Mesto tieňov

Slovensko, (2008–2012)

Pavol Višňovský, Soňa Norisová, Róbert Jakab, Ivan Romančík st., Anton Vaculík, Jana Majeská, Táňa Radeva, Alfréd Swan, Eduard Bindas, Ladislav Hrušovský (více)

Série(2) / Epizody(20)

Napätie, úzkosť, strach. Streľba, smrť, plač – aj o tom je kriminálny seriál Mesto tieňov, v ktorom sa na pozadí fiktívnych vzťahov kriminalistov odohrajú zločiny, ktoré sa reálne stali. (oficiální text distributora)

-ETIENNE-

KONEČNE. Prvý novodobý slovenský kriminálno-dramatický seriál. A stojí rozhodne za to! Najmä preto, že námety pre vznik jednotlivých častí seriálu sú odvodené od REÁLNYCH kriminálnych prípadov, ktoré riešilo oddelenie násilnej kriminalistiky Policajného zboru SR. Herci podávajú štandardné výkony a pôsobia mimoriadne vierohodne. Scenár a tok príbehu možno tak trochu pokrivkávajú (respektíve "letia"), ale to podľa mňa vyplýva z túžby tvorcov priblížiť príbeh v jeho úplnosti - ponúkajú množstvo informácií a rýchly dejový spád je len vyústením tejto snahy, keďže tvorcovia majú na jeden diel seriálu k dispozícii zhruba len 55 minút vysielacieho času... PS: páči sa mi použitá hudba aj vizuálny štýl a kamera. DRŽÍM PALCE, LEN TAK ĎALEJ! ()

maken

Keď som sa prvykrát dopočul o slovenskom kriminálnom seriáli čakal som, že sa opäť zosmolí nejaký odpad typu Horská služba.. Vďaka Susedom,Ordináciám, Priateľkám a podobným hnusom už telku ani nepozerám. Od nudy som si to stiahol (dúfam že nezabíjam pôvodnú tvorbu :o) a to čo som videl ma šokovalo v pozitívnom zmysle. Perfektná kamera, výborne vybraná hudba ktorá presne pasuje k scéne, dobré výkony hercov (našťastie žiadne afektované výkony typu Zdenka S, Maroš K, Zuzka F...), skoro reálne zobrazené vyšetrovacie postupy. Súkromné vzťahy postáv (otec-dcéra, syn-otec) mi pripadajú nedopracované a vlastne aj zbytočné-akoby vytrhnuté z inej strany a dolepené do scenára.. a z niektorých dialógov mi je do smiechu ako zo slovenského dabingu (my sme ale slušný národ teda keď tak nato pozerám, skoro ani nadávka nam z huby nevyletí, maximálne nejaké dočerta :o) Skutočné prípady si môžte pozrieť v seriáli Najväčšie kriminálne prípady Slovenska, určite ich bez problémov spoznáte. ()

macherano

Konecne sa slovenska tvorba spamatala vypustila nieco normalne okrem ordinacie, panelaku a kravin okolo aj celkom na slovenske pomery kvalitny krimi serial. ()

zorrra

Po tomto serialy rozmyslam len nad jednym. Preco neurobili pokracovanie? Toto bol konecne jeden z tych serialov, na ktorych pokracovanie by som si pockala. A stve ma, ze presli dva roky a furt nic. ()

Pellik

Ide o prvý slovenský krimiseriál. Zostal som milo prekvapený - réžia, dej, herci, všetko na jednotku. Jednotlivé časti sú natočené podľa skutočných príbehov, samozrejme v skrátenej podobe. Je pre mňa dodnes záhadou, ako sa podarilo režisérom natočiť tak kvalitný seriál v takých pomeroch, zázrak. Mimochodom, vďaka nemu sa zviditeľnili mnohí herci v ďalších seriáloch. ()

Chocholous

Zatiaľ som síce videl asi 7 častí, no už od prvého tento seriál "žeriem". Je to asi najväčšie seriálové prekvapenie pre mňa, pretože natočiť takto kvalitný slovenský seriál, skvelé herecké výkony, nevie len tak hocikto. Väčšinou, keď vidím v TV programe "slovenský seriál", pozrem si ho na čsfd, aké má hodnotenie a keď som toto urobil pri Mesto tieňov, tak mi padla sánka - 77% v červenom políčku. Ja hodnotím 5hviezdičkami a doslova sa teším na každú daľšiu časť. Skvelé spracovanie skutočných príbehov. ()

CrashHP

Kto by to bol povedal, že na Slovensku môže vzniknúť tak perfektná kriminálka zobrazujúca prácu kriminálky na našom území. Skvelé herecké výkony, podmanivá hudba, mnohé známe prípady. Škoda len, že nie je častí viacej, dúfam, že sa raz natočí i ďalšia skvelá séria. ()

Herrydos

Město tieňov je jeden z nejlepších krimi seriálu posledních let Slovákům se povedlo vystavět skvěle dramatické případy podle skutečných zločinů. Herecké výkony jsou skvělé, a tak není moc co vytknout. Jen je škoda že Česká Nova seriál vykradla a udělala si svou verzi pod názvem Kriminálka Anděl, která je bohužel ve všech směrech horší a tím pádem ještě více tím vyniká její Slovenský originál zaslouženě 5* ()