Viceprezident(ka) (TV seriál)

Veep

Komedie

USA, 2012 - 2018, 26 h 29 min (Minutáž: 58x30 min)

Julia Louis-Dreyfus, Anna Chlumsky, Tony Hale, Matt Walsh, Reid Scott, Timothy Simons, Sufe Bradshaw, Gary Cole, Kevin Dunn, Hugh Laurie, Dan Bakkedahl, Sarah Sutherland, Jessica St. Clair, David Pasquesi, Kate Burton, David Rasche, Zach Woods, Eddie Jones, Patrick Fischler, Kevin Heffernan, Barry Shabaka Henley, Megan Anderson, Teena Byrd, Kumail Nanjiani, Susan Duvall, Isiah Whitlock Jr., Ken Arnold, Dave Foley, Sally Phillips, Mimi Kennedy, Delaney Williams, Allison Janney, Regen Wilson, Andy Buckley, Brent Jennings, David Schaal, Emily Peachey, Glenn Wrage, Nelson Franklin, Bebe Wood, Randall Park, Brian Huskey, Tracie Thoms, Sam Richardson, Kristina Linder, Maddie Howard, Lyon Beckwith, Shannon Lanier, Mark Falvo, Vaughn Bullard, Jessie Ennis, Susan Kelechi Watson, Mo Gaffney, Brad Leland, Tom Gore, Peter MacNicol, Cedric Stewart, Remy Auberjonois, Nancy Lenehan, Clea DuVall, Barbara Rosenblat, Selenis Leyva, Michael Torpey, Harris Yulin, Tzi Ma, Dan DeLuca, Larry Derr, LaMonica Garrett, Sarayu Blue, Seth Barrish, Wayne Wilderson, Cormac Bluestone, Pierce Cravens, Ron Perkins, Michael Pemberton, Edwina Findley Dickerson, Nigel Gibbs, Josh Caras, Thomas Keegan, Margaret Colin, Brad Morris, India de Beaufort, Tim Baltz, Jean Villepique, Craig Cackowski, Eugene Cordero, Scott Adsit, Stephen Root, Andrea Savage, Jean Smart, Emily Rutherfurd, Usman Ally, Lauren Bowles, Brooke Mulkins, Ashley Smith, Michael A. MacRae, Connie Lamothe, Ivar Brogger, Terrie Snell, Mary Joy, Kathleen Randazzo, Brian Foreman, Alison Daniels, Jim Palmer, Christopher Morris, Mark Vincent, Kathy Najimy, Kevin O'Rourke, Mark Irvingsen, Adam Chanler-Berat, Benjamin Cook, Dana Powell, Michael Salconi, Joe Sabatino, Diedrich Bader, Christopher Meloni, Darren Boyd, James Doherty, Colin Stinton, Paul Fitzgerald, Patton Oswalt, Zak Orth, Michaela Watkins, Dakin Matthews, Brian J. Carter, Veronica Cruz, Navid Negahban, Lennon Parham, Dan Jenkins, Matthew James Gulbranson, Shane Callahan, Mike Hayes, Chris Kies, Brad Morris, Patricia Kalember, Suzy Nakamura, Armand Schultz, Richard Barlow, Tom McGowan, Melanie Nicholls-King, Ethan Phillips, Eileen Faxas, Orlagh Cassidy, Evan Arnold, Ursula Whittaker, Martin Mull, John Slattery, Rose Abdoo, Tim Ryan, Alex Gregory, Peter Huyck, Meredith Hagner, Brian Doyle-Murray, Jim O’Heir, Exie Booker, J. Anthony Pena, Gita Pullapilly, Kelly Frazier, K Callan, Jamie Denbo, John Ross Bowie, Lindsay Burdge, Karen Malina White, Troy Evans, Phil LaMarr, Rod McLachlan, Concetta Tomei, Stephnie Weir, Lauren Potter, Maria Zyrianova, Raymond Ma, Saginaw Grant, Mauricio Ovalle, Damion Poitier, Caroline Redekopp, Jessica Chaffin, Rick Overton, Nico Evers-Swindell, Sterling Sulieman, Paul Scheer, Victor Pagan, Jack De Sena, Amy Brenneman, Robert Pine, June Diane Raphael, Erica Rhodes, Rena Strober, Stephen Fry, Silvia Busuioc, Alexej Solodov, Susan Chuang, Chasty Ballesteros, Mary Holland, Deanne Bray, Beth Littleford, Nicki Micheaux, Ernest Thomas, D'Arcy Carden, Michael Hitchcock, Toby Huss, Andrew Patrick Ralston, Michelle Arthur, Adam Scott, Camila Greenberg, Reef Karim, Diana Popick, Hector Hugo, Karl Bury, Andrew Leeds

[Po dvou sériích] Naprosto skvělá propracovaná politická anti-agitka, která svým vyzněním nemá nic společného s britským "milým" humorem Jistě, pane.... Ne, tohle je HBO. Vyhaslá Julia Louis-Dreyfus, která si od Seinfelda na hvězdné nebe nesáhla si tady napravuje reputaci. Není to jen o Julii, herecká sestava kolem ní se krásně vžívá do skvěle napsaných charakterů tvořících vítězný tým. Chvílemi je sice obtížnější neztrácet se v přepolitizovaných zápletkách, ale po pár epizodách, kdy se divák seznámí s charaktery je to už brnkačka a fandit bandě těch "druhých" není zas až tak těžké. Nevypadá to nakonec snad jako profesní román od Arthura Haileyho či brilantní scénář od Aarona Sorkina? První dvě sezóny 85 % [Po pěti sériích] Jeden z nejsilnějších ukecaných seriálů na trhu, který bohužel není určený pro ten český. Pět sezón 95 %(6.8.2013)

Povedený komediální seriál o svérázné viceprezidentce USA a jejím nejbližším personálu. Je zde zábavně spojena politika s každodenní činností viceprezidentky, a urážkami a nadávkami se zde nešetří. Nabízí se zde srovnání se seriálem Jistě pane ministře, ale Veep jede na naprosto jiné koleji. Sází se zde hlavně na černý humor, zesměšňování a vtipně mířené nadávky. Pokud máte rádi snímky z prostředí politiky a chcete se příjemně pobavit, rozhodně nesmíte tento seriál minout. ---------- Hodnocení (****): Filmy/seriály z tohoto prostředí mám rád, a tak nemůžu jít pod čtyři hvězdy. Podle mě je tento seriál zpracovaný velmi povedeně a herecký arzenál zde opravdu válí, v čele s Julií Louis-Dreyfusovou. ---------- Hlavní plusy: Seriál je stavěný tak, že i když zrovna nejste v části, kde se nacházejí hlavní humorné scény, stále se skvěle bavíte.(25.8.2012)

jako by vrtěti psem přepracovali v seriál. můj problém - není na koho se napojit. všechny hlavní postavy jsou takoví lehce asociální sebestřední vyčůránky, kteří si s různou intenzitou střídavě nabíjejí držtičky. oblibuju mikea, garryho a jonaha, ale myslím, že jejich komičnost by víc vynikla v soukolí postav s lidštějšími rysy.(7.10.2013)

Julia Louis-Dreyfus je skvělá herečka, má zvláště vytříbený talent pro komediální scény a role zhrzené viceprezidentky USA jí sedne dokonale: její úsměvy jsou dokonale natrénované, výbuchy vzteku totálně omluvitelné a divoce měněné grimasy dokonale zábavné. Krizové situace v seriálu z prostředí vysoké politické hry, která vůbec nevychází podle představ, jsou zlatým dolem na parádní hlášky. Kromě hlavní hrdinky perlí i její vysoce (ne)kompetentní poradci. Mohlo by to být ještě ostřejší, ale i tak je Veep svěží komediální podívaná, která se s politikou a humorem, abych použil slovník paní viceprezidentky, vůbec nesere.(19.7.2012)

• Malarkey

Říkal jsem si, že tenhle seriál zkusím. Proč by ne. Člověk nikdy neví. Nicméně podle mě tenhle seriál vůbec není pro nás, Evropany, a co víc, vůbec není zábavný. Ten film mi dokonce nutí i srovnání s Jistě pane Ministře a ten nepoměr je tam obrovskej. Viceprezident(ka) je totiž natočena takovou tou formou, jako je třeba Kancl. Občas se klepne reklama a celé to vypadá hrozně přirozeně. To bych ani za zlé neměl. Spíš mi příjde, že tenhle seriál má v sobě takový ten decentní typ humoru, který mě ale prostě nedokáže nikdy zaujmout. Ať dělám co dělám. Tenhle seriál je hrozná slabota.(23.7.2012)