Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

Lenka.Vilka

Přiznám to. Vždy jdu do kina se strachem, že to nevyjde (na Dc i Marvel) a potom odcházím s úsměvem jako debílek. V tomhle případě jsem všechno dala stranou a byla nadšená. Jenže tahle týmovka má jeden obrovský problém. Stopáž. Film byl jednoduše krátký a než se stačilo jít do hloubky, další záběr. Osobně si užívám příběhy jednotlivých postav, ale grupy hrdinů beru jako bum sem, bum tam, natož když se vlastně ani ještě neznají. Takhle je to prostě pokaždé. Ani v komiksech nečekám hluboké rozjímání, když jde o týmovky. (Trochu mi vadilo to, že všechny postavy neměli nejdřív svůj film a teprve potom týmovka. Možná by potom nevadilo, že má film jenom dvě hodiny, protože by odpadl začátek. V tom vidím plus do dalšího dílu.) Score se taky nepochlapilo, v tomhle ohledu jsem nebyla vztažená. A hlavního záporáka ani nebudu zmiňovat. Celý to jeho ničení bylo super, ale finálový zničení vyznělo měkce (hned jsem si vzpomněla na posledního Thora). Bohužel z časových důvodů jsem musela na 3D. Nechoďte na 3D, není to lepší. V poslední třetině je pár efektů, ale ta investice peněz za to nestojí, jděte na 2D. Dabing byl překvapivě dobrý. A přestože jsem věděla, že se moje platonická láska vrátí, byla jsem na začátku na měkko. Tajně doufam, že vyjde dvd s minimálně dalšíma dvěma hodina... :D I přes veškeré nedostatky své hodnocení nedávám hlavou, ale srdcem. ()

Kwaichi

V deji, kladných aj zápornom hrdinovi tkvie nevyužitý potenciál. Cyborg, Aquaman či Steppenwolf vo filme prakticky nič nepredviedli, celý čas mi pri pripadali zbytočný a skôr mi na plátne prekážali. To je už čo povedať, keď si takúto mienku v publiku vybuduje hlavný záporák. Jediný, kto situáciu zachraňoval bol Flash svojim humorom. Na mladú krv je ešte spoľah. Zvládla aj situácie, v ktorých starnúci Batman už nevládal z dychom. Aj napriek tomu, návšteva kina prekonala moje očakávania. ()

Crawler-D

Bezradnost stylová i námětová a rituální poprava potenciálně výdělečné značky. S týmovkami je vždy problém, že upozaďují konflikt problémů jednotlivce, který se může vykrystalizovat v sólovém filmu, a úporně se hledá cestu, jak by mohly spolupracovat nekompatibilní persóny, což vede k tomu, že jde jenom o to, aby se hrdinové sešli a pomlátili. Ovšem i akci chybí nápad, zábavné momenty a dramatické zvraty. Tady se zkrátka mlátí do panáka, dokud není dost pomlácený. Scenáristická genialita zjevně nezná mezí. Potíž je i s nastavení situace - svět bez Supermana propadlý strachu a chaosu znázorňuje rozmlácený stánek s ovocem a jeden bezdomovec, ale také je problém s nastavení motivace padoucha - kdo je, k čemu mu je pokoření Země a co jsou jeho silné a slabé stránky? Hloupostí, které slouží jen k vyplnění chatrného nápadu je víc - jako Amazonky, které se snaží ujet záporákovi s magickou krychlí, ale přitom nemůžou jet dál, než kam sahá jejich pidiostrov. Nebo snaha o podtržení "optimističtějšího" tón s více "nadějí", který má znázorňovat kýčovitá motanice, kterou v závěru píše" Lois Laneová, ta údajné aspirantka na Pulitzera. Výsměch. A také tu máme dost možná nejhorší práci Dannyho Elfmana vůbec, která odráží celkovou bezradnost. Použití hudebního motivu Wonder Woman OK, ale opakování motivů pro původního Batmana a Supermana, kteří nemají s aktuálním ztvárněním žádnou vazbu, je smutný tvůrčí úpadek. ()

Cheeter

Ačkoliv mě film bavil, tak konec byl nějaký moc jednoduchý. Zack Snyder má se svým umem určitě na víc, je škoda, že to nedokázal přetavit i v tomto filmu. Úplný závěr byl na mě až moc patetický. Jinak se moc těším na jednotlivé filmy, nejvíc asi na Flashe, byť na něj si asi chvíli počkám. ()

C0r0ner

Ještě v BvsS byla vidět osobnost Zacka Snydera, ale tenhle provařený mišmaš věcí, které už člověk viděl stokrát někde jinde, mohl natočit naprosto kdokoli. Scenáristických failů tam bylo víc než trapných emzáků, celá zápletka stála za hovno, nelogičnosti (Superman rychlejší než Flash, haha!), trapný záporák, nudní hrdinové... DC jde slušně do prdele a Marvel tohle zápolení vyhrává na celé čáře a pokud se něco nezmění, stane se z Batmana, Supermana a spol. jenom banda kašparů k smíchu. Třetí hvězdička za to, že se na to dobře koukalo a pěkně to uteklo, ale jinak to byla pořádná sračka. 50% Update po zhlédnutí Snyderovy verze - jelikož si film z roku 2021 nezaslouží víc než tři hvězdičky, musím tady jít na špatné dvě, přičemž vše výše uvedené samozřejmě dál platí. 35% ()

ad

V pohodě oddychovka s řadou opravdu nesmyslných logických lapsů, matným záporákem a nesympatickým Supermanem, která ale v zásadě ctí předlohu a je v podstatě totéž co kterákoliv Marvelovka... ()

cubajz

Boží úvodní scénka s Wonder Woman, říkal jsem si "ty vole, tak to nebude až taková sračka, jak jsem se bál"... A ve výsledku opravdu není, i když jsem doufal v trošku temnější a míň barevné pojetí (přesně to, proč mám radši komixy od DC než od Marvelu). Pár nářezových scének, dost nepovedený záporák i triky a vrcholí tomu dojem slepenosti.. ()

carly

Nebol to zlý film. A vizuálne to bolo naozaj pekné. Aj vtipné to bolo. A casting na Barryho a Aquamana sa im fakt podaril. Na rozdiel od Batmana. Ale ako celok to bolo také neučesané a chýbala tomu nejaká pointa alebo následnosť. Taktiež ten záverečný boj. Prvý krát potrebovali celý pozemský panteón, aby ho porazili. A teraz im stačil Superman, odhodlanie a strach? Do budúcnosti by jednoznačne mali vymeniť ako režiséra, taj aj scenáristu. Konkrétne mám na mysli Snydera a Whedona. ()

epicek

Byl jsem k tomu mírně skeptický, ale jelikož spadám do jinýho hrníčku (respektivě takového, který DC filmy nehejtuje za každou cenu a je velký fanoušek), tak musím říct, že jsem nadšený víc než jsem čekal. Ano, jde vidět že se musela zkracovat stopáž a ano, jde taky vidět, že Whedon tam po sobě zanechal dost stop, ale i přesto to skvěle utíká, nepůsobí to úplně chaoticky a má to super atmosféru. Ezra Miller mě jako Flash absolutně dostal a jelikož toho seriálového sleduju už od úplných začátků, můžu s klidem říct, že ten filmový je podstatně lepší! Gal Gadot absolutně okouzlující a role ji prostě podle mě sedne dobře. Ben Affleck je pro mě pořádnej Batman a byl bych moc zklamán, kdyby od toho chtěl vážně utéct. Cyborg i Aquaman překvapili a já se prostě těším a tajně doufám, že tohle nebude konec DCEU v tomto podání. Potenciál to prostě má velkej, jen ho musí někdo pořádně uplatnit. Rozhodně se nenechat odradit žádnou kritikou a udělat si obrázek sám. ()

necisty

Od tohoto filmu jsem na straně DC comics. Marvel je vždy zbytečně komediální, až moc hrdinů, kteří se rádoby doplňují v hláškách a nakonec to působí příliš uměle. Tady má každý své místo. Líbí se mi temný nádech, Marvel z toho dělá spíš pohádky. Ten mladý kokůtek je ke všemu mnohem charismatičtější než ten druhý mladý kokůtek, co se teď na druhé straně vydává za spajdrvepře - ten je fakt katastrofální. A tady je Gal Gadot - koho má Marvel? Ne vážně, temná atmosféra, napínavý děj a nepatrné náznaky, co se bude dít dál, tohle posouvá za hranice. ... GA Cinema ()

Sammya

Poslední film se Supermanem, co jsem viděla, byl Superman se vrací ještě s tváří Brandona Routhe, poslední Batman byl Christian Bale v Batman začíná. Z současného osazenstva jsem ve svém filmu viděla pouze Gal Gadot ve Wonder Woman. Mám ráda DC seriály, proto Ezra Miller to měl u mě jako Flash už předem prohrané, plus ho nemám ráda už z Fantastický zvířat. Toť tak můj background. No. Řekla bych takový průměr. Nic, co bychom nikdy předtím neviděli. Film výrazně táhli Wonder Woman a Aquaman. Batman byl příšerně nezajímavý. Superman tam půl filmu nebyl a druhou všem nakopal zadek, takže tam vůbec ostatní nemuseli být. Plus je podobně nezajímavý jako Batman. Barry Allen v této verzi je pitomeček, co zakopává o vlastní nohy. Měl sloužit jako comic relief, ale vyšel z toho jako naprosto neschopnej puberťák. Ačkoliv když byl Flashem, tak to bylo celkem cool. Poslední člen týmu zapomínám, že tam vůbec byl. Cyborg? Nevím. Film nebyl nijak výrazně akční ani vtipný. Flirtování Bruce Wayna s Dianou bylo divný. Docela se ale těším na sólovku Aquamana. ()

Gaaron

No, hůř už to snad opravdu nejde. Nechtěli by Warneři ty licence prodat a nechat někoho, aby ty dobité chudáky znovu zrestartoval? ()

Pajky3

Justice League vlastně ve finále nedopadla tak špatně, jak jsem po vlně kritiky čekal. Ano, záporák nebyl dobrej, ale jinak to docela šlo. Představení nových postav (Aquaman a Cyborg) sice nepůsobilo nejpřehledněji, ale přišlo mi lepší než plýtvání celého filmu na jejich origin (obzvlášť, když se DC ty filmy zatím tolik nedaří). Pro mě je nepochopitelné, že nechtějí zapojit seriálový DC svět, který jim docela šlape. Nic proti Flashovi a jeho obsazení tady, jen mi to přijde docela zbytečné. Osobně mi chyběl vtip a drive, který měl první Avengers (když už je řeč o týmovkách), ale v rámci možností se to docela dalo sledovat. ()

Martrix

Tak tomu říkám sebevražda v přímém komixu! Pominu nevyváženou kvalitu triků, kterých je tady požehnaně, takže se bavíme o 90% stopáže. Supermanův knírek, krajina se stromy, které vypadají, jako namalovaný polystyren, digibordel v hromadných scénách, nevěrohodný a nepřirozený pohyb v akčních scénách, podivné pozadí....prostě po technické stránce odfláknutý film. Dokonce překousnu, že jsou schopnosti všech členů ligy používány naprosto neefektivně, takže to, co by mělo být vyřízené jednou ranou, je bitka na půl minuty, nebo se "někdo" dostaví až ke konci boje... . Prostě ten film je až na pár krátkých momentů špatný. Přestože je postava stárnoucího Batmana v papírovém komixu velmi zajímavá tím, jak balancuje na hraně dobra a temna a vztahem k ostatním členům ligy (speciálně k Supermanovi), tvůrci se víc zaměřili na občasné vtipkování Flashe, ze kterého udělali přitroublého srábka a klišoidní vztahy Supermana vs Lois a Netopejra vs WW. Aquaman nevyužitý, Cyborg nevýrazný... . Takto bych tady na tento zmetek mohl plivat než bych padl dehydratovaný k zemi, ale proč bych to dělal? Mých 300 mil USD to nebylo, do kina jsem na to nešel a za stažení jsem nic moc nedal. . ()

PavelVanekArt

Lepší průměr. Pomohlo mi to, že jsem to viděl s odstupem třech roků a viděl jsem dřív Aquamana a WW. Zbytecný film? Určitě. Alespoň postavy to nějak potahaly (Momoa a Miller top) a vtipnější scény. Jinak se to nedá brát vážně, když se to už nikam nepohne. 3* a.k.a 65% ()

pakobylka

Megalomanský digitální mišmaš ... v příběhu, který opět povolává do služby své superhrdiny, aby znovu (pokolikáté už ?) zachraňovali svět. Začíná to být trochu únavné až otravné, skoro by se mi chtělo svatokrádežně zvolat, aby filmaři jim i světu dali už proboha svatý pokoj ... aby mohl nastat kýžený klid a mír - osvobozený od superpadouchů i superhrdinů - ze známého i neznámého vesmíru. Jenomže to nejde, na stole leží argumenty, přes které nejede vlak ... kupříkladu taková vidina zaručeného výdělku představuje velice těžký kalibr, který nelze jen tak ignorovat. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Krom toho: Superman přece nebyl zrozen proto, aby umíral ... to musím nakonec uznat i já. Ale nic moc pozitivního ode mě nečekejte ... 2,5* ()

Juto

Tento digibordel, ktorý prišiel z Hollywoodu som nepochopil. Herci sú znudený a otrávený a skôr chceli, aby ich z filmu niekto dostal preč. Tak dráhy film a nemá dobre vizuálne efekty. Doslova paródia. 5/10 ()

Maty85

V dalším dílu by raději měli ubrat na digitalizaci, kterou DC rozhodně nezvládají tak dobře jako Marvel. Minimálně by nemusel být digitálně hlavní záporak. Na vtipných scénách by měli taky zapracovat. Chce to prostě změnu stylu. Animovaný comicsy DC rozhodně překonávají ty hraný. ()

Šimpy

V první řadě musím říct, že se mi film celkem líbil a z kina jsem odcházel spokojen. Přesto jako komiksák a filmový nadšenec mám pár ať už subjektivních či objektivních výhrad. A proto se nevyhnu spoilerům. V první řadě mi nesedí Affleck. Když dělá akrobacii v kostýmu Batmana, tak mu v civilu nevěřím, že by to dokázal, nemluvě o síle (spíš mi vadí, že jeho výcvik není ani tady ani v BvS ukázán). Nejhorší jsou však nedořešené scény...když Batman poprvé chytne a zlikviduje hmyzáka, tak ho láká na strach nějakého zlodějíčka...pak prohlásí, že se s takovýmhle tvorem setkal poprvé...jak tedy věděl, že ho naláká strach? Opět něco, co si má divák domyslet a není mu to řečeno? Víc mi vadí v závěru nedořešení krychlí...oddělili je od sebe...fajn..a dál? Co se s nimi stalo? Jedna vysvětlující minuta by byla už moc? A pak, samozřejmě inspirace Marvelem! Sedlo mi, že se vrátili do minulosti a čerpají z historie či mýtů (podobně jako Wonder woman), aniž by použili něco tak blbého jako Doomsdaye vytvořeného Luthorem. Ale padouch, co chce zničit Zemi, navíc s korunou s rohama? Obzvlášť, co už jsem v kině dvakrát byl na Thor: Ragnarok? Místo meče sekera, aha to je vlastně originální. ;-) A co mi nejvíc vadí, je jistá nabubřelost DC. Spousta scén se snaží působit epicky a kamera dělá co může...záběr na člověka přes celé plátno...nebo klasický "zlatý řez"...Superman stojící v poli kukuřice. Ale jak nálada scény (jako z tv filmu), tak především celá scéna je bez emocí a bez myšlenky a tak sice působí okázale, ale rozhodně ne epicky. Takže příběh jakž takž nosný, mohlo to být lepší, ale co určitě stojí za to je Flash! Skutečně je vtipný a ne trapný, jak jsem se obával. A samozřejmě ostřílená legenda akčních filmů...Joe Morton! ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera