Temný rytíř povstal

• USA The Dark Knight Rises (více)
USA / Velká Británie, 2012, 158 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (více)

Zdánlivě bezstarostný život města je vykoupen obří lží o neposkvrněném hrdinovi, o němž není veřejnosti známo, že přešel na temnou stranu síly. Tím, kdo na sebe vzal hříchy Harveyho Denta a přijal vinu za jeho smrt, je Batman.  Všechno se ale změní s příchodem prohnané zlodějky, která přijde k Bruceovi domů ukrást otisky jeho prstů. Jejím prostřednictvím se Batman dostává na stopu podzemního hnutí, v jehož čele stojí terorista Bane. Díky zradě je však Wayne uvězněn v kobce, o níž kolují pověsti, že se v ní Bane narodil. Ten mezitím dostává prostor k realizaci svého megalomanského plánu totálního ochromení Gothamu. Donutí to Batmana znovu nasadit svou masku a temnou kápi? (TV Nova)

aciss odpad!

Bezmála tří hodinová vyhipovaná plácanina bez pořádného příběho, scénáře, hereckých výkonů atd. Další z amerických kra***, za které jsem vyhodil celých 120 korun v kině. Nikdy víc. SPOILER: při scéně kdy se rubaj policajti se zloduchama jsem nevěděl jestli se smát nebo brečet nad tou trapností. Podle hodnocení to vypadá, že reklama a davy nás už pěkně ovládají, tak se jen nechme krmit dál bezduchými hloupůstkami pro malé děti a říkejme tomu klidně umění a pak se divme, kam že to ten svět spěje :) ()

ill Nino

Temný rytíř povstal splnil vše co jsem si od něj sliboval. byl plný emocí zvratů a soubojů o holý život. Banův hlas se mi zaril až do kostí, tohle byl padouch s destruktivní mocí vše zničit až na prach a přenechat vládu lidu, nelze ho srovnávat s Joker to prostě není možné...Kočičí žena nezklamala její role byla podstatná pro vývoj děje...A ten konec s ROBINEM se Nolanovi opravdu povedl..Zimmer nesklamal každá vteřina jeho hudby mi rozbušila srdce..Trilogie zažila konec, který si zasloužila. Nolan předvedl nejspíš nejlepší film první poloviny tohoto roku ( čekám na Hobita)...Jeden z nejepičtějších filmů završil trilogii, která vytvořila jiný pohled na film podle komiksové předlohy.... ()

ko.mi

Nechal jsem to uležet, abych mohl po pár dnech vpálit plnej počet. Byl jsem na premiéře "pouze" v mlultikině. Po zkončení promítání, když lidi v kině pro mě trochu nesmyslně, tleskali, seděl jsem jak zařezanej a nevěděl, co mám dělat. Skoro by se dalo říct, že jsem byl zklamanej. Cestou domu už jsem trochu procitl, ale pořád to nebylo ono. Večer po cestě do IMAXu jsem e bál, co to se mnou udělá... A udělalo... Neskutečný věci. Po technický stránce je film zvládnutej perfektně! Sice muže někdo říct, že přeskakující obraz je rušivej, ale je to blbost, toho si po pár záběrech nikdo nevšimne. U první scény přes celý plátno jsem se přistihl jak civim s otevřenou hubou. Ohromující sound (ten Zimmer je ďábel) a ten obraz... no do p****! A sám film? Možná neni tak akčně nabitej jako předchozí Temný rytíř, ale má v sobě stejnou, možná ještě větší hloubku. Bane v podání Toma Hardyho... Nevěřil jsem vlastním očím! Perfektně zahráno! Jak mluvil, jakym tónem, to prostě nemohl udělat líp! Ke konci, výraz v očích, když si myslel, že Batman je mimo hru... I believe Bane! A ty pocity po prvním shlídnutí? Je to ve mě. Je to tim, že už neuvidim dílo mistra Nolana, který se bude zabejvat Batmanem, neuvidím Baleho (ježiš :-D) v batmaní kápi lítat nad městem v The Bat (a ano pane Wayne, dělá se i v černé)... Proti tomu stojí fakt, že toto je asi maximum. "Asi" z toho důvodu, že v kouktku duše doufám ve spojení Nolan+Bale+Caine+Oldman+Freeman=Skvělej Batman. Říká se, že v nejlepším je třeba přestat a že to umí jen machři, pane Nolane! // byl jsem v kině už 4x a pořád si myslim, že to není dost. A zas Imax... 3.11.2014 ()

Georginek

Jeden z nejlepsich filmu posledni doby. Velice a prijemne me prekvapilo, ze Nolan nijak neodbocil od predchozich dilu a herci tez zustali stejni. To jeste umocnuje zazitek. No prez pomaly rozjezd stejne za 5*. Ten konec me dostal. Naprosto dokonaly. Spolu s Avengers a Prometheus pro me urcite film roku. Nutno videt. ()

Tomulka

Pozor budou spoilery. Zajel jsem si pěkně do Imaxu a stálo to za to byl jsem ohromen dokonalostí obrazu dokonalostí zvuku a dokonalostí hlavního andihrdiny jménem Bane. Stvořením tohoto brutuse, kentuse, gladiátora (jedno jak jej pojmenujete) si Nolan opravdu hodně zvedl hodnoty v mých očích. A tak po dokonalém andihrdinovi Jokerovi přichází záporák z trochu jiného těsta, ale v mých očích rozhodně drsnější a lepší. Během filmu vidíme jak Batman není schopen mu konkurovat absoultně v ničem. Batman měl proti Jokerovi aspoň nějákou šanci Joker jej vlastně jenom přechytračil (ve velkých uvozovkách jenom), ale Bane byl nejen krok napřed (teda až ná ten útěk batmana z díry, který asi fakt nečekal), ale také byl rychlejší o hodně silnější a rozhodně nemilosrdnější! A i přes to všechno bylo toto monstrum schopno plakat a být zamilováno. Ten přehmat na konci byl si myslím zcela zbytečný a konec Bana byl tak trochu fádní, ale chápu, že byl tak dobře stvořen, že jej v poctivém souboji nebylo možno zabít. Co se týče ostatních postav Batman skvostný hlavně díky Balemu, který se umí na roli opravdu poctivě připravit a pak jí zahrát. Také Oldman, Freeman super hlavně jejich role opět skvěle napsané. Michael Caine se předvedl nádherně a také dal konečně prostor svému diilematu Batman verzus Bruce naplno průchod. Gordon-Levitt slušně zahrané, ale v Počátku byl lepší a Anne Hathaway byla dobrá nedá se jí nic moc vyčíst , prostě Michelle Pfeiffer nastavila laťku nepřekonatelně. Každopádně do tohoto filmu by se ale nehodila. (No nic méně si myslím, že Anne nebyla dobře zvolenou kandidátkou, ale rušivě nepůsobila) Jak jsem již uvedl výše (případně je to zjevné) nejvíce mně uchvátil Bane a to také díky vynikajícímu Tomu Hardymu!!! Je třeba říci, že s odstupem času asi 14dní vidím určitou nepropracovanost oproti temnému rytíři. Některé detaily nad kterými začnete fárat až později (jelikož film mně dostal naprosto ve všem) nedávají smysl. Doufám však v jejich vysvětlení při opakovaném shlédnutí. Každopádně Temný rytíř zaskočil hned na první šup a byl opravdu promakanej do nejmenších detailů. Myslím si však, že porovnávat dvojku z trojkou je jako porovnávat jabka s hruškama. Nolan už má teď (co se týče Batmana) už jen jediný úkol, aby byla tato třídílná serie dokonalá. Trvat na svém a nenechat se zlákat k natočení pokračování, které bylo tak trochu navozeno což měl asi příkazem. Doufám. KDo je fandou Nolana či Batmana rychle do kina a pokud možno do Imaxu rozhodně doporučuji. Po shlédnutí sběratelské edice a bonusů musím opět konstatovat, že Nolan je Geniální režisér a Oscary si opravdu zasloužil!!! ()

Eldir

Nejsem tady žádnej vejkej hodnotitel, ale tenhle film ohodnotit musím. Nechápu, proč má tak vysoké hodnocení. Šel jsem na něj s velkými předpoklady až 3 týdny po premiéře a byl jsem z filmu zklamán. Jsou tam krásné scény a hezky se na to kouká, ale přesahuje to únosnou míru patosu. ()

StrangeZs

Temné, surové, tvrdé, zoufalé a přesto komiks každým coulem. Bez vydechnutí bez nádechu skvost u kterého během pěti minut jen tiše vypustíte wow. Dětský svět dostal tento rok Avengers pro nás ostatní, kterým přišel trošku přeslazeny a vyumělkovaný, je tady novy batman, aby nahradil co nám chybělo :), a tech par chybek ve scénáři, kdy třeba autoři se tápají mezi jadernou reakci a termonukleární reakcí tak nějak aniž by věděli, co je to a ono, se dá snadno odpustit. ()

teseth

Přišel jsem, viděl jsem, nechápu, odcházím. Ta beznaděj co mě přepadla při sledování tohoto filmu v kině byla nesnesitelná. Co to jako mělo být??? Tolik klišé, zvratů, moralizujících keců a překomplikovanost děje je fakt moc. Proč se trochu nezamysleli a nepokusili se natočit něco tak krásného a jednoduchého jako byl temný rytíř. Toto působí dojmem nesourodé směsice záběrů, které se "snaží" něco vysvětlit nebo zachytit ale vůbec to nedává dohromady kýžený efekt. Ta blbost s obsazením Gothamu, která byla absolutně nelogická a následné převzetí "moci" lůzou se mohla zrodit jen v hlavě dementa, protože tohle by prostě fungovat nemohlo!!! To si scénárista a režisér asi dali pořádnou porci hub když tohle mohli zfilmovat. Ale to není vše, protože debilita pokračuje. V každé3-5 minutě najdete nějakou hloupost, která vás zarazí a hlodá ve vašem mozku s tím, že tady něco není v pořádku. Pak ale přijde finále a můžu říct, že to mi mozek málem vylezl ušima, protože chtěl utéct před tou hromadou sraček, která nám byla předložena jako to nej co můžeme letos v kině vidět. Batman se léčí v jámě během několika dní s pochromanou páteří a nabírá síly na závěrečný boj, který je logický asi tak jako sázení mrkve v prosinci. Chápu ty kdo dali pět hvěz a napsali oslavnej komentář ale nechápu ty kdo dali 5* a napsali kolik to má chyb. Ti první jsou totiž fanoušci. Ti druzí se jen podřizují mase! ()

mujotec

Je to veskrze špatný film, nejhorší práce s postavami za celou novou trilogii, motivace jednotlivých strašidel nesmyslné. Bane podle mne nevyděsí ani malé dítě, a furt nevím, proč je Gotham to nejstrašnější, nejhříšnější město ze všech, proč je nutné ho zničit, jen protože to chtěl otec? Celá věc s Ligou stínů je šlápnutí do prázdna. Přiblblé byly i Batmanovi souboje, proč nepoužíval žáné své hračky, vystřelovací bodáky a co já vím, co všechno...měl bych tisíce a jednu výhradu, ale především se to celé bere strašně vážně a to je u komiksu téměř vždy na levačku. Jediní, kdo mi přišli živí a uvěřitelní byli Oldman s Gordon-Levittem. Nechce se mi věřit, že se tu někteří opájejí "hloubkou a komplexností díla", když je to právě v těchto kategoriích prvotřídní šmejd. Nechoďte na to. ()

B.e.r.n.y

Z kina jsem odcházel naprosto "odzbrojený". Nejsem velký příznivec Batmana a tak jsem nevěřil že si mne film má šanci nějak získat. Opak je pravdou. Super efekty, bravurní herecké výkony. Skvěle zmáknuté prostředí zločineckého podsvětí, coby městských stok ale především brilantně zvládnutá role hlavního "záporáka". Soundtrack od Hanse Zimmera netřeba nějak více komentovat. Tohle vše přispělo k tomu, že bez jakýchkoliv výčitek dávám pět hvězd. ()

Ret

Po dlouhé době jsem se vypravil do kina a rozhodně jsem nebyl zklamán. Rozdíl mezi Temný rytíř povstal a Temný rytíř je pouze záporák. Ne žeby Hardy nebyl dostačující, ale na fenomenálního Ledgera nestačí. Nolan mě každým svým dalším filmem utvrzuje, že se jedná o jednoho z nejlepších režisérů všech dob. 100%!! ()

dyjaska

Opravdu už se bojím, že to bude vypadat, že mám na Temného rytíře nějakou pifku... Když ale. Multikino v Ostravě, týden po premiéře, 6 platících diváků. Už to je zvláštní. Film má na rozdíl od jedničky alespoň jakousi, byť chatrnou dějovou linku, takže občas diváka i vtáhne do vyprávění. Anne Hathaway role femme fatale moc nesedí. Paní Cotillardová je už chronicky absolutně nevýrazná, ostatně samotný hlavní hrdina také charismatu moc nepobral. Záporák je takový nějaký podivně uměle vykonstruovaný a vůbec celá hlavní zápletka je dost těžkopádná. Plusem jsou snaha o občasný humor a vizuální efekty. ()

Kucin

Při některých scénách sem napětím skoro nedýchal...při některých scénách sem měl husí kůži po celém těle...při některých scénách se mi draly slzy do očí a to díky Nolanovi protože dokázal z něčeho udělat nepřekonatelné veledílo, skvostnou trilogii které nic nechybí...prostě dokonalost a maximální spokojenost ()

dvojana

Je to jeden z filmů, který vás v kině pohltí, že nevnímáte ani šustění popcornu. Docela překvapivé, neboť ač je tam spousta chlapů, co jsou dobro samo a jejich rozhovory navzájem jsou velmi dojemné, tak děj zas tak uchvacující není. Divák spíš drží palce svým oblíbeným hrdinům. Když se do toho nacpe love story, mužští diváci v kině začnou trousit opovržlivé poznámky. Zlomené kosti se hojí nereálně rychle a Batmanův obleček odolá jadernému ozáření. Hm... Rozhodně ne 5*, i když pěkná podívaná. ()

SankaKofik

Letos jsem byl zatím třikrát v kině a dvakrát jsem odcházel zklamanej. Poprvý z Promethea a ještě větší zklamání přišlo z posledního Batmana. Bezmála tři hodiny plný dialogů a minimum akce uspávalo a to doslova. Jestli tohle mělo být důstojné zakončení trilogie, tak to Temný rytíř ani povstávat nemusel. Ve filmu se něco zajímavýho děje až během posledních pár minut, kdy si dá Batman s hlavním záporákem dvakrát přes hubu a to je celý. Ale najde se tu i něco pozitivního - úvodní scéna s přepadením letadla nemá chybu a Hans Zimmer je génius. ()

Bob76

Nolan nezklamal. Skělé zakončení Batmanovské ságy.Jsem zvědav zda se Nolan pustí do dalších dílů. ()

Mort09

Nejspíš za to můžou přehnaná očekávání, ale tenhle Batman mě prostě zklamal. Slušný start podpořený prvotřídním záporákem, se v prostřední části topí v lehce postapokalyptické vizi a hromadě velkohubých keců a dramatických gest na obou stranách, aby ho na konci zcela dorazil Americký patriotismus v kombinaci s několika zbytečnými dějovými zvraty, hromadou patosu a otevřeným prostorem pro případné další pokračování. Celkově: Jako film dobré. Jako film od Nolana slabé. Jako vyvrcholení trilogie, komplexní nicméně daleko za předchozími díly. 60% ()

VilemRousi

Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Nolan s Batmanem do ní vstoupili hned třikrát. A i právě na třetí pokus úžasně. Ač jsem do kina šel s mírnými obavami, neboť názory na poslední díl nové batmanovské trilogie se různili, musel jsem je ihned po začátku filmu zatratit. Nolan na začátku natáhne strunu napětí, aby jí v průběhu filmu neustále natahoval a vybrnkával na ní příběh zmaru a rozkladu a to jak Gothamu, tak vlastně i Batmana. Na závěr se celé toto napětí uvolní do epického finále jak tohoto filmu, tak vlastně i celé trilogie. Bane, jako hlavní padouch se excelentně vyrovnává nepřekonatelnému Jokerovi z druhého dílu. Jen škoda, že je toto nejspíš opravdu poslední spojení Nolan + Bale + Batman ()

Plejhyl

Nolanova posledního Batmana nelze neporovnávat s jeho o čtyry roky starším bráškou. Co mi s tohohle srovnání vychází? Nový Dark Knight = více minut, více postav, více zvratů, více akce a počítačových efektů, na druhou stranu ale také méně emocí, méně hlášek a bohužel i zábavy. Samozřejmě že příslovce "méně" je v tomto případě nutno brát relativně, protože se pořád jedná o množství větší než velké. 9/10. ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

10.11.2019

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (více)