Doktor Martin

• Slovensko Doktor Martin
Komedie / Rodinný / Drama
Česko / Slovensko, (2015–2016), 27 h 41 min (Minutáž: 51–53 min)

Režie:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová (více)

Série(2) / Epizody(32)

Do malé vesničky pod Beskydy přijíždí nový obvodní lékař. Jmenuje se Martin Elinger. Až do té doby pracoval jako špičkový chirurg na specializovaném pracovišti v Praze. Teď jej čeká praxe obvoďáka a venkov se všemi svými charakteristickými znaky. Mezi ně patří i to, že všichni se všemi komunikují většinou na hodně blízkou vzdálenost. A to je hlavní kámen úrazu. Arogantní a ironický doktor sice profesně zvládá i ty nejsložitější případy, v běžné komunikaci s lidmi je ale jako slon v porceláně. Mezi své nové spoluobčany nezapadne a často si svým přičiněním komplikuje i ty nejjednodušší životní situace. (Česká televize)

GeusX

Originální zahraniční verzi seriálu neznám. Zatím jsem viděl jen úvodní "dvojdíl" české verze. Nejspíš se ještě na nějaký díl podívám, ale popravdě mne průhledně pomalý příběh o napravovaném "pražákovi" moc nezajímá... ()

argenson

Je to potíž bejt hvězdou v pokročilým věku. Taková Jiřina Bohdalová už dvacet let hraje pořád stejně, totéž činí i Miroslav Donutil posledních deset let. Což ve výsledku nemá bejt výtka, páč on tohle jedinej zachraňuje. Ze zbytku čpí nedostatek financí, amatérismus herecký a příběhový, natahované dialogy o hovně, zřetelná inspirace britským humorem zcela nesmyslně narvaná do rádoby moravských reálií. Pryč jsou prostě doby, kdy i poslední vrátnou hrála hvězda Národního divadla, která dokázala dodat šťávu. Tohle nemá šťávu, to je moučnatej bešamel. ()

roswelll

Velice příjemný a pokojový seriál..pan Donutil hraje skvěle, chvílemi jsem čekal, že se mu už někdo pro jeho výroky a kamennou tvář, podívá na zuby..chválím vysoko i ostatní herce v seriálu. ()

PKD

Absolutní trapárna s absolutně trapným (už hodně dlouho) Donutilem,která vás nutí přemýšlet nad tím,proč bych si sakra,měl pouštět ubohou a trapnou kopii,když máme k dispozici skvělý originál. Fakt nechápu,proč??? CZ tv ´´tvorba´´ je opravdu a definitivně v hajzlu. A snaha,přenášet typicky britský feeling do toho našeho ´´skvělého´´ prostředí,je debilita vesmírných rozměrů. Zkuste udělat s Donutilem Červeného Trpaslíka,to by asi nedopadlo o nic méně debilněji. ()

Siegmund

Moc jsem se na Miroslava Donutila těšil. Bohužel jsem se dočkal mohutného zklamání. Děj je nesmírně rozvláčný, stupidní a ne a ne se hnout kupředu. Pro mě nejnepřirozenější a nejodpornější je postava místního policisty. Škoda mohl to být pěkný pohodový seriál. Dobrých a schopných herců v ně hraje dost. ()

blackrain

Mám přesně takového šéfa a ten se v Martinovi přímo vidí, akorát neléčíme nemocné lidi, nýbrž porouchaná auta. Tenhle seriál je nenáročný a odpočinkový. Herecké obsazení je povedené. Některé postavy jsou sympatické, jiné ne, tak jako všude. Příroda je krásná. Nic jiného jsem od seriálu ani neočekávala. O ten odpočinek mi šlo především. ()

slunicko2

Nehorázný děj i postavy. 1) V seriálu se vyskytují pouze dva typy postav: neskutečně stupidní a skutečně stupidní. Připomíná mi to Cimrmanova debila a blbečka z Vyšetřování ztráty třídní knihy. Koncept chvílemi působí směšně, ale většinou jen trapně. 2) Ale je tu 64letý Miroslav Donutil a krásné prostředí Velkých Karlovic, no tak jo, no... ()

type_B

Jako... V nouzi se na to koukat dá. Ale... Tyhle eskejpistické seriály z venkova, "který je přeci hrozně fajn", mě už nějak lezou krkem. ()

veronikav

Jak hodnotit ? Některé díly jsou ubohé a stupidní, ale u některých se člověk fakt nasměje. Škoda té nevyrovnanosti. ()

Kuzlo

Po veľmi dlhej dobe seriál z "domácej" produkcie, ktorý má zaujal. Možno aj vďaka tomu, že scenáristi majú z čoho čerpať. A navyše kolorit postáv mi veľmi pripomína náš vidiek, viac ako ten český. Po prvých dvoch dieloých 4* Edit po 7.ep. druhej série: Seriál po fajn začiatku stratil dych a osciluje medzi príjemným priemerom a nudnou trápnosťou. Ale stále to považujem za najlepší seriál posledných rokov z CZ/Sk produkcie a rád ho dopozeram až do konca. 3* ()

Figu

Jako já Miruse můžu a uznávám ho jako sviňa. Až tady ten chlapík nebude, jsem zvědavej, kolik herců nám ho v jeho kvalitě nahradí!?! Tak teď za doktorem... Je to šíleně pohodovej, nenáročnej seriál, kterej člověka přenese z hektické doby velkoměšťáka, mezi vesničany do městečka, za klídkem a snesitelným, sem tam zdravotním problémem a šrámem. A to mi stačí! 70% ()

BarryLyndon

Shodou okolností jsem viděl z britského originálu jenom tento úvodní dvoudíl. Není to vůbec špatné a nijak mne to neuráželo. Možná je to až moc doslovná kopírka, ale vzhledem k tomu, že originál u nás nikdo nezná, to nemá ais smysl řešit. Atmosféra fajn, prostředí fajn, herci fajn. Milionkrát kvalitnější lidová zábava, než všechny Babovřesky apod. Donutil si myslím, že je lepší herec, než původní Doc. Martin, akorát je o 19 let starší, takže jiskření s Čvančarovou vypadá občas divně. Která navíc docela přibrala, ale to vůbec nevaDDí *:D* 6,5/10 ()

Joges

Není to nic světoborného, přesto si každý díl s chutí užívám. Na nízká hodnocení či negativní komentáře nehledím, prostě mě seriál baví. Je dobře, že vznikl. ()

zette

Jednotlive epizody jsou strasne nevyrovnane. Nektere jsou trapne, jine prumerne ci dobre a zajimave. Epizoda s "diazepamem" je ovsem vynikajici. Zajimava postava je urcite policajt, potesil me, jako asi vzdy Norbert Lichy. Puvodni serial neznam, Donutil se vsak sve role ujal skvele a i kdyz me uz posledni roky zacal nudit, tady tahne cely serial. Kdyz uz se ma doktorovi do zivota plest zenska, meli tvurci zvolit jinou herecku, teto dvojici se moc verit neda. Tento serial neni zadne velke umeni, umi vsak pobavit a na dnesni tvorbu se vubec nejedna o spatny pocin. ()

Dannysek4U

Obcas dokazou pohledny exteriery uplny divy. Centralni love story je ale kazdopadne zlo a srovnavani s originalem zcela nepatricna cinnost. ()

laik_60

oddychový pohodovy Donutil. da sa sledovať on line na nete. Pohoda a taká akási "volnosť" pri sledovaní on line potlačila u mňa všetky nedostatky hereckeho prejavu, scenara, televizneho spracovania . ()

otík

Po prvních dvou dílech to vypadá na průměrně zábavný televizní seriál České televize především pro fandy Miroslava Donutila. Uvidíme dál, jak se to vyvine. První dojem nezklamal, opravdu jde o pohodový český seriál s poněkud nevrlým, ale pro oko diváka příjemným Donutilem. V každém díle se řeší menší příběh + celkově se samozřejmě vyvíjejí hlavní postavy. Já jsem spokojen. Na konci seriálu můžu mluvit snad o ještě větší spokojenosti než na začátku. Postava doktora Elingera byla neskutečná a všechny příběhy kolem ní nebyly vůbec špatné. Tento seriál se rozhodně povedl. ()

Mylouch

Tradiční oddechovka, u které častá řemeslná vybočení ze stylu a nelpění na dokonalosti vlastně potvrzují nový trendy lounge styl nenáročné zábavy, u které divák ví, co smí očekávat. 2-3* ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý