Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

Reesam

Po Thorovi, který bylo celkem zklamání, tohle byla skvělá jízda. Možná jsem ovlivněná 3D projekcí, ale totálně to stálo za to. Přijde mi komický, že se mi libi komiksovky, které se u ostatních potýkají s negativy a nedistává se jim velkých ohlasů. Budu znit jak vlhká patnáctka, ale Aquaman je můj DC Thor. Prostě někdo, pro koho bije mé srdce (lol, to berte s rezervou). Nelze vyvrátit nějakou podobnost s Avengers, ale nejde právě o to? Jakkoliv by se snažili to udělat jinak, tak podle mě by to vždy šlo tím směrem, a je fakt ptákovina tomu vyčítat podobu s marvel. Bylo tl vtipný, bylo to i vážný (oceňuju!), bylo to akční a bylo to zkrátka super. Těším se na Aquamana. ()

sofiapetra

Srdcovka - nemůžu jinak než tomu nasypat plný počet. Ani chvíli jsem se nenudila. Nechápu ta nízká hodnocení, vypadá to, že skalní fanoušci superhrdinů na tom ještě nebyli. Je to daleko lepší a svižnější než poslední Thor (což se mi neříká snadno!). DC se prostě vyprsilo! A už se těším na samostatný film o Aquamanovi - snad mu maličko přidají na charakteru... :) ()

Jigy

Jsme nadšený. Skvěle obsazené a zahrané postavy, Flash a Aquaman se extra povedli. Velmi dobře se povedlo podchytit chemii týmu. Ukázat jejich slabiny a v boji byla jejich spolupráce dobře zpracovaná a reálná. Děj nebyl tak plytký jako u jiných komiksovek a hodně se zaměřoval na vývoj postav, což oceňuji. A všude proklamovaný digibordel jsem taky neviděl. Bylo to střídmější a uhlazenější než Batman vs. Superman a co se mi líbí nejvíce, nevypadá to jako omalovánky ze školky tak typické pro Marvelovky. Takže za mně samé plus a doporučuji každému na Ligu zajít a udělat si obrázek sám. ()

applause

Tento film mě dost překvapil, bála jsem se totiž, že se budu nudit a naštěstí tomu tak nebylo. I jsem si zvykla na Bena Afflecka jako Batmana. Jako zajímavý mi přišel, pro mě nový hrdina, Aquaman, který bude mít příští rok také svůj film. Ale nejradši jsem měla Flashe, i když jsem neviděla žádný film, ale představitel této role, Ezra Miller, ho ztvárnil vyborně. Tento film má bohužel docela dost silnou konkurenci také ve Sci-Fi, ktere se mi líbilo o něco víc, Thor. Po dějové stránce nečekejte žádné zázraky, ale spíše po vizuální. Doporučuji. ()

Havaj8

Tak tohle mi vyloženě nesedlo. Avengers mají svoje charisma, Suicide Squad jsou taky výjimeční, ale tahle partička byla opravdu zlá. Batman jakožto Affleck mi nemá co nabídnout. Flash je v seriálu sympaťák, tenhle extrémně nesympatickej, Aquaman nudnej, Cyborg, nevyužitý schopnosti, který věřim, že má. Supermana měli nechat mrtvýho, protože ten je až moc nabušenej. A jediná pozitivní postava je snad jenom moje milovaná Gal Gadot. Kvůli ní mi to za to stálo. Ta zápletka byla tak nechutně uplácaná, jenom aby se něco dělo, aby se něco natočilo. Nemělo to žádný emoce, napětí a i ta akce byla předigitalizovaná. No prostě jeden velkej bordel. Humor se snažil dělat jenom Flash, ale jak řikám, byl to takovej ten trapnej teenagerskej. Zack Snyder si myslim, to projel na plný čáře. Kdoví, třeba se jednotlivý sólovky povedou, ale tohle bylo marný. ()

M.i.k.e

jsem jeden z těch,kterým se líbil nejen Men Of Steel,ale i BvS nebo Suicide Squad (o něco méně pak Wonder woman),ale je třeba uznat,že všem filmům oproti konkurenci Marvelu něco chybělo.Justice league chce od začátku evidentně jít jinou cestou a vyvarovat se všemu co bylo předchůdcům vytýkáno.Daří se to tak nějak napůl.NA jednu stranu je tu stále spousta typických a společných prvků které provází i starší bratříčky,ale je hodně fajn,že tentorkát se film nebere moc vážně,celkem často padají povedené hlášky a gagy které předchůdcům chyběly prakticky úplně jsou funkční.JAko hlavní komická fugurka tu funguje Flash,který nejednou připomene Spider-mana z Homecoming (a má divný kostým pro ty co znají VHS,nebo seriálového Flashe).Dokonce i ten digitální bordel,se kterým měli problém všechny předchozí filmy tu působí tak nějak přirozeněji a nevypadá jako kdyby sem utekl z jiného filmu (viz.WOnder Woman,ale i BvS).Za mě tedy Justice league vyloženě zklamání není a dokonce je pro mě o fous lepší než sólová Wonder Woman a to i přesto,že se tu postavy chovají místy zvláštně a některé dialogy psal nejspíš někdo na tripu...80% ()

Martin741

Najtkrovler, Uander Wumen, Akvamen, Betmen a Supermen v jednom filme .... z toho som Uander Wumen este nevidel, Akvamena mam na haku. Najtkrovler ani neviem kto je - a myslim, ze to nechcem vediet. Filmy otych dvoch - Supermen a Betmen som uz videl. Jaxom spomenul, vsetky tieto postavy su teraz v jednom filme, a teda poriadne nudnom. Plny CGI a digitalneho bordelu, scenky spolu nevelmi suvisia, herecke vykony su plane, u ludi ako je Affleck herecke vykony nehrozia, humor tam zevraj bol, ale som ho jaxi nenasiel a ked som aj ten "humor" nasiel, tak bol nasilu vlozeny. Dialogy pateticky idiotske, nedalo sa to pocuvat. Akcne sceny biedne - hrdinovia si uzivaju destrukciu, ale ani jedna akcna scena ma nezaujala, rozmyslal som, ze si normalne zaobstaram pri pozerani nuditko. Navyse to v kinach zhorelo a uzivatel Verbal opat vystizny : fakt liga vypatlancov. 25 % ()

Figu

No konečně náznak zlepšení DCčka. Po slabých Wonder Woman a Sebevražedným oddílu, přichází trošičku zlepšení! Možná, že jako týmovka DC funguje daleko líp, možná byl i výběr hrdinů dobrej, nevím. Každopádně jsem se bavil a to se u těhle filmů "konkurence" Marvelu říct vždycky nedá! Mínusy? Určitě Cyborg. Fisher pro mě není herec ani hovno. Lehce mě zklamal i výběr borečka do kombinézy Flashe, kdy jsme jedno děcko viděli už loni v obleku pavoučího muže... Vím, že ti kluci potřebujou dostat šanci, ale stoupni si vedle Afflecka či Momoi... A když už jsem nakousl jméno Momoa - Aquaman za mě nejlepší postava! Mystická a zajímavá! 70% ()

kombajn

Pořád druhá liga oproti Marvelu. Zack Snyder by měl dostat doživotní zákaz zpomalovaček, ale jinak mi přišlo, že se to začíná posouvat do koukatelnosti. Ale nesrovnávat s Avangers je těžké. Flash je takovej dětinskej Spiderman, místo kamenů nekonečna tu máme 3 krychle, spousta CGI (včetně bizarního CGI odstranění kníru Cavella, který zrovna točil i Mission Impossible 6), ale alespoň se povedlo pár vtípků (Aquaman a bič). ()

Wiikii

Ne nE NE! Proč proboha má Batman břicho jako výherce Mr.Olympia ? Ale to je nejmenší problém, větší je ta laciná lineárnost celého filmu, která nutí srovnávat s pružnějším Marvelovským vesmírným útokem od Lokiho v prvním Avengers. A jak dopadli superhrdinové? Iron Man, tedy vlastně Victor Stone(Cyborg) je relativně nevýrazný s psychickým traumatem spojeným s jeho otcem, nic zvláštního. Cpt. America tedy Batman je opravdu jak Cpt. u Marvelu, tedy šlo by to i bez něj, ale teď už by tam chyběl kdyby jej odendali. Black Widow či po DCovsku Wonder Woman, to by šlo + tím že je Amazonka tak by se (doufám) mohla tato postava později více přiklnout k Antické mytologii. Poté Spider-man > Flash, ten se mně líbil, sice poděs, ale dával tomu režisérskému chaosu příjemný nádech. Aquaman je pro mě hrdinou tohoto filmu, ale možná kvůli tomu, že jsem se těšil na Momou. A samozřejmě nesmí chybět Thor a jeho Jane Fostrová > Superman a Lois Lanová, což tady DC totálně pohořelo. .... Podle postav je vidět, že to jde, ale i v Avangers to skřípalo, protože každý chce od daného superhrdiny něco jiného. A zde vám tvůrci nedají ani emoční skicu natož pořádný obraz jmnénem příběh. .. DC si vzalo moc velké sousto, když chtělo udělat nového Batmana a dotoho ultra silného Supermana, který svou silou překonával všechny. ... Leč závěr, který ukazujemyšlenku, že bude Luterova liga, ta se mi líbí. .... HODNOCENÍ: 45% (2*) ()

rakovnik

Zábavná blbůstka, která mě pořádně potěšila až s Henry Cavillem. Jinak obyčejný film o superhdinech, další z řady. Producenti tentokrát sehnali o dost méně atraktivní tým, než v řadě Avengers. Klasické schéma od verbování po závěrečný souboj. Ale líbila se mi nadsázka a humor, a koneckonců i akce ušla. Budu-li parafrázovat Batmana, mohu o filmu prohlásit, že jej "nemám nerad." ()

Nach

Tak jsem to viděl, měl co nejnižší očekávání a kupodivu nebyl zklamán. Celá liga spravedlnosti kupodivu funguje podobbně jako letošní Wonder Woman a řadím jí na podobnou kvalitativní úroveň. To ale neznamená, že budu jen plácat chválu. Předně je na celém snímku vidět, že se snaží hrát o něco optimističtější notu, být světlejší (doslova), nadějnější a délkou kratší. Zároveň je na tomto všem znát, že se stříhalo a to zřejmě hodně. Některé scény evidentně navazovaly na něco, co nebylo ve výsledku použito a jiné naopak byly ukončeny dříve, než byla původní délka ve scénáři. Není to tak markantní, ale poznat to jde. Postavy nemáme čas moc chápat, protože se pořád někam spěchá. Záporák je nudný a patří k tomu nejslabšímu na celém snímku. Naopak týmovka JL je skvělá a postavám jsem myslím alespoň v základech rozuměl a dokázal si představit o čem by jejich sólovky mohly být (škoda, že tu nebyly předtím). Občasný humor též potěšil a ač tu a tam bylo znát, že se na výsledku podíleli dva režiséři, nebylo to tak do očí bijící. Ano, jsme zde blíže omalovánkovým Avengers, ale díky Bohu si i tak JL zachovává svůj styl. Snad to ale ocení i ostatní diváci. Uvidíme do budoucna. 70% ()

Vojťas

Asi budu ovlivněn tím, že jsem si těsně před kinem pustil (stravitelnější) rozšířenou 3h verzi BvS, ale ve výsledku spokojenost. Byl jsem tedy správně naladěn, protože JL navazuje na události z BvS a snaží se poučit z jeho chyb. Za mínusy se dá sice označit klišoidní LOTRovská zápletka, mdlá hudba a že Flash je takový sterilnější Spidey, ale dohromady to funguje, což je nejdůležitější. Efekty jsou zvládnuté, nějaká ta chemie mezi postavami je a zejména děj a motivy jsou pochopitelné, což je vzhledem ke "slepenině" od 2 režisérů chvályhodné. :-D 75 % P.S.: DC kopíruje už i vkládání potitulkových scén, ale potěšily, tak si na ně počkejte - zejména na tu poslední. ;-) ()

Rocky88

Na JL se bohužel podepsalo pár hodně špatných rozhodnutí z minulosti. Zatímco Marvel byl rozvážný a před týmovkou investoval čas do originů, DC potřebovalo týmovku honem rychle, a tak v JL pořádně ani nevíme, s kým máme tu čest. Ano, BvS byl ještě parádní a hodně toho načrtnul, ale pak se DC rozhodlo JL kokotsky sestříhat do dvou hodin a ovtipnit a obarvit ve stylu marvelovských pohádek, takže hlavně úvod JL je dosti potrhaný a působí tak, že si divák řekne "tak už se aspoň konečně dejte dohromady a natrhněte tomu beranovi prdel". Steppenwolfova motivace je tudíž taky velice mlhavá. Nenechte se mýlit, film jinak slušně odsýpá, akce je poměrně dost a nenápaditostí netrpí a ze SPOILER Supa je na konci hodně cítit jeho klíčovost a osudovost pro celou Zem KONEC SPOILERU. Představitelé jednotlivých rolí si se svými hrdiny rozumí, zamrzí jen málo prostoru pro Jima Gordona a Batmana v bojích. Je to opravdu komixu nejvěrnější Batman, každý jeho pohyb i myšlení je třešničkou na dortu, jeho absence proto mrzí dvojnásob. Kopnout si bohužel musím do hudby. Zimmer s Junkie XL dali minulým dílům v sérii náboj a originalitu, Elfman ustupuje do pozadí a recykluje (proč tam proboha musel narvat i Main Theme z Batmana ´89 a Supermana ´78???). Teď to chce kvalitní sólovky a pak šup na Darkseida. Pokud se tedy vzhledem k podprůměrným box office dříve tenhle vesmír nerozpadne. Jak je vidět, ani dvě nejlepší komixové postavy (B + S) vám nepomůžou, pokud práci uspěcháte a odfláknete. Tato výtka nesměřuje k Snyderovi (kolik parádních scény bylo vystříháno napoví trailery), ale k Whedonovi a těm nad ním. ()

Streeper

Avangers ani X-meni mě nijak zvlášť neberou, celkově se mi vůbec nelíbí ten nápad spojit několik super hrdinů do jednoho filmu, pro mě je to slátanina na druhou, ale Liga spravedlnosti se mi líbila moc a fungovalo to. Možná je to tím, že je tam většina mých nejoblíbenějších postav jako třeba Batman, Superman a Wonder Woman a nyní se k nim přidali i Aquaman a Flash, takže vlastně je tam skoro celá Liga. Když to vezmu kolem a kolem, tak je to hodně povedený film plný akce, skvělých postav, chvílemi i emotivní a ty dvě hodinky mi krásně utekly ani nevím jak. Pro mě zatím nejlepší DC film, který byl natočený, ale uvidíme, kam to povede dál. ()

ProNotor

Trošku zklamání, měl jsem větší očekávání, bohužel děj nebyl úplně dle představ, efekty super, trošku zpackaný flash, ale jinak to docela ušlo, klasika happyend. Slabší 4*. ()

Elyssea

Naprosto ubíjející sled scén bez větší návaznosti, logiky či nedejbože emocí. Dohromady se totiž dává tým, který vás dost dobře ani nemůže zajímat. Flash trpí hyperaktivním nerdovstvím, Cyborg závanem deux machina, Batman je na pokraji syndromu vyhoření a Diana to celé odtáhnout nemůže (ačkoli ne pro nedostatek snahy). U Aquamana se už teď bojím, jak bude vypadat podmořská akce, protože ta malá ukázka mě stoprocentně odradila. Paradoxně vrchol filmu nepředstavuje jedna z x-tých bitek s digimonstrem (zív), ale oživení Supermana. Tam vznikla výborná scéna, kterou vzápětí utopili v kukuřici. Znovu se dokazuje, že z DC universa zatím opravdu fungují jen dvě části - Superman a Wonder Woman. Jinak by akce na Themysciře mnohonásobně nepředčila celé závěrečné zúčtování, které Kal-Elovi očividně stačilo jako malé zahřátí svalů. ()

joker.george

Trvalo snad půl hodiny, než se film po všech úvodech rozjel. Jenže se moc nezměnilo ani potom, protože na nic a na nikoho nebyl čas, skákalo se bezhlavě z místa na místo a jen pár scén bylo skutečně výborných, přičemž jedna z nich je až po titulcích. Naopak jsem se nejvíc bavil při klidnějších momentech, nebo když si postavy povídaly. Mrzí mě, kam se DCEU po nadějném Muži z oceli dostalo, snad se ještě dokáže vzedmout. A nejvíc mě zaujal prostřih z cedule ,,I tried" na jméno režiséra Zacka Snydera. (Brno, Velký Špalíček) ()

bourec

Jejda,to je ale digitální slátanina.Na tomhle je vidět,jak se ty dvě debilní továrny na komiksy předháněj,a kopčej vod sebe,co to jde.Ta digi postava,ten ničitel světů,byla zmenšená verze tý digi postavy z thora,taky nějakej ničitel.Jo,dokud děti a idioti,co timhle žijou,budou platit za podobně zmršený bijáky,tak studia budou celkem dost srát na jiný žánry,na filmy o hrdinech z masa a kostí,a budou flusat podobný břečky,mezi kterejma se občas objeví i kvalitní komiks.Jenom když spočtete,co hrdinů se pohybuje v dc světě,a kolik jich je v marvelovskym světě,tak ten výčet podobnejch sraček bude na několik desítek filmů.jedno vim jistě,už mi docela dochází chuť to nějak sledovat.Tohle je vážně slabý.30%. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera