Mesto tieňov

Slovensko, (2008–2012)

Pavol Višňovský, Soňa Norisová, Róbert Jakab, Ivan Romančík st., Anton Vaculík, Jana Majeská, Táňa Radeva, Alfréd Swan, Eduard Bindas, Ladislav Hrušovský (více)

Série(2) / Epizody(20)

Napätie, úzkosť, strach. Streľba, smrť, plač – aj o tom je kriminálny seriál Mesto tieňov, v ktorom sa na pozadí fiktívnych vzťahov kriminalistov odohrajú zločiny, ktoré sa reálne stali. (oficiální text distributora)

Weezy22

Moja obľúbená kriminálka, odporúčam. Každá jedna časť má zaujímavý príbeh, ktorý sa vždy pomotá a človek môže len hádať ako to dopadne. Výber hercov je dokonalý, scénar a strih tiež. ()

vladi87

Konečne poriadny pôvodný slovenský seriál. Výborné spracovanie, kamera..naši dabingoví herci určite nepatria len za ten mikrofón či do divadla. Konečne dostanú príležitosť ukázať, čo v nich skutočne je. Som zvedavý na ďalšie pokračovanie. ()

LilDevil

** to je asi vsetko co si to zasluzi.. a nebudem tomu davat viac len kvoli tomu ze sme to my.. to mi pripomina parfem, kt. ma vysoke hodnotenie LEN kvoli rezii.. na tomto serialy ani ta rezia nestoji za nic.. to je ako by mi uplne znudeny flegmaticky clovek s prestavkami rozpraval nejaky pribeh.. ()

bugnini

Tak to som nečakal. Piatok večer som prišiel domov a nemal som čo robiť, tak zapnem telku a ide toto skvelé slovenské dielko. Už v prvom momente ma dostala hudba a kamera. Sledoval som to ďalej a mal som z toho fakt pôžitok. Prvé časti boli fakt super, dôležité bude, aby úroveň neskĺzla nižšie. Myslím, že na Slovensku za posledných 10 rokov najlepší seriál. ()

pierre9

Okrem prvého dielu som videl všetky a dovolím si tvrdiť, že po vizuálnej stránke je to jedna z najlepších vecí, čo boli za posledných 15 rokov v "Československu" natočené. Ako Pavel Višňovský v jednom z rozhovorov povedal, nemôžu rovnako rozprávať bezdomovci aj policajti a práve to je jeden z mála nedostatkov. Scenár je totiž príliš "slušný" a to v toľkých vypätých situáciách, ktoré počas seriálu sledujeme na mňa jednoducho nepôsobí reálne. Naopak, vysoko oceňujem výber hercov, ktorých tváre nie sú notoricky známe a preto sa im ich role dajú uveriť. V tomto smere jedinou výhradou je Soňa Norisová, ktorá na mňa pôsobila akosi umelo, no v globále sú herci veľkým plusom. Rovnako ako to, že v seriáli môžem vidieť ulice po ktorých každý deň chodím a nie ulice nejakého vymysleného mesta. Ak už začnem pravidelne sledovať nejaký seriál, musí ma zaujať a to sa Mestu tieňov podarilo na výbornú. Len dúfam, že nezostane iba pri 10 dieloch. D.N.A. dokázala po vynikajúcich dokumentoch spraviť výborný hraný seriál a mňa len teší, že je tu partia ľudí, ktorí sa rozhodli robiť veci na vyššej úrovni. ()

holden

Konečne slovenský seriál na ktorý sa dá pozerať, ba dokonca tešiť! Neopozeraní herci, ktorí sú uveriteľní, zápletky inšpirované reálnymi skutočnosťami, skvelá úvodná znelka. Samozrejme, seriál má menšie muchy (alebo lepšie povedané mušky), ako napr. nie úplne dokonalé dialógy. Mesto tieňov sa zatiaľ nemôže porovnávať s najlepšími hollywoodskymi krimiseriálmi, ale pre potešenie z kvalitnej slovenskej tvorby a ako motiváciu pre tvorcov hodnotím 5*. ()

Lojz@

Vynikající detektivka z dnešní doby se smutnými a tragickými příběhy. Napínavý děj výborně doplňuje kvalitní atmosféra a výborní herci. Klenot v tomto seriálovém žánru dnešní doby. ()

BarVo

Hviezda naviac za to, že je možné natočiť dobrý kriminálny seriál aj u nás. Z druhej série som videla zatiaľ len jednu časť a som príjemne prekvapená, že sa nám to nezvrhlo. Bonusom je, že jednotlivé diely sú inšpirované skutočnými udalosťami a tak scenár nejde nad rámec únosnosti, čo je žiaľ bežné u amerických CSI a jeho bratoch. ()

trinan_kop

Taktiež toto hodnotím veľmi pozitívne - vzhľadom na spracovanie, absenciu humoru, dej... proste skoro všetko. Jediné čo mi tam vadilo bola "partnerka" f. kovára s ružovej záhrady :-) -> ale taktiež pozitívne hodnotím to, že ja osobne som tam veľa hercov nepoznal, nie je to ďaľší seriál toho typu, kde je na hromade n hercov, ktorých už dávno poznáme. ()

oceanic6

No predsa len to ide! Konečne slovenský seriál za ktorý sa pred svetom nemusíme hanbiť. Dokonca si myslím že môžeme byť hrdý na to čo sa tvorcom podarilo. Takisto pozitívne hodnotím výber hercov do hlavných úloh, sú prakticky neznámi a atmosfére to velmi pomáha. Nevydržal by som sa asi na kriminálny seriál pozerať keby tam zase otravovali Maroš Kramár a Zuzana Fialová....Zaujímavé skutočné prípady, výborná kamera a celkovo to nevyzerá umelo ako ostatné súčasné slovenské "seriály". Dobrá práca! ()

Ali3n

Za to, že je to slovenské mu nebudem dávať 4 alebo 5 hviezdičiek. Pozerať sa na to dá, na slovenské priemery skvelý seriál, ale niečo mi tam chýba. Sorry ()

JankaPP

Videla som len jeden diel ale musim uznat, ze to je asi prvy slovensky serial,z mnohych, ktore nam dnes slovenske televizie tak velkoryso ponukaju, ktory sa mi paci! Je to uveritelne..a nie je to trapne, je to skutocne.. ()

R4ZoR

Mesto Tieňov? Na Markíze?! To zas bude nejaká blbosť ktorej s radosťou venujem odpad. Nie! Konečne poriadny krimi seriál ktorý neni robený takzvaným "CSI stylom", žiadne extrémne výkonné počítače ktoré dokážu z odrazu skla spraviť plnohodnotný obraz.. A ešte k tomu slovenské! Grafické efekty vynikajúce, napätie v celom diely, nepredvídateľný dej, podľa skutočnej udaľosti, kvalitné herecké výkony, žiaden Kramár? Áno! Asi najlepší krimi seriál aký som videl. 95% P.S.: Nie kvôli tomu, že je slovenský. ()

d4

Musím sa priznať, že k seriálom tohoto typu mám menšiu úchylku. Preto sa moje hodnotenie nedá pokladať za úplne objektívne. Aj tak som však z Mesta Tieňov ostal unesený. Tak kvalitný počin (a ešte k tomu seriálový) na slovenskej scéne nenájdete. Po kadejakých machináciách ohľadne Slovenskej televízie, Slovenského rozhlasu, ateliérov na Kolibe a ďalších prepraných miestach sa u nás rozbehol trend sitcomov. A je obrovské šťastie, že popri tak strašných odpadoch ako Ordinácia či Panelák sa u nás dokázal natočiť tak kvalitný seriál. V dnešnej dobe len čakám, kedy začne druhá séria. Pozn.: Možno ma s mojim hodnotením aj niečo dočinenia fakt, že som fanúšikom kriminalistov z nášho mesta z pera Dominika Dána. :) ()

ajfelka

Normálně bych dala tři hvězdy, dialogy jsou místy trochu hluché, ale tento seriál se mi líbil víc než Kriminálka Anděl. Líbí se mi také obsazení, přiznám se, že slovenskou tvorbu nějak zvlášť nesleduju, tak nemám takový přehled, co se děje na východě. Čtvrtá hvězda je za slovenštinu, která mi v televizi chybí. ()

Radusa

Mesto tieňov je dôkazom, že aj Slováci vedia urobiť dobrý seriál! Bohužiaľ je toho zrejme jediným dôkazom... ()

Kaede21

Na slovenské priemery je to zďaleka nadpriemerné, hrdinovia sú vcelku sympatickí a myslím, že to obstojí aj v konkurencii nejednej zahraničnej kirminálky, aj keď samozrejme nijako výrazne sa to niečím odlišným od toho ostatného z tohto žánru neodlišuje. ()

bishi1

Nechápu, proč právě tento seriál je co do hodnocení v červených číslech, o co je lepší než Kriminálka Anděl, Vraždy v kruhu apod. , když to není nic jiného než kopie amerických kriminálek Las Vegas, Miami, New York ... naprosto stejný styl - klipovitost, hudba, kamera, prolínání obrázků, styl "policejního vyšetřování", místy to už bylo fakt trapné ... vydržela jsem s utrpením celou 1. sérii, abych nehodnotila po prvním díle, ale celkový dojem se nikterak nezměnil. Jediný věrohodný, novodobý seriál s kriminální tematikou jsou pro mě asi Případy prvního oddělení, také rekonstrukce skutečných případů, ale tady si nikdo na nic nehraje, tady věřím, že asi tak nějak vypadá policejní práce obyčejnýho českýho kriminalisty, bez zbytečného poamerikanizovaného patosu ... ()

demonikus

S prvou časťou tohto seriálu som veľmi spokojný. Som rád že Slovensko sa rozbieha, v produkcii seriálov, len tá kinematografia je stále upadajúca. Spracovanie a aj herecké výkony musim hodnotit kladne ale vytkol by som pomalý spád, mohlo to byť trochu dynamickejšie. Každý sa učí so svojich vlastných chýb. Dúfam, že ma nasledujúce časti nesklamú a chybičky krási sa napravia. ()