Luke Cage (TV seriál)

Marvel's Luke Cage

Akční / Sci-Fi

USA, 2016 - 2018, 24 h 27 min (Minutáž: 46–69 min)

Manuel Billeter

Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard, Rosario Dawson, Mahershala Ali, Mustafa Shakir, Ron Cephas Jones, Frank Whaley, Rob Morgan, Gabrielle Dennis, Reg E. Cathey, Sean Ringgold, Parisa Fitz-Henley, Frankie Faison, Peter Jay Fernandez, Thomas Q. Jones, Elden Henson, Finn Jones, Jessica Henwick, John Scurti, Erik LaRay Harvey, Karen Pittman, Jaiden Kaine, Jacob Vargas, Michael Kostroff, Method Man, Corri English, Chance Kelly, Sônia Braga, David Chen, Jade Wu, Khalil Maasi, Marko Caka, P.J. Marshall, Sonja Sohn, Stephen Hill, Justin Swain, Deborah Ayorinde, Craig muMs Grant, Dawn-Lyen Gardner, Cassandra Freeman, Hugues Faustin, Brian Marc, Andrew Pang, Manny Perez, Stan Lee, Raphael Saadiq, Marquis Rodriguez, Stephen Rider, Roger Wayne, Ninja N. Devoe, Justin Clarke, Danny Johnson, Andy Schneeflock, Daniel Keith, Jermel Howard, Mj Rodriguez, Ian Lyons, Robert Neary, Annabella Sciorra, Dorian Missick, Otto Sanchez, Sahr Ngaujah, Carolyn Michelle Smith, Hakim Callender, Stefan Holdbrook, Harold Surratt, Derrick Simmons, Alyma Dorsey, Erika Rolfsrud, Antonique Smith, Freddie Kuguru, Ghostface Killah, Faith Evans, Jadakiss, LaTanya Richardson Jackson, Curtiss Cook, Henry Yuk, Krista Donargo, Marcus Choi, Parisa Fitz-Henley (a.z.), Reg E. Cathey (vyp.)
  • Ratemus

Bohužel, jak byla Jessica nudná tak toto je tak nějak ještě více. Jessica měla skvělé epizody ze kterých by se dal poskládat super seriál o např osmy dílech ale Luke Cage? je to sympaťák, ale tim to končí. Padouchů je tu, jak když naserete a ani jeden není zajímavej a oproti skvělému Fiskovi a Kilgravovi jsou fakt směšní. Je tu vysokej černoch s knírem, kterej se směje jak idiot, mluví tak, že by uspal i huskyho a ,,hraje,, na klávesy, potom je tu jeho načesaná sestřenka, která vám v každém díle řekne jenom stokrát, že se seriál odehrává v Harlemu, potom teda štěně Shades, který má ve scénáři se jen usmívat a nosit brýle i ve tmě, je tvrdej a nebojí se ničeho...no a nakonec to schytá od dvou holek. No a nakonec je tu největší borec Diamondback, který vlastně ve výsledku jde proti Lukovi, protože si ho rodiče málo všímali :-D nejlacinější zápletka.....závěrečný souboj? jako já byl zklamanej ze závěru Jessicy, ale s porovnáním s Lukem to bylo skvělé. Diamondback si na sebe vezme suchý potápěčský oblek a pak si dávají pěkně po hospodsku po čuni....jako náznaky na MCU pěkné akorát se zapomněli zmínit o zničení Harlemu Hulkem z filmu Incredible Hulk.....jedinej sympaťák je tam Luke a Claire, která neslouží jako nic jiného než oslý můstek pro spojení všech street heroes v Defenders.....jako lepší průměr, ale bohuel, Jessica byla lepší a s Daredevilem to srovnávat ani snad nejde, ten je o několik tříd jinde(5.11.2016)

S01: Rozporuplný. Začátek v holičství byl super s vrcholem ve vězeňský epizodě, pak jsem ale bojoval s nudou a chtěl to mít co nejdřív za sebou. Mělo to pak prostě na víc než plochou zdlouhavou honičku policie a idiotskýho Diamondbacka. Každopádně cením okénko do Harlemu a jeho kultury, samozřejmě hodně spojený se super muzikou, pár super herců a sympaťáka v hlavní roli. Jinak ultimátní reklama na Carhartt :D 75% (a na druhou sezónu už se nevidím)(2.11.2016)

Je to lepší, než jsem čekal. A docela o dost. Nejvíce jsem se bál, že postava Luka nebude mít to potřebné charisma, aby fungoval jako hlavní hrdina. Mé pochyby ale Luke setřásl rychle. Dávám však čtyři hvězdy a zároveň zvedám u Daredevila a Jessicy Jones na plný počet, protože přeci jen menší propast mezi těmito seriály vidím. Daredevil má hutnější atmosféru, lepší vedlejší postavy a hlavně skvělé záporáky. To samé se dá říct i o Jessice, která akorát oplývá jinou aurou. Tyhle tři komponenty Luke postrádal. Atmosféra Harlemu byla jasně daná už od začátku a její klima se nikterak neměnilo. Vedlejší postavy až na osvědčenou doktorku Claire fakt bída. A záporáci? To je největší slabina. Černých se vystřídalo habaděj, ale ani jeden mě nepřesvědčil, ať už podnícením strachu a respektu, chytrostí nebo něčím jiným. Celkově vzato však solidní práce, zvládl jsem to za čtyři dny, takže žádná nuda. Luke Cage však v mých očích bude asi nejlépe fungovat v Defenders, ačkoliv se z oné superhrdinské čtyřky jedná o nejsilnějšího člena týmu.(11.10.2016)

1. série - 80% - Nejproblematičtější netflixovský Marvel, který se až podezřele dlouho tvářil jako zbytečný příspěvek do perfektně sestavené mozaiky. Jenže právě to, že Luke je nám známý díky svojí zásadní účasti na příběhu Jessicy Jones, není zádrhel, ale ta největší devíza. Jeho zápal a neústupnost působí přirozeně a do nelítostného prostředí Harlemu dokonale zapadá. Právě zdejší atmosféra plná gangsterů, korupce, rapu a jazzu diváka velmi rychle topí v labyrintu, ze kterého není úniku a dává alespoň částečně zapomenout na až zbytečně pomalé tempo druhé poloviny. Obrovským plusem zůstávají také vedlejší postavy, nejvíc mi k srdci přirostla zavilá Misty v až sugestivním podání Simone Missick.(18.3.2017)

O chlup lepší než Jessica Jones. Colter je těžký sympaťák a ten Cageův život jsem mu fakt věřil. Záporáci do jednoho parádní (herecky jsou tyhle postavy v Netflix Marvelovkách pomalu na vyšším levlu než v těch filmových), a ikdyž stejně jako u Daredevila 2 i Jess Jones bych uvítal tak o 3 díly méně, byl jsem nakonec, i díky luxusnímu finále, dost spokojený. s1 4/5(21.11.2017)

• - V epizodě se objeví hláška ze seriálu Hra o trůny (od r. 2011): „Dracarys“. Což je nemožné, aby seriál existoval v MCU, jelikož herec Dannyho Renda (Finn Jones), hrál v seriálu jednu z významných postav. (Jozefuz)

• - Hlavními záporáky série jsou Cornell ''Cottonmouth'' Stokes (Mahershala Ali), který se poprvé objevil v roce 1974 v komiksovém sešitu "Power Man #19" a Willis ''Diamondback'' Stryker (Erik LaRay Harvey), kterého jsme mohli poprvé vidět v roce 1972 v komiksovém sešitu "Luke Cage, Hero for Hire #1". (Bube1)

• - Trailer se objevil na konci druhé série Daredevila (od r. 2015). (kellne)