Vražedné pobřeží (TV seriál)

• Kanada

Tropical Heat

Vražedné pobrežie

Sweating Bullets

Akční / Drama

Kanada, 1991 - 1993, 54 h 32 min (Minutáž: 49–55 min)

Tvůrci:

Sam Egan

Rob Stewart, Carolyn Dunn, Ian Tracey, Pedro Armendáriz Jr., John David Bland, Al Waxman, Nicole de Boer, Garrick Hagon, Michael Sarrazin, Gwynyth Walsh, Juliano Mer-Khamis, Edita Brychtová, Scott Hylands, Vanity, Rachel Weisz, Barbara Alyn Woods, Lori Hallier, Nancy Anne Sakovich, Fiona Fullerton, Paul Hecht, Mark Humphrey, David McIlwraith, Barbara Williams, Leah Pinsent, Rebecca Ferratti, Caroline Munro, Tom Butler, Heidi von Palleske, Wayne Robson, Susan Hogan, Michael C. Gwynne, Jorge Rivero, Sean McCann, Eugene Clark, Janet-Laine Green, Eric Keenleyside, John Novak, Linda Thorson, David Hemblen, Anat Atzmon, Jonathan Sagall, Robin Gammell, Michael Kopsa, Denis Forest, William Hope, Shmuel Atzmon, Mia Kirshner, Dan Zukovic, Charles W. Gray, Eugene Robert Glazer, Andrew Bicknell, Cleo Rocos, Kevin Jubinville, Richard Fitzpatrick, Daniel Pilon, Marc Strange, Alf Humphreys, John Tench, Adam Whyte, Andrew Gillies, Mary Beth Rubens, Christopher Fairbank, Michael Kirby, Jennifer-Juniper Angeli, Lisa Schrage, Harvey Atkin, Starr Andreeff, Matt Birman, Richard Eden, Dominic Jephcott, Tony Caprari, David Baxt, Martin Le Maitre, Ewen Cummins, Eduardo Noriega, Laurie Paton, Gerardo Zepeda, Josefina Echánove, Enrique Novi, Susie Singer Carter, Anthony Fridjhon, Michael Copeman, Tony Rosato, Markus Parilo, Miguel Fernandes, Jacqueline Voltaire, Michele Scarabelli, Moira Walley-Beckett, Roger Cudney, Judah Katz, Nadine Van der Velde, Nadia Cameron-Blakey, Lesley Fong, Robert Whitehead, Louis Del Grande, David Mucci, Carlos Romano, Patricia Healy, Manuel Benítez, James Purcell, Sello Maake Ka-Ncube, Barbara Blackburn, Cali Timmins, Ted Le Plat, James Millington, E. Danny Murphy, David Butler, Nancy Cser, John Guerrasio, Stephanie Morgenstern, Arkie Whiteley

Ano vážení tot je opravdu klasika televizni zabavy. Jeden z tech povedenejsich serialu, kterym nas vychovavala Tv nova na pocatcich. Doted si pamatuju odpoledne, kdyz jsem dosel ze skoly a zapnul bednu a sledoval hlaskujiciho detektiva jmenem Nick Slaughter (no kurva nemilujte detektiva co se jmenuje ''Masakr''), ktery pobiha v tropickem prostredi plnym kocek v bikinach v rozevlate kosili a kratasech a sekunduje je mu krasna Sylvie (skvele nadabovana Z. Adamovskou) no radost pohledet.(16.5.2008)

Menili sa policajti (najradšej som mal toho fúzatého), barmani (Ian, Spider) aj ženy (tie boli dobré stále), zato niektoré veci našťastie nie - exotické slnečné pláže, silní zlosynovia, atraktívne zápletky s množstvom zdravého nadhľadu a chémia medzi ústredným párom Stewart/Dunnová. Playboy Nick, v tých svojich šlapkách, všetko má na háku, po ranu si nejde ďaleko, má ustavičné rozdielne názory so Sylviou, problémy s komisárom a nikdy nezabudne zavítať do svojho obľúbeného bambusového baru na pláži. Scenáristi stavali na rovnakú úroveň krimi zápletu a Nickov sex.(25.12.2004)

Jo, to je husty retro.. mi tenkrat bylo 11-12, hltal sem kazdej dil. Libilo se mi exoticky prostredi, nevazanej pristup.. skoda ze takovy veci uz se nedelaj :( btw vite, ze 2. sezona se tocila v Izraeli a 3. v jizni africe? takovej to melo tenkrat rozpocet :) podle wiki byl serial nesmirne popularni v Srbsku.(24.1.2012)

Bez tohohle jsem si kdysi nedovedl představit letní prázdniny. Ta stmosféra prosluněných havajských pláží, pohodička, krásný ženský a jeden sympatickej detektiv (zdá se mi, že Nick Slaughter se snad s každou svou klientkou ve finále vyspal) se svou zrzavou kolegyní.A ta znělka...hned mám chuť si jít zasurfovat :). Vedle Vražedného pobřeží se může jít Pobřežní hlídka vycpat.(27.5.2008)

Jo, Nick Slaughter a jeho košile odhalující hruď. Doteď, když uvidíme s kamarádama člověka v nezapnutý košili, řekneme že nahodil Slaughtera. Skvělá úvodní znělka a hlavně uvolněná prázdninová atmosféra dělaj z Vražednýho pobřeží příjemnou záležitost. Pro mě seriál dětství, stejně jako MacGyver, Odpadlík, Knight Rider...(30.10.2007)

• - V seriálu stále mizí a objevují se stěrače na Nickovo Jeepu Wrangler. (A.MacGyver)

• - V devadesátých letech dvacátého bylo Srbsko zmítané občanskou válkou, izolované restrikcemi Spojených národů a obchodním embargem. Tropická idyla nádherného ostrova, boj dobra se zlem, lehký humor, charismatický hrdina a velmi mnoho repríz udělaly z Nicka Slaughtera symbol odporu a opoziční politiky. Měsíc trvající protesty v zimě 97 proti prezidentu Slobodanu Miloševičovi za vytvořily z Nicka třídního hrdinu a s heslem: "Slotera Nika, za predsednika" ("Nick Slaughter Presidentem") na rtech, billboardech, odznacích, komiksech a letácích jej vynesly na vrchol popularity. Mnoho hospod a barů bylo přejmenováno a dekorováno na Tropical Heat styl, srbská populární punková skupina Atheist Rap nahrála hit: "Sloteru Niče, Srbija ti kliče" ("Nicku Slaughtere, Srbsko tě zdraví"). Dalším oblíbeným heslem bylo: "Svakoj majci treba da je dika, koja ima sina k'o Slotera Nika" ("Každá matka by byla hrdá mít syna jako je Nick Slaughter"). A nikdo mimo Srbsko by to nevěděl, nebýt náhody. V roce 2008 se Rob Stewart, představitel Nicka, podíval na fandovskou skupinu Nicka Slaughtera na Facebooku, kde bylo kolem 17 000 členů, většinou ze Srbska. Když zjistil, co a jak, domluvil se s bývalými představiteli opozice a přiletěl za obrovského zájmu médií, politiků a veřejnosti na návštěvu. O jeho návštěvě a o tom, co se stalo v devadesátých letech byl natočen dokument Nick Slaughter for President (2012). Rob si při návštěvě popovídal mimo několikeré návštěvy v srbských televizních talkshow i s bývalým vůdcem odporu Srdjou Popovičem a s Atheist Rap si zazpíval na koncertu jejich píseň. (monolog)

• - Seriál se pokusili v roce 2001 vzkřísit filmem Criss Cross (2001), který byl filmovou verzí dílu 10 a 11 ze druhé série, ale neměl úspěch a dál se nepokračovalo. (monolog)