Doktor Martin

• Slovensko Doktor Martin
Komedie / Rodinný / Drama
Česko / Slovensko, (2015–2016), 27 h 41 min (Minutáž: 51–53 min)

Režie:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová (více)

Série(2) / Epizody(32)

Do malé vesničky pod Beskydy přijíždí nový obvodní lékař. Jmenuje se Martin Elinger. Až do té doby pracoval jako špičkový chirurg na specializovaném pracovišti v Praze. Teď jej čeká praxe obvoďáka a venkov se všemi svými charakteristickými znaky. Mezi ně patří i to, že všichni se všemi komunikují většinou na hodně blízkou vzdálenost. A to je hlavní kámen úrazu. Arogantní a ironický doktor sice profesně zvládá i ty nejsložitější případy, v běžné komunikaci s lidmi je ale jako slon v porceláně. Mezi své nové spoluobčany nezapadne a často si svým přičiněním komplikuje i ty nejjednodušší životní situace. (Česká televize)

Nugat

Takový splácaný Doktor z hor a Tlusťoch. Asi je to nutné brát jen jako příběh, nic z toho není realistické, ani dialogy, ani postavy ani vesnice, jako kulisa možné.... A nemáte pravdu, Čvančarová zhubla PS: pro scénaristu...dneska už si holčičky opravdu nehrají na hřišti na plácanou... i kdybysme stokrát chtěli. . ()

blekekeke

Jeden "normální" doktor a vesnice uchylů ... Tedy pokud není kolem té vesnice ohradník, a nevyklube se z toho ústav, tak nevím v čem je pointa ... ()

Prokii

Prostý, nenáročný, předem jasně dějově daný seriál pro páteční večer, kdy si chcete prostě oddychnout u něčeho takového - a zrovna toto mi v tento čas stačí. ()

VLADEK

Pod rodinným tlakem viděny v letu tři epizody a je to scénáristicky dementní. Hvězdičku dávám za opakované bradavky Jitky Č. v primetimu na veřejnoprávní tv.. ()

Dosou

Všecno plyne jakoby se vůbec nic nedělo, přitom zažíváme tak bizarní situace, že rozum zůstává stát. Je to jako městečko Tw.P. Co postava, to exot. Bulvární odvar. Stupidní a plytké. SORRY. Donutil = zákožka svrabová. Se vší úctou k němu, vidím několik lepších doktorů mezi českými herci. Ale pan producent prý řekl, že "když ne Donutil, tak nikdo!!!" Dovolím si parafrázi jednoho vtipu "Smutného muže": Otevřu noviny -Donutil, otevřu radio - Donutil, otevřu televizi - Donutil. Mám ještě doma konzervu, bojím se ji otevřít. ()

zigy

Jo, takhle má vypadat seriál pro obyčejné lidi - ne jako Ordinace, Přístav apod.....Doktor nabízí pohled do života na vesnici v horách, originální figurky místních lidiček, sexy Čvančarovou, suché hlášky Donutila a objevení talentovaných nových herců (např. místní policajt). Přináší laskavý humor a poučení. Že je to podle britského mustru? No a co, mě to neva. ()

Dementevna

Nesleduji takzvane rodinne serialy, protoze jsou vetsinou trapne az debilni a nudi me. Doktor Martin je vyjimka. balanc na hrane vazna a komiky. Vsechno licuje. Rezie je presna, vypointovane sceny, dobre dialogy a hlavne skvely vyber hercu. Kazdy typove odpovida. Donutil si pry doktora udelal dle sveho, bez toho aby videl predlohu. A je skvely!!!! Urcite je spousta lepsich serialu, ale tohle se vazne povedlo a na kazdy dil se tesim. Davam za 5 protoze natocit serial tohoto typu s takovou lehkosti si to zaslouzi. ()

Teron

Nemám rád většinu tuzemské seriálové tvorbu poslední doby a nemám rád Donutila, protože se už několik dlouhých let sere úplně všude stejně jako Bohdalka, kterou nejen z toho důvodu nemohu ani cítit. Když jsem narazil na první negativní recenze a rozbory, říkal jsem si, že to jen tak ze zvědavosti prubnu...a kolem desáté epizody musím říct, že jsem velmi mile překvapen a bavím se zatím u každého dílu, včtně pár momentů, které mne opravdu dostaly do kolen. Donutilovi doktor s nulovou mimikou sedne a i další postavy jsou zmáknuty dobře. Naposledy jsem tímhle tempem sjížděl Comeback, Čtvrtou hvězdu a asi Případy prvního oddělení. ()

rigby

Lehký seriál, u kterého není potřeba kdovíjak přemýšlet. Občas se objeví velmi osobitý humor, ale na to, aby to získalo vyšší hodnocení, to rozhodně není. Některé postavičky nedávají moc smysl, jsou jakoby hodně vymyšlené. Stejně tak jako geniální doktor, který by spíš sedl někam do Německa, než do Beskydských hor. Ale zase takový průšvih jako nekonečné telenovely na jiných televizních kanálech to ještě není. ()

Heso

Asi takto...dvě hvězdičky dávám jen kvůli krásnému beskydskému okolí Velkých Karlovic a i tak je to možná hodně...jinak z lidí se tu dělají úplní dementi a nevím jestli by se to dalo nazvat komedie, já jsem se třeba u mnoha dílů ani nezasmál, seriál je vhodný možná tak jako večerní oddychovka...ale pokud by se neodehrával ve Velkých Karlovicích, tak bych se na něj nejspíš ani nepodíval ()

Logout

Natočit tohle Donutil o dvacet let dříve, dal bych i čtyři hvězdy (originálu neznaje). Takhle je jedna za krásnou krajinu, jedna za to, že to občas je vtipné a ta poslední za Jitku Čvančarovou. Donutil to sice hraje dobře, ale vyzněním celého seriálu by jeho postava měla být tak o deset let mladší, než je on schopen zahrát. ()

imaginer21

Poměrně příjemné překvapení, které je povinností zejména pro Donutilovy fanoušky. Mezi ně patřím, takže odsledovat seriál s příjemným pocitem mi problém nečinilo. Jen mě štvalo, že scénáristi byli k Elingerově postavě občas dost krutí - jen ukázal špetku lidskosti, musel ze sebe vzápětí udělat idiota. Líbil by se mi spíš postupný vývoj než to, na co doplatili scénáristi slavného House M.D. a kde naopak zabodovali tvůrci Ludského. Britský originál neznám. ()

Crust

Miroslav Donutil jako noblesní praktický lékař ve fiktivní beskydské dědině, kde se 80% místních obyvatel chová jako asociální idioti a ani nemluví zdejším nářečím. Míra absurdity občas překračuje únosnou mez, přesto je to díky výkonu Donutila, Čvančarové a Štěpánkové koukatelné, zbytek postav je ale na facku. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý