Temný rytíř povstal

• USA The Dark Knight Rises (více)
USA / Velká Británie, 2012, 158 min

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (více)

Zdánlivě bezstarostný život města je vykoupen obří lží o neposkvrněném hrdinovi, o němž není veřejnosti známo, že přešel na temnou stranu síly. Tím, kdo na sebe vzal hříchy Harveyho Denta a přijal vinu za jeho smrt, je Batman.  Všechno se ale změní s příchodem prohnané zlodějky, která přijde k Bruceovi domů ukrást otisky jeho prstů. Jejím prostřednictvím se Batman dostává na stopu podzemního hnutí, v jehož čele stojí terorista Bane. Díky zradě je však Wayne uvězněn v kobce, o níž kolují pověsti, že se v ní Bane narodil. Ten mezitím dostává prostor k realizaci svého megalomanského plánu totálního ochromení Gothamu. Donutí to Batmana znovu nasadit svou masku a temnou kápi? (TV Nova)

Filas

Úžasný, velkolepý, strhující. Temný rytíř povstal mě naprosto pohltil a ani chvíli jsem se u něj nenudil. Nolan je opravdu génius. Dokonalé zakončení celé trilogie o Bruce Waynovi,který jako Batman(mnohokrát) zasvětil svůj život ochraně svého rodného Gothamu,města plného zločinu před zničením. Víc k tomu nemám co říct. Prostě nádhera!!Awesome ()

gego35CZ

Docela dobré a už na to upozornili i lidi z honest trailers. Kde se vzal zpátky v Gothamu. Když byl na nějak poušti bez žádné výbavy a navíc byl Gotham krytej aby lidi neutekli. A kde se tedy vzal :D. Todle mě zaujalo na tomto filmu ale jinak to ujde. ()

opicee5

Z Toma Hardyho jde strach už jen když slyším jeho hlas,povedl se další skvělí záporák.Dokonalé završení Batmanovské trilogie o Temném rytíři.Škoda že se s Bailem v roli Batmana musíme rozloučit.Neuvěřitelně mu Batman seděl.DC comics touto serii ožil a doufám že teď se i od nich dočkáme povedených komiksáků. ()

Edwin44

Vše důležité je zde už napsáno. Velmi povedené završení série o netopýřím muži. Jak tohle chce někdo rebootovat to nechápu. Smekám před Christopherem Nolanem!!!! ()

Vitasex

Mouchy to má, přiznám se že na mě to působilo pomalejším rozjezdem ale závěrečná část filmu to vynahradí :-) 5* si to zaslouzi ()

lex85

Nejlepší Batman film všech dob!!! jediné co se k němu dotahuje jsou další dva filmy z té to série. Tím nechci nějak očernit Temného rytíře protože tento film je opravdu Top jak mezi filmy obecně tak i mezi komiks filmy. Temný rytíř povstal nemá chybu a dokazuje to od začátku do konce!!!!!!!!!!!! ()

greenarrow0

Pre mňa jednoznačne najlepší diel trilógie a zároveň najemotívnejší jednoducho perfektné ukončie majstrovského diela akým je The dark knight trilogy. ()

Ruprecht1.

Ch.Nolan opět dokazuje, že je nejlepší režisér, co v tuhle chvíli je. Vtáhne člověka do filmu a nepustí do závěrečných titulků. Tak charismatického záporáka, jako je tady Bane, jen tak nenajdete. Možná Joker v The Dark knight. Vynikající film. Viděno v Imaxu. Rozzhodně 5 hvězd a můj film v top 3. ()

Sakya

Ohromné decibely Hansa Zimmera mi rozbuchali srdce .A ja som už vedel že ma čaká jazda plná skvelých efektov a dejových zvratov . Christopher Nolan splnil Noirovu predstavu ktorá bola dostatočne temná ako jej predchodca s Jokerom .Napatie sálalo s kazdou minutou s neočakavaným koncom ,umna jednoznačne za 5*. ()

jess20

Nejhorší Batman vůbec. Záporák to neumí zahrát ani za mák, jeho vlna moralizování a dlouhých monologů byla otřesná at žije joker. Scénárista to dle mého názoru vůbec nezvládl. Kde jsou doby kdy byl Batman nepřemožitelný, co z toho super komicsu chtěj udělat? No nechápu zdejší názory jak to bylo super, dle mého se na to nedalo dívat. a to jsem fanoušek marvela a všech komicsů. ()

Canwick

Po zhlédnutí posledního dílu Temný rytíř, jsem si říkal, kam ještě může Batman zajít. Viděli jsme již vše? Odpověď nyní znám. Nikdy jsem nebyl fanda nesmrtelných létajících netopýrů a dalších mutantních příšerek a myslím, že se jím nestanu ani v budoucnu. Ovšem tento snímek mě dostal. Jistě. Kritici budou namítat, že některé pasáže byly jistou vatou předvídatelnému průběhu. Že některé scény byly z říše sci-fi. Budou mít pravdu i ne. Někdy možná šlo trochu ubrat jinde zase přidat, ale to nic nemění na tom, že alespoň pro mě, je tento díl o Batmanovi tím nejlepším. Nepřišel jsem, abych viděl snímek s intelektuální rovinou šestého smyslu. Chtěl jsem si prostě oddechnout a dostat do sebe nářez akce, zvratů, vjemů a překvapení. Nevím, zda to bylo brilantní režií pana Nolana či podmanivou hudbou pana Zimmera, každopádně jsem dostal více než dvě a půl hodiny strhujícího bijáku, u něhož jsem se náramně bavil. A jsem opět na začátku a kladu si otázku: Kam ještě může Batman zajít? Viděli jsme již vše? Nemůžu se dočkat dalšího dílu. K výkonům hereckých představitelů nemám připomínek. Snad jen paní Hathawayová se alespoň pro mě vymanila ze škatulky naivních neblondýnek a mé uznání má rovněž pan Hardy, který musel při natáčení trpět jako kůň s onou vetřelovskou maskou na obličeji. ()

zimi

To nechápu Temný rytíř, mne překvapil byl dost dobrý, ale co je tohle? Hrůza zklamání já ani nechci psát abych dopředu nic neprozradil! Jako nuda to není, tak tedy dvě dam, ale jednou a stačí! ()

patrikpixa

Očekávání veliké. První projekce mě docela zklamala, ale druhá mě ihned z omylu vyvedla. Asi to bylo očekáváním, co mistr Nolan předvede, aby překonal dvojku. Záhy jsem pochopil, že to nelze. A proč by to taky dělal? Novej padouch, novej děj. Tom Hardy vypadá přísně a potkat ho někde v parku tak mi vylítne srdce. Završení, jaké si tato trilogie zaslouží. ()

kacenkin

Slabota....neuvěřitelné a nelogické chování většiny postav, nihilismus bez smysluplnosti. Jako těšil jsem se, mám tohle rád, ale ne....takto už ne. Nemohu říct, že je to špatnej film, ale je v tolika místech přepálenej, že říkam a dost. Záporňáci byli spíš trapní, než nebezpeční...jako za mě zklamání... Po druhém shlédnutí a domyslení souvislostí mám chuť dát 2 :( Nabubřelé gesta a neskutečně vážné kecy vo ničem....bože Nolane :'( Nic nemám na to nervy.... tuny nelogičností....a to jsem BM miloval....fuj Boží je ale soundtrack ! ()

alphatown

Pro mě jeden z nejlepších hrdinských filmů.Mělo to myšlenku(na mě až moc),jsou tam úvahy o moci a demokracii,je zde odsouzena francouzská revoluce-násilné uchopení moci chudinou s tím,že člověk vychovaný kulturně spasí svět lépe,než když člověka vychová nouze a utrpení.Je to ale velmi nepravděpodobné.Každý člověk v první řadě chrání sám sebe.Třeba v naší české politice ti kulturní nikoho zachraňovat nechtějí,mám pocit. ()

truecarnage

Nolan to proste vie! Je vynikajuci rozpravac, a neviem preco mi The dark Knight Rises prisiel svojim narativnym sposobom este putavejsi ako Dark Knight. Ano boj dobra so zlom, ako tu uz bolo povedane, film o hrdinovi bez hrdinu. Kazdopadne Nolanova batmanovska trilogia daleko predstihuje vsetky predchadzajuce pokusy o sfilmovanie tohto komixu. ()

Sanyla

Po shlédnutí prvních dvou dílů, kdy mě kompletně překvapily, to nebylo nic ve srovnání s dílem třetím. Christopher Nolan opět nezklamal! (Samozřejmě ani Hans Zimmer). V tomto filmu se mi nejednou zatajil dech. Na konci jsem jen zírala s otevřenými ústy a byla jsem k sedadlu jako přikovaná. Co dodat? Prostě pecka. ()

Gorefa

Dvojka zůstane nepřekonána, přesto musím dát 5*. Film jsem viděl už několikrát a těším se na něj a vlastně na celou Nolanovu sérii pokaždé... Temné, výživné. ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

10.11.2019

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (více)