Mesto tieňov

Slovensko, (2008–2012)

Pavol Višňovský, Soňa Norisová, Róbert Jakab, Ivan Romančík st., Anton Vaculík, Jana Majeská, Táňa Radeva, Alfréd Swan, Eduard Bindas, Ladislav Hrušovský (více)

Série(2) / Epizody(20)

Napätie, úzkosť, strach. Streľba, smrť, plač – aj o tom je kriminálny seriál Mesto tieňov, v ktorom sa na pozadí fiktívnych vzťahov kriminalistov odohrajú zločiny, ktoré sa reálne stali. (oficiální text distributora)

Makky

Kvalitný slovenský seriál. Konečne! Skĺbenie slušnej akcie, kvalitnej hudby, efektných strihov, zmyselných dialógov a nie príliš známych hercov, ktorí hrajú super. Na úvod dám štvorku, no časom sa nebudem brániť vyššiemu hodnoteniu, alebo nižšiemu. Dodatok: No nakoniec musím hodnotenie jednoznačne zvýšiť. Tento seriál si nič iné ako 5 hviezdičiek nezaslúži. ()

Martin741

Zo vsetkeho toho hnoja /ordinacia, VKV, Panelak ....../ je toto prekvapivo na urovni. Prevedenie a herecke vykony su casto na povazenie a dialogy obcas vzbudia usmev, ale furt lepsie ako Krausov retardovany Panelak .......... Hoci stale to na komunisticku normalizacnu serialovu tvorbu nema. Proste nema. 70 % ()

Rodriguez

Jeden z "NEJ" slovenských kriminálních seriálů! Mesto tieňov mě naprosto bavilo a škoda, že příběhů není víc... 90% ()

JohnRambo

Týmto seriálom sa môžu slováci naozaj pochváliť. Je výborný sám o sebe a ešte keď ho porovnáme s inými slovenskými ¨odpadmi¨...Je tu konečne cítiť aj trochu profesionality. ()

Wormboy

Zrejme jediny novodoby slovensky serial, ktory bol viac nez pozeratelny. Velka skoda slabsieho scenara, ktory vkladal do ust hlavnym hrdinom slova, ktore by normalni ludia a uz vobec nie chlapi z kriminalky (nic v zlom) v danych situaciach ani omylom nepouzili. Napriek tomu vsak ide na nase pomery o zrejme to najlepsie, co zatial slovenska novodoba televizia na poli kriminalnych serialov vyprodukovala. Uvidime, co nam ponukne Danove "Nase mesto", ak sa ho niekedy dockame. ()

moviefilm

Zo slovenskej produkcie to síce je najlepší seriál, no herci akosi zvláštne recitujú svoje texty. Tiež je vidieť ako tento seriál chce napodobňovať americkú produkciu, no tým to vyznieva amatérskejšie... ()

E=mc2

mam obrovske vytky k dejovej lini nelogicnosti scenara a podobne veci.hm vizaul je pekny ale miestami az moc prestylizovany. ako by tam pri natacani ani reziser nebol. inak je fajn ze je tu takato snaha ()

A.Beech

Jednoznačne to najlepšie čo sa na Slovensku zatiaľ natočilo. Úžasný kriminálny seriál, ktorý by sa nestratil ani za hranicami. Prvá séria veľmi napínavá, neviem sa dočkať druhej. Vždy som sa tešil na ďalší piatok kedy sa seriál vysielal. Určite seriálu dopomohlo aj to, že prípady boli inšpirované skutočnými kriminálnymi prípadmi ktoré sa u nás stali. Herecký casting vyšiel na jednotku s hviezdičkou. Veľmi milo ma prekvapila prítomnosť akčných scén. ()

Gothar

Prvá séria bola veľmi dobrá a po prvom dieli druhej série som rovnako unesený. Je pre mňa nepochopiteľné, že Markíza držala druhú sériu v archíve viac ako 2 roky, ale čo už, hlavné je, že sa do vysielania znovu pustili. Všetko už asi bolo napísané, takže to skúsim napísať trochu inak: DNA sú super, Mesto tieňov je najlepší hraný slovenský seriál a všetky ostatné sú ďaleko za ním. Dokonca aj česká verzia bola slabšia. Ostatné pseudokomediálne seriály sú veľmi priehľadné a je vidieť, že s ich scenárom sa tvorcovia trápili omnoho menej ako so scenárom Mesta tieňov. Veľmi sa mi páči atmosféra, ktorá je podporená tým, že prípady sa zakladajú na skutočnosti. V tejto súvislosti odporúčam seriál Najväčšie kriminálne prípady slovenska, ktorý majú na svedomí tiež ľudia z DNA. Páči sa mi aj vizuálna stránka, ktorá je originálna a je v nej vidieť inšpirácia z amerických seriálov. Do kriminálky to sedí výborne. Herci hrajú, hudba dej vhodne dopĺňa a do všetkého veľmi dobre zapadajú aj osobné príbehy postáv. Som jednoducho nadšený, rovnako ma zaujalo aj prvé CSI, len potom toho bolo až príliš a nemal som čas na to, aby som sledoval každý diel z každého mesta. Ale CSI: Bratislava si vždy rád pozriem už len preto, aby som sa uistil, že aj v slovenskej televíznej tvorbe môže vzniknúť niečo hodnotné. ()

MrMysterious

Až ťa zahreje pri srdiečku keď pri pozeraní Mesta tieňov zistíš že zo slovenskej produkcie seriálov sa medzi 99%tami (bez pardónu) sračiek raz za čas objaví aj čosi, čo má svoju hodnotu a nehanbíš sa tento výtvor prezentovať ako niečo, čo stvorila tvoja krajina. Áno, tento seriál je slovenský a som na to hrdý! ()

Mihail123

Prekvapivo dobrý (prvý!) slovenský kriminálny seriál. Jednotlivé diely sú vzhľadom na slabú slovenskú seriálovú produkciu dobré. Vlastne oproti nim je to veľký nadpriemer. ()

PanFilmov

No na to že je to naša prvá vec takéhoto typu som prekvapený keď som počul že prvá slovenská kriminálka myslel som že to bude podobné americkým alebo nemeckým peckám a že sa len trošku poopičíme po nich ale zatiaľ ma to príjemne prekvapuje určite si nenechám újsť ani jednu časť, aj preto lebo je to točené podľa skutočných prípadov ktoré sa na slovensku udiali. ()

fabecc1222

Z Mesta Tieňov sice vychází naše Kriminálka Anděl, ale její slovenská předloha se mnohem více blíží Případům 1. oddělení, a to jak kvalitou, tak i stylem natáčení. Případy jsou taktéž skutečné, a herecké výkony na kvalitní úrovni. Peter Bebjak je opravdu na TV úrovni mistr svého žánru. ()

tommy187

Veľmi silné príbehy. Keď pozeráte tento seriál máte husiu kožu a skvele sa bavíte. 1. séria bola trochu akčnejšia, potom prišla druhá (od ktorej som veľa neočakával) a príjemne ma prekvapila. Hlavne posledná časť s bielym mäsom bola naozaj silným zážitkom a ešte dva dni po pozretí som rozdýchaval skutočnosť, že to čo som videl je len skrytá realita. ()

Hortenzia

konečne niečo kvalitné aj zo slovenskej produkcie edit: kvalita zjavne slabne,minule som to nezvládla pozerať ani päť minút, uvidíme,kde skončíme ()

insurgentes

Opravdu jsem nepochopil, proč bylo nutné přetočit epizody z Kriminálky Anděl a udělat z toho "jiný" seriál, avšak se stejnou hudbou a téměř stejným scénářem. To si to nemohli Slováci třeba nadabovat? Fakt trapas teda. ()