Temný rytíř

• USA The Dark Knight (více)
USA / Velká Británie, 2008, 152 min (Alternativní 146 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart, Michael Caine, Maggie Gyllenhaal, Gary Oldman, Morgan Freeman, Cillian Murphy, Eric Roberts, Ritchie Coster (více)

Další Batmanovo dobrodružství začíná. Jeho protivníkem je tentokrát záhadný psychopat Joker. Vítanou posilou by se Batmanovi mohl stát nový státní zástupce Harvey Dent, idealistický právník odhodlaný bojovat zejména proti mafiím ovládajícím podsvětí města. Dent chodí shodou okolností s Rachel, kterou Batman, alias milionář Bruce Wayne, také miluje. Čínský obchodník Lau, se kterým Wayne odmítne obchodovat, navrhne gothamským mafiánským skupinám pro jejich peníze bezpečný úkryt v Hongkongu, kam nesahá Dentova pravomoc. Do jednání nečekaně zasáhne Joker, který chce polovinu mafiánských peněz za likvidaci Batmana. Ti to odmítnou. Batman vzápětí Laua unese a dostane z něj jména mafiánů. Dent rozjede velkou akci, podaří se mu však dostat za mříže jen méně významné gangstery. Vzápětí Joker vyhlásí, že každý den zabije jednoho člověka, a bude to dělat tak dlouho, než Batman veřejně přizná svou identitu a nechá se zatknout... (TV Nova)

Didon.pipi

Tak tohle mě schlamstlo, komiksofilmové pohádky žeru, ale tohle sežralo mě, jedním slovem pohlcující! Miluju filmy, co mi nedají se nadechnout! ()

kolly13

Nejsem fanda Batmana, ale tohle mě dostalo. Velkofilm kvalit nevídaných, jenž udává smysl slovu akční. Skvělá eskadra herců s vůdcem - Heath Ledger. Podpora propracované hudby Hanse Zimmera. Nelze hodnotit jinak než plných 5 hvězd! ()

RKBoy

Nolanov najlepší počin ,ktorý už tažko prekoná nielen on ale aj ktokolvek iný. Táto filmová dokonalost ozdobená ešte dokonalejším Ledgerom je pastvou pre oči nielen komiksových nerdov ale každého kto miluje film ako taký. Tento skvost nemá slabinu,proste nie...nenominácia na naj. film roka je zločin. Tržby - $1,004,558,444 ()

gezper

V rámci "příprav" na půlnoční premiéru završení trilogie jsem si zopáknul i dvojku. A už jsem to docenil daleko více než před lety. Temné, chaotické, depresivní, rozmáchlé, atmosferické, svižné, brutální, .. o třídu výše než BB. EPIC! [100%] ()

spacowa

Zkrátka úžasnej film! Herecké obsazení ve všech třech dílech je prostě to nejluxusnější filmové menu, na kterém bych si zvládla pochutnávat pořád dokola. Heath Ledger (R.I.P.) ve své životní roli exceluje takovým způsobem, že jsem při jeho výstupech měla nejednou husí kůži. Spojení Balea, Goldmana a Moragana Freemana je vynikající hlavní chod a změna Aarona Eckharta z gothamského hrdiny na zlomeného padoucha je zkrátka třešnička na dortu. Nebudu přehánět, když napíšu, že jsem ztěží zamáčkla slzu, když na konci Batman mizí ze scény. ()

Braga

Gotham má svého Temného rytíře, do boje proti zločinu se pouští ale i bílý rytíř, prokurátor Harvey Dent. Jenže do velké hry ve jménu zákona vnese naprostý zmatek nejsilnější možný protivník: Joker. Tomu úsměv z tváře jen tak někdo nesejme... Christopher a Jonathan Nolanové se vytasili s opusem překonávajícím o několik úrovní předchozího Batmana, když svého hrdinu utápí spolu s celým Gothamem v atmosféře zoufalství, kterou do města přinesl šílený Joker. Skvělé herecké výkony, parádní akce, drama košaté jak z dob klasického Hollywoodu. Podlehne každý. 5 Hvězd ()

lumpcz

Tak nám Jack Nicholson našel konkurenta Joker v podobě Heatha Ledgera nemá chybu, čistá šílenost a zvrácenost. Jinak celý film je velkolepý, Nolan hold umí! Hodnocení: 10/10 ()

Pandos

Christopher Nolan se překonal. Minimálně 2x lepší než Batman začíná. Parádně zvolený padouch. Jokerovy plány mi připomínaly jako kdyby byl Bruce Wayne ve filmu Hra – nevěděl, co je součástí Jokerova plánu a co ne. Napětí, smutek, chaos, láska, … Film je velmi propracovaný, diváka ohromuje od začátku do konce. Nerozumím tomu, jak někdo nemůže dát 5 hvězd – zrovna tento film si je OPRAVDU zaslouží. Zhlédnuto s českým dabingem. Hodnocení 100%. ()

nolme

Oproti prvnímu dílu poměrně přitvrdili:) Je tam všechno, co do pořádného akčního napínáku patří! Heath Ledger hraje svoji roli DOKONALE, chvíli mi trvalo, než jsem si na toho "vyšinutého psychopata" zvykla. Mrzí mě výměna herečky Katie Holmes, mám ráda, když obsazení zůstává stejné - pokud to jde. ()

Zirael

Absolutně perfektní. Batman Christiana Balea mě baví, dává té postavě šmrnc... ale co z toho, když všechny na plátně hravě strčí do kapsy Heat Ledger. Těch pět * bych dala klidně i jen za něho. Bravo. ()

Marchellonzo

Po Batman začíná, který byl úspěšným a dobře hodnoceným filmem, přichází o mnoho složitější, promyšlenější a sebevědomější Temný rytíř. Výborný film vskutku. Kdyby ale jenom nebyl tak složitý, promyšlený a sebevědomý a naservíroval příběh trochu jednodušeji, vůbec bych se nezlobil. Film vyžaduje ještě nejméně jedno zhlédnutí ke vstřebání těch informací, které divák vstřebat nestihl. Akce je na výbornou, postavy velmi precizně napsané a zahrané a libreto ke konci krásně vrcholí. 80% ()

tomino28

Po druhém zhlédnutí musím poupravit svůj názor a uznat, že druhý Nolanův Batman si 5 hvězdiček jednoduše zaslouží. Nedávám je jen za Jokera (i když výkon Ledgera byl vskutku famózní) nebo za skvělou hudbu Zimmera a Howarda, ale za spojení těchto a dalších faktů dohromady v jedno velké epické puzzle. ()

Kudeat

Akční polonuda .. Nikdy mě filmy tohoto typu nebavili a nejspíš ani nezačnou. Spousta akce ale chybělo tomu něco, co by z té akce udělalo něco co bude bavit. Řada zvratů ve filmu mě postupně začala nudit a závěr nic moc. Ale abych jen nekritizoval.. Moc mě potěšil Heath Ladger jako Joker ! Perfektní herecký výkon mě nenechal chladným. Úctyhodné ztvárnění šílence se Heathovi opravdu povedlo :))) Asi jen kvuli Heathovi jsem tomu dal 4*. ()

kacer4

Absolútne špičkové spojenie scenáru, réžie, hercom... Neustále tempo, perfektná hudba, herci... a Joker. Heath Ledger ho zahral bezchybne. Škoda len, že sa mu postava stala osudnou. Jeho šialenstvo a inteligencia boli perfektné. Film mnoho krát prekonal Batman Begins, pár krát prekonal aj niekoľko mojich najobľúbenejších filmov. Aj keby ho pozerám niekoľko krát dookola, zakaždým ma zaujme. No jedno ma mrzí. Nolan bude mať náročnú úlohu prekonať tento film. Toto veľdielo si mohol možno odložiť na TDKR. Ale možno vie, čo robí. ()

Kosi..

Lehce naprůměrnej akční film. Nic víc bych v tom neviděl. Jak už jsem psal předtím: Burtnovinám to nesahá ani po kolena. ()

CabelkaB

Co k tomu říct víc: Jen, že je to naprostá filmová špička.... Zbožňuji Heatha Ledgera v podání Jokera. Nicholsan v dřívějších zprácování byl výborný, ale Ledger si myslím, že dosáhl stejné úrovně ne-li vyšší. Předčilo to má očekávání...Jen je škoda, že Maggie Gyllenhaal nehrála Rachel i v prvním díle... ()

Pillinho

Impozantný výkon Christophera Nolana, ktorý ako vždy, nesklamal. Joker nikdy nebol šialenejší. S presvedčivým a dych vyrážajúcim výkonom Heatha Ledgera, temným prostredím Gothamu a presvedčivým superhrdinom v netopierej maske je z toho film plný napätia, akcie a hlavne príbehu a myšlienky. Ide o komiksový trhák, ktorý zo začiatku zmätie množstvom zápletiek a postáv a chvíľu trvá, kým sa divák zorientuje. Potom ho to naplno vtiahne do deja samozrejme aj vďaka Zimmerovej hudbe ušitej na mieru. Nieje čo vytknúť, možno len to, že Ledger sa do svojej roly vžil bohužiaľ až príliš vážne. ()

bmx6

Rozhodně nejlepší díl s Batmanem.Heath Ledger jako šílenec Joker je brilantní.To co předvedl je nezapomenutelné.Christianu Baleovi postava Batmana perfektně sedne.Hudba výborná,akce je dost a dojemné chvilky jsou ve filmu taky.Batmanova mašina nebo naháněčka po městě-supr.Skvělá atmosféra,nepředvídatelné zvraty.Temný rytíř má pro mě zvláštní kouzlo.Christopher Nolan je prostě frajer. ()

Jack_F.

Because he's the hero Gotham deserves, but not the one it needs right now. So, we'll hunt him, because he can take it. Because he's not our hero. He's a silent guardian. A watchful protector. A Dark Knight. (Nolan tímhle filmem změnil Batmana a...pak ho v dalším díle dokurvil :D..ale co už.). http://www.youtube.com/watch?v=1szF4MuacCA ()

Batman se blíží k půlmiliardě

Batman se blíží k půlmiliardě

14.03.2022

Druhý týden v kinech a chválený komiksový snímek The Batman už se pomalu ale jistě blíží k půlmiliardě dolarů z celého světa. Film o druhém víkendu zaznamenal jen 42% propady, díky čemuž si v… (více)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý