Drsný šerif

USA, (2012–2017), 54 h 43 min (Minutáž: 43–68 min)

Robert Taylor, Katee Sackhoff, Bailey Chase, Lou Diamond Phillips, Cassidy Freeman, Adam Bartley, Gerald McRaney, A Martinez, Mädchen Amick, Peter Weller (více)

Série(6) / Epizody(63)

Teprve před rokem mu zemřela manželka. Walt Longmire (Robert Taylor) se z toho ještě pořádně nevzpamatoval. Žal a bolest pečlivě ukrývá za statečným výrazem a suchým humorem. Ale ví, že takhle to dál nejde. Proto poslechne svou dospělou dceru Caddy (Cassidy Freeman) a rozhodne se znovu postavit na nohy – jako charismatický, práci bezvýhradně oddaný a neomylný šerif okresu Absaroka ve svérázné části Wyomingu. Díky šikovné kolegyni Vic (Katee Sackhoff) najde v práci smysl a chystá se znovu kandidovat na místo policejního šéfa. Když vyjde najevo, že jeho mladší, ambiciózní zástupce Branch (Bailey Chase) chce kandidovat proti němu, Longmire to bere jako zradu. Navzdory noži bodnutému do zad zůstává naplno oddaný obyvatelům městečka a střeží jejich bezpečí. Longmire toho má někdy opravdu plné zuby, ale nikdy není vyřízený. Když potřebuje, obrátí se na svého nejbližšího přítele indiánského původu, Henryho Stojícího medvěda (Lou Diamond Phillips). A krok za krokem, na policejní stanici i doma, pokračuje dál životem… (TV Prima)

nylo

Po xxx seroších s podobnou tématikou je tento s jinou příjemným osvěžením. Kdysi hojné spojení kovboj/indián slibovalo zajímavé příběhy, ale trochu to zůstalo napůl cesty a ne tak docela využito. Krásná příroda, muži/ ženy, co mají "kolty proklatě nízko", trocha exotiky s péry a spousta vztahů, které jsou jako na horské dráze. Některé postavy mohly dostat víc prostoru, některé se nemusely objevit vůbec a s posledními sériemi leze tak trochu Waltova umanutost a postoj s rukama v bok na nervy (když jsem z jeho úst slyšela spojení Noční kůň, měla jsem chuť tasit taky) Seriál doplatil na klasické překombinování děje a přetažení délkou, ale i tak to není špatná práce....s mírným nadsazením 80% ()

Mikino00

Velmi slabá kriminálka hrající si na western s nevýraznými charaktery a banálními zápletkami. Celou dobu jsem měl pocit, že jsem to už všechno někde viděl. ()

orgia

Dle ohlasu jsem se dost tesil, ale vyklubala se z toho uplne obycejna, nezajimava, nudna, tuctova a predvidatelna krimi. S velkym vypetim dokoukano az do konce. Druha serie nema sanci. ()

Illy

Možná pro někoho laciná (na rozdíl od vyleštěných "Kriminálek" které nesnáším) podívaná. Tahle civilní a z amerického prdelákova staromilská krimi je něco pro mě. Dobré případy, výborný Taylor a westernový nádech. Super. ()

bidja

Takže od převzetí (S05 + S06) jiného investora to šlo z kopce. Pro mě to zajímavé skončilo S04. Pryč je pohyb krajinou, pryč je to zajímavé ze života indiánské rezervace, pryč je vyřešení drobných případů v každé epizodě a táhnoucí se nitě napříč sérií. Vše se smrsklo do tesklivých interiérových scén nenaplněných vztahů. Do absurdních a nekončících cochcáren jednotlivých postav. Nezůstala jediná sympatická postava. Všichni jsou vrazi, milosrdně si lžou a intrikují dle potřeb a nálad. ()

Idahou

Příjemná detektivka/kriminálka ze současnosti ve které pragmatický vyšetřovatel, mazák s kloboukem, provádí balistiku pomocí svého nosu. Co víc si přát! Snad Katee Sackhoff alias Starbuck z Battlestar Galacticy... Ou, počkat, ta tu přeci hraje mladou vyšetřovatelku ;) ()

Rawar

Pilot fantastický, nikomu nic nenutící, klidně plynoucí, díl o old school šerifovi, který se vyrovnává se ztrátou své ženy a navrací se zpět do života. K tomu mu dopomůžou nešťastné okolnosti, spojené s vyšetřováním vraždy a pohřešováním mladé pokahontas z místní rezervace. Silný westernový nádech, perfektní mjůzik...na tohle jsem hodně moc natěšený. Pilot: 80% ****************************************************************************************************************************************** První série, luxusní, každý díl má svojí originální zápletku a přitom se drží v hlavní linii a diváka nepustí z pocitu napětí, to nejlepší z klasického běhu na dlouhou trať, prolínající se v jednotlivých kriminálních případech. Zvedám na 5* a doufám že druhá série bude stejná jazda ()

Franc1s

Nedoceněný parádní westernovo-kriminální seriál ze současnosti, kde hraje prim drsný oldschoolový šerif, který nejen řeší případy ve svém městě, ale i kostlivce ze své skříně. Bezchybný Robert Taylord jako Longmire - není co vytknout, ten se pro tuhle roli narodil. Všechny 3 série parádní, díl od dílu se zvyšovala laťka až do neuvěřitelného finále. Mohu jen vřele doporučit! 9,5/10 4. Série: Štafetu přebral vynikající Netflix a nijak na kvalitě neubral, ale ještě spíš více naložil!! Každej díl něčím zajímavej, nervy až do konce, zvraty zajímavý, mrazení v zádech který jen tak neustává, to je Longmire!!! Nevěřil jsem, že to natočí takhle na výbornou, jsem spokojen!!! Ale zase to finále... To bude dlouhý čekání.... 9,5/10 ()

Jaxx84

Ambiciózní nástup. Snad udrží kvalitu. Za Taylora a Katee, za scénář a kameru. Edit po 2. sezóně. Prostě paráda, zajímavé příběhy a sympatičtí herci, střih má tempo, žádné zbytečné scény. 8/10. ()

PavelU

Longmire je fascinující seriál, který diváka semele, jak je ponořen do jeho sledování a všímání si rozdílu, jakým během let postupně prošel. Co začalo jako pohodová idylka, končí děsivou noční můrou. Zdánlivě klasická detektivka, v níž absentuje ohraná šeď velkoměst. Scény mají výtečnou naaranžovanost, hloubku i neopakovatelnou atmosféru, k níž přispívá ta všudypřítomná příroda a drsné podmínky, skrze něž šerif Walt střeží svůj rajón. Nezbytnou ingrediencí je též trocha romantiky, ať už v náznacích nebo doslovně. Princip řady případů připomíná Flashpoint, co svede lidi na scestí, častokrát jsou to osoby, o nichž bych to neřekl. Té změny v celkovém pojetí si všimne každý. Rázem je z toho jiný seriál, postavy už nejsou tak ploché, činy mají následky, nic nezůstane bez odezvy. Netflix tak stvořil unikát, k němuž mu jen stačilo převzít zrušený projekt, udržet jeho koncept a vdechnout mu duši. Údiv a naprosté nadšení tudíž nejsou ničím výjimečným, zejména tehdy, je-li stopáž epizod v rozmezí čtyřiceti tří až sedmdesáti jedna minut. Moderní western. Perfektně herecky obsazené, jejich tváře důvěrně znám. U jedné blondýnky pozoruji její mimiku, chůzi, otočení hlavy, vlající rovné vlasy, až mně to dojde. Jde o Ally Walker, neuvěřitelné!. Pochvalu si zaslouží i rytmická hudba v závěrečných titulcích. Prostě kult, co zas jednou rozčeřil stojaté vody nudných, amerických seriálů. ()

Mitisko

Hodně slušný serial, nenápadný ale o to větší překvapení. Krimi/dramatická zápletka s prvkami westernu je netradiční a spolu to fakt funguje v dobře vyvážené chuti. Rychlejší děj a dobrá dávka humoru je velké plus. Nic se netáhne, každý díl se dotáhne do konce a novým dílem začíná nový případ. Herecké výkony nadprůměrný a aj nesympatický herci si získali moje sympatie. Zaslouženě 4,5 * ()

huzgi

Velmi příjemné shledání s něčím, co odněkud znáte a stále hledáte. Staromilské příběhy tvrdého chlápka, který neuhne a jde si svou, nevyšlapanou cestou. Zase jiný pohled na to, jak vypadá a co chce Amerika. A každým dílem je seriál lepší a lepší. ()

Mamlas

Věčně nasraný, uzavřený, paranoidní šerif řeší případy ve svém okrsku. Některé díly nebo celé sekvence dílů jsou dobře zdramatizované. Na druhou stranu to mimořádně zabíjí nudné a zbytečné vykecávačky a značné prostoje v ději zaplněné balastem. Nejblbější dějová linka je šerifova připitomnělá éterická dcera a její příhody. Hodnocení po sériích: 10%, 30%, 50%, 20%, 10%, 10%, průměr 22%. (22%) ()

Broda84

Zatím sem viděla jen pár prvních dílů, ale dala jsem plné hodnocení.Jen doufám, že to hodnoceni nebudu muset měnit. Má to skvělou atmosféru, postavy jsou zajímavé a líbí se mi způsob, jak sou pripady řešeny-stará dobrá detektivní práce. Atmosféra není tak vidlákovsky šedá jako u Jastified. Nedá vám to pocit zapadleho nudneho městečka, spiš to ukazuje krásy přírody, prostě misto, kam byste si zajeli zakempovat, nebýt těch mrtvol a medvědů. Není to ani ve stylu macho man jako u Justified [ale ani si u toho na to moc nestěžuji], hlavní postava je sice tvrdak, ale vice lidštějsi a realistějši. Mám raáda Justified, ale více mi sedí tento seriál. ()

VanThomass

Kriminálek je hodně, jak se tedy odlišit? Po Justified je tady další šerif, který řeší zapeklité případy. Nejde tady o „vědecké dokazování viny“ jako v sériích CSI, ale o práci s postavami a jejich důvtipem, ke kterému není třeba techniky. Longmire je charismatický sympaťák a zdatně mu sekundují i ostatní postavy. Příjemné překvapení léta 2012. ()

zekon

První série skvělé, pak se začnou od S04 všichni chovat jako idioti, prostě klasicky nastavovaná US kaše :-( ()

woi

Detektivka zasazená do amerického zapadákova. Hlavní hrdina je policista středního věku - okouzlující pouze pro důchodkyně... Seriál je monotónní, napětí minimální.... Myslím, že nelze čekat žádné překvapení... :( ()

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (více)

Psycho v televizi

Psycho v televizi

05.07.2012

Mohl by to být povzdech nad programovou náplní českých a slovenských komerčních stanic. Jenže tentokrát jde o Psycho s velkým „P“. Americká kabelovka A&E se původně zaměřovala hlavně na dokumenty… (více)