Eli Stone (TV seriál)

Eli Stone

Drama / Komedie

USA, 2008–2009, 19 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Blake Neely

Jonny Lee Miller, Victor Garber, Natasha Henstridge, Loretta Devine, Sam Jaeger, James Saito, Matt Letscher, Pamela Reed, Michaela Watkins, Julie Gonzalo, Laura Benanti, Patrick Breen, Jodi Long, Chris Diamantopoulos, Tom Cavanagh, Tom Amandes, Mark Harelik, Yvonne Delarosa, Jos Viramontes, Jason George, Brooke Nevin, Glenn Morshower, Sterling K. Brown, Hedy Burress, Tonye Patano, Jeffrey Pierce, Braeden Lemasters, Meta Golding, Matt DeCaro, Alexandra Lydon, Rob Nagle, Kathleen Rose Perkins, Steve Harris, Rowena King, Ken Baumann, Kevin Kilner, James Remar, Barbara Niven, Sigourney Weaver, Lynn A. Henderson, Gary Carlos Cervantes, Lorna Raver, Marshall Allman, Gina Torres, Deirdre Lovejoy, Michael Reilly Burke, Johnny Pacar, Bonnie Burroughs, Megan Paul, Brooke Josephson, Michael Trucco, Melinda Clarke, James Morrison, Byrne Offutt, Alyson Reed, Heather Morris, Charlie Hofheimer, Michael Kostroff, Rick Worthy, Fredric Lehne, Scottie Thompson, Tom Irwin, Katie Holmes, Bill Smitrovich, Richard Gant, Derek Webster, Cleo King, Clare Carey, David Giuntoli, Kirsten Nelson, Megan Hilty, Gattlin Griffith, Jim Rash, Jonathan Chase, Lisa Kudrow, Stephanie Niznik, Jamey Sheridan, John Billingsley, Amy Motta, Libby Mintz, Molly Hagan, James Avery, Katie A. Keane, David Barry Gray, Robin Gammell, Nick Baga, Reggie Austin, Paul Ganus, Mandy Musgrave, Rachelle Lefevre, Randall Park, George Murdock, Michael Benyaer, David Villar, Dave Engfer, Tom McGowan, Tom Lenk, Jennifer Aspen, Jean Louisa Kelly, Nina Siemaszko, Matt Riedy, Katherine Ann McGregor, Danielle Panabaker, David Burke, Greta Sesheta, John Prosky, Victor McCay, Lisa Kaminir, Tracy Phillips, James Snyder, Peter Mackenzie, Andy Mackenzie, Reid Warner, Bruce French, Suzie Plakson, Alan Rachins, Isaiah Mustafa, Omid Abtahi, Cristos, Conor O'Farrell, Lou Beatty Jr., Michael Swan, Madison Mason, Philip Anthony-Rodriguez, Barry Livingston, Ed Moy, Coby Ryan McLaughlin, Steve Hytner, Rod Keller, Robert Noble, Ajay Mehta, Todd Grinnell, David Jahn, Julie Dretzin, Wolf Muser, John Sloman, Vincent Guastaferro, Jack Axelrod, Sarah Poynter, Jules Bruff, Michael Laskin, Carlos Jacott, Richard Neil, Robert A. Johnson, Wren T. Brown, Jeremy Glazer, Frank Novak, Missy Yager, Ossie Mair, Parisa Fakhri, Mel Fair, Joanna Gleason, Taraji P. Henson, Katey Sagal, Phil Abrams, Travis T. Flory, Michael B. Silver, Bennet Guillory, Frederick Keeve, Brenda Wehle, George Michael, Justin Lieberman, Gokul, Natch Narasimhan, Shawn Carter Peterson, William Topputo, Anthony Marciona, Kelley Petrisi, Keely Watson, Cheryl Carter, William Behlendorf, Tim Davis, Beth Geiger, Audrey Wasilewski, Larry Udy, Kevin Brief, J. Rene Pena, Jeffrey Hutchinson, Joseph Will, Mandy Siegfried, Brenda Canela, Marcus Ashley, Alanna Ubach, Marc Vann, Eric Laciste, Daniel Juhn, Bill Cantos, Michael Cavanaugh, Allen Lulu, Greg 'Christopher' Smith, Ron Butler, Damian Kaner, Ethan Phillips, Philip Friedman, Sathya Jesudasson, Dan Kinsella, Lisa Long, David Marshall Grant, Blake Robbins, Andrea Bogart, Susie Geiser, Nathaniel Harris, Marcus Smith III, Ernie Grunwald, Mia Korf, Jayne Brook, Richard Schiff, Tiley Chao, Michael FitzGibbon, Laura Benanti (a.z.), Tom Cavanagh (a.z.), Debrah Farentino, Dakin Matthews, Alice Dodd, Marc D. Wilson, Laura Eichhorn, Nicole Sciacca, Ken Howard, Roxanne Hart, Jarrett Sleeper, Ewan Chung, Jaymz Tuaileva, Ron Riekki, Gwendoline Yeo, Megan Cole, Misha Huang, Peggy Jo Jacobs, Angela Hughes, Edward Stanley, Tony Aaron II, Steven Culp, John Rubinstein, Jason Beghe, Donna Cooper, Gregg Bernhard, Jacquelyn Dowsett, Rayford Sewell, Amy Hill, Curt Roland, Ashlee Ford, Cody Benjamin Lee, Dakota Sky, Retson Ross, Kerr Smith, Bridget Moynahan, Mike Baldridge, Pete Brown, Ken Edling, Jonathan Winnicki, Jonathan Banks, Jonathan McMurtry, Fatimah Hassan, Dallas Malloy, Jonathan Walker, Alexandra Billings, David S. Jung, Ben Shields, Quinn Lipton, Greg Farkas, Marquessa Moreland, Jenny Robinson, Jill Simonian, Lex Aimsworth, Adria Johnson, Dustin Wilkinson, Daniel Benzali, Kurt Fuller, Sabrina Lucero, Eddie Driscoll, Angel Parker, Carole Androsky, Jaime Murray, Tim Guinee, Gregory Smith, Pat Asanti

Těžko soudit podle prvního dílu, který je zatím k sehnání, ale seriál vypadá zajímavě. Je o úspěšném mladém právníkovi (v podání Jonny Lee Millera), který několikrát během dne zničehonic (například při jednání) zaslechne hlas George Michaela. Vše vyvrcholí večer při milování se svojí krásnou přítelkyní (hraje jí Natasha Henstridge). Když uslyší zpěvákův velký hit Fait, hned všeho nechá, vyběhne do vedlejšího pokoje, kde opravdu spatří George Michaela s mikrofonem. Když halucinace pokračují, navštíví lékaře, který objeví pravou příčinu obtíží – mozkový nádor. A pak je tu ještě jeho láska z mládí Beth, nyní klientka, s malým chlapcem, který by mohl být snad jeho synem. Eli se nakonec vydává do Indie k posvátné hoře, jejíž pohlednici mu kdysi jeho podobně nemocný otec jako chlapci věnoval. Na jejím vrcholu potom rozpráší popel svého mrtvého otce.(6.1.2008)

Hodnoceno po zhlédnutí první série. U prvních dílů byl můj dojem spíš rozpačitý, v druhé půlce se to vylepšilo. Samotné téma "mozkové aneurysma" mi hlavně ze začátku celkem vadilo. Případy, které právníci řešili, mě zaujaly, ale všechna ta vidění a trapné situace kolem nich mě spíš otravovaly. Naštěstí v posledních dílech to začalo hrát smysluplnější roli, než jen, že podle vizí jde hrdina někoho zastupovat. Hlavní hrdina v podání J.L.Millera je dostatečně zajímavý a sympatický, byl jsem velmi rád za svého oblíbence V.Grabera (Alias, Titanic), naopak mě neskutečně štvala postava černošské asistenky.(9.8.2009)

Dráma s komédiou nie sú žánre, ktoré sa dajú zlúčit bez toho, aby nebola ohrozená samotná integrita diela. Eli Stone je však výnimkou. Ponúka ideálny mix vážnych tém s humorom, ktorý vás nenechá chladným ani ak ste z kameňa. V podstate ide o zaujímavé okienko do angloamerického právneho systému, ktorý sa diametrálne líši od toho nášho, čo dáva dielu punc exotickosti. Lepšie herecké obsadenie som navyše v seriáli nevidel od čias "OZ". Po prvej sérii mi neostáva nič iné, ako označit tento počin ako jeden z najlepších seriálov posledného obdobia.(10.4.2009)

• Avalon820

Eli Stone aneb Jak Ally Mcbeaolvá s Glee se spojila. Ono když chcete natáčet seriál z právnického prostředí ve světě, kde už žije David E. Kelley, není mnoho šancí na valný výsledek a víc něž kdy jindy platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Udělat kopii McBealové v mužské podobě a nechat ji roztančit dnes už zkrátka nestačí. Minimálně mě ne.(4.10.2010)

Eli Stone. Vynikající právník, který chodí s šéfovou krásnou dcerou a jeho budoucnost má jasně udaný směr. Dokud neuvidí tančit George Michaela ve vlastním obýváku... Aneurysma nemusí být jen slovo, které vás pošle na vlastní pohřeb, ale také zajímavý a originální podmět pro zábavný právnický seriál. Jonny Lee Miller tady září opravdu hodně a i přes kvalitní jména v druhé linii on je pánem situace. Tohle je opravdu netradiční seriál, který přináší prorocké vize a chvílemi šílené nápady včetně cameo rolí pro známé osobnosti. Nic na úkor kvality. Druhá sezona byla další příjemná jízda se vším všudy. Bohužel seriál je ukončen po této sezoně... Odchází příjemná zábava s dobrými nápady. PS: pokud by někoho zajímalo "co mělo být ve třetí sezoně" a jak měli autoři seriál promyšlený od první chvíle tak čtěte tady. (Seriál viděn celý)(15.1.2010)

• - Popový zpěvák George Michael byl uváděn prominentně v prvním období série (ve čtyřech dílech), a každá epizoda byla pojmenovaná po jedné z jeho písní. (Terva)