Temný rytíř

• USA The Dark Knight (více)
USA / Velká Británie, 2008, 152 min (Alternativní 146 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman, Morgan Freeman, Cillian Murphy, Eric Roberts, Ritchie Coster (více)

Další Batmanovo dobrodružství začíná. Jeho protivníkem je tentokrát záhadný psychopat Joker. Vítanou posilou by se Batmanovi mohl stát nový státní zástupce Harvey Dent, idealistický právník odhodlaný bojovat zejména proti mafiím ovládajícím podsvětí města. Dent chodí shodou okolností s Rachel, kterou Batman, alias milionář Bruce Wayne, také miluje. Čínský obchodník Lau, se kterým Wayne odmítne obchodovat, navrhne gothamským mafiánským skupinám pro jejich peníze bezpečný úkryt v Hongkongu, kam nesahá Dentova pravomoc. Do jednání nečekaně zasáhne Joker, který chce polovinu mafiánských peněz za likvidaci Batmana. Ti to odmítnou. Batman vzápětí Laua unese a dostane z něj jména mafiánů. Dent rozjede velkou akci, podaří se mu však dostat za mříže jen méně významné gangstery. Vzápětí Joker vyhlásí, že každý den zabije jednoho člověka, a bude to dělat tak dlouho, než Batman veřejně přizná svou identitu a nechá se zatknout... (TV Nova)

ludovit14

Ťažko už niečo napísať o filme Dark Knight The,kedže všetky superlatíva sú už spomenuté.Ja som tento film docenil až po druhom pozretí-kde nám Christopher Nolan,predviedol brilantnú akčnú jazdu skvelým hereckým obsadením.HOD:95%.Ťažko tu hľadať chyby,jediné čo mi tu vadilo najviac bol CZ dabing-poručíka J. Gordona (Gary Oldman),ktorý bol katastrofálny a tým pádom ma GORDONA postava nezaujala až na toľko.Bolo tu tiež zopár slabších scénok,ktoré boli zbytočne moc obkecávané.PS:nedá mi vyzdvihnúť herecký koncert Jokera (Heath Ledger),ktorého postava ako aj herecký výkon boli brilantné!Je to veľká tragédia pre celý filmový svet-keď prišiel o Heath Ledgera,ktorý bol označovaný za jedného z najtalentovanejších hercov mladej generácie. ()

Nerdvana

Pro mě do dneška neokomentovatelný film. Zhmotňuje temnou stránku duše, vlastního temného rytíře. Obraz, který přetrvá a vrhá stíny do našich myšlenek... Bravo. ()

jessic

Pěkně zpracovaná černobílá pohádka pro dospělé. Docela koukatelné. Ale tomuhle žánru by slušel nadhled, stylizace a vtip, a to jsem dost postrádala. Klaďas v gumové masce bojuje proti chaosu ztělesněnému záporňákovi s namalovanou maskou klauna. Proč ne. Ale proč to brát téměř jako tragédii starořeckého typu, esenci konfliktu postmoderní doby? I když možná ano. Je to odpověď na určitou infantilitu dnešních dospělých a jejich potřebu jednoznačných hrdinů. Pohádky mám ráda, ale proč je brát vážně. Za tu upocenou vážnost jednu hvězdu dolů, i když řemeslo si své tři hvězdy zaslouží. ()

gstudio

Sázka na průměrného diváka, kterého táhne marketingově dobře spočítané klišé. Pseudopsychologické, patetické a (ach úchvatné!) klipovitě trikové. Ovšem bez špetky invence. "Biják roku" jsem nedokoukal. Nevadí... Dokoukali a (ach, úchvatné!) ojásali jiní. ()

Eeve

Tomu sa hovorí padouch :) krásne, absolútne temné, zimomriavkovo realistické...Heath Ledger zahral Jokera absolútne famózne, neviem si predstaviť nikoho iného, kto by to dokázal zahrať aspoň trochu podobne. Ostatné herecké osadenstvo takisto vybrané na výbornú, Bale, Eckhart, Oldman, Freeman - všetci skvelí, čo mne ale trošku vadilo bolo obsadenie Maggie Gyllenhaal - ja neviem, mňa to dievča proste irituje :) hlavným ťažiskom filmu sú Jokerove dialógy, nad ktorými sa chtiac-nechtiac zamyslíme, každá ďalšia scéna je pre diváka prekvapením, efekty výborné. Čo viac dodať, pre mňa one-man show... ()

Hellscuboy

Pro mě nejsilnější díl série a to i díky Hítovi,páč za to jak zahrál...(počkat on musí být Džoukr!)...si zasloužil 2 oskary!!!škoda ho kluka R.I.P. :-( každý rok 22.1. si film pustím ...Betmena s Kýtnem,Valem nebo Džordžem ani nebudu porovnávat(nemá to smysl)...mam rád comixy,ale pokud si jedou svou cestou,není to rozhodně na škodu a zde to platí dvojnásob...mám jedinou výhradu a to ke Kejtý :-( navíc Meggý moc nemusím a nemám rád,vlastně absolutně nesnáším,když v dalším díle,filmu hraje jednu postavu někdo jiný...ale co mě nezabije,mě jednoduše zešílí...skvělé obsazení,atmoška,tempo jako prase,hrátky s lodiškama,rezaté sestřičky a ještě jednou Džoukr mě nenechali celej filmešek ani vyčůrat...takže adiééé a jde se čučet na 3ku. ()

SMilan

Nolanova trilógia je pre mňa viac-menej povinným zárezom v pažbe a nie niečo, k čomu by som extra vzhliadal. Ledger ako Joker skvelý, ale u mňa bude Ledger navždy spätý s úplne inou postavou. The Dark Knight je skvelé vizuálne divadlo, ktoré má svoju myšlienku a bohužiaľ, mňa príliš za srdce nechytil. ()

RomanBond007

Urobiť z komiksov filmy je jedno z najlepších rozhodnutí. Hlavne pri sérií ,,Batmanoviek´´ kde vždy dobro víťazí nad zlom . Tento film vás ale najviac zaujme svojim príbehom, skvelými trikmi ale hlavne výborným hereckým výkonom Christiana Balea ,ale hlavne skvelého Heatha Ledgera , ktorý úlohu stelesneného zla menom Joker , stvárnil vynikajúco, dokonca si mnohý môžu povedať, že zahral Jokera lepšie ako Joker od Tima Burtona (Jack Nicholson). Samozrejme nesmú chýbať akčné scény plné napätia a sofisti-kovaného drobného humoru. Jedinou chybou tejto série je, že Joker ,v podobe Heatha Ledgera , sa už neobjaví . Celému filmu dávam vznikajúcich 95%.Fiftis zabil :D ()

JP84

Tak míchání jablek s hruškami dostalo zcela nový rozměr! Co tím myslím? Nejdřív ty jablka: Christopher Nolan se rozhodl odprostit od všech předchozích komiksových adaptací a namísto dalšího barevného filmu natočil kriminálku, ve které hraje hlavní roli realita. Už žádní gayové se slipami nataženými přes kalhoty, žádné nadpřirozené schopnosti nebo zachraňování světa. Tady se vše podřídilo reálnému fungování světa takovým způsobem, že se prakticky rovná tomu našemu. Potuď je všechno v pořádku a neměl bych s filmem žádný problém. Kdyby se do toho nepřimíchalo několik velkých hrušek. A těmi jsou naprosto nerealistické zločiny Jokera. [spoilery] Vykrádání bank a podobné zločiny, není problém. Ale podminování nemocnice? Ve městě, kde je fakticky vyhlášeno stanné právo, dostat na jediný dopravní prostředek přes řeku tuny výbušnin? Stát se to v Batmanovi od Burtona tak ani nemrknu, ale v takhle reálném světě? Totálně mi to bourá zbytek světa. Připomíná mi to situaci, když stavíte domeček a z karet a u posledního patra vám někdo do něho kopne. Tohle tedy ne. 50% ()

method1

Zprvu mě to nějak nezaujalo, avšak po zhruba půlhodině, už jsem napjatě sledoval. Věc, která se skvělostí vypíná nad všechno ostatní, je postava Jokera. Heath Ledger by si za něho zasloužil Oscarů alespoň dvacet. Šílený, chtějící chaos, vychytralý. Oproti němu údajný super bohatý ,,padouch" Bruce Wayne. Nějak jsem se na sledování tohoto filmu nepřipravoval, takže mě příjemně překvapila přítomnost Morgana Freemana. Ale v konečném hodnocení jen čtyři hvězdičky.Důvod je v porovnání. DC Comics takový ,,rival" Marvelu, dá-li se to tak říct. A Marvel mě osobně zaujal svými filmy více. ()

MorraEddie

Temný rytíř nasadil laťku až příliš vysoko a i proto už nejspíš nebude nikdy překonána. Nepovedlo se to Nolanovi závěrečným dílem trilogie a silně pochybuji,že se to v budoucnu podaří někomu jinému. Heath Ledger podal svůj životní výkon za který bohužel zaplatil cenu nejvyšší. ()

DaNvYto

Abych pravdu řekl... první věc, která mě po shlédnutí filmu napadla byla... "HEJ! ten Gary Oldman vypadá jako Gordon Freeman! ještě to páčidlo do ruky a nějaké ty kulisy Black Mesy..." = Jdu psát Nolanovi aby hned zrežíroval Half-Life s obsazeným Garym! A teď už k filmu :) Heath Ledger na facku... jak si mohl dovolit od nás odejít takový herecký King Kong! Jeho klauní xicht mi nejeden pátek zdobil plochu mého notebooku. Psychopat ze všech největší, přesto tak křišťálově čistý... Zlo Zlo Zlo! Prachy? rofl spálit, díky nechci... je libo raděj kouzlo s tužtičkou alá Copperfield? Nebo protáhnou nožíkem úsměv? Dokonale zpracovaná a zahraná postava převyšující všechny ostatní. Na jeho mastnotě z vlasů bych mohl smažit palačinky celý den... Film byť trochu působil, že má alespoň 2x natahovaný konec... tak tomu opravdu tak nebylo. Scéna na lodi, kde se z trestanců vyklubali hodní hoši a z nevinných lidí skoro vrazi... je řádným příkladem dopadu slavné kapitalistické společnosti dnešního světa. ()

Filas24

Zatím můj nejlepší filmový zážitek. Perfektní herecké výkony Heath Ledgera a Christiana Balea Vás nenechají ani na chvilku v klidu a pořád se budete těšit co Vás čeká v příbehu dále. Nejednou jsem si myslel, že film už nemůže nabrat lepší obrátky a hned o pár sekund později jsem zjistil jak moc jsme se mílil. Zejména teda Jokerova postava ztvárněna H. Legertem byla asi nejděsivejší a nejvěrohodnější postavou jakou jsem kdy viděl na filmovém plátně (nejlepší herecký výkon jaký jsem kdy viděl!!). K tomu všemu film podtrhuje vynikající soundtrack, který jen přidává k temné atmosféře, která celý film obklopuje. ()

misiaq

Pokracovanie serie od Nolana o hrdinovi zrodenom z netopierej fobie a miliardoveho imperia aby ochranoval Gotham city a jeho obyvatelov. Jeho temna strana a genialny Joker ktori si zasluzil svojho oscara i ked uz zial nekraca medzi nami zivymi. ()

AceDandelion

Akčňáky moc nežeru, komiksy si nejedu, ale tohle je fakt pecka. Heath Ledger jako Joker je prostě neskutečnej. A já myslela, že dát postavě takovýhle appeal umí jen Johny Depp. Bravo! ()

Kop1x

Pro mě nejlepší díl trilogie s Christianem Balem v hlavní roli, jako Batman.Nejlíp zahraný Joker v podání Heathe Ledgera, né nadarmo se říká, nejvíc doceněný budem až po smrti! Škoda, že si Heath nemohl tu slávu užít na vlastní kůži, zasloužil by si to za ten Bravůrní herecký výkon, svět je krutej. Vždycky, když se podívám na tendle film, vzpomenu si na tebe! Golden rewards a další ocenění právém, gratuluji Heathe Ledgeer a zárověn děkuji za skvostný hereckýj počin, jen škoda, že zrovna na výsluní si musel odejit, určitě by si zahrál další skvělé role! Velká škoda! Legends never die in our hearts! 5/5 ()

Miko55555

Najlepšia batmanovka a zároveň najlepší film s komiksovým hrdinom. Veľkolepý súboj Batmana a Jokera, dvoch perfektne spracovaných postáv. Film plný perfektnej akcie, ale aj perfektného príbehu. Joker mal v tomto filme väčšiu úlohu ako samotný batman a vytvoril postavu najlepšieho zloducha vo filme vôbec. Najlepšie spojenie akcie a príbehu posledných rokov, s výborným soundtrackom navrch ()

PeteBuck

Dvojka kráčala dôstojne v šľapajách Batman začína. Keď som pri Batman začína povedal, že tu bola dusná atmosféra, tak vďaka psychopatickému Jokerovi to platí trojnásobne. Ťažko tomuto filmu niečo vyčítať, bol natočený výborne. Aj keď z Batmana sa stal skôr thriller, na každom rohu ulice cítite nebezpečenstvo, potenciálnu hrozbu, strach. Batman nachádza v Jokerovi extrémne ťažkého protivníka a koniec je taký, aký je, otvára brány trojke. Tento film mi ale ako oddychovka nepripadá. ()

Batman se blíží k půlmiliardě

Batman se blíží k půlmiliardě

14.03.2022

Druhý týden v kinech a chválený komiksový snímek The Batman už se pomalu ale jistě blíží k půlmiliardě dolarů z celého světa. Film o druhém víkendu zaznamenal jen 42% propady, díky čemuž si v… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý