Vražedné pobřeží (TV seriál)

• Kanada

Tropical Heat

Vražedné pobrežie

Sweating Bullets

Akční / Drama

Kanada, 1991–1993, 54 h 32 min (Minutáž: 49–55 min)

Tvůrci:

Sam Egan

Rob Stewart, Carolyn Dunn, Ian Tracey, Ari Sorko-Ram, Pedro Armendáriz Jr., John David Bland, Eugene Clark, Al Waxman, Nicole de Boer, Garrick Hagon, Michael Sarrazin, Gwynyth Walsh, Juliano Mer-Khamis, Edita Brychtová, Scott Hylands, Vanity, Rachel Weisz, Barbara Alyn Woods, Lori Hallier, Nancy Anne Sakovich, Fiona Fullerton, Paul Hecht, Mark Humphrey, David McIlwraith, Barbara Williams, Leah Pinsent, Rebecca Ferratti, Caroline Munro, Tom Butler, Heidi von Palleske, Wayne Robson, Susan Hogan, Michael C. Gwynne, Jorge Rivero, Sean McCann, Janet-Laine Green, Eric Keenleyside, John Novak, Linda Thorson, David Hemblen, Anat Atzmon, Jonathan Sagall, Robin Gammell, Michael Kopsa, Denis Forest, William Hope, Shmuel Atzmon, Mia Kirshner, Dan Zukovic, Charles W. Gray, Eugene Robert Glazer, Andrew Bicknell, Cleo Rocos, Kevin Jubinville, Richard Fitzpatrick, Daniel Pilon, Marc Strange, Alf Humphreys, John Tench, Adam Whyte, Andrew Gillies, Mary Beth Rubens, Christopher Fairbank, Michael Kirby, Jennifer-Juniper Angeli, Lisa Schrage, Harvey Atkin, Starr Andreeff, Matt Birman, Richard Eden, Dominic Jephcott, Tony Caprari, David Baxt, Martin Le Maitre, Ewen Cummins, Eduardo Noriega, Laurie Paton, Gerardo Zepeda, Josefina Echánove, Enrique Novi, Susie Singer Carter, Anthony Fridjhon, Michael Copeman, Tony Rosato, Markus Parilo, Miguel Fernandes, Jacqueline Voltaire, Michele Scarabelli, Moira Walley-Beckett, Roger Cudney, Judah Katz, Nadine Van der Velde, Nadia Cameron-Blakey, Lesley Fong, Robert Whitehead, Louis Del Grande, David Mucci, Carlos Romano, Patricia Healy, Manuel Benítez, James Purcell, Sello Maake Ka-Ncube, Barbara Blackburn, Cali Timmins, Ted Le Plat, James Millington, E. Danny Murphy, David Butler, Nancy Cser, John Guerrasio, Stephanie Morgenstern, Arkie Whiteley, Walker Boone, Linda Dona, Louis Negin, Mario Azzopardi, Clark Johnson, Michael Anderson Jr., Maurice Dean Wint, Géza Kovács, Peter Jobin, Cynthia Preston, James Kidnie, Barbara Tyson, Geraint Wyn Davies, Cec Linder, Len Birman, Lisa Howard, Karen Sentíes, Leonardo García Vale, Page Fletcher, Jessica Steen, Brett Halsey, Zachary Bennett, Nigel Bennett, Monika Schnarre, Kaki Hunter, Richard Comar, Kate Vernon, Chris Wiggins, Hector Herrera, Chuck Shamata, Yannick Bisson, Jorge Montesi, Jack Adalist, Aharon Ipalé, Ingrid Lacey, Robert Wisden, Lawrence Dane, Lawrence Taylor, Kelly Rowan, Barry Flatman, Avital Dicker, Clint Walker, Dylan Neal, Colette Brown, Lena Farugia, Dean McDermott, Sharisse Baker-Bernard, Clive Scott, Jason Carter, Christianne Hirt, David Hewlett, Kim Thomson, Tamara Landry, Graham Armitage, Jim Fitzpatrick, Jocelyn Broderick, Greg Latter, Kimberleigh Stark, Robin Smith, Patrick McKenna, Danny Keogh, David Sherwood, Andrea Roth, Joe Lara, Bradley Cole, Norman Coombes, Traci Lords, Jeremy Crutchley, Carsten Nørgaard, Todd Jensen, Cliff Simon, Ron Smerczak, Torri Higginson, Julianne White, Maria Ford, Shaun Austin-Olsen, Rufus Swart, Dennis O'Connor, Howard Jerome, Joseph Griffin, Jack Blum, Greg Spottiswood, Courtney Taylor
  • dewil21

Rozhalená hawaiská košile odhalující chlupatej hrudník, bouchačka zastrčená za gumou od kraťas a sandály, v kterých dohnal všechny mizery a lumpy... To byl Nick, svého času neodolatelný a nedostižný seriálový idol... Kecala bych, kdybych psala, že jsem to pravidelně nehltala, ale dnes mi to přijde úsměvný...(14.4.2013)

Ksáákru...na tomhle jsem vyrůstal a ještě si pamatuju ty chvíle, kdy jsem po škole běžel na první tramvaj, protože jsem měl jen hodinu do začátku týhle věcičky. Znělka se záběrem papouška a na jejím konci Nick vylézající z bedny se škodolibým úsměvem na tváři..sranda, akce a skvělej způsob, jak si tyhle dva lezli na nervy. Ostatně detektivové lezoucí si na nervy jsou základem dobrýho seriálu(25.9.2007)

Tak na tomhle seriálu jsem vyrůstal. Dalo by se říci, že je to jen další z mnoha detektivně-akčních seriálů z přelomu 80. a 90. let, ale to by byla pravda jen z poloviny. Nemá cenu debatovat o kvalitě scénářů, režie nebo herců, jedná se v podstatě o přiblblou zábavu. Narozdíl od ostatních si ale ani na nic jiného nehraje a já se u něj i po těch letech královsky bavím.(5.9.2006)

Tenhle seriál je už dnes klasický. Koukal jsem na něj jako malý kluk a až před nedávnem jsem po intenzivním pátrání zjistil, že hlavní postavou je Nick Slaughter, takže potom už nebyl problém zjistit název seriálu. Sice se mi nestalo, že bych si z nostalgie nějaký díl pustil, ale titulní píseň ano, ta je skvělá a pohodová.(8.9.2011)

Ano vážení tot je opravdu klasika televizni zabavy. Jeden z tech povedenejsich serialu, kterym nas vychovavala Tv nova na pocatcich. Doted si pamatuju odpoledne, kdyz jsem dosel ze skoly a zapnul bednu a sledoval hlaskujiciho detektiva jmenem Nick Slaughter (no kurva nemilujte detektiva co se jmenuje ''Masakr''), ktery pobiha v tropickem prostredi plnym kocek v bikinach v rozevlate kosili a kratasech a sekunduje je mu krasna Sylvie (skvele nadabovana Z. Adamovskou) no radost pohledet.(16.5.2008)

• - V seriálu stále mizí a objevují se stěrače na Nickovo Jeepu Wrangler. (A.MacGyver)

• - V devadesátých letech dvacátého bylo Srbsko zmítané občanskou válkou, izolované restrikcemi Spojených národů a obchodním embargem. Tropická idyla nádherného ostrova, boj dobra se zlem, lehký humor, charismatický hrdina a velmi mnoho repríz udělaly z Nicka Slaughtera symbol odporu a opoziční politiky. Měsíc trvající protesty v zimě 97 proti prezidentu Slobodanu Miloševičovi za vytvořily z Nicka třídního hrdinu a s heslem: "Slotera Nika, za predsednika" ("Nick Slaughter Presidentem") na rtech, billboardech, odznacích, komiksech a letácích jej vynesly na vrchol popularity. Mnoho hospod a barů bylo přejmenováno a dekorováno na Tropical Heat styl, srbská populární punková skupina Atheist Rap nahrála hit: "Sloteru Niče, Srbija ti kliče" ("Nicku Slaughtere, Srbsko tě zdraví"). Dalším oblíbeným heslem bylo: "Svakoj majci treba da je dika, koja ima sina k'o Slotera Nika" ("Každá matka by byla hrdá mít syna jako je Nick Slaughter"). A nikdo mimo Srbsko by to nevěděl, nebýt náhody. V roce 2008 se Rob Stewart, představitel Nicka, podíval na fandovskou skupinu Nicka Slaughtera na Facebooku, kde bylo kolem 17 000 členů, většinou ze Srbska. Když zjistil, co a jak, domluvil se s bývalými představiteli opozice a přiletěl za obrovského zájmu médií, politiků a veřejnosti na návštěvu. O jeho návštěvě a o tom, co se stalo v devadesátých letech byl natočen dokument Nick Slaughter for President (2012). Rob si při návštěvě popovídal mimo několikeré návštěvy v srbských televizních talkshow i s bývalým vůdcem odporu Srdjou Popovičem a s Atheist Rap si zazpíval na koncertu jejich píseň. (monolog)

• - Postava Nicka (Rob Stewart) původně neměla mít dlouhé vlasy. Když ale tvůrci viděli Roba na konkurzu, tak udělali změnu. (Duoscop)