The Daily Show (TV pořad)

Talk-show / Komedie / Publicistický

USA, 1996, 30 min

Jim Hoskinson

Ryan Scafuro

Jon Stewart, Trevor Noah, Steve Carell, Stephen Colbert, Lisa Ling, Ed Helms, Huey Lewis, Lewis Black, RZA, Roy Wood Jr., Jordan Klepper, Frank DeCaro, Michael Che, John Bloom, Bruce Willis, David Wain, Michael Showalter, Larry Wilmore, Hugh M. Hefner, Jack White, Meg White, Paris Hilton, Samuel L. Jackson, Paul Rudd, Will Ferrell, Denis Leary, Michael Moore, Ben Affleck, Doris Kearns Goodwin, Maggie Gyllenhaal, Natalie Portman, Al Gore, Dennis Miller, Jerry Seinfeld, Bill Clinton, Paul Giamatti, Pierce Brosnan, Tracey Ullman, Rachael Leigh Cook, Colin Firth, Sandra Bullock, Kate Hudson, Ben Stiller, Angelina Jolie, Philip Seymour Hoffman, Billy Bob Thornton, Rachel Weisz, Drew Barrymore, George Clooney, Adam Sandler, Robin Williams, Dennis Quaid, Billy Connolly, Johnny Knoxville, Kevin Spacey, Martin Short, John C. Reilly, Harrison Ford, George Carlin, Brendan Fraser, Billy Crudup, Famke Janssen, Anna Paquin, Janeane Garofalo, Mike Myers, Jake Gyllenhaal, Charles Barkley, Vin Diesel, Matthew Perry, Jason Lee, Eddie Izzard, Jack Black, Anthony Hopkins, John Malkovich, Adrien Brody, Cameron Diaz, Eric Idle, Christina Ricci, Ringo Starr, Wanda Sykes, Alec Baldwin, Dave Chappelle, Rosie Perez, Tim Robbins, Jamie Foxx, Sacha Baron Cohen, Gwyneth Paltrow, Morgan Spurlock, Don Cheadle, Dwayne Johnson, Louis C.K., Nathan Lane, John Waters, Seth Rogen, Andy Richter, Donald J. Trump, Ozzy Osbourne, Christina Aguilera, Christopher Walken, Tyra Banks, Pamela Anderson, Charlie Sheen, Woody Harrelson, Sharon Stone, John Ritter, Peter Dinklage, Carmen Electra, Marisa Tomei, Craig Ferguson, Don Rickles, Robert De Niro, Victoria Beckham, Emma Bunton, Bill Maher, Don King, Mary Carey, Norah Jones, Barack Obama, André Benjamin, Wyatt Cenac, Liam Neeson, Vince Vaughn, Dev Patel, Gillian Anderson, Michelle Yeoh, Chris Elliott, Tom Selleck, Rachael Harris, Mary Birdsong, Kathy Griffin, Dan Hedaya, Lisa Ann Walter, Kareem Abdul-Jabbar, John Cusack, Benjamin Salisbury, Lauren Lane, Debi Mazar, Michael C. Hall, Fabio, Lily Tomlin, Jeff Garlin, Alexandra Wentworth, Sienna Miller, Roger Ebert, Loni Anderson, Natalie Raitano, Ian McShane, Harold Ramis, Kelly Ripa, Wilt Chamberlain, Rod Blagojevich, Cheryl Ladd, Peter Scolari, Aasif Mandvi, John Hodgman, Kim Kardashian West, Rob Riggle, Bea Arthur, Tim Conway, Hassan Ibrahim, Pat Boone, Peter O'Toole, Larry Wilcox, Eugene Jarecki, Fred Savage, Brett Butler, Bart Sibrel, Maureen McCormick, Natasha Henstridge, Beth Littleford, David Boreanaz, Susie Essman, David Arquette, Ingrid Newkirk, Daniel Radcliffe, Philip Zimbardo, Brian Unger, Jon Krakauer, Kevin Sorbo, Alexander Chaplin, Lennox Lewis, Mark Bowden, Michael Stipe, Dave Attell, Joan Rivers, Amy Sedaris, Jackson Galaxy, Christina Jacquelyn Calph, Brent Spiner, Mindy Kaling, Todd Bridges, Spalding Gray, Dianna Agron, Michael Bergin, Robert Smigel, Elmore Leonard, Charles Shaughnessy, John Grisham, Jeremy Paxman, Dionne Warwick, Denise Quiñones, Sean Hayes, Phyllis Diller, Lemmy, Jane Goodall, Daniel Myrick, Alex Prud'homme, Matt Walsh, Michelle Obama, Michael Boatman, Larry David, Mark McKinney, Tony Bennett, Engelbert Humperdinck, Loretta Lynn, Jesse Jackson, Madeleine Albright, Tony Blair, Jimmy Carter, Condoleezza Rice, Kofi Annan, Henry Kissinger, Hillary Clinton, Julie Brown, Rolonda Watts, Richard Kline, John Oliver, Robyn Doolittle, Robin Thicke, Robin Roberts, Rachel Maddow, Tom Bergeron, Arianna Huffington, Jessica Williams, Kimberly Magness, Wayne Pacelle, Uri Geller, Kerri Kenney, Neil deGrasse Tyson, Ed Viesturs, Al Madrigal, David Cassidy, Brad Paisley, Jeff Probst, Dave Gorman, Jekatěrina Samucevič, Emily Cutler, Jerry Van Dyke, Jon Glaser, Jamie Luner, Vince Neil, Carl Baugh, Dan Bakkedahl, Ellen Page, Richard Branson, Jerry Mathers, Jeffrey Sachs, John Salley, Michael Pollan, James Woolsey, Robert Kennedy Jr., Sig Hansen, Paul Krugman, Kurt Vonnegut Jr., Neal D. Barnard, Al Roker, Hoda Kotb, Tim Gunn, Martha Stewart, Cesar Millan, Sal Rendino, Lisa P. Jackson, Tom Wolfe, Molly Culver, Bill Gates, Bonnie Raitt, Sammy Hagar, Michael Klare, Belinda Carlisle, Jeffrey Smith, Gavin Newsom, Andrew W.K., Chris Christie, Michael Bloomberg, Terry Bradshaw, Barbara Walters, Julie Kent, Melanie Kannokada, Amar'e Stoudemire, Colin Quinn, LeBron James, Richard Jeni, Michael Strahan, Robert Black, Christopher Hitchens, Jason Jones, Elon Musk, Eric Drysdale, Malala Yousafzai, Walter Isaacson, Kathy Kinney, Susan Olsen, Tim Loomis, Donald Rumsfeld, Bill O'Reilly, Willie Aames, Michael Lewis, Diane Sawyer, G. Gordon Liddy, Pusha T, Ellen Johnson Sirleaf, Mary Hart, Paul Teutul Sr., Paul Teutul Jr., Bernie Sanders, Mick Foley, Cory Monteith, Hannibal Buress, Chesley Sullenberger, Anderson Cooper, Winston Marshall, Marcus Mumford, Ahmir-Khalib Thompson, Steven Johnson, Elaine Brown, Al Franken, Haifaa Al-Mansour, Gene Baur, Marlon Wayans, Shawn Wayans, David de Rothschild, Elizabeth Kolbert, David Nasaw, Paul Pennolino, Malcolm Gladwell, Johnathan Fernandez, Lilly Singh, Desmond Tutu, Anita Hill, Barbara Boxer, Edie McClurg, Christine and the Queens, Deepak Chopra, Anthony Weiner, Andrew Garfield, Atul Gawande, Kid Rock, Jess Glynne, Brian Tyree Henry, Jackie Collins, Michael Blieden, Lauren Francesca, Paul Michael Mercurio, Joyce Brothers, Wynton Marsalis, Clea Lewis, Chris Stein, Liz Renay, Bassem Youssef, Christopher Buckley, Shooter Jennings, Anthony Atamanuik, Ryan Adams, Jim Lehrer, Ruth Buzzi, David Sedaris, Aaron Franklin, Ben Jones, Tom Hayden, John Walsh, Karen Ivany, Ashley Smith, Eric Close, Vjačeslav Fetisov, Jerry Minor, Tim Tebow, Alex Trebek, Bo Dietl, Sturgill Simpson, Lena Waithe, Jimmy Wales, DJ Khaled, Robert Reich, David L. Lander, Zara Larsson, Ronan Farrow, Oliver Sacks, Stoya, Spencer Stone, Anthony Sadler, Alek Skarlatos, Matt Besser, Joy Behar, Jim Nantz

Ta původní show "satirického zpravodajství", která měla ale od svého převzetí Jon Stewartem ohromný dopad na Americkou kulturu i politiku. Viz "Jon Stewart: How the Fake Newsman Won Over America": https://www.youtube.com/watch?v=RTutwy3wNGc . Formát krátkých glos k aktuálnímu dění těžící z inteligence a rozumných, ale těžce sarkastických a zesměšňujících komentářů vůči politikům, ostatním televizím i společnosti prostě funguje. FUN FACT: ve výzkumu informovanosti lidí příjimajících své vědomosti pouze z jedné zpravodajské relace se diváci této show zařadili s velkým odstupem na první místo, čímž tato show trumfla všechna "skutečná" zpravodajství (fun fact 2: lidé sledující Fox News se zařadili na dno, dokonce POD lidi co nesledují ŽÁDNÉ zprávy)(15.10.2015)

Tato show je rozdělena na dvě části. V první se Jon Stewart věnuje aktuálnímu dění (většinou) v US. Narozdíl od ostatních talkshow neodbyde jedno téma jednou satirickou poznámkou, ale věnuje se mu nějakou chvíli a většinou to bývá kur**sky vtipné i když o dané události moc nevíte. Znalost aktuálního dění v US je značnou výhodou (donutilo mě to pravidelně sledovat americké zpravodajské stránky). V druhé části má nějakého hosta (herci, zpěváci, politici, spisovatelé...........kdokoliv jakkoliv známý v US). V této části záleží zábavnost také na hostovi. Pokud jsou někteří vážnější a mají tendenci vést dlouhé monology, tak jim do toho Jon až zas tak neskáče. Ale pokud se tam objeví nějaký showmen, pak se rozpoutá peklo. Celkově Daily Show je mnohem zábavnější pořad než ostatní talkshow (asi to bude tím, že Daily Show je především komediální pořad) u kterého se člověk směje od začátku do konce. Na závěr musím říct, že Jon Stewart je komediální génius a sedí mi nejvíc ze všech moderátorů všech takshow v US (o chlup více než "sousední" Colbert Report). Samozřejmě jsem neviděl všechny díly. Většinou si vybírám dle hosta, ale obecně, pokud mám čas, pak si Daily Show nenechám ujít. PS: Přijde mi, že z této show opisuje Kraus (Uvolněte se prosím) asi nejvíce, alespoň, co se způsobu moderování týká. Gesta, mimika, některé pohyby jsou nápadně podobné Jonu Stewartovi. Já se mu ale nedivím, ten chlap je bůh a komediální génius.(16.3.2010)

Asi tá najlepšia (nielen) politická satira v súčastnosti. Jon Stewart je vždy vtipný, trefný, pozýva si zaujímavých hostí a nezaháľajú ani jeho spravodajcovia.Takáto relácia u nás chýba, a je to vážne škoda, pretože ak niekto vie o politike USA viacej ako o tej domácej, asi je niečo zle. Edit: Po odchode Stewarta v auguste 2015, som tak nejako vypadol zo sledovania tejto show. Trevor Noah je charizmatický, má svoj šarm a kúzlo, ale od sledovania celých epizód som sa presunul ku klipom na YouTube. Podobne ako iné show, ku ktorým som vzplanul láskou, tak aj The Daily Show ma omrzela keď mnohý z mojich obľúbencov odišli. Nová krv v tejto show je skvelá to nepopieram, no nie je to ten "originálny" cast ktorý si ma získal.(11.6.2013)

Asi nejvtipnější entertainer současnosti, Jon Stewart, v téhle show vaří úžasnou směs nadsázky a absurdity, kterou potom přelévá přes současné dění v Americe. Paradoxně je tohle asi nejlepší zdroj informací o Americe pro neznalého Evropana, jelikož nepodává pouze oficiální statementy, ale ukazuje i ty drobnosti, ze kterých se potom skládá větší mozaika. Kupříkladu veškeré výstřelky americké volební kampaně, skandály senátorů, taškařice kolem jmenování soudců nejvyššího soudu, nebo karibská ropná skvrna - to všechno podáno z mnoha úhlů, vtipnou formou a zároveň nutící k zamyšlení.(13.6.2010)

Trevor Noah možná nemá tak dobrý produkční tým jako John Oliver, určitě není ani podobně otevřený kritice všeho a všech, naopak je zbytečně jednostranně nakloněný doleva (což mu jako zdroji informací dost ubírá na kredibilitě). Oproti němu je ale mnohem lepším komikem, takže i když už jsou témata jako ruské konspirační teorie dávno vyčpělé, na vtipnosti mu to neubírá a Trevor dokáže každý všední den rozesmát jako málokdo jiný. (Jona Stewarta jsem bohužel nezažil, ale pokusím se dohnat co půjde.)(16.1.2018)

• - Za trvání stávky scénáristů v roce 2008 Jon Stewart pořad dočasně přejmenoval z The Daily Show with Jon Stewart na A Daily Show with Jon Stewart, aby tím vyjádřil podporu svému tvůrčímu týmu. Rovněž prohlásil, že Daily Show vznikající bez jeho týmu není „ta pravá Daily Show". (Sigurdr)

• - Jona Stewarta na pozícii hostiteľa dočasne nahradil John Oliver. Dôvodom bolo natáčanie filmu Rosewater (2014), pri ktorom Jon Stewart zastával pozíciu režiséra. (drake31)