Reklama

Reklama

The Daily Show

(pořad)
Talk-show / Komedie / Publicistický
USA, 1996, 3747x30 min

Kamera:

Ryan Scafuro

Účinkují:

Jon Stewart, Trevor Noah, Steve Carell, Stephen Colbert, Lisa Ling, Ed Helms, Huey Lewis, Lewis Black, RZA, Roy Wood Jr., Jordan Klepper (více)
(další profese)

V tomto pořadu nás bavil svým talentem Jon Stewart, který dokonale vyzvedl politickou satiru. Jeho humor a umění přitáhli spoustu diváků a pořad se stal velmi oblíbeným. (duklak2)

Recenze (30)

Aiax 

všechny recenze uživatele

Jon Stewart je jedním z nejtalentovanějších, nejbystřejších a nejpohotovějších komiků historie. The Daily Show, které na počátku roku 1999 převzal od Craiga Killborna, vyzvedl do absolutní televizní elity a v jejím rámci provedl naprostou revoluci v oboru politické satiry. Jeho humor a vliv dalece přesáhl ohrádku prosté zábavy a svým skrytým apelem na slušnost, poctivost a hlavně zdravý rozum politiků a médií si to sebevědomě namířil do té nejprestižnější humoristické síně slávy k ostatním rebelům proti hlouposti, zaprděnosti, malosti a absurditě, jako byl Jaroslav Hašek nebo Oscar Wilde. A to říkám zcela střízliv a duševně zdráv. ()

erased 

všechny recenze uživatele

Trevor Noah možná nemá tak dobrý produkční tým jako John Oliver, určitě není ani podobně otevřený kritice všeho a všech, naopak je zbytečně jednostranně nakloněný doleva (což mu jako zdroji informací dost ubírá na kredibilitě). Oproti němu je ale mnohem lepším komikem, takže i když už jsou témata jako ruské konspirační teorie dávno vyčpělé, na vtipnosti mu to neubírá a Trevor dokáže každý všední den rozesmát jako málokdo jiný. (Jona Stewarta jsem bohužel nezažil, ale pokusím se dohnat co půjde.) ()

Reklama

BigDeal 

všechny recenze uživatele

Po viacerých pozretých častiach zvyšujem na plné hodnotenie, závidím USA, že majú aj takéto "správy" a obdivujem Jona Stewarta 1) za to, že je toľko rokov stále vtipný a neuveriteľne trefný 2) za to, že sa nebojí vykríknuť svoj názor nahlas a dokáže bez problémov poslať kadejakých kreténov do prdele (naposledy zaspieval v štýle černošského gospelu svoju frázu "go fuck yourself" revolučným moslimom). ()

bart_ 

všechny recenze uživatele

"Víte co je to ilegální imigrace? To je taková ta věc, díky který mohu moderovat tuhle show." ____ Špička televizního subžánru tzv. 'left-night show' a politické satiry. Trevor Noah je vzhledem k svému relativně nízkému věku neskutečně šibalský komediální mazák který dokáže bezprecedentně vyčarovat nehorázný hlášky ["If Trump is a clown, then we all live in fucking circus!"]- tak snad ho americká vláda brzo nedeportuje zpátky mezi jihoafrický křováky, páč jsem si na jeho móresy a britský přízvuk již pravidelně navykl - už jen díky tomu, že má neomezený n-word pass! ____ "If you look at it, the history of comedy has always been strongest among the nations who have been leaded by some foreign silly jackass with mustache." https://youtu.be/NzDhm808oU4 ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Dnes už je to spíš taková vzpomínka. Vzpomínka na časy, kdy televizní politice nevládla žádná ze (bohužel v USA jen dvou) stran, nýbrž ostrůvek selského rozumu v moři *********. A kdy se v každém druhém vtipu neobjevoval Donald Trump. To byly časy. Nejdřív ostrovtip Jona Stewarta a pak několikavrstvá satira Stephena Colberta. Nejenže se pouštěli do politiků a veřejných činitelů obecně, ale i do novinářů a vlastně celkově čekoholiv, co odporuje normálnímu lidskému chápání. Trevor Noah umí taky pobavit i donutit člověka se zamyslet, přesto ono geniální spojení skvěle napsaných vtipů, bezchybného (no, dobře, jak kdy) podání a doplňujících vtipů v obrazovém doprovodu Jona Stewarta a jeho korespondentů je nepřekonatelné. Ono už tehdy člověk snadno zapomněl, že kdy Daily Show měla moderátora před Jonem Stewartem, ale měla. Velká škoda, že díly s Jonem Stewartem se hůře shánějí, která zároveň úplně velká není, jelikož se zpravidla ztratí s odstupem času dobový kontext. Úderný, ale přesto vždy s pokorou, i při rozloučení: "Rather than saying goodbye or goodnight, I'm going to get a drink. I'm sure I'll see you guys before I leave." ()

Galerie (5)

Zajímavosti (6)

  • Jona Stewarta na pozícii hostiteľa dočasne nahradil John Oliver. Dôvodom bolo natáčanie filmu Rosewater (2014), pri ktorom Jon Stewart zastával pozíciu režiséra. (drake31)
  • Za trvání stávky scénáristů v roce 2008 Jon Stewart pořad dočasně přejmenoval z The Daily Show with Jon Stewart na A Daily Show with Jon Stewart, aby tím vyjádřil podporu svému tvůrčímu týmu. Rovněž prohlásil, že Daily Show vznikající bez jeho týmu není „ta pravá Daily Show". (Sigurdr)

Související novinky

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému…

Reklama

Reklama