Tým Škorpion (TV seriál)

Scorpion

Škorpión

Akční / Drama

USA, 2014 - 2017

Elyes Gabel, Katharine McPhee, Eddie Kaye Thomas, Emily Robinson, Erick Avari, Robert Patrick, Joel Gretsch, Anthony Skordi, Andy T. Tran, Jadyn Wong, Jamie McShane, Glenn Keogh, Matthew Mahaney, Kelley Jakle, Corbin Bernsen, Linda Hunt, Method Man, Scott Mescudi, Jessica Tuck, Nazneen Contractor, Mykelti Williamson, Shohreh Aghdashloo, Alicia Lagano, Joshua Leonard, Glenn Plummer, Mackenzie Astin, Peter Jason, Chris Mulkey, Keith David, Ronnie Gene Blevins, Timothy V. Murphy, Mia Serafino, Ernie Hudson, Charles Malik Whitfield, Navid Negahban, Lochlyn Munro, Jamal Duff, Rocky Marquette, Joe Ordaz, Zoran Korach, Giovanni Lopes, Nick Gracer, Pilar Holland, Joe Lorenzo, Mary-Bonner Baker, Charan Prabhakar, Wyatt Oleff, Mark Charran, Richard Whiten, Jeff Fahey, Corey Brill, Lawrence Kao, Jules Hartley, Andrew Patrick Ralston, Jeff Corbett, Aleksandra Kaniak, Keong Sim, Scott MacDonald, Ed Moy, Corby Sullivan, Patrick St. Esprit, Eric Osovsky, Diahnna Nicole Baxter, Joe Spellman, Lester Speight, Michael Wiseman, Scott Porter, Spencer Grammer, Gerald Downey, Max Gail, Henri Lubatti, Michael McGrady, Asante Jones, Clint Jung, Tina Grimm, Andy Buckley, Christopher Showerman, Michael Graziadei, Lisa Brenner, Siobhan Fallon Hogan, Victor Manso, Todd Williams, Catherine Dyer, Lisa Kaminir, Ping Wu, John Aylward, Jay Paulson, Reiko Aylesworth, Lea Thompson, Kelvin Han Yee, Nadine Nicole Heimann, Tarah Paige, Matthew Alan, Jim Palmer, Lisa Catara, Ayumi Iizuka, Fernando Rivera, Alimi Ballard, Camille Guaty, José Zúñiga, Ari Stidham, Raphael Sbarge, Brendan Hines, Matt Gerald, Jake McLaughlin, Kamala Jones, Karolina Wydra, Kristen Ariza, Leith M. Burke, Octavius J. Johnson, Spencer Garrett, James Black, David James Elliott, Michael King, Patrick Fabian, Michael Filipowich, Jonathan Erickson Eisley, Aramis Knight, Thomas Rosales Jr., Fernanda Andrade, Matt Lasky, Keith Andreen, John Posey, Rick Ravanello, Stevie Nelson, Ginger Gonzaga, Ryan Sands, Michael Cornacchia, Sunkrish Bala, Alexander Chaplin, Vedette Lim, Vanessa Lee Chester, Jay Giannone, Eric Davis, Katherine Kamhi, Nick Santora, Nicholas Wootton, Alana De La Garza, Gene Simmons, Matthew Bridges, Moronai Kanekoa, Kevin Weisman, Izabella Miko, Ignacio Serricchio, Daniel Kash, Wade Williams, Edward Conna, Chase Kim, Travis Van Winkle, Peri Gilpin, Roman Mitichyan, Nick Roth, Doug Savant, Trevor Larcom, Abhi Sinha, Kyle Red Silverstein, Richard Varga, Brad Beyer, Billy Wirth, Darren Dupree Washington, Sonya Walger, Sammi Rotibi, Damon Herriman, Exie Booker, Marek Probosz, Sydney Viengluang, Jeff Galfer, Shanley Caswell, Taylor Handley, Brandon Barrera, Hakeem Kae-Kazim, Brooke Nevin, Matty Castano, Penn Jillette, Stephen Bridgewater, Daniel Moncada, Drew Carey, Joely Fisher, Eric Roberts, Amber Lancaster, Murray Miller, Rachel Reynolds, Horatio Sanz, Scott Alan Smith, Sean Cameron Michael, Mike Falkow, Derek Graf, Dennis Keiffer, Josh Randall, Leslie David Baker, Mark Rolston, David Grant Wright, Kathleen Munroe, Riley B. Smith, Troy Doherty, Derek Phillips, Joseph Baird, Laird Macintosh, Isabella Crovetti, Gonzalo Menendez, Mariah Bonner, Doc Farrow, Serena Scott Thomas, Brian McNamara, Mary Matilyn Mouser, Rebeka Montoya, John O. Hartman, Carlo Rota, David L. King, Virginia Montero, Eddie Perez, Anthony Molinari, Carol Herman, Annie Little, Orestes Arcuni, Patrick Fischler, Elisabeth Hower, Rockmond Dunbar, Lindsay Pulsipher, Brian Guest, Patrick Davis, Anna Claire Sneed, Graham Shiels, Lee Amir-Cohen, Chad Todhunter, Jeremy Denzlinger, Jason Manuel Olazábal, Omar Leyva, Kristian Day, Carl McDowell, Jorge-Luis Pallo, Anthony Fanelli, Anil Kumar, Kristof Konrad

Scorpion sice mohl dopadnout díky pilotu Justina Lina a slibné premise mnohem lépe, ale na nic víc, než na odpočinkovou zábavu stejně neměl, a jako takový funguje obstojně. Když totiž na každý díl připadá v průměru cca deset cliffhangerů, při kterých na vlásku visí přinejmenším osud celého světa, a přesto dokáže bavit povedeným týmem exotů (až na topornou a hlavně otravnou Happy), jejich hláškami a především neuvěřitelnými macgyverovskými řešeními ještě neuvěřitlelnějších problémů, a přesto při tom nenáročně bavit, není si prakticky na co stěžovat. V tomto ohledu haprují jen epizody s civilnějšími problémy, kde naplno vyniká, jak šíleně patetické, levné a přepálené to celé divadýlko vlastně je.(27.5.2015)

• Berty00

No už na začiatku dejstva sme sa dozvedeli že hlavná postava ma IQ 197...No aj s takýmto IQ to je slabá odroda Sheldona Coopera(The Big Bang Theory)..Zhromaždí organizáciu géniov tak preečo tam nieje Sheldon ?!?!.Samotný seriál je dosť taký ani nemastný ani nie slaný...Ale istými chvílami sa pýtate otázky typu : Dá sa to ? Nedá sa to ? Existuje to ? Neexistuje to ?.....(21.7.2015)

Príjemný seriál, aký sme tu ešte nemali. Troška mi to pripomína (Num3bers). Tu ale narozdiel od ostatných seriálov sa nestretávame s jedným inteligentom medzi policajnými zložkami, ale so 4 výbornými postavami. Samostatne by však tieto charaktery neustáli svoj samostatný seriál a preto vysoko hodnotím voľbu vložiť všetky charaktery do jedného. Herecké výkony sú solídne, kamera ničím neprekvapí ale ani neurazí. Jediné, čo na mňa naozaj pôsobí mierne odpudivo, sú v niektorých prípadoch nesprávne zvládnuté efekty (pocit, že je tam zelené plátno) a niektoré za vlasy pritiahnuté rozuzlenia. Ale ako príjemný, oddychový seriál môžem vrelo doporučiť. 65%(5.7.2016)

• Zbyisek

Fakt megahustá akční sci-fi parodie. Tohle opravdu nikdo nemohl myslet vážně. Třeba jak se pozná, kdy vybouchne nálož? Takhle: "Based on the speed of the blinking light and the acceleration of the beep, I would say that we have approximately 5 minutes and 31 seconds." A co myslíte? Bylo to přesně tak! :-)(28.9.2014)

• Dida_M

Klasický Americký seriál. "V poslednej chvíli sa všetko zachráni"... "Hneď si perfektne rozumiem s človekom, ktorého som práve stretol"...a jednoznačne nesmie chýbať skupinka géniusov, ktorí zvládnu všetko. Seriál ničím nenadchol, všetko je už otrepané. Prvá časť, ale všetko zbehlo rýchlo. Snáď by to bolo lepšie, ak by sa to postupne vyvíjalo a nie všetko natrepané v prvej časti.(5.10.2014)

• - Herci sú si rovnako blízki ako ich seriálové postavy a aj mimo natáčania spolu trávia veľa času. (challik)

• - Katharine McPhee (Paige) a Elyes Gabel (Walter) sú v skutočnosti vo vzťahu. (challik)

• - V pilotním dílu máme možnost postřehnout skutečného Waltera O'Briena v pozadí scény, kdy jeho herecký představitel Elyes Gabel hackuje kamery na letišti v kontrolní věži. (JimNorton)