Liga spravedlnosti

• USA Justice League (více)
USA, 2017, 120 min

Kamera:

Fabian Wagner

Hudba:

Danny Elfman

Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Amy Adams, Jeremy Irons, J.K. Simmons, Diane Lane, Connie Nielsen, Ciarán Hinds (více)

Po Supermanově smrti hledají Batman a Wonder Woman do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, aby zachránili lidstvo před hrozbou přicházející z jiného světa - Steppenwolfem. Dají dohromady tým superhrdinů známý jako Liga spravedlivých... Znovu nabytá víra v lidstvo a Supermanův nezištný čin přiměje Bruce Waynea obrátit se o pomoc na nového spojence v podobě Diany Prince, aby se společně postavili ještě většímu nepříteli. Batman a Wonder Woman chvatně hledají do týmu rekruty s nadlidskými schopnostmi, se kterými by dokázali čelit této čerstvě probuzené hrozbě. Jenže i když dají dohromady dosud nevídanou ligu hrdinů ve složení Batman, Wonder Woman, Aquaman, Cyborg a Flash, je nejspíš na záchranu planety před útokem katastrofálních rozměrů už příliš pozdě. (HBO Europe)

BoPo

Naozaj sa nechce veriť, že 2017 je rok výroby. Kvalita trikov pripomína skôr prvé X-Men filmy, kedy komiksovému žánru začal udávať štýl a tempo Singer (X-Menovské filmy ma z komiksového sveta bavia rozhodne najviac). Snyder sa iné S snažil a stále snaží zosadiť. Ďalšou jeho konkurenciou je samozrejme Marvel svet. A tu sa ponúkajú najviac nelichotivé porovnania. Avengers majú o svetelné roky lepší vizuál. Avengers majú oveľa lepšie zvládnutý casting. Dosť tu napríklad vynikli len fyzické predpoklady tiel s názvom Gal Gadot a Jason Momoa. Najväčší úlet, samozrejme nohy dosť podrážajú postavy ako také, sú Ezra Miller (Flash), Ray Fisher (Cyborg) a predovšetkým Steppenwolf (má potenciál byť maximálne tak šéfom ochranky letného sídla Thanosa). Hold, keď dvaja robia to isté, tak... ()

MoiJe

Jak moze mat blockbuster v 2017 take strasne efekty a zloducha ako zo starych Power Rangers!? A preco je polka filmu o Supermanovi? ()

kepiash

Pamatujete, jak si pejsek a kočička dělali dort? Smíchali všechno možné, co jim nejvíce chutnalo, ale nakonec z něj bylo akorát všem špatně... Že by mi bylo vyloženě špatně říci nemohu, ale film je tak nějak podivně splácán dohromady, podobně jako dort z pohádky Josefa Čapka. Několik scén se mi hodně líbilo, problémem je, že příběh absolutně nefunguje jako celek. Vývoj postav není dostatečně vysvětlen a jejich motivaci často není rozumět. Někde film působí zbytečně vážně, jindy zase situaci zlehčuje laciným humorem a nějak mi to k sobě zkrátka nesedí. Zatímco dříve pro nás v D.C. připravovali po všech stránkách geniálně propracované lahůdky jako Nolanova trilogie či Watchmani, teď jakoby si všimli u sousedního Marvelu, co vydělává nejvíc peněz a rozhodli se jejich recept na úspěch "obšlehnout". Marvelovské rysy v Justice league jasně vidíme - Flash jako by z oka vypadl mladému Peteru Parkrovi z nových Avengers, Aquaman připomíná něco mezi Thorem a Wolverinem, Diana je Gamora, Superman nám supluje Kapitána Ameriku a podobně. Kromě oné, již zmíněné vnitřní nesoudržnosti, je největším problémem tohoto díla, že po shlédnutí máte pocit, jako by jste jednotilivé fragmenty už někde viděli. A ať se na mě nikdo nezlobí, proti Quicksilverovi je Barry Allen hodně slabý čajíček. Od D.C., které mi často přišlo před Marvelem v mnohém napřed, mi podobné kopírování přijde až nedůstojné. ()

Dale

Toto má byť konkurencia pre Avengerov? Síce ani z nich nie som namäkko, no táto skupinka ma ani trochu nebavila a to mám Batmana celkom rád (nie Afflecka). Príbeh je zúfalý, takmer žiadny, efekty oničom, pri záverečnom súboji som zaspával. ()

JohnCZ

V dílčích momentech to není vůbec špatné. Civilní momenty jsou vlastně super. Návrat Clarka emočně funguje, situační humor taktéž, ale co sakra mělo znamenat to příšerné CGI. Takhle špatný béčkově vypadající vizuál moderní komiksovka snad ještě neměla. A co hůř, je to celé divně sestříhané a absolutně to nedrží pohromadě a to nejen kvůli střídání digitálních a nedigitálních sekvencí, ale i díky primitivnímu a přesto docela překombinovanému scénáři. Justice League je hodně na sílu zfilmovaná týmovka, která po stránce týmu samotného nefunguje. Nováčky v týmu nemá divák šanci nějak hlouběji poznat, chybí jim origin, takže jsou divákovi v první řadě naprosto ukradení (snad s výjimkou Aquamana, který dostal oproti ostatním více prostoru). Ani mizerný záporák tu bídu a vyprázdněnost moc nezachraňuje. Kolem a kolem jsem se určitě nenudil a úplně špatný film to není, ale je to po všem směrech odfláknuté, nedotažené, nekonzistentní a díky tomu v rámci žánru i velmi podprůměrné. ()

corpsy

Okrem Čiernych dier a nedávno objaveného Chladného Bodu, existuje vo vesmíre ešte jedna, zatiaľ nevyriešená záhada. Prečo sa DCčkárom nedarí na filmovom plátne tak, ako Marvelákom? A keďže je to anomália ( v komiksovom svete sú konkurenčný hrdinovia rovnako populárny, dá sa povedať, že niektorí úspešnejší, ako tí druhí ), zrejme to musia vyriešiť len ´´veľké hlavy´´ vedecké. Vzorec je u oboch značiek rovnaký - maximálne populárna predloha, obrovské rozpočty, superhviezdne herecké obsadenie ( pričom takmer žiadny z nich sa nejde pretrhnúť od ,,umeleckej,, námahy ), viac ako talentovaní tvorcovia a dobré načasovanie premiér, teda aspoň v Amerike. Takže? Lúštenie rébusu sa môže začať! ()

vurhor

Šance na to, že novodobý DC se vyrovná Marvelu, je asi tak stejně velká jako šance, že bych já někdy sbalil holku ze sporťáku - prakticky nulová. Liga spravedlnosti se nemůže chlubit ani zábavnou akcí, ani zajímavým záporákem a už vůbec ne originálním příběhem. Naštěstí největším kladem filmu jsou členové ligy jako takoví. Affleck jako Batman je furt docela fajn, Flash se povedl moc (vtípkuje dobře), plus Gal Gadot jako Wonder Woman je furt to nejkrásnější stvoření v celém vesmíru a furt ji chci za ženu. Chápu, že film sloužil asi jako taková velká expozice, která má vyšlapat cestu pro bitvy patrně mnohem tužší, ale neomlouvá to fakt, že se furt jedná o průměrný a snadno zapomenutelný snímek, který je ale aspoň lepší než nudný a úmorný Batman vs. Superman. WW zůstává zatím nejlepším novodobým DC filmem, přičemž mi něco říká, že to tak asi i zůstane. Průměrné 3* ()

liquido26

V podstatě to asi mohlo dopadnout líp, ale nestěžuju si. Zábavný akčňák nabitý akcí. Nemohl jsem se zbavit pocitu, že sleduju moderní verzi Pána prstenů :-) ()

DEXTER099

Tak jsem zase po čase zavítal na projekci ČSFD a musím říct,že jsem od tohoto filmu nic nečekal (jakož nefanda komiksu ,vlastně od každého podobného filmu :-) ) no a nakonec to bylo lepší než jsem myslel.Za prvé ( i když chápu ,že Batman Nolana byl pojat jinak) na Batmana od Nolana asi už nikdo nebude mít,alespoň pro mě ne.Za druhé,osvěžení bylo na rozdíl od filmu z vesmíru marvel,to ,že zde to nebylo takové barvičkové jako omalovánky a rádoby vtipné..to mě potěšilo,protože to moc nemusím a když si mam vybrat tak DC je pro mě svou vážností favorit.Za třetí ,skoro všechny postavy mi byly sympatické nebo dá se říct,že všechny :-).No a co se týče postav detailněji: Batman-v podání Bena Afflecka je to takové prostě jiné,ale začínám mu přicházet na chuť..Příběhu měl co dát a byl uvěřitelný Flash-sympatická postava i herec.Navíc měla opodstatnění v příběhu a nikterak mi nevadily jeho fórky ,naopak docela to sedlo,bylo to tak akorát. Wonder Woman-no ,Gal Gadot je opravdu hezká žena,i když na mě moc vyhublá,ale má svoje kouzlo.Právě toto přebilo mou averzi vůči dnešním filmovým ženským hrdinkám,co seřežou každého soupeře hlava nehlava. Cyborg-další postava co měla svoje opodstatnění,ale ničím zvlášť pro mě nevyčnívala a to ani herecky. Aquaman-Jason Momoa má jak se dnes moderně říká velké charizma a dokáže utáhnout sám film,ale jeho postava mi zde přišla docela zbytečná ,ale co by to bylo za Justice League bez Aquamana :-). Superman-tady mi byl superman po delší době hodně sympatický a jeho postava si to i přes menší časový úsek docela dává. Co se týče příběhu,tak ten je jako by klišoidní a vedlejší,ale to u filmu kde se hlavně mají představit všechny ty postavy dá celkem čekat,i když tím neříkám,že by i příběh příště stál za to udělat zajímavější.Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdy,ale za mě tedy celkově 70% a čtyři hvězdy.P.S. Další film u kterého musím upravit své hodnocení .Po dalším zhlédnutí a hejtům na tento film ho chci alespoň svým téměř bezvýznamný :-) mili procentem pomoct a zlepšit hodnocení,protože ten film se mi opravdu líbil a po všech těch Marvel filmech mi DC sedí víc.Za mě tedy celkově 85% a pět hvězd. ()

salisbury

Liga spravedlnosti alias Justice League je další skvadrou komiksových hrdinů, kteří ve stmelené partě jak Rychlé šípy bojují za spásu světa. Akční sekvence jsou velmi dobře koukatelné, nablýskané tak akurátně hrdinskými skutky. Z hudby bych rád vyzdvihl dva upravené songy Everybody Knows Leonarda Cohena a Beatlesácké Come Together, jejichž nová maska se mi nadmíru zamlouvala. Flash navodil v jednotce rychlé péče humornou nadsázku, Batman je robustní a těžkotonážní netopýr, Aquaman dostane asi více prostoru až ve své sólovce, Wonder Woman je fajn i má co ukázat, muž z oceli macho a Cyborg mě v této sestavě skoro vůbec nebavil. Film má sice několik trhlin, ale pokud si člověk chce odpočinout a nechat před svými zraky plout barevné obrázky oblažujíc ho relaxačním odpočinkem, tak bude spokojen. Pokud by došlo někdy v čase budoucím na pokračování, tak se rád podívám a snad mi to dopřeje stejný pocit oddechu jako tato jednička. ()

ConanVJ

No nemůžu si pomoct. Je mi celkem záhadou, proč je okolo tohoto komiksáku tolik hejtu a špatná návštěvnost v kinech. To jsou lidi tak zmlsaní podětinštělýma, místy až parodujícíma sebe sama MARVELlákama? To jim tolik vadí, že DC jede trochu temnější konec provazu? Obě značky mám rád a rád se podívám na jejich filmy. Jasný, filmy od DC na to jdou opačně a dopřávají nám nejdříve týmovky a potom jednotlivé postavy, ale to snad není takový problém. Mě osobně se líbí jak Muž z oceli, tak i SvB. Vychutnal jsem si Wonder Women a těším se na Aquamana. Liga spravedlnosti, se mi líbí hodně (doufám, že bude zas parádní prodloužená verze). Bál jsem se, že mě bude štvát Flash, ale ten byl na rozdíl od trapného Luthora naprosto v pořádku a jeho vtipné hlášky decentně zlehčovali temnější příběh. Seznámení s nováčky je pěkně udělané a sedlo mi. Příběh pěkný, i když si z komiksových příběhů bere od každého něco. Stejně jako u nového Thora mi to nevadí. Akce je zde hodně a efekty jsou parádní. Já si film užil a dávám mu 90% :) ()

Tryskomyš

,,Ty jsi mě neoživil, protože mě máš rád. Nemám tě nerad.´´ Ač jsem šla na tento film částečně z donucení... Absolutně mě dostal. Ani chvilku jsem se nenudila. Perfektní efekty, dobrý děj, skvělí herci. Je to nejlepší film, co jsem dosud s tímto tématem viděla. ()

FFilipCZ

Marvel: 1, DC: 0. Bitvu komiksových novinek, které jsem měl díky čsfd promítání možnost vidět, vyhrál na plné čáře Thor. Bohužel Justice League pro mě byla až moc natažená a místy jsem se fakt nudil (na rozdíl od Thora, který byl jedna velká jízda od začátku do konce). K tomu navíc neskutečně odfláknutý konec. Pokud bych měl hledat nějaká pozitiva, tak by to bylo asi celkem dost akce a hlavně Barry (Flash), který mě bavil jaxviňa! ()

spaceboyCZ

2*..za Flashe a úžasného Ezru. Nic víc, nic míň. Nedokážu si představit, že na plnohodnotný film věnovaný Flashovi musím čekat do roku 2020 :'( ()

Džany

Zadek Gal Gadot a Mercedes reklama. DC reagovalo na Marvel, ale do jednoho filmu se nedá vecpat 15+ filmů a několik let budování charakteru postav. Vizuální peklo s nesmyslným záporákem, cool momenty střídají zbytečně leštivé CGI. Mít každá postava aspoň 2 filmy, díky kterým s nima v týhle týmovce budu empatizovat a ne jen hltat jak se bezbolestně mlátí, stálo by to na něčem jiném, ale takhle je to o ničem. ()

schizmo

Přestože mě Batman vs. Superman vůbec neurazilo, na kompilaci superlidí alá Avengers jsem do kina nešel snad i záměrně. Trailer byl celkem neutrální, ani ryba, ani rak, tak jsem to necham vyšumět a pustil si to až s prvním bluray ripem. Co vás jako první praští přes oči, i když máte problémy se zrakem, je cgi animace. Je všude, je jí moc a není dobrá. Taková hodně levná hrůza. Navíc spousta pohybů je zbrkle nepřirozených, takže to na umělotině jen přidává. Charaktery postav mají málo prostoru pro vykreslení, takže Wonder Woman, která je v samostatném filmu milá a laskavá, tady působí jako nutný dámský doplněk. Nerdovský Flash je spíš k smíchu a totálně oničem, u robokluka jsem ani neudržel jméno, jen vím, že jeho biomechanika nápadně vykrádá suit Iron Mana. Batman byl sympatickej chvíli na začátku, než se oholil a jedinej jakože zábavnej týpek je Aquaman, který těží macho charismatu Jasona Momoa. Štěpánwolf nápadně připomíná Ultrona, jen bez charakteru a zombie Superman je zádumčivý, super kousky ho neuživí. ()

Adasin

Proč sakra? Proč mi to děláte? Tohle není Liga spravedlnosti ale Liga trapnosti - obavy se naplnily v plné míře. Dost možná je to ještě horší. Většinu času jsem měla pocit, že sleduju nějakou hodně špatnou verzi Avengers. Chemie v týmu je nulová, sami hrdinové jsou zoufale nezajímaví a herci zase vypadají znuděně (opět vede Affleck), a když ne, tak jsou supertrapní, hlavně pak Flash, jehož neschopnost hláškovat je až neuvěřitelná - nejradši bych ho profackovala (jeho sólovky se začínám fakt bát). Humor je ještě horší, u filmu jsem se sice občas zasmála, ale ne tam, kde bych měla. Akce by byla dobrá (určitě lepší než v Batman vs Superman), kdyby tu nebylo tolik zbytečně a nevhodně použitých zpomalovaček (tím, že záběr zpomalíte, neznamená vždycky, že ho tím vylepšíte). Sice očekávané, přesto stále velmi bolestivé zklamání. 4/10 ()

SaNcHeZ_cz

První filmová Justice League je průšvih na celé čáře. Nudný, nezajímavý a blbě natočený film, který mění zajímavé komiksové postavy v otravné hlupáky, kteří vám začnou hodně rychle lézt krkem. Pokud tohle má být to nejlepší, co má současný filmový DC svět na skladě, pak je nejlepší čas na to poslat tuhle značku k ledu a začít od znovu. Tohle už je totiž posmrtná křeč na které se těžko hledají pozitiva. Snad jen to, že to má "jen" dvě hodiny a uteče to celkem rychle, takže se v kině nebudete trápit dlouho. [40%] ()

MartinezZ

CGI fest, kde se postavy najednou objevují a vypadá to, že je všichni bez potíží mohou nalézt a znají. Do toho ještě Atlanťané, nějaký další CGI hajzlík, u DC klasické lacině-prázdně-nudné prostředí, všechno tmavé a bezbarvé, šedé a nezajímavé. Ty dvě hvězdy jsou za sem tam překvapivě se objevující se humor, povětšinou spojený s Flashem, kterému tam nikdo tam neříká. Celkově je z filmu doslova čpí přetáčky a násilné stříhání tak, aby to nějak dávalo smysl, ale jde o na sebe navršené scénky a film končí jako něco ála "Máme na to licence, tak něco natočte, hned. Cokoliv! Třeba týmovky jsou teď v kurzu...". Ale, zase klasicky u DC, někdo nepochopil, že objevuje znovu kolo a že postav na týmovku je málo. Tak se rychle něco odněkud vyškráblo. U DC to prostě neumí. Marvellovky taky sice nejsou kdo ví jaký diamant, ale přesto jsou o několik tříd celkově výše. ()

MICHAEL73

Pravděpodobně nejhorší film pod značkou DC, který jsem kdy viděl. Zkrátka divákovi jako já nemá, co nabídnout: žádné sdělení, zajímavé téma, ztotožnitelné postavy, zajímavý děj, příjemná hudba, zajímavá adaptace komiksu. Až mne dovede fascinovat, jak neskutečně je tento film prázdný a odbytý. DC se snažím dávat větší přednost, než-li Marvelu, ačkoli takto by to nešlo. Snaha vytvořit unikátní seskupení superhrdinů se dočista nepovedla a nerad bych se dočkal pokračování. Dávám však 1 hvězdu za snahu a trochu motivace ke zlepšení obsahu. Nechť se v budoucnu z Ligy spravedlnosti stane, alespoň koukatelný film, nikoliv ždímačka na peníze. ()

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

Nové detaily z Affleckova sólového Batmana

06.08.2023

Novinky ze světa filmové branže jsou poslední dobou trochu pomalejší, což je zapříčiněno především stávkou hned dvou odborů. Nastalá situace ale dává prostor jiným příběhům, a ten následující se točí… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera