Kurýr

• Francie Le Transporteur - la série (více)
Z natáčení  - Chris Vance, Adam MacDonald, Nathaniel Méchaly, Andy Mikita, Andrea Osvárt, Delphine Chanéac, Mike Dopud, Rachel Skarsten, Brad Turner, Hannes Jaenicke
Kanada / Francie / USA / Německo, (2012–2014), 19 h 2 min (Minutáž: 45–52 min)

Chris Vance, François Berléand, Delphine Chanéac, Andrea Osvárt, Andrew Martin-Smith, Eric Canuel, Rachel Skarsten, Joseph Kell, Julian Richings (více)

Série(2) / Epizody(24)

Frank Martin pracuje jako kurýr. Doručuje a nikdy se na nic neptá. Přijede na smluvené místo, vyzvedne zásilku, ať už je to věc nebo člověk, a bezpečně ji doručí, kam má. Zakládá si na pověsti profesionála... (TV Prima)

MoiJe

Do s01e02. Nepokračujem. Inak, brutal jak v akoby klasicky nemeckom seriály všetci francúzskym prízvukom šušlú anglicky. // Pilot: Des. Umelý úvodný dialóg. Naháňačka po rovnej úzkej ulici. Prestrihy na točenie volantom, mačku na okne a odlesky na dverách auta. ´Hláška´ o jednom z pravidiel. Frackovitá mladá žena. Prsia. Zadok. Neustále sa meniaci makeup tam a späť. Jedna z dvoch bitiek stojacich aspoň za zmienku. Prsia a ďalšia verzia makeupu. Dekódovanie programu a ďalších 5 úkonov pomocou ladného a pomalého zmačkutia dvoch kláves... a tak ďalej. Scenár, réžia, strih a ešte aj hudba iritujúce. Šancu e2 dám len kvôli Vancovi, ktorý sa mi inde páčil. ()

zodiak217

Nuda, nuda a opäť nuda. Čakal som podstatne viac, keďže réžie sa ujal Luc Besson. Absolútne necharizmaticke herecke obsadenie, staromodne sš prejavujuci dej, este aj Kobra 11 z roku 2000 mi prišla zaujímavejšia ako tento nový seriál. Príde mi to ako veľmi slabí odvar na skvelé filmu s Jasonom Stathanom. Akčné scény su taktiež robené v štýle, že človek si povie: "Toto som videl už v lepšom prevedení." Tak pôsobí aj tento seriál sucho a bez originalnejsieho nápadu niečím zaujať. ()

kenkaku

Kurýr nikdy nebyl žádný filmový skvost, ale Jason Statham a jeho kousky dodávaly filmům zábavnost. Seriál - krom toho že není z poloviny tak zábavný - je navíc příšerně odfláknutý. Lacinost z něj čiší ze všech koutů a to že je točený v ČR mu na kouzlu vůbec nepřidá. Auta s českými SPZ se mezi záběry mění na francouzské, auta se prohání okolo Poděbrad a děsně si hrají na Francii. Ne, mě nevadí to balamucení. Mě vadí, že se to ani nesnaží maskovat. Prostě chčijou divákovi na hlavu a ani se to nesnaží vydávat za déšť ;). ()

Ondr4H

Zajímavý seriál, perfektní auta místy i akce.Ale hlavně představitel kurýra, který se mi zdá lepší v mnoha věcech než Statham.Jestli to srovnáváte s jinými žánry tak je jasné že vám to nebude sedět, ale jestli to můžu srovnat s kobrou 11 tak je tohle narozdíl od ní svěží. V záplavě trendů seriálů u kterých přemýšlíte ješte týden potom a modlíte se aby nezemřel váš hrdina zčistajasna, je to opravdu vítaná a žádaná změna. ()

m.a.t.o.

Veľmi predpokladateľné až hlúpe, ale to by mi ani tak nevadilo. Chris Vance hoc je to celkom charizmatický týpek sa nevie biť čo sa režisér a strihač snažia kamuflovať - to mi už vadí. Naháňačky sú tiež dosť slabé. Čo sa mi páči je Frankovo Audi A8. Potešila a zároveň i prekvapila ma dosť výrazna miera erotiky oproti filmovej sérii, len ženy mohli vybrať krajšie :) 20 % ()

• Plánovaný rozpočet na jednu epizodu byl 4 000 000 amerických dolarů, prvních 12 epizod pak bylo natočeno za 43 milionů. (BanditaX)
  • Frank (Chris Vance) řídí Audi A8 TDI Quattro s poznávací značkou MB 970 AS a s manuální převodovkou, s níž se běžně nevyrábí. (Kefas21)
  • François Berléand si zahrál i ve všech třech předchozích snímcích filmové série Kurýr. (Stanley619)