvivalentem Thora, záporák Steppenwolf je ekvivalentem Kurse z Thora: Temného světa, rádobyvtipný teenager Flash je ekvivalentem rádobyvtipného teenagera Spidermana z Avengers, Cyborg je ekvivalentem Iron-Mana, Bruce Wayne "vtipkující", že jeho speciální schopnost je bohatství, už zaznělo od Tonyho Starka v Avengers... Největším průserem ovšem je, že i v samotném DC universu jsou tyhle charaktery nezajímavé: Superman je rychlejší než kulka, Flash je rychlejší než kulka, Wonder Woman je rychlejší než kulka. Superman létá, Batman létá, Cyborg létá a světe div se i Aquaman létá (proč proboha létá pán moří?!!!!). Kiksů je tu taky hodně, jen tak namátkou: Při přepadení banky se během pár desítek vteřin objeví policejní zásahovka (a Wonder Woman), ale když se Liga několik minut mlátí se Supermanem na náměstí před mrakodrapy, nikde ani živáčka, zato Lois přijede autem odněkud zdáli... Občasné hudební klípky tu jsou na sílu a jsou už jen jakousi posmrtnou křečí Snyderovi propadající se kariéry. Chtěl jsem dát alespoň jednu hvězdu za scénu, kde Superman s Flashem zachraňují civilisty, ale nelze mít sebemenší úctu k něčemu, co nemá sebemenší úctu k divákovi. Po všech stránkách fabriková pásová výroba toho nejhrubšího zrna. ()

Ravi

Tohle byl fakt bizár. Po shlédnutí Snyderovy verze už je to jen špatný vtip s tím, že už nechcete pokračování. Kdyby to DC takhle nechalo, tak pro mě DC ve filmu snad skončí. Naštěstí ne. 50% = 2+/5 ()

Almásy

neuprataný bordel, scenár postráda akékoľvek logické motivácie (logické aj v rámci žánru) a celé to pôsobí viac ako reklama než kompaktný film. absolutne nefunkčný záporák, celá línia so Supermanom absolútne odfláknutá.. come on, dostaneš 300 melónov a this is all you can do? cez to všetko, pár vydarený fórov- Flash má naozaj skvelý potenciál, milo ma prekvapil Aquaman. plusové body za Elfmanov návrat k motívu z Burtona, to boli príjemné zimomriavky. ()

luksky

Myslím si, že nejprve měly být samostatné filmy všech hrdinu...ano, jsou ruzné serialy a filmy, ale nejsou propojené a tady to stmelení nějak nefunguje. Liga nemá na Avengers, ale určitě je shlédnutelná..takže doufám, že budou další filmy... ()

andalin

Takoví Avengers. Jen ne tolik zajímaví a vtipní. Dvě hodiny průměrné "zábavy". Štve mě, že film nedokázal být ani originální ani ničím výjimečný... Je škoda, že se DC očividně snaží dohnat Marvel a dvakrát mu to nejde. Lístek do kina jsem sice měla zdarma, ale i tak lituju, že jsem na to šla - v porovnání s letošním Thorem bych tomuhle nedala ani hvězdu. DC komiksy vždycky byly víc temné/seriózní a dřív (Dark knight trilogie) to i filmově fungovalo. Tak kde to vázne teď? Alespoň Wonder Woman (dle mě) byla krapet zajímavější, ale tam mě zase štve ten věčně znepokojený výraz Gal Gadot. :D Hold nemůžu mít všechno. ()

KeithMaxwell

Obrovské zklamání, které vzhledem k porodním bolestem filmu mohl čekat každý, ale takhle nedodělaný, nesmyslný, neoriginální, na sílu vydaný a špatný film sem nečekal, jde silně vidět snaha DC o dohnání Marvelu za každou cenu, ale jedním filmem, který chce představit tři nové postavy jediným dvouhodinovým filmem to opravdu nepůjde. Jeden z nejhorších záporáků posledních let o jehož motivaci k získání tří kostek (o kterých jsme v předchozích filmech ani neslyšeli a samozřejmě jde o zdroj nekonečné energie atd...) víme to, že je ničitel světů, ano, víc se o něm opravdu nedozvíme, jak originální... Zklame to o dost víc, když DC má/mělo na skvělé komixovky (MoS je lepší než 90% Marvelovek). ()

fiLLthe3DD

"Man of Steel" světu konečně představil Supermana v důstojném kostýmu, potěšil skvělou akcí, charismatickým záporákem a inteligentní Lois... Oproti tomu dosti přestřelil co se týče finále: ta destrukce Metropolis mi zkrátka nesedla a spoušť větší než ta z 11. září ve mne akorát tak vyvolala otázku, zda-li je takovýchto hrdinů skutečně zapotřebí. Odpověď přišla roku 2016 - "Batman v Superman" zvolil poněkud vážnější pojetí a otevřeně řešil následky zničení města, osudy pozůstalých a samozřejmě potenciální hrozbu v podobě tzv. meta-humans. A nebýt slabšího scénáře a přepálené stopaze, fungovalo by vše na výbornou, už jen kvůli geniálně zvolenému castu hlavních představitelů a oné myšlenky morálních hodnot, díky které lze snímek s velkou mírou nadsázky označit jako "psychologický thriller" :) Nyní se dostáváme k "Justice League" - schématický příběh by nevadil, jednodušší scénář také ne, avšak absence tvůrčího rukopisu, nadměrné užívání CGI a nevyužitý rozpočet pak vzhledem k celkovým očekáváním přinejmenším zamrzí. Jako bych sledoval ruské "Ochránce," akorát s lepším obsazením. Právě herci jsou tím největším triumfem - Gal Gadot možná není tou nejlepší herečkou, přesto však působí nesmírně charismaticky a roli jí věříte (Diana a její dialogy jsou navíc jedinými tahouny příběhu), Ben Affleck pak díky scénáři nudí jako Bruce, avšak coby Batman exceluje, mile překvapil i Ezra Miller (Flashe jsem se obával nejvíc) a sympaťák Momoa. Cavill a Fisher v pohodě, akorát jejich postavy dostaly minimum prostoru... Celková interakce mezi herci je však největším pozitivem tohoto snímku, který ve své podstatě vůbec není hrozný, jen zkrátka nepřichází s ničím novým. Rozhodně ucelenější než Suicide Squad. ()

Hugo01

Konečně nám po několika megaúspěšných marveláckých týmovkách připomněli také děvčata a chlapci z DC Universe, že když je to vážně vážné, tak i oni se dokážou dohodnout na nějaké jakés takés spolupráci proti vyššímu zlu. Po tak nějak rozpačitě příjmaných (samozřejmě najdeme i vyjímky) předešlých filmech všechno inklinovalo k tomu, že tohle bude zlomový bod, jen nikdo nevěděl, jestli se věci zlomí pozitivně nebo negativně. Bohužel celosvětový názor je spíš odpověď b, takže nějaká potenciální dvojka asi jen tak nebude, což je určitě škoda. Já jsem se totiž v kině navzdory všem recenzím, komentářům apod., které jsem zaregistrovával, dobře bavil, i když dobře neznamená skvěle. Justice league se snaží být vtipná a kupodivu jí to nejde zas až tak zle, i ten Flash v podání Ezry Millera je vcelku úsměvný, ale uvedení všech těch nových postav prostě sebere z těch dvou hodin hrozně moc a ještě je to hrozně krkolomné. Vizuál je fajn, v Imaxu tuplem, ale kdyby mi chtěl někdo argumentovat slovíčkem 'digibordel', asi bych nemohl říct ani píp. Za mě největší slabina filmu je naprosto generický, snad ještě míň než generický (nevím, jestli pro to existuje slovo), záporák. Přišel mi místy až směšný a kdyby si někdo nahlas během filmu vzdechnul něco jako, kolik to vlastně ještě zbývá měsíců do premiéry dalších Avengers, divit bych se nemohl. Liga spravedlnosti je velmi fajn film, myslím, že si ho dokáže užít skoro každý, jenže to asi nebyl úplně cíl studia Warner Bros, vyrobit 'fajn' film. Cíl nějakým způsobem dohnat Marvel tady celkem slušným způsobem kolabuje, prostě celkový dojem je někde úplně jinde. Jestli se to někdy podaří, tak pokud někdo nenajde způsob, jak dostatečně prodloužit život, pravděpodobně už se toho nedočkám. P.S. Potitulkovka naprosto boží!! P.P.S. Doufám, že Affleck u role Batmana zůstane, protože to je možná největší pozitivum celého filmu, ale to je asi jen moje zbožné přání. ()

Darth_AK

Liga spravedlnosti, aneb jak to Supermana svědilo a útok smrtících batmanových sirén. Poslední věta popisu filmu sedí dokonale na momentální rozpoložení DC a studia WB. "Už je možná příliš pozdě na záchranu univerzia před nenávistí katastrofických rozměrů." V tomto spoileroidním komentáři vyhodnotím co to zase v DC vyváděli, takže pozor, SPOILERY. Po totální tragédii v podání Batmana vs. Supermana, která se jedné hvězdičce vyhnula jen tím, že jsem její profil přestal navštěvovat, jsem na DC zanevřel a uložil ho k ledu. Myslel jsem že navždy. Opak byl však pravdou. Dostal jsem nabídku jít na film a vzhledem k tomu, že nebylo do čeho píchnout a u BvS jsem se minimálně výborně nasmál nad stupiditou filmu, řekl jsem si "Proč ne?", třeba se zasměji znova! Spoiler: Nezasmál jsem se. Svět je v ohrožení! Batman bije na poplach. Jeho představitel, Ben Affleck, je jedním z mála kladů filmu, tudíž mu seřezali screen time a udělali z něj pořádně useless charakter. No, co tu máme. Wonder Woman je také jedním z kladů - ne kvůli tomu, že je to snad propracovaná postava či výborná herečka, to probůh ne. Ale je to opravdu kočka. Možná je to sexismus, ale můj problém to není, že v brnění jde vidět Wonder Woman místo, zjevně pilně vycvičené při tréninku Gal Gadot, že se všude obléká velice vyzývavě a celkově je to prostě pěkná slečna. Zbytek týmu? Cyborg, na to jaký na něho byl snesen verdikt "nejnudnějšího superhrdiny všech dob" mi přišel docela zajímavý a sympatický charakter, naopak totálně odmítám Flashe alias Ezru Millera a jeho neskutečně trapné pokusy o vtip (jediný dobrý vtip byl Aquaman sedící na lase WW). Aquaman..o tom těžko říct co si myslet. A co mocní záporáci?! Nic. Mocní tu totiž nejsou. Je tu pan Steppenwulf, nadržený po třech magických kostkách, kterými chce vrátit mateřskou rovnováhu či co, prostě motivace k ničemu, do toho mu asistuje armáda lítajících vražedných much. Celé dílo bylo zjevně silně prostříháno, Whedon nacpal vtipy kam nepatří, Snyder zase upustil od temnější vize, což byla snad jediná odlišnost DC. Dvě hodiny (bohužel i bohudík) nestačí na vykreslení charakterů, vše je ufiklé tak jak by to být nemělo, vše probíhá zrychleně, tým se poskládá tak halabala..Samotným nejvíce wtf faktorem je Superman a jeho zmrtvýchvstání, kdy si nechá uchvátná JL ukrást poslední kostku a pak přijde nejhorší aspekt filmu. LOIS LANE. Takhle paní devastuje všechny filmy od DC na plný výkon a ani zde její mistrné dialogy se Supermanem ("Jaké to bylo?" "Svědilo mě to.") opět nezklamaly ("Byl by jsi ze mě zklamaný, nebyl jsem dost silná!" "Ne, to já jsem tě opustil!"). Kupodivu jsem chvíli větřil natočení nějáké úchylárny mezi Wonder Woman a Batmanem, což by dle mě film oživilo, ale k ničemu nedošlo. No a o čem že ten příběh je? Steppenwulf nakrade kostky a schová si je tam, kde není wi-fi ani elektřina - V RUSKU. Dostáváme samozřejmě nebohou ruskou rodinu, která dementně bydlí vedle kdysi vybuchlé jaderné elektrárny! Mocná JL po víceméně generickém mlácení a pár intermezzech se snahou hrát na city (Lois + Sup, batmanovy depky) vyrazí do Ruska, kde si to pořádně rozdají s hlavním záporákem, kromě Batmana, na kterýho chudáka zbyde pouštění sirén a mlácení much. Závěrečný boj je generický, konec záporaka trapný..Hudba ve filmu téměř neexistuje, resp. jsem ji na rozdíl od BvS ani nezaregistroval. Nebudu to prodlužovat. DC se od BvS nepoučilo a stvořilo dle mě osobně ještě horší film. Dal bych 2*, ale za to nepoučení jednu strhávám a nechám zde tu jednu svítit jako budoucí výstrahu, aby toto studio se se sebou začalo něco dělat. Tu 1* si vyslouží Affleck a trochu Cyborg, největší části ale asi (bijte mě) postava a ..dobře vycvičené pozadí Wonder Woman. To je vše. DC, proboha, seberte se! Prosím Vás o to, již kvůli odkazu Nolanových Batmanů. () (méně) (více)

Drnqonovic

Hrozně moc bych chtěl, aby se mi Justice League líbila, ale nejde to. Sice to má o dost lepší tempo, než uzoufalý BoS, takže jsem neměl čas si říkat: ,,Proč tohle dělají/říkají?'', na druhou stranu zase nemám v hlavě jedinou pořádnou akční scénu. Teda vlastně ne, fascinovaly mě prostřihy na zbytečnou ruskou rodinku. Eh??? Vrcholem je genericky nudný záporák (fakt to byl Ciarán Hinds?) a roj anonymních podzáporáků, které hlavní hrdinové likvidují po tuctech ve finále, které se dá zaměnit téměř s JAKÝMKOLIV komiksovým akčním filmem za posledních pět let. Sakra, je to fakt dilema, 2* mi přijdou strašně málo, 3* zase moc. Avengers jsou na míle daleko a to je sakra 6 let starej film! Jsem asi holt Marvelboi... Ps. Zajímal by mě původně chystaný soundtrack od Junkie XL. U Mad Maxe byl naprosto boží, třeba by tady dodal alespoň trochu šťávy...? ()

Ludivitto

Čekal jsem to mnohem, mnohem horší. No. A ono to bylo nakonec vlastně docela cool (pořád nevěřím, že jsem to napsal). ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera