Dívka odjinud

Kanada, (2010–2015), 56 h 18 min (Minutáž: 43–44 min)

Anna Silk, Kris Holden-Ried, Zoie Palmer, Ksenia Solo, Lee Rose, Emmanuelle Vaugier, K.C. Collins, Richard Howland, Kristi Angus, Kim Roberts, Hubert Boorder (více)

Série(5) / Epizody(77)

Lost Girl je fantasy seriál, ktorý začala vysielať stanica Showcase. Príbeh sa točí okolo hlavnej hrdinky menom Bo (Anna Silk), ktorá má nadprirodzené schopnosti a živí sa sexuálnou energiou ľudí. Ako malá vyrastala so svojimi rodičmi a ani len netušila čo sa v nej skrýva, až po jej prvý pohlavný styk, keď vysala z jej priateľa život. Teraz, sama a vydesená vyráža na cestu životom pričom zistí, že patrí medzi druh Fae, známy najmä z legiend. Aby toho nebolo málo, taktiež zistí, že ako Fae nie je sama a tak sa vydáva zlatou strednou cestou medzi Fae a človekom, aby odhalila tajomstvo svojho pôvodu. Spolu s jej ľudskou parťáčkou Kenzi a Dysonom, sexy policajným detektívom tak týždeň čo týždeň pomáhajú ľuďom alebo Fae dostať sa z ich problémov. (U_S_O)

vendulka7

Trochu mi to připomíná film Constantine a seriál Angel dohromady. Hodně příšerek a záhadná minulost. Ale neni to špatný. Po první sérii trochu nadšení opadlo, je tam trochu moc překvapivých zvratů. Jsem zvědavá na druhou sérii. ()

Lal.V

Celý seriál je neskutočne hlúpy, sto krát videné ako vo všetkých fantasy seriáloch posledných rokov... ale, sukuba ako hlavná predstaviteľka tu ešte nebola, ešte k tomu je aj fakt k svetu, je to dosť vtipné, i keď pri niektorých dialógoch mi chlpy na zátylku stoja dupkom. Nazval by som to takým guilty pleasure, videných zatiaľ 6 dielov, tak som si dovolil aj hodnotenie. ()

IlMagnifico

Nemůžu k tomu říct něco, co tu ještě nepadlo. Nápad je to rozhodně dobrý. Konečně změna - fantasy seriál s originální postavou sukuby! Hurá! Od upírů a jejich sexuality jsme se sice zas tak nepohnuli, ale stejně. Obsazení se vydařilo, Silková hraje vcelku dobře (i když, co si budeme povídat, je tu hlavně od toho, aby hezky vypadala), ucházejí i kostýmy a vizualizace. Ale stačí to, když na druhé misce vah leží primitivní dialogy a zoufale nepropracovaný a ubohý scénář? Nu, snad se ho v budoucnu chopí někdo, kdo potenciálu tohoto seriálu využije. Zatím spadá Dívka odjinud mezi seriálový průměr. Škoda, škoda, škoda... ()

polono

Jsem nadšená z tohodle seriálu, Miluju fantasy seriály. Kdybych si mohla vybrat co budu za fei, tak buď Sukuba, vlk a nebo valkýra :-). Oblíbené postavy : Bo, Kenzi, Tick a Tamsin. Ted jsem dokoukala 3. sérii a už se nemůžu dočkat čtvrté série. 1. série 95% 2. série 85% 3. série 85% . ()

Qaylie

Výborně! Konečně něco co jsme tu ještě neměli. Je to velice zajímavě pojaté. Sama nevím co mě na tomto seriálu přitahuje, ale docela se mi to líbí. Je tam vášeň a humor, dvě věci které jsou dobré tam vidět.. Někdy se, ale táhne nějaký nudný nebo spíš příliš nezajímaví díl, který je až moc přeplněn počítačovými efekty, které nejsou nijak dokonalé, ale buďiž i malé chyby se můžou stát. ()

Chloe..

Zajímavý seriál z kanadské tvorby, kdy tvůrci zvolili jako hlavní postavu sukubu a podle mě udělali dobře. Už jsem měla dost všech upírských a vlkodlačích story. Ze začátku jsem si užívala každý díl, ale s každou další řadou příběh slábne, jsem tedy zvědavá, jestli přijde ještě nějaké oživení v nadcházející 4. řadě. P.S. Anna Silk a Zoie Palmer jsou spolu zatraceně sexy! ()

Isuzu

Hm, tento serial som zacala sledovat asi pred rokom a pol, videla som prvu seriu a par casti z druhej a potom som nanho nejako zabudla a spomenula som si asi pred mesiacom. Aj ked ma to spociatku (kedze som prestala sledovat) az tak nezaujalo, tak na moje prekvapenie som tretiu seriu pozrela za dva dni a vazne ma to bavi. Takze z povodneho hodnotenia dvoch hviezdiciek dviham na styri, kedze kvalita zatial rastie. Uvidim, ako to bude so stvrtou seriou:) ()

NairuWana

První tři řady Lost Girl mě poměrně bavily. Byl to oddechovej seriál, kterej tak nějak kombinoval lehký porno, telenovelu a pohádkový fantasy a překvapivě to pro mě docela fungovalo. Bisexuální hlavní hrdinka pro mě byla zajímavá, hlavně kvůli jejím hezkejm partnerkám a i Dyson mě chvilkama bavil, což je u mě co říct. Fae svět nebyl nijak extra promyšlenej, ale ani úplně dementní. Zásadní problém ale nastal v okamžiku, kdy se tvůrci rozhodli, že se seriál začne tvářit vážně a bude si hrát na něco oduševnělýho, a to se bohužel stalo ve čtvrtý řadě, kdy hrdinka ztratí paměť a začne se chovat tak, že bych jí nejradši polila benzinem a zapálila. Nemluvě o přidání novýho charakteru Rainera, kterej jenom odhaloval hruď, lez harému hlavní hrdinky do zelí a jinak nikdo nepochopil jeho existenci. Prostě jednoduchý věci maj zůstat jednoduchý a inteligentní inteligentní - kombinuje se to špatně. Z nostalgie nedávam odpad, ale 4. řada by si to fakt zasloužila a na další už se nechystam. ()

Dosty85

Dokoukal jsem seriál poctivě až do konce (5tá serie). Čím je člověk dál, tím je to těžší a počet hvězdiček klesá. Z původních 3 musím nechal pouze 1, protože takhle náhodnou zápletku....... no prostě když už nikdy žádný díl neuvidím, nebude mi to vůbec vadit :-( ()

newSami

Sexy hlavná hrdinka, namiesto upírov a vlkodlakov temná a svetlá strana, súboje vyznievajú dosť amatérsky, niekedy až trápne. Spracovanie je na úrovni seriálu Čarodejnice (no ok, o trochu lepšie). Celé sa to tvári tak strašne "coolovo", ale chcelo by to asi vyšší rozpočet a dospelejší scenár, pretože mi to zatiaľ pripadá, že sa na tom vybláznia akurát tak tínedžeri do 15 rokov. Ale keďže mám slabosť na sexy hlavné hrdinky (Anna Silk is really hot!), tak myslím že zopár častí ešte zvládnem :-) ()

bee.el

klasický příklad naprosto nevyužitého potenciálu. Sukubus jako hlavní hrdinka byl poměrně neotřelý nápad, ze kterého se dalo strašně moc vytěžit. Špatně bylo ovšem už to, že tvůrci nechali Bo se zamilovat a v závěru první série jsem měla pocit, že vlastně sleduji telenovelu. Lost girl byl slušně rozjetý seriál, který ovšem překombinoval, vysál a pohřbil sám sebe - a povedlo se mu to dokonce v průběhu první série, druhá už je rozbředlý děs... ()

dixitango

Zkoukla jsem první díl a chuť pustit si druhý ve mě vyvolali jen Kenziiny hlášky. Po první sérii jsem však seriálu podlehla a druhou sérií jsem se prokousala v rekordním čase-dokonce jsem se jeden den ulila ze školy :-D. Nápad -sukuba, když kolem všude vidíte samé upíry a vlkodlaky, jsem brala jako spásu. Každý fae je jiný -to bylo super- žádné velké skupiny. Závěrečné díly 2 seríe byli jedna velká pecka a strašně mě naštvalo, že děj skončil otevřený, vzápětí jsem však našla info o 3 serii, takže kdy se to končně začne vysílat ????? Seriál na 99,99% doporučuji :-DD ()

mpet

Velice rozporuplné pocity mám z tohoto seriálu. Nápad je docela originální, neboť sukubu v hlavní roli moc nevídáme a hlavně tu nejsou žádní upíři ani jiná okoukaná havěť typu vlkodlaci, andělé atd. Ale přijde mi, že se nějak filmařům podařilo ztratit scénář, neboť některé díly jsou absolutně o ničem, bez hlavy a bez paty. Nebo prostě si řekli, k čemu je scénář, hlavně, že se tam objeví pár efektů občas trochu násilí a akce a občas erotický podtext. No bohužel to pro dobrý seriál absolutně nestačí. Navíc Bo (Anna Silk) občas vypadá dost rozpačitě a nepřesvědčivě. Všechno to zachraňuje Kenzi (Ksenia Solo), která je dokonale praštěná (v dobrém slova smyslu). Když to tak shrnu plusové body jsou za originalitu a Kenzi a pár skutečně dobrých dílů, ale mínusové body dostane za absolutně nevyužitý potenciál, několik hluchých a nudných dílů a za nepřesvědčivou hlavní hrdinku. Po dvou sériích jsem hodnotil čtyřmi hvězdami a nemusel jsem se za to stydět, ale po dokoukání celého seriálu jsem své hodnocení rapidně změnil a nyní hodnotím jen dvěma hvězdičkami. A to i přesto, že se v seriálu objevila nová výborná postava Tamsim, která děj neuvěřitelně oživila. Ovšem důvody pro snížení hodnocení jsou silnější než ten jeden klad (i když byl obrovský). Je to pořád ten nevyužitý potenciál a také hlavní postava Lauren mě tam začala tak dokonale rozčilovat , až jsem začal chvíle s ní v seriálu nenávidět. Ale největší problémem pro mě zůstává fakt, že filmaři nedokázali důstojně zakončit jedinou sérii. Všechny poslední díly jednotlivých sérií měli být rozuzlením celé série a měli být zdrcující, ale nakonec to pokaždé byly ty úplně nejhorší díly, které byly k vidění a to včetně velkého finále. No je to velká škoda, protože ten potenciál tam byl, ale...... ()

Terik88

Nemůžu si pomoct, ale mně tenhle serál opravdu baví. Nejdřív jsem zvažovala, jestli se do něj pustit, ale když jsem viděla pilot, zaujalo mně to no a doteď si nenechám ujít žádný díl. Svět fae, je to zase něco jiného než všichni ti upíři kolem. Navíc se mi líbí herecké obsazení, každá postava má určitý charakter a jisté charisma. Je pravda, že některé díly jsou slabší, některé jsou lepší, ale tak už to u seriálů chodí. ()

DonTettino

Snáď mi bude odpustené, že komentujem seriál už po prvej časti, ale tak nejak som si chcel pozrieť, ako je hodnotený a cítil som potrebu vyjadriť svoje sklamanie. Začnem tým, čo sa mi na seriály páči. Možno mám zvláštny vkus, ale predstaviteľka hlavnej postavy, teda Bo, mi príde veľmi atraktívna, čo samozrejme beriem ako plus. Ďalej fakt, že seriál je fantasy a zaoberá sa "niečim novým", myslím tým postavu sukuby, je tiež pozoruhodné (upírov máme už tak trochu dosť). Žiaľ, ale tam niekde to končí. Keď som videl, ako bola zajatá a postavená pred skúšku bez toho, aby divákovi bolo čo i len naznačené, prečo by ňou mala prejsť (možno bolo, ale som nevšímavý), tak som zaváhal, či to rovno rovno celý seriál nedroppnem. A akonáhle som videl ten súboj, tak tam sa mi zastavil rozum úplne. Absolútne odfláknuté, totálne klišé, kde slabučké dievčatko príborovým nožíkom zabije obra. To kde sme! Okrem toho, príde mi veľmi zvláštne ako sa hlavná postava díva na celú vec, a hlavne ako svoj pohľad zmení, ked sa dozvie, čo vlastne je. Celkovo veci nevysvetlené, súboje na úrovni škôlkárov, ktorí si kradnú cukríky. Postavenie fantasy zápletky do reálneho sveta nebolo zvládnuté podľa mňa dobre. Chýba mi tam trochu presvedčenia, že to tak naozaj je. Pretože ja žijem v reálnom svete a na fantasy neverím. Preto som od serílu čakal, že diváka vtiahne natoľko, aby "uveril" v reálnosť nadprirodzena. To sa nestalo. zatiaľ dávam 2*. Za peknú herečku a originálny nápd, ktorý však nebol dobre realizovaný. ()

kanidj

Jedným slovom konečne. Konečne prišla postava, ktorá sa živý sexuálnou energiou, k tomu je sexi a krásna a ako bonus hraje to na city, perfektné. Po troch seriach možem dať len najvyššie hodnotenie. ()