Reklama

Reklama

Bez hranic

(seriál)
  • Francie Crossing Lines (více)
Trailer 1
Francie / Německo / USA, (2013–2015), 25 h 23 min (Minutáž: 41–47 min)

Hrají:

Tom Wlaschiha, Donald Sutherland, William Fichtner, Lara Rossi, Marc Lavoine, Gabriella Pession, Richard Flood, Elsa Mollien, Goran Višnjič (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(34)

Obsahy(1)

Mezinárodní tým evropských detektivů projíždí Evropu ve snaze chytit sériové kriminálníky, kteří své řádění přetáhnou přes hranice jednoho státu. Louis Daniel (Marc Lavoine), vedoucí týmu, si na pomoc s případy pozve svého někdejšího dobrého přítele, bývalého newyorského policistu Carla Hickmana (Wiliam Fichtner). Hickman si při pronásledování zločince zchromil pravou ruku, na službu se zbraní může zapomenout, navíc trpí krutými bolestmi. Závistiví kolegové ho rychle a ochotně „odsunou do důchodu". Hickman se přestěhuje do Holandska, kde žije v karavanu v zábavním parku jako anonymní uklízeč. Právě tam ho najde Louis, který Hickmana přesvědčí, aby se připojil k jeho unikátnímu světovému týmu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (55)

nineweh 

všechny recenze uživatele

Zezačátku nedůvěra, ale druhou polovinu první série a celou sérii druhou nakonec dávám skoro na jeden zátah. Ale: chápu, že seriál je primárně určený do evropských televizí (v dabingu) a ne zrovna nejbystřejším Američanům, ale jakožto jazykového profesionála mě neustále dostává, že všichni (VŠICHNI!!!) po celé Evropě (tj. Němci mezi sebou, Francouzi mezi sebou, Češi mezi sebou...) se baví anglicky, maximálně s příslušným přízvukem. HAHAHAHA! ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Sakra, tak muž beze jména byl v Praze v době, kdy jsem tam bydlela, a já jsem nesledovala každý jeho krok, jak je to možné. Je nicméně dost tristní, jak naivně a papírově tahle proevropská agitka působí. Člověk si úplně dovede představit, jak tam tečou ty miliony z jednotlivých státních nadací a grantů na dílo o spolupráci policejních složek v EU, a taky jak tam velmi zoufale chybí showrunner, který by kontroloval, jestli to vůbec funguje na tom základním levelu jako uvěřitelný policejní procedurál a divácky zajímavá detektivka, než dojde na implementování vznešených myšlenek. Jako jediný případ za všechny, jak amatérsky a bohužel hloupě to celé působí, bych uvedla situaci z vyšetřování prvního případu, kdy náš tým hrdinů použije fancy ultrazvukový scanner k vytvoření holografického modelu místa činu. Básnivě sní o tom, co všechno za nenápadné detaily půjde z tohoto hologramu vysledovat, a během analýzy si všimnou, že vlastně měli "svědka" v podobě mladého policisty hlídajícího perimetr, a se kterým někteří členové štábu během toho skenování přímo na místě jednali (!) a nikdo z nich si ani nepoznamenal jeho jméno (!!) a musel jim ho říct jiný random policista, který se bez pozvání zatoulal do místnosti, a když si toho mlaďase konečně vypátrají a pozvou na výslech, tak z jeho podvědomí psychologickými technikami tahají popis místa a času, kde byli všichni fyzicky přítomni (!!!), a nakonec z jeho vyprávění použijí k dalšímu postupu informaci o mrtvém psovi, kterou už od začátku měli, protože tam do prkýnka dubovýho všichni byli, když se ta mrtvolka krucinálhimlhergot našla !!!! Bože. Například NCIS je taky jenom stupidní agitka, ale aspoň si tam vždycky detektivové zapíšou jména všech svědků a strážníků, ufff. Ale taky je pravda, že se to postupem času trochu zlepší, ale možná jsem si jenom vypěstovala Stockholmský syndrom díky rozhodnutí dokoukat to do konce. Dokonce i po výměně skoro všech hráčů ve třetí sérii jsem se na chvíli zděsila, ale potom to dokoukala skoro s radostí. P.S.: Carrie-Anne Moss je bohyně a také u postavy Evy Vittorio jsem si říkala, že to je podezřele dobře napsaná ženská postava, vzhledem k okolnostem. ()

Reklama

Yardak 

všechny recenze uživatele

Nová seriálová kriminálka sice hlavně staví na Fichtnerovi a Sutherlandovi, ale pokud Vás zaujme alespoň trochu složení evropského týmu a jejich mezinárodní případy, tak od druhé půlky první série to už budete hltat! České lokace jsou pak jen třešničkou na dortu;o). Finálový dvojdíl je opravdu povedený (hlavně díky přesvědčivému Kimu Coatesovi). Těším se na druhou sérii (druhá série je pro mě těžce hodnotitelná, poněvadž jsem se objevil i před kamerou:-)), i když přiznávám, že je to především guilty pleasure ve stylu seriálu Missing z roku 2012). Třetí série s úplně novým týmem je taky povedená a znovu ty krásné české lokace:-)). Slabších 5 hvězd. ()

hanagi 

všechny recenze uživatele

Nuda k uzoufání, průměrná epizoda střídá epizodu špatnou. Fofr, jakým se celá jednotka pohybuje po celé Evropě je fakt směšný, chvíli jsme v Paříži, pak v Haagu, posléze ve Florencii a hup a jsme v Amsterdamu (nemám na mysli ten jejich vrtulník - ale i to by asi nebylo tak jednoduché), zřejmě tam vlaková doprava funguje nějak jinak. Pro naše herce rozhodně příležitost! Ale proč tam šaškuje můj oblíbený, charismatický, bělovlasý, postarší pán - nevím! ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Ačkoli si příliš nelibuju v generických epizodických kriminálkách, které US chrlí po desítkách, Crossing Lines mě zaujalo jednak neokoukaným zasazením do Evropy a jednak naprosto nadupaným obsazením, které čítá mnoho dobrých nejen zahraničních, ale i českých herců. A mnoho Čechů se mihne nejen před kamerou, ale stojí i za samotnou produkcí, což je u seriálu, který přeci jen používá stejné postupy jako ta nejtypičtější US kriminálka, věc hodně neokoukaná a svěží. Seriál samotný je ale po stránce writingu spíše průměrný a kdo čeká americky pojatou Kobru 11 nebo např. temnou severskou krimi, musím ho spíš zklamat. Crossing Lines je akční jen minimálně a je to spíš detektivka, která ke své škodě příliš evropských exteriérů nevyužívá (holt asi budget). Kromě toho tam celá Evropa mluví plynule anglicky (byť s různými přízvuky), což působí spíše úsměvně. V určitých ohledech je seriál docela silný a zejména momenty týkající se osobního života týmu detektivů stojí za to. Zároveň ale seriál po celou dobu jede tak nějak na půl plynu a hodně věcí je často utnuto dřív, než se stihnou více rozvést a nebo z nich vyplynou skutečně dramatické momenty. Epizodické případy jsou klasicky nevyrovnané - něco mě moc nechytlo, něco mě bavilo víc. Po dvou prozatím zhlédnutých sériích převládá kladný pocit, postavy mě baví a neamerické prostředí to táhne, ale celkovým writingem je to taková ta klasická krimi šablona, která je určená pro spíše méně náročné diváky do odpoledního slotu nějakého krimi kanálu. Třetí série už je kapitola sama o sobě. Seriál převzal nový showrunner, který bohužel zahodil i ty zbytky evropského přístupu a udělal z toho generičtější epizodickou US-like kriminálku bez souvislého děje, s nehodící se ústřední znělkou (jakkoli mám songu Friction od Imagine Dragons rád) a příšerným klišé klipovitým střihem. Jako krimi to v jádru není špatná a jednotlivé případy jsou docela zajímavé, ale na Evropu jsou dost neuvěřitelně americky "over-the-top, hrrr hhrr, bum bác, záchrana světa na poslední chvíli". Noví tvůrci celý seriál jakoby zrestartovali a to tak necitlivě, že zahodili většinu hlavních postav a naprosto se vykvákli na nějakou návaznost na děj z konce 2. série. Jeden cliffhanger se odbyl jednou větou a o druhém se raději nikdo nezmínil a zůstal až do konce seriálu neobjasněn, což je dost necitlivé jednak vůči postavě, které se to týká, jednak vůči herečce, která tuto postavu hrála (a sama zřejmě neví, jestli je její postava ded nebo ne) a samozřejmě vůči divákovi, kterej tu postavu měl rád. Nedivím se, že tahle amatérská scenáristická fušeřina v úvodu řady u diváků neprošla a přišla stopka. Jinak ale v zásadě 3. série není špatná a novej tým mě baví skoro stejně, jako ten původní. Nicméně jsem si jist, že by ve správných rukou z tohohle námětu šlo vytřískat o mnoho víc... ()

Galerie (320)

Zajímavosti (5)

  • Film obdržel v roce 2012 dotace od Státního fondu kinematografie ČR ve výši 27 milionů Kč a v roce 2013 17,5 milionu Kč. (Zdroj: fondkinematografie.cz) (Zadrak)
  • Mezinárodní trestní soud, anglicky International Criminal Court, vznikl roku 2002 jako stálý soudní dvůr, který má stíhat osoby zodpovědné za zločin genocidy, zločiny proti lidskosti, válečné zločiny a potenciálně také zločiny proti míru, až budou uspokojivě definovány. Sídlo má v nizozemském Haagu, stejně jako Mezinárodní soudní dvůr. (artuš)
  • Crossing Lines je třetí světovou dramatickou řadou z dílny SPT Networks. První byl seriál The Firm, který odstartoval v roce 2012 a následovat bude Hannibal, který začne v polovině roku 2013. (Zdroj: AXN)

Související novinky

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (více)

Reklama

Reklama