Viceprezident(ka) (TV seriál)

Veep

Komedie

USA, 2012 - 2019, 26 h 29 min (Minutáž: 25–31 min)

Tvůrci:

Armando Iannucci

Julia Louis-Dreyfus, Anna Chlumsky, Tony Hale, Matt Walsh, Reid Scott, Timothy Simons, Sufe Bradshaw, Gary Cole, Kevin Dunn, Hugh Laurie, Dan Bakkedahl, Sarah Sutherland, Jessica St. Clair, David Pasquesi, Kate Burton, David Rasche, Zach Woods, Eddie Jones, Patrick Fischler, Kevin Heffernan, Barry Shabaka Henley, Megan Anderson, Teena Byrd, Kumail Nanjiani, Susan Duvall, Isiah Whitlock Jr., Ken Arnold, Dave Foley, Sally Phillips, Mimi Kennedy, Delaney Williams, Allison Janney, Regen Wilson, Andy Buckley, Brent Jennings, David Schaal, Emily Peachey, Glenn Wrage, Nelson Franklin, Bebe Wood, Randall Park, Brian Huskey, Tracie Thoms, Sam Richardson, Kristina Linder, Maddie Howard, Lyon Beckwith, Shannon Lanier, Mark Falvo, Vaughn Bullard, Jessie Ennis, Susan Kelechi Watson, Mo Gaffney, Brad Leland, Tom Gore, Peter MacNicol, Cedric Stewart, Remy Auberjonois, Nancy Lenehan, Clea DuVall, Barbara Rosenblat, Selenis Leyva, Michael Torpey, Harris Yulin, Tzi Ma, Dan DeLuca, Larry Derr, LaMonica Garrett, Sarayu Blue, Seth Barrish, Wayne Wilderson, Cormac Bluestone, Pierce Cravens, Ron Perkins, Michael Pemberton, Edwina Findley Dickerson, Nigel Gibbs, Josh Caras, Thomas Keegan, Margaret Colin, Brad Morris, India de Beaufort, Tim Baltz, Jean Villepique, Craig Cackowski, Eugene Cordero, Scott Adsit, Stephen Root, Andrea Savage, Jean Smart, Emily Rutherfurd, Usman Ally, Lauren Bowles, Brooke Mulkins, Ashley Smith, Michael A. MacRae, Connie Lamothe, Ivar Brogger, Terrie Snell, Mary Joy, Kathleen Randazzo, Brian Foreman, Alison Daniels, Jim Palmer, Christopher Morris, Mark Vincent, Kathy Najimy, Kevin O'Rourke, Mark Irvingsen, Adam Chanler-Berat, Benjamin Cook, Dana Powell, Michael Salconi, Joe Sabatino, Diedrich Bader, Christopher Meloni, Darren Boyd, James Doherty, Colin Stinton, Paul Fitzgerald, Patton Oswalt, Zak Orth, Michaela Watkins, Dakin Matthews, Brian J. Carter, Veronica Cruz, Navid Negahban, Lennon Parham, Dan Jenkins, Matthew James Gulbranson, Shane Callahan, Mike Hayes, Chris Kies, Brad Morris, Patricia Kalember, Suzy Nakamura, Armand Schultz, Richard Barlow, Tom McGowan, Melanie Nicholls-King, Ethan Phillips, Eileen Faxas, Orlagh Cassidy, Evan Arnold, Ursula Whittaker, Martin Mull, John Slattery, Rose Abdoo, Tim Ryan, Alex Gregory, Peter Huyck, Meredith Hagner, Brian Doyle-Murray, Jim O’Heir, Exie Booker, J. Anthony Pena, Gita Pullapilly, Kelly Frazier, K Callan, Jamie Denbo, John Ross Bowie, Lindsay Burdge, Karen Malina White, Troy Evans, Phil LaMarr, Rod McLachlan, Concetta Tomei, Stephnie Weir, Lauren Potter, Maria Zyrianova, Raymond Ma, Saginaw Grant, Mauricio Ovalle, Damion Poitier, Caroline Redekopp, Jessica Chaffin, Rick Overton, Nico Evers-Swindell, Sterling Sulieman, Paul Scheer, Victor Pagan, Jack De Sena, Amy Brenneman, Robert Pine, June Diane Raphael, Erica Rhodes, Rena Strober, Stephen Fry, Silvia Busuioc, Alexej Solodov, Susan Chuang, Chasty Ballesteros, Mary Holland, Deanne Bray, Beth Littleford, Nicki Micheaux, Ernest Thomas, D'Arcy Carden, Michael Hitchcock, Toby Huss, Andrew Patrick Ralston, Michelle Arthur, Adam Scott, Camila Greenberg, Reef Karim, Diana Popick, Hector Hugo, Karl Bury, Andrew Leeds, Lindsey Kraft, Jon Norman Schneider, Venk Potula, Sara Amini, Christopher Moynihan, Kevin Murray, Terrence Currier, Bernie McInerney, Matt Oberg, Phil Abrams, Jim Titus, Ellen Adair
  • zdepapepa

Zas tak dokonalé jak hlásá řada ocenění, co tento seriál získal, to pro mě nebylo. JLD pro mě navždy zůstává jako top v Seinfeldovi. Zde kromě občasného uchichtnutí jsem proseděl s klidným výrazem na tváři celou první řadu a kus druhé. Dál jsem bohužel nevydržel koukat. Politické drama/satiru si raději dám formou House of Cards nebo v nějakém pořadu typu Daily Show/Late Show/Full Frontal, to mě většinou nezklame. Škoda, že něco podobného nemohu napsat o VEEcePrezidentce.(1.10.2016)

Iannucci OBE neváhal a opět dal dohromady partičku osvědčených a cenami ověnčených scénáristů. Konkrétně je to tedy S.Blackwell, T.Roche, J.Armstrong, S.Gray a W.Smith. Znovu tedy bylo jasné, že půjde hlavně o rychlé tempo dialogů, takže i ve Veep je přítomno velké množství hlášek a vulgarit. Někteří fanoušci - i v USA oblíbeného - filmu In the Loop (Politické kruhy) asi budou zklamáni obsahem. Na místo nějakých velkých témat (politics) se řeší spíše "office politics". To se ale časem ukázalo jako jasná výhoda, protože jsem se mohl plně soustředit na vývoj jednotlivých postaviček VP kanceláře. Zajímavé je, že ke statusu kultovní postavy má po první sérii nejblíže nakročeno Jonah, tedy stejně jako MT v The Thick of It někdo, kdo pracuje mimo kancelář a pouze nosí vzkazy od nadřízeného. _ _____ Už od pondělka mám nutkání sem hodit dvoustránkový komentář o politické satiře, roli Armanda Iannucciho na poli britského humoru, převádění sitkomů z UK do USA, postavení Veep na HBO mezi Girls a Game of Thrones, etc.. Ale počkám si na dnešní poslední díl třetí série Thick of It (ČT 2 0:15), ve kterém očekávám pořádnou rozlučku "Spinmastera generála" Malcolma Tuckera.(27.4.2012)

Julia Louis-Dreyfus je skvělá herečka, má zvláště vytříbený talent pro komediální scény a role zhrzené viceprezidentky USA jí sedne dokonale: její úsměvy jsou dokonale natrénované, výbuchy vzteku totálně omluvitelné a divoce měněné grimasy dokonale zábavné. Krizové situace v seriálu z prostředí vysoké politické hry, která vůbec nevychází podle představ, jsou zlatým dolem na parádní hlášky. Kromě hlavní hrdinky perlí i její vysoce (ne)kompetentní poradci. Mohlo by to být ještě ostřejší, ale i tak je Veep svěží komediální podívaná, která se s politikou a humorem, abych použil slovník paní viceprezidentky, vůbec nesere.(19.7.2012)

Povedený komediální seriál o svérázné viceprezidentce USA a jejím nejbližším personálu. Je zde zábavně spojena politika s každodenní činností viceprezidentky, a urážkami a nadávkami se zde nešetří. Nabízí se zde srovnání se seriálem Jistě pane ministře, ale Veep jede na naprosto jiné koleji. Sází se zde hlavně na černý humor, zesměšňování a vtipně mířené nadávky. Pokud máte rádi snímky z prostředí politiky a chcete se příjemně pobavit, rozhodně nesmíte tento seriál minout. ---------- Hodnocení (****): Filmy/seriály z tohoto prostředí mám rád, a tak nemůžu jít pod čtyři hvězdy. Podle mě je tento seriál zpracovaný velmi povedeně a herecký arzenál zde opravdu válí, v čele s Julií Louis-Dreyfusovou. ---------- Hlavní plusy: Seriál je stavěný tak, že i když zrovna nejste v části, kde se nacházejí hlavní humorné scény, stále se skvěle bavíte.(25.8.2012)

Americká odpověď na britské Ano, pane ministře. 1) Tvůrci se snaží, ach, jak se jen snaží. Ale až na pár výjimek se snaha míjí účinkem a dává vzniknout potrapnělým vtipům - jako když z jedné půlky citrónu děláte třetí půllitr limonády - ještě tam musí být kapka šťávy, někde musí být, musí... 2) Ale špatné to není. Seriál je šitý na americké poměry, kdo nezná, leccos neocení.(12.10.2012)