Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

yeniczek

Občas to má svoje chvilky, ale jinak nechápu, jak mohlo něco takového (po Man of steel, BvS a WW) vůbec spatřit světlo světa. Vždyť to scénáristicky a využitím svých postav pokulhává za kterýmkoliv superhrdinským seriálem poslední doby. 4/10 a aspoň, že to mělo jen dvě hodiny. Změna skladatele oproti minulému dílu absolutně tragická. Původní Batman a Superman theme to nezachrání, i když to potěšilo. ()

VanTom

Už vzhledem k umírněné stopáži (a nutnosti představit polovinu členů) dochází k "ztýmování" Ligy spravedlnosti - kvůli nejapnému generickému ničiteli - tak nějak zbrkle a uměle. Slavné postavy však mají potenciál, a i když jsem se v prvních minutách děsil z přílišné tmavosti a digitálnosti, zoufal z dětinsky efektní "komiksovosti" a ošíval se u přestylizovaných, vážně míněných zpomalovaček, nakonec jsem zvolený styl přijal (= si zvykl) a dostavily se i tolik žádané odlehčení a "parťáckost". Výsledkem je ucházející jednohubka, za dané konstelace (pre)produkčních katastrof asi maximum možného. ()

majkl44

Edit po shlédnutí Snyder cut..: Příjde mi, že to před lety byl úplně jiný film. A to nejen délkou. Jakoby to před lety byl jen takový náčrt toho, co měli tvůrci teprve rozpracované. WB ten potenciál DC prostě neumí využít a někdy to vypadá, že se ty komiksy snaží spíš úmyslně potopit.. Uvidíme, jak si poradí s Black Adamem a Flashpointem..   Jsem milovník Supermana. Kdybych nebyl, tak dám možná o hvězdičku méně. Ale ten film na mě působil přesvědčivě. Všeho tam bylo tak akorát. Přehledné akce (i díky Flashovi a jeho zpomaleným záběrům), vtipu (Aquaman a různé dvojce - S+C, F+C, A+F, F+B...), morálního tématu (Wonder Woman jako vrba pro pánská bebíčka). Myslím, že příběh měl dobrý potenciál pro pokračování. Škoda, že se to více lidem nelíbilo tak jako mě. Doufám, že po pár sólovkách přijde na řadu další Justice League :-) ()

lykan9

Liga spravedlnosti je rozhodně po Muži z oceli to nejlepší, co bylo v poslední době převedeno z komiksů DC na filmová plátna. Je to napínavé, zábavné a svižné. Samozřejmě, že nemohu bodovat plným počtem, protože má film chyb jako máku, ale mile rád se k němu zase vrátím a jsem si jistý, že se budu opět bavit. ()

Sany33

Justice League by možno obstála ako samostatný film, od ktorého nemáte veľké očakávania. Uvidíte partičku samostatne naničhodných egomaniakov v komických spandexoch ako sa hodinu doťahuje na tom, ako zrúbe mimozemského vlkodava s paradémonickými kumpánmi snažiacimi sa rozložiť našu planétu na ružový digi bodrel. Bez štipky nápadu, bez náznaku invencie. Zábavné to dianie na plátne miestami skutočne je, avšak neviem sa zbaviť pachute, že tento druh humoru je vo filme s Temným rytierom a jeho nesúdržnou družinou proste nemiestny. Čo sa týka obsadenia je to vždy kameň úrazu DC filmov a iank tomu už nebude kde sme sa s Affleckom alebo Momoom uspokojili, tak Ezra Miller ako Flash je klincom do rakvy kastingovému obsadeniu. Pre mňa v celku zabudnuteľný diel. Ale na druhej strane dobré intro pre samostatné filmy DC hrdinov. 55% ()

Brandon

Mazec, hvězdné obsazení na place i na režisérské židli, a tak mizerný film. Horší triky jsem už dlouho neviděl. ()

ravalah

Digitální bordel, nesladěný pozadí s postavami, nudný scénář, mizerné herecké výkony, Superman má ksicht, jak kdyby Henryho nahradila AI, nepřehledná grafická estráda a všechny postavy prakticky bez emocí. Asi je na tom znát to zelené pozadí. Velký špatný. ()

JohnSmith

DC za Marvelem stále pokulhává, ale přeběhlík Whedon je nadějí do budoucna. Kratší stopáž, méně prostojů a více humoru filmu jen prospělo. I díky Flashovi a Aquamanovi dávám 4* ()

dragon94

Nebylo to tak špatné jako Wonder woman, ale ta narozdíl od tohodle filmu měla nějakou osudovost a nějaké perfektní momenty (zákop).. Tady je bohužel absence jakékoliv super scény, nebo jakékoliv zapamatovatelné scény. Záporák je slabý, plytký a jednoduchý. Chce prostě jedno, zničit svět... Postavy jsou bohužel také poměrně plytký a u žádné nejdeme příliš do hloubky. Jejich charakter a život je sice načrtnut, ale nijak se nerozvíjí, spíše mi to přijde jako startovní film pro DC vesmír, kde si každý z hrdinů našel důvod být tím hrdinou a teď na tom základu můžou stavět jejich vlastní sólo filmy. Ovšem, protože ty postavy příliš neznáme tak i konverzace mezi ligou působí tak, že nikdo vlastně doopravdy neví co říct těm ostatním. Když o tom tak přemýšlím, tak více než skutečné osobnosti mi hrdinové a vlastně všichni ve filmu připomínali kartonové panáčky, které kdybychom jakkoliv zaměnili, tak se vlastně vůbec nic nestane. Nehledě na to, že hrdinové svou osobnost nedávají ani do soubojů. Všichni se perou.. tak nějak stejně. Zkrátka a jasně celý film spíše působí jako hloupoučká a naivní pohádka a po skončení filmu jsem si říkal, že je to jako Star wars, kde s postavama taky nic moc nezažijeme. Super scén je minimum a těch zapomatovatelných téměř žádná a osudovost téměř nijaká...2* 40% ()

LizianShaw

Trailery opět slibovaly výtečnou podívanou, jenže ukázaly až moc, snad všechny vtipné scény vyzradili již v traileru. Místy byl humor vstrčen do filmu násilím a vůbec se to tam nehodilo (zkrátka chyba Dc, snaha kopírovat Marvel). Ben Affleck to vede skvěle (o to víc zamrzí zpráva, že chce od role odejít) ale opravdový král je Flash. Opravdu netradičně pojatý, Ezra Miller to prostě zvládl krásně originálně zahrát, 90 procent vtipů je díky němu a tak to má být. Zklamali mě Cyborg a Aquaman. Cyborg je v komiksu hláškující hrdina - optimista, ale zde ho ztvárnili ještě více zachmuřeného než byl Batman. A Jasona Momou prostě nemůžu vystát. Ale obleky se krásně povedly - jako vždy Warner nezklamal. Ze Steppenwolfa mám smíšené dojmy. Další "emzák" co chce zničit svět, z opět nevysvětlitelného důvodu, asi trauma z dětství se strýčkem Darkseidem, škoda takhle zprznit Ciarána Hindse. Opravdu se vyplatí počkat si na druhou potitulkovou scénu, to mi vážně spadla čelist! 5/10 P.S. Gal Gadot jako vždy k nakousnutí :D Po shlédnutí Snyder Cutu snižuju na 4/10, Snyderovo verze se mi líbila o trochu více. ()

Tft

Zack Snyder natočil, z pochopitelných důvodů odstoupil a Warneři si řekli: Let's fuck this shit up. Do role finišera dosadili Josse Whedona, řekli mu že má run time 120 minut a to co Snyder natočil do nich musí vecpat. Vznikla tak šíleně uspěchaná, chladná a naprosto odtažitá Justice League. Jak chcete za 120 minut představit dvě kompletně nové postavy, zapojit jednu seriálovou, do toho je spojit se zbytkem týmu, který až na Wonder Woman, Batmana (ten by při nejlepším taky potřeboval jednu pořádnou sólovku namísto BvS) a Supermana, kterého navíc musíte oživit, nemá svůj origins film a jejich existence byla pouze naznačena, představit záporáka (který je samozřejmě generický, přes kopírák napsaný, CGI kráčející skála se sekerou), vytvořit zápletku a pak to celý uzavřít a na vrch ještě nastavit další pokračovaní? To prostě nejde stihnout. Justice League se tak nikdy pořádně neusadí, chemie mezi postavami nemá čas začít fungovat a celý film jen skáče z místa na místo. Přirovnal bych to k rychlo nakupování v supermarketu, kdy si vezmete košík, rozběhnete se a z regálů tam sázíte první věc, která vám padne do oka a za 5 minut jste venku. Tohle celé je vyšperkováno do otravných výšin použitým slow-motionem, u Flashe to je samozřejmě pochopitelné, ale proboha proč když nějaká jiná postava udělá něco cool je potřeba hned zpomalit čas? Proto scéna s Aquamanem projíždějícím od shora dolů panelákem působí tak uspokojivě. Herecké výkony až na Ezru Millera a roztomilou Gal Gadot působí bez špetky elánu, ono skákat před zeleným plátnem a přeříkávat špatně napsané dialogy asi zrovna dvakrát velká sranda nebude. CGI jak je už u DC filmů zvykem trochu zadrhává, občas by bylo super vidět postavy pohybovat se ve skutečných kulisách, například závěrečná část v ruském rádoby městě vypadá naprosto otřesně (proboha proč je tam ta ruská rodina?), tohle megalomanský plácání se v neskutečnu je cesta do záhuby. Soundtrack je splácanina všech doposud použitých DC soundtracků, působí stejně genericky jako v Marvelovském - Age of Ultron a asi nebude náhoda, že na obou hudebních doprovodech dělal Danny Elfman. Mohl bych takhle pokračovat ještě hodně dlouho, protože hledat na Justice League něco povedeného je sakra těžký oříšek a tenhle film za tu snahu opravdu nestojí. Kéž by kvalitě odpovídali i tržby a Warneři by konečně spadli na hubu a uvědomili si, že takhle se kvalitní film nedělá, to musí každý normální člověk s alespoň základní znalostí filmového řemesla poznat. 40% ()

vyfuk

Ono je horko těžké posuzovat horko těžký brambor. Primárně asi je problémem to, že DC si jede tu svou. Je to jako tvrdohlavá holka, která radši chytne chřipku než aby si od vás vzala nabídnutý kabát. Je toho dost co k vysmívání. Ať už je to Aquaman, který chtě nechtě vlastně dělá Thora. Ať už je to Flash, který se snaží být roztomile vystříkanej z toho, že je v týmu s Batmanem a Supermanem, a přitom spíše je tak nějak roztomilo-trapně vystříkanej. Ať už je to ten kluk z Ruska, který až vyroste bude Gordan Freeman. Je toho dost. Primárně asi je zde vidět snaha naplácat, co nejvíc znamejch ksichtů do jednoho filmu, protože samotné DC ví, že je třeba už v jiných filmech neuvidíte. Proto je zde Alfred, který dělá spíše takového všehoposkoka a taky komisař Gordon, který by mohl mít skvělou charakterní část, ale to spíš do Gotham filmů, protože přeci jen, proč by sakra byl komisař Gordon v Lize spravedlnosti. S tím, že to je jako kdyby i samotní DC věděli, že se potápějí. DC je něco jako TOP 09. S tím, že Ray Fisher zde rozhodně nebude Dominik Feri. "Jak se opovažuješ šahat na Matku?" - praví Stepní vlk a já si vzpomenu na své dětství. Film je pro mnoho lidí odsouzen k záhubě už jenom z principu. Což je ve výsledku škoda. Film by se ale přeci jen dal pojmout i tak jinak. Tak líp. Sice by hrál na klišé ve stylu Marvelu, ale to se vlastně vracíme k té dívčí tvrdohlavosti. DC se totiž snaží tolik experimentovat, i když ví, že si to nemohou dovolit a zároveň si jet tu svou, že kašlou na to, že to nefunguje. Nebo jakoby funguje. Ale buďto tak, že to klasický konzument nepochopí a nebo tak, že to působí béčkově. S tím, že DC má neuvěřitelné problémy se záporáky. Mezitím, co Joker a Lex dokázali vnést neodolatelné kouzlo, tak o Stepním vlkovi jsme vlastně ani nikdy neslyšeli. Ani ne kvůli tomu, protože by nebyl mainstream, ale spíše kvůli tomu, že DC ho ani nechtělo propagovat. Trailery chtěli vsadit na to, že JL bude vtipné, akční a plné rockových pecek. S tím, že dopadla klasika v tom, že hlášky v trailerech byly jediné v celém filmu a pecek jsem se dočkali jen dvakrát. Když Aquaman jde tvrdit létající upíry a když jedou titulky. Což je docela dost málo. Hlavně protože, ta Aquaman scéna ač epická, tak stále nezapadá do finálního kontextu. Zack je na konci svých sil. A nedivím se mu. Potom, co se mu stalo v osobním životě a poté co všichni jeho filmy pucovaly na cáry se asi nemůžeme divit. Je spíše zábavné, že by si zasloužil pauzu, což je věc, kterou měl Joss Whedom, který přišel JL a vlastně i celý DC zachránit. Ale ač se snažil, moc se mu to nepovedlo. A teď je otázka, jestli ho Avengers nezruinovali natolik, aby neposlal jejich konkurenta ke dnu. To ještě asi ukáže čas. Ve výsledku, je smutné, že jediné, co mělo Justice League udělat bylo překonat třetího Thora. A přitom to bylo tak jednoduchý. Ruku na srdce třetí Thor je v porovnání s jinými Marvel filmy a především třetím Kapitánem Amerikou silný hovno. Tak málo stačilo. Upřímně, ale jde o to, že já jsem spokojen. Ale jsem jeden z mála. A to je sakra problém. Byl čas to všechno vyzdvihnout z prachu. Ale my stále oprašujeme. A ve výsledku co může být po čtyřech letech horšího? () (méně) (více)

blackJag

Potom co rande Batmana se Supikem dopadlo tak nějak blé a když i po Sebevražedné partičce zůstal leda tak břichabol, nic extra jsem nečekal a to bylo rozhodně dobře :-) Jako je fakt dobře, že to netrvá 3 hodiny, ono čistě objektivně vzato, děj filmu je tak generický, že jakékoliv umělé natahování by jej odsoudilo k zívání a ignoraci. Sem tam pobavil mimoň Flash nebo macho Aquaman, kalhotkových scén Wonderky mohlo být víc, Batman má co dělat, aby utáhl nálož product placementu ("super" scénka s holícím strojkem), no a co se týče Štěpána Vlků, růžkatého záporáka, inu jeho hlasový fond je to jediné, co stojí za zmínku... 60% ()

rumczeis

Liga Spravedlnosti jede podle dané šablony superhrdinských filmů a ničím z ní nevybočuje. Minimum vtípků, žádná invence žádný nečekaný nápad nebo zvrat. Nejsem ani na jedné straně barikády DC vs Marvel, ale tady je vidět, že DC hraje druhé housle a snaží se napodobit styl Marvelovek, ovšem nedaří se jim to. Prostě další superhrdinská skupinka bojující se superpadouchem. 55% ()

drackula

Bola to menšia kravina ako som čakal, ale zase žiadny výnimočný zážitok to nebol. Chýbal tam nejaký zvrat, niečo čo by diváka chytilo a vytvorilo napätie. Chýbala tiež chémia medzi postavami a celkový dojem zachraňovala Gal a Spider...pardon Flash. Efekty na facku, Batman sa mi vyslovene nepáčil. Nefungujúca agónia DCU pokračuje. 50% ()

svobik

Jestli jsem dal BvS tři hvězdy, tak tady je to max za jednu. Protože i kdybych byl hardcore fanda DC komiksů, tak tuhle sračku omlátím tvůrcům o hlavu. Film, ve kterém není prostě nic. Otřesný záporák, nesympatické postavy, nudná akce, otřesný příběh a asi tak 2 vtipy. Kdybych na tenhle film měl čekat X let, jako na TU Justice League, tak bych asi brečel. Proč udělali z Batmana totálního debila? Proč tam je komisař Gordon? Proč tam zae cpou Supermanovu matku? Zneuctění celého univerza. 20 % za řemeslo. ()

Pedross800

Temnější nálada, dospělejší pojetí, trocha "reálnosti" v komiksovém bordelu. To vše byly plusy, díky kterým jsem si Muže z oceli i Batmana vs. Supermana celkem dost užíval. Bohužel od WW už se jde spíše cestou Marvelu, srandiček a nereálné fantasknosti a nabubřelé trikové směsice. Pokračuje to i tady, ne že by to nemělo své světlé "temné" chvilky a noví superhrdinové byli taky celkem cool, ale celkově nic moc zážitek. Ani průser ani nadšení. Ten film prostě nevěděl jakou cestou jít a podlehl tlaku marveláckých srandiček. Každopádně na samostatného Batmana a poté i Muže z oceli 2 jsem zvědavej. Kéž by šlo DC tou temnější, reálnější cestou, beztak děcka si vždy pojedou svou že Marvel je boží a DC sračky aj kdyby to tak nebylo. ()

Ichabod

Asi díky tomu, že očekávání byla nulová, nejsme zklamaný. Digibordel se dal čekat ještě než napsali první čárku scénáře. Co překvapí je absolutně béčková nenápaditá látka o konci světa s digitálním hmyzem. Tohle opravdu někoho baví? Opravdu v Batmanově univerzu nejsou kvalitní náměty s jednodušším a intimnějším příběhem alá Logan? Potřeba natočit DC verzi Avengers je prostě zoufalá a nikoho nepřekvapí Snyder pohlcený sám sebou podobně jako Bay s Transformers a neuvědomují si jak svoje diváky nudí. Další věc co mne dost překvapila negativně je Danny Elfman, jež hraje staré známé motivy jen hůř a Batmanovo téma je jeho vlastní původní Burtonův Batman, což se zoufale nehodí stejně jako mnohem slabší hudební téma Williamsova původního Supermana. Jako kdyby Zimmer neudělal pro DCU nejlepší hudební motivy, o kterých si Marvel může nechat zdát.Celkově je Justice League průměr a ten film co vidíte jednou a pak už nikdy nemáte potřebu. Čím epičtější scénář, tím z pravidla blbější film. Žádná ze scén není zapamatování hodná. Co mne potěšilo je zmatený Superman, který mne v podání Cavilla docela vyhovuje, Affleck tentokrát už není tak zajímavý jako jeho vyhrocený Batman z Dawn of Justice a hraje druhé housle. Wonder Woman je fajn a opravdu je na co koukat. Ostatní postavy jsou o ničem. Bohužel vzhledem k tomu, že film opět nedostojí očekávání fanoušků trochu mne mrzí, že se nenaváže na film, kde bychom mohli vidět Deathstrokea, který umí Batmanovi zavařit. Bohužel trochu marnost, ale na to jedno shlédnutí, když člověk zapomene na to, jak s Batmanem pracoval Nolan... ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera