Luke Cage (TV seriál)

Marvel's Luke Cage

Akční / Sci-Fi

USA, 2016 - 2018, 24 h 27 min (Minutáž: 46–69 min)

Manuel Billeter

Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard, Rosario Dawson, Mahershala Ali, Mustafa Shakir, Ron Cephas Jones, Frank Whaley, Rob Morgan, Gabrielle Dennis, Reg E. Cathey, Sean Ringgold, Parisa Fitz-Henley, Frankie Faison, Peter Jay Fernandez, Thomas Q. Jones, Elden Henson, Finn Jones, Jessica Henwick, John Scurti, Erik LaRay Harvey, Karen Pittman, Jaiden Kaine, Jacob Vargas, Michael Kostroff, Method Man, Corri English, Chance Kelly, Sônia Braga, David Chen, Jade Wu, Khalil Maasi, Marko Caka, P.J. Marshall, Sonja Sohn, Stephen Hill, Justin Swain, Deborah Ayorinde, Craig muMs Grant, Dawn-Lyen Gardner, Cassandra Freeman, Hugues Faustin, Brian Marc, Andrew Pang, Manny Perez, Stan Lee, Raphael Saadiq, Marquis Rodriguez, Stephen Rider, Roger Wayne, Ninja N. Devoe, Justin Clarke, Danny Johnson, Andy Schneeflock, Daniel Keith, Jermel Howard, Mj Rodriguez, Ian Lyons, Robert Neary, Annabella Sciorra, Dorian Missick, Otto Sanchez, Sahr Ngaujah, Carolyn Michelle Smith, Hakim Callender, Stefan Holdbrook, Harold Surratt, Derrick Simmons, Alyma Dorsey, Erika Rolfsrud, Antonique Smith, Freddie Kuguru, Ghostface Killah, Faith Evans, Jadakiss, LaTanya Richardson Jackson, Curtiss Cook, Henry Yuk, Krista Donargo, Marcus Choi, Parisa Fitz-Henley (a.z.), Reg E. Cathey (vyp.), Peyton 'Alex' Smith

Neflix ty seriály umí, ale musím říct, že tenhle byl kapánek nudnější než Daredevil a JJ. Akce tam byla to jo a taky jsem rád, že tam byl i odkaz na komiksovýho Luka Cage a to jak to z něj udělali, i když tady je to trochu jinak, ale prostě to bylo prvních 5 dílů a pak přišli 4 díly nudy a pak finále, což taky nebyl úplně super díl. Jako komplet, ale Luke Cage šlape a já se moc těším na The Defenders, tak uvidíme co nám přinesou. 65%(11.1.2017)

Přichází další člen netflixové party Defenders. Rozjezd je trochu pomalejší a tak se to táhne skoro celou dobu. Postavu Lukea známe už z Jessicy Jones. Vylepšený vězeň, který stále váha, jestli své schopnosti využít nebo ne. Ze začátku se drží v ústraní, ale to se později. Záporáky tu má hned dva. První je Cottonmouth, který není nic moc. Po něm přichází Diamondback, který je jiný kalibr. Trochu mi vadí rasová nevyváženost seriálu, protože je tam 90% černých. Asi to tak newyorském Harlemu fakt vypadá. Taky mi vadily časté odkazy na černé celebrity, které bohužel neznám. Objevuje se tu i zdravotní sestra Claire Temple, kterou jsme mohli vidět v Daredevilovi i Jessice. Na oba zmíněné seriály to ale bohužel nemá. Ani ke konci se to moc nerozjede. Finále je docela slabé. Snad ostatní seriály ze stáje Defenders budou lepší... Příští rok bychom se měli dočkat kompletních Defenders. Názvy epizod jsou pojmenované po slavných rapových sonzích. Je tu 2. série a s ní i nový záporák. Dost postav děj opustí a některé nové se do něj přidají. Finále mě docela naštvalo, zvláštní poměna postavy... "Nebaví mě si pořád kupovat nové oblečení." :D(1.10.2016)

Sklamanie na plnej čiare. Nevadí mi pomalé rozprávanie, chabí herci (česť výnimkám) s nevyrovnanou réžiou sa tiež dajú prekusnúť. To čo však film podkopáva je neskutočne tupý a sterilný scenár. Toľko WTF momentov by som asi zažil maximálne pri maratóne majsterštikov Eda Wooda.. Seriál každým dielom výrazne klesá a stáva sa hlúpejším. Škoda. Luke je výborná postava, čo dokázal i v Jessice Jones. Vlastný seriál utiahne v pohode a Colter je ideálny herec. Škoda, preškoda.(17.11.2016)

// Bitva o srdce Harlemu, zhruba tak se dá shrnout první série Luka Cage. Bohužel došlo k tomu, čeho jsem se obával. Tvůrci si dali mnohem víc záležet na celkovém významu seriálu a zprávě, kterou tím vším chtěli vyslat a příběh, postavy a konečně taky komiksová estetika už jim byla volnější. Seriál doplácí na přílišnou roztahanost, slabé záporáky, slabé hrdiny, slabou story a celkově nezáživný vizuál. Nicméně jo, to poselství se tvůrcům povedlo. Komunita může jásat, komiksový fanoušci ale budou odcházet zklamaní... a já si nejsem jistý, jestli se s takovou cenou budu ochotný někdy smířit. 5/10(1.10.2016)

Season 1: 75%. Zatím nejslabší příspěvek do Netflixovského Marveláckého universa. Body k dobru, že to má jistou atmosféru černošského Harlemu ze 70. let, kdy se točily blaxpoitation filmy. Na druhou stranu je to velmi natahované, že těch 13 dílů je až moc a akční scény nejsou moc efektní. Ono je to dané i postavou, Luke je prostě neprůstřelný hromotluk, který nemusí uhýbat a krýt se, takže jen stoji a pomalu jde k nepříteli, aby ho pak uzemnil ranou pěstí, žádnou dynamiku tedy moc čekat nelze a tedy i efektivnost jakou má Daredevil. Uvidíme jak na tom bude Iron Fist, který už ovládá martial arts.(12.11.2016)

• - Film Luke Cage chcel natočiť ešte v 90. rokoch Quentin Tarantino. Rolu Lukea mal hrať Samuel L. Jackson. Projekt nikdy nebol zrealizovaný. (toi-toi)

• - Rosario Dawson (Claire Temple) sa objavila aj v iných seriáloch (Jessica Jones aj Daredevil) Marvelu na Netflixe. (toi-toi)

• - V seriáli sa objavuje viacero odkazov na pôvodný komiks. Pop (Frankie Faison) nazýva Lukea "Power Man", čo bola i jeho prezývka v komikse.  V scéne, keď Luke Cage ukradne oblečenie má žltú disko košeľu, zvonové nohavice a na hlave kovovú tiaru. Ide o typický kostým Lukea v pôvodných komiksoch. (toi-toi)