Mesto tieňov

Slovensko, (2008–2012)

Pavol Višňovský, Soňa Norisová, Róbert Jakab, Ivan Romančík st., Anton Vaculík, Jana Majeská, Táňa Radeva, Alfréd Swan, Eduard Bindas, Ladislav Hrušovský (více)

Série(2) / Epizody(20)

Napätie, úzkosť, strach. Streľba, smrť, plač – aj o tom je kriminálny seriál Mesto tieňov, v ktorom sa na pozadí fiktívnych vzťahov kriminalistov odohrajú zločiny, ktoré sa reálne stali. (oficiální text distributora)

Slavomír

Spokojne zakričím s úsmevom na tvári: "The heat is on! Oujééé!!!":-))) Z mnohých stránok vynikajúco odvedená práca. Vizuál mi šepká, že celý svet je z betónu. Prevládajú odtiene modrej a modré filtre pokrývajúce dominantné mdlé a sivé farby mesta. Je to len naša maličká 400tisícová bétónová(panelová) džunglička, ale budiš. Kedže príbehy sú ISU, tak sa mohlo scenáristická partia dobre vyšantiť. Skúšal som "predvídateľnosť", pár krát mi môj tip na pokračovanie cesty deja vyšiel, no toľkokrát som sa sekol, takže pred tvorcami dávam klobúk dole. Skladám ho ešte nižšie ak si pripomeniem úžasné tóny záverečnej zvučky, ktorá navodí skutočné emócie. Dosť motania sa okolo kaše a môžem rovno povedať: Konečne máme kvalitný seriál, navyše kvalitný KRIMINÁLNY seriál. Máme byť na čo hrdí." Týmto sa slovenským tvorcom otvorila brána do novej neprebádanej oblasti. Verím, že dozrie čas a raz svetlo sveta uzrie slovenský akčný seriál. ()

Gardenboy

Neodvážim sa hodnotiť po prvom dieli, ale ten na mňa neskutočne zapôsobil ... hlavne úvodná scéna bola ako z nejakého japonského hororu. Potom trochu kvalita poklesla, začalo sa trošku naťahovanie, ale inak nemám výhrady ... na SK produkciu za 5*, inak za 4* a scelkovým hodnotím počkám, možno sa to rozbehne a desiaty dieľ bude mať možno až dexterovské finále :). PS mandes : akú výpovednú hodnotu má potom tvoje hodnotenie (a hodnotenie aj ďalších) keď nemáte jeden meter na to čo pozeráte ... mne je jedno či SK seriál alebo nemecký, keď sa páči dám 4 alebo 5 ked sa nepáči dám menej. či sa ti niečo páči alebo nie (a teda aj hodnotenie) predsa nemôže byť ovplyvnené krajinou pôvodu, 27.4.2008 ::: Prvý diel zatial ostáva úrovňou neprekonaný, druhý bol menšie sklamanie za to finále tretieho všetko vynahradilo ... ale viac ako 4* nedám. Predsalen má ten námet trochu na viac. 24.máj 2008: Po poslednej časti Lúpež mám nutkanie dvihnúť hodnotenie. Ten seriál má čím ďalej tým väčšiu kvalitu a hĺbku. Sedí mi aj to, že cca 3/4 je venované aktuálnemu prípadu a 1/4 rodinným vzťahom dvoch policajtov. Je to nakrútené naozaj citlivo. Ostanem na 4* a počkám čo ponúknu posledné tri diely. ()

alienemo

Neveril som že Slováci dokážu natočiť pozerateľný seriál, Mýlil som sa. Síce len raz ale aj to sa počíta. Videl som obe série a aj keď to je v svetovom porovnávaní priemer, na slovenskú seriálovú tvorbu silný nadprieme a preto je tam ta 4ta hviezdička. ()

Koonix

Tak toto už hej! Po stupídnych slovenských seriáloch produkovaných v poslednej dobe, je tu konečne niečo, čo stojí za pozornosť. Točené podľa skutočných príbehov, s dobrou réžiou a scenárom... Škoda že slovenský herci opäť hrajú tak kŕčovito. Potom by tomu už nič nechýbalo. ()

marlon

V kategórii krimiseriálov zrejme to najlepšie, čo sa v českej i slovenskej produkcii natočilo. Vizuálne podmanivé, suprový zvukový doprovod, scenár i výkony hercov v pohode, no a námety jednotlivých prípadov veľmi zaujímavé (k tomu zábery na BA, ktoré potešia hlavne petržalčanov). Uvidíme, či to v ďalších sériách tvorcovia nesprznia. ()

petisek

Na slovenské pomery nečakane kvalitný krimiseriál! Je očividné, že páni z D.N.A sa inšpirovali u zahraničných kolegov, ale naštastie sa im príbeh podarilo vierohodne vtesnať do slovenských reálií, takže výsledok hodnotím veľmi kladne. Teším sa na ďalšie diely. ()

JK77

Slovensky kriminalny serial - pre mna prekvapenie (aj ked ocakavane z dovodu DNA productions) - po dvojdiely s bezdomovcami som sa rozhodol udelit *. Myslim ze serial je na nase pomery nadpriemerny. A dufam ze tych epizod bude viac ako len zatial natocenych 10! A strasne sa mi pacia uvodne titulky! Druha seria pokracuje v nacatom trende, jedina vec co ma stve ze to vysielana SK TV Markiza, ktora a mi od ignoracie sutaze OTO zhnusila, ze ju sledujem minimalne. Ale to zo serialom nijak nesuvisi. ()

atlee

4*, aj keď jedna je patriotistická. Ale ťažko hodnotiť po prvej časti, ak sa vylepšia dialógy, tak bude hádam úplne zaslúžená. Dokumenty z dielne D.N.A. mali síce zaujímavú formu, no tá len čakala na seriálové spracovanie. Je to síce "zlátanina" CSI, NCIS, Komisára Rexa a čert vie čoho ešte, ale v novej seriálovej ére je to po Ružových záhradách, Panelákoch či Susedkovcoch príjemné prekvapenie. ()

MaJes

Na to aká je momentálne u nás kinematografia, tak toto je nadživotný výkon! Na slovenské pomery veľmi, veľmi dobré... ()

George3110

Tento seriál je veľmi dobrý. Na to že sa natáčal na Slovensku je kvalitne zvládnutý a aj príbehy jednotlivých dielov sú celkom dobre vymyslené. ()

haffen

To bol, ak ma pamäť neklame, prvý Slovenský krimi serial. Možno, nie, ale každopádne môj prvý čo som videl z naších končín. Zo zvedavosti som si pozrel prvý diel a prekvapil ma. Nechýbalo mu nič čo by správny krimi mal mať. S čistým svedomím dávam 80%. Škoda, že sa nenatočilo viacej dielov. Tých pár stálo za to... ()

Wooke

Slovensko ukázalo, že dokáže urobiť niečo dobré...a preto boli natočené len dve séria a radšej sa dali na iné, horšie projekty. ()

Mamlas

Takový obyčejný slovenský krimiseriál, který používá stejný hudební motiv jako Kriminálka Anděl. Je těžké uvěřit, že se to točilo kolem roku 2010, protože je tam víc vozidel Favorit než moderních aut. Celé to působí dojmem, jako by se to točilo spíše někde v Rumunsku. Jednotlivé příběhy ujdou, osazenstvo celkem OK. Zkraje se to tam sice hemží otravnými rodinnými linkami, ale časem je naštěstí dost omezí. Kamera nic moc. Taky je tam velmi špatné ozvučení, kdy není moc rozumět slovům nebo zvuky a hudba přehlušují mluvené slovo. Uspokojí, nenadchne. (25%) ()

PlysovyMacko

Kvalitná slovenská kriminálka s presvedčivými hereckými výkonmi a netuctovými prípadmi založenými na skutočných udalostiach. Klavírny motív, ktorý, zaznieva ku koncu každej epizódy je krásny. Vizuál je špinavý a upršaný.  Ako bratislavčana ma potešia zábery na mesto. ()

JasonV

Konečne slovenský seriál, ktorý sa dá pozerať, prepracovaná vizuálna stránka, slušný dej a navyše odkazy na filmy ako Hard Boiled! To sa u nás len tak nevidí, žeby sa na Slovensku konečne niekto zobudil? V záchvate patriotizmu dávam maximálne hodnotenie!!! ;) ()

Gryphon

Po prvích desiatich scenách som ohodnotil vizuálnú stránku na perfektnú. Po prvích desiatich slovách som ohodnotil dialógy za neodpustiteľne zlé. Podľa mňa pokazili celý seriál. ()

matoon97

Je to najlepší slovenský krimi seriál, aký kedy vznikol. Druhá séria má byť vraj ešte temnejšie, ako tá prvá. ()