Dívka odjinud

Kanada, (2010–2015), 56 h 18 min (Minutáž: 43–44 min)

Anna Silk, Kris Holden-Ried, Zoie Palmer, Ksenia Solo, Lee Rose, Emmanuelle Vaugier, K.C. Collins, Richard Howland, Kristi Angus, Kim Roberts, Hubert Boorder (více)

Série(5) / Epizody(77)

Lost Girl je fantasy seriál, ktorý začala vysielať stanica Showcase. Príbeh sa točí okolo hlavnej hrdinky menom Bo (Anna Silk), ktorá má nadprirodzené schopnosti a živí sa sexuálnou energiou ľudí. Ako malá vyrastala so svojimi rodičmi a ani len netušila čo sa v nej skrýva, až po jej prvý pohlavný styk, keď vysala z jej priateľa život. Teraz, sama a vydesená vyráža na cestu životom pričom zistí, že patrí medzi druh Fae, známy najmä z legiend. Aby toho nebolo málo, taktiež zistí, že ako Fae nie je sama a tak sa vydáva zlatou strednou cestou medzi Fae a človekom, aby odhalila tajomstvo svojho pôvodu. Spolu s jej ľudskou parťáčkou Kenzi a Dysonom, sexy policajným detektívom tak týždeň čo týždeň pomáhajú ľuďom alebo Fae dostať sa z ich problémov. (U_S_O)

sirien

Neurazí. Pokud nadchne, tak ne na dlouho. Krátce bych to shrnul jako "značně nevyužitá, avšak ne úplně zruinovaná příležitost". Vedlejší postavy mnohdy zajímavější než různé hlavní, dějová linie místy pokulhává, ale obvykle z toho na hubu nepadne. Mimochodem, ten seriál bohužel nejvíc trpí tím, že to není porno. Zcela vážně. Pojmout to jako děj obsahující fantasy - porno, bylo by to epic. Ale bohužel. Druhý problém je nízkorozpočtovost. A to ne ani tak u efektů, jako spíš u hrozně "laciných" scénářů, v nichž je často cítit, že na něco nebyly peníze a sem tam i to, že i když byl nápad, nebyli slušní scénáristi. ............................................................................................................................................................................................................................. s01: 65%, s02: 45%, s03: 55%, s04: 50% (nebo tak nějak... plus mínus) ()

Tred2

Fantasy pozadí je docela slušné, některé "vedlejší" hlavní postavy vypadají zajímavě (ti nabušenci, kteří nemají moc prostoru). Zpracování námětu už je o dost horší. Ubírá se to hodně -teen směrem, s trochu větším nádechem sexu, než bývá zvykem (ale opravdu jen trošku, ono to ani jinak snad ani nejde, v rámci námětu, že?). Hlavní představitelka je nudná a v obličeji nazajímavá. Vůbec většina hlavních postav jsou děsní dřeváci. Jediná výjimka je "sidekick" v podání Ksenii Solo, která má takovou tu otravnou roli, ale zvládá ji na poměry seriálu velmi dobře a je to tak prakticky jediný nad-50% faktor seriálu. Případy jež jsou proplétané v jednotlivých dílech jsou snad ještě pod úrovní Smallvillu (ano, tak ubohé to je), celková zápletka pak velmi neuspokojivá, na to, co všechno z toho mohlo být. Celkově je to na 2*, ale vzhledem k fanstasy námětu a Ksenii Solo jsem ochoten jít na 3. Viděl jsem pouze první sérii a s největší pravděpodobností to tak zůstane. ()

Bozvav

Fae, sukuba...., vcelku originální nápad, velmi dobře podané herecké ztvárnění až na hlavní hrdinku Bo. Na té není nic sukubáckého, spíše bych ji pasovala do filmů pro dospělé. Její parťačka je skvělá, stejně jako hlavní Fae hrdinové, ale co to pomůže, když hlavní protagonistka je nesympatická až běda. Také kvalita jednotlivých epizod se natolik výrazně liší, až by člověk občas plakal. Jako celek lepší průměr. 60% ()

Ben Nevis

Asi se to má vézt na vlně obliby upírských počinů, kde je naprosto normální, že najednou potkáváte davy nadpřirozených bytostí. Hlavní postavy jsou napsány tak špatně, že buď lezou na nervy, nebo diváka nezajímá, co se s nimi stane. Edit po více dílech: Je to dobrá oddychovka, u které nevadí, když pár dílů vynecháte. Podobně jako Warehouse 13 každý díl skouzává do stereotypu "Je to podezřelé, takže v tom musí být Fae (u Warehousu artefakt)". Sidekick Kenzie není tak protivná, jak by mohla být. ()

merigieren

Je to taková gothic Xena s Gabrielou, jde spíš o oblibu postaviček, než o to, co se tam skutečně děje. A mě se ta malá holka líbí :-) ()

Naki

První co mě zaujalo, byla rozhodně postava Kenzi, která dělá seriál úžasně zábavný a druhá věc, nepřehlédnutelné jiskření mezi Bo a jinými ženami. Rozhodně se Lost Girl liší pojetím nadpřirozených schopností a rozdělení Fae na světlé a tmavé, což mi připadá daleko zajímavější než ostatní seriály. So far, it looks great! ()

papaguy

Horor? Ale kdeže. Tohle je popcorn pro teen-girl. "Bo, ty jsi tak EMO!!!". Hlavní hrdinka, sukuba Bo, je místní komunitou Fae tlačena, aby si vybrala tým v černém, nebo bílém tričku. Bo je samozřejmě rebelka, takže si nevybere ani jednu stranu... Námět je fajn, ale zpracování je spíš pro diváky hledající nenáročnou oddechovku, u které může vypnout. Pokud vás zajímá např. logika děje a chování postav, máte rádi kvalitní zpracování a dobře napsané dialogy, asi budete místy trpět. Seriál příliš nepozdvihuje ani um hereckého ansáblu (představitelku čelní role nevyjímaje). Některé scény vyloženě šustí papírem. Jako např. v pilotním dílu poněkud trapný test sukuby inscenovaný lokálními Fae. Setkáme se s opravdu kuriozními druhy Fae, které asi utekli z nějaké české pohádky (lesní plamínkující androš, bezhlavý asasín odkládající si hlavu před každou akcí nebo třeba věčně hladový japonský vodník). Zjev hlavní hrdinky, která má být za největší sexici, jež byl v komentářích mnohokrát hodnocen jako nesympatický, mi naopak vůbec nevadí. Leč vybrat by se určitě dalo také lépe - I diblík Kenzy má větší sex-appeal. Přes uvedené zápory se na to dá koukat, tvůrci to berou zjevně s nadhledem, nechybí humor a pokud jste cílová skupina (slečna 15-), věřím, že si to užijete. Já to balím se 4. epizodou. ()

fandapcd

Seriál se stal hodně rychle mým oblíbencem. Dobře možná to neni extra třída pro někoho, ale já jsem osobně spokojená s tim jak tvůrci svůj fae world rozváděj. 3 sérka byla rozhodně nejlepší dle mýho názoru. Už se těšim na 4tou ()

cheonsacz

Poslední dobou se to jen hemží seriály a filmy o upírech, vlkodlacích a jiných příšerkách (lépe řečeno nadpřirozených bytostí) a často je to na jedno brdo - neoriginální, nudné a předvídatelné. Ale já mám prostě takové věci ráda (jmenovitě Supernatural, Ghost Whisperer) snad s výjimkou Twilight, Upíří Deníky a podobně (prostě nemusím přiblblé romantické trháky kde hraje hlavní roli upír - v seriálu Angel to aspoň bylo originální... tehdy). Obě série jsem zhltla na jeden zátah a moc se mi to líbilo. Možná protože je to taková blbůstka o nadpřirozených bytostech. Trochu mě dostává podobnost loga se seriálem Lost :D A Kenzi je vážně super postava :) (a veřte nevěřte, fakt jsem od toho očekávala nějakou blbost a byla jsem mile překvapena) ()

viky13

Lost girl mě hned ze začátku doslal hlavně díky Kenzi. Je fajn koukat na seriál se spoustou nadpřirozených postav ,ale normální člověk v podobě Kenzi by tam zatraceně chyběl. Lost Girl se mi líbí ,protože tvůrci vytvořili zcela nový svět Fae ,nejen pár nadpřirozených postav zasazených do normálního světa. Pokud jde o postavy tak již zmíněná Kenzi je pro Lost girl něco jako Stiles pro Ten wolf nebo Caroline pro TVD. Zvědavá postava ,co se do všeho míchá a neví kdy zavřít pusu...ale taky je vtipná a věrná za každou cenu. Bo je sebevědomá ,kůži milující sucuba ,která se pomalu a jistě učí využíat své schopnosti...myslím že každá žena by chtěla mít nejen její postavu ale i charakter. Dyson mě ze začátku lákal ,měl potenciál ,ale z nějakého důvodu pro mě je čím dál tím míň zajímaví. Hale? Naprosto senzační optimistická siréna se smyslem pro humor ...zastávám pár Kenzi + Hale. A nakonec si dovolím přidat 50%tního záporáka Vexe...z nějakého důvodu jsem mu vždy fandila.! ()

DaweForeman

Konečně pohádka pro dospělé jak se patří. Pořád by se to dalo přidobnit béčkové tvorbě, ale jako jedna z mála, je pořádně udělaná. Většinou, když je určitá snaha o smíchání různých nadpřirozených bytostí, tak z toho vyjde hrozná slátanina, ale to se tu nekoná. Vše má určitý řád a pokud člověk tápe, tak se mu vše postupně objasní. Když beru v potaz to, že se jim povedlo to, kde jiní pohořeli, tak se mi i tu líbí, že to není zaměřený pouze na jednu mýtickou oblast, ale skoro na všechny. Takže to není jako většinou zaměřený pouze na klasické upíry či vlkodlaky. Příběh jako takový nenudí, ale nejnapínavější ani není vždy hlavní linka příběhu, ale jako spíše ty jednotlivá tajemství, která mezi sebou jedinci mají. Krom fantasy prvků, se tu dočkáme samozřejmě i nějaké té romantiky a to rovnou v podobě milostného trojúhelníku a erotiky tu taky není pomálu (řekl bych, že konečně jeden ze seriálu, který to bere sex jako přirozenou věc, kterou nutné v televizi vynechat). To samé platí o nevyhraněnosti názorů na sexuální orientaci. Jedinou takovou viditelnější chybou, kterou by to mohlo být lepší je propracovanost akčních scén, které vypadají levně. ()

Cunami

Nějak mě to v první sérii zaujalo, tak jsem se na to začala dívat, až do konce. První série - O sukubě, která se snaží poznat fae a svůj druh a nachází své přátele. Druhá - O poznávání své matky. Třetí - Spíše o otci. Čtvrtá - Konečně našla pravého otce a ztratila svoji nejlepší kámošku. ()

Kimkong

Lezbickej seriál se zachovalými čtyřicátnicemi, který popisku vypadal zajímavě. Fantasy o sukubě tady ještě nebylo. Bohužel se většinou jen tlachá o vztazích, holky toho moc neukáží a celkově jde o zmařený potenciál. Jde pouze o zprznění všech mýtů a legend bez jakékoli špetky soudnosti. Seriál obsahuje plno logických nesmyslů a míst, která jsou trapná, nebo směšná a přitom to jistě nebylo v plánu. Horor zde není, krimi v prvních řadách. Každý kdo viděl všech pět sezón jako já, by zasloužil metál. Slabší 2*. ()

Felisr

Po skončení Grimma jsem hledala nějakou podobnou pohádku pro dospělé a našla tohle. Na rozdíl od ostatních nemám problém s obsazením, aspoň jsou tam neokoukané tváře. Plus dávám i za zpracování světlé / temné strany dle modelu mé oblíbené ruské Noční (a denní) hlídky. ()

mata77

Mohla by som povedať, že u mňa seriál vyvolal podobný dojem, ako Buffy, premožiteľke upírov, pretože celkové prevedenie je dosť podobné. Námet je výborný, otvára kopec možností. Na hlavnú predstaviteľku som si musela zvyknúť, je staršia, ako sexice, ktoré sa predvádzajú v iných seriáloch s podobnou tematikou. Škoda jej slabšieho prejavu, dala tak vyniknúť vedľajším postavám. Tie to vlastne celé zachraňujú. Ksenia Solo, alias Kenzi a jej gotický zjav, umocnený skvelým scenárom pre jej postavu, ma bavil zo všetkého najviac. Vlk Dyson má krásnu farbu hlasu, určite by mohol čítať aj rozprávky na dobrú noc. Nejaký ten charakter zahral tiež celkom fajn. Ešte jedna-dve postavy ako tak obstáli, zvyšok bola slabota a seriál tak padal niekam na spomínanú úroveň seriálov z roku 1997. Scenár miestami zapĺňal prázdne miesta blábolom, ktorý bol neskutočne nudný, alebo nezmyselný. Ale na réžiu aj tak nemá. Tá bola najhoršia zo všetkého, čím vlastne umocnila aj slabé herecké prejavy a celkový dojem. ()

Scodelario

Kanadský seriál, který staví převážně na výstřihu hlavní hrdinky..pokud se ale podíváte i na jiné postavy, zjistíte, že jsou mnohem zajímavější. Pokud se přelouskáte první sérií a dlouhou druhou, budete mile překvapeni co nabízí třetí a čtvrtá, už nemluvím o poslední páté sérii...žádní upíři, to mě těší.nové nadpřirozeno, které nabízí nové super-hrdiny s novými schopnostmi, celé zaobalené dosti viditelným sexuálním podtextem a jakousi vztahovou nevyrovnaností i oddaností. Označila bych to za průměrný fantasy seriál, který svým světem Fae zasahuje hluboko do historie celého mytologického světa, což je podle mě jedna z věcí, co lze rozvíjet do různých rozměrů..akorát to autoři nestihli jaksi využít na plno! Jde vidět, že seriál nedrží hlavní hrdinka, mnohem sympatičtější je vedlejší role Kenzi, která mě svým humorem a nenapravitelným chováním zahaleným alkoholovým oparem naprosto dostala..hlavně za ni jsou ty 3*! V polovině 5. série dávám 70%. ()

hwnd

S01: Téma succuby bylo velmi lákavé, ale provedení bylo slabší a už první série mě po docela slušných počátečních epizodách nedokázala vtáhnout a docela jsem měl problém ji dokoukat. Nevím, prostě mi přijde, že tohle téma si říká o propracovný děj a celkově propracované universum Fae, ukrutně sexy hlavní hrdinku a sexuální scény, ze kterých bude tryskat erotika. Nedočkal jsem se ale ani jednoho. Je to bez energie, často bez děje nebo s dějem zmateným a sterilita sexuálních scén chce opravdu velkou představivost diváka. Po přečtení hodnocení i na jiných serverech se obávám ještě horší kvality a seriál zatím odkládám, budoucnost ukáže. ()

Amarylliska

Tak edy po shlednutí celé první řady, si myslim že nevyužili naplno potenciál seriálu a trošku to pohřbili.Ale snad se to ještě "vyhrabe" v druhe serii, jestli bude. :) // ale nechám 3 hvězdičky protože až na Bo, se mi libi postavy. a seriál má užasnou atmosféru,prostředí,nápad,postavy a blá blá blá...Ale to všechno pohřbívá zápletkami,chováním hlavní hrdinky a naprosto typickým (což pohřbívá i spoustu fantasy knížek) "Včera jsem nevěděla co jsem jak to ovladat,nikdo me nemel rád, nikdo o mě nevěděl ale dnes jsem naprosto nepostradatelná, všichni si žádají mojí pomoc a já vše rozlousknu."Takže 50/50 rozhodně budu sledovat dál co se z toho vyklube, protože atmosféra mě naprosto uchvátila . ()

numan

Pro mě je Lost Girl jedním z nejpříjemnějších seriálových překvapení poslední doby. Je to zábavná akční fantasy s komediálními prvky, která pochopitelně využívá spoustu žánrových klišé, ale na druhou stranu je celkem originální. Je tu něco z Warehouse 13, něco z Angela, místy se mi dokonce vybavil Terry Pratchet - pravda zas až tak filozofická švanda to není, Lost Girl je místy i dost drsná. Casting je skoro dokonalý, hora pop-kulturních odkazů a hlášek nepůsobí násilně a většinou sedí, všichni bubáci jsou jako živí a celý ten "fae world" až fascinující - prostě všechno na svém místě. Nemůžu se zbavit dojmu, že v posledních dílech první série autorům nějak spadl řemen, ale doufám, že nezůstane jen u ní a pojede se dál. K válce světlých a temných totiž ještě nedošlo a celý děj se zatím odehrává v jakémsi pracně vydobytém a celkem vratkém příměří. ()